Jubileumconcours Gorecht- ruiters in Meerwijck AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER KAD0SH0P JANSEN Klaas Adema ,,Gemeentelijke organisatie is appel met rot plekje" Runnen van „Dingetje" gevoelskwestie Ambtenaren eten „Frans" Luisteronderzoek Radio Compagnie Poespasbus in Hoogezand Voorlezen Algemene Beschouwingen gaat door Fietsers krijgen eigen" Rengersbrug Zomerdrives Groninger galerieën Nieuwbouw Kapsalon Figaro vordert Vakantiewerkers gevraagd ff Protest peuterleidsters mogelijk succesvol Karretjes Dressuur G. Jacob (WD): m Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HOOGEZAND-SAPPE- MEER/KROPSWOLDE - Dit weekend wordt het prachtige recreatiegebied Meerwijck omgetoverd tôt een compleet concoursterrein voor ruim 300 ruiters en amazones. Op zater- dag 15 juni verschijnen er paarden aan de start. Op zon- dag 16 juni is het Meerwijck- gebied er voor de ponies. Met de organisatie van het concours viert De Landelijke Rijvereniging de Gorechtrui- ters tevens haar 30-jarig jubi- leum. Het programma biedt voor elk wat wils. De menrubrieken worden 's zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur verreden. Rond die tijd start ook het springen voor de zwaarste klasses. De deelname aan de springrubrieken is in- terprovinciaal, maar ook Arie van Hoorn de instructeur van de Gorechtruiters zal in het Z- springen aan de start verschij nen met het paard Discovery. Het is voor de combinatie de tweede wedstrijd in deze klas- se. Opmerkelijk veel aanmeldin- gen zijn er voor de dressuur. De zware rubrieken in deze klasse zijn goed bezet met be- kende namen als Karin Dun- nebacke, Marielle Naarsing, plaatselijk coryfee Marjan Tulp enMarieke Arendshorst uit Winschoten. Ook de Neder- lands Indoorkampioene klasse zwaar Paulien Arendshorst verschijnt aan de start. Echter met een jong paard in de klas se Midden. Bij de ponies in de zware dres suur klasse starten onder an- deren de jongens Oldenziel en de zeer talentvolle Diena Prins uit Veendam. Dressuurliefhebbers kunnen beide dagen 's morgens vanaf 8.30 uur hun hart ophalen. De tweede proef in de zware dres suur wordt 's middags verre den vanaf 13.00 uur, zodat ook ZUIDLAREN - Vijf woensdag- avonden worden er deze zomer open bridgedrives gespeeld in de Sprookjeshof in Zuidlaren. De data zijn: 12 juni, 10 en 24 juli, 14 en 21 augustus. Aan- vang steeds om 19.30 uur. Aan- melding aan de zaal. Paren die als eerste of tweede geëindigd zijn spelen de laatste avond in een aparté groep om de Sprookj eshof-wisseltrof ee Voor informatie kan gebeld worden met mevrouw J.L. An- dersson 05980 - 23482. GRONINGEN - In de AA-kerk in Groningen wordt van 13 tôt en met 18 juni de manifestatie .Galerie '91" gehouden. Ne- gen galerieën uit de stad en provincie Groningen presente- ren zich, door middel van werk van beeldende kunste- naars. Ook .Halte Kropswol- de" is met werk vertegen- woordigd. De AA- kerk is geo- pend van 12.00 tôt 17.00 uur, de entreeprijs bedraagt gulden. drie SAPPEMEER - Theetjes, tasjes, kaarsjes en zeepjes, stoeltjes en dingetjes, vooral veel dingetjes. Het ruikt er naar wierook en je kunt er heerlijk rondsnuffelen. Als je éénmaal in het winkeltje ,,Dingetje" bent geweest, kom je er terug. ,,Voor aile leuke din- gen, die toch ietsfunctioneels hebben" zegt eigenaresse Thea Wilpstra. Afgelopen week vierde zij het 5-jarig bestaan van haar winkel aan de