Onderwijsspecialist R.A. Engelsman wordt nieuwe gemeentesecretaris fi A h, NfrOREN ,,Smeergeld" nodig voor uitbreiding glastuinbouw „De Boer" NIEUWSi 'DE TABAKSPOT' .iûTEfô Hoe geheim is geheim? Een mondje vol Franse kinderhulp Kent en versint, eer dat je mint 500 M* FIETSPLEZIER 100 M2 FITNESSPLEZIER BANKETBAKKERS GEVULBE - K0EKEN "J STAP OVER naar uw echte bakker Heerlijke omgeving Unicef Politiebericht Hardrock in de Nije Tussenoplossing voor Zwedenbrug Milieu-lezing IVN weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving 7T7T ®J HOOGEZAND-SAPPEMEER - Naar aile waarschijnlijkheid zal de gemeenteraad van Hoogezand-Sappemeer volgende week dinsdag de heer R.A. Engelsman (40) uit Rijswijk benoemen tôt opvolger van de huidige gemeentesecretaris J. Sagel, die per 1 juni met de Vut gaat. Hoewel 42 mensen naar de functie van gemeentesecretaris hebben gesolliciteerd komt het Collège van B W met een aanbeveling van slechts 1 persoon naar de Raad. Dat Engelsman benoemd wordt staat dus wel vast. Engelsman begon zijn loop- baan als onderwijzer in zijn geboorteplaats Den Haag, iwerd vervolgens onderwijs- kundig adviseur bij de ge- meente Almelo en trad in 1981 in dienst bij de gemeente Rijs wijk als directeur van de dienst Onderwijs en Recreatie. In 1985 werd hij tevens alge- meen directeur van de NV Ka- belnet Rijswijk, een joint-ven ture overheid/bedrijfsleven. In 1987 maakte hij de overstap naar het bedrijfleven. Als lid van de directie van het Onder- wijscentrum Horeca in Zoeter- meer werd hij onder meer be- last met het opzetten van grootschalige scholingsprojec- ten. Burgemeester J.L.D. van der Linde van Hoogezand-Sappe meer noemt de carriërelijn van de te benoemen secretaris intéressant". „Na zijn ervaring in het be- drijfsleven keert hij terug op het gemeentelijke erf". Dat Engelsman ervaring heeft op- gedaan met veranderingspro- cessen komt volgens Van der Linde goed uit omdat in Hoo gezand-Sappemeer binnenkort een ,,organisatiestudie" van start gaat. ,,Maar de mens heeft natuurlijk de doorslag gegeven. De toegankelijkheid, de manier waarop hij met mensen omgaat", aldus de burgemeester. De nieuwe gemeentesecretaris staat te trappelen om naar Hoogezand-Sappemeer gaan, zo vertelde hij toen wij hem, een beetje voorbarig, telefo- nisch gelukwensten. ,,We ver- heugen ons op de heerlijke om geving, de schone lucht en de fraaie natuur in het Noorden", aldus Engelsman. Hij blijkt het Noorden goed te kennen omdat zijn vrouw er familie heeft wonen. Hoogezand-Sap pemeer vindt hij een dynami- sche gemeente. ,,Toen ik er gisteren rondreed, merkte ik dat het er nog mooier is dan ik al dacht". Waarom stapt hij van het be- drijfsleven toch weer over naar een overheidsfunctie? ,,Misschien miste ik de varië- teit in het werk. Een gemeen tesecretaris heeft te maken met aile problemen van de sa- menleving, hij staat op het snijpunt tussen overheid en burgers. Daarom vindt ik de functie zo aantrekkelijk". Over de manier waarop in Hoogezand-Sappemeer een or- ganisatieonderzoek is opgezet laat de toekomstige baas van de gemeenteambtenaren amb- tenaren zich positief uit. ,,Het is goed om eerst de balans op te maken en vervolgens breed gedragen beslissingen te ne- men. Ik denk dat Hoogezand- Sappemeer een prima ambte- lijk apparaat heeft en dat moeten we zo houden". De taak van de lokale pers zegt hij erg belangrijk te vin- den voor de informatie naar de burgers. In zijn vrije tijd is Engelsman altijd erg actief geweest in het plaatselijk comité van Unicef, het kinderfonds van de Vere- nigde Naties. Hij hoopt daar in Hoogezand-Sappemeer mee door te kunnen gaan. Waar de familie gaat wonen weet hij nog niet. ,,Er zijn zoveel mooie wijken, zoals achter het stati on en bij het Gorechtpark". In sommige tuinen is het ge- woon lente. SAPPEMEER - De Hoo- gezandster politie zit niet alleen achter drugscrimi- nelen aan. Dat bewees ze de afgelopen woensdag met eenpreventieve aktie aan de Noorderstraat bij de Triobedrijven. Rond fabriekssluitings- tijd om ongeveer half zes werden de eerste twee fietsers verwezen naar het rijwielpad aan de juiste kant van de rijweg. Daarna