1 OFFICIEELE PUBLICATIEN. BEURS VAN AMSTERDAM. Overleden Martje Smid, 78 jaren, weduwe van Geert llinnekes. SLOGHTEREN 3—9 Febr. 1892. Geboren: Lambertus, z. v. J. Kremer en A. Smit te Hélium; Klaassien, d. v. J. Perdok en A. Klok te Hélium; Freerk, z. v. H. v. d. Scheer en L. Drijfhoud te Slochteren; Luppo, z. v. T. T. van Heuveln en R. Rijks te Siddeburen; Renske, d. v. J. Meijer en T. Alons te Hélium Kornelis Hin- derikes, z. v. A. Veenhoven en H. Jansens te Siddeburen. Ondertrouwd: Freerk Albert Oosterhuis, 24 j. en Hinderkien Hartenhof, 26 j., beide van Kolham Geert Geertsema, 29 j. en Grietje Brouwer, 21 j., beide van Siddeburen. Overleden: Bettje Schipper, 29 j., vrouw van P. Meesman te Schildwolde; Jan Hartog, 11 d. z. v. S. Hartog en S. Wolf te Siddeburen Berend van der Wolde, 57 j., man van A. Diephuis van den Broek te Slochteren. NOORDBROEK, 2—8 Febr. Getrouwd Jurjen Huisman van Noordbroek en Geessien Kruizinga van Zuidbroek. Overleden Louwdina Vos. 9 mnd., d. v. Harm Vos en Hindriktje Meijer. MUNTENDAM. 2—9 Febr. Overleden Frouwina Stuivinga, oud ruim 63 j., echtgenoot van Johannes Abresch. TEN BOER 131 Januari. Geboren Antje, d. v. Kornelis Oosterhuis en Geertje Dekker, Ten Boer; Willem, z. v. Jan Dijk en Fijlina van Dijken, Thesinge Jan, z. v. Pieter Balkema en Jantje Wieringa, Sint-Annen Geertje, d. v. Tonnis Smith en Louwina Smith, Woltersum Grietje, d. v. Egbert Koster en Egbertje Staal, Wittewierum Harm, z. v. Haijo Smid en Zwaanfje Knol, Wittewierum; Jantje, natuurl. d. v. Jantje ter Laan, Kroddeburen Harm, z. v. Pieter Schaap- hok en Martje Kort, Garmerwolde; Jan Kornelis, z. v. Willem Jacob van den Bos en Anje van der Werff, Wittewierum Leendert, natuurl. z. v. Lena Heersema, Ten Post. Overleden: Trientje Homan, 28 j., Woltersum, wed. van Harko Hamminga; Klaas Huisman, 64 j., Ten Ten Post, ongeh. z. v. Arend Huisman en Trientje Schutter; Henderika van Dijk, 78 j., Gar- merw. ongeh. d. v. Roelf Simons van Dijk en He- beltje Jans Kol. Levenl. aang. kind van Oudman en Tjaakje Bouwman, Sint-Annen; Geert Maatjes, 69 j., Thesinge, wedn. van Nieske Vink en Rachel Jans Schutter. Levenl. aang. kind van Tobias Al- bronda en Martje Schollens, Garmerw. Johannes Dam, 74 j., Ten Post wedn. van Trientje van Zanten; Grietje Winkel, 51 j., Ten Post echtg. van Fijbe Kruisinga; Harm Jan Frederik Meelker, 2 m., nat. z. v. Beeltje Meelker, Thesinge. Levenl. aang. kind van Haijo Smid en Zwaantje Knol, Wittewierum; Grietje Maatjes, 76 j., echtg. van Hendrik Dijk, Sint-Annen; Jan Maatjes, 38 j. Ruischerbrug, ongeh. z. v. Geert Hindriks Maatjes en Rachel Jans Schutter; Derk Boerma, 72 j., Woltersum, wedn. van Henderika Geerts Santing; Harm Smid, 3 d., z. V. Haijo Smid en Zwaantje Knol, Wittewierum; Elsien Werkman, 81 j., wed. van Jakob Bijskamp, Ten Post. ZUIDLAREN, 1—31 Jan. 1892. Geboren Anje Geertruida, d. v. Harbert Dinkla en Hillechiena Atzema te Zuidlaren; Grietje d. v. Berend Sluiter en Grietje Steenstra te Zuidlaren; Willem, z. v. Hendrik Timmerman en Hinderkien Timmerman te Zuidlaren; Geessien, d. v. Albert Kuiper en Grietje Suurd te Midlaren; Geertje, d. v. Frerik van der Molen en Marchien Tienkamp te Zuidlaarderveen Lammegien, d. v. Geert Lam- berts en Geertje Strafing te Zuidlaren Maria, v. Evert Enting en Roelfje van Dalen te Zuidlaar derveen