l#T Wijkraad wil muziekkoepel op Sappemeerster driehoek PLAVUIZEN Berends Haren Loodgietersbedrijf Olgers sponsort 7 papegaaien STftflTSLOTEN Culturele injectie Afrikaans Culturele avond 500 M2 FIETSPLEZIER 100 M2 FITNESSPLEZIER fa NC'OREN D'66: „Geen blanko chèque aan Collège bijinvorderingen Wielerwedstrijd voor recreanten Orgelconcert Elke zondag even kijken 55+ Tennis HEERLIJKE SLAGROOM SCHNITT 05980 - 9 30 66 Proef eens een oven- verse croissant Ontbijshows Hondentoilet M Eenzaam Schildpadden S weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving SAPPEMEER - De wijkraad van Sappemeer heeft een plan gelanceerd om een muziekkoepel te realiseren op de zogenaamde driehoek" in Sappemeer. De Culturele Raad en winkeliersvereniging de „40 van Sappemeer hebben positief op het initiatief gereageerd". Zij denken dat een muziekkoepel een nieuwe stimulans kan geven aan het culturele leven in Sappemeer. Tegelij- kertijd zou zo'n koepel een eind maken aan de treurige aanblik die de driehoek op dit moment biedt. Het Collège van B W lijkt niet afwijzend tegenover het idee te staan, maar heeft nog geen standpunt bepaald. De wijkraad van Sappemeer heeft haar glorietijd gehad. Enkele jaren terug timmerde de raad regelmatig aan de weg in het belang van de leefbaar- heid van Sappemeer. Er kwam een leefbaarheidswin- kel die allerlei projecten aan- zwengelde. Sappemeer kreeg een monument, een ijsbaan, een Sappemeerster avond en een jeugddag. Projecten die al- lemaal zijn overgenomen door de buurtverenigingen. Toch bestaat de Wijkraad nog en heeft periodiek overleg met de gemeente. Geld is er ook nog, zo'n tienduizend gulden, over- gehouden van de subsidie van de leefbaarheidswinkel. Een- malig te besteden, uiteraard in het belang van Sappemeer. Een zinvolle bestemming van het geld lijkt nu gevonden in de bouw van een muziekkoe pel zoals die ook in Gasselte staat. Zo'n koepel kost onge- veer 50 duizend gulden. Het ontbrekende bedrag denkt de Wijkraad via sponsoring bij- een te kunnen krijgen met eventueel een aanvulling van de gemeente. De wijkraadbestuursleden Sientje Vedder en Bert Lock- hom die het plan bij de ge meente hebben ingediend den ken dat de muziekkoepel een soort culturele injectie kan be- tekenen voor Sapppemeer. Allerlei op- en uitvoeringen van muziekgezelschappen, ko- ren, popgroepen en dergelijke kunnen er worden gehouden. Hoewel van gemeentezijde het grasveld voor Sint Jozef als mogelijke altematieve locatie is gesuggereerd heeft de Wijk raad sterke voorkeur voor de driehoek. ,,Prachtig centraal, veel omwonenden, dus een goede sociale contrôle om het vandalisme te beperken", zegt Lockhom. Het wordt boven- dien een vandalisme-onvrien- delijk bouwsel met een stalen kap. Eronder komt een afsluit- bare kelder voor opslag van materiaal zoals stoeltjes voor demuzikanten. Ook Gert Jan Meijer, voorzit- ter van de winkeliersvereni- ging van Sappemeer denkt dat de driehoek een perfekte plek zou zijn die nu nergens voor wordt benut. Meijer zegt dat de ,,40" het initiatief van de Wijkraad zeker zullen steu- nen, ook materieel. Hij acht het niet uitgesloten dat de ,,40" er ooit ontbijtshows en barbecues gaan houden. Het bestaansrecht van een muziek koepel valt of staat volgens Meijer met een goede organi- satie van de evenementen. Mogelijk kan de Culturele Raad daarin een roi spelen. De Raad heeft de Wijkraad per brief laten weten het initiatief te willen ondersteunen. Ge- hoopt wordt dat de aangeslo- ten verenigingen aan open- lucht-evenementen zullen meewerken. De Raad is bereid daarvoor initiatieven te ont- wikkelen. Secretaris Henk Teuben heeft voorkeur voor de Sappe meerster driehoek die nu fun- geert als een soort hondentoi let. In spanning wachten aile be- trokkenen af hoe de gemeente op het plan zal reageren. Aan- staande dinsdag al zal het Col lège van B zich erover bui- gen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De fractie van D'66 te Hooge zand-Sappemeer heeft moeite met het voorstel van B W om geen limiet meer te stellen aan de bevoegdheid van het collège, inzake het voeren van rechtsgedingen bij invorde- ringsmaatregelen. Volgens D'66-raadslid E. de Haan kunnen bij een maxi- mumbevoegdheid tôt /f5000,- (via de kantonrechter) de kosten overzichtelijker blij- ven. ,,Een invorderingsproce- dure