Ni Mevrouw Boekhoudt lid van verdienste ANBO Volksdansgroep de 'Reensche' bestaat twintig jaar Winkelcentra moeten meer samenwerken Lijst Ronda eensgezind met FNV Vrouwenbond over nieuwe AWW Gildegids in Slochteren Imca Marina zong voor gehandicapten Wandelen in Hortus ,,Grônninger laifde" voor en door ouderen Anbo fietsclub weer van start Frekie ■fl Volksdansgroep reislustig Frekie Film: Fabulous Baker Boys Vakantieweek voor ouderen Burgemeester tevreden Voorlichtings- avond Gérard Stiekema BB in de Nije Budgetair neutraal Slechte wet Samen met de redaktie van Het Nieuwsblad, maakt de Stiehting Welzijn Ouderen 50-plus Nieuws Uw reakties en bijdragen zijn van harte welkom Op de voorjaarsleden vergadering van de ANBO overhandigde R. Noorda namens het hoofdbestuur en de afdeling Hoogezand- Sappemeer van de ANBO a an mevrouw T. Boekhoudt-Knolle- ma een oorkonde en gouden speld voor het vele werk dat me vrouw Boekhoudt voor de vereniging verricht. Mevrouw Boek houdt werd benoemd tôt lid van verdienste. 15 jaar was ze lid van de ANBO, waarvan 9 jaar voorzitter. „Zij is een bindende figuur in onze afdeling. Rap van tong maar welgemeend. Zij schuift haar eigen problemen opzij en staat al- tijd klaar voor anderen". HOOGEZAND-SAPPEMEER - Woensdagmiddag 3 mei maken de leden van de volksdansgroep de 'Reensche' een uitstapje naar Friesland ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. Op het pro gramma staat onder meer een hoottocht op de Friese meren en een etentje in Appelscha. Op initiatief van de Stiehting Welzijn Ouderen werd 20 jaar geleden de volksdansgroep op- gericht. Twee van de medeo- prichtsters, mvr. Reinders en mvr. Hoving zijn nog steeds lid van de club, evenals de heer Sloots (86 jaar) en mvr. te Velde. Dhr. Sloots is nu nog voorzitter van de club en te- vens enthousiast danser, de enige man nog wel. Jammer dat niet meer mannen de weg naar het volksdansen hebben ontdekt. Het is een prettige manier van bewegen. Maar het dansen is niet alleen bewe- ging, het is ook een gezellig sa- menzijn. Gedanst wordt er op woensdagsmorgens van 10.00 uur tôt 11.30 uur in de grote zaal van de Reensche Compag nie. De leeftijd van de dansers varieert van ongeveer 60 tôt 86 jaar, maar men mag al vanaf 55 jaar lid zijn. De groep, die zo n kleine dertig leden telt, staat onder leiding van mvr. Brouwer. Zij geeft ook les aan volksdansgroepen in Foxhol en aan de Melkweg. Deze groe- pen gaan zo af en toe bij elkaar op bezoek en dat is natuurlijk erg leuk. Er vinden vaak uit- wisselingen plaats met groe- pen uit andere plaatsen. Zo komt op 3 april de dansgroep uit Noordlaren op bezoek. Ver- der wordt de groep nogal eens gevraagd om te dansen in di verse bejaardencentra. Op 8 mei staat er een reisje naar Slagharen op het programma. Ook dan gaan de groepen de Reensche, de Melkweg en Fox hol samen. Dit reisje staat jaarlijks op het programma en volgens de dansers, wordt dat een heel gezellige dag. SLOCHTEREN - In Hoogezand-Sappemeer bestaat al enkele ja- ren een gildeprojekt. Ook in Slochteren is dat nu van de grond gekomen. Het Slochter gilde richt zich daarbij op oude ambach- ten, terwijl in Hoogezand-Sappemeer meer de nadruk ligt op vaardigheden in het algemeen. Vrijdag neemt wethouder J.J. van Rooijen in het gemeente- huis de eerste ,,Gilde-gids" in ontvangst. De Stiehting voor Maatschappelijke Dienstverle- ning en Samenlevingsopbouw (MADISA) in Slochteren heeft recentelijk een project voor 50-plussers opgestart met als doel kennisoverdracht van ou de ambachten. De Gilde-gids bevat een inventarisatie van de kennis en vaardigheden die onder de Slochter bevolking nog aanwezig zijn. Op