i#T u bent er zelf bij Raad moet met extra 550 duizend over Zwedenbrug komen Ouders krijgen geen gehoor bij gemeente Kwaliteit vioollessen op muziekschool omstreden Bouw noordelijke politie- bureau's versneld Turkse zender toch op kabel? NIEUWS I KUK EN VERGELUKI! COFFENG TER Mobers Buiten proporties Rectificatie Bruidsparen wel kom tôt 20 februari! Gereformeerde kerk verspijkerd Meer blikcontai- ners Frekie T0MP0UCEN Drevenborg ligt aan P.J. Gerbrandyhof CENTRA AKKU'S PRIJSKRAKERS 7 miljoen Stank zuiverings- installatie aangepakt weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving DONDERDAG 31 JANUARI 1991 45e JAARGANG NO. 5 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Na nu eerst bekend is geworden strijdt de gemeente Hoogezand-Sappemeer al twee jaar met de provincie over onderhouds- en bedieningskosten voor de Zwedenbrug. De provincie heeft het pleit gewonnen. B en W van Hooge zand-Sappemeer hebben besloten dat er een fonds moet worden gevormd met daarin 550 duizend gulden voor bediening en on- derhoud van de brug. ,,Een miscalculatie, waar we in het collège niet blij mee zijn", zo omschrijft burgemeester J.L.D. van der Linde van Hoogezand-Sappemeer de rekenfout van ruim een half miljoen voor het project Zwedenbrug. De geschilpunten tussen de ge meente en de provincie lagen vooral op het terrein van de verdeling van kosten. Er zijn nu zes bruggen geautomati- seerd te bedienen. Een brug is van de gemeente en dus moet de gemeente eenzesde deel van de kosten betalen, zo stelt de provincie. Verder wil de ge meente graag dat de provincie voor haar de brug onderhoudt, omdat dat handiger is. Ze vindt echter dat de provincie teveel berekend voor dat on- derhoud. De provincie schrijft dat de ge meente de prijsstelling moet slikken. ,,Het staat de ge meente ook vrij zelf de brug te onderhouden", aldus de brief. De 550 duizend gulden die moet worden opgehoest is een fikse tegenvaller want in 1987 werd door verantwoordelijk wethouder Hans Mobers (PvdA) beloofd dat de brug de gemeente niet meer zou kosten dan 1.25 miljoen. Tn totaal heeft de Zwedenbrug een investering van 10 miljoen gevraagd. 1 miljofcn brachten de bedrijven bijeen, provincie en gemeente kwamen met elk 1.25 miljoen over de brug. Het ISP was goed voor 3.5 miljoen en het EFRO voor 3 miljoen. Voor dat geld kreeg Hooge zand-Sappemeer haar zesde brug over het Winschoterdiep, zodat de schiereilandstructuur van het industrieterrein Mar- tenshoek-Noord werd opgehe- ven. Veel zwaar verkeer ver- dween uit de kom. Nieuwe in- dustrieterreinen werden ont- HOOGEZAND - Grote kritiek heeft muziekpedagoog Albert Huisman uit Leeuwarden op de ma nier waarop aan de gemeentelijke muziekschool in Hoogezand vioolles wordt gegeven. Volgens zijn zeggen is hij zich wild geschrokken van de situatie die hij aantrof toen hij wegens ziekte van de docente de vioollessen ging waarnemen. ,,Ik heb van leerlingen niet één zuivere noot gehoord. Het is ongelooflijk wat daar inhoudelijk is gebeurd". Bezorgde ouders trokken aan de bel bij de directeur van de muziekschool en bij de gemeente, maar vonden geen enkel gehoor. Een 5-tal ouders heeft de kinderen inmiddels van school gehaald. Het zat de ouders van de leer lingen al langere tijd niet lek ker. Door ziekte van de docen te kregen de kinderen telkens les van vervangers. Toen kwam Albert Huisman de zie- ke docente vervangen en ver- telde de ouders dat hun kinde ren zo ongeveer ailes verkeerd hadden geleerd. Er deugde niets van de basishouding, vingers stonden op de verkeer- de plaats, een zuivere toon konden ze na vele jaren niet herkennen, laat staan voor- tbrengen. Huisman ging aan de slag en de