Vlieghuis specialist in Chesterfield Pand Elf voor exclusief wonen Riga keukens nu al een begrip Vlekkenbehandeling in tapijt Gouden torens op Weense flat 'fÊ h jjf E- g Gildeparket in elk gewenst patroon Bijlage 1991 Intérieur Zwitserse slaap- golf bij Homan Voorlichtings- avond WM De bewoner als koning Verrassingen Rowi parket Het beste alternatief Ronmntisch SLOCHTEREN - Al vierhonderd jaar wordt hij geproduceerd, de Chesterfield bank. Een lekker hoge rug, glimmend leer met daarop vele knopen. Het klassieke model, wie kent het niet. Wo- ninginrichter Vlieghuis in Slochteren is gespecialiseerd in Chesterfield banken. Vlieghuis kijkt echter veel verder dan het louter klassieke model. trek. De klassieke banken zijn voorzien van Handwish-leder. Na het stofferen wordt het leer bewerkt zodat er lichte plek- ken op onstaan. Na die behan- deling wordt het leer mat of glanzend afgelakt. Over drie weken het Vlieghuis een echt nieuwtje in de zaak. Een donkerrode stoffen Chesterfield, geknoopt. In advertenties valt op, dat Vlieghuis hoge inruilprijzen betaalt voor tweedehands- meubelen. Hoe kan hij zulke hoge prijzen geven? ,,Het is heel eenvoudig. Wij hebben vaste afzet van de tweede- hands meubelen naar Ierland. Daardoor kunnen we goede prijzen krijgen. Vaak hoor ik mensen oppperen dat het bij zulke hoge inruilprijzen wel om doorgestoken kaart zal gaan. Maar dat is echt niet zo. In Ierland brengen de oude meubelen geld op, daardoor kan men bij mij goedkoop nieuwe meubelen aanschaf- fen". Wat te denken van een Chesterfield met geruite wol- len stof zonder knopen. En een Chesterfield in licht groen, lila of blauw leer. Bij Vlieghuis kan dat allemaal. ,,Die veranderingen aan de bank worden echt ingegeven door de vraag van de consu ment. Veel mensen vinden de vorm van de bank prachtig, maar ze vinden de klassieke uitstraling niet passen bij hun intérieur. Op beursen praat je daar over met de fabrikant, wij importeren rechtstreeks uit Engeland, en zo ontstaan dan ideeen voor andere Chesterfields". Ondanks aile moderne versies van de goede oude Chester field, vindt natuurlijk het klassieke model nog veel af- GRONINGEN - Modem woningtextiel dat vindt u bij Pand Elf aan het A- Kerkhof 11 in Groningen. Prachtige wollen handge- weven karpetten in effen of met dessin, leverbaar in aile maten. De handgetufte karpetten kunnen in 100 verschillende kleuren en een groot aantal dessins door u worden samengesteld. De Berber tapijten van Pand Elf zijn geknoopt van prachtige Nieuw Zeelandse wol. Alleenverkoop heeft Pand Elf van de originele ,,Bassetti" granfoulards in drie maten en vele motieven. Met granfou lards kunt u op een relatief goedkope manier uw zitmeu- belen omtoveren in prachtige kleurrijke stukken. Prachtige Escher dessins vindt u in onze collectie dekbedover- trekken. Uiteraard verkopen we eerste klas dekbedden met verschillende vullingen. Gor- dijnstoffen hebben we in vele stijlen en wat bijzonder is. Veel gordijnstoffen hebben we op voorraad. Op grote stalen kunt u Ploeg, Kendix, Jab en Boras stoffen uitzoeken. De belangrijkste le- verancier van onze tapijten is Besouw. Een unieke collectie. Op onze tapijtafdeling ont- breekt het natuurprodukt li noléum natuurlijk niet. Voorbeeldinterieur, zoals te zien bij Select Wonen Wortel- boer te Sappemeer. GRONINGEN - Het is nog maar enkele weken geleden dat Riga Keuken zich in Groningen vestigde. Toch hebben al velen de kwaliteit van Riga Keukens ontdekt. Nu al is Riga Keukens aan de Rigaweg in Groningen een begrip. Riga Keukens heeft kwaliteit hoog in het vaandel staan. In de showroom worden aller- hande kwaliteitskeukens ge- toond. Bovendien biedt Riga Keukens een compleet assorti ment keukenapparatuur. Van spoelbak tôt magnetron. Gere- nommeerde merken zijn er te- gen zeer betaalbare prijzen te koop. Service staat bij Riga Keu kens voorop. Als iemand een keuken koopt is er Riga Keu kens ailes aan gelegen