Bruisende braderie op Koninginnedag in Sappemeer Turkse zender verschijnt Spectaculaire Bovag-Autoshow in Sorghvliethal Open Huis Gemeentelijke Muziekschool RADIO COMPAGNIE JUKEBOX Rob de Tuinman n het oranje Meer dan 200 gebruikte personenwagens Vanderdong 5 jaar in Hoogezand Popconcert bij postkantoor Troostprijs Bikes Frekie „Vergeten" componisten in Gereformeerde Kerk Siddeburen Jantje Béton steunt Jeugdwerk Westerbroek Experiment Inhaalvraag Paleizen Samenwerking ,,Schone motor HOOGEZAND-SAPPEMEER - Op koninginnedag, dinsdag aanstaande, staat heel Sappemeer van 9 tôt 18.00 uur in het teken van een bruisende braderie. Zes groepen - vier popgroepen en twee stemmingsorkesten - geven de braderie dit keer een heel bijzonder tintje. Het popconcert vindt plaats bij het postkantoor in Sappemeer. Elke groep geeft telkens een sessie van een hait uur. Behalve een popconcert is er ook een poppentheater, zijn er allerlei sport en spelaktivitei- ten en kunnen de kijk- en kooplustigen terecht bij meer dan honderd kramen aan de Noor- derstraat. Opgetreden wordt er door Cardiac Arrest, een heavy mé tal vijfmansformatie. Pupils Power, de muziekschoolgroep onder leiding van John de Beer, vijftien persoons. Easy Access, een vier persoons for- matie enTestafy een vijf per soons gospel-rock groep. De twee stemmingsorkesten de Jupiter Stars en Paradise Two zullen bij het terras en op de eigenlijke braderie spelen. De groep die het leukst uit de bus komt krijgt een geldprijs van 500 gulden. Er wordt een deskundige jury samenge- eld. Aile braderie-bezoekers kun nen meedoen met een gokspel waarbij de principes van het rad van avontuur worden ge- combineerd met die van het kaartspel. Wie mee doet krijgt gratis zes waardebonnen, het rad gaat draaien, staat stil op een speelkaart en de vraag ho- ger of lager moet worden be- handeld. Bij een verkeerde gok moet er een waardebon worden ingeleverd. Gokt men zesmaal verkeerd dan is er toch nog als troostprijs koffie met gebak. Goed gokken le- vert behoud van de waarde bonnen op. De service-club Lions ver- schijnt met een grote speltrai- ler op de braderie. De op- brengst is bestemd voor hun goede doelen. Behalve muziek en gokken valt er op de braderie nog veel meer te beleven. Voor de kleintjes zijn er twee draaimo- lentjes, ze kunnen zich laten schminken. De stichting AGA- PE verzorgt poppenkast- voorstellingen en er zijn mi- spelers- en dansers. De voetbalclub HS88 houdt een balonnenwedstrijd. De wat grotere kinderen kunnen hun fietstechniek uittesten op echte Ail Terrain Bikes op een afgezet stuk van de Wilhelmi- nastraat. Fietsenspecialist Nooren organiseert dit festijn. De sportverening SES geeft gymnastiek -, volleybal - en handbal demonstraties. Bij de stand van zonweringbedrijf Hensema is de motor van de vermaarde coureur Bert Smid te bewonderen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Vrijdag 26 april gooit de mu ziekschool aan het Gorest Oost 159 (bij het Gemeentehuis) haar deuren wijd open. Iedereen, die de klanken van muziekschool wil horen kan s'avonds ook terecht in het Kielzog en het Win- kelcentrum Groot Gorecht. Van 18.00 tôt 20.00 uur zullen diverse ensembles optreden in het Kielzog en tussen het winkelend publiek in. In de leskamers van de muziekschool staan docenten klaar om u informatie te geven en al u vragen te beantwoorden