Trijntje, d. v. Albertje Klinkhamer te Schuilingsoord. Ondertrouwd: Pieter Albert Bos 30 jaar van Groningen en Margien de Boer 23 jaar te Zuidlaren. Getrouwd Hinderikus Gornelis Pots, oud 22 jaar te Assen, en Jantje Withaar oud 19 jaar te Zuidlaren. Overleden Grietje Meijer, ongehuwd oud 66 jaren te Zuidlaren; Egbert Carsten, echtgenoot van Jeichien Braams, oud 75 jaren te Zuidlaren Anna Hamminga, d. v. Jan Hamminga en Aaltje van Bon, oud 10 maanden te Midlaren; Roelof Kruijer, weduwnaar van Henderika van Elven oud 65 jaar te Schuilingsoord Jacob Geert Hooghof, z. v. Hendrik Hooghof en Harmtien Koning oud 9 maanden, te Zuidlaren Klaas Sikkens, echtgenoot van Jantien Seggers, oud 58 jaren te Zuidlaren. Vergadering van den Raad der genieente Zuidbroek oj» Maan- dag den 8 Febr. 1893. Aile leden aanwezig. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is: Benoeming lid Burgerl. Armbestuur. De Voorzitter zegt dat den leden de voordracht, ingekomen van het B. A., bekend is, zoodat ZE.A. voorstelt over te gaan tôt stemming. Hiertoe wordt besloten. De stemming heeft tôt resultaat dat de heer W. Sijpkens no. 1 der voordracht met 4 stemmen is benoemd. Op den heer Mr. S. Talma Stheeman werden 3 stemmen uitgebracht. Den benoemde zal van deze benoeming worden kennis gegeven. Hieina wordt de openbare vergadering gesloten om over te gaan in eene met gesloten deuren ter behandeling van het kohier hoofd. omslag over 1892. VERG. der Landb. Vereenig. Borgerc.- Tripsc. en Kleinemeer, gehouden Donderdag j.l. in de herberg de Jagt te Kleinemeer. Tegenwoordig 55 leden. Na opening der verg. en voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke goedgekeurd werden, deelcle de Voorzitter mede, dat de heer Garsten, oud notaris, op zich had genomen, heden hier een onderwerp te behandelen over de Veencul- tuur, doch hij moest wegens eene kleine ongesteldheid daarin ingebreke blijven, zoodat deze uitgesteld werd. In de eerste plaats werd nu overgegaan tôt be- stelling van Ghilisalpeter, gras-, klaverzaden enz. Een groot gedeelte van den avond ging hiermede weg, doordien het aantal liefhebbers groot en de bestelling enorm was. Bij de 35000 kilo chilisal- peter werd opgegeven, 625 kilo rood en 472 kilo wit klaverzaad, benevens 118 kilo Eng. gras, en 25 kilo Ital. graszaad. Tijd van de levering enz. is aan de daarvoor benoemde commissie opgedragen, be- staande uit de Heeren J. Leenders, J. Glas, T. Edzes en J. Geling, terwijl als plaatsvervangers zullen tungeeren, de Heeren B. Schrage, J. W. Mulder en G. D. Veenhuizen, allen lieten zich hunne benoeming welgevallen. De voorzitter bracht na- mens den Heer Borcherts zijnen dank aan de ver- eeniging, voor de ondersteuning hem van wege deze vereeniging toegestaan om zich te Breda te bekwamen in het hoefsmeden. ZEd. hoopte het vertrouwen in hem gesteld niet te bescha- men, ook zijn vader dankte de vereeniging voor de aan zijnen zoon bewezen aanmoediging. Ge- noemde Borcherts was gedurende 6 weken te Gro ningen geweest om zich voorloopig in dat vak te bekwamen, en 't bewijs daarvan was, een door hem gemaakt hoefïjzer voor rijtuigpaarden, 't welk door allen beschouwd en door deskundigen uitste- kend werd bevonden. Gaat de jeugdige bewerker dus zoo voort, dan kunnen wij ons alhier eerlang verheugen in een goeden hoefijzermaker. Als nieuwe leden