Lage inkomens ontzien bij tariefstijgingen Tripper; Wrangler; Bram's Paris; Lord 500 M2 FIETSPLEZIER 100 W FITNESSPLEZIER FcNO Groot Obbink bekroond Botsing met Ahob Frekle de Wit hartje centrant Hoogezand Extra markt Waaronder: Bij SAPPEMEER Ook voor Jeans en Jonge Mode Veranderingen gratis! HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 1 NOVEMBER 1990 Industriebond Hoogezand-Sappemeer: HOOGEZAND-SAPPEMEER - De afdeling Hoogezand-Sap pemeer van de Industriebond FNV wil dat de gemeente bij toekomstige tariefsverhogingen van de gemeentelijke be- lastingen de nadelige gevolgen voor mensen met lage inko mens beperkt. Via een royaal kwijtscheldingsbeleid en een compensatieregeling voor mensen met inkomens tôt 50 gul- den boven het minimumloon moet deze doelstelling worden bereikt. Hoewel het totale niveau van de gemeentelijke belastingen in Hoogezand-Sappemeer re- delijk mag worden genoemd, betalen mensen met een laag inkomen (vooral mensen met een bijstandsuitkering en al- leenstaanden) een veel groter deel van hun inkomen aan gemeentelijke heffingen en belastingen dan andere inko- mensgroepen. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Weten- schapswinkel van de Rijks- universiteit in opdracht van de Industriebond FNV heeft verricht. Een echtpaar zon- der kinderen op bijstandsni- veau is 11,05 procent daarvan kwijt aan gemeentelijke be lastingen. Voor een echtpaar zonder kinderen met 22 dui- zend gulden inkomen is dat een stuk minder namelijk 8,16 procent.De Industrie bond is vooral bezorgd over de aanzienlijke tariefsstijgin- gen die voor de komende ja- ren zijn aangekondigd van de onroerend goed belasting en de afvalstoffingheffing. De bestaande kwijtscheldingsre- gelingen bieden daarvoor volgens de bond te weinig soulaas, omdat door de ver- plichte kwijtscheldingsnorm van de Rijksoverheid slechts weinigen daarvoor in aan- merking komen. Bovendien scheldt de gemeente, ingevol- ge het credo ,,de gebruiker moet toch iets betalen" slechts 75 procent van de af- valstoffenheffing kwijt. Een beperking die volgens de In dustriebond niet redelijk is omdat er geen verband bestaat tussen de hoeveel- heid afval die iemand aan- biedt en het te betalen tarief. Compensatie De Industriebond vraagt van Collège van B W en ge- meenteraad de totale lasten- stijging beperkt te houden, bij de wettelijk verplichte aanpassing van de tarieven van de onroerend goed be lasting de huurders zoveel mogelijk te sparen, de stij- ging van de afvalstoffenhef- fing zoveel mogelijk te be- perken en kwijtschelding daarvan te verlenen tôt 100 procent. Bovendien wil de Bond dat mensen met lage in komens die niet voor kwijt schelding in aanmerking ko men voor de stijging van de tarieven door de gemeente worden gecompenseerd. De inkomensgrens om voor die compensatie in aanmerking komen zou moeten liggen op 50 gulden boven het mini mumloon. Om haar eigen in- komensverlies te compense- ren zou de gemeente kosten- dekkende tarieven kunnen berekenen aan het bedrijfsle- ven via het heffen van baat- belasting, bij de berekenen van hinderwetleges en door belasting te heffen op recla me, zo suggereert de In dustriebond. (kopen of huren) VOORDEEL IN KWALITEIT Slochterstraat 53 9611 CM Sappemeer Telefoon 05980-96596 KEULEN - Op de internatio nale Fotobeurs in Keulen, de Photokina, welke in oktober werd gehouden, werden de eervolle vermeldingen be- kend gemaakt van meerdere portretfotografen. Voor velen kwam dit als een volslagen verrassing. Zo ook voor Foto Groot Obbink uit Hoogezand. Zeker een felici- tatie waard. HOOGEZAND - Een merk- waardig ongeluk deed zich dinsdagmorgen om ongeveer kwart voor negen voor bij de spoorwegovergang aan de Beukemastraat in Hooge zand. Een personenwagen botste tegen één van de geslo- ten overwegbomen, die daar- door afknapte en op de spoorrails terecht kwam. Een automobiliste komend van de Parallelweg sloeg rechtsaf en reed pardoes te gen één der gesloten over wegbomen van de Ahob met het gevolg dat deze afknapte en op de rails terecht kwam. Een totnutoe onbekend per- soon wist de afgebroken spoorboom nog juist voor de aanstormende trein van de rails te verwijderen. De auto mobiliste, die niet gewond raakte, verklaarde door de felle zon niet gezien te heb- ben dat de bomen gesloten waren. Haar auto raakte em- stig beschadigd. De politie vindt het onbegrijpelijk dat iemand, zelfs bij felle zon, de drie waarschuwingen (bel, knipperlicht en neergelaten bomen) kan missen. ,,Ze is zelfs even gestopt, maar daama weer opgetrokken, aldus de politiewoordvoer- der. Frekie komt veur viefde mo- al bie kassa van bioskoop Juffraa uw:,, Hest ja aal vaai- er koarten koft". Frekie:,,Mor dij kerel bie deur scheurt ze mie aal mid- dendeur". HOOGEZAND - De leegstand van de voormalige Spar Super- markt op hoek Kerkstraat/Hoofdstraat is bijna voorbij. Het pand is gekocht door Reint de Wit van Makelaardij de Wit, nu gevestigd aan de Johan Willem Frisolaan in Hoogezand. Reint de Wit heeft er bewust voor gekozen naar deze loca- tie te verhuizen. Het is het drukste kruispunt van Hoo gezand-Sappemeer. Dage- lijks passeren er ongeveer 18 duizend voertuigen. In het 600 vierkante meter grote pand (waarvan 400 m2 kantoorruinmte en 200 m2 sousterrain) zullen behalve de Makelaardij ook de Wit Assurantiën en NVM Hypo- theek Shop de Wit worden gevestigd. Door deze concen- tratie van bedrijven denkt De Wit de service naar de klanten nog verder te kun nen uitbreiden. Binnenkort (begin 1991) zullen deze be drijven niet alleen goed be- reikbaar, maar ook centraal gevestigd zijn. EELDE - De Eelder vlooien- markt sluit haar festiviteiten in verband met haar 10-jarig jubileum, het komende weekeinde af met een Back tôt the Fifties evenement. Naast 2 hallen vlooienmarkt met 500 standhouders met maar liefst 5 km stands is er een extra 3e hal voor dit ge- beuren. Hier vindt de bezoe- ker veel nostalgie uit de woe- lige vijftiger en zestiger ja- ren. De openingstijden zijn: zaterdag van 8 tôt 16 uur en zondag van 10 tôt 16.30 uur. Zeer groot assortiment spijkerbroeken L0NDEMAN

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 7