I#T Aannemers schenken kunstwerk voor Amerikabrug Laatste kans voor 280 jaar oude boerderij Remkes VISON EUROPA-TAPUT STAAISLOTEN hSwMH Makelaardij Hoogezand bewijst het! FTIj Kopen goedkoper dan huren Makelaardij Hoogezand Ontsluiting Martenshoek Noord goed gelukt Zeilen tijdens de Zuidlaardermeerweek E NS '5^ Eindelijk schoolvakantie! zie onze aanbiedingen op pagina 4 500 M2 FIETSPLEZIER 100 M2 FITNESSPLEZIER Damkerk in de verf Vroege natuurtocht Belangstelling van Stichting Woonhuismonument Expositie in gemeentehuis Hp :..Omdat smaken verschillen! Politieke wil 05980 - 9 30 66 SHOP 'DE TABAKSPOT' weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving 23ZL® HOOGEZAND-SAPPEMEER - De gezamenlijke aannemers die betrokken waren bij de ontsluiting van het bedrijventerrein Martenshoek-Noord hebben de gemeente Hoogezand-Sappemeer een kunstwerk aangeboden. Het bronzen sculpturen die aan de brugleuningen van de Amerikabrug aan de Meint Vemngastraat zullen worden bevetigd Ont- werper Joop Muijen, werknemer van de dienst Gemeentewerken heeft er de twee verkeersroutes, te land en water symbo- lisch mee willen weergeven. Gisteren werd het kunstwerk in de Eskazaal van Beukema karton door directeur H. Zielstra van Gruno B V overhandigd aan burgemeester J.L.D. van der Linde en wethouder H. Mobers van Hoogezand-Sappemeer. De ontsluiting van het bedrij- venterrein Martenshoek- Noord is tôt stand gekomen via een „public private part- nership project" (PPP) van overheden en bedrijfsleven. Aan de totale kosten van ruim 10 miljoen hebben de bedrij- ven gezamenlijk 1 miljoen bij- gedragen. Gemeente Hooge zand-Sappemeer en Provincie namen ieder 1.25 miljoen voor hun rekening. De rest kwam van ISP en EFRO-subsidies. De zes bedrijven (Molnlycke, Beukema, Gorecht, Dobber, Armstrong en Trelleborg) be- toonden zich gisteren zeer con tent met de ontsluiting van het bedrijventerrein. Verkeers- problemen zijn er vrijwel niet meer, al vindt Beukema de wegen naar de nieuwe inrit te krap en wordt door Trelleborg gepleit voor een rechtstreekse aansluiting van de Zweden- brug op de A7. ,,De Rengers- laan met de verkeersbelemme- rende bochten blijft een obsta- kel". Beukema en Molnlycke vinden de bewegwijzering vanaf de snelweg nog te ondui- delijk. De bedrijven op Martenshoek Noord boeren goed. Het aantal arbeidsplaatsen is er sinds 1986 toegenomen met 175 en zal naar verwachting met nog eens 100 stijgen tôt 1994. De to tale jaaromzet steeg met onge- veer 50 procent tôt 658 mil joen, waarvan ruim 50 procent voor de export bestemd is. Burgemeester Van der Linde toonde aan dat het ook in an- dere delen van de gemeente Hoogezand-Sappemeer goed gaat met het bedrijfsleven. Het aantal arbeidsplaatsen is van 13 duizend in 1986 ge- groeid tôt 14.5 duizend op dit moment. De werkloosheid is in één jaar gedaald met ruim 300. Er bestaan plannen voor een tweede PPP-project. In Fox- hol. Ter ontsluiting van de scheepswerven Bijlholt, Férus Smit en de Volharding. ,,We rekenen ook daarbij op Brus- sels geld", aldus de burge meester. HOOGEZAND -Van 4 tôt en met 7 juli organiseert de Zeilvere- niging Zuidlaardermeer voor de 34ste keer haar Zuidlaarder meerweek". Tijdens de week worden er nationale zeilwedstrij- den gehouden om de Zilveren Flits, de massief zilveren wissel- prijs. Gisteravond om 20.00 uur werd de zeilweek officieel geo- pend door Burgemeester