339ste Staa Onderget Stollwert Borstbo JALOl Gebr. DE BOER VENNOOTSCHAI Prima i Groote t Zaandamme JOHN HE U. S. OPJ BALTI OVER1 11. BEI! sedert 50 Nederlandsch-/ Stoomvaart-ï -N n KORTSTE en G GroningenHeerestraat met eu zonder P BINNENLAND. HANDELSBERICHTEN. BEURS VAN AMSTERDAM. Bij den ondergeteekende z LOTERIJ, LOTEK volgc komen. achter Akerk, hoek houden zich beleefd aanbev aile soorten MAM'FAtl aanvraag gaarne verkrijgbo Fevensverzekeriug limiter De Agent: C. AV. I>1 beveelt aan tôt d en oiive IiLAVERZAAD en G] aile soorten HULPMESTÏ reerende prijzen, waarvaij MONSTERS gratis verkrij CHILISALPETER altijd Met leveren rembours <lig ouderzoclite CC maathoudende FLESSCH1 met inbegrip emballage fj Wed. JOl Impc Postwissel Toor fran gefabriceerd na voor kon. Univer siteits - Pro Dr. Harless, Bc als verzachtend midds heeschheid en aandoen organen xûtsteekende Bij spoedige afwiss en koude lucht is 't bijzt wardig een bonbon te Yerpakking: Geele p Alom verkri gemokte HAMMEN, M en BRUNSWIJKER WO| Martenshoek. Men vervoege zich ai W. A. S. M. te Rottei en bij de AGENTEN, i Inspecteur: J.E.K E. BO Bereiding volgens die ITitnn zeer zl spoor er en conditiën bij den Directeur de P. F. P is den 2den DONDERDi Mrt. a.s.) te COtfSFLTJ HOTEL STRUVÉ, van Nette en licj worden gangbaar gele steld. door F. SCUBFl betreuren; omdat men b.v. voor eene springfon- tein, waaraan ieder dagelijks zijn genot zou hebben, indertijd de noodige gelden niet bijeen kon krijgen, omdat men b.v. voor de oprichting van een tehuis voor dakloozen tôt liefdadigheidsvoorstellingen en verder kunst- en vliegwerk zijne toevlucht moet nemen. Doch hoe 't zij elk feest van zoo- danigen omvang geeft toch het voordeel, dat velen van elders naar onze stad komen, en zij dus meer en meer in den vreemde gekend en gewaardeerd wordt. Jammer is het echter, dat de beslissende avond van den wedstrijd juist samenvalt met dien anderen wedstrijd in 't reciteeren van wege het gezelschap Braga—l'UnionExcelsior op de nieuwe concertzaal van den heer Vos. Ook daar is ailes door het bestuur in 't werk gesteld, om een flink feest te organiseeren en door zijne goede regeling en de flinke prijzen is het geslaagd in zijn pogen om de meest gevierde sprekers uit den lande naar hier te lokken. Daar komen er uit Hoorn, uit Deventer en Amsterdam en Zutfen kortom al wat naam lieeft op het gebied van welsprekendheid doet aan den wedstrijd mee. En de voornaamste troost voor het gezelschap is, dat de goede naam van Braga enz. wel 't noodige publiek zaltrekken, te meer, daar ieder wel al weet, dat voor joviale en gezellige feesten de zaal van Vos de aangewe- zen plaats is. Ook Zaterdag werd er een gezellig feest gevierd door eene gymnastiek- en scherm- vereeniging doch ik heb in de prêt niet mogen deelen, omdat ik een dito teest in de Harmonie moest bywonen van het gezelschap Sparta.^ En twee gymnastiekuitvoeringen op eenen avond is wel wat veel voor eene stad als Groningen. Wat met wegneemt, dat ik met veel lof van de uitvoenng van Sparta moet spreken. Voor die gelegenheid was de Harmoniezaal in een tuin herschapen met heusche dennenlaantjes, die eenen frisschen geur verspreidden in de zaal. Eerst werden ordeoeie- ningen gehouden met de staaf, later met de knods, die zoo stipt en accuraat werden uitgevoerd, dat ze 't bij mij verre wonnen van die zooveel moei- liiker toeren aan rek en handbrug en ringen. Want hoezeer men ook de lenigheid en volhardmg moet bewonderen van de leden, die slechts een klein deel van hunnen tijd aan deze kunst kunnen wijden, zoo hebben wij in circus of tent dergelijke tours de force beter en kraniger gezien. Wat daar »bijspul" is, de reuzenzwaai b.v., dat is voor een gezelschap als Sparta het hoogste. En 't is inder- daad al lieel wat, dat sommige leden 't zoo ver brengen, al hield ik voor mij de oefeningen liever wat lager bij den grond. Dat lijkt mij doeltref- fender en practischer en beter. 