AUTo^BHisk VIJFDEURS CLIPPER: COMBI OP ESCORT-BASIS AlltOhlliS Joël sets the weels in motion Lancia occasion show 25 - 26 en 27 april 34.500, 31.000, 32.500, 20.500, 22.500, 27.500, 20.500, SSPÏÏt. AUTOHUIS JOËL B.V. De nieuwe Sierra Azur: een exclusiviteit Ruimte gebrek noodzaakt ons nieuwe en gebruikte auto's te verkopen voor messcherpe prijzen Wij moeten ze kwijt laat uw bod maar horen fiBV MieuwI^ lot max. 2?uuu lot max soepele •mai jndethoud Km met laee met ttnancterine 'âge tente f 10.000,- BENEDEN NW.PRIJS f 4.000,- BENEDEN NW.PRIJS Saab Select occasions 000 en 0000 Scherpe prijzen Fiat -Cinquecento Ambachtsweg 4 - Hoogezand - Telefoon 05980-95700 Inklapbare Fiet- sendragers HSPl De betrouwheid van een Ford r- 1 - 1 n-=.- a— ii-- ir^r HET LAD SAPPEMEER- Ver weg met de auto en de fiets mee? Daar- voor is (uiteraard) door Neder- landse fabrikanten iets nieuws op de markt gebracht: De inklapbare trekhaakdra- ger van het merk Tacx. Inge- klapt is de fietsendrager een makkelijk opbergbaar pak- ketje. Uitgeklapt, makkelijk monteerbaar op de trekhaak en geschikt voor aile soorten fietsen. In de drager kunt u twee fietsen meenemen, die met anti-kras frameklemmen worden vastgezet en volledig afsluitbaar zijn te maken te- gen diefstal. In de regio zijn de trekhaakdragers ondermeer te vinden bij Autotrend te Sap- pemeer. H i y ^111 m nr*r Multi-functioneel Laden en lossen Zee van ruimte Opbergvakken Spéciale waterafvoer Hele motorpalet Thema 2 I i.e. 1989 70.000 km Thema 2 I i.e. Turbo 1988 169.000 km Thema 2 I i.e. Turbo 1988 95.000 km Thema 2 I i.e. Turbo 1988 170.000 km Thema V6 1986 110.000 km Thema 2 I i.e. 1986 85.000 km Thema 2 I i.e. 1987 66.000 km SPECIALE AANBIEDING: 1 Lancia Thema 2 I i.e. DEMO 1 Lancia Dedra 1.8 i.e. DEMO Ruime keuze uit gerenommeerde merken o.a.: Volvo 440 1988 Peugeot 205 XRD 1986 Ford Scorpio1986 Volvo 343 1987 BMW 320i 1987 Daihatsu Charmant 1986 Ford Sierra 1985 Fiat Uno 5-drs. 1986 Lancia Delta GTI 1985 Honda Accord 1987 Fiat Panola 1986 Lancia Prisma1985 leder weekend een aanbieding Aile auto's met APK keuring 1 of 2 jaar garantie mogelijk TOT ZIENS BIJ: Gideonweg 5 - Groningen - Tel. 184414 De nieuwe kleine Fiat, die in de eerste maanden van 1992 op de markt zal worden gebracht, wordt Cinquencento genoemd. De naam van de nieuwe auto sluit direct aan bij de traditie van Fiat ten aanzien van voer- tuigen met bescheiden afme- tingen. De Cinquencento (,,500") is het resultaat van het meest geavanceerde onder zoek van de ontwikkelingsaf- deling van Fiat op het gebied van de ultracompacte auto's, speciaal bestemd voor stads- verkeer. De Fiat Cinquecento, die een lengte van 3,22 meter heeft, zal worden uitgerust met twee verschillende motoren: 700 en 900 cm3 met vermogens van 31 en 41 pk. Tôt tien jaar geleden reden de Fords onder de rook van Amsterdam de Nederlandse fabriek uit. De laatste Ford, die hier gemaakt werd was een H- Truck, een vrachtauto en dat was in 1980. Sindsdien komt dit Amerikaanse merk, dat al sinds 1910 bestaat, uit diverse Europese steden. Zoals Keulen, waar de Scorpio en de Fiësta gemaakt wordt, al kan de laatstgenoemde tevens uit Valencia komen. Het Duitse St. Louis levert ook de Escord en de Orion. Maar de au to, waar we het hier over gaan hebben, de Sierra, wordt geleverd door onze zuiderburen, de Belgen. Sinds de laatste