werden voorgesteld de heeren M. Jonker aan de Joureswijk te Sappemeer en Harm Buurma te Martenshoek, die beide met algem. stemmen werden aangenomen, 't ledental bestaat thans uit 102. Verschillende circul. waren ingekomen a. van het te Wageningen van 1316 juni te houden Landhuishoudk. congres, b. Aanbeveling van kunstmest als groenbemesting op kleigrond en als mest op weideland in 't algemeen van de firma Cherboer Go. te Keulen, welke beiden voor noti- ficatie werden aangenomen c. prijscour. van nieuwe aardappelvarieteit der firma Paulsen te Nassengrûnde, deze had veel overeenkomst met die van 't vorige jaar, de besten die daarop voorkwamen waren de Feubes en Gloria die ook op ons gehouden proef- veld de meeste opbrengst hadden. Besloten werd de commissie machtiging te verleenen tôt aankoop van die soorten die zij meent met vrucht te kunnen verbouwen. d. Missive van de comm. tôt oprichting van eene Coôperatieve Bond welke van plan was te Groningen in de maand April a.s. eene verg. te houden verzoekende een of meer afgevaar- digden te zenden en die opgave voor 1 April a.s. te verstrekken aan den Secretaris, het advies in deze zaak werd opgedragen aan de heeren A. G. Mul der, D. Bakker en C. R. Sikkens Jr. ter fine van l'apport, e. Circulaire van de Commissie tôt oprich ting eener beetwortel suikerfabriek, waarin men eene subsidie vraagt van 5, ten einde te geraken tôt de benoodigde som van 300 die uitgekeerd zou worden aan een geschikt en kundig persoon die zich moest belasten met het toezicht op den ver- bouw en verdere leiding. Den heer A. G. Mulder koml het uitstekend voor en ziet er geen bezwaar in om die 5 uit de kas daarvoor te deponeeren, want, zegt spreker, mocht het blijken dat de verbouw van dat product voor onzen Veenk. grond geschikt is dan hebben wij weder iets nieuws om productief te maken. ZEd. wijst o.a. op Paulsen te Nassen grûnde die daar kolossaal veel van jaarlijks ver- bouwde. De heer T. Edzes gelooft dat men er wel succès van zal krijgen de heer Nauta verklaart zich tegen coôperatie en moet er niets van hebben. De heer Mulder brengt in 't midden dat aan de orde is of men met voordeel al of niet bieten zal kunnen verbouwen. De heer Nauta gelooft niet dat de grond in 't alge meen hier er geschikt voor is, het put de grond veél te veel uit; waar een zware bodem iskanhetwel. De heer Mulder zegt geen kennis te bezitten van den verbouw daarvan, doch wijst op Paulsen, die ze op 4 duim verbouwt. De heer Aeilkema is bezorgd er mee te blijven zitten, doordat er te veel verbouwd zullen worden, even aïs met de chalotten. Na vele discussie werd met algemeene stemmen be sloten f 5 toe te staan en zaaizaad zien te krijgen, 't welk dan uitgezaaid zal worden door de heeren J. Leenders, H. Tuin, J. W. Mulder, A. Edzes, G. Veenhuizen en J. Geling. f. Ingekomen verzoek van de vereeniging van aardappelmeelfabrikanten in de Veenkoloniën, be- treffende de stedelijke gemeentereiniging, wat be- treft de daarin voorkomende sintels, welke voor de machines hoogst nadeelig zijn, verzoekende een adres van adhaesie te zenden ter bekoming van verbetering. De secretaris deelt mede, dat de bond bij de stad Groningen daarop zal aankloppen. Voor notifi- catie aangenomen. g. Een brief van den heer J. Wester te Hoo- gezand, d.d. 18 Januari j.l., geleidende afschriften van door hem en elf andere aardappelhandelaars te Hoogezand en Sappemeer, ingediende adressen 1. Aan ZEx. den minister van buitenlandsche zaken, houdende verzoek, het zoo mogelijk daarheen te dirigeeren dat zij voor 't vervolg ontheven worden van de verplichting om bij uitvoer naar Duitschland voor iedere met aardappelen beladene wagon, een bewijs van oorsprong te verzenden. 