Scholieren maken cous cous en Chinese vliegers VISON STAATSLOTEN „lk hoop 100 taarten per week te gaan maken" KEU E NS EEN GOED VERZEKERINGSADVIES BEGINT BIJ MR. G.J. MEIJER Een beter milieu begint bij jezelf Polen bekijken Groningse bakkerij Feestweek 600-jarig Muntendam barst los HET NIEUWSBLAD 2** M* Interculturele dagen op de Boerschool Kunst op de markt Suranta vrouwen 5^ E's en roest CNV en FNV over de WAO Raad in het kort Flavium komt Kouvreter HOOGEZAND-SAPPEMEER - Drie dagen lang verdiepten de leerlingen van de Boer school zich in andere culturen. ,,Naast de „honger- en ellende- beelden", die we via tv en kranten over Africa en Azië waarnemen, bestaat er nog een andere kant van het dage- lijks leven" vertelt organisa trice M. Emming ,,het voedsel en hoe ze het klaarmaken, hun kleren, hun geloof, hun feesten. Het vertelt veel over het leven in de Derde Wereld. Daar willen we de leerlingen mee laten kennismaken". Aile tweedeklassers hebben een bepaalde cultuur gekozen, waarmee ze deze week aan de gang gingen. De Chinese cul- tuur-groep maaktep vliegers. Devlieger komt oorspronke- lijk uit China. Met ecoline werden woorden in het Chi nées op groot formaat nage- schilderd. De Noord-Africaan- se cultuur-groep werd de keu- ken ingestuurd om een cous-cous maaltijd te maken. Zonder de hete pepers overi- gens. Zoals gebruikelijk is in Marokko en Tunesië was er ge- rekend op onverwachte gas- ten, de verslaggeefster kon met haar kennissen uit Abga- zië (Sovjet-Unie) direkt aan- schuiven en meegenieten van de kookkunst van de leerlin gen. Naast deze culturen hielden de in totaal tien groepen zich be- zig met de Hindoestaanse-, Turkse-, Indianen-, Zigeuner-, Antiliaanse en Indonesische cultuur. In de gymzaal maakte de circusgroep een tent en oe- fende zich in akrobatiek en trapezespringen. Daar ging het meer om het 'anders doen', clowns en gekke bokkespron- gen hoorden erbij. Ook de ker- misgroep oefende niet alle- daagse beroepen uit en had on- dermeer een poffertjeskraam. Voor het schoolgebouw was informatie te krijgen in de bus van het Volkenkundig Mu séum uit Groningen. Aile leer lingen bekeken tevens een vi- deofilm over discriminatie en vooroordelen en bespraken dit uitgebreid na. Docente Em ming: ,,Het hoort erbij en hier op school zitten we ook met di verse culturen en huidskleu- ren bij elkaar. We hopen, dat de leerlingen doordat ze met andere gewoontes, normen en waarden kennismaken, meer begrip krijgen voor anderen". Gistermiddag presenteerden de groepen zich met een ten- toonstelling, voorstelling of koud buffet, tevens hadden zij een muurkrant over de ver- schillende culturen gemaakt. Door het slechte weer vond de ze slotmanifestatie binnen het schoolgebouw plaats. Door ai le gangen en lokalen ging de geur van buitenlands eten. De leerlingen waren uitgelaten, ,,de ongedwongen sfeer is weer eens iets anders dan woordjes in je hoofd stam- pen". Circus op de Boerschool tijdens de interculturele dagen. Dennis F. Beek. Foto HAREN - Wie op zaterdag 31 augustus met kunst -op de markt wil staan in Haren, wordt verzocht zich te melden bij mevrouw Th. Schouten, Parallelweg 37, Glimmen. Slagerij Post wint ,,Gouden Pluim" metCheval Taart" SAPPEMEER - Aan de wand in de slagerswinkel aan de Noor- derstraat hangen al enige oorkondes voor de zelfgemaakte vleesprodukten. „Wij maken ailes zelf, hamburgers, rosbief, achterham..." Met één van hun nieuwste creaties, de Cheval taart" won slager Stoffe Post met zijn zoon Albert de jaarlijkse produktinnovatiewedstrijd van de Nederlandse Bond van Paar- denslagers. Bij de oorkondes kan een kleinood van goud de „Gouden Pluim" gevoegd worden. Al enige tijd experimenteerde de slagers aan deze