r i#T Onderzoek Meerwijckgebied Fa NC'ORFN DE MARKTSLAGER 5 DR0GE 1 f|00 W0RSTEN I lli „De Boer" Hangmolens bestaan echt VISON STÊEKEMA 175® 2® 500 M2 FIETSPLEZIER 100 M2 FITNESSPLEZIER DE MARKT GEZELLIGHEID Vreemde redenering Kerstkaarten en Kerstpostzegels!! -âR. Bakker is achterdeur kwijt KEI U E NS Raad Hoogezand besliste S/NT NICOLAASAKTIE WIMA MARTENSHOEK ZAK PEPERN0TEN Makelaardij Hoogezand Spartelplas Retour Blues café SHOP DE TABAKSPOr ff .JPi WD furieus Sinterklaas op de markt weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving ,44e JAARGANG NO. 48 DONDERDAG 29 NOVEMBER 1990 ^-TERPAC"^ HOOGEZAND-SAPPEMEER - In de een na laatste alinéa van het rapport Onderzoek Meerwijckgebied staat het, heel voorzich- tig, in de Kropswolderpolder, ten noorden van de Leinewijk zou een recreatieplas kunnen worden gegraven. Nu met dat graven zal het waarschijnlijk wel meevallen een blik op de hoogtekaart leert, dat een aardig dijkje ter bescherming van de oostkant van het dorp Kropswolde voldoende zal zijn om een bekken te vormen. «aim «-mm* Het Onderzoek Meerwijck, is door de Grontmij in Haren in opdracht van de gemeente Hoogezand-Sappemeer uitge- voerd. Het rapport' is de eerste bouwsteen voor het in kaart brengen van de ontwikke- lingsmogelijkheden van het Meerwijckgebeid. De gemeen te wil af van de recreatiepro- jecten, campings, jachthavens die zij exploiteert. Privatise- ren is het hoofddoel van het onderzoek. De Grontmij heeft echter niet alleen gekeken naar dat aspect. Immers om kans op succesvolle privatise- ring te maken is het nodig dat het hele gebied potenties heeft. Geen ondememer zal een noodlijdende jachthaven ovememen, zonder dat er een gouden toekomst gloort. Het rapport is inmiddels verzon- den aan aile raadsleden zonder commentaar van B en W. In de commissie vergadering van december zal er uitgebreid over worden gediscussieerd. Duidelijk uit het rapport blijkt dat het ontwikkelen van het gebied rond het Zuid- laardermeer niet zo eenvoudig is. Het meer en een groot deel van de oeverlanden heeft im mers natuurwetenschappelij-( ke waarde en is ook in bezit bij natuurbeschermingsorga- nisaties. De aanwezige toe- risten waarderen de natuur- functie van het meer. Inherent aan ontwikkelen van de re- creatie is toename van de druk op het meer. Vandaar natuur- lijk ook dat de Grontmij. heel voorzichtig een balletje op- werpt over het vergroten van het meer. Of in de visie van de Grontmij de hele Kropswolderpolder onder water moet worden ge- zet, of dat-aanleg van een spar telplas voldoende is, kan men in Haren niet vertellen. Ailes moet nader worden onder- zocht". Ook moet worden onderzocht of via de Leinewijk, langs de vloeivelden van de voormalige Toekomst een vaarverbinding kan worden gemaakt met het winkelcentrum Groot Go- recht. Ook wordt het idee op- geworpen om het gebied tus- sen het Foxholstermeer en het Zuidlaardermeer geschikter te maken voor recreatie. Verder moet het meer uitge- baggerd worden omdat het langzaam dichtslibt. Slechts 320 hectare meer is dieper dan een meter, 240 hectare is geen meter diep. Natuurlijk stelt het rapport dat het Zuidlaar dermeer moet worden opgeno- men in een doorgaande vaar- route. Verder verdient onder zoek naar de realisering van woonwijk Meerwijck vier aan- beveling. Er moeten