Weekkrant Primeur speciaal voor jongeren BETER THUIS IN FINANCIERINGEN duTb OCCASIONS AANBIEDINGEH AUTOBEDRIJF TULP B.V. ooqc 895 - SELEKTWfoiEN «WoRTELBOER wooncomfort om de hoek De wortels van het Groninger Land Financieringen „De krant lezen hoort bij het leven" 50 fa»)a>ff- Tips voor trips Tocht en Foto-exposities in Marengebied Tienuursrace Flitsen Nog een blauwe zomer Radio Compagnie lele vrijdagavond n de lucht Verend op de fiets Poppen in Zuidlaren 2%-zits bank van 2022.- voor 1 695." 2-zits bank, moderne bekleding van 1195.- voor 895." Hoekcombinatie, zware dralon bekleding Eethoek blank eiken van 2795.- voor 2495.- Salontafel blank eiken van 1100.- voor 895." Vitrinekast donker eiken van 2495.- voor 2095-' Fauteuil met decoratieve stof van 795.- voor 595. Leren 2 3-zits combinatie, donkergrijs van 4495.- voor 3995." Fauteuil zwart hout van 1550.- voor 1000. idem van 1650.- voor 1100.- Eethoek massief grenen van 2045.- voor 1 475» Moderne eethoek keuze uit verschillende stoelen V3n 1 145." VOOt Eetkamertafel 110x110 cm, zwart of wit van 429.- voor 298. Slaapkamer 140x200, zwart m.d.fvan 2310.- voor 1695." Slaapbank van 1195.- voor 995.- Diverse kleinmeubelen 20 /0 kOTtlfig HOOGEZAND-SAPPEMEER - „Helder, beknopt en konkreet" staat er onder de kop van 'Primeur', de eerste weekkrant voor jongeren. .Jongeren zijn over het algemeen niet meer zo lees- graag. Zij krijgen steeds minder actualiteiten onder ogen. Een gewone krant is vaak te langdradig en te uitgebreid, vandaar Primeur" vertelt Aukje Holtrop, hoofdredacteur en initiatief- neemster van de week-krant 'Primeur'. De nieuwe krant is spe ciaal vôôr (en gedeeltelijk door) 12 tôt 17 jarigen geschreven. Holtrop: „Wij proberen het nieuws en achtergrondinfor- matie zô te brengen dat het wél leuk of intéressant is het om te lezen. De krant lezen hoort bij het leven, ook voor jongeren". Veertien pagina's op weekendformaat staan vol wereldnieuws: économie, bui- tenland, actueel, natuur en mi lieu. Maar ook amusement, hart en ziel, computers en techniek (met spelletjes) en sport. Onderwerpen, die je ook in een 'volwassen'krant vindt, alleen is de manier van schrijven anders. Hoofdredac teur Holtrop denkt dat het werken voor een jongeren- krant zelfs moeilijker is dan voor een 'normale' krant. De meeste joumalisten van Pri meur zijn rond de dertig en le ven zich in „in dingen, die voor de jongere intéressant zijn". En wat ze zelf ook nog leuk vinden. Op twee pagina's in de krant komen de jongeren zelf aan het woord. Onder de naam ,,Persploeg" tref je 7 of 8 inge zonden verhalen aan. Als le- zer(es) kun je zelf op pad gaan en een verhaal, reportage of interview maken. Vantevoren laat je schriftelijk of telefo- nisch weten, waarmee je aan de gang wilt. Dan krijg je naast een perskaart ook enke- le schrijf- en interviewtips toe- gestuurd. Hanneke Bartelds (14) uit Ha- ren pakte de pen op en publi- ceerde onlangs op de pagina „Persploeg'. Tijdens een tie- nertour schreef zij samen met vriendin Verine van Toi het verhaal 'De mysterieuze walk man', dat ingekort in Primeur kwam te staan. Achteraf is Hanneke er niet meer tevre- den over: „Ik snap niet dat het erin kwam". Zij heeft een abonnement op de jongste krant van Nederland, maar leest ook regelmatig de NRC. Primeur is heel anders. Op de computerpagina na sla ik niets over. Al leest het in bed we' een beetje moeilijk. Het for maat is eigenlijk iets te groot". schijnt de krant wekelijks in een oplage van 15.000. Er is een speciaal vakantieabonne- ment: zes weken voor een tien- je. De krant is ook in Hooge- zand-Sappemeer bij verschil- lende boekhandels te koop. \\Wt6t?