2. aan den heer Directeur-Generaal der Maat- schappij tôt exploitatie van Staats- Spoorwegen te Utrecht, tendeerende, dat er aan het station van den Staats-Spoorweg te Hoogezand, gelegenheid worde gegeven beladene goederenwagens te wegen, met verzoek om ondersteuning. De verg. stemt hier volkomen mede in, en is gaarne genegen hier toe mee te werken, aangezien het ook voor ons van groot belang zou zijn, wanneer ook kunstmest per voile wagon hier gewogen kon worden. De secretaris stelt voor, zich over deze zaak ook nog met de in de nabijheid bestaande land- bouwvereenigingen in contact te stellen wat verder het certificaat van oorsprong betreft daarvan is reeds bericht ingekomen dat Duitschland niet anders wil, aangezien het bepaald overtuigd wil zijn geen Ame- rikaansche te krijgen. h. Ingek. Analyse van lijnkoeken, opgezonden van de levering Ter Borgh Zn. te Sappemeer aan 't proefstation te Groningen dato 22 Jan. j.l., gehalte 35 eiwit en 11.7 vet zuiverheid vol- doende, voor notificatie aangenomen, en de com missie dank gebracht voor hare moeite Alsnu werden de prijzen uitgereikt der gehouden keuring van dekstieren, melkkoeien en dekrammen, van de dekstieren werd de eerste prijs 15 toegekend aan den heer R. ten Kate te Borgercompagnie en de premie 10 aan den heer A. Aeilkema, mede aldaar van de melkkoeien 7.50 aan den heer J. Glas te Tripscompagnie, 2.50 aan den heer J, Leenders te Borgercompagnie, van dekrammen 5 aan den heer J. Geling te Borgercompagnie en 2.50 aan den heer J. van Dam te Achterdiep. Waarna de verg. gesloten werd. 7 A. van Dalen. e.z. 8 J. Gramsbergen. b.d. 9 J. Thijs. l.g. 10 M. Brink. 11 M. de Swart. b.d. 12 B. van Santen. 13 L. Jansen. e.z. 14 E. Hooiveld. e.z. 15 J. Pieters. e.z. 16 H. Hoiting. b.d. 17 F. Venema. 18 H. van Tholen. i.d. 19 H. Mejeur. 20 G. Geertsema. 21 G. Abbring. 22 H. Hummel. 23 H. de Ruiter. 24 J. Mulder. 25 G. Harms. 26 J. de Groot. 27 J. Groeneveld. 28 J. G. Steenhuis. 29 J. Andries. 30 J. Bouwkamp. 31 H. Schut. 32 K. Lutgers. 33 S. Nijdam. 34 D. van Diepen. 35 A. Reinders. 36 J. Berends. b.d. e.z. t.k. b.d. b.d. b.d. beteekent: broederdienst; e.z.: eenig zoon l.g.: lichaamsgebrekt.k.: te klein; i.d.: in dienst VORDEItOT GEN TEN LASTE DER GEMEENTE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoo gezand, brengen bij deze in herinnering, dat allen die vorderingen mochten hebben ten laste dezer gemeente en hunne rekeningen nog niet hebben ingeleverd, zulks alsnog behooren te doen vôôr den eersten Maart aanstaande: dat voorts allen, aan wie een bevelschrift tôt betaling is uitgereikt en dit nog niet ter verevening aan den Gemeente-ontvanger hebben aangeboden zulks eveneens behooren te doen vôôr den gemelden termijn dat ingevolge art. 228 der gemeentewet aile vor deringen ten laste van de gemeente zijn verjaard en vernietigd, welke niet worden ingediend binnen zes maanden, volgende op het jaar, waarover zij loopen. Geschiedende hiervan openbare