fietsrou- (kopen of huren) VOORDEEL IN KWALITEIT Slochterstraat 53 9611 CM Sappemeer Telefoon 05980-96596 WEEKRECLAME Door reparatie van onze verkoopswagen staan wij a.s. zaterdag met een kraam op de markt Mocht U vlees bestelling willen doen, dan even bellen TELEFOON 05980-92063 Schemering daalt over Zuid laardermeer en de jachthaven. Wat de toekomst brengen mo- ge??? Kent er méér of rninder ,,meer?" tes komen die ook vlak langs het water gaan. De onderne- mers willen graag dat er bij het strand een boulevard komt met horeca-functie. Dertig personen, bestuurders, gebruikers, ondememers aan het meer.werden gevraagd hun visie op een wenselijke ontwikkeling van het gebied te geven. De interviews vor men de basis van de analyse. De conclusie liegt er niet om. Het Zuidlaardermeer is een re- creatiegebied dat op z'n retour is. Dat blijkt onder anderen uit de slechte bezetting van verblijfrecreatieplaatsen. Er zijn onvoldoende diepte in- vesteringen gepleegd. De ge meente heeft haar taak als on dememer meer dan eens ver- zaakt. De ondememers bij het meer maken gewag van een slechte verhouding met het ge- meentebestuur. De ondeme mers zeggen dat ze zich meer- dere malen door de gemeente PARTYCATERING KANT EN KLARE WARME BEZORGMAALTIJDEN in de steek gelaten hebben ge- voeld. Ook de kritiek in de richting van de ondememers is trou- wens pittig. Paviljoen De Rietzoom wordt omschreven als klein en rommelig. Het clubhuis van de zeilvereniging heeft te weinig parkeerplaat- sen. Het kwaliteitsniveau van de infrastructuur op Klein Scheveningen is slecht. Pavil joen De Leine krijgt een pluim, nieuw en goedlopend, maar de bereikbaarheid en de parkeerplaatsen zijn slecht. De ondememers zeggen dat het slecht gaat met het Meer wijckgebied vanwege demo- grafische ontwikkelingen. In de jaren zeventig kwamen vooral veel mensen met een re- latief lage opleiding recreëren bij het Zuidlaardermeer. Deze mensen zijn gebleven, ze wer- den ondertussen ouder en ge ven weinig geld uit. ,,Ze dragen ertoe bij dat het gebied inslaapt". Nieuwe im- pulsen zijn hard nodig. ,,De verkiezingsneder- laag die de P.v.d.A heeft geleden bij de ge- meenteraadsverkiezing biedt ook perspectie- ven". Deze merkwaardi- ge uitspraak doet P.v.d.A.-secretaris Her- man Grimme in het jaar- verslag van de P.v.d.A. over '89-'90, zoals gepu- bliceerd in partijblad ,,Het Vuistje". Perspec- tieven???? Herman ziet het zo: ,,Door het verlie- zen van de absolute meer- derheid krijgt de P.v.d.A.-fractie de kans om zich in de gemeente- raad veel duidelijker te profileren". Je moet er maar opkomen. Waarom zou een partij die de meerderheid heeft zich niet goed kunnen profile ren? Misschien kan Her man dat eens aan de kie- zers uitleggen. Of mis schien maar beter van niet. Stel dat de kiezer gaat redeneren: ,,Een kleinere P.v.d.A. biedt perspectief, dus maar be ter niet op stemmen". HOOGEZAND-SAPPEMEER - Iedere donderdagavond kun nen muziekliefhebbers in de Ni je terecht in het muziekcafé. Maar let op!! Vanavond wordt een vervroegd Sinterklaaska- do gepresenteerd, verpakt in de letters O N Z I N. Onzin is een bluesrockformatie en het kado wordt om 20.00 uur uit- gepakt. De entree is gratis. Groot Gorecht 24 Telefoon 05980-26030 4*"' "U" ,v Het Zuidlaardermeer met in de rechter bovenhoek de Krops