ï De Gouverneurstuin ASSEN - In het hart van de Drenthse hoofdstad ligt de Binnenstadstuin 'De Gouver neurstuin'. Momenteel niet al leen een bezoekje waard om de mooie vijver en natuurlijke en gecultiveerde plantencombi- naties, maar ook voor de beel- denexpositie. Beelden even gevarieerd als de tuin zelf en gemaakt door 13 kunstenaars uit heel Neder land. De Culturele Raad voor Drenthe, Gemeente Assen en het VW selekteerden tezamen om een breed aantal facetten van de hedendaagse beeld WINSUM - De VW-Marenge- bied heeft een dagtocht uitge- zet om het Noordgroninger platteland beter bekend te ma ken. Bij de tocht „De wortels van het Groninger land" is een informatief boekje uitgege- ven. De tocht begint in de land- bouwtuin van de Hortus Ha- ren en gaat zo gewenst per tou- ringcar of eigen vervoer naar het noorden en westen van de provincie. Onderweg kan een kano- of wandelpauze geno- men worden. Het arrangement eindigt op de proefboerderij voor de akkerbouw „Kollum- merwaard". Daar is ook de Akkerbouwexpositie te zien met informatieve panelen over de geschiedenis en de toe- komst van de akkerbouw in dit gebied. In het VW-kantoor in Win- sum exposeert de fotograaf Hans Sas. Zijn foto's sluiten aan bij de dagtocht en gaan over het landschap en de land- bouw. Ten dele realistisch, met herkenbare machines en handelingen, maar er is ook een abstracte kant van zijn werk te zien in de serie ,,ge- dachten en gevoelens in kleur". Het VW marengebied organi- seert elk jaar een foto- wedstrijd met een bepaald thema. Voor 1990 was dat Dorpsgezichten De ingezonden foto's van de wedstrijd en de foto's van Hans Sas zijn te bekijken van 25 juli tôt en met 27 augustus in het VW-kantoor in Win- sum, aan de Hoofdstraat 4. Op zondag is het kantoor geslo- ten. NOORDLAREN - Ruim hon- derd kinderen 10 uur lang zei- lend op het Zuidlaardermeer. Voor hun plezier, maar ook om te winnen. Dat gaat zater- dag 10 augustus gebeuren tij dens de traditionele Tienuurs race voor Flitszeilers. Er wordt gevaren in de Flits, dat wil zeggen de jeugdklasse van 6 to 18 jaar. De race wordt dp 17p Vppr eehouden op het Zuidlaardermeer. In elke boot bevinden zich twee be manningen, die elkaar om de anderhalfuur aflossen. Dat wisselen kan spectaculaire beelden opleveren voor de toe schouwers, die het geheel van- uit de haven van het recreatie- park „De Bloemert" in Noord- laren kunnen volgen. Brooc (of portemonnee) mee want het kan een lange dag worden: s'morgens om 8 uur wordt er gestart en de finish is om 6 uur 's avonds. FOXHOL - Voor de derde maal wordt deze zomer in Ga lerie Halte Kropswolde een expositie gehouden, rond de kleur blauw. Vanaf vrijdag 1 augustus toont Lex Smit Duyzentkunst recent werk in het voormalige stationsgebou w De opening zal om 19.30 uur gedaan worden door Drs. C.A. Gedeon. De muziek wordt ver- zorgd door Martien