Noorderstraat. HOOGEZAND-SAPPEMEER - „Een appel met een klein plekje eraan", daarmee vergelijkt gemeenteraadslid G. Jacobs (WD) de gemeentelijke organisatie in Hoogezand-Sappemeer. „Zo'n appel hoeft niet helemaal rot te zijn. Die hoef je niet weg te gooi- en, alleen het rotte plekje eraf snijden is voldoende". Dat kleine plekje staat dan voor aile gebreken die worden beschreven in het onderzoeksrapport van bureau Rijnconsult, dat voor hetl eerst in het openbaar werd besproken in een gecombineerde ver- gadering van de gemeentelijke commissies Middelen en Alge- mene Zaken. Paulien Arendshorst, Nederlands indoor dressuur kampioen is van de partij dit weekend op het concours in Meerwijck. Foto: Dennis Beek (archief). de minder vroege vogëls nog terecht kunnen in Meerwijck. Ruim 100 medewerkers ma- ken het concours mogelijk. Ook de inspanningen van de gemeente Hoogezand-Sappe meer die weer zal zorgen voor keurig gemaaide terreinen is onontbeerlijk. Daarnaast heeft de organisatie veel spon sors kunnen interesseren voor het evenement. De gemeente Hoogezand-Sap- HOOGEZAND - In de kantine van het gemeentehuis in Hooge- zand hangen Franse vlaggen, op de tafeltjes staan papieren Ei- feltorentjes, er hangen posters van zonnige oorden en aile dagen staan er Franse gerechten op het menu. De ambtenaren van Hoogezand-Sappemeer brengen hun middagpauze deze week ge- heel door in Franse sfeer. Dankzij stagiaire Rieneke Doedens van de CCD, de opleiding voor Civiele en Consumptieve tech- niek in Winschoten. Alleen de Franse wijn ontbreekt. Die mag in werktijd niet geschonken worden. Maandag: salade laperouse en ratatouille, dinsdag coupe nie- ve sol, woensdag poulet cha- teauroux, donderdag celesti- nesoep, vrijdag franse friet met cordon bleu. Al die heer- lijkheden en nog veel meer krijgen de gemeentelijke amb tenaren deze week (tegen beta- ling) voorgeschoteld. De recep- ten heeft Rieneke Doedens (20) gezocht uit een heel dik boek. Ze moesten passen in het bud get en binnen twee uur te be- reiden zijn voor 90 personen. Een Franse week bij wijze van studieopdracht tijdens het 2e jaar van de opleiding. Het idee kwam niet van haarzelf maar van de vaste mensen van de catering. Maar Rieneke heeft er met groot plezier aan ge- werkt. Kennelijk vonden de ambte naren de Franse happen heel lekker: ,,Bijna ailes was op". Klachten over knoflook-ge- bruik heeft ze niet gehoord. Vooral de ,,coup nieve sol" was een groot succès. Banaan, gewelde rozijnen, slagroom en perzik zijn de bestanddelen. Mmmmm..., die ambtenaren boffen maar. pemeer sponsort, maar ook Bernard Peper en Zoon B.V., de Rabobank, Steenhuis sloopwerken, Assurantiekan- toor Prins, Shell, Bouwman trailers, OWM, Hensema, Pizzeria Nuraghe, Kampen B.V., Bakkerij Veenhuis en van der Molen, Noordhof Schilderwerken, CSM. De entree is gratis. Handig is het om een klapstoel mee te nemen. Wie gerekend had op felle po litieke discussies naar aanlei- ding van het geruchtmakende rapport kwam bedrogen uit. De commissieleden hielden hun kruit droog. ,,Niets force- ren, maar vooral doorgaan. Een evenwicht zoeken tussen voortvarendheid en zorgvul- digheid. Niet de schuldvraag stellen, maar samen de schou- ders eronder", zo vatte burge- meester J.L.D. van der Linde debetogen samen en netals wethouder M. Laaning sprak hij zijn voldoening uit over de ze positieve opstelling. P.v.d.A.