Hilde Wessels Centrum voor start Educatie Heika de lakenvelder heeft een kalf letsj naar hte*"©0 prifo Hoogezand: Winkelcentrum Gorecht Oost 133, Tel: 05980-21210. Alsnog WWV voor gehuwde vrouwen Jeu de boules banen achter wijkcentrum ,,De Kern" Uitleningen bieb omhoog MET SP0E0 TE KOOP SEVRAAGD Actievoerders niet bij B W HET NIEUWSBLAD ,,Leerwijck" aan Langewijk Forten en fietsen Met terugwerkende kracht aan te vragen Frans en Engels Koepelconcert bij Puur Kultuur Volleyballers Nostalgische boottocht op Reitdiep Van raadszaal naar radio Q'e 05980 - 9 30 66 KLEURENFOTO'S IN 27 MINUTEN KLAAR! SAPPEMEER - Begin september gaat een nieuwe onderneming van start in Sappemeer. Onder de prachtige naam ,,de Leerwijck" begint Hilde Wessels achter haar huis aam de Langewijk een centrum voor educatie, waar volwassenen aile mogelijke cursussen kunnen volgen, van ta- lencursussen op maat tôt creativiteitslessen in aquarelleren en houtbewerking. Bovendien kunnen scholieren er terecht voor degelijke huiswerkbegeleiding of voor bijlessen in welk vak dan ook. Aan de twee leslokalen plus entree en toilet wordt op dit moment de laatste hand ge- legd. Volgende week moet ailes klaar zijn. Waarom begint iemand een onderwijsinstituut in een uit- hoek van Sappemeer? ,,Ik denk dat er behoefte aan is. Mensen vragen of ik ze wil bijspijkeren bijvoorbeeld in Engels. Er zijn wel allerlei cur sussen in de gemeente, maar er is bijvoorbeeld geen tale- ninstituut", zegt Hilde Wes sels. Is de Langewijk voor veel mensen niet een beetje afgele- gen? ,,Ik denk het niet. Som- mige kinderen gaan voor huis werkbegeleiding naar Haren of Winschoten en veel mensen volgen creativiteitscursussen in Groningen. Straks kan dat allemaal hier". De creativi teitscursussen geeft Hilde Wessels niet zelf. Daarvoor zijn 2 bevoegde leerkrachten aangetrokken. De andere vak- ken en de huiswerkbegelei ding wel. Een psycholoog en een orthopedagoog zijn op af- roep beschikbaar voor hulp aan kinderen met grote pro- blemen. Hilde Wessels heeft onderwij- servaring op een breed terrein. Ze begon in het basisonder- wijs en werkte na de geboorte van haar eerste kind als inval- kracht op verschillende scho- len voor Voortgezet Onderwijs zoals LBO, MAVO, LEAO en Middenschool. Meestal voor langere perioden. Ongeveer ai le vakken gaf ze, van muziek tôt wiskunde en op een ver- pleegsteropleiding zelfs anato- mie. ,,Ik ben nooh zonder werk geweest", zeg :e met enige trots. ,,Ik ben er plooi- baar van geworden en stress- bestendig". In de loop der ja- ren behaalde ze allerlei be- voegdheden als Engels, handelsrekenen en biologie en volgde een Post HBO-cursus ,,ondernemerschap nieuwe SAPPEMEER - Langs 42 oude forten en over vele kilometers liniedijken is door de ANWB een 200 km lange fietsroute uitgezet. De tocht voert langs recreatie- gebieden in Noord Holland. Wie 200 km een hele trap vindt, kan één of twee etap- pes, elk 20 kilometer, van de rit nemen. Een routekaart is verkrijgbaar bij de ANWB- en VWkantoren. stijl". Geen proppen Wat voor soort juf is Hilde Wessels? ,,Er wordt niet over me heengelopen. Ik verwacht van kinderen dat ze normaal doen en dat doen ze dan ook. Met een prop gooien in mijn klas doe je gewoon niet. Ondanks al die goede ervarin- gen verlaat Hilde Wessels nu het reguliere onderwijs en gaat voor zichzelf beginnen. Waarom? ,,In het onderwijs is het een beetje benauwd door aile regelgeving. Een beetje zuinigjes ook. Als je wat be- denkt is de pot leeg. Dat HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gehuwde vrouwen, aan wie voor 23 december 1984 een WWV-uitkering geweigerd werd om- dat zij niet voldeden aan de kostwinnerseis, kunnen deze werk- loosheidsuitkering alsnog met terugwerkende kracht aanvra- gen. Sinds de nieuwe wet gelijke behandeling WWV van kracht is hoeven