Auto-Rai in februari, rijdt de nieuwste Sierra, De Sierra Azur, vanuit de fabriek in Genk ons land binnen. De Sierra Azur is er in drie uit- voeringen: de 4-deurs sedan met een 1600 cl motor, een 5-deurs hatchback en een 5-deurs stationwagen. De eerstgenoemde begint in de prijskiasse rond de f 32.000,-, de laatstgenoemde met een 2 1 injectiemotor zit op f 40.000,--. Het model is nieuw en is daar om slechts beperkt leverbaar. Plaatselijk kunt u de auto be- wonderen, uitproberen en ko- pen bij Garage Hartman aan de Hoofdstraat 242 te Hooge- zand. Verliefde blik Het model Sierra was er al in een paar uitvoeringen, zoals de CL, de CLX, de Ghia en de XR-4x4. Voor Fordkenners een begrip, voor nieuwsgieri- gen het bekijken waard. Het topmodel van de Sierra serie is de Sierra Cosworth, een fa- scinerende sportsedan, waar- aan het prijskaartje van 94.000,- hangt. Handig om te weten, voor u er een verliefde blik op werpt. De meeste auto- liefhebbers onder ons zullen het moeten houden bij de fol- der over de Cosworth. In trance... Met z'n ruime intérieur is de Sierra uitermate geschikt voor zowel het werk als het gezin. De geheel onafhankelijke wie lophanging zorgt voor een ,,uitmuntend weggedrag in combinatie met een bijzonder comfortable vering. Gede- saxeerde, linéaire veren zor- gen voor een soepele, rustige vering, terwiji de stuurgeome- trie met kleine rolstraal bij- draagt tôt een grote koerssta- biliteit", volgens de folder van Ford zelf. En wat hiervan te denken: ,,De tandheugelstuu- rinrichting met variable over- brengingsverhouding combi neert een exact gevoel van wegcontact bij rechtuitrijden met een lichte besturing tij- dens parkeren. Het technisch hoogontwikkelde vierwie- laandrijfsysteem geeft de auto onder aile omstandigheden formidabele stuureigenschap- pen en een optimale tractie". Daar heb ik niet van terug: half in trance moet ik u, de le- zer(es), bekennen dat ik het niet mooier voor u kan op- schrijven. Het lijkt mij het beste dat u zelf de folder op- haalt en de wagen even be- kijkt. Dan weet u meteen of het wat voor u is. A fact is a fact Het blijft een feit: de Ford staat nummer 3 op het lijstje van meest verkochte auto's in Nederland. In het eerste kwar- taal van dit jaar was het zelfs beduidend meer dan in dezelf- de tijd vorig jaar. Uiteraard speelt de slappe tijd ervoor, door de Golfoorlog, mee. In het laatste kwartaal van 1990 werden van aile merken min- der verkocht, en in maart dit jaar ontstond het zogenoemde ,,inhaaleffect". De kwaliteit van het merk is tevens te mer ken aan de grote vraag naar gebruikte Fords. Met het uitbrengen van de nieuwe Sierra Azur heeft Ford geprobeerd de Sierra serie op- nieuw te perfectioneren. Er valt te kiezen uit een scala van motoren: Naast de 1.6 OHC (ongeregelde katalysator) en de populaire 2.0 DOHC EFI- injectiemotor (met geregelde katalysator) is de krachtige 1.8 turbodiesel leverbaar. Stan daard is de Sierra voorzien van een brandstof besparende 5-versnellingsbak. Azur Het oog wil ook wat. De Sier ra Azur heeft volgens de leve- rancier een attractief uiterlijk. Azur betekent blauw en dat is aan de Sierra Azur te zien. Azur, een woord dat aan verre palmenstranden en wijdse luchten doet denken. Blauw, de kleur van de helderheid en vrijheid en Ford maakt ge- bruik van deze associatie. Blauwe wielsierdeksels, blauw getinte