„Geen boek staat nog op dezelfde plaats" W T T V Judoka 's HS bij Anton Geesink Schaaphokstermidzomerfeest Tewaterlating bij Volharding Bodewes Hiep hoi 't is eindelijk zomer Een beter milieu ,,'t Is mor eevm biegoan i Resultaat luisteronderzoek verrast bestuur Radio Compagnie BEL NU VOOR DE SCHERPSTE PRIJS 05980-94466 automaterialen KENIEKENPLATEN SUPER AANBIEDING ELPEEHUIS PRIJS: MOOI WEER HÈ 'A etdorenbos HET NIEUWSBLÀD Herinrichting Centrale bibliotheek ,,Boekhoven" Prullebak Pkittegrond Pop in Pierement Beeldhouwers in Hortus Wandelen met Natuurmonumenten Groen Links lanceert concrète voorstellen Zwarte lijst Voorbeeld KIM komt met Compost Ons motto: Blijvend messeherpe prijzen! De Opel Kadett 1.4 Injectie Expression HOOGEZAND-SAPPEMEER - Aan de bewegwijzering bo- ven de verplaatste boeken- kasten moet de laatste hand nog worden gelegd. Het fon- kelnieuwe tapijt wordt al in- gelopen en de stofzuiger is er al op uitgeprobeerd. Het pu- bliek is weer welkom: na drie weken sluiting voor herinrich- tingswerkzaamheden her- opende de Centrale Biblio theek „Boekhoven" vorige week met een feestelijk tintje van ballonnen en bonbons. Het begin van een ,,klantge- richte presentatie" naar het publiek. Voor de verbouwing waren de knelpunten per afdeling geïn- ventariseerd. -Het bleek, dat de inrichting van het gebouw niet meer aan de eisen van de tijd voldeed. Van aile vemieu- wingsplannen voor de biblio theek, in het kader van ,,een inrichting die aansluit bij het zoekgedrag van de bezoe- kers", is de eerste fase nu uit- gevoerd. Voor het zicht vallen de nieu- we vloerbedekking en verlich- ting als eerste op. Stevig project- en schoonlooptapijt door het gehele gebouw en breedspreidende plafondver- lichting. Maar er is meer ver- anderd. Door het gewijzigde aanbod op de muziekafdeling, van LP's naar CD's, moest het meubilair aangepast worden. Het aardige is dat hiervoor merendeels het bestaande meubilair gebruikt is. Direc teur H. Heemskerk: „We heb- ben geen schroef de prullebak in gegooid. Ailes is herge- bruikt". De balie en LP- bak- ken zijn verzaagd en het hout van de studiecabines is ge bruikt voor de atlastafel en de peuterboekenbakken. ,,Aan de zijkanten een tapijtje en ze ogen als nieuw". Directeur Heemskerk is zichtbaar trots op de verandering in ,,zijn zaak": ,,Wij zijn nog in een roes, mooier kon 't gewoon niet!". De plannen voor de tweede fa se, het creeëren van een ,,marktplaats" en doelgroep- gerichte presentaties, worden opnieuw bekeken. Heemskerk is nog niet tevreden met de trap in de hal, die de ingang bepaalt en het zicht op het ge- leverde produkt belemmert. Er ligt ook een idee over de ba- lies, die bij eventuele ver- plaatsing een grote open ruim- te kunnen creeëren. De tweede fase van de verbouwing is ge- pland voor 1992. De face-lift, die de bibliotheek nu heeft ondergaan, is gericht op een ,,publieksgerichte pre sentatie". De kleuren oranje en bruin, die het gebouw twaalf jaren geleden mee- kreeg, zijn verdwenen. Er is afgeweken van de ,,mooie" opstelling die de architect des- tijds voor de kasten maakte engekozen voor een practische indeling. De nieuwe opstelling moet het de leden gemakkelij- ker maken een bepaald boek te vinden of bij een onderwerp te blijven snuffelen. ,,Geen boek staat nog op de dezelfde plaats en zelfs een trouwe be- zoeker heeft de eerste weken een plattegrond nodig" vol- gens Heemskerk. Binnenkort hangen er grote informatieve borden met de rubrieknum- mers (zoals 700) en de onder- werpen (kunst etc.) bij de in gang. De praktijk zal uitwij- zen of het nieuwe systeem echt publieksvriendelijk is. Voor het personeel zelf zijn ook aanpassingen aange- bracht. Zoals de balies op