Helft jonge duiven keert niet terug van opleervlucht <7 Drukte op Zuidlaardermeer Nieuwe geneesmiddelen- regeling moet nog wennen 39.- STAATSLOTEN fi, NO'OREN HELP El. ffftf 'A eldorenbos Bakkerswagen staat vier dagen per week aan de Zuidlaarderweg Politie vangt waterpiraat s E$ Bewegingsmelder OPEL KADETT'S y. André Lieberom: ,,lk ben er twee dagen ziek van geweest" Aanpassing arbeidsbureau Scheiden afval Flamenco en Blaauw in Halte Kropswolde Apotheek Sappemeer stuurt patienter terug SHOP DE TABAKSPOT' WIJ VRAGEN TER INRUIL weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving Goed brood is de /ZX\ basis voor elke 7171® Kiel-Windeweer - „Plaatselijk Belang" heeft er geen actie voor hoeven voeren en er is geen plattelandsubsidie aan te pas geko- men. Kiel-Windeweer heeft sinds afgelopen maandag weer een bakker! Terwijl het platteland bedreigd wordt met leegloop en de ene winkel na het andere postkantoor in de kleine dorpsker- nen gesloten wordt, kreeg het veenkoloniale dorp er een voor- ziening bij. Het familiebedrijf Bakker Hoekstra uit Zuidlaar- derveen begon deze week met de verkoop van warm versgebak- ken brood in een bakkerswagen op het laad- en losterrein voor vrachtwagens aan de Zuidlaarderweg. De gemeente Hoogezand- Sappemeer verleende een vergunning voor de standplaats, voor- lopig tôt het einde van dit jaar. In Kiel-Windeweer sloot an- derhalf jaar geleden de laatste kruidenierswinkel. Er rijdt nog wel 3x per week een SHV- wagen, waarin een kleine sor- tering brood te krijgen is. De uit Friesland afkomstige Hoekstra's begonnen in 1985 een bakkerswinkel aan de Dorpsstraat in Zuidlaarder- veen. Ailes wordt door hen zelf gebakken. De bakkerswinkel in Zuid- laarderveen is de enige in de wijde omtrek en van heinde en ver komen de klanten. Eige- naar Catrinus Hoekstra: ,,Het klinkt onlogisch, maar we hebben klanten uit Eelde en Gieten". Het bakkersechtpaar hoopt de klantenkring via de nieuwe standplaats uit te brei- den. Uit een kleine dorpswin- kel alleen valt volgens hen wel droog brood maar geen inko- men te halen. Minke Hoekstra staat in de winkel en doet het afwerken en verpakken van de verse producten. Catrinus is 's morgens om vijf uur al bij de bakovens te vinden, later op de dag staat hij in de wa- gen. Op donderdag staat de mobiele winkel op de markt in Slochteren. Uit Friesland nam het tweetal ondermeer hun liefde voor bij- zondere koek mee, zoals de Friese oranje koek (met ge- konfijte sinasappelschillen), die het ook bij de Groningers goed doet. Een specialiteit? ,,Nee, ailes is specialiteit in zo'n klein plaatsje" zegt Catri nus Hoekstra, maar hij noemt even grappend het platte ron de zonnebloembrood ,,voor in bikinitijd", omdat het zo lek- ker is, dat er geen beleg op hoeft en je er dus niet dik van wordt. Verlanglijstje In de verkoopwagen staan de broden en koeken naast het snijapparaat uitgestald. Voor het warme weer staat er nog een wandkoeling op het ver langlijstje en voor de winter een oventje. Maar verder kan de verkoop beginnen in de nieuwe bakkerswinkel aan de Zuidlaarderweg. Voor de Kielsters zelf voor uiteraard ook voor al het doorgaande verkeer van en naar Zuidla- ren. Met het warme weer van de laatste dagen verkoopt de warme bakker ook frisdrank en ijs. Op maandag, dinsdag, woensdag en zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur is de .win kel" aan de Zuidlaarderweg geopend. SAPPEMEER - Zestig jonge duiven van André Lieberom uit Sappemeer, die vorige week woensdag meededen aan een opîeervlucht zijn vanaf Assen niet naar huis teruggekeerd. On- verklaarbaar, omdat de andere postduivenhouders uit Hooge zand-Sappemeer slechts een enkele duif missen. Lieb.erom, lid van vereniging P.V. de Luchtstormers, is er naar eigen zeggen twee dagen ziek van geweest. