Linneman Opticiens opent poort Geld van KRO voor film over Aletta Jacobs SJ/O Aktiviteitenseizoen voor ouderen in september van start w, Zaterdag 21 september: Gemeentedag 50-plus Nieuw Braderie met spectakel 40 Fotografie beiicht Natuurhoorn Optometrie Huldiging Marga Stalman Zorg bij AJS Jannes Van der Wal schaakt optiek open Prulmeboom Gezonde ouderen zijn aktieve ouderen. Meer bewegen is reuze gezond Bloemschikcursus voor ouderen. Cursus zelfverdediging voor 50-plus vrouwen Bustochten Bronnenbad. Cursus pottenbakken Dagvoorziening d'Oetkomst Zingen, toneelspelen, sjoelen, bridgen, jeu de boules HOOGEZAND-SAPPEMEER - Morgen is Hoogezand-Sappe- meer een optiekzaak rijker. Linneman Opticiens gooit de deuren open aan de Hoofd- straat, vlakbij de markt. Aile reden voor een interview met Henk Linneman. Is het niet een gok, nog een op tiekzaak in Hoogezand-Sappe- meer? ,,Volgens mij is er een enorme behoefte. Ik zie veel te veel mensen uit Hoogezand-Sappe- meer, Slochteren en Harkste- de in onze zaak in Groningen. Er is beslist plaats voor een goede opticien in Hoogezand- Sappemeer". Waarom een zaak aan de Hoofdstraat? „Er zijn daar goede parkeer- mogelijkheden. Er zitten een serie kwaliteitszaken, daar passen we bij. Bovendien bood dit pand onze architect, Peter Bartels, de mogelijkheid om er architectonisch iets moois van te maken. Die mogelijk heid heb je in Groot Gorecht niet". Waarin onderscheidt Linne man Opticiens zich? „Onze collectie. Die is werke- lijk heel origineel. Als je in Groningendertig opticiens af- loopt vind je haast overal het zelfde genre brillen. Onze col lectie is uniek, omdat een groot gedeelte van de brillen die wij verkopen door onszelf ontworpen zijn. Onze brillen vind je dus wel over de grens, omdat wij om de kosten van de produktie te drukken de ontwerpen vrijge- ven voor verkoop in het bui- tenland, in Nederland liggen ze echter alleen in onze win- kels. Naast de collectie eigen ont werpen verkopen we ook bril- Foto H ans Zuidema Geen Jannes van der Wal te zien op deze foto. Geen bril ook, of contactlens. Moeilijk te geloven dat vrijdagavond ailes klaarzal zijn. Henk Linneman belooft: ,,Het komt voor elkaar". len van natuurhoorn. De bril len zijn sterk, licht, heel vorm- vast en het draagcomfort is geweldig. Daamaast verkopen we bril len die zelf door mode-ontwer- pers worden gestyled. Dus geen Nina Rici of Dior, die verkopen hun naam en vervol- gens ontwerpt iemand anders de brillen, maar wel Karel La gerfeld, Enrico Coveri en Mis- soni". Een mooie bril is natuurlijk prachtig. Maar er goed door zien is het belangrijkst. De nieuwe zaak is dan ook uit- gerust met de modernste oog- meetkundige apparatuur. ,,Huisartsen kunnen voor oog- metingen direct naar ons door- verwijzen. Een huisarts kan heel goed beoordelen of een oog ziek is, of dat een brilletje nodig is. In het eerste geval is Regisseuse Nouchka van Brakel wil in voorjaar beginnen HOOGEZAND-SAPPEMEER - De Stichting Aletta Jacobs heeft voor het maken van een film over het leven van de Sappe- meerster dokter subsidie ontvangen van zowel het Stimule- ringsfonds voor Nederlandse culturele omroepproducties als van de KRO-omroep. De KRO garandeert tevens een televisie- uitzending. Regisseuses Nouchka van Brakel en het veelbelo- vende regie-talent Eugénie Jansen zijn al bezig met de voorbe- reidingen aan de film en hopen begin 1992te gaan ,,draaien". Initiatiefneemster mevrouw Iekje Smit uit Slochteren vindt het wel grappig dat juist de KRO de film gaat uitzen- den. In 1957, bij een