de benedenverdieping, die op klossen zijn gezet tôt stahoog- te. Deze week wordt veel drukte verwacht, maar daama verwacht het personeel door de nieuwe indeling veel routi- nevragen kwijt te zijn. ,,Daar- door komt tijd vrij voor de beantwoording van inhoude- lijke vragen". HOOGEZAND - Jud.oka-led.en van de Vereniging BVHS hebben vorige week drie dagen les gehad van de Judo Grootmeester An ton Geesink. In het Ponypark Slagharen geeft Geesink collèges aan allerlei clubs en sportscholen. Ook de Hoogezandster judoka's werden hard aangepakt tijdens het weekeinde. SLOCHTEREN - Op vrijdag 5 en zaterdag 6 juli wordt in het an- ders zo rustig gelegen Schaaphok aan het Slochterdiep het- Schaaphokstermidzomerfeest gehouden. Het spektakel-feest wordt ge houden in de grote Entjesloods Schaaphok nummer 9, die voor deze gelegenheid is omge- toverd tôt een feestruimte voor ongeveer 3000 gasten. De vrijdagavond staat in het te- ken van de touwtrekwedstrij- den, waaraan iedereen kan meedoen. Later op de avond speelt „Sweet Memories" en kan er volop gedanst worden. FOXHOL - Hedenmorgen om 11.00 uur plaatselijke tijd werd bij scheepswerf Volharding Bodewes de gastanker ..Relgas Nayantara" te water gelaten. In de loop van de dag gaat de gastank zelf het casco in, waarna morgenvroeg wordt begonnen met het plaatsen van het deksel op de tanker. De opdrachtgever uit India is zelf bij de ceremonie aanwezig. Vorig jaar juli haalde de Hoogezandster scheepswerf de order binnen bij de Indiase firma Reliance Industries Limited. Tôt no- vember werd gewerkt aan de voorbereiding, ,,want er komt een heleboel bij kijken aan inkoop en engineering" volgens J. Suur- meyer van de Volharding. De 100 man personeel werkten bijna acht maanden aan de tanker, waaraan specifieke eisen werden gesteld. Suurmeyer:,, Het was voor ons een spéciale order. Al- lereerst was het een buitenlandse opdrachtgever. Daamaast be- trof het een specifiek ontwerp. De tanker moet rivieren kunnen bevaren en heeft daarom een geringe diepgang". De scheepswerf kan de opgedane ervaring goed gebruiken voor de vervolgorder. In maart volgend jaar wordt, als ailes goed gaat, een zusterschip afgeleverd. „Wat we ema gaan doen, is nog onbekend. Maar ja, dat is typisch de scheepsbouw". SAPPEMEER - De Hooge zandster popgroep Cardiac Ar- rest treedt zondag 7 juli op in theatercafé ,,'t Pierement" aan de Noorderstraat. De groep kreeg vooral bekend- heid door hun optreden tijdens de braderie op Koninginnedag in Sappemeer. Tijdens het Open Podium Optreden sleep- ten zij de eerste prijs in de wacht. Wilt u meegenieten van deze plaatselijke melodieuze band, dan bent u vanaf 22.00 uur welkom. HAREN - Van 7 juli tôt en met 29 september toont de Hortus Haren het werk van elf beeld- liouwers. Beeldhouwer Nico Gerbenzon nodigde elf collega-kunste- naars met hun eigen opvatting over beelden uit voor de Hor tus. Onder de deelnemers zijn acht Groningers, onder wie Gerrie Baptist en Mirjam Veldhuis. De opening van de expositie vindt plaats op zon- dagmorgen om 11.00 uur. PATERSWOLDE - Op woens- dag 10 juli om 14.00 uur orga- niseert Natuurmonumenten een excursie over landgoed Vennebroek en langs het Frie- se Veen bij Paterswolde. Er wordt vertrokken vanaf de hoofdingang van landgoed De Braak. Voor meer informatie kunt u terecht bij opzichter E. Menkveld, tel. 05907-4273. Ze gaat erin. Een, twee, drieploemp. Foto Dennis Beek. 5 5 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Vanmiddag heeft Groen Links fractievoorzitter Roel Zuidema een nota met concrète voorstellen tôt verbetering van het milieu aangeboden aan milieuwe- thouder H. Mohers. Groen Links wil onder meer dat Chemisch Bouwafval (CBA) gescheiden