Hoogezand wil convenant sociale vemieuwing sluiten Mobers gelooft heilig in „kwaliteitslokatie" De Dreven Je bent jong en je hebt een probleem Hoogezand-Sappemeer speelt in op „knooppunt-filosofie" Koffietafel voor familie Haisma Gninoslrand-bokaal Lezing over asielzoekers Meer blikcontainers Boekie Woekie in Kropswolde Sloot Foxham gesaneerd Berg afval ingeleverd HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Aile politieke partijen in Hoogezand-Sappemeer zijn het erover eens, dat de gemeente mee moet doen aan de sociale vernieuwing. Voor 15 novem- ber zullen B en W dat aan het ministerie berichten. Echt opge- togen zijn de raadsleden trouwens niet over dit besluit. ,,Het is eigenlijk niet meer dan een bestuurlijke vernieuwing", constateerde E. Schmied van de VVD. Concreet levert deelname aan de sociale vernieuwing voor Hoogezand-Sappemeer ook nog wat op. Er komen startgelden voor het opzetten van een banenpool met 40 ar- beidsplaatsen, het beleid ten aanzien van volwassenene- ducatie kan worden voortge- zet en het project om verloe- dering van woonwijken te voorkomen komt niet in de knel. Sociaal rechercheur R. Zuidema van Groen Links vindt dat de sociaal recher cheur, belast met het opspo- ren van uitkeringsfraudes, wel afgeschaft kan worden als de sociale vemieuwing wordt ingevoerd. ,,We moe- HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Omdat Hoogezand- Sappemeer deel uit zal ma- ken van het „Stedelijk knooppunt Groningen" zijn er een aantal projecten op een rijgezet die volgens het gemeentebestuur voor de ontwikkeling van het knoop punt van belang zijn. Het gaat om de volgende za- ken: De specifieke industrië- le positie van Hoogezand- Sappemeer als industriële ge- meente in Noord-Nederland moet worden versterkt. De HARKSTEDE - De aktivitei- tencommissie Hoogezand- Sappemeer organiseert zater- dag en zondag een intematio- naal Subbuteo-voetbal toer- nooi, genaamd de Gruno- strand-bokaal. Het toemooi wordt in samenwerking ge- organiseerd met de Neder- landse Subbuteo Voetbal Bond. Het vindt plaats op het Sport- en recreatiecen- trum ,,Het Grunostrand", Hoofdweg 163 te Harkstede. Op zaterdag is er een indivi- dueel toemooi en op zondag een toemooi voor clubteams. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Het Emancipatie overleg Hoogezand-Sappe meer organiseert 15 novem- ber een lezing door mevr. M. den Hengst, direkteur van het Asielzoekerscentrum, over het landelijk opvangbe- leid toegespitst op het op- vangcentrum Hoogezand. Na de pauze zal de film „de Stil- le Hoop" te zien zijn. Deze le zing vindt plaats in het ge- meentehuis, aanvang 20.00 uur. ten hem zelf betalen en het justitiële beleid en het terug- vorderingsbeleid zijn toch maar magertjes. Ik plaats dus een vraagtekentje bij het nut van de sociale recher cheur". R. Bodewes van de progres- sieve lijst Ronda kraakte een kritische noot. Meedoen aan de sociale vemieuwing, ter- wijl je eigen dienst gemeen- tewerken en je gemeentelijke sociale dienst draaien zonder Medezeggenschaps Raad dat is niet te verkopen. Bodewes vroeg wethouder Mobers er voor te zorgen dat de mede- zeggenschap van de ambtena- ren weer in goede banen wordt geleid. Een antwoord kreeg Bodewes niet. Glastuinbouw in Sappemeer- Zuidbroek moet worden uit- gebreid vanwege de te ver- wachten positieve effecten voor de bestaande glastuin bouw (o.a. zuid-Oost Dren- the), voor de veilingin- frastructuur Eelde/Gronin- gen en voor