'k Verklaar het mij best, dat men ten overstaan van ouders, familie en naaste familie gaarne wat vertooning wil maken; doch op den duur pakt toch het meest de correctheid en eenheid der orde-oefeningen. En voor de allernaaste familie heeft men in den dans wel gelegenheid om haar te believen. 't Was dan ook een recht gezellig en geanimeerd bal, dat er volgde, al was het aantal paren ook al te groot om eens een flink pasje te maken. Hoe lang de prêt heeft geduurd? Ik ben natuurlijk eerderver- trokken, en ook al ware ik aan 't eind toe geble- ven, ik zou het uur van sluiting nog niet verklap- pen. Van de verkiezing van twee nieuwe raads- leden zal ik maar zwijgen. Ik ben geen lid eener kiesvereeniging, daar ik na de proef hier en elders genomen te hebben toch maar liefst naar eigen inzicht ga handelen, zonder mij te binden aan kan- didaturen, die niet altoos op even rationeele wijze zijn ontstaan of gesteld. Dezen keer zal de strijd niet hevig zijn. Meer wordt er gesproken over de keuze van een lid van gedeputeerde staten en de vraag, of bekwaamheid den doorslag zal geven of kliekgeest, die personen niet kan en wil scheiden van zaken. Wij hopen het eerste, vooral ook om de eer en den goeden naam van het collège zelf. Te midden van die verkiezingsdrukte zal Van Maurik wat afwisseling brengen en ons hier voor 't laatst van zijne schoone voordracht doen genieten. Of hij niet een schetsje mee zal brengen over den swalvisch" en wat het publiek dacht van dien »grobbe janus?" Wij herinneren de kiessers voor een lid van de Prov. Staten aan de stein- niing, die lieden Woensdag tussclien 9 en 4 nur moet plaats liebben. De heer J. H. Nijhuis, Zaterdag j.l. benoemd als Wethouder der gem. Sappemeer, heeft zich die betrekking laten welgevallen. In den avond van Zondag was het weder ver van rustig te Sappemeer, o.a. aan de Station- straat. Om pl.m. 9 uur hoorde men daar ver van liefelijke klanken en uitdrukkingen, terwijl later in den avond bij twaalven te Hoogezand een erge vechtpartij ontstond, waarbij de noodige ver- wondingen voorvielen. In de nabijheid van 't Kleinemeerster hooghout te Sappemeer, geraakte Maandagavond pl.m. 9 uur eene vrouw, bekend onder den naam van Trientje, in botsing met een rijtuig, waarvoor twee paarden waren gespannen. Ze sehijnt er nog al goed van te zijn afgekomen. De oorzaak wordt aan eenige doofheid toegeschreven. Wij verwijzen onze lezers naar de in deze cou- j ant voorkomende advertentie, betreffende het con cert van de zangvereeniging »Euphonia" waaraan de heer Snoer zijn medewerking heeft toegezegd. De heer Snoer trad reeds in verscheidene plaatsen van ons land met veel succès op. Hij toonde zich daar dan ook vqlgens de critiek als een groot kunstenaar op zijn beide instrumenten, vooral als harpspeler had de heer S. overal veel succès, want ofschoon dit instrument, reeds oud, maar minder bekend, verschafte hij het publiek toch veel genot door zijn heerlijk spel. Wij twijfelen er niet aan of het kunstminnend publiek zal van deze zeldzame gelegenheid gebruik maken. Sappemeer. Door de maréchaussée van Muni en dam is j.l. Zondagavond tegen de wed. Fokkens alhier, procesverbaal opgemaakt, wegens verkoop van sterken drank in 't klein in haren winkel zonder vergunning. Naar wij vernemen circuleert zoowel te Hoogezand als Sappemeer een adres om met vereenigde krachten aan te dringen, dat de gemeentebesluren van Hoogezand en Sappemeer de bonthuisterbrug van de ingelanden overnemen. Tal van handteeke- ningen komen daarop reeds voor. In de vergadering van onderhoudsplichtigen der Bonthuisterbrug, Zaterdag j.l. in 't bontehuis ge houden,werd voorlezing gedaan van 't adres 't welk bij de ingeteekende som ten bedrage van 1605.021 zal worden gevoegd, om de brug aan de gemeente- besturen van Hoogezand en Sappemeer over te dragen. Dit adres hopen wij onze lezers bij de behandeling mee te deelen, terwijl van ganscher harte wordt gewenscht