Albert Maçon en Robert Thomas from Alabama in Trips Hoogezand krijgt st r u et u u rsc h ets Gourmets kiezen voor Gastronome llVJlV 1 Ad f TJjlVJuil irYl\jTZijrp Tivr TW jjJLJ JUiiMiii li> UHi JONKER i db OPTIBK t y Samenwerking tegen snel varen Zuidlaardermeer Proefhuwelijk muziekscholen Hoogezand en Slochteren Discovervoer succesvol HET NIEUWSBLAD Eerste Nederlandse concert Raw Steel in Hoogezand Opticien Jonker Gorecht gaat verbouwen. En daarom gaan onze deuren eev^korte tijd dicht. Geen probleem, want onze collega's in de Hoofdstraat nemen onze werkzaamheden graag over: we gaan als het ware even bij hen hokken. Van dinsdag tôt en met zaterdag kunt u dus terecht bij Jonker in de Hoofdstraat en hier kunt u ook volop profiteren van onze opruimingskorting. Aile monturen zijn namelijk aanzienlijk afgeprijsd, minimaal met 15% en soms met veel meer! Dit geldt ook voor onze zonnebrillen. Bovendien krijgt iedere bezoeker in deze période een aardige attentie. Zodra de verbouwing voorbij is gaan de deuren bij Jonker Gorecht weer wagenwijd open en kunt u terecht in een prachtig vernieuwde zaak. y TRIPSCOMPAGNIE - Nooitgedacht zal morgenavond zeker uit haar voegen barsten. Albert Maçon en Robert Thomas uit Alabama treden er op. Zegt het voort. Niemand had er meer op gerekend, maar het is gelukt. Albert Maçon zou in mei optreden tijdens de bluesnight in de Oosterpoort in Groningen en in Trips. het ging toen niet door omdat op het laatste moment bleek, dat Maçon een verlopen paspoort had... Dankzij de inspanning van vele blues- liefheb- bers zit het nu goed met dat paspoort en is Maçon naar Europa gekomen, vergezeld door zijn vaste muziekcompagnon Robert Thomas. Voor degenen die echte au- thentieke blues willen zien en horen is dit een buitenkans. Maçon en Thomas zijn beide geboren en getogen in Maçon County in Alabama. Maçon is 71 jaar en Thomas loopt tegen de 70 jaar. Ze hebben prak- tisch hun hele leven doorge- bracht op het platteland waar de delta-blues geboren is. On- bedorven muzikanten zijn het. Het gaat bij hen om de blues, niet om de commercie. Beide heren zijn begin 1980 min of meer ontdekt door Ge orge Mitchell, tijdens een speurtocht naar oorspronkelij- ke blues. Een speciaal project, dat was gesponsord door het Columbus Muséum voor Kunst en Wetenschappen in Columbus, Georgia. Een heel enkel keer verlaten de heren na hun ontdekking de ,,rim- boe". En een heel enkele keer duiken ze met hun akoustische gitaar de studio in. U snapt nu, dat het verhaal van het onverlengde paspoort gewoon waar is. Albert Maçon begon met het spelen van monharmonica toen hij 10 jaar was. Gitaar spelen leerde hij van zijn va- der op z'n vijftiende. Zo rond z'n 20e trad hij regelmatig op bij de plaatselijke vis-barbe- ques op zaterdagavond. Ro bert Thomas leerde gitaarspe- len van Maçon. Hart en ziel zit er in de muziek van de heren. Maçon en Thomas zijn een week in Europa. Zaterdag tra- den ze op in Bonn. Morgen vrijdag 28 juli in mini- cultureel centrum Nooitge dacht in Tripscompagnie. Zaal open om 21.00 uur. Entrée: vijf gulden. Echte hlues in Trips. Albert Maçon en Robert Thomas. HOOGEZAND-SAPPEMEER - ,,Hoe willen we dat Hoogezand- Sappemeer er in de nabije toekomst uitziet". Die vraag stelt het collège van B en W zichzelf. Het antwoord moet uiteindelijk te vinden zijn in een structuurschets van de gemeente. Zo'n schets maak je niet even op een achternamiddag. Want naast vragen als hoe wordt de stedebouwkundige structuur, wat is de meeste gewenste industrieële ontwikkeling, wat willen we met de land- bouw, moet ook de vraag hoe willen we dat de gemeente zich so- ciaal ontwikkelt worden beantwoord. Het is de bedoeling dat B en W samen met een stel beleid- sambtenaren als denktank gaat opereren. Zodra er een concept schets is wordt deze breed besproken in- en buiten het gemeentehuis. Daarbij worden allerlei maatschappe- lijke organisaties betrokken. In november moet ongeveer duidelijk zijn hoe de schets op- gebouwd moet worden en wat dat kost. HOOGEZAND-SAPPEMEER/KROPSWOLDE - Het houdt maar niet op, zo lijkt het. Het is weer zomer en dus wordt er weer geraced op het Zuidlaardermeer. Iedereen moet het zo langzamerhand weten. Snel varen, sneller dan 12 kilometer per uur, dat mag niet op het Zuidlaardermeer. Omdat de politie niet dag en nacht op het meer rond kan dobberen en toch graag wil weten wat er op het meer ge- beurt, is er een overleg gestart met de ondernemers langs het meer. De ondernemers zullen de po litie waarschuwen als er hin- derlijke overtredingen op het meer plaats vinden. Boven- dien zal bij aile paviljoens in- formatie over de vaarregels op het meer komen te liggen, om dat veel recreanten niet op de hoogte zijn van de regels. In het gezamenlijk persbericht van de politie en de onderne mers rond het meer stellen beide