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Dinsdagavond werd de boot van C.W. van G. uit Hoogezand door twee politieboten aehtervolgd op het Zuidlaardermeer, omdat hij veel te hard voer. Plotseling keerde de bestuurder de speedboot en voer recht op een van de twee politieboten af. Ondanks een uitwijkmanoevre werd het voorsehip van de politieboot geraakt door de achterzijde van de speedboot toen deze wegscheerde. De bestuurder stopte toen zijn actie en de boot werd in beslag genomen. Bij de aktie waren door de Zuidlaardermeergemeenten en de Rijkspolitie 10 poli- tiemensen ingezet. Gisterochtend werd de bestuurder gear- resteerd ..verdacht van bedreiging van de betrokken agenten waarbij levensgevaar voor betrokkenen te duchten was", aldus een persbericht van de politie van Hoogezand-Sappemeer. De postduivenhouders in Hoo gezand-Sappemeer zijn niet massaal gedupeerd zoals hun collega's van de afdeling F, die vooral leden heeft in Noord Drenthe. Daar keerden zater dag duizenden jonge duiven niet terug van hun eerste wedstrijdvlucht uit Beekber- gen. De afdeling Noord, waartoe de verenigingen De Luchtstor mers, de Snelle Wieken, Voor- uit en de Vredesduif behoren, deed aan deze rampvlucht niet mee. Wel was er vorige week woensdag een zogenaamde opleervlucht" (oefenvlucht) vanaf Assen. De meeste jonge duiven wisten de weg naar huis feilloos terug te vinden. Behalve die van André Liebe rom. Van zijn 120 jonge duiven is de helft nog steeds niet thuis en moet, na een week, als ver- loren worden beschouwd. ,,Hartstikke erg", vindt Lie berom. ,,je bent driekwart jaar met die duiven bezig ge weest. Ik ben er twee dagen ziek van geweest". Zijn de duiven van Lieberom slachtoffer geworden van de atmosferische storingen die mogelijk de oorzaak waren van de rampvlucht bij de afde ling F? De Belgische teletekst. had ervoor gewaarschuwd. De oorzaak zou liggen in explo- sies op de zon. Lieberom zet daarbij vraagte- kens. Hij heeft een andere ver- klaring. Het fiasco zou te wij- ten zijn aan het veranderde weer. ,,Twee maand was er geen zon geweest, plotseling werd het helder. Ik denk dat ze daardoor in de war zijn ge raakt, geen water konden vin den." Waarom alleen de dui ven van Lieberom daar last van hadden kan hij niet ver- klaren. Waren ze misschien niet gezond, zoals een enkele postduivenhouder voorzichtig suggereert? ,,Ik ben direkt naar de dierenarts geweest",. zegt Lieberom ,,die heeft ge- zegd dat de duiven niets man- keren". Secretaris T.P. Kienstra van de Vredesduif oppert nog een andere mogelijkheid. ,,Niet ie- dere duivenhouder komt er rond vooruit als hij verliezen heeft. Om zijn goede naam niet te verliezen". Als de verliezen groter zijn dan nu bekend zal dat vrijdag- avond blijken. Dan worden de jonge duiven van afdeling Noord ingekorfd voor hun eerste wedstrijdvlucht naar Deventer. Zijn het er veel min- der dan de verwachte 30 dui- zend, dan heeft niet iedereen voor zijn verlies uit durven komen. Lieberom krijgt af en toe nog een melding dat ergens een duif van hem is aangetroffen. ,,Ik haal ze altijd op. Laatst ben ik nog voor een duif naar IJmuiden gereden. die beesten probeer je dan met vitaminen weer op peil te krijgen". HOOGEZAND - De arbeidsbu- reaus Hoogezand, Marum en Stadskanaal starten als eerste in de provincie met een aan passing van hun informatie- centra. De centra, als het ware de hal waar je als klant bin- nenkomt, met balie en infor- matiekast, worden heringe- richt en krijgen een nieuw jas- je te weten een nieuwe huisstijl. Het is de bedoeling, ,,dat bezoekers en personeel elkaar gemakkelijker vin den". Knip deze tekst zorgvuldig uit en leg hem bij het oud papier. MEERWIJCK - Weer zon! Niet alleen zwemmers, surfers en een enkele verdwaalde speedboot genoten op de plaatseljke wateren. Ook de zeventig wedstrijdzeilers, die uit het gehele land en Duitsland naar het Zuidlaardermeer waren gekomen, profiteerden ervan