wordt verzameld, milieuschadelijke bouwmaterialen worden verboden en de gemeente zelf ge- bruik maakt van schone alternatieven. Bovendien moet de aanvrager van een bouwvergun- ning vooraf bodemonderzoek laten doen. De voorstellen zijn volgens de Groen Links fractie al- lemaal op korte termijn realiseerhaar. Vandaar de titel van de nota: ,,'t Is mor eevm biegoan" of vertaald: een fluitje van een cent. Tijdens de Algemene Beschou- wingen bij de begrotingsbe- handeling vorig jaar drong Groen Links al aan op maatre- gelen voor een betere milieu- beheersing. De (korte) nota met concrète voorstellen is daarop het vervolg. Ze hebben vooral betrekking op bouwak- tiviteiten. Zoals de verplich- ting tôt het scheiden van che misch bouwafval (CBA). Daar- onder vallen heel gewone zaken als kunststof, lijmen, asfaltbeton, spaanplaat, lood, asfaltbeton en nog veel meer. Contrôle kan via bouw- en wo- ningtoezicht. Bij verkoop of uitgifte van grond kan de ge meente ook de verplichting opleggen tôt het scheiden van dit milieubelastende afval. Is de gemeente zelf opdrachtge ver dan kan de scheiding via de bestekken worden gere- geld. Bij andere opdrachtge- vers ligt er volgens Groen Links bij de gemeente een voorlichtende taak richting aannemers en architecten. Milieuschadelijke bouwmate rialen moeten volgens Groen Links absoluut verboden wor den. Ze horen op een zwarte lijst. Zoals asbest, aile produk- ten die chloor en fluorgehalo- geneerde koolwaterstoffen be- vatten en CFK's. Op een grijze lijst komen de materialen die ook schadelijk zijn, maar waarvoor alternatieven nog ontbreken. Een groene lijst daarentegen bevat milieu- vriendelijke bouwmaterialen zoals Europese houtsoorten en Granulaten, als vervanger van grind. Om het bouwen op mogelijk vervuilde grond te voorkomen wil Groen Links dat iedere aanvrager van een bouwver-| gunning eerst een bodemon derzoek laat doen. Daaruit I moet blijken dat de grond niet zodanig is verontreinigd dat er bij bouwen gevaar voor de volksgezondheid, het milieu of jiet bouwwerk zelf ontstaat. Tenslotte moet de gemeente zelf het goede voorbeeld ge- ven. Het eigen afval beperken. Milieu-vriendelijke bouw- en onderhoudsmaterialen gebrui ken. Zuinig zijn met energie, zwavelarme brandstoffen ge bruiken voor dienstwagensen motormaaiers en leveranciers opdracht geven hun producten af te leveren in herbruikbaar materiaal en niet in schadelij ke eenmalige verpakkingen. De Groen Links-fractie die met wethouder C. Drost verte- genwoordigd is in het Collège van B W, adviseert aile juri- disch toelaatbare voorstellen in de bouwverordening op te nemen en steeds bijtijds in te springen op ontwikkelingen die het milieu ontlasten. c De zaterdagavond moet de knaller van het feest worden. Naast buikdanseres Samiera, die met een slangenact op- treedt, zijn de groepen Slim- port uit Slochteren, Underco- ver uit Groningen en Flash- light uit Harkstede te zien en te horen. De entree bedraagt zeven gulden vijftig, kaarten zijn in de voorverkoop en aan de kassa verkrijgbaar. Allround-orkest Flashlight uit Harkstede HOOGEZAND-SAPPEMEER - De vorig jaar april gestarte lo- kale zender Radio Compagnie geniet een grote bekendheid en heeft een relatief groot luisterbereik. Dagelijks stemt 11% van de inwoners op de lokale programma's af en 32% luistert min- stens éénmaal per week. Dat zijn de voornaamste resultaten van het luisteronderzoek, dat het onafhankelijke bureau Mar- ketscan in opdracht van de omroep hield. Afgelopen vrijdag werden de resultaten bekend gemaakt. Van de 302 ondervraagde in woners van 15 jaar en ouder kent 84% Radio Compagnie en 55% van de geënquetteerden luistert wel eens naar de pro gramma's. Als