afkondiging op de in deze gemeente gebruikelijke wijze ten einde ter algemeene kennis te komen. Hoogezand, den 8 Februari 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris: W. AGTERBOS. VRIJWILXIGERS voor de JfATIOÎfALE MIEITIE. Zij, die genegen mochten zijn vrijwillig te dienen bij de nationale militie, worden bij deze opgeroepen om zich in de maand Februari, op een werkdag, voor Hoogezand des voormiddags van 9 tôt 12 uur en voor Sappemeer des voormiddags van 10 tôt 12 uur, te vervoegen ter gemeente-secretarie, ver- gezeld van twee ter goeder naam en faam staande meerderjarige inwoners dezer gemeente, die de vereischte verklaring omtrent den burgerlijken staat en het gedrag van den persoon, die als vrij williger verlangt op te treden, kunnen afleggen en het op le maken getuigschrift onderteekenen. De vrijwilligers voor de militie moeten zijn onge huwd of kinderloos weduwnaar en ingezetenen van het rijk, lichamelijk voor den dienst geschikt., ten minste 1.56 meter lang en op den lsten Januari van het jaar der optreding als vrij williger het 20ste jaar ingetreden zijn en het 35ste jaar niet hebben volbracht. Zij, die in het bezit zijn van de hier- onder sub 2o vermelde stukken, kunnen tôt en met hun 40ste jaar als vrijwilliger voor de militie wor den toegelaten. Zij worden, voor zoover zij daartoe geschikt be vonden zijn en er gelegenheid toe bestaat, ingelijfd bij het korps hunner keuze. Behalve het bovenbedoelde getuigschrift zullen zij moeten overleggen lo. het bewijs, dat zij aan de plichten der mi litie, voor zoover die te vervullen waren, hebben voldaan; indien zij als militair of op 'slands vloot gediend hebben, een bewijs van ontslag en een getuigschrift van goed gedrag, afgegeven door den kommandant van het korps, waarbij zij laatstelijk hebben gediend; indien zij minderjarig zijn, een bewijs van toestemming van hunnen vader of voogd. voor de militie is ingeschreven, wordt slecbts als vrijwilliger toegelaten voor de gemeente in welke hij ingeschreven is, tenzij hij geene plichten ten aanzien van de militie meer te vervullen heeft. De vrijwilligers strekken in mindering van het aandeel in de lichting, te dragen door de gemeente voor welke zij optreden. Hoogezand den 8 Februari 1892. Sappemeer den 9 Februari 1892. Burgemeesters en Wethouders der gemeenten Hoogezand en Sappemeer, I. A. VAN ROIJEN. T. VENEMA Az. De Secretaris, De Wethouder, W. AGTERBOS. A. SWIERS. 3o. Die OPROEPIJTG. De Burgemeester der gemeente Sappemeer roept bij deze op, den zeemilicien-verlofganger PIETER SCHREUDER van de lichting 1891 dezer gemeente, om vôôr den 16 dezer maand zijn zakboekje ter secretarie alhier te doen bezorgen. Sappemeer, den 12 Februari 1892. De Burgemeester voornoemd: T. VENEMA Az. Loting voor de Nationale Militie. Eiclitiug 1893. GEMEENTE MUNTENDAM. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17 18 b.d. 1* A. Mulder. L. Nienhuis. J. O. Buss. B. Duut. R. Doorenbusch. b.d. G. Koerts. F. Abee. W. de Boer. A. de Boer. J. Hartenhoff. T. Seip. E. Hut. M. Martena. R. van der Veen. e.z. J. Schut. l.g. H. Brink. e.z. H. Slor. H. Pronk. e.z. der Veen e.z. 32 H. 33 P. 34 B. 35 H. 36 H. 37 S. 38 J. Hamminga. GEMEENTE HAREN. 1 G. Vos. 4 A. Boer. 2 J. Greving. b.d. 5 H. Ipema. 3 A. van Hemmen. e.z. 6 J. R. Koenz. 20 E. Boerma. 21 F. Baptist. l.g.. 22 J. Veendorp. b.d. 23 H. Lahpor. 