eerdere poging een film over Dr. Alet ta Jacobs te maken, dwars- boomden de katholieken dit, ondermeer door de scènes over voorbehoedmiddelen. Op ad- vies van producente Elly KLaassen werd begin dit jaar een subsidie van twintig dui- zend gulden aangevraagd bij de omroep. Dit keer met suc- ces, de stichting kreeg zesen- veertig duizend gulden. Teza- men met de twintig duizend van het Stimuleringsfonds goed voor het financieren van de ontwikkelingskosten, het perfectioneren van het scéna rio en een deel van de uitvoe- ring. Het basis- scénario is ge- schreven door Nouchka van Brakel en wordt bijgewerkt door Eugénie Jansen, die kort geleden afstudeerde aan de fil- macademie en 'ontdekt' werd. Bij de opnames vanaf voorjaar 1992 zullen ongetwijfeld ook de geboorteplaats van Aletta Jacobs worden aangedaan. KROPSWOLDE - Morgen- avond (30 augustus) om 19.00 uur wordt de Nederlands kam- pioene Surfen Marga Stalman gehuldigd in de Jachthaven Meerwijck in Kropswolde. Daarna vindt een rijtoer plaats door het dorp. Nouchka had het al over mooie lokaties in Sappemeer" vertelt Smit. Tezamen met de dames Aaja Weert en Margriet Eilering vatte zij het plan op een documentaire te laten ma ken en via een stichting subsi die aan te vragen. Wanneer de documentaire, waarin ook speelscènes zitten, gereed komt is volgens haar nog ,,koffiedik". Het ligt in de be- doeling om de film ook in het bioscoopcircuit te laten roule- ren. Na overzetting op video zal de film circuleren op mid- delbare scholen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De schoolleiding van de AJS vindt het zinloos verdere po- gingen te doen het Collège van B W over te halen af te zien van de fusie tussen SBHS en AJS. ,,De bestuurlijke verant- woordelijkheid van het Collè ge van B W is onder de wie- len geraakt van de stoomwals waarmee de P.v.d.A. probeert een weg naar de fusie te berei- den", aldus een persbericht. De schoolleiding gaat indivi- duele gemeenteraadsleden nu rechtstreeks op hun verant- woordelijkheden wijzen. Ook het comité van leraren beraadt zich op acties. een bezoek aan de oogarts on- ontbeerlijk in het tweede ge val kun je bij de optometrist uitstekend terecht. Wij kijken niet alleen of het een plusje meer of minder moet zijn, maar passen ook prisma's aan. Met dat laatste bereiken we opvallend goede resultaten bij kinderen die kampen met dislexie (woord- blindheid)". De bedrijfsleidster in Hooge- zand-Sappemeer, Hanny Nieu- wenkamp heeft jaren een con- tactlenspraktijk gerund. Ver koop van contactlenzen, maar vooral de service daarop zul len een belangrijk zijn in de nieuwe zaak. Veel opticiens hebben slechts een dagdeel een contactlens specialist in dienst. Bij Linne man kan iedereen doorlopend terecht. Linneman benadrukt dat Sinds kort draagt Jannes van der Wal geen Oost- Duits sportmontuur meer op zijn neus, maar een bril van Linneman Opti ciens. Sinds die tijd is Jannes niet alleen ver- knocht aan de damsport maar schaakt hij ook voortreffelijk. Linneman Opticiens, no- digt iedereen uit om vrij- dag vanaf 17.00 uur tegen Jannes te komen scha- ken. Het schaakfestijn vindt plaats tergelegenheid van de opening van de nieuwe optiekzaak. iedereen m de nieuwe zaak welkom is. Ook al de brilhele- maal niet bij hem gekocht. Re- paratie en aanpassingen wor den, vaak gratis, verricht. Ook voor oogdrukmetingen kunnen huisartsen naar de nieuwe opticien doorverwij- zen. In huisartsenpraktijken wordt zo'n meting verricht met een klein gewichtje op het oog, dat is voor de patiënt heel onprettig. Linneman