dat de gemeenten in dezen homogeen zullen zijn en de toestand worde verbeterd. Ten overstaan van J. Piccardt, no taris te Hooge zand, werd ten verzoeke van Mej. de wed. R. Bergman, Zaterdag 27 Februari, te Sappemeer ten huize van de Erven De Ruiter, te koop gepresen- teerd: 5.75.70 H. uitmuntend vrij eigen land, gelegen te Spitsbergen onder Zuidbroek, kooper B. Bleeker te Spitsbergen onder Zuidbroek voor 6800. Martenshoek, 25 Febr. Heden is alhier van de werf van de heeren W. en H. Boerma met goed gevolg te water gelaten een stalen tjalkschip, groot 90 ton, genaamd De twee Gebroeders, voor rekening van en bevaren zullende worden door den schipper W. ter Veer, van Groningen, en een dito ijzeren schip, groot 50 ton, voor rekening van en bevaren wordende door den schipper B. v. d. Veen, van Dokkum. Daarna is de kiel gelegd voor een tjalkschip, groot 120 ton, voor rekening van den schipper K. Oosterkamp, van Dedemsvaart. Door de landbouwvereeniging »de Kalkwijk", is de levering van 11200 kilo chilisalpeter 11.71 ier 100 kilo, opgedragen aan den heer C. G. Smith te Sappemeer. Te Hélium en Schildwolde werden in de vorige week weer bij verschillende landbouwers groote glasruiten ingeworpen. Mocht de politie, die ijverig onderzoek doet, toch eens zoo gelukkig zijn de daders van zulke lage baldadigheden op te sporen. Zuidbroek. Op den morgen van Zaterdag j.l. begaf de varkenshandelaar H. de Wit alhier zich op den zolder zijner womng, om de sneeuw weg te scheppen, die daar den vorigen nacht op was gewaaid. Ongelukkig kantelde de ladder, waarop de Wit stond. Hij viel, zoodat de hand geheel ontwricht was. Na zelf een verband gelegd te hebben, ontbood hij dr. Folmer, die de hand ver der verbond. Noordbroek, 29 Febr 1892. Kleine diefstallen zijn hier thans helaas aan de orde van den dag of liever van den nacht, die zulke werken der duisternis begunstigen. Van Zaterdag op Zondag nacht zijn er wederom 7 mud aardappels ont- vreemd uit een bergplaats buiten huis, behoorende aan den landbouwer K. van Timmeren. Lastig is het voor de politie dat aardappelen niet of moeielijk te herkennen zijn bij huiszoekmg. 't Wordt anders hoog tijd dat er eens een einde komt aan de vele kleine dieverijen in ons dorp. Noordbroek, 1 Maart '92. We hadden hier gisterenavond op den zoogen. »Polder", een dicht bebouwde buurt, eene verbazende drukte en volks- oploop. Door den waarnemende Burgemeester en onze beide veldwachters Mulder en Tijdens werden bij H. d. W. alhier, aardappelen in beslag genomen, waarvan onze veldwachters de herkomst op grond van eenige gegevens meenen te kennen, als zijnde ontvreemd bij K. van Timmeren alhier, die dan ook de aardappelen als de zijne herkent. Het heeft onze beide bovengenoemde veldwachters veel moeite gekost om met de opsporing van dader of daders van aan de vele diefstallen hier in den laatsten tijd gepleegd zoover te komen als ze nu zijn, wie daar- voor in 't openbaar wel een woord van lof toekomt. Wie dan ook de dader of de daders zijn, 't is in elk geval gewenscht, dat de ware schuldige of schuldigen bekend worden. Dat de lui de ambte- naren niet zeer beleefd ontvingen, maar hun daar- entegen allerlei dingen lieten hooren, veroorzaakte in de buurt nog des te meer drukte, zelfs werd de man geboeid door een der ambtenaren en buiten de woning vastgehouden. De commissie voor den coôperatieven aankoop van klaverzaad der afdeeling Ten Boer heeft, na eene moeilijke keuze, de levering van 17H.L. rood klaverzaad toegekend aan den heer J. Robertus te Winschoten voor 58.60 per H.L., onder garantie van 92.1 kiemkracht en 98.8 zuiverheid en de levering van 8.15 II.L. wit klaverzaad aan den heer J. Knappers te Zuidbroek voor 81.25 per H.L., onder garantie van 83.3 kiemkracht en 95.2 zuiverheid. Beide partijen opgegeven als vrij van warkruid. Vôor 7 weken werd eene schuifkar verhuurd door P. Bakker, wagenmaker te Molenstreek, aan H. Kroon te Veendam. Een