Stimuleringsfonds helpt je uit je isolement Nieuwste Daihatsu Cuore bij Garage Tulp Expositie Jnside" Orchideeën in Hortus Fancy Pair door Wdlfare Haikeroazie in 1 Kielzog Pakt ook u de bus 'ns! Vanavond naar cabaret Speurtocht naar brieven Nieuwe 06-infolijn E.H.B.0. 35 jaar HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 1 NOVEMBER 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Wie door een laag inkomen geen mogelijkheid heeft om mee te doen aan leuke maat- schappelijke aktiviteiten krijgt volgend jaar van de gemeen- te een steuntje in de rug. Er komt een stimuleringsfonds waaruit iedereen met een inkomen niet hoger dan 10 procent boven de bijstandsnorm een bijdrage kan krijgen in de kosten van allerlei zaken die het leven veraangenamen. Je houdt van toneel, maar een kaartje kost /fl7,50. Je kind wil gaan voetballen, maar het geld voor contribu- tie kan je niet missen. Met het hele gezin regelmatig zwemmen, gezellig en ge- zond. Maar een gezinsabon- nement op het zwembad kost wel rond de 200 gulden per jaar. Het lidmaatschap van de bibliotheek is wel niet zo duur, maar als je krap zit is elke uitgave een probleem. En zo zit je thuis te rekenen en nog eens te rekenen. Kan het uit de lengte of uit de breedte en vaak kan het hele- maal niet. Gevolg, je raakt in een isolement. Om dat te voorkomen gaat de gemeente nu een stimule ringsfonds instellen. Niet de volledige kosten van lid- maatschappen of contribu ées worden vergoed, maar het scheelt wel een flinke slok op een borrel. Eerst betalen Als de plannen doorgaan (het ziet er wel naar uit, maar de gemeenteraad heeft het laat- ste woord) gaat het straks on- geveer zo: U koopt een kaart je voor een voorstelling in het Kielzog bij het ene loket voor bijvoorbeeld 17,50. Dan gaat u naar een ander lo ket met kaartje en uw loonstrookje. Valt u binnen HOOGEZAND - Alweer een nieuwe expositie bij Galerie Inside aan de Kerkstraat (bij Nijburg Intérieur). Van 2 tôt en met 5 december zijn er schilderijen te zien van Jan ten Hope en bronsplastieken van Kiny Copinga. de doelgroep dan krijgt u 7,50 terug. Voor de biblio theek vergoedt de gemeente een basisabonnement. Voor een gezinsabonnement bij het zwembad wordt dat waar- schijnlijk 75 gulden. Voor amateuristische kunstbeoefe- ning, sportverenigingen en dergelijke gelden weer ande- re bedragen. Altijd geldt: Eerst zelf betalen, dan een gedeeltelijke teruggave. Ook in de kosten van Tafeltje Dekje en van kinderopvang kan een tegemoetkoming worden verleend. Allemaal, mits u niet meer inkomen hebt dan bij standsni veau plus 10 procent. Aan leeftijdsgrenzen is de re- geling niet gebonden, ge- huwd, vrijgezel of samenwo- nend doet niet ter zake en naar een spaarbankboekje wordt waarschijnlijk niet ge- keken, want dan zou het alle maal weer erg ingewikkeld worden en dat is niet de be- doeling. U hoeft niet met uw papieren in de rij te staan. Telefonisch een afspraak ma- ken is mogelijk en zelf s wen- selijk. De gemeente rekent op onge- veer 900 gegadigden. En als er geen politieke of andere kinken in de kabel komen gaat het stimuleringsfonds begin volgend jaar van start. HAREN - Van 16 tôt en met 19 november verwacht Hor tus Haren duizenden bezoe- kers die een blik willen wer- pen op de orchideeën die te zien zullen zijn op de orchi- deeënshow. De expositie zal 16 november officieel geo- pend worden door de Ambas sadeur van het Koninkrijk Thailand. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Op 6 en 7 november wordt er door de Welfare een Fancy Fair georganiseerd in het Rode Kruis gebouw aan de Parkstraat in Sappemeer. De opening zal verricht wor den door mevrouw Y.L. van der Linde op 6 november om 14.00 uur. Openingstijden: 6 november van 14.00 - 17.00 en van 19.00 - 21.00 uur en op 7 november van 14.00 - 17.00 uur. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Zaterdag speelt de verainen ,,de Grunneger Sproak" uit Groningen in theater 't Kielzog het blijspel in 4 bedrijven Haikeroazie, geschreven door Jens Exler, uit het Duits in het Gronings vertaald door Wim Faber, onder regie van Jan Roede. De voorstelling begint om 20.00 uur. Van 19 tôt en met 25 novem ber wordt de landelijke col lecte ,,Geef 's voor Diabetes" gehouden. De opbrengst van de collecte in 1989 was 3,25 miljoen gulden. Vrijwilligers die een uurtje of langer wil len collecteren kunnen zich telefonisch opgeven bij het Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort, tel. 033-622055. