Alie Doelman kreeg wegwerplint Relatie gemeente/bedrijfs- leven verbeterd Aral dupe van aanleg rotonde ■m 1-paL Middenstraat 30 kilometer Ploegwedstrijd Kappen met kappen Vbetbalveld niet voor kompetitie kleurwedstrijd Frekie Aktie Kerngroep Miïieuzaken ft— Uitslag HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 25 OKTOBER 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Vrijdagmorgen heeft de Kerngroep Miïieuzaken in Hoogezand-Sappemeer een lang lint met wegwerpverpakkingen aangeboden aan CD A Twee- de Kamerlid mevrouw A. Doelman-Pel. Samen met de weg werpverpakkingen werd haar een brief overhandigd met het dringende verzoek om samen met haar fractie het kabinet on- der druk te zetten wenden zodat de regering een wettelijke regeling gaat treffen waardoor de enorme berg wegwerpver pakkingen drastisch wordt teruggedrongen. r" a - De Kerngroepleden, die met hun afvallint van het ge- meentehuis door het winkel- centrum naar de woning van het kamerlid waren getrok- ken boden de blikjes, plastic, flessen, tassen en bekertjes, melkpakken en blisters in dichtvorm aan: ,,Ik ben van PVC en zit daar vreselijk mee. O wee, O wee, ik ga maar een dag mee". Mevrouw Doelman sprak haar waardering uit voor de manier waarop de ze weer eens met de neus op de feiten werd gedrukt. Ze beloofde de boodschap in Den Haag over te brengen maar ,,We moeten het 00k met zijn allen doen, dus „hoort zegt het voort in uw omgeving". De berg ver- pakkingen die op haar stoep achterbleef zat haar wel een beetje dwars: ,,Wat moet ik daar nu mee?". „Misschien meenemen naar Den Haag" werd er gesuggereerd. Me vrouw Doelman: ,,Wel een beetje lastig in de trein he? Maar ik zal het wel oprui- men". 375 duizend vuilnisauto's De actie in Hoogezand maakt deel uit van een grote actie van de Vereniging Milieude- fensie waarbij de Kerngroep is aangesloten. Z'n 250 lokale milieugroepen hebben vorige week „hun" kamerlid /met afval bestookt, omdat de berg verpakkingen van 1 miljard ton per jaar (375 dui- De afvalslinger van de werkgroep Miïieuzaken op weg naar het huis van tweede kamerlid Alie Doelman-Pel van het CD A. zend vuilnisauto's vol) on- danks aile Milieubeleids- plannen nog steeds toç' neemt. Een enorme verspil-, ling van grondstoffen en. energie, die er mede voor. zorgt dat stortplaatsen en vuilverbrandingsovens de af-, valstroom niet meer aankun-. nen. Ook minister H. Aalders - werd getracteerd op een af- valpakket. Geen blisters Volgens Milieudefensie gaat een goed verpakkingsbeleid uit van drie hoofdpunten: Niet verpakken, als dat niet nodig is. Dat betekent dat bijvoorbeeld batterijen en aanstekers niet langer in blisters (PVC op karton) ver- pakt mogen worden. Statie- geld in plaats van wegwerp verpakkingen en een verbod op gebruik van schadelijkè materialen als PVC en alumi-" nium. Milieudefensie vindt dat het .overleg tussen bedrijfsleven en overheid heefgt tôt nu toe geen enkel bevredigend re- sultaat heeft opgeleverd en is daarom tôt actie overgegaan. Atlanta-directeur C.P. Nooteboom: HOOGEZAND-SAPPE MEER - ,,We zijn een Hooge- zands bedrijf en dat willen we blijven, maar ongeveer de helft van onze werknemers woont buiten Hoogezand-. Sappemeer en dat willen we graag anders". Deze woorden sprak Atlanta-directeur C.P. Nooteboom vrijdag jongsle- den bij het bezoek van Com- missaris van de Koningin H. Vonhoff en het collège van B W van