Jubileum feesten De Kern ten einde f Krachtdadige oudere" „Zak en As" nog niet op voile spanning Big band in Trips Ail round chefkok bij Slager Post Pim de Bruyne directeur Volksbelang Hoogezand ten Cate ONDERGOED ce Klaas Adema Levay in finale top59.95 t 't Is mooi geweest Klappers Verkeerde vragen Suikerspin Hockeyers krijgen kleedkamers Frekie MADI centraal 50.000 banen- zoekers Op zoek naar Boekenwurm f "HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 22 NOVEMBER 1990 - PAGINA 5 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Na tweeënhalve maand van feestelijkheden is het zilveren jubi leum van Wijkcentrum de Kern afgelopen. Met een grandioze slotavond werd er afgelopen Zater- dagavond een punt achter gezet. Met voldoening kijken bestuur en jubileumcommissie terug op deze enerverende maanden. Met opluchting ook, omdat het op wat kleine schoonheidsfoutjes na, allemaal goed is afgelopen. ,,Nu zijn we weer gewoon commerciëel", zegt voorzitter Kees Ker- saan. Hij bedoelt dat er weer ge woon voor de koffie en het hu- ren van een zaal betaald moet worden. Want hoewel de Kern er financiëel goed voorstaat, het jubileum heeft wel het een en ander gekost. Kersaan schat dat de begroting van on- geveer 5000 gulden vrijwel niet overschreden is. De slotavond was een dure avond. Met de optredens van de Tuutjefloiters, de Askay- brothers met Johan Raspe en Jaap Nienhuis, bekend van Radio Noord. Die treden niet op ,,voor nop". Maar dankzij de grote opkomst (200 mensen) en een succesvolle tombola zijn de kosten er vrijwel weer uit. En het was een groot suc- ces. Vanaf 7 uur werden de gasten ontvangen met het bui- korgel van Van Sloten uit Ide. Op tafel stonden de kraant- jespotten klaar. Kersaan zelf hield een toespraak in het Gronings en zette de leden van de jubileumcommissie die zo'n anderhalf jaar in touw zijn ge weest in het zonnetje. Rika Massink was één van hen, al kwam ze er wat later bij vanuit het zangkoor ,,Vi- vente" van de Plattelands- vrouwen. Ondanks het vele werk en de ontelbare ,,verga- deruren" kijkt ze er met ple- zier op terug. De commissie bestond uit de 13 mensen van uit de gebruikersgroepen on- der voorzitterschap van Henk Kraster. Opvallende afwezige in dit gezelschap was de buurt- vereniging en dat vindt het bestuur heel jammer. Ook de Marokkanen die naast de Kees Kersaan van eerste lettergreep). de Kern. Kees Kemkersaan (accent op Kern hun eigen ruimte heb- ben, lieten het afweten hoewel ze wel waren uitgenodigd. Vanuit het naburige asielzoe- kerscentrum was wel be- langstelling. Een van de tijde- Genieten, de Askay brothers. Johan Raspe en Rieks Fol- gerts. lijke bewoners van het cen- trum was een enthousiaste deelnemer aan het jeugd- schaaktoemooi. En ook bij de disco waren een tiental asiel- zoekers welkome gasten. Maar de sfeer in de jubileum commissie was steeds prima. ,,Het moeilijkst was dat het allemaal niet te veel mocht kosten". zegt Rika Massink. Zelfs tijdens haar vakantie in Gran Canaria belde ze naar Hoogezand om te vragen hoe het stond met ,,De Kern": ,,Ik vind het jammer dat we uit el- kaar gaan. Ik heb leuke men sen leren kennen, die je nu ook niet meer zo voorbij loopt. Misschien kunnen we toch eens per jaar een aktiviteit or ganisèrent Enkele onderdelen van het ju- bileumprogramma zijn niet 99 Dat iemand van 83 jaar niet altijd met zich laat sol- len heeft een 45- jarige man in Hoogeveen letterlijk aan den lijve ondervonden. Hij wilde een huis bin- nendringen. Het heeft hem zijn vingerkootje ge kost. De indringer werd door een hoogbejaard echtpaar het huis uitgebonjourd. Toen hij buiten stond wilde de man de deur weer opendrukken. Nadat het echtpaar de deur dichtduwde lag het vingerkootje op de mat. De indringer heeft zich in het ziekenhuis laten behandelen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Vooral jong publiek was don- derdagavond naar het Kielzog gekomen voor het nieuwe pro gramma