mee. „Het is nog nooit zulk mooi weer geweest tijdens de ZZweek" vertelt wedstrijdleider W. Schreiber, terwijl hij terugblikt op de Zuidlaardermeerweek van de Zeilvereniging. FOXHOL- In Galerie „Halte Kropswolde", het NS-station aan de Woldweg, is in de maand juli de tweede ,,blau- we" expositie te zien. Jolanda Bootsma, Som Djien Tan en Hanny van der Vlugt exposeren hun werk onder de titel Blaauw". De opening vindt plaats op vrijdag 5 juli om 19.00 uur door Drs. Kuiper en wordt opgeluisterd met fla menco dans en muziek. Het werk zal tôt 28 juli te zien zijn op donderdag tôt en met zon- dag van 13.30 tôt 18.00 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Artsen en apothekers in Hooge zand-Sappemeer hebben weinig problemen met het nieuwe ge- neesmiddelenvergoedingssysteem (GVS) zoals dat per 1 juli van kracht is geworden. De plaatselijke vereniging van huisartsen heeft met de apothekers afspraken gemaakt over de vervanging van merkgeneesmiddelen door gelijkwaardige merkloze maar goedkopere preparaten. Patienten behoeven dan niet bij te beta- len. Alleen de apotheek Sappemeer laat patienten eerst een nieuw recept halen bij de huisarts. Zoals bekend heeft de regering het mes in de medicijnprijzen gezet door maximumprijzen vast te stellen voor geneesmid- delen die onderling vervang- baar zijn. Verschillende merk- preparten zijn duurder dan dit maximum. Daarvoor moet sinds 1 juli worden bijbetaald. De huisartsenvereniging van Hoogezand-Sappemeer heeft samen met de apothekers een lijst samengesteld van ge- neesmiddelen die ,,uitwissel- baar" zijn. ,,De apotheken mo- gen, aan de hand daarvan, zelf het goedkopere merkloze pro- dukt verstrekken ook als dat niet op het recept staat", zo vertelt mevrouw A. Hiddema, huisarts van de groepsprak- tijk Sappemeer en secretaris van de huisartsenvereniging. De apotheken in Hoogezand gaan ook op die manier te werk. Apotheek Sappemeer stelt patienten echter voor de keuze: bijbetalen of terug naar de huisarts voor een nieuw re cept. Daar wordt de regel ge- hanteerd: ,,Wij mogen geen re- cepten veranderen". Van een afspraak zoals door mevrouw Hiddinga vermeld zegt men niets te weten. Gaat het om een klein bedrag dan betalen patienten dat liever dan terug te gaan naar de huisarts. Het probleem is uit de wereld als de huisartsen zelf de goed kopere vervangers gaan voor- schrijven ook bij herhalingsre- cepten. Volgens de apotheken is het nog niet zo ver. Het kost ook nogal wat tijd om een en ander aan de patienten uit te leggen. Een enkele patient is heel verontwaardigd dat er plotseling moet worden bijbe taald voor een middel dat al jarenlang door het zieken- fonds werd vergoed. Dokter Hiddema is van me- ning dat in vrijwel aile geval- len evengoed een goedkoper middel gebruikt kan worden. Als er geen gelijkwaardige goedkopere vervanger is dan moet wel contact opgenomen worden met de huisarts, en soms met de specialist. Vol gens mevrouw Hiddema zijn dat uitzonderingsgevallen. Voor buitenmontage. Schakelt aangesloten lamp automatisch aan zodra beweging gedetekteerd wordt. Aansluitwaarde 100 Watt. Groot Gorecht 24 Telefoon 05980-26030 VAKANTIE AANBIEDING KINDER ATB(24inch) VOORDEEL IN KWALITEIT Slochterstraat 53 9611 CM Sappemeer Telefoon 05980-96596 van de bouwjaren '89-'90-'91 U krijgt bij aankoop van een nieuwe Kadett een meer dan goede prijs voor uw huidige auto ï#T HET IEUWS0LAD 45e JAARGANG NO. 28 DONDERDAG 11 JULI 1991 ECHTE Echte Bakker Noorderstraat 192 Sappemeer Telefoon 93382 Warme bakker begint in Kiel-Windeweer m mmmmmmÊÊÊÊÊÊÊmÊm Geldig t/m zaterdag a.s. Nieuweweg 22, Muntendam S! 05987-21708 van 399.- NU Alleen dit weekend S» Ambachtsweg4 Hoogezand - Tel. 05980-95700 Openingsti/den Elke dag tôt 18 00 uur geopend. vrijdagavond koopavond- zaterdag tôt 17.00 uur geopend

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 1