Hoogezand-Sappe meer aan het bedrijf van kantoorbenodigdheden en ar- chiveringssystemen op het industrieterrein in Martens- hoek. Nooteboom benadruk- te dat de verhouding tussen bedrijfsleven en gemeente de laatste tijd behoorlijk is ver beterd mede dankzij de nieu- we burgemeester. „Het ima go van Hoogezand moet nog verder worden opgevijzeld, maar Van der Linde staat er- voor open". Volgens de bur gemeester heeft Hoogezand- Sappemeer extra te leiden gehad onder de economische recessie door het opnemen van grote groepen mensen met een zwakke positie zoals allochtonen. ,,Wij zullen bij het bedrijfsleven nadrukke- lijk aandacht vragen voor die mensen die niet aan de bak komen", aldus de burge meester in het persgesprek later op de middag. Om de relatie met het bedrijfsleven nog verder te verbeteren heeft Van der Linde het ini- tiatief genomen tôt regelma- tig overleg tussen de fractie- voorzitters en het bestuur van de Vereniging Industrië- le belangen (VIB). De bezoek aan Atlanta maakte deel uit van een werkbezoek dat Von hoff ongeveer eens per drie jaar aflegt bij de verschillen-, de gemeenten. Terwijl me vrouw L. Vonhoff met de echtgenotes van de Collegeler den een bezoek bracht aan „Nieuw Woelwijck" in Sap pemeer werd op het gemeen- tehuis gesproken over onder meer de regionalisatie van de politie, het ouderenbeleid en het jeugdbeleid. Later op de middag was het gehele gezel- schap te gast bij Jongeren- centrum de Nije, waar met vertegenwoordigers van de Welzijnsinstellingen van ge- dachten werd gewisseld. Veel aandacht werd besteed aan- de situatie van de bejaarden,* waarvan de gemeente Hooge zand-Sappemeer een meer. dan gemiddeld aantal onder* haar inwoners telt. Commis- saris Vonhoff verblijdde het. gemeentebestuur met de boodschap dat de provincie bereid is 25 procent bij te dragen in de kosten van een onderzoek naar de behoefterr en probleemvelden van oude- ren. Op een dergelijk onden zoek is aangedrongen door de. ouderenraad. De totale kosten bedragen 65 duizend* gulden. Over het plan dat is. ontwikkeld voor een geinte-. greerd jeugdbeleid liet de. commissaris zich positief uit,v al zal de bijdrage van de pro-. vincie afhangen van het bud- jet dat het Rijk de provincie volgend jaar toebedeelt. De trotse winnaressen van de kleurwedstrijd met hun slagers de heren Post, Timans en Fellinger (van links naar rechts). HOOGEZAND-SAPPEMEER - De heer G. de Cock van het Aral tankstation bij het gemeentehuis verzoekt het gemeen tebestuur van Hoogezand-Sappemeer hem schadeloos te stel- len voor de verliezen die hij lijdt tengevolge van de aanleg van de rotonde op de Abraham Kuypersingel. - In de Middenstraat in Sappemeer moetenver- keersremmende maatregelen worden getroffen en er moet een dertig kilometer zone worden ingesteld. Dat schrij- ven de bewoners van de straat in een brief aan de ge- meenteraad. Verkeersmaatregelen zijn no dig, omdat er in de straat te hard wordt gereden. Dat eu- vel doet zich des te meer voe- len, omdat er de laatste jaren steeds meer gezinnen met jonge kinderen in de straat zijn gaan wonen. De brief aan de gemeenteraad gaat vergezeld van een handteke- ningenlijst. De Cock kampt met een enor me omzetdaling en daaraan komt voorlopig nog geen eind, omdat de reconstructie in totaal negen maanden in beslag neemt. De gemeente gaat onderzoeken wat voor gerechtelijke uitspraken er eerder zijn gedaan over