wolderpolder". HOOGEZAND-SAPPEMEER - De enorme uitbreiding van het winkelcentrum Groot Gorecht en de daarmee gepaard gaande overkapping heeft van de winkel van bakker Zwart een eiland gemaakt. Zwart is z'n achterdeur kwijt. Dat is een ramp. Aile waar moet nu te voet naar binnen worden gesleept. Zwart claimt het recht op de achterdeur. Hij vindt dat hij z'n personeel en gezin niet vier tôt zes maal per dag kan verplichten tôt het sjouwen met zware kratten. Wethouder Menno Laaning kreeg weken geleden de opdracht de kwestie te beslechten. Dat is hem niet gelukt. Zwart is ervan overtuigd dat hij na de bouw van de Hema met een bedrijfsauto bij zijn filiaal zou kunnen ko men. De gemeente stelt dat die indruk niet gewekt kan zijn, om dat de tegelvloer ongeschikt is voor auto's en omdat de brand- melders over zullen gaan als er uitlaatgassen worden gero- ken.,,Als Albert Heyn geen achterdeur had, dan zou u wel anders piepen. Het midden- en kleinbedrijf wordt hier in de ambtelijke molens vermalen", sneerde WD-er R. Coops. Maar niet alleen de liberalen waren ongelukkig, ook de PvdA gaf de wethouder een dikke onvoldoende. Laaning moet op- nieuw op stap en Zwart wijzen op de mogelijkheid van elec- trisch vervoer door het wandelgebied van het winkelcentrum, zodat het gesjouw teneinde is. Dat wil de PvdA. Of de gemeente ook meebetaalt aan dat electrische vervoer wilde woordvoerder B. Martens niet bevestigen. ,,Laat de wethouder het eerst maar onderzoeken". Hangmolens, ze bestaan gewoon. Zelfs in drie variaties. Dat meldden lezers van deze krant nadat wij vorige week vroegen of het attribuut dat Roelof Ronda zo vaak ver- werkt in zijn „spreekwoorden" bij hen bekend is. Volgens het woordenboek bestaat een hangmolen niet. Volgens mevrouw A. Spoor aan de Stationsweg werd een hangmolen vroeger gebruikt voor het drogen van de was in de kamer. Het is een houten geval, dat aan de zolder werd gehangen. ,,Dan hoefde je niet allemaal van die wasrekjes om de kachel te zetten", aldus mevrouw Spoor. Ook een handkoffiemolen die aan de muur was bevestigd werd vol gens haar een hangmolen genoemd. Een andere lezeres meldt dat een hangmolen hetzelfde is als een zweefmolen. Mevrouw Spoor reageerde het eerste. Zij krijgt, zoals beloofd door ons, een Haiku-bundeltje toe- gestuurd dat is geschreven door schoolkinderen in Hooge zand-Sappemeer. De Marktcommissie heeft be- richt gehad van Sint Nicolaas: Zaterdag komt hij op de markt aan de Hoofdstraat in Hoogezand-Sappemeer. Met vier Zwarte Pieten die grote zakken snoepgoed bij zich heb ben. En dat gaan ze natuurlijk uitdelen aan de kinderen en het winkelende publiek. Ter- wijl er gezellige muziek klinkt van ACHS-Geluidsbedrijf. Ongeveer om half elf zal de goedheilig man bij de markt arriveren. Hij wil graag heel veel kindertjes begroeten uit Hoogezand-Sappemeer en om- streken. gespecialiseerd in Vrijdag en zaterdag a.s. stuurt de Sint 2 van zijn Zwarte Pieten naar Mar tenshoek met een goed gevulde Over de brief van de f ami- lie Bethlehem waarin ze be- zwaar maken tegen de weige- ring van een bouwvergunning, wordt beslist door de commis sie voor beroep- en bezwaar- schriften. Roelof Ronda van de gelijknamige progressieve lijst wil in de commissie pra- ten over het bouwvergunnin- genbeleid in algemeenheid. Wethouder