Nieuwe huurders krijgen nieuwe cylindersloten Jantje Béton Collecte Milieuspel Eco-Logica Leger des Heils 70 jaar Bladmuziek in Boekhoven Compostvaten Mogelijk kegel- centrum bij renbaan Grote bazar Gninniger Oavond Poëzie-maand In bieb Jubileum schaaktoemooi Chinees welkom aan Hoofdstraat Gérard Lunshof bij Imca WV-Agenda HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Door het aanbrengen van nieuwe cylindersloten op de deuren van woningen alvorens die door nieuwe huurders worden betrokken, wil de Wo- ningstichting Volksbelang de inbraakrisico's bij de huurwo- ningen gaan beperken. Op deze foto de feestelijke prijsuitreiking aan de winnaartjes van de kleurwedstrijd die speel-o-theek HOPSA organiseer- de vanwege het lO-jarige hestaan. De gelukkige winnaars waren: Jonathan de Vries, Hedwig Boorsma, Erwin Waijer, Keran Leertouwer, Klaas-Jan Loonstra, Manna Bunk en Marloes Burger. Daarmee moet worden voor- komen dat de vorige huur ders door het achterhouden van sleutels de woning nog steeds binnen kunnen ko- men. Bovendien worden op deze manier geleidelijk de bepaald niet inbraakvrije se- rie-sloten van keuken-, tuin-, bergings- en balkondeuren vervangen door cylinderslo ten. Vooral op dit laatste is herhaaldelijk aangedrongen vanuit de gemeentepolitiek en van de zijde van de poli- tie. De kosten voor het aanbren gen van nieuwe cylinderslo ten (gemiddeld 345 gulden per woning) neemt de Wo- De Italiaanse spellenfabri- kant Clementoni wil zijn steentje bijdragen aan de campagne van het Wereld Natuur Fonds: ,,Biologische diversiteit, onze natuurlijke levensverzekering"met de ontwikkeling van het mi lieuspel Eco-Logica. Eco-Lo- gica is een spel voor kinderen van 8 tôt 14 jaar en heeft tôt doel de spelers op onderhou- dende wijze oplossingen te laten vinden voor de diverse hedendaagse milieu-bedrei- gingen. Het spel ontving on- langs de bekroning tôt Speel- goed van het Jaar. Clementoni heeft uit de aktie van het Wereld Natuur Fonds een bepaald projekt gekozen en wel de bescher- ming van twee reservaten in het zuidwesten van Thailand, waar veel ontbossing plaats vindt. Clementoni schrijft hiervoor een prijsvraag uit voor kinderen waarbij zij zelfbedachte oplossingen voor milieu-problemen kun nen insturen. Ideeën voor een beter milieu kunnen op- gestuurd worden naar Cle mentoni Educationals, Post- bus 28750, 2502 KT Den Haag. Om het projekt in Thailand te steunen moet f 1,50 extra aan postzegels meegestuurd worden. Een deskundige jury zal tôt en met januari 1991 iedere maand uit de leeftijdscatego- rieën 8-10, 10-12 en 12-14 jaar een winnaar kiezen. Er mag getekend, geverfd, geplakt of geschreven worden. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Zaterdag 17 novem- ber viert het Leger des Heils in Hoogezand haar 70-jarig jubileum. 's Avonds om 19.00 uur zal het muziekkorps en zangbrigade van korps Hoo gezand een zang- en muzie- kuitvoering geven onder lei- ding van broeder R.J. Vene- ma, in het Leger des Heils gebouw, Meint Veninga- straat 40 in Hoogezand. ningstichting in eerste in- stantie voor eigen rekening. Volgens het bestuur behoren goede sloten bij een kwalita- tief goede woning. Adjunct- directeur Homan vindt het niet doorberekenen van de kosten in de huur in strijd met de regelgeving. Voor het totale woningbezit van Volksbelang zullen de kosten, verspreid over meer- dere jaren, een totaalbedrag van 1.4 miljoen bedragen. Als bij