resultaten waren volgens de ouders duidelijk merkbaar. De kinderen kre gen er weer plezier in en gin- gen duidelijk vooruit. Petitie Omdat de ouders niet terug wilden naar de oude situatie - Huisman was immers slechts vervanger - ging er op 25 okto- ber vorig jaar een petitie naar de muziekschool met het ver- zoek om definitieve vervan- ging in geval van ziekte van de docent plus maatregelen om de technisch/inhoudelijke kant van de vioollessen te ver- beteren. Ze werden uitgeno- digd voor een gesprek met di recteur A.H. Kosmeier van de muziekschool en de docente die inmiddels was hersteld. De ouders gingen er niet op in. Ze wilden alleen praten met de verantwoordelijke directeur. Toen het Collège van B W de ouders berichtte de zaak als afgedaan te beschouwen beslo ten ze dat verdere aktie geen zin had. ,,We worden niet se- rieus genomen. Ieder zal indi- vidueel zijn conclusies trek- ken". Een aantal ouders heeft nog een brief aan de gemeente- raad geschreven. Een 5-tal heeft voor hun kind een viool- docent gevonden buiten de muziekschool. Volgens een woordvoerster zou die keus voor anderen onmogelijk zijn vanwege de veel hogere lesgel- den. Volgens directeur A. H. Kosmeier van de muziek school heeft Albert Huisman zijn emstige kritiek nooit te- gen hem geuit. ,,Als ik er niet over benaderd wordt bestaat het niet". Kosmeijer meent dat er met de kwaliteit van de vioollessen niets aan de hand is. „Bij de jaarlijkse provinci ale toets was de achterstand van onze leerlingen te ver- waarlozen. Ik heb geen enkele reden te twijfelen aan de vak- bekwaamheid van de docent". Kosmeijer verwijt de ouders dat ze de direkte confrontatie uit de weg zijn gegaan. Dat doet ook een woordvoerder van de gemeentelijke afdeling personeelszaken: ,,Ze schrij- ven alleen maar brieven vanaf hun veilige huisadres en gaan een gesprek met betrokkene uit de weg". Een veel positiever oordeel over de vioollessen heeft een oud- leerlinge van de muziek school die nu aan het conser- vatorium studeert. Zij noemt de kwalificaties van Huisman volkomen buiten proporties. ,,De kwaliteit is op geen enke le muziekschool geweldig, maar ik ben er wel enthousi- ast door gemaakt voor de mu- ziek". Een bekend muziekpedagoge wil geen mening geven over het conflict maar wijst erop dat lesgeven vroeger op de conservatoria een onderge- schoven kindje was. ,,Dat is nu wel verbeterd". Ook zou- den er verschillende opvattin- gen bestaan over de techniek van het vioolspelen, waarvan de ene niet beter zou zijn dan de andere. Extra methodie- Komt de raad nogmaals met 550.000 over de ZiùedeHbrug. sloten. Als de raad akkoord gaat met het voorstel van B en W dan wordt de 550 duizend gulden gehaald uit het reke- ningsaldo 1989. ,,En wij zullen het beschouwen als een bijdra- ge aan het bedrijfsleven in de gemeente", stelt de burge meester. De leden van de commissie openbare werken en financiën zijn niet op de hoogte van de jarenlang strijd met de provin cie. Bruidsparen die in aanmer- king willen komen voor de ti- tel ,,Bruidspaar van de maand" plus de 150 gulden aan waardebonnen die dat oplevert, kunnen hun trouw- foto en trouwkaart opsturen aan het Nieuwsblad, postbus 18, 9610 AA in Hoogezand. Niet tôt 20 december 1990 zoals abusievelijk vorige week in deze krant stond maar tôt 20 februari 1991. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De kerk van de gereformeerd vrijgemaakte gemeente in Hoogezand-Sappemeer zal fors worden verbouwd. Plan- nen om maar een heel nieuwe kerk te bouwen, omdat de ge meente dusdanig is gegroeid dat er altijd twee diensten moeten worden gehouden zijn afgeketst. Er bestaan plannen om een tweede predikant aan te stellen en daardoor is er geen geld voor nieuwbouw. De gereformeerd vrij gemaakt gemeente heeft vooral in de ja ren zeventig tachtig een explo- sieve groei doorgemaakt. Het aantal leden verdubbelde tôt 820. Op dit moment stabili- seert dat aantal zich. De ver- bouw bestaat uit het aanbren- gen van een nieuw dak en een nieuwe ontvangsthal. 