24 H. G. van der Ark. 25 W. de Vries. b.d. 26 H. J. v. d. Veen. e.z. 27 H. Woldhuis. 28 J. Levitus. b.d. 29 W. Hut. 30 M. Schrijver. t.k. 31 A. Holthof. Veldman. Mulder. Ruuls. Drenth. Hut. Bakker. Lijst der lioogstaangeslagenen. De voorzitter van den Raad der gemeente Sap pemeer vestigt bij deze de aandacht van belang- hebbenden op de notificatie van Heeren Gedeputeer- de Staten dezer provincie van den 5 Februari j 1. no. 45, 2 afd. (provinciaalblad no. 10), waarbij de inwoners dezer provincie worden uitgenoodigd, om, zoo zij elders in 's Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vôôr 1 April aanstaande aan dat collège te doen blijken, ten einde daarop kunne worden gelet bij het opmaken van de lijst der hoogst aangeslagenen voor de keuze van afgevaar- digden ter Eerste Kamer der Staten-Generaal. Sappemeer den 12 Februari 1892. De Voorzitter van den Raad T. VENEMA Az. mondeling en schriftelijk toelichten. De schrifturen, die te dezer zake bij het Gemeentebestuur mochten inkomen, zullen van den 24 Februari af ter secre tarie der gemeente voor den verzoeker zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter inzage liga-en. Sappemeer den 13 Februari 1892. Het Gemeentebestuur voornoemd T. VENEMA Az. De Wethouder, A. SWIERS. Kadaster en Grondbelasting. De Burgemeester van Slochteren brengt, over- eenkomstig het 2de lid van art. 15 der wet van den 26sten Mei 1870 (Staatsblad no. 82), ter kennis van de belanghebbenden, dat ter Secretarie der gemeente voor hen ter inzage is gelegd en aldaar tôt dat einde gedurende dertig dagen zal blijven hggen de opgave van de uitkomsten der Kadastrale ine- tingen en schattingen van gebouwde en ongebouwde eigendommen in de gemeente. Slochteren, den 3 Februari 1892. De Burgemeester voornoemd: J. H. KOLK. CORRESPONDENTIE. Het raadsverslag van Haren laat om het nog in dit nummer onlvingen wij op te nemen. Red. te PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand geen dienst. Sappemeer ds. de Jong. Kiel-Windeweer ds. Rijkens. Kolham 's morgens ds. Bange. Westerbroek geen dienst. Slochteren 's middags ds. Bange. Schildwolde 's morgens ds. Schuiringa. Ten Boer: 's middags ds. Schuiringa. Overschild ds. Schuttevaer. Voorbereiding. Doopsgez. Gem. Sappemeer c.a. ds.fBinnerts. NoordbroekNieuw-Scheemda geen dienst. Luth: Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Schaaphok's avonds half zeven ds. van Dijk van Schildwolde. Zuidbroek, Zondagmorgen half 10 ure de heer Oorburg, en des avonds 6 ure de heer J. van der Waals. Zondagscholen te Zuid- en Noordbroek ten 2 ure. Donderdagavond ten 7 ure de heer van der Waals. SCHOOLNIEUWS. Voor twee vacante betrekkingen als onderwijzeres in de gem. Slochteren, salaris 425, standplaatsen Schildwolde en Hélium, hebben zich slechts drie sollicitanten aangemeld, t. w. Mej. van den Berg te Sappemeer, Mej. Bossinga te Veendam, en Mej. Frank te Slochteren. Eerst- daags zal uit dit drietal door den gemeenteraad van Slochteren eene keuze worden gedaan. PR1JSCOURANT VAN EFFECTEN, naar de officiëele uitgave van de Vereeniging van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 11 Feb.l2Feb. Nederl. Gert. Nat. Schuld 24 7844 95 1001 79f 791 281 871 89 891 981 591 95 501 551 1211 361 561 1201 101 i 311 16A 751 1121 78J 951 101 7944 794 28 U 881 88 j 981 591 79 491 551 44-U 13 361 ingezetenen dezer 19 H. van e.z. b.d. !