Al di'geiien, BTJRGERLIJKE STàNB. Loting voor de Nationale Militie. BEURS VAN AMSTERDAM. Wachter wat is er van den nachtl OFFICIEELE PUBLICATIEN. en een derde paard trapte het stervende dier met de hoeven herhaaldelijk op den kop, zoodat net bloed er afdroop en een der oogen, waarschijnlyk door een hoefslag getroffen, er uit hing. Ter gelegenheid van de carnavalfeesten te 's-IIer- togenbosch, zal aldaar den 29 Februari te 1 uur een optocht gehouden worden, voorstellende »de plechtige intocht van Z. K. H. Prins Amadero III- costo di Carnavallo, heer en meester van Oetel- donk en omliggende watervrije moerassen en zand- woestijnen, ridder van het Roksam." De stoet zal bestaan uit 300 personen, 3 muziek- korpsen, 8 praalwagens en 120 paarden. De 90-jarige heer G. te Arnhem had eenehuis- houdster, die ten voile door hem werd verlrouwd. Sedert een paar dagen heeft zij echter haren dienst verlaten en den heer G. voor ruim f 150 aan bank- papier en geld, goud, zilver en kleederen bestolen. De goederen zijn in de bank van leening in beslag genomen. De daderes wordt opgespoord. Woensdag is te Vollenhove gearresleerd G. J. R. Jz., landbouwer, die ongunstig bekend staat en wegens misbruik van sterken drank reeds met de justitie heeft kennis gemaakt. Hij wordt verdacht zijn sukkelenden zoon een slag op het hoofd te hebben toegebracht, waardoor na eenige dagen de dood zou gevolgd zijn. De justitie wordt te Vollen hove verwacht. Bij gebreke aan een geschikt cachot zit R. sedert Woensdagavond onder toezicht van een veldwachter op de secretarie. Amsterdam, 17 Februari. In de Echo waarschuwt een baker voor de kwade praktijken van een net- gekleede sdame." Deze juflrouw vervoegde zich aan de woning der baker en vroeg haar^ of zij tegen Mei bij haar in dienst wilde komen. Zij zou hoog loon krijgen en zeer veel verval. Toen ailes afgesproken was en de juflrouw haar adres, Haarlemmerplein 8, had opgegeven, wilde de »dame" de baker vast den godspenniDg geven. Zij bemerkte toen, dat zij haar portemonnaie »ongeluk- kig" had vergeten. Daar ze nog naar de Weesper- zijde moest en met de tram wilde gaan, vroeg ze de baker feven een gulden ter leen. Donderdag moest de baker dan maar een kopje koffie komen drinken, dan kon ze meteen den gulden en den gods- penning krijgen. Toen de baker Donderdag naar 't opgegeven adres ging, bleek het, dat er op "t Haarlemmerplein geen juflrouw Smit bekend was. Op het stadhuis te Amsterdam had bij het gratis- voltrekken van huwelijken de »plechtigheid" plaats van de echtverbintenis van een ternauwernood 39 jarigen man met een 70 jarige vrouw. Hij een kere! in de kracht van zijn leven, zij een verschrom- pelde, bijna slekeblinde bedelares, in het dagelijksch leven getooid met een groote, groene klep en levende van het medelijden van anderen. Een misschien minder gewenschte zegen viel aan een Haagscli werkman ten deel zijne vrouw schonk hem drie welgeschapen zoontjes. Hetzelfde echt- paar werd 2+ jaar geleden met een tweeling ver- rast, die beiden nog in den besten welstand ver- keeren. Noest en zijn vrouw hebben nu acht kinderen, waarvan de oudste 6 jaar is. ONBEKENDE BR1EVEN, verzonden in de 2e helft der maand Januari, door het Postkantoor Hoogezand, aan: J. J. v. ZWINDEREN Gromngen. L. VEGTER Klooster. GEMEENTE NOORDBROEK. 9 S. H. de Groot. e.z. 10 H. van Dijk. 11 H. van der Veen. l.g. 12 F. Spakman. 13 P. H. ten Have. 1 H. de Vries. 2 J. Kruijer. 1-g- 3 J. Streuper. 4 J. Drenth. b.d. 5 A. Blaauw. 6 D. ten Have. b.d. 7 E. Rugge. b.d. 8 A. Jongman. e.z. GEMEENTE ANLO. J. Krabben. A. Rosing. L. de Jonge. \V. Kremer. J. de Jonge. b.d. 6 L. de Jonge. b.d. 7 W. Leupen. b.d. 8 E. Meijering. 9 H. Nijborg. e.z. 10 II. Kleef. 