van de inmiddels landelijk bekende cabaretgroep ,,Zak en As", met Justus van Oel, Diederik van Vleuten en Erik van Muiswinkel, de laatste bekend van het TV-programma „Ook dat nog". Cabaret in de vorm van een theater-thriller, zoals ze het zelf noemen. Vol actuele levensvragen over misdaad en schuld. Wat betekenen de begrippen goed en kwaad nog in de chaos van ons dagelijks leven, en hoe en door wie valt daarover te beslissen. Een programma boordevol grappen over onderwerpen van de negentiger jaren. Socia le vemieuwing, donororga- nen, (wat is een hart moeilijk leverbaar, om niet te spreken over de ,,lever"tijd), tropisch regenwoud, verdwijnende diersoorten, de laatste koste- lijk geparodieerd middels een olifants-tand waarvan de her-, komst telkens fraai wordt ge- rechtvaardigd. Te vergelijken met berichten over dit soort toestanden uit Kenia of Zam- bia. Misdaad en schuld is het cen trale thema van de voorstel- ling. Mag je een dubbele moord plegen op je buren die allebei overlast veroorzaken? Een lawaaierige bassgitarist en een junk zijn de slachtof- fers. Of is dat de buurman met psychische problemen (uitste- kend vertolkt door Justus van Oel") die er tussenin woont en die tôt de moord wordt aange- zet? Kemachtig en origineel wor den de personages neergezet. De louche aannemer, broer van de gitarist: ,,Ben ik a-soci- aal, nou ik heb een uitkering, maar ik werk ook". De junk die leeft van recycling: Kring- loopgiro's en verkoop van schoongekrabte luiers voor de. minima. Na de pauze krijgt het pro gramma meer diepte. Dan gaat het vooral over de nor- men waar we naar leven en waarop we onze beslissingen baseren. Vaste patronen zijn er niet meer en ook God is dood. We kiezen absurde scheidsrechters. In het straf- proces dat volgt is de rechter een soort Desi Bouterse en de advocaat bewijst zelfs op aile fronten tegelijk zijn gelijk. ,,Ben ik een leugenaar, ze stel- len steeds de verkeerde vra gen". Fraai onderdeel van de rechtszitting is het optreden van de getuigen. Zoals Jan- maat: ,,Onze nationale lucht- haven zit vol buitenlanders en kijk eens op de Keukenhof". En de man met de hazelip, waarvan we slechts schaduw- beelden te zien krijgen. De roi van de média, zoals de tv wordt vooral technisch knap weergegeven en ons nationaal voelende dagblad krijgt een koekje van eigen deeg. Het was nog maar een ,,try- out". Misschien komt het daardoor dat de voorstelling wat onafgerond over het voet- licht komt. Samenhang en tempo ontbreken vooral voor de pauze nog. Ook worden overigens leuke grappen al te vaak herhaald, en soms meen je Finkers of Freek de Jonge- imitaties te zien. Maar symbo- liek en absurditeit zijn in onze tijd nu eenmaal ,,in". De doorbreking van taboes over hedendaagse onderwer pen levert een verhaaldraad op die lijkt op een suikerspin, niet op een thriller, want een spannend verhaal is het niet. Eindeloos wordt de ene erva- ring aan de andere gekoppeld, waardoor het spinsel van aile dag onoplosbaar lijkt. En dat lijkt ook de bedoeling van dit programma. ,,Want" zo zingt Zak en As ,,over 3000 miljard jaar dooft de zon". Is er dus toch een eeuwige scheidsrech- ter die ons absurde leven be- paalt? TRIPSCOMPAGNIE - Vrijdag ruim baan voor een heuse big band in het mini-cultureel centrum Nooitgedacht in Tripscom- pagnie. Na een bluesconcert in september en een modem jazz- concert in oktober staat nu een concert op het programma waar- bij de liefhebbers van swingende oude jazz en big band muziek aan bod komen. The Mila Christina Big Band staat uit 15 amateurmusici die al jaren lang samen enthousi- ast een gevarieerd repertoire brengen. The Mila Christina Band is ontstaan in 1987 als leerorkest van de muziekschool Delfzijl en aanvankelijk was het de bedoeling gevorderde leerlin- gen de kans te bieden zich ook v te bekwamen in het ensem- blespel. Inmiddels is de band steeds meer een eigen leven gaan lei- den en zijn de leden die nog