was de pure aan- wezigheid van de twee agenten al voldoende, om fietser na fietser schielijk het goede fietspad te zien inschieten. Volgens een woordvoerder van de po litie betrof het hier geen bewuste grootschalige contrôle, maar een eigen initiatief van de aanwezi- ge agenten. De Eerste Ne- derlandse Fietsersbond (ENFB) kon zo gauw niet bereikt worden voor commentaar. De sollicitatieprocedure voor de gemeentesecretaris was met grote geheimhouding omgeven. Er was een adviescom- missie van diensthoofden, afdelingschefs en de medezeg- genschapscommissieterwijl aan het slot van de procédure, toen van de 48 sollicitanten nog maar 2 over waren, ook de fractievoorzitters mee mochten praten. Al die mensen heb ben een strikte geheimhoudingsplicht opgelegd gekregen en dat is lastig. Fractievoorzitter Wim Berghoef van D66 zit er behoorlijk mee in zijn maag. ,,Hoe moeten mijn frac- tiegenoten nu weten wat ze moeten stemmen als ik ze niet mag vertellen welke afwegingen er zijn gemaakt, waarom er maar één persoon op de aanbeveling staat en waarom er geen vrouw benoemd wordt terwijl daarvoor eerder de voorkeur werd uitgesproken?" Zijn fractiegenoot Elias de Haan zegt weinig zin te hebben ,,blindelings" te stemmen over een benoeming die een zwa- re stempel kan drukken op de toekomst van de gemeente. ,,Ik wil weten waarom die andere kandidaat is afgevallen. Ik zou me van stemming kunnen onthouden, maar dat is niet de bedoeling". Fractievoorzitter Roelof Stàbler vindt dat het Collège van B W de raadsleden moet informeren over de afwegingen die zijn gemaakt om tôt de aanbeveling van de heer En gelsman te komen. ,,Ik neem aan dat die informatie ter in- zage ligt, maar heb dat nog niet naagegaan. Ik zou ook wei- geren ..blindelings" te stemmen", aldus Stàbler. Volgens burgemeester Van der Linde wordt het aan de wijsheid van de fractievoorzitters overgelaten hoe ze bin- nen hun fractie met deze materie omgaan. ,,Ik kan me voorstellen dat ze wel hun afweging doorgeven maar zon der de vertrouwelijkheid te schenden". Volgens Berghoef is deze uitleg in strijd met eerdere uitlatingen van de bur gemeester. Geheim is dus vertrouwelijk en dan niet meer geheim of toch...? Hopelijk komen de fractie voorzitters daar in hun wijsheid nog voor dinsdag uit. HOOGEZAND - De Stichting Europa Kinderhulp nodigt jaarlijks zo'n 3000 ,,kansarme" kinderen tussen de 6 en 12 jaar uit, om hier drie weken van een zorgeloze vakantie te ge- nieten. Het schort de regio Groningen nog aan voldoende gastgezinnen voor deze kinderen. Het gaat om kinderen uit gro te gezinnen met krappe behui- zing, weinig speelruimte of om kinderen, die te maken heb ben met ziekte en problemen van de ouders thuis. Een va kantie in ons welvarende Ne- derland is als een helpende hand. Speciaal voor de Frans sprekende kinderen worden nog gastgezinnen gezocht, maar volgens de Stichting hoeft de taal geen struikelblok te vormen. Wie ooit een mond je vol Frans heeft geleerd, con- verseert al gauw met de Fran se kinderen. Wanneer u de Stichting Europa Kinderhulp en de .Jeunes fran-87-ais' wilt helpen, kunt u kontakt opne- men met het regionaal secreta- riaat, telefoon 05945-14705. SLOCHTEREN - In de Fraeylemaborg is het mooi trouwen. Uit het hele Noorden komen toekomstige echtparen op het landgoed af om in het huwelijk te treden. Vanaf 1 maart is in de Grote Zaal van het kasteel een tentoonstelling te zien over vrijen en trouwen in Nederland in de période 1500-1800. Bij de expositie, genaamd ,,Kent, en versint, eer dat je mint", wordt een begeleidend boek uitgegeven. Mede-auteur mevr. dr. H.Dresen-Coenders zal tijdens de opening op 1 maart om 15.30 uur een korte inleiding houden. De tentoonstelling wordt geopend door een kersvers bruidspaar. (kopen of huren) VOORDEEL IN KWALITEIT Slochterstraat 53 9611 CM Sappemeer Telefoon 05980-96596 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Geen subsidie op de grond- prijs, maar wel ,,smeergeld" om op gang te komen, dat heeft de stuurgroep glastuinbouw Hoogezand-Sappemeer/Menter- wolde nodig om de uitbreiding van de glastuinbouw in het gebied te kunnen realiseren. Dat betoogde