11 H. J. de Jonge. b.d. 12 T. Braams. 13 H. Poelman Jr. e.z. 14 J. Boerma. e.z. 15 J. Vos. b.d. 16 J. Thijs. l.g. 17 M. Homan. 18 R. de Boer. 19 G. Hoving. b.d. 20 H. Meijering. b.d 21 B. van der Boor 22 H. Boer. 23 M. Bakker. 24 F. Wijchers. 25 B. Kramers. 26 H. Dermois. 27 R. de Jonge. 28 G. de Vries. 29 B. Reinders. 30 H. Lanjouw. 31 W. Hoving. 32 J. Hoving. b.d. e.z. b.d. b.d. b.d. HOOGEZAND, 11—18 Februari 1892. Geboren Johan Hendrik, z. v. Johan Hendrik Schaafstal en Grietje Bieze; Otto Kornelis, z. v. Klaas Bosma en Hinderika Bouwman; Elias, z. v. Feike Kruizinga en Jantje de Ruiter; Jan. z. v. Johannes Staarink en Fennichje Vermanje. Ondertrouwd Kornelis Tepper en Annegien Zaaiman Willem Brouwer en Aaltje Koekkoek; Otto de Jonge en Hinderika Kruizinga. Getrouwd Jacob Suir en Ida Walland. Overleden Jannetje de Groot, oud 3 j., d. y. Lammert de Groot en Hillina de Groot, frijntje Hulzebos, 6 j., d. v. Harm Hulzebos en Harmke Westerling; Harm Smeltekop, 12 weken, z. v. Kornelis Smeltekop en Fokkina Stege Hendrik Donselaar, bijna 86 j., laatst eheman van Tnentje Krijgsvelde. SAPPEMEER 115 Februari 1892. Geboren: Liefiina Gesina, d. v. Ijakke Berg en Geertje Schut Janlina, d. v. Jan Kremer en Aaltje de Vries; Berendina, d. v. Foeke Willem Mulder en Pieterina de Groot. Overleden: Margaretha Ilarmanna Kuiper,47 j. echtgenoote van Gerardus Pas; Adrianus Cor- nelis Leendert Leonardus, 3 m., z. v. Adrianus Cornelis Leendert Leonardus Spruyt. en Anna Chai lotte Reinira Henriette Baronesse van Heec- keren. Levenloos aangegeven kind van Ilarmannus Bo- dewes en Maria Magrietha Bodewes. SLOCI1TEREN. 10—16 Febr. 1892. Geboren Aafke, d. v. J. Wijrdeman en G. Mul der te Kolham Andréas, z. v. M. Boerema en A. de Vries te Hélium Antje, d. v. W. Smit en A. Lindeboom te Schildwolde Meenlje, d. y. H. Kam- pen en A. Buitenkamp te Ilellum Elsiena, d. v. H. Kruit en P. Laning te Schildwolde. Getrouwd Oomke Maatjes, 21 j. van Kolham en Jakobje Lintjer 20 j. van Slochteren. Oveileden: Jantina Rook, 1 j. d. v. J. Rook en G. de Vries te Kolham. NOORDBROEK, 8—15 Febr. Geboren: Scheltina Epkoline, d. v. Tjakko Huis- man en Albertje Buurma. MUNTENDAM, 9—17 Febr. Geboren- Albert, z. v. Derk Bosscher en Hen- derkien Loorbach; Geertje, d. v. Petrus Dallmga en Pietei tje Mik; Johannes, z. v. Derk Jager en Jantina Johanna Boiten. Overleden: Jan Jager, oud 43 jaar, echtgenoot van Sietske Wierts. Licliling 1892. GEMEENTE ZUIDBROEK. 17 F. van Dijk. 18 B. Lutterop, l.g. 19 J. v. d. Woude, l.g. 20 D. v. d. Woude. 21 J. P. v. d. Velde, e.z. 22 H. Kruizinga, b.d. 23 H. Bartelds, e.z. 24 R. Gruben, e.z. 25 E. Hekman. 26 B. Bloem. 27 D. Huizing, b.d. 28 J. Reinders, i.d. 29 F. Botjes. 30 W. J. Gerritsen, i.d. 31 J. Jonker. Raadsverslag der Gemeente Haren van Donderdag 18 Februari v.m. 11 uur. Aanwezig de Heeren L. T. Jorissen voorzitter, R. Hornhuis en H. Brink Wethouders, P. Vorenkamp, J. Wilphorst, E. van Hemmen, M. G. Vroom, J. J. ten Gâte Vissering, W. Hoenderken en J. O.Hoen- derken. De Heer O. J. Quintus heeft kennis gegeven dat bij wegens ongesteldheid de vergadering niet kon bijwonen. De notulen worden gelezen en op een paar aan- merkingen na van de Heeren P. \orenkamp en J. O. Hoenderken, goedgekeurd. Het stemmen naar volgorde der presentiehjst wordt door het lot aangewezen te zullen beginnen bij den Heer P. Vorenkamp. De voorzitter geeft mededeeling der ingekomen stukken. 