noch gehuwde vrouwen, noch mannen meer aan de kost winnerseis te voldoen. maakt mensen ook minder ge- motiveerd". Bovendien trekt haar het zelfstandig onderne- merschap. ,,Eigen baas zijn. Me helemaal ergens voor in- zetten. Samen met de cur- sisten de lestijden vaststellen. Onderwijs geven op maat, niet over de hoofden heen". Als voorbeeld noemt ze het bege- leiden van ondernemers die willen automatiseren. ,,Ze ko- pen een boekhoudprogramma met gebruiksaanwijziging en soms een paar algemene les- sen. Bij mij leren ze op de com puter echt hun eigen boekhou- ding te doen". De cursussen gaan in septem ber van start. Er wordt begon- Hilde Wessels, educatief on- dernemer in de dop, legt uit hoe het leslokaal er volgende week uit zal zien. (Foto Hans Zuidema nen met Engels voor gevorder- den en beginners, opleiding voor het middenstandsdiplo- ma, creatief houtbewerken en (bloemen) aquarelleren. Huis- werk- en studiebegeleiding is er elke avond van kwart voor zes tôt kwart voor acht. De ta rieven liggen volgens Hilde Wessels ,,aan de onderkant van de landelijke marges". Sappemeers nieuwe onderne mer in educatie is te bereiken onder telefoonnummer 05980 94417. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Binnenkort starten er cursus sen Frans en Engels in Hooge- zand-Sappemeer. Er zijn cur sussen voor de absolute begin- ner en voor mensen die al wat gevorderd zijn. Inlichtingen mevrouw I. Kui- pers 05910-32222. In het verleden kende de Wet Werkloosheidsvoorziening (WWV) een kostwinnerseis. Deze eis werd alleen gesteld aan gehuwde vrouwen. Het in- komen van een gehuwde vrouw werd vergeleken met dat van haar echtgenoot. In praktijk betekende het dat veel gehuwde vrouwen geen recht op uitkering hadden. Deze regel was niet in over- stemming met de regels van de Europese Gemeenschap, die stelt dat mannen en vrouwen gelijk behandeld moeten wor- den. De wet in Nederland werd eind 1984 bij gesteld en de kostwinnerseis aan vrou wen werd niet langer gesteld. Vanaf dat moment kregen ge huwde vrouwen,die zich aan- meldden een WWV-uitkering. Als zij al voor die datum werkloos waren geworden, vielen zij voor de wet ,,buiten de boot" en ontvingen niets. Dat is nu veranderd. Dus behoort u bij de vrouwen, die een uitkering geweigerd werd, of heeft u destijds zelfs geen aanvraag ingediend van- wege de kostwinnerseis? Dan kunt u nu alsnog naar de Ge- meentelijke Sociale Dienst om met terugwerkende kracht een aanvraag in te dienen. U dient wel te voldoen aan de gangba- SAPPEMEER - Maandag- avond aanstaande tussen 7 en 8 uur wordt in het programma Puur Kultuur bij Radio Com pagnie een gedeelte van het Koepelconcert uitgezonden. Half juni verzorgden leerlin- gen van de gemeentelijke mu- ziekschool een concert in de Hervormde Koepelkerk. re voorwaarden voor een WWV-uitkering, zoals werk loos zijn en beschikbaar zijn voor de arbeidsmarkt. De aanvraag moet worden in gediend voor 1 januari 1992. Daarna geldt de inhaalmanoe- vre niet meer. Deze aanvraag kan ook belangrijk zijn voor mensen, die tijdens een lopen- de WWV-uitkering als zelfstandige zijn gaan werken en daarna geen uitkering meer krijgen. Als zij opnieuw werk loos worden, kunnen zij nog recht hebben op het nog niet uitgekeerde gedeelte van de WWV. Ailes voor 1 januari aanstaande. Weet u nog niet zeker of u in aanmerking komt voor deze regel? In de brochure, die het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft uit- gegeven, is ailes uitvoerig uit- gelegd. De brochure ,,Geen kostwin nerseis meer in de WWV" is verkrijgbaar bij de plaatselij- ke Sociale Dienst of via het Ministerie, tel.070-3334455. