Knutselclub Gorecht: een levendige happening Ronda huilt en roept in woestijn Tweede Trips Rhythm Concert Vierhonderd feestgangers op priesterjubileum Sjan Bijman doet mee aan Noorderlicht KENWOOD Fruittentoonstelling Pomologische vereniging lfeikoopexpositie Slochteren aa-assiiasm&aB HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 25 OKTOBER 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Dat een buurtvereniging kan bloeien in deze moderne tijd bewijst de buurtvereniging Go recht. Vooral de knutselclub op de woensdagmiddag voor kinderen van 4 -13 jaar is een geweldige happening. Voorbe- reid op lawaai en veel kinderen ging de redaktie er gisteren op bezoek. Onze verwachting kwam uit, drukte grote drukte. Bij bin- nenkomst zagen we direct al een meisje met het hoofd on- der de kraan, omdat zij alle- maal verf in het haar had. Zo kon zij niet doorlopen vond ,,opa" Knigge en die douwde haar resoluut onder de kraan. Er waren gistermid- dag maar liefst 41 kinderen, „een record aantal", zegt leidster Bertie Stedema. Zij wordt gedurende zo'n knut- selmiddag bijgestaan door Annelies van de vrijwilligers vacaturebank. Naar aanlei- ding van een oproep in het buurtkrantje, hadden zich gistermiddag Yvonne en Lin- da ook gemeld. Twee meisjes die zelf in hun jongere jaren op de knutselclub gezeten hebben, en dus precies weten hoe het er toegaat. Opa Knigge Naast Bertie Stedema staat als centrale figuur de reeds genoemde Opa Knigge, door- iedereen ,,opa" genoemd.. ,,Opa" helpt de kinderen bij' het figuurzagen en timmeren en verzorgt het opplakken- van pleisters. Dat aile kinderen blij zijn met hun „opa" bleek wel de eerste week na de grote va- kantie. Toen was de heer Knigge nog op vakantie, ,,is opa er niet, waar is opa", was de veel gehoorde vraag. Opa Knigge is nu ongeveer drie jaar bij de. knutselclub. Hij raakte erbij betrokken omdat er in die tijd een jon- gen in een' rolstoel iedere woensdagmiddag over het stoepje opgeholpen moest worden. Bertie Stedema riep daarbij de hulp in van haar HOOGEZAND-SAPPEMEER - De fracties van WD en van de Progressieve Lijst Ronda in de gemeenteraad van Hooge- zand-Sappemeer gaan niet akkoord met de verhogingen van de onroerend goedbelasting en van de afvalstoffenheffing. De WD vindt 6 en half procent verhoging van de afvalstoffen heffing een te grote sprong. Ronda vindt elke verhoging uit den boze omdat naar zijn mening veel te weinig wordt gedaan om de afvalstroom terug te dringen. ,,Maar ik zal wel als een huilende en roepende sterven in de woestijn", aldus Ronda. R. Zuidema (Groen Links) wees erop dat de procentuele- verhoging in geld slechts 50 cent per maand bedraagt. R. Stabler citeerde uit het Colle- geprogramma de twee poten van het afvalstoffenbeleid: kostendekkend moet het zijn en gericht op scheiden aan de bron. De verhoging van de onroerend goedbelasting van 10,4 procent voor de gebrui- kers maakt deel uit van de een 5-jarige operatie waarin de tarieven voor gebruikers en eigenaren toe moeten groeien naar de door het Rijk verplichte verhouding van 100 125. De WD had dit wil- len doen door de tarieven voor de eigenaren te verlagen KIELWINDEWEER - Maar liefst 46 fotografen doen mee aan de fotomanifestatie het Noorderlicht die in november plaats vindt in Groningen. Ook Sjan Bijman uit Kielwindeweer is van de partij. Sjan exposeert in galerie De Spatie, Kosters- gang 16, Groningen. Zij toont AARDE-vuur, VUUR-aarde. Op