bumpers en blauwe inleg in de flankstoot- strippen, een schuif- of kantel- dak en buitenspiegels in de carrosseriekleur. De kleuren, waarin de Azur geleverd kan worden zijn naast de stan- daardlakken zwart en wit, uiteraard twee kleuren blauw, maar ook grijs en zilver. Tegelijkertijd is het intérieur zo comfortabel mogelijk ge maakt, met ondermeer een in hoogte verstelbare bestuur- dersstoel, Bluestone Focus in- terieurbekleding, hoofdsteu- nen achter en een digitale klok. li •- _Lf~ 1 .V I VRIJDAG KOOPAVOND t Officieel Opel Dealer HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 25 APRIL 1991 PAGINA 11. 1NIEUWS Stationcars liggen goed in de markt. Steeds meer mensen verheugen zich in veel vrije-tijd, actieve vakanties zijn gemeengoed, net als water- sport en het sterk aan popularité» winnende golf. Al deze sporten ver- gen extra laadruimte in de auto. Dan biedt een combi uitkomst. Ford zag het beiang van dit auto-type in en zette een speciaat team aan het werk voor de ontwikkeling van een combi op basis van de nieuwe Escort- Orion lijn. Het resultaat is een fraai gelijnde break met de spéciale naam 'Clipper'. Aan de hand van overal in Europa ver- zamelde klantenwensen ontwierp Forcis spéciale team een oogstrelende variant op het Escort-thema. Ford geeft de voorkeur aan het apart ontwerpen van een stationwagen boven het "aan- plakken" van extra laadruimte aan een bestaande vijfdeurs Escort. Dank zij het spéciale ontwerp bezit de Escort Clipper een veel grotere laad ruimte dan zijn voorganger, de Escort Stationwagon. Tevens bevat het model diverse extra accessoires zoals een bagage-afdekscherm, bergruimten in zijpanelen en laadvloer plus een in het dak opgenomen bagagerek. De nieuwe vijfdeurs Clipper is een multi-functionele combi: praktisch en veelzijdig. Hij combineert personen- autocomfort met maximaal laadvermo- gen. De Clipper verenigt het nuttige met het aangename. Zowel voor werk, week-end als vakantie is de nieuwe Escort-stationcar een welkome manus- van-alles. De Clipper vervult zijn dub- belfunctie op perfecte wijze. Op het technisch vlak profiteert de Clip per van de verbeteringen, die Ford heeft doorgevoerd bij de verjongde Escort-Orion modellen. De met 12,5 cm toegenomen wielbasis, gekoppeld aan de ingrijpende verbeteringen aan wielophanging en carrosserie zijn ver- taald in ruimtewinst en meer comfort. Uiteraard kreeg de Clipper aile styling- details van de nieuwe Escort. Hierdoor ontstond een attractief ogende break, die in werkelijkheid mooier is dan op een plaatje. Ongetwijfeld zal hij een brede groep van combi-kopers aan- spreken. Onderzoek toont aan dat gemakkelijk laden en lossen plus een functioneel gevormd laadruim hoog op de prioritei- tenlijst staan van de kopers van dit autotype. Daarom beschikt de Clipper over een wagenbrede achterklep, die doorloopt tôt de zijkanten van de laadruimte en door twee gasdrukveren wordt onder- steund. De klep opent pal boven de bumper. In geopende toestand fungeert de klep als een afdak, dat bescherming biedt tegen regen en andere vormen van neerslag. Aan de binnenkant zit een handgreep voor extra gebruiksge- mak. Als reactie op klachten over sluit- problemen van de achterklep, die soms bij fastback-ontwerpen optreden, staat de Clipper-laadklep verticaal. Er wordt - net als bij de Sierra Station- wagon - een bolrond