over muziekles en instru- menten, over huur, kosten en studieduur. Voorafgaand aan het Open Huis worden aile familieleden van groep 3 en 4 Algemene Muzikale Vorming uitgenodigd bij een Openbare AMV-les. (Foto Dennis F. Beek) HOOGEZAND - Zo'n vijftig leerkrachten van aile bijzondere basisscholen waren afgelopen dinsdag bijeen tijdens een doe- middag, om hun kennis rond rupsen en vlinders te vergroten. Geert de Vries hield een inleiding over het zelf kweken van vlin ders in de klas en assisteerde de leerkrachten. Komende week begint op de basisscholen een vlinder-project. Voor elke basis- groep werd door de leerkrachten een spéciale rupsenbak inge- richt, zodat het leerproject zowel theoretisch als praktisch aan de leerlingen overgebracht kan worden. De rupsen werden gele- verd door de Vlinderstichting. let op met logootje jonge- red tje Béton (fotobijschrift kursief) VEENDAM - Het Tuincentrum ,Rob de Tuinman" zet op Ko ninginnedag de bloementjes juiten en doet de oranje vissen in de aanbieding. Ter ere de 'estiviteiten op 30 april is de zaak de gehele dag geopend. Bij het bedrijf van Rob Smal- oil en Inge Dijkinga aan het Boven Westerdiep is het volop ente. Voor Koninginnedag wordt de aandacht speciaal ge- richt op het vijvergebeuren. Veel vijverplanten en vijver- vissen, maar daamaast kunt u op de 20 minuten durende vi- deofilm informatie krijgen over vijvers. Hierin wordt niet alleen advies gegeven over te gebruiken materiaal, van de aangelegde voorbeeldvijver wordt ook de situatie na een paar jaar getoond. In de afgelopen vier jaar is het bedrijf Rob de Tuinman uitge- groeid tôt één compleet geheel, met allerlei spullen op het ge- bied van de tuin. In de infor- matieshop kunt u terecht voor de prachtigste tuinboeken. Op de afdeling ,,Aanleg en Onder- houd" zit een tuinarchitekt aan zijn tekentafel en veran- dert uw tuinplannen om in een ontwerp. Ema kunt u de tuin zelf aanleggen of het tuincen trum hiervoor inschakelen. Frekie:,,Heb je nou aal twij glaskes op domie?" Domie:,,Kinst dat roeken?" Frekie:,.Vanzulf nait, n bri kin je ja niât roeken." SIDDEBUREN-Op zaterdag 27 april organiseert de Stich ting Siddebuurster Orgelcon certen een optreden van orga nist Herman van Vliet in de Gereformeerde Kerk te Sidde buren. Van Vliet is organist van de Joriskerkte Amers foort en is vooral bekend met zijn bewerkingen en uitvoerin gen van het koraalspel. Ook haalt hij graag werk van ver- geten componisten uit de kast en brengt deze op het orgel ten gehore. Organist Herman van Vliet WESTERBROEK- Het Nationaal Jeugd Fonds, beter bekend als het fonds van Jantje Béton, stelt een startbijdrage van 4.500,~ beschikbaar aan de speelotheek 't Speeltje in Westerbroek. Jantje Béton steunt jaar- lijks enkele honderden soortgelijke projecten voor de jeugd. Het geld hiervoor is afkomstig van de jaarlijkse nationa le jeugdcollecte. De laatstgehouden collecte in november vorig jaar, bracht een recordbedrag op van ruim 2,9 miljoen gulden. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Tegen aile verwachting in heeft de kabeladviesraad dinsdagavond besloten het CAGDbestuur te ad viser en de Turkse zender TRT drie maand lang door te geven via het experimenteerkanaal van de kabel. Daarvoor zal de zen der Sportnet moeten verdwijnen, hoewel een enquete onder 2 procent van de abonnées heeft uitgewezen dat een meerderheid Sportnet wil behouden en liever RAI-UNO of TV-5 wil missen. De enqueteresultaten waren voor de kabeladviesraad niet doorslaggevend. De enquete werd niet representief gevon- den omdat slechts een kwart van de mensen die een enque- tekaartje ontvingen dat ook invulden en terugstuurden. In totaal slechts 174 mensen. Hoewel de Turkse aanwezigen op de publieke tribune het besluit van de kabeladvies raad met applaus begroetten is het nog maar de vraag of de Turkse bevolkingsgroep van 800 mensen in Hoogezand-Sap- pemeer er zoveel mee is opge- schoten. Want wat er na die drie maanden met het experi- menteerlkanaal moet gebeu- ren bleef volledig in het lucht- ledige hangen. Weer een en quete? ,,Dat niet", vonden de aanwezigen. ,,Voor het al of niet handhaven van de Turkse uitzendingen kunnen de kijk- cijfers niet al critérium die- nen", vond voorzitter J. Bos. Zijn er ook andere minderhe- den die een eigen kanaal wil- len op de kabel en zo ja, zijn zij dan aan de beurt. Vragen waarop niemand een ant- woord kon of wilde geven. De kabeladviesraad zal het CAGD- bestuur wel adviseren het aantal leden uit te breiden van 16 naar 17, zodatook een vertegenwoordiger van de Turkse minderheid deel van de Raad kan gaan uitmaken. VEENDAM - Op donderdag 25, vrijdag 26 en zaterdag 27 april zal de verbouwde Sorghvliethal gonzen van gesprekken over îet aantal p.k.'s, drieweg katalysators, bochtvastheid, tandheu- gelbesturing, dubbele-wisboom- onderstellen, snelheidsgrenzen, ontstekingssystemen, spatlappen en stroomlijnen, vooral veel gestroomlijnd. Drie dagen lang staan acht gerenomeerde auto- bedrijven met ongeveer 200 gebruikte wagens op de Autoshow. Aile wa- gens hebben er minstens 10.000 km op zitten of zijn minimaal een half jaar oud. Maar er zijn ook bekende merkauto's uit 1985 en de jaren erna. Ze hebben gemeen dat ze de Sorgvliethal niet uit rijden zonder zorgvuldige inspectie en met een Bovag-garan- tiebewijs. Het snuffelen tussen, het bewonderen en eventueel tôt koop overgaan van één der auto's wordt u aangenaam ge- maakt door de goed verzorgde entourage in de hal. Twee maal per jaar wordt er in Veendam een verkoopshow gehouden voor tweedehands auto's. Vroeger heette dat de Autovisimo, maar sinds een jaar of zeven zijn de Bovag- dealers uit Veendam bij el- kaar gaan zitten in de Bovag- Autoshow". De handel in tweedehands auto's is niet meer verbonden aan illégale handeltjes achter op een erf. De Bovag staat voor kwaliteit en garantie. Aile handelaren op de Show zijn dealers van bekende merken en zijn tevens APB-keuringsstation. De opzet van de Occassions- how is compleet veranderd, zoals ook het koopgedrag van de mensen is veranderd. Een auto is geen brood, dat even snel gekocht wordt. Het zijn ook niet alleen meer mannen, die op een dergelijke show ko- men. Vandaar dat de Bovag- werkgroep zocht naar een op zet, die meer past in deze tijd. Organisator Rient Grol (van de beste auto's, De Honda en De Saab): Vroeger was het ei- genlijk een saaie boel. We pro- beren de mensen nu meer te vermaken en de 1991-show is dusdanig veranderd, dat je wel kunt spreken van een spectaculaire show. Het is ook een expiriment. We hebben de verbouwde Sorghvliethal aan- gekleed, dat wil zeggen dat er nu vloerbedekking ligt in de looppaden, er is een kantine voor een hapje en een drankje, er wordt