zaterdag 27 april zal er tus- sen 10.00 en 17.00 uur in de Driesprong, Hoofdweg 22, Slochteren een demonstratie van de ambachten plaatsvin- den. Meer informatie bij MADISA 05982 - 1685. Stiehting Welzijn Ouderen hulp - advies - voorlichting - informatie - verwijzing dagopvang informatie over huisvesting meer bewegen voor ouderen sociale alarmering warme maaltijdvoorziening HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een doorslaand succès, dat was de avond die de Welfare en de Zonnebloem op 5 april organiseer- den in 't Kielzog. Ruim 250 gasten genoten van de meeslepende zang van Imca Marina de muziekgroep Evergreens met zang van Anette Petzinger, het kinderkoor OBK, the Famondio Sin- gers en Pro Burletta die nummers uit de operette Grafin Marit- za bracht. Henri Wierth praatte de hele avond aan elkaar. De avond kon worden georga- niseerd omdat de service-club de Lions financieel bijdroeg. En zonder de grote groep vrij- willigers van Zonnebloem en Welfare in samenwerking met de colonne van het Rode Kruis was het natuurlijk helemaal niet gelukt. De organisatie liep lettelijk en figuurlijk op Antje: ,,Wat is er loos mit die?" Frekie: ,,Ach ons hond is guster votlo pen". Antje: ,,Woarom zetst nait n adverten- zie ien kraant?" Frekie „Hond kin ja nait lezen". HOOGEZAND-SAPPEMEER - ,,Het is vijf voor twaalf. Ik vraag me af of B W zich dat wel realiseren. Het gaat slecht met het koopeentrum in de Kerkstraat (KCH) en er is totaal geen samenwerking tussen de verschillende winkelcentra", aldus Maarten Rietveld, voorzitter van de Ondernemersfederatie Hoogezand-Sappemeer (H-S). Gisteravond werd de tweede versie van de nota Distributieve Struktuur, tijdens een gezamenlijke vergadering van de commissies Onderwijs/Recreatie en V.R.O.M. besproken. Volgens de Ondernemersfede ratie is het vooral zaak op kor- te termijn handelend op te tre- den. Er moeten maatregelen worden getroffen om verdere afbraak van het koopeentrum in de Kerkstraat tegen te gaan. Op lange termijn dient een stedebouwkundige struc- tuurvisie ontwikkeld te wor den voor het gehele gebied KCH en winkelcentrum Groot Gorecht. Over het algemeen konden de raadsleden met de nota uit de voeten. Al ontbrak, volgens de oppositiepartijen, een totaal- visie. De koopeentra Groot Gorecht en KCH zijn nu niet op elkaar afgestemd, noch visueel noch functioneel. Niemeyer van de GPV/RPW stelde Voor, de beide centra met elkaar door te verbinden:,,De totale lengte is korter dan een hoofdwin- kelstraat in bijvoorbeeld Win- schoten. Het zou consequen- ties hebben voor de aanliggen- de garages en Atlanta". Het verplaatsen van het nieuwe NS-station zou passen in deze plannen. Volgens WD-er E. Jacobs is er in het verleden veel hap-snap beleid geweest. Een reden, volgens hem, om geld te zoeken voor een stede bouwkundige beleidsvisie, en HOOGEZAND-SAPPEMEER - Anders dan de titel doet ver- moeden is de ster uit The fabu lous Baker boys een vrouw. De ,,Boys" zijn Frank en Jack Baker. Broers zowel in de film als in werkelijkheid. De Bakers spelen piano in een hotellounge, easy listening voor de gasten die nog van een laatste drankje genieten. Het soort pianisten dat avond aan avond met warme stem zegt U bent een geweldig publiek". Bij de Baker Boys is de klad er echter een beetje in geraakt. Daarom gaan ze op zoek naar een zangeres en die vinden ze in de voormalige escortgirl Su- sie Diamond. Zij vult de broers uitstekend aan, maar zaait ook verdeeldheid. Regie: Steve Kloves. Rollen: Michelle Pfeiffer, Jeff en Beau Bridges. Plaats: Centrum Theater Sappemeer. Aanvang: 20.00 uur. Datum maandag- avond 15 april. tôt die tijd geen incidentele