Mini-rotonde open geknald, maar alweer beschadigd f Mr. G.J. Meyer "Juridische bijstand: vaker nodig dan men denkt" 1 m Eerste Den Uylplein in Nederland Bus en boer Leilindes Handgeschilderd porcelein Natuurfietstocht Verzekering biedt uitkomst HOOGEZAND - Met een enorme knal uit een klein, maar echt kanon, afgevuurd door 2 kanno- niers uit Boertange werd vrijdagmiddag de minirotonde aan de Abraham Kuypersingel voor het verkeer opengesteld. De weggebruikers lijken er snel aan te wennen, zo is de indruk van de politie. Met in elk geval één uitzondering: dinsdag liep de middenberm aan de kant van de A Kuypersingel een flinke deuk op. Een zwaar voertuig moet behoorlijk uit de koers zijn ge- raakt. Gistermiddag kon noch de politie noch de dienst gemeentewerken opheldering over het voorval verschaffen. Hoeveel schade is aangericht en wie daar voor opdraaitblijft dus in nevelen gehuld. Maar vrijdag was het feest. De paraplu's die de aannemer had uitgedeeld aan de genodigden behoefden niet gebruikt te worden. Het was bij uitzonde ring eens een keertje stralend weer, toen de rotonde werd opengesteld. Maar eerst waren er toespraken in het gemeente- huis, had de werkgroep Abra ham Kuypersingel (WAK) zichzelf opgeheven en lieten schoolkinderen massa's bal- lonnen los. ,,Het is een bijzon- der plein", zei een sceptisch toekijkende omstander: ,,af- wachten maar hoe het bevalt". ,,Een stedebouwkundig kwali- teitsprodukt op een markante plek", vond wethouder Mo- bers zelfverzekerd. Hij mocht het bordje onthullen met de woorden „Dr. J.M. den Uyl plein, 1919 - 1987 staatsman", waardoor Hoogezand-Sappe- meer de eerste gemeente in Nederland is met een plein ge- noemd naar de man die zo lang het gezicht was van de Partij van de Arbeid. Echt fietsersvriendelijk is de- ze rotonde niet. Lekker een rondje rijden is er niet bij. Fietsers hebben weliswaar hun eigen circuit, inclusief sfeervolle bolletjesverlichting, maar ze moeten wel telkens stoppen om de auto's voorrang te verlenen. De schoolkinde ren van de Nico Bulderschool, de Regenboog, de Koppius- en de Casimirschool deden het keurig, maar zij hadden dan ook vooraf geoefend met het rotondespel. Toch heeft Rijkswaterstaat voorkeur voor deze voorrangs- regeling, zo had Drs. D.J. van den Bosch de genodigden laten weten en ,,hoe krapper de ro tonde is hoe veiliger". Maar de rotonde is niet bedoeld als ,,autootje pesten". ,,De bus en de boer moeten er langs kun- nen, evenals de vrachtwagen van 27 meter lang", aldus Van den Bosch, die de gemeente fe- liciteerde met de ,,positief cri- tische aktiegroep de WAK", die echter bij monde van me- vrouw M. van Dijk had aange- kondigd zich op te heffen. Niet omdat de Abraham Kuyper singel met de rotonde nu vol- maakt veilig is geworden, maar omdat het eerst gestelde doel is bereikt. ,,Als anderen de fakkel willen overnemen kunnen ze wel bij ons terecht voor informatie", zo verklaar- de mevrouw M.van Dijk. Op die nog bestaande onveilig- heid wezen ook de kinderen van de 4 scholen. Ze hadden borden bij zich met de teksten: ,,A.K. Singel blijft levensge- vaarlijk", ,,HS doe wat aan de veiligheid, zo raak je al je in- woners kwijf'en ,,op deze hoek doe ik het in mijn broek". Al werd door iedereen gespro- ken van een fraai aangelegde rotonde, op dit moment is het nog vooral een constructie van steen en asfalt. Maar dat gaat veranderen. De bomenrij op de middenberm van de A.K. singel wordt doorgetrokken. In de perken tussen rotonde en fietspad komen lage coto- neasters met leilindes" rond- om. In