muziek gedraaid en er is meer contact tussen de verkoopstands en het publiek door de omroeper". Al blijft het accent op de au to's liggen, er zijn meerdere activiteiten rondom het ver- voersmiddel georganiseerd. Zo is er een high-fi stand met ,,car-stereo"en de nieuwste snufjes op het gebied van mu ziek in de auto. Voor mensen, die eigenlijk niet van auto's, maar wel van een uitje houden met hun autominnende part ner, is er een schoonheidsspe- cialiste. Daar is elke huid wel- kom om verzorgd te worden. Een paar weken geleden is het vemieuwde restaurant van de Sorghvliet geopend, zodat ook de inwendige mens aan zijn trekken kan komen op de au toshow. Het gaat momenteel heel goed in de tweedehands autohan- del, volgens organisator H. Grol. Bij de Bekende-Merken- dealer staan naast nieuwe wa gens ook occassions van aller lei merken. Bij het bedrijf lag de verkoop van auto's door de Golfoorlog eind vorig jaar na- genoeg stil. Eigenaar Grol ver- woordt datgene, wat bij veel autobedrijven momenteel speelt: ,,Er is nu een inhaal vraag. Na vier maanden rond de Golfoorlog, waarin in de îandel niks gebeurde, gaat het nu heel goed. Op de Paasshow in onze zaak zijn in 4 dagen 400 mensen geweest, waarvan 10% kocht. Dat heb ik in jaren niet meer meegemaakt." Grol verkoopt, net als zijn col- ega's bij De Munte in Munten- dam, ook veel aan Polen. Die komen voor Duitse en Japanse auto's, volgens de eigenaar van De Munte is er vooral vraag naar de goedkopere oc cassions tôt /f4000,-, die hij niet heeft. Volgens autobedrijf Grol komen ze juist voor de iets duurdere wagen, tôt /f20.000,-. Dat wisselt dus nog- al. Aan een groep mensen uit Nigeria werd onlangs een aan tal auto's, weliswaar uit de goedkopere prij skiasse, ver- kocht. Het is duidelijk een voordeel dat Veendam zo dicht bij de grens ligt. Volgens deskundi- gen draait de autohandel in het Noorden van het land mo menteel beter dan in het westen. Ook handelaar-chef P. Schuur van Brons Veendam BV (van de beste auto, De Peugeot) is tevreden over de verkoop van nieuwe en gebruikte auto's op dit moment. In hun stand zul len vooral wuto's uit de leef- tijdsgroep '86-'89 te zien zijn. Het is niet allemaal halleluja in de autobranche. Voor de verkoop van nieuwe auto's zetten de dealers paleizen van showrooms", zoals één van hen, Jan Copinga Wolle- rich (van de beste auto, De Mazda) vertelt. ,,Dan denkt het publiek al gauw dat er goud geld verdient wordt. Maar er wordt veel gesaneerd momenteel. Er zijn diverse au- tozaken, die er ermee stoppen. Dat heeft natuurlijk meerdere oorzaken. Er worden eigenljk te veel auto's ingeruild voor een nieuwe. Dat betekent dat je als autobedrijf een enorm kapitaal, al gauw zo'n 5 ton, aan occassions hebt staan. Als die te lang blijven staan, gaat het fout. De rente is hoog en de bank wil ook z'n geld" legt hij uit. ,,Het is eigenlijk heel sim pel: bij geen doorverkoop van je tweedehands goed, kun je de nieuw-verkoop ook wel op- geven. Daarom moet je soms tegen een klant zeggen, dat je de auto niet kunt innemen Dat moeten ze dan maar be grijpen. Ik wil niet het voor beeld volgens van collega's wier voorraad te groot werc en die moesten stoppen". Een autohandelaar moet zorgen dat ailes snel rouleert. Dan kan er ook gehandeld worden met een laag winstpercentage De klant heeft daar aile be lang bij. Volgens Copinga