quiche. Het recept is van de 54 jarige Post zelf: ,,Ik ben begonnen met gehakt. Dat was geen suc- ces. Toen stukjes biefstuk er bij, want het vlees moet zacht zijn wil het gelijk gaar worden met de quiche. De klanten in de winkel liet ik dan het proe- ven. Toen kwam er gember bij en toen oude kaas en de klan ten weer proeven. Toen waren de meningen: verrek joh, dit is hartstikke lekker". Dat vond blijkbaar ook de jury van de Slagersbond. De quiche, die gegarneerd is met de bijzonde- re combinatie van Boursin, Mon Chou en opgeklopte sla- groom, voldeed aan de criteria van de jury voor de eerste prijs. De taarten en tulbanden deden het goed als warme hap op het koude buffet. Post wil met meerdere soorten quiche in de winkel gaan ver- kopen. ,,A1 is Sappemeer niet meteen een plaats, waar je hoog kan scoren, jammerge- noeg. Want het is wel iets aparts". Gistermiddag zetten de slagers een serie nieuwge- maakte taarten" in de oven. Met een andere inzending, de Saucisson de Boulogne, scoor- de Post hoog op smaak. Post: ,,Ik had zelf verwacht daar- mee te winnen. Maar er was er één nog beter". De oorspron- kelijk Franse Saucisson is ook gemaakt van puur paarde- vlees met een beetje knoflook, een worst, die volgens Post in hetvergeetboek is geraakt. Het is ook één van Post Seni- or's persoonlijke voorkeuren. De slager slacht aile dieren zelf, als enigste in deze ge- gespecialiseerd in meente en daar is hij zeer trots op. Klanten komen voor aller- lei vlees, vertelt hij. Zo be- veelt hij stierebollen aan voor MS-patiënten, om zich mee in te smeren. Sinds een paar jaar slacht hij koeien van de vlees- rassen Piemontese en Blonde d'Acquitaine. Het Friese rund- vee is voor een slager niet meer rendabel, vindt Post. Het is een melkveeras en het vlees is veels te vet. Het vlees van de Blonde's is mais, min- der vet en het smaakt niet veel anders dan de Fries-Hollandse runderen. Slagerij Post is ook bekend om de zelfgemaakte worsten. Zoon Albert is 3 jaar geleden van de slagersvakschool geko- men, en daar hebben ze elke dag nog plezier van, volgens vader Post: ,,Hij is een betere worstemaker dan ik". Hij, twijfelt niet alleen aan de be- richten dat fabrieksworsten beter zouden zijn dan slagerij- worsten, ,,het is zelfs perti nent onwaar. Als ik voor onze slagerij praat, wij gebruiken voor worst juist de betere soorten vlees en beslist geen E's, (kleur of smaakstoffen) die ze er in de fabriek indou- wen". De consumenten moe- ten wennen aan de natuurlijke kleur van vlees, die is minder rood dan er over het algemeen gedacht wordt. Vlees wat aan zuurstof blootgesteld wordt, verkleurd. Post: ,,Paardevlees roest bijvoorbeeld, want er zit ijzer in. Dan krijg je een zwart uiterlijk. De natuur geeft aan wat er in zit. Maar mijn vaste klanten zijn daar wel aan ge- wend". HOOGEZAND-SAPPEMEER Drie aktiviteitenmiddagen organiseert de Vrouwencom- missie voor Surinamers/An- tillianen en Arubanen in de maand juni. Op 12 juni wordt er een cadeau voor vaderdag gemaakt, op 19 juni wordt er gezwommen in het subtro pisch zwembad in Veendam (vertrek 13.30 uur) en op 26 ju ni wordt er (als het mooi weer is) gebarbecued. De middagen worden gehouden in het Akti- viteitencentrum aan de Parai lelweg en duren van 14.00 tôt 16.00 uur. (I.M.) SHOP 'DE TABAKSPOT' Groot Gorecht 24 Telefoon 05980-26030 Nee Albert Post is geen banketbakker geworden. Hij blijft sla ger. Quiche Cheval zijn nieuwste produkt leverde landelijk een eerste prijs op. Voor mensen met weinig kennis van het Frans. Quiche Cheval is Paardetaart. Je weet niet wat je proeft. Heer- UjkUUl Foto Dennis F. Beek. Batterijen terug naar de fotograaf, verfbussen en ander chemisch afval naar de chemokar of naar gemeentewer- ken, glas