door den chef-veld- wachter Reichenbach ingesteld onderzoek naar de in weken niet teruggebrachte kar, bracht aan het licht, dat deze door H. K. was verkocht aan zeke- ren de Beer te Sappemeer. Procesverbaal is op gemaakt. Te Stadskanaal is thans de waterstand zoo laag, niet alleen in de monden, maar ook in het hoofd- kanaal, dat de scheepvaart bijna geheel belemmerd wordt. Overal zitten geladen schepen vast. Naar wij vernemen, heeft het Openbaar Ministerie bij den Hoogen Raad het cassatieberoep van den rentenier K. M. te Slochteren verworpen. De Hooge Raad zal den 21sten Maart uitspraak doen. Borgercompagnie, 25 Febr. Ook op 't gebied van landbouw, is eene groote vooruitgang op te merken. Men ziet dat o.a. ook in ons dorp bij den smid J. Hak, waar voor de woning meer dan 20 meuwe ploegen staan, van aile soorten en van de nieuwste constructien, zoowel één- als tweescharige. Op de tentoonstelling in 't vorige jaar te Veen dam gehouden, zijn diens ploegen met den eersten prijs, een zilveren médaillé, bekroond. Door het bestuur van den Veenkolonialen land bouwbond is de levering van de volgende kunst meststofïen en klaver- en graszaden toegewezen als volgt: pl.m. 37.000 kilo chilisalpeter aan K. Ensing zoon te Borgercompagnie a 11.74 per 100 kilo; pl.m. 1550 kilo rood klaverzaad aan R. Koiter te Groningen 64 et. per kilo; pl.m, 675 kilo wit klaverzaad aan wed. A Luder te Nieuwbuinen d 1 per kilo en pl.m. 210 kilo Eng. raygraszaad aan de firma Hardenberg te Stadskanaal 27 et. per kilo. Ailes bij franco levering op aan te wij- zen plaatsen. Naar men bericht, is door den zaakwaarnemer J. de Poel te Muntendam, eene actie tôt schade- loosstelling ingesteld tegen de Maatsch. t. expl van staatsspoorwegen ter zake van feitelijkheden gepleegd door een harer bedienden bij het met geweld van dezen verwijderen uit den trein, waar- door d. P. eene verwonding aan een der armen bekwam. Wij ontvingen van den heer P., G. Waterborg, directeur der zeevaartschool te Groningen, onder- staande bepalingen deze inrichting betreffende, met verzoek daarop de aandacht te willen vestigen. Wij meenen aan dat verzoek niet beter te kunnen vol- doen dan door ze in zijn geheel op te nemen. BEPAFINGEN betreffende aaime- uiing eu opleiding van kweeke- lingeu der zeevaartscliool te Gro- ningeu. (Afdeeling Zeevaartkunde der Académie Minerva.) Het doel dezer inrichting is jongelieden op te leiden tôt stuurlieden en gezagvoerders voor de Groote Stoom- en Zeilvaart ter Nederlandsche Koopvaardij. De cursus duurt twee jaren. Het onderwijs omvat: a. Wiskunde; b. Beginselen van Natuur- en Werktuigkunde c. Aardrijkskunde; d. Nederland sche, Engelsche, Fransche en Hoogduitsche talen e. Rechtlijnig teekenen f. Theoretische en prac- tische Zeevaartkunde g. Météorologie h Scheeps- bouw i. Kennis van de scheeps-stoomwerktuigen k. Wettelijke bepalingen op de koopvaardij betrek king hebbende; l. Practische oefeningen; m. Gym nastiek en behandeling van vuurwapens. Voor de toelating wordt gevorderd lo. dat de aspirant op den lsten September van het jaar der toelating den leeftijd van 14 jaren reeds, doch dien van 17 jaren nog niet heeft bereikt 2o. dat hij een goed lichaamsgestel heeft en voldoende gezichtsscherpte en kleurenonderschei- dingvermogen bezit; 3o. dat hij voldoet aan de eischen van het toe- latings-examen. De eischen zijn a. het schrijven van een leesbare hand b. ken nis van de gronden der Nederlandsche taal c. ken nis van de beginselen der Engelsche-, Fransche- en Hoogduitsche talen, tè toonen bij het vertalen van gemakkelijke stukken uit die talen in de Neder landsche taal d. eenige kennis van aardrijkskunde e. vaardigheid in het rekenen met gewone- en tiendeelige breuken en kennis van de voornaamste eigenschappen der evenredigheden f. kennis van het metriek stelsel g. kennis van de beginselen der algebra (hoofdbewerkingen met geheele vormen, ontbinding in factoren, grootste gemeene