Wollerich gaan ook de importeurs, die normaal een stevige druk tôt verkoop op de autodealers uit- oefenen, het belang van de gebruikte- autoverkoop in- zien. Meerdere importeurs zijn oegonnen met het geven van trainingen aan hun dealers over de verkoopaanpak rond weedehands auto's. De aangesloten Bovag-dealers in Veendam komen één maal per twee maanden bij elkaar in een overleg. Al zijn ze altijd elkaar concurrent, zoals één van hen zegt, ze kunnen toch even goed in een prettige sfeer samenwerken. Daardoor kon- den de nieuwe ideeën voor de show met elkaar uitgewisseld worden. Voor de show eind april is een werkgroepje gemaakt. De ta- ken zijn verdeeld en sommi- gen doen wat extra organisa- tiewerk. Peter Dijkstra (van de beste auto, De Toyota), voor de Occassionshow een man van het eerste uur, doet de promotie en beheert de kas. De kosten voor de show en de huur wordt door aile deelne- mers gezamelijk betaald. De Veendammer handelaren doen hun best voor de show. En zij verwachten er veel van. Dealer Dijkstra van de rijkste autofabrikant ter wereld neemt naar de show enkele mooie Carina's en Corolla's mee en verwacht een verkoop van 40%. „Er is natuurlijk ook altijd een zogenaamd nawee- effect, mensen hebben op deze show de kans uitgebreid rond te kijken en kopen wellicht pas na die tijd". Bij seatdealer Asse Schuringa (van de beste auto, De Seat) staan genoeg auto's, zoals hij zelf zegt en hij neemt de hele modellenreeks van de Spaanse auto mee naar de Sorghvliethal. Bij tweedehands auto's is de prijs, de leeftijd en de kwali teit van ondermeer de motor, erg belangrijk. Daar wordt volgens de handelaren in praktijk meer naar gekeken dan naar het feit, of de auto's minder milieuvervuilend zijn. Dijkstra, als woordvoerder van de dealers: ,,Daar wordt niet zo de nadruk op gelegd, al zou je dat wel verwachten". Een auto wordt nog niet ge kocht, omdat er een injectie- motor met geregelde drieweg katalysator in zit, zoals enkele auto's al standaard hebben. ,,Laat ik zeggen: wij merken dat niet zo. Het kan natuurlijk best zijn, dat mensen er thuis, voor de aankoop over praten en over nagedacht hebben, daar zijn wij niet bij". De ma te van ,,schone motor" (of be ter gezegd: minder vervuilen- de auto) is en wordt in de toe- komst steeds belangrijker. Ook op de show zijn al diverse merken te koop, met de stan- daard-katalysator uitvoering. Zoals bij autobedrijf Botten- dal, die met enkele mensen op de show aanwezig is. Verkoo- pleider M. Inderwisch (van de beste auto, De BMW) probeert naast het gewone assortiment, ook met iets speciaals naar de Autoshow te komen, zoals een sport-of race-uitvoering. Waar- schijnlijk wordt het een knal- rode open Cabriolet. Een spec- taculair open model, waar het publiek ook even voor de show in mag gaan zitten. ,,Bij dealers zijn de andere merken gebruikte wagens vaak goedkoper" stelt de heer T. van Maurik, directeur van Groenewold Auto Veendam (van de beste auto, De Fiat). Als enigste op de beurs geeft hij de verkochte auto's tijdens het de show een gratis ANWB- keuring mee. Het publiek kan kiezen uit 15 personenauto's bij de stand van het bedrijf. Volgens H. Rosier (van de beste auto, De Renault) zijn de shows in vorige jaren, vooral in het voorjaar, altijd een suc- ces geweest. En nu, met de nieuwe opzet, verwacht hij er net als zijn collega's veel van. U