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Vanavond kunt u nog naar het avondvullend cabaretprogramma ,,Bart S. ten N.", gespeeld door Bart Stultiens. Het begint om 20.00 uur. GRONINGEN - De historicus prof. dr. H.J. Brinks uit Amerika is opnieuw een in- tensieve speurtocht begon- nen naar brieven die Neder- landse emigranten in de V.S. en Canada naar het oude moederland hebben gezon- den. De brieven zijn van gro- te betekenis voor het onder- zoek naar de emigratie van Nederlanders naar de Nieu we Wereld. Een selektie uit de brieven zal verschijnen in een boek en de collectie zal zowel in Nederland als in Amerika in archieven worden bewaard. Naar schatting moeten tus- sen 1820 en 1960 tenminste twee miljoen brieven zijn ge- post. Om deze corresponden- tie te vinden heeft prof. Brinks het Projekt Brieven van Amerikaanse Emigran ten opgezet. Een ieder die zou kunnen helpen met het ver- zamelen van deze landver- huizersbrieven in de 19e en 20e eeuw wordt dan ook ge- vraagd schriftelijk of telefo nisch kontakt op te nemen met Annemieke Galema, In- stituut voor Geschiedenis Rijksuniversiteit, Postbus 716, 9700 AS Groningen. tel. 050-635964 of 050-139616. SAPPEMEER - Het oudste automerk van Japan „Dai- hatsu" komt een geheel nieu we Cuore" op de markt, waarmee ze marktleider ho- pen te worden in het mini-au to segment. In Japan maken mini-auto's deel uit van het dagelijks straatbeeld in het overvolle verkeer. De nieuwe Cuore is veel volwassener, dynamischer, comfortabeler en veiliger dan de vorige, waarvan overigens 10 jaar lang 2 miljoen werden gepro- duceerd. Door de wereldwij de sterke stijging van de brandstof- kosten en het belastingkli- maat wordt verwacht dat de de nieuwe Cuore in Neder land meer als gezinsauto ge- bruikt zal worden. De auto is namelijk 10 centimeter lan ger, en heeft rondere vormen wat niet alleen het uiterlijk maar ook het comfort ten goede komt. Vier volwassen personen hebben voldoende been- en hoofdruimte. Ook het rij com fort is verbeterd door de schokbrekers schuin achter ,,Doet u mee, geef gehoor, de infolijn die is er voor: 06-8450". Zo luiden de laatste regels van de jingle die regel matig te horen zal zijn op de radio-omroepen. De nieuwe 06-infolijn is voor Telefoon- cirkels een experiment dat op 30 oktober van start ge- gaan is en op 30 januari zal eindigen. De lijn is in het le ven geroepen ter ondersteu- ning van de activiteit Tele- fooncirkels. Een telefooncirkel bestaat uit een groep mensen, die on der begeleiding van een vrij- williger, iedere dag of op een aantal afgesproken dagen te lefonisch contact met elkaar hebben. Het systeem is oor- spronkelijk een idee van het Rode Kruis in Noorwegen. In 1975 werd het project als offi- ciële Rode Kruis-taak opge- nomen. Hoofddoelstellingen van de telefooncirkel waren (en zijn nog steeds): te plaatsen. De auto is onaf- hankelijk geveerd, de stoelen zijn breder en voorzien van een keurige bekleding. Aile cuore's zijn voorzien van een gelaagde voorruit. Een electronische feedback Miku- ni Kogyo carburateur met 3-weg katalysator en Lamb- dasonde maken dat de Cuore aan de strenge US'83 emissie-eisen vol doet. Met zijn ongelode benzine springt hij uitermate zuinig om. De verwerkte pakkin- gen, remvoeringen en koppe- lingsplaten zijn geheel van ast-vrij materiaal vervaar- digd, dus milieuvriendelijk. Uniek in deze klasse is dat de remschijven vôôr, geventi- leerd zijn. Standaard is de rembekrachtiger. Om te stoppen is geen overmatige kracht nodig. De nieuwe Cuore wordt door Garage Tulp geleverd met Halogeen koplampen,stan daard rechter buitenspiegel en 5-versnellingsbak. Het topmodel Cuore TX wordt ook geleverd als 5-deurs model. Een nieuwe Cuore hebt u al vanaf /f13395 - voorkomen dat mensen in een isolement terecht komen - voorkomen dat mensen iets overkomt zonder dat iemand dat binnen een bepaalde tijd in de gaten heeft. Momenteel bestaan er bijna 400 cirkels. Wie nu 06-8450 belt wordt automatisch door- verbonden met het dichtst- bijzijnde provinciale Rode Kruis- bureau en krijgt aile informatie over de Telefoon- cirkels van het Nederlandse Rode Kruis. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De afdeling Hooge- zand-Sappemeer van de Ko- ninklijke Nederlandse Ver- eniging voor E.H.B.O. bestaat dit jaar 35 jaar. Reden genoeg voor een feestelijke bijeenkomst. Za terdag 10 november van 15.00 tôt 17.30 uur kan iedereen de jubilerende vereniging ko men feliciteren op een recep- tie in Wijkcentrum ,,De Kern".

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 11