beslissingen te nemen. Door B W was nog geen kontakt ge- zocht met het ISP, waar vol gens de Ondernemersfederatie en de WD, voor 1 augustus een subsidie-aanvraag in de bus dient te liggen. De problemen rond het ver- keer in de Kerkstraat werd opnieuw een niet eenvoudig op te lossen zaak genoemd. Door de, door ten Horn van D'66 de saaiste hoofdader van Hoogezand genoemd, dendert zwaar verkeer. Het vrachtver- voer, dat er niet noodzakelijk doorheen moet, zal omgeleid moeten worden. De Kerk straat zal volgens de Progres- sieve Lijst Ronda zowel fiets- als voetgangervriendelijke ge- maakt dienen te worden, en bereikbaar per openbaar ver- voer. Wethouder Mobers antwoord- de dat niet én het autoverkeer én het fietsverkeerop handen gedragen kan worden. Hij stelde, dat in elk geval beide groepen gescheiden door de Kerkstraat zullen gaan stro- men. De commissieleden ga- ven de wethouder nog een aan- tal punten mee terug naar B W, zoals de horeca- en hotelac- rolletjes. Bedden en rolstoel- vervoer leverde geen proble men op. Voor de gasten, waarvan velen 't Kielzog voor de eerste maal zagen was de avond onverge- telijk. ,,Voor herhaling vat- baar", zo vat de organisatie het succès samen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Op veler verzoek organiseert Stiehting Welzijn Ouderen ook dit jaar weer een vakantie week voor ouderen. Evenals voorgaande jaren zal men tij dens deze vakantieweek week in 4 of 6 persoons vakantie- bungalows verblijven in de bosrijke omgeving van Dwin- geloo. Bij voldoende deelname wordt deze vakantieweek ge- houden van zaterdag 14 sep- tember tôt zaterdag 21 septem- ber. Tijdens deze vakantieweek worden diverse aktiviteiten georganiseerd zoals: bingo- avond, uitstapjes, huifkar- tocht. Er is tevens de gelegenheid om fietsen te huren. De warme maaltijden worden gezamenlijk gebruikt zodat men niet hoeft te koken. Deze vakantieweek is verras- send laag geprijsd namelijk 300,- ail in. Informatie en op- gave is mogelijk bij Stiehting' Welzijn Ouderen tel. 05980- 23454. Opoe: ,,Wilst nog n stukje toart?" Frekie: „Nee, dank mor". Opoe: „Lust doe gain toart?" Frekie: „Joawel, mor allineg n dik stuk". Slecht", dat vindt bur gemeester J.L.D. van der Linde het geklaag van sommige van zijn colle- ga's over de beloning die burgemeesters ontvan- gen. ,,Ik zou het echt te ingewikkeld vinden om uit te leggen dat mijn be loning onvoldoende is. En terecht is het geklaag niet als je beseft dat er soms meer dan zestig sol- licitanten op een burge meester svacature reage- ren". Van der Linde is overi- gens geen lid van de bur- gemeestersclub van waaruit de kritiek werd geuit. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Donderdag 18 april wordt bij wo- ninginrichting en bedden-spe- ciaalzaak Gérard Stiekema te Hoogezand (winkelcentrum Mar- tenshoek) een voorlichtingsavond georganiseerd over wonen en sla- pen. Vanaf 19.30 uur informeren vertegenwoordigers van diverse merkfabrikanten u over water- bedden, verstelbare bedbodems, dekbedden, tapijten, gordijnen en harde vloerbedekking. Op de se- nioren afdeling worden diverse mogelijkheden gepresenteerd zo als verhoogde ledikanten, elec- trisch verstelbare bedbodems en watermatrassen. Voor iedere be- zoeker is er een leuke attentie, bo- vendien staat er een kopje koffie voor u klaar. comodatie, die niet in de nota was opgenomen. Er werd be- nadrukt dat er snel tôt actie over gegaan moet worden. Aanstaande maandag komt de werkgroep, waarin de ge- noemde winkelcentra en Mar- tenshoek vertegenwoordigd zijn, weer bij elkaar. HAREN - Van zaterdag 13 tôt en met vrijdag 19 april kunnen bezoekers van de Hortus Ha- ren