bent van harte welkom bij de autofreaks op de Bovag- Autoshow. De Sorghvliethal in Veendam is geopend op donderdag 25 en vrijdag 26 april van 14.00 tôt 21.00 uur en op zaterdag 27 april van 10.00 tôt 21.00 uur. De toegang is gratis. HOOGEZAND- ,,Het gaat heerlijk" volgens bedrijfsdirecteur Cees Klijn van Autobedrijf Vanderdong aan de Kerkstraat. De Nissan garage bestaat vijf jaar en gaat dit vieren. Gedurende de hele maand mei zal dit voor de klant te merken zijn. Zowel bij aankoop van een nieuwe als een gebruikte wagen zijn er ex- traatjes. Dat het een drukke maand zal worden is zeker. Het gaat zowiezo goed bij de garage, waar 4 mensen werken. Er zijn volgens Cees Klijn uitbreidingsplannen, al zijn ze nog niet inge- vuld. ,,We willen graag nog groter worden en meer ruimte heb ben. Er is wel ruimte om ons heen, van Atlanta en we zoeken nog naar mogelijkheden om dat erbij te krijgen". imitur— Stssmamm Hê'ï NïËUWSBLAD - DONDERDAG 25 APRIL 1991 - PAGINA 5. Zoek uit de onderstaande lijst 2 platen die je uit de lijst wilt schrappen en bedenk welke 2 je er voor in de plaats wilt zetten. Bel op vrijdagavond vanaf 18.00 uur naar de studio (96688) en geef de wijzigingen door. Een kaartje sturen mag ook: Postbus 30, 9600 AA in Hoogezand. De geschrapte platen worden nog één keer gedraaid Het spel wordt in de vrij- dagavondshow (van 18.00 tôt 21.00) drie maal gespeeld. Een van de drie kandidaten wordt in het laatste uur uitgeloot en krijgt van Radio Compagnie een prijzen-pakket. De eerst- volgende jukebox- compleet uitzending is op 7 juni a.s. Radio Compagnie FM 105.2 kabel 94.4. nr: artiest(en): titel: gestort in afl: 1. Randy Crawford Rainy nights in Georgia 47 2. Mathias Reim Verdammt ich lieb' dich 45 3. Supertramp School 48 4. Roxette Joyride 47 5. Rooie Rinus Pe Daalemmer Hoomse plas 27 6. Mathias Reim Ich hab' getraumt von dir 29 7. The sweet The blockbuster 29 8. Die wildecker Herzbuben Herzilein 48 9. Gérard Joling The drums are everywhere 46 10. Gloria Estefan Seal our fate 46 11. The Beatles Yesterday Vergeet m'n naam 46 12. Corry Konings 48 13. Heintje Marna 40 14. Clouseau Ik wil vanacht bij je slapen 44 15. Paul Simon The obvious Child 46 16. Everything but the Girl Take me 31 17. Normaal H.A.L.V.U. 49 18. BZN Over the hills 42 19. George Michael Différent corner 25 20. Buddy Holly Peggy Sue 47 21. Gary Moore Still got the blues 48 22. Normaal Loerend hard 46 23. Elvis Presley Suspicious minds 45 24. Jackson Browne The load out/Stay 42 25. Queen I want to breakthru 46 26. Supertramp Cannonball 1 27. Die Flippers Auf rnto rosen fallen... 41 28 waltz 49 29 38 30 31 wise se 44 38 32 or nothing 37 33 e be love 45 34 35 Young e Rock 44 47 36 E 4737 37. Corry Konings Leven en laten leven 49 38. Foreigner Waiting for a girl like you 21 39. George Baker Una Paloma Blanca 49 40. Depeche Mode Enjoy the silence 31 41. Manhattan Transfer Operator 36 42. Grant Forsyth Somewhere between 48 43. Roxy Music Avalon 30 44. Marillion Kayleigh 36 45. Gérard Joling Corazon 37 46. London Beat No woman, no cry 40 47. The Carpenters Top of the world 29 48. Creedence Who'll stop the rain 44 49. The Weather Girls It's raining men 42 50. Frank Boeyen Groep Zeg me dat 't niet zo is 35 S.E.K.-Produkties dankt Diko Computers en R.S.Audio Produkties

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 5