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Dankzij goede samenwerking tussen wijkcentrum de Kern in Hoogezand en de Algemene Ne- derlandse Bond voor Ouderen (ANBO) zijn achter het wijkcen trum twee ,,jeu de boules" banen gerealiseerd. De Anbo wist 3250 gulden los te peuteren uit de gemeentelijke pot voor flan- kerend ouderenbeleid, het wijkcentrum nam de aanlegkosten voor zijn rekening. De jeu de boules banen zullen elke maandagmorgen ge- bruikt worden door de oude ren die in het centrum het An- bosteunpunt bezoeken. Op donderdagmiddag kunnen de leden van de kaartclub hun denksport afwisselen met wat lichaamsbeweging. Anbo-secretaris R. Noorda hoopt dat in de Noorderpark- buurt een ,,jeu de boules" ver- eniging zal worden opgericht. Maandag 2 september om 9 uur 's morgens worden de jeu de boules banen in gebruik ge- nomen. Kees Kersaan, voorzit- ter van Stichting De Kern zal de eerste bal gooien. Regelma- tige bezoekers van het steun- punt zullen in een kraampje de produkten van hun creati- viteit te koop aanbieden. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het aantal uitleningen bij de bi- bliotheek is gestegen. 10 duizend maal vaker ging er een boek, een compactdisc of bladmuziek over de balie. Procentueel be- draagt de stijging 2.6 procent. De volwassenen lenen meer en er is een stijgende aandacht voor compact-discs. Opmerkelijk is de stijging bij de uitleen van de bladmuziek. Sinds er een wissel- collectie is wordt bladmuziekk 45 procent meer uitgeleend. Opmerkelijk is dat de be- langstelling voor stripboeken terugloopt. Ongetwijfeld heeft dit te maken met de demogra- fische ontwikkelingen. Het aantal kinderen in de strip- boekleeftijd daalt. Dit jaar is hard gewerkt aan de opschoning van de collectie. De bieb telde teveel oninteres- sante en verouderde titels. In 1990 zijn ruim 17.000 boeken verwijderd. Acht duizend nieuwe titels werden aange- kocht. Het aantal leners bleef stabiel, tien en een half duizend. Makelaardij Hoogezand bewijst het! Kopen goedkoper dan huren diverse soorten woningen in en rond Hoogezand/Sappemeer Makelaardij Hoogezand I HOOGEZAND-SAPPEMEER - Actievoerders uit de Van den Boogerdflat aan de Treubstraat zegden gistermiddag op het laatste moment een bezoek aan B W af. ,,Uit angst voor repré sailles van de verhuurder van hun flat" werd als argument ge- noemd. De afgelopen week had het tweetal jonge bewoners hand- tekeningen verzameld bij hun mede-flatbewoners tegen de verpaupering en verslechterde woonomgeving. De actievoer ders zouden de handtekenin- gen aanbieden aan wethouder H. Mobers. Volgens de voorzit- ter van de huurdersvereniging Kees Meelker ging het om een kleinschalige actie. Meelker: ,,Het is hen, volgens mij, ei- genlijk om de kabel te doen. Ze willen graag een kabe- laansluiting op de 4-hoog flat, maar door de grote leegstand vindt het CAGD dat niet ren- dabel." De flats aan de Treubstraat en de Cort van der Lindenstraat zijn jarenlang probleemflats geweest. Grote leegstand, gekraakte wonin gen door drugsgebruikers, vandalisme en criminaliteit. Volgens Meelker is er al veel verbeterd door de afsluitende deur met intercom bij de in gang van de flat. De huurders vereniging heeft een procédu re tegen de eigenaar in gang gezet bij de kantonrechter. Voor 12 september moet daar de uitslag van een gehouden onderzoek over de flat binnen zijn. Heika de rode lakenvelder van de gemeente heeft vorige week een kalf gekregen. Moeder en kind maken het uitstekend. Heika loopt in het Gorechtpark op de dierenweide naast de kinder- hoerderij. Gemeentelijk dierenverzorger Heringa is zeer verheugd over de gehoorte van de echte rode lakenvelder. Wel ziet hij prohlemen voor de toekomst. Heika's minnaar is uit onze streken vertrok- ken. Slechts zwarte lakenvelder stieren zijn er over. De gemeenteraad moet dus maar even zorgen dat Heika vol- doende reisgeld krijgt om raszuiver te kunnen paren. Het is werkelijk de moeite waard want Heika is een pracht van een koe. Nooit geweten