Herrijzend Nederland NIEUWSBULLETIN no. 3 18 APRIL 1945 Illisï Omtrent de bevrijding van Groningen wordt nog nader gemeld, dat dit is geschied, doordat de Duitse marinetroepen capituleerden. De Canadezen rukken op naar Harlingen vanuit Franeker, Sneek en Bolsward. Nadat Apeldoorn is bevrijd, zijn de troepen op weg naar Harderwijk. De weg Apeldoorn-Zutphen is op verschillende plaatsen doorsneden. Diverse sluizen in de Zuiderzeedijk zijn geopend, waardoor Muiden rondom in water staat. Een Reuterbericht meldt dat Max Blokzijl is gearresteerd door de binnenlandsche strijdkrachten. Het Harzgebied is voor de helft gezuiverd. Amerikaansche tankspitsen staan 50 km. ten Z. van Hamburg, bij Verden. In het Ruhrgebied alleen nog tegenstand in en om Düsseldorf. Maagdenburg is nu veroverd. De Britten bereikten Soltau. In Leipzig zijn 30.000 Duitsers ingesloten. De burgemeester van Leipzig heeft zelfmoord gepleegd. De zware gevechten in Dessau en Halle duren voort. Een pantserwig bereikte een plaats 20 km. ten Z. van Dresden, waardoor verwarring in het Duitse Oderfront ontstond. Plauen is door de Amerikanen veroverd. Ze staan nog maar 140 km. van de Russen. De Tsjechische grens is bereikt en is dit land binnengerukt. Generaal Eisenhower heeft bekend gemaakt, dat geen officieele over winningsdag zal worden gehouden, voordat alle Duitse tegenstand zal zijn gebroken. Dit is echter niet afhankelijk van een formele capitulatie. Adolf Hitler heeft een oproep tot Berlijn gericht, om tot het laatste stand te houden. Sistersdorf, het belangrijkste oliegebied in Oostenrijk, is veroverd. In de loop van gisteren zijn ruim 900 Duitse vliegtuigen op de grond vernield, die wegens benzinegebrek niet konden opstijgen. Boven Okinawa zijn 200 Japansche vliegtuigen neergeschoten. De zender „Herrijzend Nederland" zal vanaf Woensdag 18 April 1945 uitzenden op de golflengte 415 m. tot nu toe in gebruik door Hilversum.

Nieuwsbulletin gemeente Hoogezand nl | 1945 | | pagina 1