is een signaal van een probleem. Als dat niet meer in de raad of in de commissie besproken wordt, hebben we er geen greep meer op". De verantwoordelijke wethouder M. Laaning ,,zou de informatie meenemen" en kapte het be- toog van De Haan enigzins bot af. Begin mei komt de delega- tie bevoegdheid weer aan de orde tijdens de raadsvergade- ring. ZUIDWENDING - De wieler- vereniging Stormvogels te Veendam organiseert vanaf 1 mei elke woensdagavond om 18.30 een wielerwedstrijd voor recreanten over een afstand van 50 km. De wedstrijden zijn bedoeld om u als récréant kennis te laten met de wie- lersport. Voor /f5,~ kan ieder- een, boven de 14 jaar, deelne- men, mits in bezit van degelij- ke valhelm. Meer inlichten verstrekt H. v.d. Wal, tel. 05987-23627 SPECIAAL VOOR U INGEK0CHT: OOK MOGELIJK 0P H0UT! NIEUW! De muzikanten van de formatie Benkadi, met Westafrikaanse muziek. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een Afrikaanse politieke triller, exotische kleding tijdens een modeshow en een zang-dans- en muziekoptreden van de band Benkadi zal het Kielzog swingend op z'n kop zetten. De Afrikaans Culturele avond wordt door de gemeente georganiseerd, ter ondersteuning van het SOMAFCO- project in Tanzania. SOMAFCO (Solomon Mahlan- gu Freedom Collège) is een school in Mazimbu voor uit Zuid-Africa gevluchte jonge- ren. Het project draait 10 jaar en is inmiddels uitgegroeid tôt een volledig dorp. Sinds febru- ari vorig jaar ondersteunt de gemeente Hoogezand-Sappe meer, net als de Provincie Groningen, dit project. De Af rikaanse avond is tesamen met de Adviesraad Ontwikke- lingssamenwerking georgani seerd, om het gemeentelijk Anti- Apartheidsbeleid wat meer te laten zijn dan enkel fi- nanciële steun. Marcel Schmidt van de Adviesraad: ,,We willen de mensen hier wat laten zien van de dagelijk- se manier van leven in andere landen". Op de avond, die om 19.30 uur in het Kielzog in Gorecht-Oost begint, wordteen inleiding ge houden door Mevrouw Kathe rine Jurgens. Zij is om politie ke redenen gevlucht uit Zuid- Afrika en was geschiedenis- docente aan het S.M. Freedom Collège in Tanzania. Zij zal on- dermeer over de huidige toestand en de onderlinge strijd tussen zwarte groepen in Zuid-Afrika uitleg kunnen ge ven. De film ,,Mapantsula" is verboden in Zuid-Afrika zelf. Het is een misdaadfilm en te- gelijkertijd een compleet poli- tiek verhaal. Tijdens de mode show wordt traditionele en moderne Afrikaanse kleding geshowd en verkocht. Tussen de programma-onder- delen door worden er Afri kaanse hapjes geserveerd en is er een informatiestand van SOMAFCO aanwezig. De avond wordt afgesloten met een optreden van de dans- zang- en muziekformatie Ben kadi. Deze 6 man sterke band werd medio 1989 in Groningen opgericht. De muzikanten heb ben in vooraanstaande Afri kaanse orkesten gespeeld. Hun reportoire bestaat vooral uit traditionele stukken van verschillende Westafrikaanse volkeren. Naast oorspronke- lijke instrumenten als de djembe en de balafoon, ge- bruikt Benkadi ook gitaar en drums. Tôt half 12 's avonds kunnen (toekomstige) lief- heb(st)ers van Westafrikaanse cultuur en muziek hun hart ophalen. De toegang is gratis. ZUIDLAREN - Op zaterdag avond 20 april zal er in de Ont moetingskerk, op het terrein van het psychiatrisch zieken- huis „Dennenoord" een orgel concert worden gegeven door organist Peter den Hartog. Het concert begint om 20.00 uur. Papegaaien sponseren een nieuw fenomeen? HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een ongebruikelijk object om te sponsoren hebben Albert en Yvonne Olgers van het gelijk- namige loodgieters- en dakbedekkingsbedrijf aan de Meint Veningastraat uitgekozen. Vijf jaar lang staan ze garant voor de kosten van de verzorging van zeven papegaaien die zich bevinden in het opvangcentrum van de Stichting DAS in Zuidlaren. Albert Olgers gaat zijn petekinderen elke zondag even bezoeken. ,,Papagaaien zijn net mensen", vindt hij. ,,Een ander sponsort een voet- balclub, wij doen het op deze manier" vertelt Albert Olgers vergenoegd. De keus is minder vreemd dan op het eerste ge- zicht lijkt. Albert en Yvfonne Olgers zijn 'enthousiaste*' die- renbeschermers. Regelmatig wordt een beroep op hen ge- daan als ergens verwaarloosde of verweesde dieren worden aangetroffen. Met de spéciale