burgemeester J.L.D. van der Linde gisteren bij het bezoek van de staten- fractie van de P.v.d.A. aan de gemeente Hoogezand-Sappe meer. In Hoogezand-Sappemeer/- Menterwolde zijn nu 45 glastuinbouwbedrijven met een oppervlakte van 36 hecta re. Uitbreiding met 200 hecta re, fasegewijs, met als priori- teit 40 hectare in aansluiting op het bestaande gebied ,,De Akkers" in Zuidbroek, is ge- wenst en ook haalbaar, zo blijkt uit een onderzoek van deHeidemij. In de stuurgroep onder voorzitterschap van burgemeester Van der Linde, participeren gemeenten, NOM, veilingen, vakgroep en Rabobank. Aile partijen zijn bereid geld in het project te steken. Steun werd gevraagd bij de Herstructureringscom- missie akkerbouw en ISP 4, waarin de agro-ontwikkeling expliciet als tak is genoemd. Hoog bezoek in de kas. hebben daartegen bij minister Alders krachtig stelling geno- men".Beukema beloofde de stuurgroep warme provinciale ondersteuning, mits de wer- ving van nieuwe tuinders uit het westen zal geschieden in eendrachtige samenwerking met de andere Noordelijke concentratiegebieden, te we ten Zuid- Oost Drenthe en Noord West Friesland. HOOGEZAND - Vrijdagavond 1 maart kunnen hardrockfans hun oren weer open zetten in de Nije. Dan treedt de semi- professionele hardrockband Revenge op, met een werve- lende act propvol spéciale ef- fecten, licht en rook. Het voor- programma speelt Lotus uit Winschoten. De avond begint op 21.00 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het bedrag dat de gemeente dit jaar moet toeleggen op het onderhoud en de bediening van de Zwedenbrug zal ge- haald worden uit de post on- voorzien. Een tussenoplossing die het Collège heeft bedacht omdat de commissie financien niet in één keer 550 duizend gulden uit het rekeningsover- schot over 1989 beschikbaar wilde stellen om met de rente van dat bedrag de extra onder- houdskosten van de brug te fi- nancieren. Als de Raad bin nenkort gaat praten over de besteding van dat rekeningso- verschot wil het Collège het instellen van zo'n onderhouds- fonds er toch weer bij betrek- ken. ,,Niet om de grondprijzen te subsidieren, waardoor prijs- vervalsing zou ontstaan, maar als ,,smeergeld" om het pro ject aan het draaien te krij- gen", zo betoogde Van der Lin de. Probleem is dat de 4e nota Ruimtelijke Ordening wel voorziet in uitbreiding van de glastuinbouw met 1500 hecta re, maar dan in het gebied Voome/Putten en de Hoekse Waard. ,,Dat is ons een doom in het oog", liet P.v.d.A.- gede- puteerde en lijsttrekker G. Beukema stuurgroep en ge- meentebestuur weten. ,,Wij SAPPEMEER - Vanavond, 28 februari, organiseert het IVN in het Bruin Café van Nieuw Woelwijck een dia-lezing over het milieu in Hoogezand- Sap pemeer. De lezing wordt gegeven door milieuambtenaar Henk Brands. Hij is voorlichter en belast met de opsporing van misstanden op milieugebied in Hoogezand-Sappemeer. Ieder- een is welkom vanaf 20.00 uur. j PARTYCATERING KANT EN KLARE WARME MAALÏIJDEN Groot Gorecht 24 Telefoon 05980-26030 DEZE WEEK BIJ UW WAR(M)E MARKTBAKKER (W1M RTJKIN.S b:rood».koek.ba itr-Et, Elke zaterdag op de markt î®T HET IEUWSDLAD 45e JAARGANG NO. 9 DONDERDAG 28 FEBRUARI 1991 Een top-bakkér die beslist niet over één nacht ijs zal gaan. Die al z'n baksels terdege voorbereidt zonder concessies te doen aan kwaliteit en karakter. Waar al- leen het beste van het beste goed genoeg is en een tweede plaats niet telt. In de top meedraaien is zwaar, maar ja, niet iederéén is ook een Echte Bakker! ECHU Noorderstraat 192 Sappemeer Telefoon 93382 Deze maaltijden van f 12.50 kunt u telefonisch bestellen. Per 2 maaltijden is bezorging mogelijk. Samenstelling van de maaltijd is: vleesgerecht, 2 soorten warme groente, rauwkostsalade, gekookte of gebakken aardappelen Bestellen voor het weekeinde tôt zaterdag 12.00 uur, andere dagen tôt 17.00 uur Bezorgkosten f 2.50 Vraag ook naar onze folder over afhalen/bezorgen van salades en borrelhapjes etc. Telefoon 05980-93066 Telefax 95738 Korte Groningerweg 47 FOXHOL AUTO Zie pagina 4 en 5 STAATSLOTEN TRAKTEREIM! Deze week: Geen 8 maar H 10 voor

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 1