als leerling staan ingeschreven verre in de minderheid: de ge- middelde leeftijd ligt al boven de dertig jaar. De zaal is om 21.00 uur open en de entree is vijf gulden. SAPPEMEER - Houdt u van paardevlees, maar weet u niet goed hoe u dat klaar moet maken? Dan komt nu uw kans. Donderdag 29 november demonstreert een echte chefkok van het bedrijf- schap Slagersbedrijf en het Voorlichtingsbureau Vlees bij Sla ger Post aan de Noorderstraat in Sappemeer op welke manieren het vlees het best - dus het lekkerst - kan worden klaargemaakt. Het succesvol bereiden van bijvoorbeeld een biefstuk kan op vele manieren. Vooral jon- ge mensen zijn dikwijls op zoek naar nieuwe snufjes, an dere sausen en gebruikte mo derne keukenapparatuur. Sla ger Post wil de keukenprin- sen en -prinsessen hiermee hel- pen. De all-round chefkok kan op de meeste culinaire vragen antwoord geven, niet alleen op vleesgebied. Dat er op die dag veel te proeven valt, spreekt vanzelf en er zijn gratis recep- ten verkrijgbaar. De demonstratie duurt van 10.00 tôt 17.00 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Pim de Bruyne, raadslid voor de PvdA in de gemeente Veendam en directeur van PROBE, de provinciale stichting die gemeentelijke welzijnsinstellingen be geleidt, is benoemd tôt directeur van de woningstichting Volks belang. De Bruyne kent Hoogezand- Sappemeer op z'n duimpje. Hij werkte voor z'n indienst- treding bij PROBE, als op- bouwwerker in de gemeente. Het minder afstandelijke, het directe contact met mensen acht De Bruyne een aantrek- kelijke kant van z'n nieuwe baan. ,,Als directeur van een woningstichting heb je natuur- lijk meer invloed op het wel en wee van mensen dan als di recteur van een overkoepelen- de stichting", stelt De Bruyne. De nieuwe directeur verwacht veel aandacht te zullen geven aan de ontwikkeling van het wijk- en buurtbeheer in Hoo gezand. De Bruyne sluit niet uit, dat net als in Woldwijck- midden, waar 70 woningen en 134 garages worden gesloopt, ook in andere woonwijken in Hoogezand forse ingrepen noodzakelijk zijn om de een- zijdige opbouw van de woonwijken te doorbreken. Hoogezand telt zeven clusters doorzonwoningen. Tussen de woningstichting Volksbelang en de Huurders- vereniging Hoogezand-Sappe- meer heerst al jaren een oor- logssfeer. Voor de rechter wor den de geschillen uitgevoch- ten. De Bruyne, die de huur- dersvereniging rond 1978 nog heeft geholpen bij haar oprich- ting, hoopt dat verschillen van mening in het vervolg rond de tafel kunnen worden bespro- ken. ,,Dat is natuurlijk geen nieuw geluid. Dat is ook het huidige beleid van de wo ningstichting, maar misschien kan ik het contact wat verdie- pen". De Bruyne begint op 1 februari aan z'n nieuwe baan. Hij blijft raadslid in Veen dam. goed uit de verf gekomen. Zo als de viswedstrijd waarvoor helemaal niemand kwam op- dagen en het bloemschikken waarvoor slechts 3 mensen zich meldden en dat dus werd afgelast. Kersaan had op de hobby-ruilbeurs meer bezoe- kers verwacht evenalsbij de Disco en de Soundmixshow. Zogenaamde klappers" wa ren behalve het slotfeest ook het optreden van de Volks- stem met 2 mandolineor- kesten, het optreden van Vio- leria uit Westerbroek voor besturen van de gebruikers groepen, het volksdansen en de middag stijldansen voor ou- deren: 60 a 70 mensen van aile gezindten. Misschien voor her- haling vatbaar? Net als het koffieconcert dat, boven ver- wachting, 40 bezoekers trok. Dat wordt allemaal bekeken bij de evaluatie die binnen- kort plaatsvindt zowel binnen het bestuur als binnen de jubi leumcommissie. Voorzitter Kersaan ziet de toe- komst van de Kern met opti misme tegemoet. Het lange tijd negatieve image is door het jubileum een stuk opgevij- zeld. De banden met de gebrui- kers zijn nauwer geworden. Financiële problemen lijken geheel overwonnen. Toch zijn er nog wel enige kamelen op de weg. Verwacht wordt dat deze gemeenteraadsperiode het bibliotheekfiliaal uit