het verhoogde midden- perk komt lage beplanting met in het middelpunt juist ,,iets hoogs" zodat het over- zicht blijft, maar het doorzicht verdwijnt, zo vertelt adjunct- directeur gemeentewerken R. Nauta. Een prachtige plek is het voor een kunstwerk, maar Met een kanonnetje werd het Den Uylplein opengeschoten. het geld is voorlopig op. to: Dennis Beek. ZUIDLAREN- Op 29 en 30 juni wordt in de foyer van de ma nège Het Ruiterkamp een overzichttentoonstelling ge- houden van werk van leden van Het Porcelein Schilder Genootschap. Leden uit de noordelijke pro- vincies geven tijdens de expo- sitie demonstraties porcelein- schilderen. De tentoonstelling is geopend van 10.00 tôt 18.00 uur en de toegang is gratis. HOOGEZAND - Het IVN or- ganiseert op zondag 30 juni een natuurfietstocht. Op de tocht over Westerbroek, En- gelbert, Harkstede zal aan- dacht besteed worden aan vo- gels, planten en wat de IVN- gids verder als belangrijk be- schouwt om bij stil te staan. Leden kunnen gratis opstap- pen, voor anderen wordt f 2,50 voor de deelname gevraagd. Om 14.30 uur vertrekt de groep bij de Tabakspot bij het winkelcentrum Gorecht. >:5J, Nu al schade aan het stedebouwkundig kwaliteitsprodukt Een deuk(je) in de nieuwe rotonde. Foto: Dennis Beek. Een meningsverschil leidt steeds vaker tôt een juridisch conflict. Dat betekent tevens dat de kans dat iemand gewild of ongewild met rechtsbijstand te maken krijgt, toeneemt. Met aile (financiële) gevolgen van dien. Want wie het uurtarief van advokaten in oge- schouw neemt, beseft dat de kosten voor juridische bijstand al gauw flink in de papieren gaan lopen. Mr. G.J. Meyer van assurantie- en adviesburo Meyer te Sappe- meer kan erover meepraten. "Mensen beseffen vaak niet dat de kans groot is dat ook zij met rechtsbijstand te maken krijgen. Als gevolg van een voorval in het verkeer, in de werksituatie, met de sociale verzekeringswetten, inzake het eigen huis of als huurder, met leveranciers, met overheidsinstanties over vergunningen, etcja zelfs met de buren of de eigen familie. Dat komt veel va ker voor dan men denkt". Een ander veel voorkomend misverstand betreft het vermeende recht op gratis rechtshulp. "Gratis rechtshulp bestaat in feite niet. Weliswaar kan een beperkt aantal mensen in de lagere inkomens- klassen een beroep doen op de WROM (Wet Rechtsbijstand On- en Minvermogenden), namelijk personen van wie het gezinsinko- men lager is dan netto f 2.650,- per maand (voor alleenstaanden netto f 2.475,- per maand). Maar daarvoor moet dan wel een eigen bijdrage worden betaald van minimaal f 25,-. Een bijdrage die af- hankelijk van het inkomen kan oplopen tôt f 565,-". Assurantie- en adviesbureau Meyer heeft wel een oplossing bij de hand. Door middel van een rechtsbijstandverzekering kan een ie- der zich in voorkomende gevallen verzekeren van juridische bijstand. "Daarvoor zijn er tal van mogelijkheden. Van beperkt tôt uitgebreid. Wie meer hieromtrent wil weten, kan daarover contact opnemen met ons kantoor. In een vrijblijvend gesprek zetten wij de diverse mogelijkheden haarfijn op een rijtje en kijken wij welke oplossing het beste past bij de specifieke situatie van de klant. En wat de kosten betreft, die vallen best mee", aldus Mr. G.J. Meyer. MANNENMODE - VRIJETIJDSKLEDING SLUISKADE 51-53 - HOOGEZAND - TELEFOON 05980-93880 •vt./ CENTRUM MARTENSHOEK HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 27 JUNI 1991 PAGINA 8 -jf- OPRUIMING 10 TUT 50% KORTING IktrUtOMtfi

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 3