-fractievoorzitter R. Stâbler bleek bereid de hand |in eigen politieke boezem te steken: ,,Het bestuur moet be reid zijn eventueel anders te gaan werken. De Raad moet duidelijker beleid formuleren, heldere priotiteiten stellen. Bij de beleidsvoorbereiding moet ook de oppositie worden betrokken". Stâbler nam af- stand van de harde kritiek op de afdeling personeelszaken. Daarmee is mensen onrecht aangedaan. Dat kunnen wij niet voor onze rekening ne men". W. Berghoef (D66) drong er vooral op aan de medezeggen- schapsorganen (MC's) van de Sociale dienst en Gemeente- werken weer op poten te zet- ten. ,,Er moet eerst een sfeer van vertrouwen komen, an ders kan je de rest ook wel vergeten". Volgens wethouder Laaning lijkt de Sociale Dienst bereid daaraan mee te werken. ,,Van gemeente wer ken heb ik die signalen nog niet gehad. Maar ik verwacht ze wel". Vijf jaar geleden trok Thea Wilpstra in het diepe winkel- pand en begon een winkeltje in rotan en andere leuke din getjes. Het was een al langge- koesterde wens: ,,Als meisje van 15 was ik al niet weg te slaan uit een rotanwinkel bij ons in de buurt". Toch beland- de ze eerst als ambtenaar op het arbeidsbureau en nam de sprong naar een eigen winkel pas nadat ze met kind zonder baan thuiszat. Als huis- vrouw/moeder kon ze haar draai niet vinden. Een pand tegenover haar woonhuis kwam vrij ,,Ideaal! Ik wilde wel een winkel, maar ik wilde ook de kinderen mee kunnen nemen." Al gingen die één dag naar de krèche en was er veel hulp om ze op te vangen, ze speelden ook in de achterka- mer van de winkel, in hun ei gen buurt. In de beginjaren sliep de kleinste in een spécia le kinderkamer. Door uitbrei- ding van de voorraad is die ruimte inmiddels magazijn ge- worden. De onderneemster vertelt dat je in het beginjaren nog door HOOGEZAND - In Gorecht wordt nog steeds gebouwd. Zo ook naast de Tabakspot en het Nieuwsbladkantoortje. Op de ze aantrekkelijke plek voor de middenstand hoopt kapsalon Figaro vanaf juli haar nieuwe onderkomen te hebben. De zaak zit nu in het winkel- centrum, maar ,,barst daar uit z'n voegen". Bij de kapsalon werken 10 mensen en het nieu we pand biedt met de onge- veer 165 m2 vloeroppervlakte aanzienlijk meer ruimte. Per 1 juli hoopt eigenaar Larkens de nieuwe zaak te kunnen ope- nen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Tien telefoons, door het gemeen tehuis beschikbaar gesteld, waren continue bezet voor het vori- week gehouden luisteronderzoek van Radio Compagnie. Driehonderd inwoners van de gemeente Hoogezand-Sappemeer kregen telefonisch 13 vragen over de lokale omroep voorgelegd. Aansluitend werden 3 vragen gesteld namens de Openbare Bi- bliotheek, die sponsorpartner in het onderzoek is. De gemeente nam de kosten voor de 300 lokale .telefoontjes' voor haar reke ning. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Door heel Nederland rijdt hij, de Poespasbus van de Dierenbescherming. Betaald van het geld dat kinderen die lid zijn van de dierenbescherming met acties hebben verzameld. Onlangs stond de bus bij Jenaplanschool 't Vlot in Hoogezanu-sappemeer. Streven van de Dierenbescherming. Varkens die naar hartelust kunnen scharrelen. De poespasbus is zo ingericht, dat kinderen al hun zintuigen kunnen gebruiken. Er is een voeldoos waarin een pistool zit, maar ook een zachte vos- sestaart en versgelegde eitjes. In de vistunnel waan je je in een echt aquarium. Zelfs de geluiden zijn die van de onder- waterwereld. Veel