achterpaneel toe- gepast, dat over de iets uitstekende hoeken valt. Om de vaak gehoorde bezwaren over ver in de laadopening stekende lichten te vermijden, past Ford spéciale smalle lamp-units toe. Hierdoor kunnen grote doosvormige voorwerpen beter en vlotter dan voor- heen worden in- en uitgeladen. Met zijn royaal bemeten en gunstig gevormde laadruim beschikt de Clipper over een zee van ruimte. Vergeleken met het voorgaande model is de beschikbare ruimte zelfs met 35 pro- cent toegenomen. Maximaal bedraagt het laadvolume maar liefst 1750 liter bruto. Bovendien is de achterbank in twee delen (60/40) gescheiden deelbaar. Voor het vervoer van grote voorwerpen hoeft u niet meteen de hele achterbank op te offeren. Door de achterbank weg te klappen ontstaat een vlakke laadvloer, die 15,8 cm langer is dan bij het oude model. De grootste breedte is zelfs met 30 cm toegenomen, met 17,2 cm meer ruimte tussen de wielkasten. De maximum laadhoogte bedraagt nu 85,6 cm, tegenover 82,1 cm bij het vorige model. Zowel de laadruimte als de achterkant van de achterbankrugleuning zijn met tapijt bekleed, waardoor bij neergeklap- te bank een fraai, luxueus comparti ment ontstaat. Ford Clipper: deze stationcar op Escort-basis is in t echt mooier dan op een plaatje. Prijzen variëren van bijna 30 mille tôt vlak 34 mille. Bijkomend voordeel is dat het gevaar voor beschadiging van kwetsbare voor werpen drastisch vermindert. Uit het Ford-onderzoek naar de behoef- ten van de combi-markt bleek dat er veel waarde wordt gehecht aan prakti- sche voorzieningen. Dit hangt samen met de grote diversiteit van taken waar- voor men dit autotype gebruikt, variâ- rend van alleen het vervoer van hobby- spullen of boodschappen tôt een gezinstransportmiddel op buitenlandse kampeertrektochten. Om optimale gebruiksmogelijkheden te bieden, is de Clipper van enkele extra opbergvakken voorzien, zoals een in het achterstuk van de laadvloer verzonken bergruimte plus vakjes in de zijpanelen. Een in het dak opgenomen bagagerek, identiek aan dat van bepaalde Sierra Stationwa- gons, behoort tôt de basisaankleding van de Escort Clipper CLX. Verder is een nieuwe rolhoes leverbaar om de in de laadruimte aanwezige bagage tegen nieuwsgierige blikken te beschermen (standaard op de CLX). Een andere voorziening, die voortvloeit uit het wensen-onderzoek, is een spé ciale waterafvoer. Dit systeem voor- komt dat bij het openen van de achter klep het eventuele regenwater naar binnen kan stromen. De versies met een hoger uitrustingsni- veau zijn voorzien van een wis wasser op de achterruit. Dank zij de interval- stand hoeft de bestuurder bij lichte neerslag niet steeds zelf de wisser in werking te stellen. Ford levert het hele motorpalet van de Escort - dat zijn de 1.4 en 1.6 liter ben- zinemotoren en de 1.8 liter diesel - ook in de nieuwe Clipper. Wat luxe betreft kan de Nederlandse koper kiezen uit drie versies: CL, CLX en XLD. Om aan de wensen van de doelgroep tegemoet te komen, zijn een achterruitwisser-/sproeier, een grote achterklephandgreep en een laadruim- te-lamp standaard op aile Clipper-ver- sies. De prijzen beginnen bij 29.320,- voor de 1400 CL en lopen via 33.510,- voor de 1600 CLX Inj. tôt f 33.860,- voor de 1800 XLD (diesel). VERBOuA'iNGS PnwZcri 1 1 -Qpe/dorenboshoogezand

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 11