Hans Mobers wil eerst aan de commissie vragen of ze daar wel over wil praten. De samenvoeging van de Rembrandtschool met de Van Heemskerckschool gaat ge woon door. Dat zullen B en W aan de ouders van de Rem brandtschool schrijven. Tegen die brief zijn de WD, lijst Ronda, D66, Gemeentebelan- gen en RPF/GPV. De Rem brandtschool blijft voorlopig nog in gebruik als dépendan ce. De Vereniging Vogelvrien- den 't Hemelrijk in Groningen vangt vogels op die verzorging nodig hebben. De vereniging heeft een verzoek om subsidie ingediend bij de gemeente HS. Dat verzoek is afgewezen, om dat 't Hemelrijk zich in Gro ningen bevindt. Roelof Ronda wil dat er wel subsidie wordt gegeven. Volgens hem brengen mensen uit Hoogezand gewon- de vogels na 't Hemelrijk. Als dat zo is, schrijf hem dan even een briefje. Vondelpad 20, 9608PG Westerbroek. Jan Anneveldt van Ge- meentebelangen en Roelof Ronda van lijst Ronda willen net als de Industriebond FNV, dat mensen die in aanmerking komen voor kwijtschelding van de afvalstoffenheffing he- lemaal niets hoeven te beta- len. B en W willen genoemde belasting voor 75 procent kwijtschelden. En dat is ook de regel die nu geldt. De zaak wordt in de komende commis sie verder besproken. Er komt een ballenvanger bij de Rembrandtschool. Het ding kost 7000 gulden. De raad hoopt dat de jeugd haar éner gie met voetballen kwijt kan,zodat er minder wordt vemield aan de school. De vandalismeschade is hoog aan de Rembrandtschool f 18.600 in 1987, f 7.710 in 1988 en f 17.075 in 1989. De oliecontainer bij de ge- meentelijke jachthaven in Meerwijck wordt voorzien van een opvangbak en een olie- scheider. De container moet bovendien worden verplaatst. Het karwei kost 6300 gulden. Het westelijk deel van de Aert van der Neerweg wordt onttrokken aan het openbaar verkeer. Coops en Nieborg willen de weg kopen en er een afsluitbaar parkeerterrein van maken. Hoogezand doet mee aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het kost meer dan begroot. De raad besloot 3 duizend gulden extra ter beschikking te stel- len. Het onderzoek kost de ge meente nu totaal 8 duizend gulden. het vertrouwd marktadres voor uw ondergoed, nacht- en babykleding Nog 2 weken verkopen wij uit voorraad Voor u de laatste keer om ons prima kwaliteit ondergoed te kopen LET OP: ALLE BABYPAKJES En tevens DIVERSE RESTANTEN per stuk HET IEUWSDLAD Kerkstraat 243, 9603 AG Hoogezand. Tal. 05980-28111 Na kantooruron tel 05980 28111 23981 Kropswolderpolder wordt mogelijk meer Deze maaltijden van f 10.00 en f 12.50 kunt u telefonisch bestellen en worden warm bij u aan huis bezorgd Samenstelling van de maaltijd is: vleesgerecht, 2 soorten verse warme groente, rauwkostsalade, gekookte of gebakken aardappelen of rijst Bestellen voor het weekeinde tôt zaterdag 12.00 uur, andere dagen tôt 17.00 uur Bezorgkosten f 2.50 Een menulijst wordt op verzoek toegezonden Vraag ook naar onze folder over afhalen/bezorgen van salades en borrelhapjes etc. Telefoon 05980-93066 Telefax 95738 Korte Groningerweg 47 FOXHOL /.a m Kyvprwnhi ji t» lp [litH-ent p»t>t j»ite,™» „«TL/ ilteid} De meuwste keukens, functioneel \vv en passend bij uw intérieur staan in onze toonzaal Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405 nu per stuk

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 1