indruk maakten ook de kijkdozen op de kinderen. Tel- kens zagen ze hun eigen ogen in die van een dier geprojec- teerd. De bus is niet belerend. Kinde ren moeten zelf hun conclusies trekken. Een schuifspelletje leert dat het kopen van een vo- geltje in de winkel mogelijk honger betekent voor de jon- gen die in het bos zijn achter- HOOGEZAND - Voor het schoonhouden van de plant- soenen zoekt de gemeente va- kantiewerkers. Jongens of meisjes van 16/17 jaar die in de période 1 juli tôt en met 9 augustus minimaal drie aan- eengeslotenweken beschik baar zijn. Sollicitatieformuleren zijn verkrijgbaar bij het gemeente huis. gebleven. En een waterschild-1 padje heeft het in het aquari um lang niet zo goed als in de I vrije natuur. En is sportvissen nu echt zo leuk??? Voor de vis-1 sen???? Een avontuur is het bezoek aan de bus zeker. ,,Een trap- petje op, door een nauw luikje I en dan met glijbaan de bus in", vertelt Sebastiaan Jonk-1 man (6). ,,Opgesloten worden in een hokje, net als een legbatterij kip. Eng en zielig", Meerten Zuidema (6). ,,Maar als hokken heel groot zijn is het niet zielig. Een oli fant die een hok heeft zo groot als de school dat is best", al- dus Mark Bekkema (7). Wat hebben jullie geleerd van de Poespasbus. ,,Dat je muizen niet met een klem moet van gen, maar met een kooitje. Dan gaan ze niet dood". Radio Compagnie laat vooral onderzoeken of er naar Radio Compagnie geluisterd wordt en - als dat het geval is - hoe de waardering van de program mai is. De lokale radio wil graag inzicht in wat de luiste- .raars van de omroep en de pro grammai vinden, zodat er ge- richt aan de verbetering van de kwaliteit gewerkt kan wor den. De resultaten worden vergele- ken met andere lokale omroe- pen. Het onafhankelijk markton- derzoekbureau Marketscan uit Nijmegen maakt gebruik van een onderzoekopzet die ont- wikkeld is in samenwerking met het landelijk overkoepe- lend orgaan van Lokale Om- roepen (Olon). Door die sa menwerking werd het voor de lokale omroep financieel mo- Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Noorderstraat 184 Sappemeer tel.: 05980-94105 de winkel kon fietsen. En om- dat ze alleen in de winkel stond, was er amper tijd om naar de wc te gaan. Dat is in- tussen wel anders geworden: de winkel staat boordevol, smalle gangpaden tussen voile planken. Doordat er nu perso- neel in de winkel staat, is er voor haar af en toe tijd voor iets anders. Mevrouw Wilpstra koopt in op beurzen en bij leveranciers. ,,Daar staat heel veel. Dan maak ik een keuze, ik koop al leen dat wat ik mooi vind, of het ,,in" is of niet. Vaak blijkt later, dat ik een goede keus heb gemaakt. Dan zie ik m'n spullen plotseling ook in de Libelle en dergelijke bladen". Ondanks dit trendinstinct vindt zij zichzelf geen zaken- vrouw ,,want het is bij mij een pure gevoelskwestie". Het gaat haar vooral om mooie spulletjes, die ook nog een functionele kant hebben. ,,Blijvende trends", noemt ze het ,,van karakter ben ik ook niet zo, dat ik achter elke trend aanloop. Wat dat betreft ben ik een echte Groningse". gelijk een kwalitatief hoog- waardig onderzoek uit te laten voeren. Daarbij was de Openbare Bi- bliotheek bereid als sponsor- partner mee te doen aan het onderzoek. Als tegenprestatie kon de bibliotheek 3 vragen aan het luisteronderzoek toe- voegen. Vier jaar geleden heeft de bibliotheek al eens een onderzoekje over de kon- tributie laten doen. Coôrdina- tor H.Heemskerk ziet de deel name aan dit onderzoek voor al als een vooronderzoek. De gegevens, die komen uit de vraag of het publiek tevreden is over de bibliotheek, kunnen een aanleiding zijn een eigen verdergaand onderzoek hiero- ver te houden. Uitreiking van de Parijsprijs bij Van der Dong. Foto: H ans Zuidema. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het saaie tijdrovende voorlezen van de Algemene Politieke Beschouwingen tijdens de jaarlijkse begrotingsvergadering in Hoogezand-Sappemeer zal niet wor den afgeschaft. Dat kan alleen als iedereen het ermee eens is, zo vindt het Collège van B W. In de vergadering van de commissie Algemene Zaken bleek die unanimiteit een wensdroom. WD en lijst Ronda verklaarden zich ronduit tegen, de D66 fractie bleek verdeeld. ,,Ik weet dat het niet efficiënt is, maar wij hechten er veel waarde aan", al- dus Ronda. Aile fracties bleken wel bereid hun omvangrijke werkstukken voortaan enkele dagen voor de begrotingsbehandeling aan het Collège ter beschikking te stellen en ook onderling uit te wisse- len, zodat het Collège zich beter op de antwoorden kan voorbe- reiden en de fracties ook inhoudelijk op elkaars voorstellen kunnen ingaan. Beperking van de spreektijd zal voorlopig ook niet dwingend worden opgelegd. Tôt een vorm van ,,zelfbeperking", door de het betoog niet langer te maken dan 10 a 12 minuten, toonden de meeste fracties zich wel bereid. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Fietsers die vanuit de richting Zuidlaren naar Kolham willen zullen binnen 1 2 jaar de be schikking krijgen over een eigen fietsbrug die zal worden aan- gelegd naast de bestaande Rengersbrug over het Winschoter- diep. Deze fietsbrug gaat 1 miljoen kosten. Twee ton neemt de provincie voor haar rekening. Voor de rest is subsidie aange- vraagd bij Rijkswaterstaat. Behalve de aanleg van de fietsbrug zal ook het fietspad tussen de Gerrit Imbosstraat en de brug worden aangepast. Het fietspad wordt geschikt gemaakt voor verkeer in twee richtingen, zodat de fietsers niet langer twee keer de druk- ke kruising van de Rengers- laan en de oude Rijksweg be- hoeven over te steken. De kosten van deze aanpassing (ongeveer 7 ton) komen geheel voor rekening van de provin cie. Provinciaal beleidsmedewer- ker J.G. ten Raa denkt dat de ze 2e en 3e fase van het projekt ,,Foxhol-Foxham" binnen 1 2 jaar gerealiseerd kunnen worden. De eerste fase, de her- inrichting van de kruising is inmiddels voltooid. In juni zal nog een nieuwe verkeerslich- tenregelautomaat geplaats worden. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Mogelijk komt er een oplos- sing voor de onderbetaling van peuterleidster bij de Stichting Peuterspeelzaal Hoogezand- Sappemeer (Stipe- hosa). B en W hebben besloten dat ze een verhoging van de subsidie aan Stipehosa met 15 duizend gulden willen betrek- ken bij het beleidsplan 1992. Concreet betekent het, dat er geld komt als de raad daar mee, tijdens de vaststelling van het beleidsprogramma, akkoord gaat. Van de 15 duizend gulden die extra zou moeten worden uit- getrokken moeten ook de coôrdinerende taken van peu terleidsters worden betaald. IET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 13 JUNI 1991 - PAGINA 3. Drie avonden lang zijn tien telefoons in het Gemeentehuis bezet voor het Radio Compagnie-onderzoek

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 3