Voor service en kwaliteit In één klap 7 miljoen schoon Relatiegeschenken Hoogezand alcoholvrij Kankerbestrijding Bij ,,Tabakspot' Haasten Vlinderstrikjes SES sport instuif Dagfietstocht Anbo 05980 - 9 30 66 eew Hummelhonk toch tweede lokaal Begraveniscultuur Meint Veningastraat 2.8 Hoogezand - Telefoon 05980-98507 Gemakkelijk te bereiken en volop parkeerplaats HOOGEZAND - Bij Primerashop „De Tabakspot" in Groot Go- recht is deze week de verkoop gestart van loten voor de Europe- se staatsloterij. Een lot van f 17,50 geeft kansen op vele prijzen van 100 tôt 100 duizend gulden èn op de Europese hoofdprijs van 4 miljoen Ecu, ofwel 7 miljoen gulden schoon. Spanje? Als troostprijs krijgt u dan een aardigheidje: 10 dui- zend gulden. Wie wil weten 01 hij in één klap multimiljonair is kan dit zien op 21 oktober om 19.54 uur op Nederland 3 of lezen in de dagbladen van 22 oktober aanstaande. De Europese loterij wordt ge- organiseerd door de staatslote- rijen van Spanje, Portugal, Zwitserland, België, Luxem- burg, Turkije, Joegoslavië, Malta en Nederland. Er wor- den spéciale loten uitgegeven met een serienummer en een volgnummer, netals bij de staatsloterij, die overigens ge- woon blijft bestaan. Voor de loten die in Nederland worden verkocht is een speciaal prij- zenpakket samengesteld met prijzen tôt 100 duizend gulden. De trekking daarvan vindt plaats op vrijdag 18 oktober. Een dag later, 19 oktober dus, wordt de enorme Europese hoofdprijs van 7 miljoen ge- trokken in de Turkse hoofd- stad Ankara. Daarbij wordt ook bepaald in welk land die hoofdprijs valt. Sneu als u wel het goede nummer heeft, maar de prijs gaat naar iemand in De loten zijn vanaf nu te koop bij de Tabakspot in Groot Go- recht, officieel tôt 18 oktober klokslag 12.00 uur. Tabakspot- eigenaar Jan Wit verwacht echter dat ze dan al lang uit- verkocht zullen zijn. Zijn voor- raad is zeer beperkt. Wie mee wil doen moet zich haasten. Wit doet zelf zeker mee: „Als ik win geef ik eerst mijn km- deren ieder een miljoen, wat ik met de rest doe zie ik dan wel". Of hij als miljonair de zaak aan de kant doet weet hij nog niet. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Relaties die de gemeente Hooge- zand-Sappemeer bezoeken gaan voortaan zonder een ,,geest- rijk" cadeautje naar huis. Omdat het P.v.d.A-_raadslid J. van der Werff er onlangs tegen protesteerde worden de kruiken je- never met een afbeelding van de borg Welgelegen uit het assorti ment gehaald. Van der Werff vond het uitdelen van jenever met passenin het gemeentelijk alcoholmatigingsbeleid. „Het is voor minderheden een gevoelige materie, daarom doen we het met meer", zo deelde burgemeester Van der Linde de verbaasde Commissie Algemene Zaken mee. De resterende kruiken blijven, overigens leeg, opgeslagen m het gemeentehuis. Ze werden doorgaans door gemeentevoorlichter K.J. Vos hoogst persoonlijk met een trechter van hun alcoho sche inhoud voorzien. Als relatiegeschenken in de ,,minder dure catégorie gaa Hoogezand- Sappemeer nu 13 duizend gulden uitgeven aan stropdassen en shawls. „Waarom geen vlinderstrikjes? vroeg de altijd met dit attribuut getooide VVD-er R. Coops Zijn wens wordt mogelijk vervuld. Omdat R. Stâbler (P.v.d.A.) een fout je had gevonden in de berekening (de korting was opgeteld m plaats van afgetrokken) is er een paar honderd gulden over. De Commissie Algemene Zaken vond het overigens maar onzip de ,ieneverkruikjes uit het assortiment te nemen. ..Hoogezand op zijn smalst", meende W. Berghoef (D66). „Je moet een breed scala aan relatiegeschenken te bieden hebben sprak H. Visker (CDA) veelbetekenend. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De christelijke sportvereni- ging SES nodigt aile jongens en meisjes van 10 tôt en met 15 jaar uit deel te nemen aan de sportinstuif die ze organiseert op zaterdag 24 augustus. Deze zaterdag dus. S2.BWO -ae- De instuif vindt plaats in de Europahal van 14.00 tôt 17.00 uur. Handbal en volleybal staan op het programma. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Op dinsdag 27 augustus gaat de ANBO weer een dag fiet- sen. Het vertrek is bij De Kern om 9.00 uur. Aanmelden op te- lefoonnummer 94411. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Ruim 220 collectanten van de Nederlandse kankerbestrijding zullen zich vanat volgende week tôt en met 8 september in de gemeente Hoogezand-Sappemeer inspannen om zoveel mogelij geld op te halen voor bestrijding van deze gevreesde ziekte. SAPPEMEER - De peuter- speelzaal Hummelhonk be- houdt toch een „Sappe- meerster afdeling". Gisteren werd bekend, dat naast het lo kaal in het VSO-gebouw aan îet Zamenhofplein, ook een okaal beschikbaar komt in Vieuw Woelwijck aan de Vos- îolen. Komend weekeind en volgende week moeten de ruimten worden opgeknapt, voor op 2 september de peu- 1 ers naar hun groep terugkun- nen. ,,Wij zijn te optimistisch ge- weest over het VSO-gebouw vertelt voorzitter Ina Bethle- hem van de overkoepelende Stipehoza. In het VSO-gebouw komt binnenkort een 2e lokaal vrij, zodra de VSO verhuizen kan. Het lokaal is al beloofd aan de peuterspeelzaal Hum melhonk en zal vôôr gebruik opgeknapt moeten worden. De medewerkster van Hummel honk zijn ervan uitgegaan dat éen zomer lang genoeg was hiervoor. Maar het tweede lo kaal is nog niet leeg. Uit nood is daarom deze week het ssn- bod van Nieuw Woelwijck aangenomen. Er is weliswaar geen aparté speelruimte bui- ten, maar het omliggende na- tuurgebied biedt genoeg gele- genheid er met de peuters op uit te trekken. Eerder had Hummelhonk de ruimte ge- weigerd, omdat de leidsters liever een onderkomen voor beide groepen tezamen had- Het lokaal in Nieuw Woel wijck is zonder opknapbeurt voor de peutergroep te gebrui- ken. De ruimte in het VSO-ge bouw is pas vorige week opge- leverd door de aannemer, zo- dat de hele zaak komende week geverfd moet worden. Niet alleen ouders, maar ook andere handige hulpen zijn in het weekeinde van harte wel- kom. Bel even voor je komt met mevrouw Alie Seggers, tel. 90079. SAPPEMEER - Maandag- avond verdiept het program ma Puur Kultuur zich een uur lang in de cultuur van het be- graven. Een groot deel van het programma, afgewisseld met instrumentale muziek, is een herhaling van een uitzending in augustus 1990. Het onderwerp was deze week ook in de commissie Openbare Werken actueel. Naast praktische informatie over een uitvaart vroeger en nu, verteld door de heren Pie- bes en Bazuin van een plaatse- lijke uitvaartvereniging, ver telt organiste mevrouw Groen over muziek bij begrafenissen. Enkele bestuursleden van de stichting Bijzondere Begraaf- plaatsen wijden uit over de ri- tuelen rond zerken, onder- houdsplicht en recht. Het onderwerp was deze week ook actueel in de gemeentelij- ke commissie Openbare Wer ken. Zij behandelde de brief van een inwoner, die pro testeerde tegen de hoge bedra- gen, die de gemeentelijke be- graafplaats doorberekent. Tij- dens het spreekrecht betwistte hij het vooraf moeten betalen van de onderhoudskosten (f 1100,- voor 20 jaar) en het feit dat de rekening 3 weken na het overlijden wordt ver- stuurd. De commissie stelde voor dit te veranderen in 8 we ken, aansluitend bij de pério de, die uitvaartverenigingen aanhouden. Het vooraf beta len blijft zo. De briefschrijver is niet van plan de zaak hierbij te laten. Frekie warme en koude buffeften salades hors d'oeuvres bttfergamifuren diners JT NIEUWSBLAD - DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1991 - PAGINA 5- i>> jiïrt yfyca fe n n<f Komplete organisatie en professionele verzorging op elke lokatie O.a.: bij u thuis, in uw bedrijf of in één van onze zalen I Korte Groningerweg 47 - Hoogezand/Foxhol - Telefax 05980-95738 Bestellingen voor afhaal-maaltijden of saladese..jC voor het weekeinde tôt zaterdag 12.00 uur, andere dagen tôt 17.00 uur den" T1 T Pelietsie: Is pa thoes? Frekie: Nee. Pelietsie: Moeke dm Frekie: Het heur ook verstopt.

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 7