de agrarische structuur. Verder vindt het Collège van B W dat de be- drijfsmilieu/omgeving in Foxhol verbeterd moet wor den ten behoeve van de scheepsbouw en de toeleve- rende industrie in de regio Groningen. Ook de aanvoerroutes uit de regio richting stad Gronin gen dienen verbeterd vanwe ge de positieve effecten voor het regionaal verkeers- en vervoerssysteem. Daarbij gaat het om de problematiek van de Kerkstraat, niet al- leen de verkeerssituatie, maar ook andere ontwikke- lingen. Vermoedelijk wordt hier gedoeld op de plannen de Kerkstraat als winkelge- bied te laten aansluiten op Groot Gorecht. Tenslotte wil het collège dat het Recreatie- deelplan Zuidlaardermeer verder uitgewerkt wordt om ook de toeristisch/recreatie- ve functie van het stedelijk knooppunt te verbeteren. Hoogezand-Sappemeer gaat de projecten inbrengen in het AGO-overleg (Agglomeratie Groningen overleg). Samen met wat de andere gemeen- ten ten berde brengen moet er dan één verhaal vanuit de Regio van worden gemaakt. dat richting Den Haag gaat. De bedoeling van dit ailes is dat er extra aandacht komt van het Rijk zowelk finan- ciëel als beleidsmatig. Of dat gaat gebeuren is de grote vraag. ,,Als er geld te verdelen is, komen de knoop- punten sneller in aanmer- king. Dat is de knooppunt-fi- losofie", zegt burgemeester Van der Linde. HOOGEZAND-SAPPE MEER - In het halve jaar dat er twee blikcontainers staan in Hoogezand-Sappemeer is 7500 kilo blik ingeleverd. Dat is beneden de verwachting. De reinigingsdienst heeft het Collège van B en W voor- gesteld deproef te verlengen en twee extra containers te plaatsen. Als het Collège akkoord gaat komen de extra containers bij de Edah aan de Hoofd- straat en bij Aldi in Martens- hoek. Bij de Reinigingsdienst denkt men dat de inwoners er nog aan moeten wennen, net als bij de glascontainers het geval was. Volgens de dienst moet het mogelijk zijn in een jaar 45 duizend kilo blik in te zamelen. Uitgaan- de van een gewicht van 100 gram per blik, wordt dus ge- rekend op 12 13 blikken per inwoner. KROPSWOLDE - Van 9 no- vember tôt 2 december wordt in Galerie Halte: Kropswol de een Boekie Woekie ten- toonstelling gehouden. Boekie Woekie is een samen- werkingsverband van beel- dende kunstenaars die sinds 1986 hun publikaties zelf ver- zorgen, uitgeven en distribu- eren via hun winkeltje in het hartje van Amsterdam. Gale rie Halte Kropswolde wil iedereen kennis laten maken met dit kunstenaarsinitiatief door middel van deze ten- toonstelling. Vrijdag om 19.30 uur wordt de ten- toonstelling geopend door mevr. M. Lantinga, wethou der van cultuur onder bege- leiding van muziek van de ,,Yoghurts". Openingstijden: vrijdag 10.00 - 18.00 uur, za terdag 14.00 - 18.00 uur, zon dag 14.00 - 18.00 uur en vol gens afspraak, tel. 05980- 80140. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Vast is hij ervan overtuigd, wethouder H. Mo bers van Hoogezand-Sappe meer. De nieuwe woonwijk De Dreven wordt een kwali- teitslokatie. Vooralsnog heeft het plan dat keurmerk niet verworven. Op basis van het plan van eisen, de voorlo- per van het bestemmings- plan, oordeelde de provincia le toetsingscommissie dat er teveel woningen in De Dre ven komen en dat de enkele geplande flats niet thuisho- ren op een kwaliteitslokatie. Mobers sprak dinsdag de overtuiging uit dat het bestemmingsplan, dat mo- menteel wordt gemaakt, ze- ker de toets der kritiek zal kunnen doorstaan. ,,Totnu- toe zijn we ook steeds