dit soort benadelingen. De ge meente heeft ailes gedaan om de schade voor De Cock te be- perken. Zo zijn er verwij- zingsborden geplaatst en is er een omleidingsroute naar het tankstation. „Het is een zaak voor ju- risten. Het algemeen belang HELLUM - Zaterdag gaan de leden van de plattelandsjon- gerenvereniging ,,De Wold- streek" samen met de platte- landsjongerenvereniging ,,Kropswolde" een wedstrijd aan wie het beste kan ploe- gen. Het vindt plaats aan de Populierenlaan Bovenven- nenweg te Hélium en begint om 13.00 uur. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Gert Kruijer, tel. 05985-1888. zal afgewogen moeten wor den tegenover het belang van de ondernemer", aldus voor- lichter Klaas Jan Vos. MALEISIE - In het tropische regenwoudgebied van Malei- sië wordt 20 miljoen hectare bos per jaar gekapt. Dat is ongeveer vijf maal Neder- land. Dit houdt in dat binnen 10 jaar het 100 miljoen jaar oude woud op Sarawak ver- dwenen is. De laatste jaren komen de bewoners steeds meer in verzet tegen het kap pen. Novib ondersteunt de strijd door een campagne te. voeren onder het motto Kappen met kappen". De Novib actie krijgt steun uit het hele land, van honderden scholen, de Grenswisselkan- toren en de Vara. Op 30 okto- ber is er een spéciale uitzen- ding van het programma Im pact. En op 3 november is de grote jubileum-avond van de Vara met veel bekende Ne- derlanders die een oproep doen om de Novib actie te steunen. De Kerngroep Miïieuzaken Hoogezand-Sappemeer richt zich vooral op de consument. ,,Iedereen kan zijn/haar steentje bijdragen tôt ver- mincdering van de afval- stroom. „Wees critisch bijk het inkopen, weiger een plastic tas, neem uw eigen boodschappentas mee. Kies voor verpakkingen die op- nieuw gebruikt kunnen wor den (papier, glas). De kern groep zal een onderzoek in- stellen naar de verpakking- methoden van de diverse su- permarkten in Hoogezand- Sappemeer. Tezijnertijd zul len de resultaten bekend worden gemaakt, zodat u kunt weten waar u voor mi- lieuvriendelijke verpakkin gen terecht kunt. HO OGEZAND-S APPE- MEER - De KNVB Gronin- gen is verbolgen over het feit dat het voetbalveld naast het bondsbureau op het sport- park de Kalkwijk nog steeds gebruikt wordt voor kompe- titievoetbal terwijl het veld daarvoor is afgekeurd. De bond schrijft aan de ge meente dat aan dit ongeoor- loofde gebruik een eind moet komen. Alleen pupillen mo gen, als er geen andere vel- den beschikbaar zijn, een. wedstrijd op het veld spelen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Ter gelegenheid van haar 100-jarig jubileum orga- niseerde de Noordelijke Sla- gersvereniging onlangs een kleurwedstrijd voor de jeugd. De deelnemende sla gers Post, Fellinger en Ti mans ontvingen het bericht, dat ook onder hun jeugdige klantjes prijswinnaars wa ren, te weten: Marjan Lukje (5 jaar) 2e prijs Marieke Staal (6 jaar) 4e prijs Cintha Koeneman (9 jaar) 7e prijs Hanneke Laaning (6 jaar) 8e prijs Pa:,,Woar laagst om!" Frekie:,,Veur n gulden zeg ik t" Pa:„Goud". Frekie:,,As t rechterbain n endje veuroet dust staaist der mit baaide vouten ien." I - ■tin» '4, "y*:'. ALLE MERKEN UITLATEN EN TREKHAKEN VOOR DOEHET-ZELVERS OF SNELLE MONTAGE DOOR ONS BEL VOOR DE LAAGSTE PRIJS! AUTOSHOPS Srontôïn Ri|k.»wey 129a (D Gro») Tel 050 412458 Hoogezand Memt Vemnqastraat 30 Tel 05980 9M2C

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 11