dat de gemeente zo'n goede veefokker is. KIM heeft onlangs een boot- tochtje gemaakt langs het Meerwijck gebied. Wie toen ook aan het Zuidlaardermeer vertoefde, heeft de kim kun nen zien. Het is daar prachtig en het bij- zondere is wel dat het zo dicht bij huis is. Er is natuurschoon en rust. KIM heeft genoten van de tocht. Maar er dreigen donkere wol- ken boven de einder. Er zijn plannen om het gebied om te toveren tôt een recrea- tief pretpark. Is het dan nog de moeite waard om rond het Zuidlaardermeer op zoek te gaan naar rust en natuur? KIM zal aan de horizon ver- schijnen als er iemand is die de natuurlijke rust van Meer wijck wil verstoren. KIM komt. Afgelopen zaterdag werd tij dens het ,,Zomerspektakel" gehouden strandvolleybal- toernooi het team van cam ping Meerwijck winnaar tij dens een sportief toernooi. SCHIERMONNIKOOG - Op zaterdag 7 september vindt er een nostalgische boottocht plaats op het Reitdiep in het kader van het festijn ,,Schier- monnikoog 125 jaar bad- plaats". De bootreis is een ko- pie van de bootreis die het vroegere passagiersbootje SOPHIE vanaf 1915 en de schepen van Wagenborg 's zo- mers bij kalme zee maakten. eer weten bellen met 05195-1111 HOOGEZAND - B W wil geen vaste participant van Ra dio Compagnie worden, zoals gevraagd was. Het Collège heeft al eerder besloten alleen structurele startsubsidie - ver- deeld over meerdere jaren- te geven aan de lokale zender. Het Collège stelt voor positief te reageren op het verzoek een rechtstreekse verbinding te leggen tussen de raadszaal en de radiostudio. De financiële consequenties worden op een rijtje gezet. B W wil met de radio in de toekomst een sa menwerking, zoals met de kranten. Daar wordt onder- scheid gemaakt tussen de re- daktionele (nieuws, informa- tie) kant en de commerciële kant (advertenties). Hoewel er tôt op heden nog geen rekla- memogelijkheid is bij de loka le radio, wordt deze lijn aange- houden. Van de CD, die Radio Com pagnie gaat maken met lokale artiesten, neemt het Collège er bij voorintekening ook dertig af. J8> En als je fotorolletje vol is, wil je natuurlijk zo snel mogelijk het resultaat van die grappige, ontroerende of leuke herinneringen zien. Bij Prifo kan dat. Want daar worden je kleurenfoto's in 27 minuten perfect afgedrukt! .,61 NIEUWSBLAD - DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1991 - PAGINA 3 Wegens enorme verkoop van de laatste weken: voor veel bij ons Ingeschreven koopwonlngzoekenden Ons kantoor Is gelegen midden in het Centrum van Hoogezand Wekelijks komen tientallen koopwoningzoekenden dan ook onze foto- en diapresentatie bekijken Indien wij deze mensen niet direkt kunnen helpen, worden zij bij ons ingeschreven, zodat wij hen direkt, als wij een naar ons oordeel voor hen geschikt objekt krijgen aangeboden, een fotopresentatie kunnen toesturen Op deze wijze zijn reeds veel van onze verkoopbemiddelingen snel tôt stand gekomen Wilt u uw woning zo goed mogelijk verkopen, neem dan konlakt met ons op en wij maken een gratis taxatie van uw woning m Verschijnt elke donderdag in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwolde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Oplage: 24.000 exemplaren Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Fledaktie Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd. Na 18.00 uur J. Wagt Tel. 05990-17975 warme en koude buffetten salades hors d'oeuvres bittergarnlfuren diners yf tfraterr n<f Komplete organisatie en professionele verzorging op elke lokatie O.a.: bij u thuis, in uw bedrijf of in één van onze zalen Korte Groningerweg 47 - Hoogezand/Foxhol - Telefax 05980-95738 Bestellingen voor afhaal-maaltijden of salades e..d.: voor het weekeinde tôt zaterdag 12.00 uur, andere dagen tôt 17.00 uur

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 3