in de glasbak... U kent het wel. Door een betere scheiding moet het milieu langer leefbaar blijven. De lan- delijke campagne met het wereldbolletje: ,,Een beter mi lieu begint bij jezelf!" KIM is er helemaal voor. Scheiden dat afval. De gemeente moet zorgen voor voldoende glas en blikcontainers, bereik- baarheid van de chemokar, goede voorlichting, goede voor- waarden scheppen, zoals dat heet. De bevolking moet ge- bruik gaart maken van die voorzieningen: gescheiden inle- veren van het afval, maar ook geen overbodige rommel en wegwerpspullen kopen, het zogenaamde ,,consumptiege- drag" aanpassen. Als iedereen meedoet kan de af- valstroom kleiner worden. U doet dat natuurlijk al lang. Maar ja, anderen blijven wel eens in gebreke. KIM gaat daar wat aan doen. Aan die ,,mentaliteitsverandering" die nodig is om te bereiken dat iedereen als vanzelf het onvermijdelijke afval apart inle- vert. Dat zal echter nog wel een tijdje duren. U hoeft daar natuurlijk niet op te wachten. U kunt gerust verder gaan met het scheiden van uw afval. Immers: de chemokar komt al regelmatig bij u in de buurt, glasbakken en blikcontainers staan her en der. U maakt er al lang ge- bruik van. Maar voor aile anderen: KIM komt. Als u vragen heeft of suggesties kunt u kontakt opnemen met KIM. Tel. 05980 - 91868. MARUM- Op 11 juni aanstaan- de vindt één van de landelijke bijeenkomsten ,,De Waarheid over de WAO" van het CNV plaats over ziekteverzuim en arbeidsongeschiktheid. Naast de hoge kosten, die de regering en werkgevers in het pro- bleem benadrukken, gaat de christelijke vakbond uit van de sociale en maatschappelij- ke kanten. De manifestatie, waarin de problematiek van de WAO wordt aangepakt, vindt plaats in ,,De Kruisweg" aan de Kruisweg 1 te Marum. Voor meer informatie kunt u terecht bij Arnold van Dam, tel. 050-183318 Laat van je horen! Dat zegt de - vakbond FNV tegen aile ar- beidsongeschikten die zich be- dreigd voelen door de nieuwe WAO-voorstellen vanuit poli- tiek Den Haag. Op 10 juni wordt op meer dan 70 plaatsen in Nederland een Nationale Melddag voor arbeidsonge- sehikten gehouden. Ook in Groningen kunnen mensen tussen 12.00 en 14.00 uur hun stem laten horen op de Grote.; Markt, bij de statietrap tegen- over de Herestraat. Voor meer:-. informatie kunt u terecht bij: het districtkantoor van de FNV, tel. 050-131345. Wethouder M. Laaning: Het onderwerp is eigenlijk van zo .1 weinig gewichtdat het wel weer van zoveel gewicht is dat ik er geen messen over wil t trekken. (over het potje van B 1 W) HOOGEZAND-SAPPEMEER - Na twee verschoven concer- ten en lang wachten speelt de bluesband Flavium, toch in de Nije. Flavium met zanger Jos Veldhuizen, Hans Lafaille op drums en Eric Bagchus op bas wordt beschouwd als het neus- je van de zalm in het Neder landse blueswereldje. Op vrij- dag 14 juni aanstaande gaat het gebeuren. Heveapad 183, aanvang 21.30 uur. HOOGEZAND - Als je buitenlanders iets van de Nederlandse en Groningse cultuur wilt laten zien, horen daar de eetgewoonten bij. Door die gedachte kwam een groep Polen terecht bij de broodbakkerij van Meijer aan de Meint Veningastraat. Daar werd hun ondermeer geleerd wat roggebrood en Groninger koek is. Ze konden zelf met deeg aan de gang om vlechtbroodjes te maken, die ze vervolgens warmgebakken meenamen. De 55 Polen uit Poszam hebben contacten met Slochteren en waren een aantal dagen in ons land. MUNTENDAM - Vorige zondag was er al een muziekconcours, de kermis is vandaag al begonnen, maar zaterdag 8 juni gaat de feestweek in het 600- jarige Muntendam pas echt in aile hevig- heid van start. Met een waardige opening door de dorpsomroe- per. Daarna is het aile dagen feest tôt en met zondag 13 juni. Honderden mensen zijn bij de organisatie betrokken. Scholen en verenigingen zijn bezig met de grootste optocht die Munten dam ooit heeft gekend. Maanden lang is er gerepeteerd voor „De Kouvreter", een muzikoal schouwspul over voor, door en over Muntendammers. Zaterdag de hele dag kermis, zomerfeest en een braderie met ongeveer 80 deelnemers. Om 14.00 uur vertrekt de kilo- meterlange optocht bij de Ve- nemasingel. 