een spéciale wandeling maken, geïnspireerd op een thema uit het tijdschrift Groei en Bloei. De uitgezette route door de Hortustuinen voert langs de Maagdenpalm en Pri- mula's. HOOGEZAND - Over de zaal in het Kielzog hing een gloed van grijs permanent. Na het derde lied, ,,Toen wij uit Rotterdam vertrokken/Ketelbinkie" kwamen de eerste zakdoekjes te voorschijn. ,,Grônninger Laifde is echte laifde", de musical van het bejaardenkoor en - toneel uit de Reensche Compagnie" af- gelopen vrijdag werd vooral door ouderen bezocht. Door véél ouderen, want voor deze tweede voorstelling was de zaal prak- tisch uitverkocht. Een geslaagd optreden, als hart onder de riem voor het zelfvertrouwen van de zingende en spelende 65- tôt 85-jarigen. Er werd gezonden onder muzi- kale leiding van dirigent de heer M. Freij. Onder zijn onbe- rispelijke jacquet verwachtte je af en toe het zweet te zien lo- pen. Leden van het bejaarden koor stonden toneel te spelen en toneelspelers zongen. Het 11-koppige blaasorkest ,,De Minstreels" hield de maat, op momenten dat de amateurzan- gers even een noot lieten val- len. Voor het publiek echter geen reden, om niet uit voile borst aile liederen met het koor mee te zingen. Het gemengd bejaardenkoor bestond uit 35 kelen. Door hun zang en geluid (het mmmmmm als achtergrond bij een solo- zang gonsde prachtig) maak- ten zij de uitvoering tôt een ge- variëerd geheel. Zowel de to neelspelers, onder regie van M. Postma, als de zangleden zijn pas dit jaar met het repe- teren begonnen. Het was zo wel voor de begeleiders, als de ouderen zelf, een expiriment. En al ging er wel eens wat fout, volgens koorlid me vrouw Ubels ,,is 't vooral leuk om met elkaar te doen. We hadden er eerst wel 'n zwaar hoofd in hoor. We zeiden: hoe durft ie dat, die meneer Freij? Hij zei maar steeds :'t komt wel gout". Initiatiefnemer van de musi cal was H. Reijnen, medewer- ker van de Stiehting Welzijn Ouderen. Hij geloofde vanaf het begin in een optreden in het Kielzog en kon de ouderen na enig aandringen meekrij- gen. Na de eerste voorstelling in de Reensche Compagnie werd deze ,,met laifde gezon- gen en gespeelde" musical, zo als wethouder Cor Drost na af- loop zei, een expiriment om te herhalen. Scène uit „Grônninger Laifde is echte laifde" HOOGEZAND-SAPPEMEER - Groot succès oogste de Anbo fietsclub vorig jaar. Aile reden, om ook dit jaar, nu het groene seizoen zich heeft aangediend, opnieuw te starten. Maandag werd er voor het eerst weer gepeddeld. Vanaf wijkcentrum de 'Kern' wordt iedere maandagavond vanaf 17.30 uur gefietst. De bedoeling is dat dit de hele dan worden deze zoveel moge lijk ter plekke verholpen door mensen, die zich hiervoor be- schikbaar hebben gesteld. Ook voor de kosten hoeft u het niet te laten, want deelname is gra tis. Spreekt deze gezellige club u aan meldt u dan met uw fiets bij de Kern'.' Voor nadere in formatie kunt u Mvr. Meiring bellen telefoon 94411. zomer doorgaat, waarbij aller- lei fietssuggesties uiteraard van harte welkom zijn. Zo is men bijvoorbeeld verleden jaar eens een hele dag wezen fietsen, waarbij de gezellig- heid voorop stond. Mocht uw fiets tijdens een van de gezelli ge tochten onverhoopt techni- sche mankementen vertonen Bertus Borgers HOOGEZAND-SAPPEMEER - Vrijdag speelt Bertus Bor gers in De Nije met zijn groep The Groove. Binnenkort komt de nieuwe CD van de groep uit. Daarom gaat de groep op tournée door hinnen- en bui- tenland. Bertus Borgers is onden ande ren bekend van de Mr. Al- bertshow, Weet D'Buster en zijn eigenb Groove Express. Ver der trad hij op met Ray mond van het Groenewoud, Harry Muskee en Herman Brood. BB, zanger en saxofonist, wordt begeleidt op bas, gitaar en drums. Zaal open om 21.00 uur. Aan vang concert 21.30 uur. Kaar- ten 10 gulden. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Volgens de fractie van de Pro- gressieve Lijst Ronda hebben de FNV-vrouwen gelijk inzake de nieuwe Algemene Nabestaandenwet (voorheen AWW). De Vrou wenbond vindt de nieuwe wet in feite een bezuinigingsmaatre- gel en stellen, dat weduwen er financieel op achteruit gaan. De Lijst Ronda had, net als Groen Links, de standpunten van de FNV- vrouwen verwoord naar het Ministerie van Sociale Za- ken. Afgelopen weekstuurde fractievoorzitter Roelf Ronda het antwoord van het Ministerie door naar de Vrouwenbond, met een conclusie van de fractie erbij. ling. Maar in praktijk werkt het tegen veel zijn veel wedu wen". Roelf Ronda in zijn brief aan de Vrouwenbond: ,,Wil de PvdA-politicus mevrouw Ter Veld, mede uit naam van de CDA-politicus De Vries, bewe- ren dat het de wens van de sa- menleving is om gelijke be- handeling tussen mannen en vrouwen enkel uit te voeren wanneer dit budgetair neu traal verloopt?". Een goeie vraag, die beter aan het Mi nisterie gesteld kan worden dan aan de Vrouwenbond. Roelf Ronda grijpt het aan, om even uit te halen naar de PvdA: Het is volgens zijn frac tie niet verwonderlijk, dat de PvdA met het bedenken en met verve verdedigen van een dergelijk wetsvoorstel, kie- zers verliest. De Vrouwenbond had aile po- litieke partijen en B&W een brief gestuurd over de komen- de verslechtering voor wedu wen. Het bestuur voelt zich gesteund door de mening van Lijst Ronda. Noorda: ,,Wij gaan door met de actie. Omdat Lubbers zich niets heeft aan- getrokken van het advies van het Emancipatiebureau en de Sociaal Economische Raad, gaan we nu rechtstreeks aan hem brieven sturen". De huidige AWW kent formeel uitsluitend uitkeringsrechten voor vrouwen en voor voile wezen. Dit is in strijd met het kabinetsbeleid, waarbij gelij ke behandeling uitgangspunt is. Sinds 1988 bestaat er offi- cieus, door een Hoger Beroep, al recht op AWW-pensioen voor weduwnaars. Dit leidde, volgens Staatssecretaris E. Ter Veld tôt een forse stijging van de uitkeringslasten. In het antwoord op de Hooge- zandster brieven bevestigt zij ook het idee van de Vrouwen bond: ,,De herziening van de AWW beoogt mede de uitke ringslasten te verlagen'. In de nieuwe Algemene na bestaandenwet, afgekort Anw, zal de gelijke behande ling van mannen en vrouwen wettelijk worden verankerd. Als het wetsvoorstel door de Tweede Kamer wordt aange- nomen, betekent het in prak tijk dat aile nabestaanden een lagere uitkering zullen ont- vangen. Volgens mevrouw E. Noorda, sekretaris van de af deling Hoogezand-Sappemeer van de Vrouwenbond, zijn er vrouwen die naast hun uitke ring bijverdienen en die dit met de nieuwe wet kwijt zul len raken. ,,Het is gewoon een slechte wet. We zijn natuurlijk niet tegen gelijke behande- HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 11 APRIL 1991 - PAGINA 3. STICMTIIMG WELZIJN OUDEREN - TAK VAN POORTVLIETSTRAAT 361 BlO Stiehting Welzijn Ouderen 9602 PJ HOOGEZAIMD - TELEFOON 05980-23454 SllO Tak van Poortvlietstraat 361 9602 PJ Hoogezand De Stiehting stelt zich ten doel om de Zelfstandigheid van Ouderen zo lang mogelijk te handhaven U kunt bij ons terecht voor: Maar ook voor: Spreekuren: woensdag van 8.30 uur - 10.00 uur in het Groene Kruis gebouw aan de Melkweg te Hoogezand donderdag van 8.30 uur - 10.00 uur op het kantoor van de S.W.O., Tak van Poortvlietstraat 361Hoogezand De S.W.O. is tijdens kantooruren teletonisch bereikbaar op telefoon- nummer 05980-23454

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 3