dat ,,Het van wederzijds en algemeen belang is dat de rust op het Zuidlaardermeer weerkeert". HARKSTEDE - Al twee zater- dagavonden rijden er spéciale disco-taxibusjes van en naar de discotheek ,,het Skopje" in Harkstede. De organisatie van het experimentele vervoer, de gezamenlijke taxibedrijven, spreekt van een succès, omdat er per avond meer dan 200 pas- sagiers vervoerd werden. Wie van het veilige uitgaans- vervoer gebruik wil maken, kan contact opnemen met de centrale van de ZTM in Gro ningen. Elke rit kost vijf gul den. Men nemeGastronome! Een nieuwe komplete lijn professioneel kookgereedschap voor mensen die de kookkunst meester zijn. En die beseffen dat goed gereedschap niet 't halve werk is, maar ook van grote invloed op het resultaat. Voila: Gastronome. Met een pannenreeks, waarbij u binnen één designlijn kunt kiezen uit verschillende materialen: massief roestvrij edelstaal, uniek zwart geë- mailleerd plaatstaal en hard geanodiseerd aluminium. Onverslijtbaar! Aile pannen los verkrijgbaar, zodat u zelf uw ideale pannenset kunt sa- menstellen. Met de nieuwe kollektie origineel gesmede Gastronome koks- en keu- kenmessen gaat het snijden, fileren, trancheren en uitbenen u voortaan zeer glad af. Eveneens los verkrijgbaar, of als komplete set, met houten messenblok. Tôt de Gastronome-kollektie behoort ook een professioneel roest vrij stalen lepelrek, samen te stellen uit soep- en sauslepel, schuimspaan, koekepanmes, vleesvork, aardappellepel en stamper. Gastronome, een nieuw fraai, funktioneel en stijlvol design. Een kom plete lijn professioneel kookgereedschap voor thuisgebruik ontwikkeld conform de allerhoogste kwaliteitsnormen. Levenslang gegarandeerd door BK. Vraag de Gastronome-brochure aan voor meer informatie: Jansen Kadoshop, Martenshoek HOOGEZAND-SAPPEMEER/SLOCHTEREN - De Stichting Muzikale Vorming Slochteren en de muziekschool van Hooge- zand-Sappemeer gaan samenwerken. Een proefhuwelijk noemt wetliouder C. Drost het samenwerkingsverband. Voor 16 dui- zend gulden per jaar gaat Hoogezand het management van de Stichting Muzikale Vorming verzorgen. Hoogezand neemt za- ken op zich als de leerplanontwikkeling, het PR-beleid, het sa- menstellen van de jaarrekening en de planning. Het plan is ontstaan, omdat er in Slochteren de laatste tijd grote organisatorische proble- men waren. Concreet uitte zich dat in planfouten. Wel leerlingen aanwezig, maar geen leerlingen en waren die leerlingen er wel, dan was er soms geen leraar. Bovendien was er onduidelijk- heid over de rechtspositie van de leraren en werd er te wei- nig aan werving gedaan. De problemen liepen op een gege- ven moment zo hoog op, dat bestuur en personeel niet meer met elkaar spraken. Het bestuur stapte per 1 april op. Een intérim bestuur onder lei- ding van W. de Vries nam het heft in handen. Het contact met Hoogezand werd gelegd, vanavond wordt in de com- missie in Slochteren een nieu we subsidieregeling bespro ken. Het intérim bestuur hoopt dat ze haar werk in september over kan dragen aan een nieuw definitief bestuur. De continuiteit van het muzie- konderwijs in Slochteren is nU gewaarborgd. ..Ouders kun- nen hun kinderen met een ge- rust hart muziekonderwijs la- ten volgen in Slochteren", stelt Drost. De overeenkomst is voor twee jaar aangegaan De Stichting Muzikale Vor ming in Slochteren telt mo- menteel 80 leerlingen in Hoo- gezand-Sappemeer volgen 1000 leerlingen muziekonder wijs via de muziekschool. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Topact op het minifestival dat vrijdagavond wordt geor- ganiseerd in de Nije in Hooge- zand-Sappemeer is het optre den van de Engelse formatie Raw Steel. De band bestaat drie jaar. Ze spelen stevige blues, hardrock en rock. In de zomer toeren ze door heel Ne- derland. Het concert in Hooge zand is het eerste in de serie. Verder treflMSp het minifesti val Going West op. Het is een groep uit Veendam, de Neder landse Neil Young in haar midden. Hun muziek beweegt zich tussen Western, Blues en Rock. Daarnaast is er een optreden van Rule the Night. Zij zingen en worden begeleid door een gitaar. Een koortje mogen we het niet noemen van Bokko Jan Huitema, organisator van de concerten. Datum: Vrijdagavond 28 juli. Aanvang: 20.00 uur. Entrée: f 7,50. HAREN Raadhuisplein 21 Tel. 050-347603 HOOGEZAND Hoofdstraat 52 Tel. 05980-97081 HOOGEZAND Winkelcentrum Gorecht Tel. 05980-25387 RODEN Wilhelminastraat 34 Tel. 05908-14253 V NIEUWSBLAD - DONDERDAG 27 JUNI 1991 - PAGINA 3 Verschijnt elke donderdag in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwolde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Oplage: 24.000 exemplaren Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd. Na 18.00 uur J. Wagt Tel. 05990-17975 HOKT <2 WFKFN HOOFDSTRAAT

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 3