de uitnodi- ging voor de expositie schrijft Sjan: Het buiten wo- nen (lees Kiel red.) verandert de ogen. De definitie van Na- tuur dient bijgesteld te wor den. Een studie over Natuur staat op een basis van de vier Elementen. Fotografie is ge- reedschap om het eerste deel DE AARDE waar te nemen en vorm te geven. Van de an- dere kant komt het Vuur uit zichzelf, onverwachts. Vooj- de Grieken was de grootste zonde de HYBRIS de verme- telheid en de dwaze trots om de Goden op enigerlei wijze te negeren. Natuurlijk volg- de hierop onvermijdelijk de NEMESIS, De Wraak der Go den, een uitbarsting van op- gehoopte kracht, die geen passende uitweg vond. Het VUUR. Een lezing/geluidspresenta- tie van Bijman's werk wordt gehouden op vrijdagavond 9- november in de USVA in de" Boteringestraat 49. Op 2 november begint de fo-" tomanifestatie Noorderlicht. INF0RMATIE - VERK00P REPARATIE Elke woensdagmiddag knutselfeest bij de buurtvereniging Gorecht vader ,,opa Knigge". Na een paar keer bleef hij de hele middag maar, want hij had thuis toch niets te doen. Het is nu zover gegroeid dat hij niet meer weg te denken is op de woensdagmiddag. 't Krekeltje De knutselclub wordt iedere woensdagmiddag van 13.30 - 15.30 gehouden in de voorma- lige kleuterschool 't Krekelt je aan de Ruys van Beeren- brouckstraat. Het leegstaan- de lokaal wordt door de buurtvereniging gehuurd van de gemeente, Bertie Ste dema leidt de club al onge veer 11 jaar en zoals blijkt ze- ker niet zonder succès. ,,Het is eigenlijk wel te druk op het moment met deze grote hoeveelheid kinderen," ver- telt Bertie, ,,vrij- willigsters zijn dan ook van harte wel- kom". Het grootste deel van de kosten wordt gedekt door de bijdrage van de kinderen. Leden van de buurtvereni ging betalen voor het le kind 50 cent per middag en 25 cent voor het 2e en 3e kind. Telt een gezin nog meer knutse- laartjes dan kunnen die gra tis meekomen. Niet-leden be- in plaats van die van de ge bruikers te verhogen. De. meeropbrengst van de OGB wordt gebruikt voor onuit- stelbare zaken, zoals de ver- vanging van de riolering in Sappemeer Zuid. WD - frac-, tievoorzitter Coops beschul- digde de Collegepartijen er-. van niet de politieke moed te- hebben een rioolretributie in te voeren. Dat zou volgens. Coops een zuiverder oplos-. sing zijn. ,,Dit is alleen een. gemakkelijke manier om be-, lasting te verhogen", aldus- Coops. J. Anneveldt (Ge-- meentebelangen) wees erop dat invoering van een riool-r retributie veel apparaats-, kosten mee zou brengen. TRIPSCOMPAGNIE - Vrijdag vindt er weer een jazz concert plaats in hetmini-cultureel centrum Nooitgedacht in Trip- scompagnie als onderdeel van de serie Trips Rhythm concer- ten. Voor dit tweede concert is het Gijs Hendriks Quartet ge- programmeerd. Voor de niet-kenners is dit een prima groep om kennis te maken met jaxx-muziek, geen experimenteel gedoe, maar swingende en toegan- kelijke muziek. Het Gijs Hendriks Quartet bestaat uit: Gijs Hendriks (saxo- foon), Bert van Erk (contra- bas) en de Amerikaan Cla- rence Becton (drums), Ed Verhoeff (gitaar). Gijs Hendriks is al tientallen jaren aktief als leider van zijn eigen orkesten en speelt met zijn kwartetten niet al leen in Nederland, maar treedt ook op bij bekende po- dia in Duitsland, België, Frankrijk en Spanje. Behal- ve voor zijn eigen orkesten, componeert hij ook muziek voor film, video en andere projekten. Morgen doen ze dus Trip- scompagnie aan: het kleinste podium in het Noorden, maar heel bijzonder. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een groot succès was het feest dat dit weekend in Hôtel Struvé ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van pastoor Bootsma werd gevierd. Het feest begon 's middags met een spelletjesmiddag voor de jeugd en een viswedstrijd. Winnaar van die wedstrijd werd Hans Wilbrink. Dertien vissen haalde hij uit het water. 's Avonds werd de pastoor toegezongen door de vierhonderd aanwezigen. Een jubileum interview, een geestig voorgedra- gen gedicht, sketches, koorzang en een bal completteerden de avond. Iedereen kreeg als dank een bloem van de pastoor, die daar bij de woorden voegde: „Bloemen houden van mensen, laat deze bloemen mensen verbinden door mensen van mensen te laten houden. talen f 1,50 per middag. Een koopje voor een middagknut- selplezier, een glaasje ranja en een koekje. ,,Volgende week wordt er begonnen met het maken van lampions voor Sint Maarten, dat is een flinke hap uit de kas", zegt Bertie. Dat je van aile markten thuis moet zijn als je met kinderen wilt werken, blijkt wel als je enige tijd als toeschouwer aanwezig bent. Het ene kind moet getroost worden, het andere vraagt raad over een werkstuk, weer een andere moet de broek los hebben om naar de WC te kunnen, weer een andere heeft zich in de vinger gezaagd. Er moet tôt ojde worden gemaand om- datklieren niet op prijs gesteld wordt. Een minuutje rust is niet bij. Dit ailes zorgt ervoor dat de leiding en niet te vergeten ,,opa" Knigge een zeer drukke middag hebben. Wie zich dus geroepen voelt om de lasten te verlichten, kan zich melden bij Bertie Stedema, Troelstralaan 48, telefoon: 21095. Gewoon langskomen op woensdag middag in het Krekeltje dat kan ook. Iedere helpende hand wordt gewaardeerd, en als beloning krijg je een hoop blije kindergezichten. ASSEN - De Noordelijke po mologische vereniging orga- niseert zaterdag en zondag de fruittentoonstelling Souve nirs van Eeuwen"in „De Kroezehof" Weth. Bergerweg 26 te Assen. Beide dagen van 10.00 tôt 17.00 uur. De NPV probeert te redden wat er aan oude fruitbomen aanwezig is en propageert en stimuleert het gebruik en het beheer (onderhoud, restaura- tie en nieuwe aanplant) van boomvormen en fruitrassen. De vereniging heeft daarbij' de eetbare vruchten an meer- jarige (houtige) gewassen op het oog. Dus niet alleen de appel, peer en pruim. De NPV is daarom bezig met het verzamelen van fruitsoorten, rassen en mutaties die ge- schikt zijn voor Nederland en verzorgt het opsporen van fruitsoorten en rassen en legt dit vast op geografische kaartjes. Mensen die denken bijvoorbeeld een oude appel- soort in de tuin te hebben of weten te staan kunnen dit. melden bij de NPV. Er wor den dan jonge enten genomen - van deze bomen, die op een juiste onderstam worden be-. vestigd. Op deze manier hoopt de NPV de oude rassen en soorten bewaard te hou-, den. Geïnteresseerden kun-; nen zich melden bij het se- kretariaat: C. Couvert, Sluisstraat 165, 9406 AX As- sen, tel 05920-55221, waar. men zich ook als lid van de vereniging kan melden. SLOCHTEREN - Vrijdag om 20.00 uur wordt opnieuw een verkoopexpositie geopend in de hal van het gemeentehuis te Slochteren. Exposanten zijn Nelleke Allertsma met bronzen beelden en Peter de Vis met schilderijen. Zukilaren - 06905-4047 - Fax: 4483

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 7