de zaak tôt in de puntjes te regelen. Zo krijgt de klant garantie en kan hij of zij erop rekenen dat een eventueel mankement di rect en zorgvuldig wordt ver- holpen, dit omdat montage van de keuken in eigen beheer plaatsvinden. Overtuig uzelf. Wandel een vrijblijvend binnen en bekijk de keukens in de showroom. Riga Keukens rekent de totale kosten van een keuken graag vrijblijvend voor u uit. U vindt Rigakeukens aan de Ri gaweg 28b te Groningen. Eén van de Nieuwe Modernen, meubelen, zoals ze bij Nijburg Intérieur te Hoogezand ver- krijgbaar zijn. HAREN - Er zijn zoveel ver schillende bedden en matras- sen op de markt dat het voor de aspirant koper soms be- hoorlijk moeilijk is om tôt een juiste keuze te komen. De fir- ma Homan interieurverzor- ging uit Haren, beschouwt het als beddenspecialist haar taak uit het overstelpende aanbod het beste te kiezen. Een hed moet voldoen aan hoge ge zondheidseisen, het moet ana- tomisch verantwoord zijn vol- gens slaapfysiologische inzich- ten, het moet comfortabel zijn en tegmoetkomen aan indivi duele slaapgewoonten. Homan presenteert de volledi- ge Swissflex-collectie. Swiss- flex voldoet aan de hoogste ge- zondheidseisen. Bovendien vervult Swissflex de gerecht- vaardigde wens van elke sla- per om lui te liggen en te sla- pen. Homan geeft uitvoerige voorlichting over Swissflex. Via een video-camera die on- der het bed is aangebracht kunt u tijdens een ligtest de werkend van de gepatenteerde rode golflatten op de monitor volgen. Tegelijkertijd kunt u tijdens de ligtest voelen hoe weldadig het Swissflex-ma tras ligt. Donderdag 18 april wordt bij Meubelzaak Stiekema in Mar- tenshoek een voorlichtings- avond gehouden over wonen en slapen. Vanaf 19.30 uur ver- tellen vertegenwoordigers van diverse Merkfabrikanten u over waterbedden, verstelbare bedbodems, dekbodems, ta- pijt, gordijnen en decoraties. Op de senioren-afdeling wor den diverse mogelijkheden ge- presenteerd, zoals verhoogde bedden, electrisch verstelbare bedbodems en watermatras- sen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Vlekken kunnen over het alge- meen goed uit tapijt worden verwijderd. Bij aile vlekken geldt: direct na het ontstaan de vaste bestanddelen met een lepel opne- men en vloeibare bestanddelen zoveel mogelijk met een kleur- loos (papier) absorberend materiaal opnemen. Neem nu bijvoorbeeld een rot- vlek. Thee met melk en sui- ker. Die vlek moet een aantal malen worden behandeld met een schoon wit doekje dat ge- drenkt is in "X-10" (verkrijg- baar bij de drogist) of "per". Telkens met kleurloos absor berend materiaal opnemen. Dan enkele malen nadeppen met koud water en telkens met kleurloos absorberend materiaal opnemen. Hierna nog een paar maal behandelen met een schoon wit katoenen doekje, dat gedrenkt is in een oplossing bestaande uit 1 eet- lepel fijnwasmiddel, 1 eetlepel blanke azijn en een theelepel citroensap, opgelost in een hal- ve liter handwarm water. Tel kens opnemen. Dan enkele malen nadeppen met koud wa ter en nadeppen. Bij wol nooit wrijven. Met haarfôhn drogen. Kaarsvet ook een heel verve- lende vlek. Dek de vlek een aantal malen af met kleurloos absorberend papier. Met een warm strijkijzer (niet te hoge temperatuur, vooTal niet bij katoenen pool) over het papier gaan tôt niets meer opgeno- men wordt. Nog meer tips over vlekkener- wijdering in tapijt vindt u in het boekje ,,Neem even Tijd voor Tapijt", het boekje is te verkrijgen bij de goede tapijt- leverancier en bij de Stichting Kwaliteitsbevordering Tapijt, Postbus 5202, 6802EE Arnhem. Naast de vlekkentips staat het boekje vol met informatie over tapijt. Een gewone Weense straat, beetje smal, heel erg druk en dan ineens kleurenpracht, gouden to rens, bomen die van terassen groeien, golvende gevels. Het Hundertwasserhaus. Ook in Wenen kent men sociale woningbouw. En net als overal elders moeten deze huizen no maliter snel en efficieënt worden