's Avonds cabaret in de Menterne met de Bende van Baflo Bill (Ex-Pé Rinus en Alina Kiers), daarna coun- try en westernmuziek van Good News en het Munten- dammer duo Take Two. Op het grasveld bij El Bimbo van- af 20.00 uur optredens van Sasja Velt en Teo de Haan, daarna vanaf 22.00 uur de Gro- ningstalige popgroep Plat, die speciaal voor Muntendam 600 een grammafoonplaat hebben gemaakt getiteld: ,,Wij willen feesten". Het feesten gaat de hele week door, met wielerrondes, solex- races, concerten in de witte tent bij de Menterne, ouderen- en jongerenaktiviteiten, en op 14 en 15 juni in de Menterne de opvoering van het muzikale spul de Kouvreter, de bijnaam van de Muntendammer. Bal na! Wie de laatste zaterdag (15 ju ni) aile aktiviteiten wil bezoe- ken houdt geen minuut over. Een vossenjacht, markt met oude ambachten, demonstra- ties van brandweer, politie en dergelijke, en een vijfkamp met zeephelling. Een wat rustiger aktiviteit is een bezoekje aan de ten- toonstelling in de Menterne rond de geschiedenis van Mun tendam. Archeologische vondsten, een oude schoolklas, foto's en meer. Voor wie tijdens de feestweek zijn woning het mooist ver- siert heeft de Handelsvereni- ging geldprijzen van 250, 100 en 50 gulden uitgeloofd. Op 8 en 15 juni bedienen diverse winkeliers hun klanten in ou derwetse kledij. Over de feestweek (inclusief de voorbereidingen) wordt een videofilm gemaakt, die op een later tijdstip op de kabel te zien zal zijn. En er is een boek in de maak over 600 jaar Mun tendam en de wijze waarop dat wordt gevierd. De feest week Muntendam is financiëel mogelijk gemaakt door bijdra- gen van vele sponsors. RADIO COMPAGNIE JUKEBOX Elke vrijdagavond is de Jukebox te beluisteren tijdens de Vrijdag- avondshow op Radio Compagnie. Zoek uit de onderstaande lijst 2 platen die je uit de lijst wilt schrappen en bedenk welke 2 je er voor in de plaats wilt zetten. Bel op vrijdag avond vanaf 18.00 uur naar de studio (96688) en geef de wijzigingen door. Een kaartje sturen mag ook: Postbus 30, 9600 AA in Hoogezand. De geschrapte platen worden nog één keer gedraaid. Het spel wordt in de vrijdagavondshow (van 18.00 tôt 21.00) drie maal gespeeld. Een van de drie kandidaten wordt in het laatste uur uitgeloot en krijgt van Radio Compagnie een prijzen-pakket. De jukebox wordt op 7 juni compleet uitgezonden. Radio Compagnie FM 105.2 kabel 94.4. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 6 JUNI 1991 - PAGINA 3 'J \t/oo*^£- keukens, functioneel en passend bij uw intérieur staan in onze toonzaal Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405 Verschijrit elke donderdag in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwolde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Oplage: 24.000 exemptaren Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd. Na 18.00 uur J. Wagt Tel. 05990-17975 Jm Zich verzekeren kan iedereen. Zich goed verzekeren is een tweede. Verzeke- ringsland is soms net een doolhof. Daarom is het ook maar goed dat er mensen zijn die van verzekeren hun vak hebben gemaakt. Die de vaak complexe mate- rie kunnen toelichten en de weg weten in het woud van vele honderden verzeke- ringsmaatschappijen en de nog grotere verscheidenheid aan verzekeringspro- dukten. Mr. G.J. Meijer directeur van Adviesbureau Meijer te Sappemeer bijvoorbeeld, bij wie sinds jaar en dag deskundigheid, onafhankelijkheid en het opkomen voor de belangen van de klant hoog in het vaandel staan. Mr. G.J. Meijer noemt verzekeren een zaak van vertrouwen en daarmee men- senwerk. 