J.L.D. van der Linde. HOOGEZAND - De Hervorm- de Damkerk aan de Hoofd- straat wordt momenteel in een nieuw jasje gestoken. De ver- fkwast geeft dit beeldbepalen- de monument in het centrum een grondige opknapbeurt. In het kader van de Rijkssub- sidië Provincie Groningen subsidieert 10%. De Hervorm- de Gemeente hoopt dat het ge- meentebestuur van Hooge zand-Sappemeer ook 10% zal bijdragen. Naast de spannende wedstrij- den worden er diverse activi- teiten georganiseerd voor deelnemers en begeleiders. zo- als de gecombineerde boot/- wandel puzzeltocht op vrijdag 5 juli na het visbuffet. Voor de jeugd is er op donderdagavond een disco. Zaterdagavond wordt er in het goed geoutil- leerde Clubhuis van de Zeil- vereniging een Latijns-Ameri- kaanse avond georganiseerd met een Groot Zeilersbal na. Voor meer informatie kunt u terecht bij het secretariaat, de heer W. Schreiber te Veendam, telefoon 05987-19253. HOOGEZAND - On zaterdag 6 juli loont het voor natuurlief- hebbers de moeite vroeg uit de veren te springen. Het WV Hoogezand-Sappemeer organi seert voor de 4e keer een vroe ge natuurtocht. Om 5.30 uur ligt de boot ,,Wolfhorn" klaar in kanaal Meerwijck voor een tocht over het Zuidlaarder meer. Er wordt ook een wan- deling gemaakt van ruim 2 uur door het weide en bosge- bied rondom het meer. Als af- sluiting wordt er gezamelijk ontbeten. Belangstellenden wordt ge- vraagd zich even op te geven bij de WV Hoogezand- Sappe meer of Zuidlaren. (Foto Dennis F. Beek) SAPPEMEER - Hij staat er treurig bij, de prachtige oude Veenkoloniale boerderij aan de Noor derstraat in Sappemeer. Misschien wel de oudste van de Veenkolonien. Uit 1711 dateert ie. Ver- gane glorie. Nog net niet ingestort, Rijp voor ,1e loop. Offertes zijn door eigenaar J. Remkes al aangevraagd. Na afbraak komt een halve hectare grond beschikbaar waarop 7 a 8 womngen gebouwd kunnen worden. Reddeloos verloren dus, dat unieke historisclie pand tenzij... Architekt R. Kouwen heeft nog een sprankje hoop dat het anders zal gaan. In opdracht van de Stichting Historisch Boerderij Onderzoek brengt hij de boerderij in kaart, legt hem vast op papier, voor het nageslacht, als de boerderij er zelf niet meer is. ,,Maar", zo vindt de architect, ,,die teke- ningen zijn ook heel handig als je het pand toch nog zou kun nen restaureren". Kouwen ziet daarvoor nog kansen. Tech-' nisch is er geen probleem ,,al moet het pand wel van ver weg gehaald worden", En het geld?De architect doet er luch- tig over: ,,Je moet je door geld nooit laten afschrikken, geld is er wel. Voor ongeveer 6 ton wordt het weer een ,,schitte- rend ding".De boerderij, vol- gens Kouwen ,,van een stree- den toe te wijzen aan de boer derij, aldus Scheers. TFmriTFriTF Foto Sjan Bijman Wethouder H. Mobers is door de architect geinformeerd over het initiatief. Hij neemt voor- lopig een afwachtende hou- ding aan. ,,Het is nog geen plan met handen en voeten". keigen type en destijds be- paald niet op een koopje gebouwd", is het waard. Ter illustratie wijst hij op de vorm van de pilasters en op de pa- neeldeuren. Wie zou zo'n laatste poging tôt behoud moeten wagen? Kou wen weet het: de Stichting Woonhuismonument, die on- der meer boerderij en liet restaureren in Appingedam, en in Meeden, maar ook de herberg ,,Onder de Linden" in Aduard (kosten anderhalf mil joen), en Apotheek Boelens in Sappemeer. De Stichting Woonhuismonu