gebouwd. Wenen heeft echter ook het geluk dat er wereldbekende kunstenaars met v£d fantasrc atieven wonen. Aan het begin van de jaren tachtig kregen kunstenaars de kansom hun ideeen over het bouwen van woningen in de sociale huursector op papier te zetten. Na een selectie viel de keuze op de schilder Friedenreich Hundertwasser (1928). Hundertwasser had al jarenlang geroepen dat er met meer fantasie moest worden gebouwd Bouwen in ,m5j de natuur", riep hij. „Zo bouwen dat mensen levensvreugde uit hun huis kunnen putten In 1983 werd gestart met de bouw van het Hundertwasserhaus in een gewone woonbuurt in We nen. Het resultaat een uniek huis, waarvan de aanblik zelfs de grootste zwartkijker doet glim- lachen. Tijdens de tweejarige bouw- tijd was Hundertwasserr da- gelijks op het bouwterrein. Hij werkte met z'n eigen han- den aan de bouw mee. Het he- le project kostte ongeveer 13 miljoen gulden. In het huis zijn 50 flats ondergebracht, een dokterspraktijk, een restaurant en een cafetaria. Het huis zit van binnen en van buiten vol met verrassingen. Uivormige koepels, die het huis iets Oosters geven, zijn op het dak geplaatst, omdat aï- dus Hundertwasser: ,,De ar- chitectuur de mens moet ver- heffen en niet onderdrukken. Een gouden toren op je eigen huis maakt van de bewoner een koning". De natuur krijgt in en om het huis vrij spel. Ai le daken en terassen zijn weel- derig beplant met bomen. Honderdvijftig bomen in der- tig soorten werden daar voor gebruikt. ,,Een cadeau voor de bewoners en voorbijgangers" noemt Hundertwasser de bo men. Daarom zijn de terassen aan de straatkant zo gebouwd, dat passanten ook werkelijk van het plotselinge stukje na tuur kunnen genieten. Maar het betrekken van de natuur houdt niet op met de beplan- ting van de terassen en daken. Drie flats hebben een ,,boom- huurder". Die huurders groei en vanuit de huizen naar bui ten. Huur betalen ze volgens Hundertwasser met hun schoonheid, door zuurstofpro- duktie en bescherming tegen lawaai en stof. De ,,boomhuurder" is dus een nieuwe term in volkshuis- vestingsland. Een tweede is het ,,vensterrecht". Hunder- wasser zegt, dat de mens de mogelijkheid moet hebben omhangend vanuit zijn raam ailes te beschilderen wat hij wil. Zodat iedereen van verre al kan zien, dat daar een uniek persoon woont. Men is welis- waar niet zo ver gegaan dat de vijftig huurders hun eigen bui- tenmuren zelf konden beschil deren, maar toch heeft de ge- vel van iedere flat een eigen kleur. Zodat de bewoner van verre precies kan zien waar hij woont. Soms golven die kleu ren over twee etages en be- schrijven rare hoeken. Het klopt dan ook, dat veel appar- tementen zich op verschillende verdiepingen bevinden. GRONINGEN - Voor steeds meer mensen is het geen pro- bleem meer. Anderen blijven worstelen met snel versleten of onhygienische vloerbedek- cing. Het alternatief heet Ro wi Parket of Rowica 3000. De grootste parket- en laminaat producent van Nederland maakt wat hij zegt. Rowi Parket heeft iets bijzon- ders. De uitstraling van Rowi vloeren is ongeëvenaard. Naast plezierige eigenschap- pen als duurzaam en schoon zijn Rowi parket- en laminaat- vloeren ook erg stil. Uw ka- mer klinkt er duidelijk plezie- riger door. Dat Rowi voortuistrevend is blijkt b.v. ook uit de introduk- tie van een nieuwe generatie laminaatvloeren onder de naam Rowica 3000. Dit is een zeer populair geworden kei- harde vloerbedekker met op- merkelijk veel plezierige ei- genschappen. Rowica 30OO is vriendelijk voor mens en dier, onderhoudsarm en het ver- kleurt niet. Bovendien is Ro wica 3000 beslist geen „la- waaivloer". Ondanks de introductie van de unieke laminaatvloeren stijgt de belangstelling voor Rowi Parket, de volledig houten vloer, onverminderd. Vooral het natuurlijk karakter en de grote duurzaamheid spreekt de moderne klant erg aan. Informatie: Rowi Parket, Damsterdiep 10, Groningen 050-143487. leuke hoeken, onverwachte trapjes