algeheel waar- deringscijfer voor de lokale uitzendingen kwam er een 7,3 uit de bus. Voorzitter G. Miedema vertelt verrast te zijn door deze cij- fers: ,,Het overtreft onze ver- wachtingen. Het landelijk ge- middelde luisterbereik voor lokale omroepen ligt rond de 5% en wij zijn pas een jaar be- zig. Dat vind ik een knap re sultaat". De omroep gaat op financieel gebied een minder rooskleuri- ge tijd tegemoet. Sinds de start op 1 april 1990 subsi- dieerde de gemeente jaarlijks twee/derde van de totale kosten f 34.000,-. Voor ko- mend jaar zit er geen gemeen- telijke bijdrage meer in en moet de omroep via donaties, sponsors en eventuele rekla- me-inkomsten haar exploita- tiekosten zien op te brengen. ook voor al uw C Stationsweg 87 - Zuidlaren Telefoon 05905-4047 - Fax: 05905-4493 SUNROOFS 2 JAAR GARANTIE A f A vakkundig gemonteerd c/J|| incl. montage NU w™wi DRAAIDAKEN AAA gemonteerd |U|| vanaf UîfW i Schitterend SCHUIF/KANTELDAK AA. 1e kwaliteit KUn (Farmont F600) incl. montage Uwlli ZIJWINDSCHERMEN INCL. MONTAGE NU PER SET (D.h.z. 99.-) AUTOSHOPS HOOGEZAND - Meint Veningastraat 30 - Tel. 05980-91 \20 is een zeer complété auto voorzien van o.a. getintglas, luxe wieldeksels, verlichting in handschoenkastje, motor en bagageruimte, in hoogte verstelbare bestuurder(s)stoel, exclusieve striping en bekleding, radio voorbereidingset 4 boxen etc. IMog slechts enige 3- en 4-deurs modellen leverbaar. Met aantrekkelijke korting. VANAF 27.125,- RIJKLAAR Wacht niet de autoprijzen worden binnenkort (helaas) weer verhoogd rit I NItUVVODLMU - UUINUCnUAU H JULI l W i - rnuinn A Verschijnt ôlke donderdag in de ptaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schitdwolde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Oplage: 24.000 exemplaren Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie Adv.afd. Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Na 18.00 uur J. Wagt Tel. 05990-17975 m Morgen Buurman, vuilnis weer bij de weg? Jazeker. Vier voile zakken.'t Is wel een gesjouw. Ik heb maar één zak.' Hoe kan dat? Heb jij geen af val? Ik scheid mijn afval. Kranten, blik en glas houd ik apart, plastic lever ik in zodra er weer de mogelijkheid voor is én ik maak mijn eigen compost. Vindt de PTT dat leuk? Geen post maar compost. Al het afval uit de tuin en uit de keuken gaat daar in. Koffiefil- ters, theezakjes, schillen, gras, resten van de groentes, klok- huizen.... Dat is mij te veel werk. Ik flik- ker ailes gewoon in de zak. Waarom doe je het eigenlijk? Ik vind het veel werk om vier vuilniszakken naar de weg te moeten slepen. Ik vind het prachtig wanneer het groenaf- val straks zwarte compost is geworden. Die compost gooi ik over de tuin en ailes groeit en bloeit twee keer zo mooi. Composteren is niks voor mij. Ik heb geen idee wat er wel en wat niet op de compost moet. Dat leer je gauw genoeg. Infor matie kun je uit een boekje ha- len. KIM heeft een brochure met uitgebreide informatie over composteren. Ik voel er weinig voor. Als ik nu net zo'n mooie tuin had als jij. Bij j ou bloeit ailes veel beter. Hoe denk je dat dat komt? Na de zomer komt KIM zelf met een brochure over com posteren. Met aile fijne kneep- jes van het vak om mee te gaan doen. KIM is te bereiken op via Postbus 200, 9600AE Hooge zand of via telefoon 05980-91868. Noorderstraat 110 - Sappemeer alleen bij Auto Trend 14.95 Nlierwood tuner-versterker 449.- dubbel cass.deck 299.- CD speler 399.- 2 Bose XL1000 boxen 179 p. stuk 358.- TOTAAL 1505.- 999. Ambachtsweg4 Hoogezand - Tel. 05980-95700 IOpeningsti/den Elke dag tôt 18.00 uur geopend, vrijdagavond koopavond- zaterdag toi 17.00 uur geopend

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 5