Bronnenbadtrip ouderen overweldigend succès Jongerenmanifestatie KADOSHOP JANSEN Klaas Adema Huurdersvereniging start inhoudings- procedure administratiekosten AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Mis! Nu keimis in Martenshoek Levi Weemoedt in Zuidlaren Wynia wil postagentschap Meint Veningastraat 28 - Martenshoek Tel. 05980-98507 WV-Agenda Sint Maartentocht Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 25 OKTOBER 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het initiatief van de Stich- ting Welzijn Ouderen de GADO en het bronnenbad in Nieu- wesehans om regelmatig verzorgde ,,reisjes" voor ouderen naar het kuuroord te organiser en is een groot succès. Meer dan honderd mensen uit Hoogezand-Sappemeer hebben zich gemeld. ,,Er staat hier een enorme rij in de gang van mensen die een kaartje willen. Op één bus hadden we wel gerekend, maar ik heb er inmiddels al drie besteld", zegt Henk Rey- ne van de Stichting Welzijn Ouderen enthousiast. Het bronnenbad gaat ook Veendam, Stadskanaal, Win- schoten en Delfzijl benaderen voor een soortgelijk project. Vanuit Bellingwedde ver- trekt er elke maand al een bus. Het kuurcentrum geeft de ouderen, die in groepen van vijftig komen, een aanzienlij- ke reductie. Kost een bad normaal los 12 gulden vijftig en per tien baden een tient je. Een groep van vijftig kan voor acht gulden per persoon in bad. Volgens Lisset Meindertsma van het bronnenbad vinden ook heel gezonde ouderen veel baat bij een bezoek. ,,Iedereen die ouder wordt, wordt ook strammer. In de winter merk je dat extra. Een bezoek aan Nieuwe- schans verlicht de klachten". Het kuurcentrum heeft niet te klagen over belangstel- ling. Dagelijks komen er 400 bezoekers. Deze zomer lag dat aantal veel lager. ,,Mooi weer is slecht voor ons", al- dus Meindertsma. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De huurdersvereniging Hoo gezand-Sappemeer wil dat mensen die vanaf juli 1979 bij het aanvaarden van een woning van de woningstichting Volksbe- lang administratiekosten hebben betaald, dit bedrag eenma- lig op de huur gaan inhouden en op een spéciale woonrechtre- kening storten. Tôt deze inhoudingsprocedure is de vereni- ging overgegaan omdat de Woningstichting geen aanstalten maakt de volgens de kantorechter ten onrechte betaalde kosten aan de huurders terug te betalen en ook door blijft gaan ze aan nieuwe huurders in rekening te brengen. Al op 1 september 1988 be- sliste de kantorechter dat de woningcorporatie vanaf 1 ju li 1979 ten onrechte admi nistratiekosten bij nieuwe huurders in rekening heeft gebracht. Administratiekos ten, zo oordeelde hij, maken deel uit van de huur en mo- gen niet extra worden bere- kend. Deze uitspraak is door het verstrijken van de be- roepstermijnen onherroepe- lijk geworden. De huurders vereniging verzocht Volksbe- lang het geld aan de huurders terug te betalen en bij het sluiten van nieuwe huurcon- tracten geen administratie kosten meer in rekening te brengen. Op beide verzoeken heeft Volksbelang totnutoe afwijzend gereageerd. Vol gens adjunct-directeur Ho- man wordt nog gezocht naar juridische mogelijkheden om over deze kwestie een lande- lijke uitspraak te krijgen. De huurdersvereniging is het wachten zat en gaat nu actie ondernemen. Er zal een spéci ale woonrechtrekening wor den geopend. Wie vanaf juli 1979 administratiekosten heeft betaald en dat ook kan aantonen wordt verzocht al- lereerst de automatische huu- roverschrijving op te zeggen (bij bank of postgiro) en het bedrag vervolgens te storten op die woonrechtrekening. Daar wordt het geld voorlo- Op onverklaarbare wijze is er vorige week iets mis gegaan met het artikeltje over de inhoudingsproce dure die de huurdersve reniging gaat starten met betrekking tôt de volgens de kantonrechter ten on rechte betaalde admi nistratiekosten: het laat- ste deel van de tekst was spoorloos verdwenen. Om het goed te maken nogmaals het verhaal, maar dan helemaal. pig bewaard in afwachting van verdere ontwikkelingen. Aile informatie verkrijgbaar bij de HVHS, Van Houten- laan 18, Hoogezand tel. 21215. Succès De Huurdersraad, die ook deel uitmaakt van het bestuur van de Woningstich ting heeft verklaard erop te zullen toezien dat de huur ders ,,binnen de wettelijke mogelijkheden hun rechten zullen krijgen", en wenst de Huurdersvereniging veel suc- ces in hun streven naar meer rechtszekerheid voor de huurders. Voorzitter Lock- horn wil over de inhouding- sactie van de HVHS echter geen uitspraak doen. MARTENSHOEK - Ondanks het wat miezerige weer is het vorige week zaterdag razend druk geweest op het terras bij de Wima-mast in Martens hoek. MA.BOK -ae- Honderden mensen geno- ten van de gratis koffie en het gebak dat bakker Meijer ter plekke vervaardigde. Sommige mensen hadden verwacht gelijk door te kun- nen gaan naar de kermis, Naar aile waarschijnlijkheid is deze boerderij a an de Noorderstraat in Sappemeer de oudste van de Veenkoloniën. Eigenaar Remkes wil de boerderij verkopen. De gemeente is bezig met het maken van plannen voor de hoek Noorderstraat Borgercompagniesterstraat, omdat zich daar ook het bedreigde postkantoor, het voormalige caf'e van Dijkhuis en museumwerf Wolt- huis bevinden. Hopelijk zijn de plannen klaar voordat de slopers aantreden. Om te protesteren tegen de recente plannen van het kabinet op het gebied van: activerend arbeidsmarktbeleid voor jonge- ren, de Inkomensvoorziening voor Werkloze Schoolverlaters en de bezuinigingen op de studiefinanciering heeft de FNV Jongeren een bezwaarschrift ingediend. FNV Jongeren is echter niet vanplan het bij woorden te laten. Tijdens een manifesta- tie komende zaterdag presen- teert FNV JOngeren haar be- leidsplan aan een groot aan tal jongeren, aan collega- vakbonden, aan de politiek en aan de pers. Deze mani- festatie is tevens het start- schot voor een tegenoffensief richting Den haag. Onder het motto ,,FNV Jongeren De Toekomst", gaat de jongeren- organisatie aan de slag voor een betere toekomst voor jongeren. ZUIDLAREN - Onder het motto ,,schrijvers dichterbij" zal de openbare bibliotheek Zuidlaren samen met de Zuidlaarder Boekhandel Wolters in de toekomst lite- raire avonden gaan verzor- gen. De eerste avond is volgende week woensdag om 20.00 uur in de openbare bibliotheek. Die avond zal de schrijver Levi Weemoedt vertellen over en voorlezen uit eigen werk. Kaarten zijn verkrijg baar in de bibliotheek en bij boekhandel Wolters in Zuid laren. De manifestatie zaterdag is van 14.00 tôt 20.00 uur in de Margriethal 1 van de Jaar- beurs te Utrecht. Jongeren die de manifestatie willen bezoeken, kunnen zich telefonisch aanmelden, tel. 03403-51590. Schriftelijk aan melden kan ook. Het adres is: postbus 24, 3990 DA in Houten. Na aanmelding krij gen deelnemers een uitnodi- ging thuisgestuurd, waarmee ze gratis per bus naar Utrecht kunnen. De toegang van de Jaarbeurs is ook gra tis. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Super Wynia in Sap pemeer vraagt het gemeente- bestuur zijn verzoek aan de PTT om in de supermarkt een postagentschap te vesti- gen te willen ondersteunen. Behalve Wynia hebben nog drie ondernemers in Sappe meer de PTT gemeld graag het postagentschap te willen runnen. Een en ander is actueel, om dat het postkantoor in Sap pemeer dicht gaat. maar die begint pas vandaag en gaat door tôt en met zon- dag. En u weet het, wie draait, botst of zweeft krijgt een lootje. Vrijdag-, zaterdag- en zondagavond om 9 uur worden de prijzen getrokken. Dus ook dit weekend naar Martenshoek om kans te ma ken op de hoofdprijs: een kruideniersmand met artike- len ter waarde van 100 gul den. Noorderstraat 184 Sappemeer tel.: 05980-94105 Evenementen 24/10 De Nije: Heavy-metal café, aanvang 20.00 uur 25 t/m 28/10 Martenshoek: Kermis 26/10 De Nije: Live-concert "Lightnin", aanvang 21.30 uur 27/10 't Kielzog: Mini en Maxi met "Sprakeloos", aan vang 20.00 uur 28/10 De 'Leine: Klaverjas- sen om de Leine-bokaal', aanvang 10.00 uur 31/10 De Kern: Bridge-mid- dag, aanvang 13.30 uur 1/11 't Kielzog: Bart Stul- tiens met "Bart S. te S.", aanvang 20.00 uur Exposities Gemeentehuis: Marten Mole- ma, olieverven en aquarel- len, de hele maand oktober Bibliotheek Boekhoven: 100 jaar Javaanse immigratie De Kern: 'Vaklui in de scheepbouw pentekeningen van de heer Pruisman Galerie Inside: Warner Hemstede met etsen en schil- derijen en Margreet Koop- mans met aquarellen, t/m 27 oktober Halte Kropswolde: Jelmer Dijkstra met een serie schets- blokkenbladen, t/m 28 okto ber Kinderboerderij Gorecht- park Geopend ma., di. do., vr. van 15.00-16.30 uur; woe., za., zo. van 14.00 - 16.30 uur Voor verdere informatie kunt u terecht bij de VW Hoogezand-Sappemeer, Hoofdstraat 12, Hoogezand, tel. 05980 - 91441. Geopend maandag t/m vrij dag van 10.00 - 16.00 uur. Mocht u nog een evenement organiseren dat in aanmer- king komt voor plaatsing in de VW-evenementenagenda, geef het dan tijdig aan de VW door, dan wordt het gratis in deze agenda opgeno- men. KOLHAM - Dit jaar organi- seert de Sportvereniging S.V.K. uit Kolham voor de 14e keer de Sint Maarten- wandeltocht op 10 en 11 no- vember. De te wandelen af- standen zijn 5, 10, 15 en 30 km. Inschrijven en starten kan bij Café ,,De Driesprong", Hoofdweg 22 te Slochteren.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5