be- trokken geweest bij de pro- motiecampagne die de pro- vincie op gaat zetten. Wij doen daar aan mee, maar op bescheiden schaal natuurlijk omdat we nog geen maquet tes en dergelijke van de Dre ven hebben", aldus Mobers. In het persgesprek eerder op diezelfde middag had burge meester J.L.D. van der Linde juist verklaard dat Hooge zand-Sappemeer voorlopig niet meedoet aan de promo- tiecampagne omdat de ge- meente geen woningen op zo'n locatie beschikbaar heeft. ,,Meerwijck is zo goed als uitverkocht", aldus de burgemeester, die wel de mo- gelijkheid openhield dat de gemeente alsnog gaat mee doen als het plan de Dreven in concept gereed is. Een be- drag van 5 duizend gulden is dan beschikbaar. FOXHAM - De sloot tussen Foxham 51 en Trelleborg zal dit jaar nog worden gesa neerd. Door een bewoner was geconstateerd dat de sloot vervuild is met olie. De da- der, waarschijnlijk een gara- gebedrijf dat er heel vroeger gevestigd was, ligt zoals dat heet ,,op het kerkhof", zodat de gemeente voor de kosten opdraait. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De inleverdagen voor tuinafval hebben een geweldige berg afval opgele- verd. Op 20 oktober werd 40 kubieke meter tuinafval bij gemeentewerken afgeleverd en op 27 oktober nog eens 20 kubieke meter. Veel mensen maakten van de gelegenheid gebruik om hun grof vuil kwijt te raken. Op 20 okto ber kreeg de reinigingsdienst maar liefst 5000 kilo te ver- stouwen. Een week later 3000 kilo. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Ooit geweten dat je met een schoolarts zelf een afspraak kunt maken? En dat AJS en SBHS beide een schoolmaatschappelijk consu- lent hebben, een raadgever waar je naar toe kunt als je ergens geen raad mee weet. Dat Hein Pierik consulent (dus ook raadgever) is voor voortijdige schoolverlaters? Dat er een speciaal project is om buitenlandse meisjes te helpen betaald werk te krijgen? Dat je een speciaal tele- foonnummer kunt bellen (ook anoniem) als je slachtof- fer bent van sexueel geweld, maar dat je ook bij Madi en Jiac terecht kunt? Zoek je het telefoonnummer van de kindertelefoon of van de kinderrechtswinkel? Of het bu reau vertrouwensartsen omdat je vriendje thuis mishan- deld wordt? Ben je aan de drugs, maar wil je er van af en zoek je daarbij hulp? Wil je graag zelfstandig gaan wonen, maar durf je niet zo goed? Waar kan je voor ad- vies terecht? Op al die vragen geeft de informatiefolder jeugdhulp- verlening een kort en duidelijk antwoord aan jongeren en hun ouders. Informatie waarmee je uit de voeten kan. De folder is een handig naslagwerkje dat eigenlijk in ie- der gezin met opgroeiende jongeren thuis hoort. Vanaf 14 november is de folder overal gratis verkrijg- baar. Neem hem mee, ook als je geen problemen hebt. Je weet immers nooit. miHHiii ZUIDLAREN - Vorige week heeft de familie Haisma uit Zuidlaren een koffietafel voor tienpersonen gebruikt, één van de 30 hoofdprijzen van een prijsvraag van Buisman. Ter gelegenheid van de introduktie van nieuwe Buisman Royal Aroma was een prijsvraag voor echtparen uitgeschre- ven waarbij de zin ,,Ik vind dat dit echtpaar zo'n Royal huwe- lijkskado verdient omdat moest worden afgemaakt. De familie Haisma maakte de zin af metmijn moeder bij- na haar hele huwelijk, al 50 jaar lang, last heeft van reumati- sche vergroeiingen en pijnen, en ze nooit een getuigschrift heeft gehad voor haar groots gedrag".

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 7