-g- Het Gemeentebestuur van Sappemeer, Gezien de artt. 6, 2e lid en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95( Brengt ter kennis van gemeente dat bij zijne vergadering is ingekomen een ver zoek van HARM VEGTER, te Sappemeer, om in het perceel, gelegen te Sappemeer wijk B no. 161, kadastraal bekend gemeente Sappemeer sectie G, no. 142, eene BAKKERIJ te mogen oprichten, welk verzoek met de in art. 5 der wet genoemde bijlagen te secretarie dezer gemeente is ter inzage gelegd; dat door hem aan de belanghebbenden op den 27 Februari 1892, des voormiddags te U uur in het gemeentehuis gelegenheid zal worden gegeven om de bezwaren in te brengen die bij hen tegen de oprichting in het aangeduid perceel, van de hiervoor genoemde inrichting mochten bestaan, kunnende bij die gelegenheid zoowel de verzoekers als zij die bezwaren inbrengen, hunne bezwaren 79A dito dito 3 95 dito Obi. dito 31 101 Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 80A Zilver Jan.-Juli 5 8O4 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 29f Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 88A bij Rotschild 1889 4 894 1889-90 Hope Co. 4 894 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 884 Leening 1889 3 644 in goud Leen. 1883 6 984 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 60 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 78f Egypte. Obi. leening 1876 4 94| Mexico. Subsidie-Bonds 6 504 Brazilië. Oblig. 1889 4 574 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 444 Peru. Certiflcaten. v. Aand. 124 ditov. Pref. dito 37 A Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. 354 Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 57 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 120 44 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 101A Poti-Tiflis Obi. /1000 5 103 Aand. Zuid-West Spw. 5 68A Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij 314 Den ver Rio Grande G. v. A. 17 A Louisville Nashville G. v. A. 77A Miss. Kansas Tex. G. v. A. 17| N. Y. Lake E. W. Sp. A. 314 Union Pacif. Hoofdl. C. v. A. 45A Canada Southern C. v. Aand. 60 Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 112 J Stad Rott. 3 IO64 Gemeente Grediet 3 103 Oostenr. Staatsleening 1860 5 1194 18645 157 Rusland. Staatsleen. 1864 5 1394 140 Spanje. Stad Madrid 1868 3 I 394 394 Prijs Tan het grof Roggenbrood (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 39 cent. GRONINGEN, 12 Februari 1892. Graanprijzen zonder verandering. Schiedam U Febr. Moutwijn 9.Jenever /14.50, Amst. Proef /15.75, Spoeling-Comm. /1.60 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.324. Dito in Zilver 21.324, HA. Engelsche per p.St. 11.524, Eng. Russ. p. p.St. 11.924, Portug. p. p.St. 12.Fransche 47.50-, Belg. 47.45-, Div. Rijksm. 58.75-, Hamb. Russen I.I84, Russen in Goud R. 1.904, in Z. R. 1.154, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. -. Spaansche in frs. 47.50, Binnenlandsche Piaster 1.98-, Amerik. Goud Dollar 2.46-, Mexikaansche Dollar -. a,x Amsterd. kort 208.45 g. 208.80 p. 10 Febr. Rotferd kort 2Q845 j> 2Q8 80 P 564 12044 674 314 16J 76| 174 334 45 1124 1064 1044 1554 40 Snelpersdruk, Borgesius Zoon, Sappemeer. e.z. e.z. 2o. 16

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6