De Kern gaat verdwijnen richting Sappemeer. ,,Op zich niet on- logisch", vindt Kersaan, maar gevoegd bij andere verarmin- gen in Hoogezand toch een ne gatieve zaak voor de Noorder- parkwijk. Hema en Blokker weg, Huizingaschool leeg en de Boerschool is ook een aflo- pende zaak. Als bovendien de Rembrandtschool wordt opge- heven draagt dat ailes volgens Kersaan emstig bij aan de te- loorgang van de wijk. Een ne gatieve spiraal die volgens Kersaan mogelijk te keren is door invulling van de open plekken met leuke woning- bouwprojectjes, zoals op de plaats van het binnenkort te slopen asielzoekerscentrum. Voor een riks een avond je uit HOOGEZAND-SAPPEMEER Toneelvereniging Levay speelt op dinsdag 27 november mee in de finale van het ee- nakterfestival dat het Anjer- fonds deze herfst organiseer- de. Opgetreden wordt in de stads- schouwburg in Groningen met het stuk ,,Het kraakpand" van Jim Keulemans. Andere finalisten zijn de rederijkers- kamer Sappho uit Loppersum, 't Venster uit Sauwerd en een onbekende finalist die dit weekend wordt gekozen tij dens de laatste voorronde. De kaarten zijn bijzonder goedkoop. Een rijksdaalder en daarbij is de consumptie inbe- grepen. De avond begint om 19.30 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Voor een gulden kan de Hoc- keyclub Dash de kleedkamers op het sportveld de Kalkwijck overnemen. Dat hebben B en W besloten. Subsidie voor het opknappen van de accomoda- tie is er niet. Wel krijgt de club een klein kadootje uit de pot verhetering sportaccomoda- ties. Dat kadootje is een belo- ninkje voor de zelfwerkzaam- heid. Meester:,,Woarom hebben wie oren?" Frekie:,,Om te zain". Meester:,,Om te zain?" Frekie:,,Joa, as ik gain oren haar zakte pet over ogen". HOOGEZAND-SAPPEMEER - De NIVON-afdeling Hooge- zand-Sappemeer gaat aan dacht besteden aan het werk van de MADI, een belangrijke dienstverlenende instelling binnen onze gemeente. Het bestaan van deze instel ling op het gebied van de Maatschappelijke Dienstverle- ning zal bij velen bekend zijn, maar hoe de MADI nu precies werkt en wat ze doet, zal voor iedereen niet zo duidelijk zijn. Eén van de hoofdtaken van de Stichting MADI is de Gezins- verzorging en juist deze be langrijke taak zal onderwerp zijn van de voorlichtings- avond op vrijdag 23 novem ber. Deze voorlichtingsavond wordt gehouden in het wijk centrum de Kern en begint om 20.00 uur. GRONINGEN - Vanmorgen werd in de banenwinkel van arbeidsbureau in Groningen de vijftigduizendste bezoeker welkom geheten door de direc teur van het Arbeidsbureau C.L.M. Kortes. Tevens werden de resultaten gepresenteerd van een onderzoek onder de bezoekers. Daaruit blijkt dat de helft van de bezoekers min- stens 1 maal per week de ba nenwinkel aan de Brugstraat 1 in Groningen bezoekt en dat de dienstverlening positief wordt beoordeeld. Dagelijks worden er 250 vacatures gepre senteerd. GRONINGEN - Zaterdag 24 november zal er in de Veiling- hal aan de Peizerweg in Gro ningen een grote Scoutingma- nifestatie plaats vinden. Scou- ting bestaat dit jaar 80 jaar en wil op deze dag graag laten zien dat de organisatie spring- levend is. Leden gaan dan met elkaar op zoek naar de Boe kenwurm. Het thema voor deze middag is ,,Het Boek". Uit dit grote onderwerp zijn drie grote cate- gorieën gekozen, namelijk Stripboeken, Sprookjes en Avonturen. De boekenwurm die een grote roi speelt zal er als een rode draad door heen lopen. De vindt plaats om 13.00 uur. Om ongeveer 16.00 uur zal er afgesloten worden. Ook niet- scouts kunnen aan deze mid dag deelnemen. Als je interes se hebt, neem dan kontakt op met de plaatselijke Scouting- groep, deze zal je graag infor- meren. TOP DANÈL^E SLIP 2 modellen 29.95 BODYSUIT 79.95 In S - M - L - Wit - zwart/grijs - zwart/caramel Naar: OOK VOOR PRACHTIG MODERN Noorderstraat 184 Sappemeer Telefoon 05980-94105 AL MEER DAN 25 VOOR BETER TEXTIEL

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3