7 ton zal er worden geïnvesteerd. Een nieuwe grote kerk zou een in vestering van 2.5 miljoen heb ben gevergd. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Er komen vier blikcontainers bij in de gemeente Hoogezand- Sappemeer. Bij de Golf aan de Talmastraat, op de Pleiaden, de Aldi in Martenshoek en de EDAH aan de Hoofdstraat. De extra blikcontainers kosten de gemeente 5700 gulden. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De verbouw van het politiebu- reau van Delfzijl zal als in augustus van dit jaar starten. In Opsterland begint de bouw binnen enkele weken. In Hoogezand gaat in februari 1992 de schop de grond in, Almelo, Vlagtwedde, Hardenberg, Steenwijk, Winschoten en Stadskanaal volgen in ras tempo. De bouw van de politiebu- reau's, die in een bouwstroom worden gerealiseerd, kan ver sneld van start gaan omdat het ministerie van binnen- landse zaken het geld dat ei- genlijk pas in 1993 en 1994 be- schikbaar zou komen eerder vrijgeeft. Binnenlandse Zaken investeert in totaal 43.6 mil joen in de nieuwe bureau's. ,,De gemeenten besparen op de totale bouwsom 5 10 pro- cent", schat burgemeester J.L.D. van der Linde van Hoo gezand-Sappemeer. Die winst staat de gemeenten in staat een gui gebaar te maken naar haar kleinere zusters. Zo wordt uit de winst" een be- drag van 150 duizend gulden aan Hardenberg gegeven om dat deze gemeente van het geld dat van het ministerie komt geen goed bureau kan bouwen. Aile bureau's worden door een aannemer gebouwd en door architectenbureau Leesberg uit Helmond ontworpen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De Turkse Gemeenschap heeft 300 handtekeningen ingezameld van mensen die graag willen dat de Turkse zender T.R.T. via de kabel wordt uitgezonden. Bij C.A.G.D. en Gemeenteraad is een verzoek ingediend om dit hiogelijk te maken. 5 Volgens opbouwwerker Ange- lovsky is T.R.T. niet alleen een pretzender, maar een soort Ne- derland 3. ,,Het is ook zeker geen islamitische zender zoals de ,,TOS", waarover in Am sterdam problemen zijn ont- staan omdat er islamitische propaganda werd bedreven. De TRT wordt al veel langer onder meer en Rotterdam uit gezonden. Ook de gemeente Groningen lijkt daartoe te nei- gen, maar zit met capaciteits- gebrek. ,,Ook al is dit maar een experiment voor een jaar, het betekent toch dat men daar iets voor minderheden wil doen", zegt C. Cetin, voor- zitter van de Turkse vereni- ging. In Groningen wonen minder Turkse mensen dan in Hoogezand-Sappemeer. wij menen dat zoiets hier ook ze ker mogelijk moet zijn". Ook mevrouw S. Bakir, voorzitter van de Turkse Vrouwencom- missie benadrukt het belang van de zender voor Turkse mensen. Turkse moeders vin- den het erg belangrijk dat hun kinderen regelmatig informa- tie krijgen over hun vader- land. Voor hen zijn het een soort extra lessen in Turkse taal en cultuur". De Turkse Gemeenschap wacht nu op antwoord van het CAGD en de Gemeenteraad. Antje:,,Ons pa lopt aaltied ien boeten mit zunder houd." Frekie:,,'t Zel mie wat. Ons opa lopt aaltied ien boeten mit zunder hoar." klessen voor docenten zoudeu volgens haar de vaak slechte kwaliteit van de lessen op de muziekschool kunnen verbete- ren. Volgens Albert Huisman is de directeur van de muziekschool verantwoordelijk voor de kwaliteitsbewaking. Ouders moeten erop kunnen rekenen dat hun kinderen kwalitatief goed les krijgen. ,,Wat ik de kinderen in 1 jaar leer daar doen ze in Hoogezand 5 jaar over. Dit is chronisch. Geen in cident. Dat weet Kosmeijer. De gemeente had naar de ou ders moeten luisteren". Verantwoordelijk wethouder C. Drost was niet voor com- mentaar bereikbaar. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De Drevenborg het nieuwe wooncomplex met blauwe ac- centen in Gorecht-Oost komt aan het P.J. Gerbrandyhof te liggen. Dat heeft de straat- naamcommissie besloten. Oor- spronkelijk zou het adres van De Drevenborg Gorecht-Oost tweehonderd en nog wat lui- den, dat vonden de toekomsti- ge bewoners niet zo leuk. Ger- brandy was minister presdient in de oorlogsjaren. De rechter- hand van koningin Wilhelmi- na. 36 ampnu 79.- 43 amp. nu 89.- 44 ampnu 79.- 55 amp. nu 109.- 60 amp nu 99.- 63 amp. nu 129.- 66 amp. nu 139.- 88 amp. nu 169.- Omdat de effecten van de regi- onalisatie van de politiezorg nog niet bekend zijn zal het bureau in Hoogezand-Sappe meer zo worden ontworpen dat het makkelijk kan worden uitgebreid. In eerste instantie zal er plaats zijn voor 80 agen- ten. De discussie over het al dan niet bouwen van cellen bij het bureau is afgesloten. Ge meente en Korps krijgen hun zin. Er komen cellen, in ieder geval zes. De kosten van het bureau in Hoogezand-Sappe meer worden op een miljoen of zeven geschat. Het bureau is gepland aan de nieuwe vijver van het bestemmingsplan De Dreven. Burgemeester Van der Linde heeft proefschetsen van het gebouw gezien en daaruit put hij het vertrouwen dat het een prachtig gebouw gaat worden. In maart vindt de presentatie van het ont- werp plaats. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De provincie gaat ervoor zor- gen dat de stankoverlast van de rioolwaterzuivering aan de Verlengde Winkelhoek wordt aangepakt voor de zomer. De afdekking van het aanvoer- werk van de rioolwaterzuive- ringsinrichting wordt gereno- veerd en uitgebreid. Omwo- nenden hebben vorig jaar veel stankoverlast van de rioolwa- terzuiveringsinstallatie onder- vonden. Het klagen heeft dus geholpen. VW - AUDI AUTO VAN DE WEEK ANDERE MERKEN R0NDEB0SIAAN 17 FARMSUM/DELFZIJl TEL 05960 16475 HET IEUWS0LAD als bij de Echte Bakker het brood van uw keus wordt ingepakt. Niks vôôrgesneden; niks vôôrverpakt. Waar zou het heengaan met uw kiesrecht, dat bij uw Echte Bakker onbeperkt is? Tientallen soorten brood heeft die man En elke dag vers. Wât u haalt is lekker van korst tôt kruimel Noorderstraat 192 Sappemeer Telefoon 93382 v77ZT®J Deze week 2 DOZEN OP OP (Wm iRTJKENS) ÇBRDDP.KDEK.aAHKET Elke zaterdag op de markt Met 1 jaar garantie Tevens zijn wij leverancier voor BERGA en VARTA akku's met twee jaar garantie Bel voor een voordelige prijsopgave AUTOSHOPS Groningen. Rijksweg 129a (D-Gros) Telefoon 050-412458 Hoogezand. Meint Veningastraat 30 Telefoon 05980-91120 Polo 1.1 Pointer4-'85 9.880, Polo Coupé 22.000 km 5-'87 13.990, Golf Game II spec. uitv. 2 '88 18.990, Golf 1.6 C dit/, extra's 3-'85 12.990, Golf 1.8 Manh. aut4 '89 27.900, Golf 1.3 CL 5-drs9 '86 15.990, Jetta 1.3 C extr1 -'86 14.880, Jetta 1.5 LX schuifdak 2'84 9.550, Audi 80 1.8 SC 5-'84 10.990, Audi 80 1.8 S Sport 3 '89 32.990, VW Jetta 1.6 CL diesel, blauw-met., luxel bekleding, 5 versn.bak, radio cass. etc. Van le eigenaar. Bouwjaar febr. 1988. nnn Slechts 80.000 km nu 1 U.9UU,-!| Ford Escort 1.3 CL1 '88 16.990, Ford Escort 1.4 Bravo rood 28.000 km! 1 '88 18.695, Ford Sierra 1.6 Laser 2 '85 10.880,- Opel Kadett 1.3 S, zeer mooi 6'82 4.950,- Opel Kadett 1.3 LS 4-drs. 4-'88 17.880,- Hyundai Stellar 1.6 SL 3 '85 nu 7.990,- Vrijdaqavond koopavond

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 1