Stienstra, op saxofoon en computer. Lex Smit Duyzentkunst is geen on- bekende voor regelmatige be- zoekers van de galerie aan het spoor, reeds eerder exposeerde hij er zijn werk. Tôt en met 25 augustus is zijn nieuwe werk te bekijken op donderdag tôt en met zondag van 13.30 tôt en met 18.00 uur aan de Woldweg 46. SAPPEMEER - Vanaf morgen- avond is Radio Compagnie zes vrijdagavonden lang van zes uur tôt middernacht in de lucht. Het programma ,,de Zo- meravondshow" breidt haar normale programma uit met lit-muziek uit de zestiger tôt negentigerjaren. Ook het nationale muziekpro- dukt krijgt de nodige aan- dacht. Rode lijn in de vrijda- gavondshow blijft de Juke box. Tijdens de uitzending kunnen kandidaten zich aan- melden en hun eigen smaak in de jukebox-lijst zetten. Wil je meedoen met dit radiospel? Bel op vrijdagavond naar tel. 05980-96688. SAPPEMEER - Mensen met rugklachten en de niet-zo-ge- oefende fietser hebben vaak last van hun fietszadel. Vering aan de fiets blijft uitvinders bezighouden. In Gorinchem is een verende zadelpen ontwor- pen, die in plaats van de ge- bruikelijk zadelpen kan wor den gemonteerd. Volgens de 'Stichting Fiets!'in Amsterdam biedt deze nieuwe verende zadelpen vooral bij het rijden op een slecht weg- dek meer confort. Uitproberen dus. ZUIDLAREN - Het „Gronin- ger Landschap" is niet alleen als grote expositie in het Veen- koloniaal Muséum in Veen- dam te zien, ook in Drenthe is er belangstelling voor dit spe- cifieke landschap. Tôt en met 15 september exposeert Betty Poppen schilderijen onder de titel „het Groninger Land schap "in de Bibliotheek van Zuidlaren. Landschappen vol uitgestrekt- heid en wijdsheid, platheid en sfeer. In een abstracte vorm zijn ze geschilderd met oostin- dische inkt en aquarelverf. Te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voor een persoonlijke lening of een doorlopend krediet kunt u eenvoudig even bellen of langs komen Een persoonlijk en deskundig advies staat bij ons nummer één Parallelweg 93 Hoogezand Telefoon 05980-99800 Citroën Visa 11 RE, wit 1988 Peugeot 305 GL, zilver1982 Opel Ascona, op gas, rood1982 Fiat Regata S 85, blauwmetallic1986 Fiat Uno 75 IE, wit1987 Ford Orion 1.6 L, wit1986 VW Jetta GL automaat, groenmetallic 1981 VW Jetta, blauwmetallic 1985 Daihatsu Cuore TS, wit1986 Daihatsu Cuore CS, blauw1988 Daihatsu Charade TS, rood1987-1989 Daihatsu Applause XI, stuurbekrachtiging, groenmetallic 1990 Seat Fura L, rood 1985 Seat Marbella GL, wit1987 Seat Ibiza L, rood 1987 Nissan Cherry 1300 GL, groen 1983 Suzuki Alto GL, blauw 1987 Volvo 340 DL, automatic, grijs1983 Borgercompagniesterstraat 82 SAPPEMEER Telefoon 05980-93227 DAIHATSU Noorderstraat 95-203, Sappemeer, tel. 05980-92373 ntT NIEUWSBLAD - DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1991 - PAGINA 5 -îr,ov /-iVfnVinr vtot* A/D6 Gemma (14jarige scholiere) in vakan- tietijd, op de caTtoon van illustrator Hein de Kort in een 'Primeur' van be- gin juli. „Hoogezand-Sappemeer staat voor mij voor de aardrijkskundeles aldus de maker. Gemma funktioneert niet in vakantietijd, dus vraag haar niets over plaatsnamen! U/MUTTlrnytcl fû lofon 71 SUPER Opruiming Showroommodellen laatste week etc.

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 5