dierenambulance worden hon- den en katten die de politie heeft aangetroffen naar het dierenasiel in Zuidwolde ge- bracht. De vogels worden eerst thuis door Albert Olgers verzorgd. Onlangs zwommen twaalf moederloze eendekui- kentjes in de badkuip. Een dag later gingen ze naar DAS, het dierenaanbrengcentrum in Zuidlaren waar de dieren ver zorgd worden door patienten en expatienten van Dennen- oord, bij wijze van werkthera- pie. Vogels die het niet redden laat Olgers opzetten. Hij toont een ijsvogeltje, een uiltje en een roodbruine kiekendief. De drie springlevende tekkeltjes worden er hoogst opgewonden van. Bij DAS maakte Albert Ol gers kennis met de papegaai en, afkomstig van mensen die er flauw van waren of aller- gisch bleken voor de vogels. Het zijn drie kakatoe's, 2 groe- ne amazonepapegaaien en 2 grijze roodstaarten. Mensen vinden zo'n vogel eerst mooi, later zetten ze het beest achter in de schuur. Een papegaai kan daar niet tegen, het is een familievogel. Hij wordt een zaam, gaat zich bijten, wordt kaal, ziet er vreselijk uit", vertelt Olgers. Door garant te staan voor hun verzorging kunnen de vogels in Zuidlaren blijven waar ze het in afzon- derlijke kooien, die in één ruimte staan, geweldig naar hun zin hebben. De sponsoring wordt via de notaris voor vijf jaar vastge- legd. Om welk bedrag het gaat wil de loodgieter niet kwijt. En over vijf jaar? ,,Misschien moet het bedrag dan worden verhoogd of vlerlaagd afhanke- lijk van het aantal te verzor- gen dieren. Ze mogen in elk ge- val niet worden verkocht". Ol gers wil iedereen aanbevelen zijn voorbeeld te volgen en een dier van DAS te adopteren, al is het maar voor een jaar. Volgens Wieke Hoekstra die als arbeidstherapeute de pa tienten vanDennenoord bege- leidt zijn ook de schildpadden, waarvan het dierenstation er zo'n 70 verzorgt zeer geschikt voor sponsoring.,,Gewoon do nateur worden kan natuurlijk ook. DAS krijgt geen subsi die", aldus Wieke. Wie de gesponsorde papegaai en, de schildpadden of de an dere bij Das opgenomen die ren wil bekijken kan er te- recht op werkdagen van 8.00 tôt 12.00 uur en van 13.00 tôt 16.30 uur. In de weekends is het dierenstation geopend van 11.00 tôt 14.00 uur. SHOP DE TABAKSPOT' HOOGEZAND - Op vrijdag 26 april begint bij LTC De Kalk- wijck de eerste kennisma- kingsles Tennis voor 55-plus- sers. In totaal zijn er tien les- sen, waarin twee of drie uur per week geoefend en gespeeld kan worden. Vorig jaar is dit kennisma- kingsproject met succès van start gegaan. Ouderen, met meer vrije tijd, kunnen zo ge- zamenlijk aan sport doen. Ook het gezelligheidsaspect is erg belangrijk: u ontmoet andere leeftijdsgenoten in een inspan- nende, maar vooral ontspan- nende situatie. De deelnemers betalen f 60,- voor het krijgen van deskun- dige begeleiding en het ge- bruik van rackets en ballen. Het enige, waarvoor u zelf moet zorgen, is de sportkle- ding. DEZE WEEK BIJ UW WAR(M)E MARKTBAKKER HET IEUWS0LAD DONDERDAG 18 APRIL 1991 j 25 x 25 cm. nn rir» 42.00 - 36.00 ZO.UU 30 x 30 cm. nn nn 55.00 - 45.00 £iI.UU 40 X 40 cm. nn r-n 60.00 - 50.00 UU.3U Franko thuis!!! Inklusief B. T. W. Nu ook een grote kollektie met gekristalliseerd oppervlak Fabrieksgarantie 10 jaar! Het leggen wordt onder garantie verzorgd! Huurwoningen: verhuisbaar systeem! Flats: geluiddempend systeem! Ook mogelijk op bestaande tegels en kurk KIJK EN VERGELIJK VOORDAT U BESLIST Middelhorsterweg 48 - Tel. 050-345718 Toonzaal: dagelijks 14.00-18.00 uur Vrijdag koopavond Zaterdag: 10.00-14.00 uur Echte Bakker Noorderstraat 192 Sappemeer 45e JAÂRGANG NO. 16 Telefoon 93382 (kopen of huren) VOORDEEL IN KWALITEIT Slochterstraat 53 9611 CM Sappemeer Telefoon 05980-96596 Groot Gorecht 24 Telefoon 05980-26030 van bakker Meijer Geen 6.75 5ï5 (WIM IRirjlPNS) (b:rdoid.koek.baitk:ét Elke zaterdag op de markt Bekend van Radio en TV ■!/ft v/ yco(er< h <j Komplete organisatie en professionele verzorging op elke lokatie O.a.: bij u thuis, in uw bedrijf of in één van onze zalen wamne en koude buffeften salades hors d'oeuvres blttergamituren diners Korte Groningerweg 47 - Hoogezand/Foxhol - Telefax 05980-95738 Bestellingen voor afhaal-maaltijden of salades e..d.: voor het weekeinde tôt zaterdag 12.00 uur, andere dagen tôt 17.00 uur

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 1