werkt met een non-contact tono-me- ter, doormiddel van een straaltje lucht wordt de druk op het oog gemeten. Voordat het pand aan de Hoofdstraat klaar was zijn er heel wat maanden verstreken, waarom nam de bouw zoveel tijd in beslag. ,,Wij hadden geen haast, voor aannemer Nieswaag was het een daluren projekt, dat is de verklaring". HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gemeentebroodjes, een be- drijfsparade, een quiz tussen raadsleden en scholieren, rijden in een antieke bus, de gemeentekrant lezen en veel kijken en mee- doen tijdens de tal van demonstraties en aktiviteiten. De ge- meente Hoogezand-Sappemeer zet op zaterdag 21 september de deuren wijd open voor boeren, burgers en buitenlui. Hoogezand-Sappemeer meld- de zich als één der eersten van 200 gemeenten, voor delname aan de landelijke gemeente dag, een initiatief van de Ver- eniging voor Nederlandse Ge meenten en de Vereniging voor Overheidscommunicatie. ,,Het is een goede zaak aan de burger te laten zien waar de gemeente zich mee bezig houdt", aldus burgemeester J.L.D. van der Linde, ,,we wil- len de afstand tôt de burger verkleinen." De gemeentedag in Hooge zand-Sappemeer is gegoten in de vorm van een Open Huis. Tussen de belangrijkse loka ties, bestuurs- en cultureelcen- trum 't Kielzog in Gorecht Oost en de diensten Gemeente- werken en Brandweer aan de Rembrandtlaan zal regelmatig gependeld worden met 2 antie ke bussen. De bussen stoppen ondermeer bij bejaardentehui- zen. Een trekkertje wordt de offi- ciële opening in Gorecht-Oost met een ,,bedrijfsparade" van 22 gemeentelijke voertuigen. Vertrek om 9.30 uur vanaf de Rembrandtlaan. In het bestuurlijk centrum presenteren afdelingen en diensten zich in informatie- Aan een boom zo vol geladen als die van mevrouw Ebeling in Zuidbroek mist men één, twee pruimpjes niet. De to- taalopbrengst wordt dit jaar geschart op 95 kilo ,,Opal" pruimen. De familie Ebeling vindt het jammer dat Pa Ebe ling die twee jaar geleden op 83-jarige leeftijd overleed, de ze recordoopbrengst niet meer mee heeft kunnen maken. Hij liet het toen jonge boompje komen uit Zeist en betaalde voor de vrachtkosten net zo veel als voor de boom. kramen, op video, via de-" monstraties en tentoonstellin- gen. Het archief (met histori- sche foto's) en de drukkerij zijn geopend, voor de kinderen is er een spéciale kleurplaat, waaraan ook een prijsvraag verbonden is. Leerlingen van de basisscho- len schilderen in het Kielzog een enorm decordoek. In de raadszaal nemen oudere scho lieren het op tegen de gemeen teraadsleden. Een spannende confrontatie in een quiz, waar- bij de burgemeester zich moet bewijzen als spelleider. De gemeente investeert veel in kinderen op deze dag: Op het terrein bij de brandweer is een speelplaats met glijbaan, over al zijn spelletjes en voor de al- lerkleinsten is er een crèche. Een spéciale gemeentekrant wordt op 17 september huis- aan-huis verspreid. De krant geeft een impressie van de ge meente Hoogezand-Sappe meer en van het werk dat het bedrijf „de gemeente" ver richt. Ruim 150 ambtenaren worden ingezet voor de verzorging van aile presentaties en activitei- ten. Daarnaast werken scho len, de EHBO, VW, de Stich- In september starten er weer vele aktiviteiten voor ouderen. Op deze pagina van het 50 - plus nieuws vindt U een scala aan aktiviteiten waaraan ouderen het konende seizoen kunnen deelnemen. Ailes onder het motto Gezonde ouderen zijn aktieve ouderei". Voor meer informatie over al deze aktiviteiten kunt U terecht bij Stichting Welzijn Ouderen (Zaal 3 Reensche Compagnie) Tak van Poortvlietstraat 361 Hoogezand tel. 05980- 20345. Het is van het grootste belang om de mobiliteit van ouderen te bevorderen. Daarom worden door de Stichting Welzijn Ouderen diverse aktiviteiten in het kader van het ,,Meer Bewegen VootOuderen" (M.B.V.O.) georganiseerd. De lessen binnen het M.B.V.O. worden door gekwa- lificeerde beroepskrachten op gepaste wijze uitgevoerd. Gezellig en toch verantwoord. Binnen het M.B.V.O. worden de volgende aktiviteiten georganiseerd. Gymnastiek: Volksdansen: Stijldansen: Zfemmen: Eenmaal per week. Eenmaal per week. Gymnastiek en volksdansen wordt opverschillende plaatsen in de gemeente georganiseerd, eris altijd wel een groep bij u in de buurt. Plaats dansschool v/d Vlag. Eenmaal per twee weken.Aanvang 18 septem ber 14.00 uur. Plaats Bob Bruinsbad. Elke donderdag van 10.00 tôt 11.00 uur en van 14.30 tôt 15.15 uur. Aanvang 22augustus. In september start er weer een aantal cursussen bloemschikken voor ouderen. De cursus omvat 7 lessen van 2 uur. De lessen vinden plaats eenmaal per twee weken. De prijs voor deze cursus bedraagt 40 gulden. Bij de prijs van de cursus zijn de bloemen inbegrepen. Voor ouderen met een minimum inko- men bestaat de mogelijkheid om een groot deel van de kosten terug te ontvangen vanuit het Stimuleringsfonds. Bij voldoende deelname beginnen de cursussen: Woensdag Woensdag Donderdag Vrij dag 18 september 18 september 19 september 20 september van 9.15 tôt 11.15 uur van 13.30 tôt 15.30 uur van 9.30 tôt 11.30 uur van 14.00 tôt 16.00 uur Reensche Compagnie. Reensche Compagnie. Clubhuis DFS Sappemeer. Melkwegflat Hoogezand. De al eerder aangekondigde cursus zelfverdediging voor 50 vrouwen van het vrouwenproject Hoogezand-Sappemeer begint op vrijdag 6 september. Er worden 8 bijeenkomsten gehouden in wijkcentrum de Kern. Aanvangstijd 10.00 uur. De door de Stichting Welzijn Ouderen georganiseerde bustochten naar het bronnenbad waren het afgelopen seizoen dermate succesvol dat ze dit seizoen een vervolg krijgen. De eerste bustocht voor 55 ers uit de gemeente Hoogezand-Sappemeer is gepland op vrijdagochtend 13 september. De entree bewijzen voor bus en bad zijn verkrijgbaar vanaf dinsdag 3 september aanstaande om 14.00 uur bij Stichting Welzijn Ouderen. Op vrijdag 13 september start er gaat een cursus pottenbakken van start. De cursus omvat 14 lessen van 2 uur. De cursus kost 40 gulden. Ook in de kosten van deze cursus springt het Stimu leringsfonds bij als u een minimum inkomen heeft. De cursus wordt gegeven op vrijdag van 9.15 tôt 11.15 uur in de hobbyruimte van de Reensche Compagnie. Voor ouderen die om een of andere reden niet of nauwelijks nog buiten de deur komen, niet aan aktiviteiten deelnemen en misschien vereenzamen bestaat eventueel de mogelijkheid om de dagvoorziening d'Oetkomst te bezoeken. Samen met andere lotgenoten wordt u binnen de dagvoorziening de mogelijkheid geboden om gezellig samen te zijn en aktiviteiten te ontplooi en die rekening houden met Uw persoonlijke mogelijkheden. Naast deze aktiviteiten zijn er binnen de gemeente nog diverse andere mogelijkheden voor ou deren om aktief te blijven. Wij noemen o.a. Jeu de Boules, sjoelen, kaarten, zingen, toneelspelen, bridgen, biljarten of het bezoeken van een van de sociëteiten. Informeert U eens bij Stichting Welzijn Ouderen welke mogelijkheden er bij U in de buurt zijn. Ook kunt U er eens aan denken om lid te worden van een ouderenbond. Naast belangenbehar tiging organiseren ouderenbonden diverse aktiviteiten. ting 