1. een schrijven van den Heer K. .1.1 oit, oncler- wijzer te Rossum, te kennen gevende dat hij de benoenring voor Haren wel zou aannemen, indien het salaris met 25 verhoogd werd en zoodoende werd gebracht op 425, evenals te Rossum, doch zou Haren gaarne willen aannemen, omreden hij dan dichter bij zijne ouders te Grijpskerk komt te wonen, en ook met het oog op de lessen, welke dan te Groningen door hem kunnen worden ge nomen. Hem is tevens beloofd dat hij te Edeop een salaris van f 450 zal worden benoemd, indien hij zich daarvoor aanmeldde. De voorzitter heeft den Heer Schoolopzienei er mee in kennis gesteld en machtiging verzochtom in dezen geene oproeping te doen, hetwelk diens goedkeuring wegdroeg. Na lezing van het adres wenscht de voorzittei dat de discussies daarvoor worden geopend, wat aan Poil zal worden bericht. De heer Hornhuis Mij dunkt dat we er een groot voordeel mee doen om Poil le henoemen, want roepen we sollicitanten op van f 400, 4--o of 450 tractement, dan komt er tocli nog geen enkele om, daar er aan onderwijzers gebrek komt. Ik stel daarom voor Poil te benoemen op een salaris van 425. De Heer J. O. Hoenderken: Indien dit mag gebeuren met 425, dan ondersteun ik het voorstel Hornhuis. De Heer Vroom: Zijn we ook nu verphcht de andere onderwijzers te verhoogen, welke een salaris hebben van 400? De voorzitter oordeelt van niet. Na nog verschillende besprekingen wordt op voor stel van den voorzittter tôt stemming overgegaan, omtrent de toekenning van een salaris van 400 of 425. De Heeren Vissering en Vroom welke werden aangewezen de stemmen op te nemen, deelen mede dat met algemeene stemmen is besloten het salaris te brengen op 425. Een en ander te benchten aan den heer Poil. 2e Adres van de heeren J. van Belkum te Noord- laren en W. Poutsma te Glimmen, hoofden der scholen, houdende verzoek om verhooging hunner 'a PaaT1 het adres te laat is ontvangen zijn B. W. van oordeel bedoeld adres in de volgende vergade ring in behandeling t e nemenHiertoe wordt besloten. 3e Adres van den heer R. Reitsma Jzn., eerste onderwijzer aan de school te Haren, verzoekende, hem eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Apnl in plaats van 1 Mei a.s. zooals in de vorige verga dering is besloten. Nadat door de leden nog al eenige bezwaren werden geuit werd ten slotte be sloten aan het adres gevolg te geven en alzoo het ontslag te laten ingaan met 1 April a.s. 4e Missive van het Bestuur der atdeehng Nijvei- heid in de provincie Groningen, welke de jaarlijksche bijdrage van 25 gaarne verhoogd wilde Tiebben met 25 en alzoo te brengen op 50 alléen voor dit jaar tengevolge van een te kort in de kas. Daar het slechts te doen is om een jaar heett de Voorzitter hiertegen geen hezwaar. De heer Brink wenscht gaarne, dat met de Gemeente, doch dit door hun ledental worde betaald. De heer Vorenkamp ondersteunt het. ZEd. vindt het mooier dat door de raadsleden onderlmg de noodige bijdrage werd betaald. Op voorstel van den Voorzitter had alsnu eene stemming plaats en was de uitslag dat de stemmen staakten. In de e.k. vergadering zal het weder behandeld worden. De voorzitter deelt mede, dat het noodig is ge- worden, tengevolge de concept verordening van den progressieven hoofdelijken omslag in de Gemeente Haren, de verordening te vernieuwen. De voorzitter leest daarna de verbeterde verordening den Raad voor en dit geeft aanleiding te besluiten bedoelde verordening ter goedkeuring aan heeren Gedeputeerde Staten aan te bieden. Niets meer ter behandeling sluit ZEd. de vergadering, werd vermeerderd en met 9 verminderd, zoodat het getal deelnemers op den 1 Januari 1892 tôt 85 was geklommen. Bij monde van den voorzitter werd een woord van dank gebracht aan den direc teur in 't bijzonder en aan het bestuur in 't algemeen, voor de moeite en belangstelling aan deze zoo nultige inrichting bewezen. 