en golvendevloeren. "Cinderen die in het Hundert wasserhaus wonen hebben beslist geen glijbanen nodig, die zijn gewoon overal voor- îanden. Het vrolijk en bonté uiterlijk van het huis wordt nog ver- sterkt door het vele mosaïk dat her en der is aangebracht. Gladde moderne tegels in tal van kleuren zijn daar voor ge bruikt, maar ook spiegeltjes, gouden tegels en klassieke or- namenten uit de Weense archi- tectuur. Romantisch moest het huis worden. Zuilen moest het daarom hebben,zuilen die aile maal ,,per ongeluk" wat scheef staan. De bouw van het huis bezorg- de veel Weners een cultuur- schok. Sommige mensen wa- ren dol enthousiast anderen Geen appartement is gelijk. Sommige bewoners hebben buitentrappen waardoor ze op de terassen kunnen komen. Anderen hebben gekke bal- kons. Het hele huis is vooral onregelmatig afgewerkt. Dat- geldt voor de tegels in de bad- kamers en de keuken, maar ook voor het stucwerk. Van binnen zit het huis vol Intérieur van het Hundertwas serhaus in Wenen. verafschuwden het gebouw Maar iedereen wilde wel eens even zien wat die Hundert wasser aan het doen was. Door al die kijkers vertraagde het werk aan het huis enorm. Toen het huis eenmaal klaar was kwam er een stormloop van belangstellenden op af. Het huis is nu alleen nog maar op afspraak van binnen te be- zichtigen, want de bewoners werden knettergek van al die horden mensen in hun huis. De flats die van 40 tôt 148 vier- kante meter groot zijn, wer den op dezelfde wijze verdeeld als ook de andere gesubsi- dieerde woningen. De huur komt overeen met huren voor normale flats. De huurders zijn over het algemeen zeer te- vreden met hun woning. Er is weinig verloop. Enkelen vin den het museumachtig karak ter en talloze bezoekers be- zwaarlijk. De toestroom van bezoekers probeert men nu in goede banen te leiden door vanuit een ingericht informa- tiecentrum video's van het huis en van de architect te to- nen. In het informatiecentrum ligt ook een boek waarin men sen van over de hele wereld hun grotendeels positieve en enthousiaste opmerkingen over dit moderne, romantische bouwwerk plaatsen. HOOGEZAND- Toen 150 jaar geleden Garardus Adrianus Conijn in de molens„De Hoop" en „De Simson" een houtzagerij annex houthandel begon, kon nog niemand ver- moeden dat een onderdeel van dit bedrijf zou uitgroeien tôt een van de meest succesvolle parketfabrieken in Neder land. Het succès vindt z'n oor- sprong in de ambachtelijke vakkennis die vereist is om parket van hoge kwaliteit te maken. Conijn Parket biedt onvoor- waardelijke kwaliteitsgaran- tie. Parket, gaat mits goed on- derhouden, een mensenleven mee. Of u nu van klassiek, modem, exotisch of Europees houdt, Conijn Parket maakt het u mogelijk om uw smaak per- fect vorm te geven. Bovendien kunt u met de produkten van Conijn Parket elk gewenst pa troon maken. Dit kan bijvoor beeld een visgraatmotief zijn, maar ook een heel exclusief door uzelf ontworpen patroon. Conijnparket is leverbaar in diverse breedtes en houtsoor- ten. Conijnparket wordt geleverd door de 100 beste parketspeci- alisten in Nederland, waaron- der Vision Parket uit Hooge zand. Stuk voor stuk zijn de leveranciers vakmensen. Van tevoren inspecteren zij uw vloer, zodat de ondervloer en de te gebruiken hulpmateria- len aangepast kunnen worden aan de specifieke situatie. Zo wordt een belangrijke basis gelegd voor duurzaam geniten van de prachtige toplaag. Ver- volgens wordt uw parket zorg vuldig gelegd. De ambacht- werk kost tijd. U moet er dan ook op rekenen dat het leggen en afwerken van een vloer in een gemiddlde woonkamer vier werkdagen in beslag neemt. Het resultaat maakt deze tijdsinvestering echter meer dan waard. Vraag als u een parketvloer koopt altijd naar het originele Gildeparket garantiebewijs. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 4 APRIL 1991 - PAGINA 9 .--ff...... mmm m**» t>.

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 9