'Door de aard van ons bedrijf kennen wij verreweg de meeste klanten persoonlijk. Daardoor en door onze kennis van de verzekeringsmarkt kunnen wij alert inspelen op mogelijke veranderingen in de markt of in de individuele om- standigheden van de klant. Op die manier leveren we maatwerk e houden wij voor de klant het verzekeringspakket up-to-date. Dat is voor de klant een hele zorg minder'. Wie verzekerd is bij Adviesbureau Meijer staat er niet alleen voor. 'Voor onze klanten willen wij een steun en toeverlaat zijn. Bij vragen of in geval van schade kan men te allen tijde een beroep op ons doen en staan wij hen met raad en daad terzijde. Op het gebied van verzekeringen en op de aanverwante financië- le terreinen. Zeker in geval van schade is het voor de klant een prettige gedach- te dat hij zich gesteund weet door een deskundige op dat gebied'. Adviesbureau Meijer is lid van de Nederlandse Bond van Assurantie-bemidde- laars NBvA. 'Dit lidmaatschap krijg je als verzekeringsadviseur niet zomaar. Daarvoor moet je aan tal van strenge eisen voldoen op het gebied van deskun digheid, onafhankelijkheid en reputatie. 'Ons lidmaatschap van de NBvA biedt onze klanten de zekerheid dat zij van doen hebben met een vakbekwaam en be- trouwbaar assurantiekantoor. Vandaar ook dat met recht gezegd kan worden: Elk goed verzekeringsadvies begint bij Adviesbureau Meijer'. Neem gerust kontakt op telefoon 05980-97300. Adviesbureau Mr. G.J. Meijer Dr. A. Jacobstraat 2, Sappermeer H 'ci nr: artiest(en): titel: gestort in afl: 1. Fleetwood Mac 3. Apollo Trio 3. Supertramp 4. Lenny Krawitz 5. Rooie Rinus Pe Daalemmer 6. Jan Boezeroen 7. Will to Power 8. Die Wildecker Herzbuben 9. Gérard Joling 10. Corry en de Rekels 11. The Beatles 12. Lio 13. Simple Minds 14. Clouseau 15. Chesney Haukes 16. Rick Astley 17. Normaal 18. BZN 19. George Michael 20. Buddy Hollie 21. UB40 22. Normaal 23. Elvis Presley 24. Jackson Browne 25. Matthias Reim 26. Fairground Attraction 27. Soul II Soul 28. Léonard Cohen 29. Chris Deburgh 30. KC the Sunshine Band 31. Jimmy Hendrix 32. Dire Straits 33. Michael Bolton 34. Linda Ronstadt 35. Golden Earring 36. Eros Ramazzotti 37. Phil Collins 38. Jan Rot 39. George Baker 40. Depeche Mode 41. Manhattan Transfer 42. Chakakhan 43. Roxy Music 44. Neil Diamond 45. Gérard Joling 46. Sheila Black Dévotion 47. The Carpenters 48. Creedence Clearwater Revivle 49. Via Buze 50. Frank Boeyen Groep Albatros Leven en laten leven School It ain't over til it's over Hoornse plas Ze Zeggen Flybird Herzilein The drums are everywhere Huilen is voor jou te laat Yesterday The girl from Ipanema Real Life Ik wil vanacht bij je slapen The one and only Move right oout HALVU Over the hills Différent corner Peggy Sue Red red wine Loerend hard Suspicious minds The load out/Stay Verdammt ich lieb' dich Perfect Back to life The last waltz Lady in red COme to my island Red house Money for nothing Love is a wonderful thing Falling in love again Radar Love Musica e Do you remember Rocker in Holland Una Paloma Blanca Enjoy the silence Operator I'm every woman Avalon Lady oh Corazon Spacer Top of the world Who'U stop tire rain Ik kom van Ziel Zeg me dat 't niet zo is 55 54 47 55 27 50 55 48 46 52 46 54 50 44 54 50 49 42 25 47 51 46 45 42 54 55 51 49 38 51 38 37 52 52 53 48 53 52 49 31 36 51 30 53 37 51 29 44 54 35 De eerst volgende jukebox-compleet uitzending is op 7 juni aanstaande.

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 3