2. Wjjziging van 't règlement der spaarbank, waarvan de noodzakelijkheid vooraf door den lieei Sissingh zeer breedvoerig werd besproken, met toe- lichting voor de toekomst. Door den directeur werd de vraag gesteld, of de leden zich er mede konden vereenigen. Daar niemand hier tegen he zwaar maakte, werden door den heer Sissingh de gewijzigde artikelen voorgelezen. Hierin vermeende het hestuur eenige verandering te moeten brengen. Hierop werd het met algemeene stemmen goedge keurd en daarna vastgesteld. Ten slotte richtte de directeur een woord tôt de vergadering over de aan z.ed. in een vroegere vergadering toegekende geldelijke belooning voor zijnen administratie, welk besluit hij zeer op prijs stelde. In de laatst gehouden besluursvergadering was echter door hem verklaard, dat hij geen geldelijke belooning wilde gemeten, maar dat hij even als vroeger werkzaam zou bhjven en de goede zaak, die hij zeer waardeerde, steeds zou steunen. Deze mededeeling werd door de leden zeer toegejuicht, waarna de voorzitter een toespraak hield tôt den directeur en een woord van dank bracht voor zijne belangelooze toewijding aan de nuttige inrichting. 3. Ingekomen stukken a) Van het bestuur der vereeniging van aard appelmeelfabrikanten in de veenkoloniën, eene copie van een adres om bij verschillende gemeentereini- gingen aan te dringen tôt verwijdering van contels en steenen bij de bereiding van compost. v\ erd besloten hieraan adhesie te schenken en daarvan mededeeling te doen. b) Circulaire van eene commissie voor de op- richting van eene beetwortelsuikerfabriek in deze prov.. op coôperatieven grondslag. Voor kenmsge- ving aangenomen. cl Uitnoodiging van het bestuur van het 4oste landhuishoudkundig congres te Wageningen, om mede te werken toi het samenstellen van het pro gramma der vraagpunten. d) Van den heer J. H. Kloekers te Assen, eene aanbieding van het goedkoopste en degelykste veevoeder. e) Circulaire van de heeren Louis Nagel X co. te Arnhem, magazijnhouders van werktuigen. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. 4. Opening der vraagbus, waarin een voorstel, dat echter ter zijde werd gelegd, als zijnde van persoonlijken aard. Daarna was de aankoop van klaver- en graszaden aan de orde. Staande de vergadering werd opgaat gedaan van 342 kilo rood klaverzaad, 130 dito wit en 84+ kilo graszaad. Verder werd een lijst ge- deponeerd in het vergaderlokaal van H. Sap, gedu- rende 3 dagen ter meerdere deelnemmg. Voor de uitvoering werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren W. de Lange, Jan te Velde en Broekema. Hiermede de agenda afgeloopen zynde, werd de gelegenheid aangeboden tôt het doen van vragen en voorstellen. Als nieuw lid werd voorgesteld de heer R. Oldenburger, die bij acclamatie werd toe- gelaten. De heer W. de Lange deed een voorste tôt aankoop van chilisalpeter, maar wegens verschil van gevoelen over de ontvangst, werd dit aangehouden tôt de volgende vergadering. Ook het adverteeren der vergaderingen, waarover eenigen tijd was gesproken, werd tôt later aangehouden, waarna de vergadering werd gesloten. 2o. de loteling, die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteldheid en gebreken, of gémis van de gevorderde lengte, tenzij hij, wegens ziekte ot gebreken, builen staat is voor den mihtieraad te verschijnen, in welk geval hij geneeskundig zal worden onderzocht op de plaats waar hij zich bevindt. De lotelingen, die om bovengemelde ledenen vrijstelling van den dienst der militie verlangen, en zij die zich als vrijwilligers voor de militie aangebo den hebben, worden mitsdienaangemaand,om op den bepaalden tijd voor den militieraad te versclnjnen zich niet te verlaten op het ontvangen van een oproepingsbiljet, daar het nitt ontvangen van dit biljet geenszins ontheft van de verphchting tôt lie verschijnen voor dien raad. Hoogezand en Sappemeer den 15 Februari 18J2. Burgemeeslers en Wethouders