350 jaar HS, de Milieu- groep KIM en tal van instellingen in de gemeente mee. De groene aankleding van de gemeentedag wordt verzorgd door de Stichting Va- korgaan Tuinbouw Sappe- meer/Menterwolde, de bloe- menveiling Eelde en de groen- teveiling Groningen. SAPPEMEER - Donderdag 5 september is het weer zover: voor jong en oud kijken, meedoen en je (laten) vermaken tijdens de Grote Najaars Braderie in Sappemeer. Ook dit jaar komt de Sporttoer, het grootste mohiele sport- en spelfestival van Neder land, weer naar Sappemeer. ue winkeliersvereniging aan de Noorderstraat ,,de 40 van Sappemeer" herhaalt wegens groot succès de activiteiten van vorig jaar. ,,De Sporttoer" brengt voor de jeugd tôt 15 jaar een mini-motortrike- crosstour. Er is een Voetbal-In- ternational boardingvoetbal- spel en een voetbalkanon, waar „profs in spé" hun be- hendigheid kunnen testen. In de discoshow treden diverse artiesten op, terwijl iedereen natuurlijk komt kijken naar de plaatselijke sterren, die tij dens de Talentenjacht (vanaf 16.00 uur) het podium betre- den. De conditie kan op peil gehouden worden tijdens de ,,Tour de France" op superbi- kes en bij de fitnessrace voor de Hele Familie. Voor de allerkleinsten is er tijd tekort voor het reuzen-sp- ring-maar-raak luchtkussen, de draaimolen, het compu- terspel of de discoshow. Leuke en spannende attracties, waar- bij ook nog prijzen te winnen zijn. Voor wie graag overzicht heeft, is er de heteluchtballon. Met genoeg wind stijgt deze vanaf een vaste plek zo'n 45 meter van de grond op en geeft de ballonvaarders een fan- tastische kijk op dit stukje Sappemeer. De Sporttoer-attracties zijn te bezoeken tussen 14.00 en 19.00 uur. Vanaf 10 uur 's morgens kunt u al op Braderie terecht voor koopjes en hapjes. U kunt er eeen lange dag van maken, want tôt 8 uur 's avonds staan de kramen en stands er. APPINGEDAM - Kijk 'ns naar het vogeltje! Dat 'vogeltje' is te- genwoordig vaak een handig zakcameraatje of een technisch vernuftige grootbeeldcamera. In het begin van deze eeuw ging dat wel anders. Zwarc onhandige balgcamera's, glazen negatie- ven en belichtingstijden tôt tien minuten lang. In het Geweste lijk Historisch Muséum om Appingedam wordt vanaf 7 septem ber tôt 8 december de ontwikkeling van de fotografie in de afge lopen 150 jaar beiicht. In de expositie wordt ruim aandacht besteed aan de oude en nieuwe fotocamera's, de veranderingen op technisch gebied (van Daguerretype tôt bromidedruk) en uiteraard de resultaten: fo to's! Uit de période 1900-1950 is een collectie foto's samen- gesteld. Ook zijn er fotoboeken in te kijken. De tentoonstelling wordt geopend op 7 september om 17.00 uur door oud fotograaf J. Huizinga. Het muséum is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 13.00 tôt 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tôt 17.00 uur. icT NIEUWSBLAD - DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1991 - PAGINA 3 >r Een kaartje van Aletta Jacobs, rond 1925, als hart onder de riem: (vrij ver- taald) ,,Vechten voor wat echt goed is, maakt het leven de moeite waard" Dr. Aletta Jacobs raël. geschilderd door Is- Samen met de redaktio van Hot Nlouwsblad, maakt Uw reakties en toijdraçjon zijn van harte welkom cio Stielitincj Wolxijn Ouciornn ESO />/</.»>- Nîcïuwe- STICHTING WELZIJN OUDEREN TAK VAN POORTVLIETSTRAAT 36 1 9602 PJ MOOGEZ AIMD TELEFOON 0b980 2345 Een historische opname van een opna- me met een poserend bruidspaar.Te zien in het Gewestelijk Historisch Mu séum te Appingedam.

Het Nieuwsblad nl | 1991 | | pagina 3