een nieuwe mutatie de cylinder wordt verwis- seld, moet de nieuwe huurder wel f.3,94 per woning meer gaan betalen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Sinds kort heeft de Muziekafdeling van de Bi- bliotheek haar collectie blad muziek uitgebreid. Naast de eigen collectie zijn een aantal banden geleend bij de Open- bare Bibliotheek Groningen. De huur-collectie bestaat uit klassieke pianomuziek voor beginnende pianisten. Ook gevorderden hebben vol- doende keus. Voor bladmu ziek geldt een uitleentermijn van zes weken. HOOGEZAND-SAPPE MEER - In 1990 hebben totnu- toe 60 mensen een compost- vat aangeschaft bij de dienst gemeentewerken. De vaten zijn nog steeds uit voorraad leverbaar. Een kind moet kunnen spe- len. Lekker ravotten met leeftijdgenootjes. Schomme- len. Of voetballen. Spelen is voor kinderen van levensbe- iang! Het kind van nu is aangewe- zen op speelvoorzieningen in de buurt. Met de helft van de opbrengst van de nationale jeugdcollecte ondersteunt het Nationaal Jeugd Fonds daar- om ieder jaar enkele honder- den projecten voor de jeugd. De andere helft van de op brengst komt bovendien di rect ten goede aan het jeugd- werk in de eigen gemeente. Het Nationaal Jeugd Fonds werd op 2 april 1968 opge- richt. De naam ,,Jantje Bé ton" werd enkele jaren later aan het Nationaal Jeugd Fonds verbonden. H.M. de Koningin, beschermvrouwe van het Nationaal Jeugd Fonds, vervaardigde het beeldje van Jantje Béton. In 1973 werd dit kunstwerk in miniatuurstad Madurodam onthuld. In de afgelopen 22 jaar heeft het NJF zo'n 50 miljoen gulden beschikbaar gesteld aan het vrijwilligers jeugdwerk. Met dat geld zijn SAPPEMEER - Het gemeen- tebestuur lijkt geen al te gro- te bezwaren te hebben tegen de vestiging van een kegel- centrum op het terrein van de VW- Sappemeer. Op ver- zoek van de VW worden orienterende gesprekken ge- voerd. Een eindoordeel is er volgens burgemeester G.L.D. van der Linde nog niet. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Zaterdag zal er van 9.00- 17.00 uur in de zalenvan de Vredekerk, Van der Duin van Maasdamweg 216 een grote bazar/rommelmarkt worden gehouden. Ook ver- schillende attracties zijn aan- wezig. De opbrengst komt ten goede aan projekten in en rond het Kerkelijk Centrum. Iedereen is van harte wel- kom. bijna 4000 projecten gereali- seerd in Nederland. Hieruit blijkt dat het NJF een be- langrijke functie vervult ten behoeve van de jeugd in ons land en blijft het dus van be- lang dat Jantje een handje geholpen wordt door middel van onder andere de nationa le collecte. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Zaterdag 17 novem- ber is er in De Kern de slot- avond van het 25-jarig jubi leum. Het wordt een Grunniger Oavond met me- dewerking van The Askay Brothers, de Tuutje Floiters en Jaap Nienhuis. Bal na. Het begint om 20.00 uur. De kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar in De Kern, tel. 93934 en op de avond zelf bij de ingang van de zaal. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Gedurende de maand november staat ,,poëzie" cen- traal in een expositie in de bibliotheek Boekhoven. De gedichten staan op posters, terwijl het gedicht van H. Marsman op een t-shirt staat. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Op vrijdag 16 no vember wordt in het 25-jari- ge wijkcentrum de Kern een jubileum schaaktoemooi ge houden. Teams uit Gronin gen en Drenthe (senioren en jongeren) zullen elkaar partij geven. De organisatie is in handen van de Noordelijke Schaakbond (NOSBO). Gein- teresserden mogen komen kijken. Aanvang 19.30 uur. HOOGEZAND - Het Collège van B en W van Hoogezand- Sappemeer heeft geen bezwa ren tegen de vestiging in het voormalige pand van ,,Flits" aan de Hoofdstraat. De inge- brachte bezwaren zijn onge- grond verklaard en aan de provincie wordt vrijstelling van het bestemmingsplan ge- vraagd. In „Nog eem noasoezen" praat Imca Marina Zondag- morgen op Radio Noord met Gérard Lunshof uit Hooge zand. Onlangs vèrscheen van hem een nieuw toneelstuk getiteld: ,,Lood om ol iezer". Evenementen 7/11 ANBO: Voorlichtings- bijeenkomst 'Ouderen in het verkeer', De Kem, 13.30 uur Welfare: Fancy fair in het Rode Kruis-gebouw, Park- straat, Sappemeer, 14.00 - 17.00 uur 8/11 Provinciaal Seniorenor- kest: Jubileumconcert in 't Kielzog, aanvang 20.00 uur 9/11 De Nije: Hardrock-for- matie Elise, aanvang 21.30 uur 10/11 Buurtvereniging Go- recht: Lampionnenkeuring, 't Krekeltje, 14.30 uur 't Kielzog: Tweede kinderko- renfestival, aanvang 13.30 uur, m.m.v. Zang- en Speel- groep uit Meeden, Ad hoc- kinderkoor etc., gepresen- teerd door Frank Groothof De Kem: Bridge-drive om de 'Kem-bokaal', t.g.v. 25-jarig jubileum, aanvang 19.30 uur, opgave vooraf 't Kielzog: Grunneger Oa- vend, georganiseerd door de Culturele Raad m.m.v. onder andere Kinderkoor Bomba- rie, Chris Ridenburg, Nies Sap-Akkerman Buurtvereniging Spoor- straat-Kieldiep: Toneelclub Spoortstraat/Kieldiep met toneelstuk: 'As 't kaalf ver- dronken is', Spokie, aanvang 20.00 uur 14/11 De Kem: Lezing Henny Thijssing-de Boer, georgani seerd door de Bibliotheek, aanvang 20.00 uur De Kem: Bridge-middag, aanvang 13.30 uur 't Kielzog: Informatiemiddag over jeugdhulpverlening, ge organiseerd door het Instel- lingenoverleg Jeugdhulpver lening H-S, 15.00 - 18.00 uur (bedoeld voor iedereen die in zijn/haar werk in aanraking komt met jongeren) 15/11 IVN: Dia-avond van het vogelasiel Bellingwolde, aanvang 20.00 uur, in het Bruin Café, Nieuw Woel- wijck 't Kielzog: Zak en As met 'Zak en As ontkent ailes', aanvang 20.00 uur Exposities: Gemeentehuis: Léo Lijster, olieverven impressionisti- sche stijl, t/m 10/12 Bibliotheek Boekhoven: ex positie over poëzie, de hele maand november fil. De Kem: Omslagontwer- pen van Reint de Jonge, de hele maand november De Smederij: Martje Jong- man-Freye met aquarellen, t/m 22/12 (De Vosholen 58a, geopencf di. t/m za. 13.30 - 16.00 uur) Galerie Inside: Jan ten Hope van Kiny Copinga (schilderij- en bronsplastieken), t/m 5/12 Halte Kropswolde: Boekie Woekie, Amsterdam in Kropswolde, 9/11 t/m 2/12 Kinderboerderij Gorecht- park: Geopend ma., di., do., vr. van 15.00 - 16.30 uur; woe., za., zo. van 14.00 - 16.30 uur Voor verdere informatie kunt u terecht bij de VW Hoogezand-Sappemeer, Hoofdstraat 12, Hoogezand, tel. 05980 - 91441. Geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur. Mocht u nog een evenement organiseren dat in aanmer- king komt voor plaatsing in de VW-evementenagenda* geef het dan tijdig aan de VW door, dan wordt het gratis in deze agenda opgeno- men. Jantje Béton gaat weer de straat op. In de week van 12 tôt 18 november vindt namelijk de nationale jeugdcollecte plaats. De opbrengst van deze jaarlijkse actie komt ten goede aan de leef- en speelruimte van het kind in Nederland.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 13