voornoemd, I. A. v. ROIJEN. T. VENEMA Az. De Secretaris, De Welhouder W. AGTERBOS. A. SWIERS. welke nog toevallig acliterge- blevene STAILEN van onder- geteekende in hun bexit moch- ten hebben, worden beleefd verzocht dexetve tervq t€ jph. J. WESTER, Boogexand. PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand: ds. Hoekstra. Sappemeer ds. de Jong. Kiel-Windeweer ds. Gerritzen. Westerbroek: ds. Klinkenberg. Kolham, namiddag ds. Scherphuis. Slochteren, voormiddag: ds. Scherphuis. Schildwolde, namiddag: ds. Keiser. Overschild: ds. Scherphuis. Avondmaal. Ten Boer, voormiddag: ds. Keiser. Doopsgez. Gem. Sappemeer: ds. Binnerts. Noordbroek ds. Ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Martenshoek. A.s. Woensdagavond om 7 uur. Spreker ds. J. M. Stroes van Bedum. Zuidbroek. Zondagmorgen half 10 ure en des avonds ten 6 ure prediking door den Evangelist W. Fransen. Zondagscholen te Zuid- en Noordbroek ten 2 ure. Dinsdagavond Bijbellezing 6 ure, Donderdagavond ten 7 ure de heer J. v. d. Waals. SchaaphokZondagavond 6+ uur, ds. H. Bulder van Ten Post. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ghr. Ger. Kerk. Bedankt: voor Minnertsga G. van Halsema, te Siddeburen. Annerveen, 16 Febr. Voor de betrekking van onderwijzer aan de school alhier heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld. PRIJSCOURANT VAN EFFEGTEN naar de offideeLe uitgave van de Vereeniging van dm Effectmhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 18Feb.l9Feb. INGEïOOES. 1 R. 2 G. 3 A. 4 F. 5 J. 6 R. 7 G. 8 9 10 11 12 J. 13 A. 14 J. 15 E. 16 M. Bijlsma. op de Dijk. Stukje, Vroom. N. G. Viëtor, W. Sijpkens. Wicherts. Tammes. Koerts, Meihuizen. Bosscher, Lesterhuis, H. Watermulder. Stukje, lg- Muntendam, b.d. Brouwer. b.d. lg- 1-g- b.d. b.d. b.d. Dat er, op initiatief van de landbouw-vereeniging Harkstede en Scharmer op den 19 dezer inaand nog eens vergaderd wordt op het hooghuis te Slochteren, om bij Z. Excelentie den Munster van Waterstaat Handel en Nijverheid aan te dringen, ten einde vôôr aile bijkomende en nevenplannen, de éérste en reeds uitgebakende onlworpen N. O. locaalspoorweg Zwolle—Noordbroek Slochteren Groningen zoo mogelijk krachtig voor te staan, zal zeker veler goedkeuring wegdragen m de pro vincie Groningen, welker h.h. Vertegenwoordigers ook wel blijk gegeven hebben van goedkeuring, door er een belangrijke provinciale subsidie met vertrouwen aan toe te zeggen. Getuige ook de algemeene bijdragen van gemeenten en particulieren, voor de voorloopige kosten in dezen Een spoorweg c.a. is kostbaar, doch voor ont- wikkeling van handel-, land- en tuinbouw en nij verheid van groote beteekenis, en niet te duur dat er centralisatie in wijden omvang gezocht wordt is daarom noodig en goed te keuren. Het ontwerp is wel uit ervaren en vertrouwbare handen opgekomen, en zal de bedoelde lijn zeker een groot deel onzer provincie baten, althans, m dien te Noordbroek en Slochteren aan de verharde wegen Stations gebouwd worden dan zal t Oldambt en environs, waar reeds van toren tôt toren grintwe- gen zijn, er wel over en weder productief gebi mk van weten te maken en de maatschapij er zekei wel bij varen. E.audbouwvereeHiging Kielwindeweer. Vergadering van Woensdag iO Febr. Na opening door den voorzitter werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1 Ver slag door den heer L. Vos, directeur en penningmeester der spaarbank. Z.ed deelde mede dat het eigendom der bank op den 1 Januari 1892 bedroeg 15146.62, dat het ingebracht kapitaal was f 14809.78, zoodat het reservefonds bedroeg f 336 84. Op den 1 Jan. 1891 bedroeg het reser vefonds f 285.37, alzoo is er gewonnen in 't jaar 1892 f 51 47- Door 14 nieuwe deelnemers werd ingebracht'/ 2876.14, aan bijgeschreven rente 463 22 Het kapitaal is door de deelnemers alzoo veimeerderd met 3339 36. Door 9 deel- hebbers is terug gevraagd, met de rente, f™?'