ment heeft inderdaad be langstelling voor de boerderij van Remkes, zo bevestigt voorzitter M.C. Scheers. ,,Maar ik heb geen flauw idee of het gaat lukken een plan te maken dat financieel dekkend is". Daarmee doelt hij op de formule die de Stichting in soortgelijke gevallen hanteert: kosten van aankoop plus restauratie moeten gedekt worden door te verkrijgen subsidies plus opbrengst bij verkoop. Want de Stichting houdt de panden niet in eigen- dom. De kans van slagen van een restauratieplan hangt voor een belangrijk deel af van het vinden van een goede nieuwe bestemming. Namens de Stichting heeft ar chitect Kouwen inmiddels contact gezocht met de Rijks- dienst Monumentenzorg. Be- staat daar de bereidheid een monumentverklaring af te ge ven, liefst via een versnelde procédure, dan krijgt de ge meente extra geld van het Rijk. ,,Vervolgens moet de po litieke wil bestaan om die gel- Bezwaar tegen een monument verklaring bestaat er bij de ge meente niet, maar veel extra geld verwacht Mobers daar niet van.,,Hoogstens enkele duizenden guldens bovenop het budget van 60duizend gul- den dat we nu jaarlijks ont- vangen. Tôt en met 1995 wordt dat besteed aanrestauraties van de katholieke kerk in Sappemeer, de oude hervorm- de kerk in Kielwindeweer en de hervormde kerk in Sappe meer". Dat de restauratiekan- sen door de slopershamer met de grond gelijk worden ge maakt, daarvoor is de wethou der niet zo bang. ,,Ik geloof er niks van dat er zoveel be langstelling is voor die grond. Remkes zal dat eerst zeker •willen weten. Slopen is ook duur". Volgens Remkes is die be langstelling er wel degelijk. Toch wil hij de sloop nog wel even uitstellen. ,,Een maandje of twee, niet veel langer. Ik heb een hekel aan touwtrek- kerij. Laat ze met een concreet voorstel komen. Over de prijs valt wel te praten. Het is me wel wat waard als het spul be- waard kan bliiven". HOOGEZAND - In de gangen van het gemeentehuis in Go recht hangen vanaf 5 juli schil- deringen van Ruloff Manuput- ty. gespecialiseerd in M u mm HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het is eindelijk zover: de ,,grote vakantie" voor de basisscholen is begonnen! Voor veel 12 jari gen betekent dit ook het afscheid van hun school. Zo ook voor groep acht van de Christelijke Basisschool ,,De Re- genboog" in Woldwijk. De groep van leraar Johnny Brinkhui- zen staat bekend als een luidruchtige drukke groep. Daarom werd het afscheid van deze 271eerlingen ook wat anders dan an ders gevierd: verkleed als baby, soldaat of hennepboer maakten de scholieren een tocht op een boerenkar, van de Sluisweg in Kielwindeweer naar Mars: „Wij gaan van school-eindelijk!!" u AUTORAMA CENTER - HOOGEZAND - GROOT GORECHT Groot Gorecht 24 Telefoon 05980-26030 (kopen of huren) VOORDEEL IN KWALITEIT Slochterstraat 53 9611 CM Sappemeer Telefoon 05980-96596 HOOGEZAND-SAPPEMEER HOOGEZAND-SAPPEMEER HOOGEZAND-SAPPEMEER SL0CHTEREN HOOGEZAND-SAPPEMEER KIELWINDEWEER KIELWINDEWEER HET IEUWS0LAD 45e JAARGANG NO. 27 DONDERDAG 4 JULI 1991 Echte Bakker iP/^vrFim Noorderstraat 192 Sappemeer ËCSulsln! Telefoon 93382 keukens, functioneel en passend bij uw intérieur staan in onze toonzaal. Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405 warme en koude buffetten salades hors d'oeuvres bittergamituren diners Komplete organisatie en professionele verzorging op elke lokatie O.a.: bij u thuis, in uw bedrijf of in één van onze zalen Korte Groningerweg 47 - Hoogezand/Foxhol - Telefax 05980-95738 Bestellingen voor afhaal-maaltijden of salades e..d.: voor het weekeinde tôt zaterdag 12.00 uur, andere dagen tôt 17.00 uur PARKSTRAAT 14: Mooie gelegen geheel verbouwde helft van een dubbel woonhuis met c.v., garage en tuin 424 m2. Ind.: hal, ruime woonkamer 32 m2 voorzien van balken- plafond en tuindeuren naar terras, keuken met fraaie witte inbouw voorzien van apparatuur, bijkeuken, ach- terhal, toilet en badkamer met ligbad en aparté douche, le verd.: overloop met vier slaapkamers en 2e toilet Vraagprijs: 129.500,- k.k. G. IMB0SSTRAAT 37 In de kom van het dorp gelegen vrijstaand ruim woon huis met c.v. en grote tuin. Ind.: ruime hal met plavuizen, woonkamer 35 m2 v.v thermopane beglazing, ruime keuken 14 m2, 1 slaapka mer 15 m2 v.v. v.w.t. en vaste kast, ruime inpandige schuur (bijkeuken) 36 m2, douche en toilet. le verd.: overloop met vaste kastenwand, drie slaapka mers, hobbykamer en ruime zolderberging Vraagprijs f 99.500,- Hypotheek koopsom kosten mogelijk bij een bruto jaarinkomen van f 40.000, Uw netto maandlast is dan f 575, P0NSER 13: aan rustig woonerf gelegen RUIME EENGEZINSWONING met cv en fraaie tuin op het zuidwesten. Ind.: hal, toilet, woonkamer voorzien van kurkpar- ket en deur naar terras, open keuken, ailes voor zien van thermopane beglazing, fietsenschuurtje en eigen parkeerplaats. 1e verd.: overloop, drie slaapkamers en badkamer met douche en v.w.t. 2e verd.: bereikbaar middels vaste trap ruime bergzolder geschikt voor 4e slaapkamer. Vraagprijs: I 104.500,- k.k. Hypotbeek koopsom kosten mogelijk bij een bruto jaarinkomen van f 40.000,-, uw netto maandlast is dan f 630,- per maand. DE KRIMPEN 4: ruime eengezinswoning met c.v. Ind.: hal met plavuizen, toilet, woonkamer met parket vloer en afvoer voor allesbrander, ruime keuken met plavuizen vloer, bijkeuken en schuurruimte 1e verd.: overloop, drie slaapkamers en badkamer met v.w.t. 2e verd.: overloop, slaapkamer en berging Vraagprijs: f 109.500,- k.k. Hypotheek koopsom kosten mogelijk bij een bruto jaarinkomen van f 42.000, Uw netto maandlast is dan f 630, D0RPSSTRAAT 74: Geheel verbouwde goed onder houden vrijstaande woning met c.v. en dubbele garage en fraaie siertuin (990 m2l met terras op het zuid westen. Ind.: hal met tochtdeur, toilet, ruime woonkamer 42 m2 met parketvloer en mooie open open-haard partij, keu ken 31 m2 met plavuizenvloer, badkamer 12 m2 v.v. te- gelvloer, ligbad, douche-cabine, toilet en dubbele wastafel, wijnkelder 10 m2, bijkeuken 13 m2 met pla vuizen met dubbele spoelbak met gemetselde onder kast. 1e verd.: overloop, vier slaapkamers resp. 14, 13, 9 en 9 m2 waarvan 2 met vaste wastafel, hobby/werkruimte 11 m2. Deze woning moet u gewoon gezien hebben Vraagprijs: f 169.500,- LUTH. KERKSTRAAT 15: op goede stand nabij het centrum van Sappemeer gelegen vrijstaande woning met c.v. en garage Ind.: hal, kelder, ruime woonkamer met open haard ca 34 m2, keuken met fraaie inbouw, bijkeuken, toilet 1e verd.: overloop, badkamer met ligbad, v.w.t. en 2e toilet, 2 slaapkamers Info: de woning is geïsoleerd d.m.v. dubbele beglazing, dak- en ged. muurisolatie Vraagprijs: f 129.500,- k.k. Hypotheek koopsom kosten mogelijk Kerkstraat 243 - 9603 AG Hoogezand - Tel. 05980-28111 b.g.g. 23981

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 1