™, zoodat het eigendom der deelhebbers, na aftrek der uitgehaalde gelden, 483.40 meer bedroeg dan op den 1 Jan. 1891. Het getal deelhebbers op den 1 Jan. 1891 bedroeg 80, hetwelk met 14 meuwen VEIIKIEZINOEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoo gezand, gelet op art. 69 der wet van den 4 Jum 1850 (Staatsblad no. 37); Brengen ter algemeene kennis, dat afschnit van het procesverbaal der op den 18 Februari 1892 plaats gehad hebbende stemopneming ter benoe- ming van een lid van de Provinciale Staten, ten gevolge het overlijden van den heer J. J. Veltman, aan het huis der gemeente is aangeplakt en op de secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Hoogezand, den 18 Februari 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris, W. AGTERBOS. Eerste zitting van de» Militieraad. Burgemeesters en Wethouders van Hoogezand en Sappemeer, brengen ter kennis van de lotelin gen dezer gemeenten, behoorende tôt de hcnting van het jaar 1892, dat de militieraad, voor Sap pemeer op Vrijdag den 18 Maart 1892, des voor- middags te 11+ uur en voor Hoogezand op Zalerdag den 19 Maart 1892, des voormiddags te U i uur, in het raadhuis te Groningen zitting zal houden, om uitspraak te doen omtrent lo. de verschenen vrijwilligers voor de militie; 2o. de lotelingen, die redenen van vrijstelling hebben ingediend; 3o de lotelingen, die voorloopig or dejimtiet van den dienst bij de militie worden uitge- sloten 4o. aile overige lotelingen. Bij art. 88 der wet op de nationale mditie is bepaald dat voor den militieraad moet verschijnen lo. de vrijwilliger voor de militie Nederl. Gert. Nat. Schuld 2+ dito dito 3 dito Obi. dito 3+ Oostmrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Co. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. y> Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Gentraal-Sp. Italie. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw, Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerïka. Aand. Central Pac. Spwmi Den ver Rio Grande C. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. C. v. A. N. Y. Lake E. W. Sp.A. ijnion Pacif. Hooldl. G- v. A. Canada Southern G. v. Aand Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Grediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 78++ 94++ 101+ 78A 95 100+ 80A 79++ 79+ 79++ 28+ 28+ 86+ 88 88+ 88+ 65+ 98Ar 98 A 59A 79 94+ 49 A 57 58+ 49+ 55+ 44+ 13A 39 44+ 13+ 39 A 35+ 56 A 55++ 120+ 101+ 102+ 67+ 120A 101 102+ 67+ 31++ 17A 74+1 17+ 32++ 47+ 62+ 31 17 74+ 17 A 32+ 47+ 61 112+ 106+ 103+ 118+ 157 139 39+ 106+ 119+ 157+ 78| 100+ 79 H 79^ 28++ 87+ 88^ 98A 58 94+ 49+ 56| 43+ 13+ 39 55+ 120+ 101+ 102+ 67+ 31+ 17A 32+ 47| 112+ 106+ 102+ Prijs v»» iïet grof Rogge»l»rood s (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 89 cent. GRONINGEN, 19 Februari 1892. Door stremming der scheepvaart ging inGranen niets om, Schiedam, 11 Febr. Moutwijn 9- Jenever /14.50, Amst. Proef/15.75, Spoeling-Comm. /1.80 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.32+. Pito in Zilver 21.32+, Div. Engelsche per p.St. f 11.52+, Eng. Russ. p. p.St. 11.92+, Portug. p p.St. f 12.Fransche 47.50-, Belg. 47.45-, Div. Rijksm. 58.80-, Hamb. Russen 1.18+, Russen in Goud R. 1.90+m Z. R. 1.16+, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. -. Spaansche in frs. 47.50, Bmnenlandsche Piaster 1.98-, Amerik. Goud Dollar 2.46-. Mexikaansche Dollar Amsterd. kort 208.30 g. 208.65 p. Antw. 17 Febr. j^0^erd. kort 208 30 g. 208.65 p. Snelpersdruk, Borgesius Se Zoon, Sappemeer.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6