deeler en kleinste gemeene veelvoud, benevens de vergely- kingen van den eersten graad met een onbekende) h. kennis van de beginselen der vlakke meetkunde tôt de gelijkvormigheid der driehoeken. Jaarlijks, voor den lsten Juli, heeft er bij ad vertentie een oproeping plaats van jongelieden, die tôt den tweejarigen cursus wenschen te worden toegelaten. Ouders, voogden of verzorgers, welke eenjonge- ling tôt deze school toegelaten wenschen te zien, moeten dezen doen inschrijven bij den directeur. Daarbij moeten worden overlegd a. de geboorteacte, of eenig ander geboortebe- wijs van den aspirant b. een schriftelijke verklaring van een genees- kundige, dat de aspirant met gevolg of meer dan eens de inenting der koepokken heeft ondergaan, of aan de natuurlijke pokken (variolae) heeft gele- den, opgemaakt volgens de modellen behoorende bij het Kon. Besluit van 28 Februari 1873 (Staats- blad no. 35); c. een schriftelijke veiklaring van een genees- kundige zijner woonplaats, dat hij is van een flink, gezond lichaamsgestel en geenerlei kwalen of ge- breken heeft (of gehad heeft), die hem minder geschikt maken voor het zeevaren d. een schriftelijke verklaring van een oogarts, dat hij voldoet aan de eischen, vastgesteld bij Kon. Besluit van 2 November 1883 (Staatsblad no. 151) en 30 November 1883 (Staatsblad no. 162) voor de keuring van aspirant-Adelborsten en Stuurmans- leerlingen der Kon. Marine. Zij, die voldoende bewijzen hebben overgelegd, worden opgeroepen tôt het examen. Zonder examen, mits voldoende aan al de andere voorwaarden, worden toegelaten de jongelieden, a. die een voldoend examen voor het Instituut voor de Marine te Willemsoord hebben afgelegd, doch wegens plaatsgebrek aldaar niet zijn toegelaten. en b. die het bewijs overleggen, dat zij bevor- derd zijn tôt de derde klasse eener hoogere bur- gerschool met 3- of 5-jarigen cursus. De leerlingen zijn verplicht, op de school, de daarvoor bepaalde uniform-bovenkleeding te dragen. Tevens behooren zij bij de praktische oefeningen van het daarvoor bepaalde werkpak voorzien te zijn Zij zijn gehouden zich de in het programma vermelde boeken, schrijf- en teekenbehoeften voor eigen rekening aan te sehaflen. Jongelieden, die met goed gevolg het eind-exa- men hebben afgelegd, ontvangen een diploma. Zij behooren alsdan zelf een plaats te zoeken aan boord van een der schepen. Het schoolgeld bedraagt 25 'sjaars, elk half- jaar vooraf te voldoen. De school bevindt zich in de Violenstraat in het gebouw der Gemeentelijke Burgerscholen. Er is aan de school geen gelegenheid tôt internaat. Om tôt het Rijks-examen voor Stuurman te wor den toegelaten, moet men minstens een jaar bui- tengaats gevaren hebben, den leeftijd van achttien jaren hebben bereikt en vooraf een onderzoek van de oogen hebben ondergaan. Het Bestuur der Akademie voornoemd: W. C. A. ALBERDA VAN EKENSTEIN, voorzitter. P. H. SGHOUTE, secretaris. Rijkspogtgpaarbank. Aan het postkantoor te Sappemeer, werd gedu- rende de maand Februari ingelegd 295.86 terug- betaald 14.30. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje bedraagt het nummer 401. POSTKANTOOR HOOGEZAND. ONBEKENDE BRIEVEN, verzonden in de le helft van de maand Februari, aan-, B. BEINING Amsterdam. WED. HENDRIKS Groningen. POSTKANTOOR SAPPEMEER. ONBEKENDE BRIEVEN, verzonden in de le helft van de maand Februari, aan: G. WESTHOF Annerveenschekanaal. PREDIKBEURTEN OP A.S. ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand ds. Hoekstra. Bevestiging van nieuwe leden. Zondag 13 Maart Avondmaal. Zon dag 20 Maart 'snamiddags Doop. Sappemeer: geen dienst. Kiel-Windeweer ds. de Jong. Westerbroek ds. Reiners. Slochteren, voormiddag.) 2uidema. Doop. Kolham, namiddag JT-,?06^ V00rmH(jag: ds. Scherphuis. Doop. Schildwolde, namiddag: Overschild: ds. Bange. Doopsgez. Gem. Sappemeer ds. Binnerts. Noordbroek: ds. ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangeliesatie. Martenshoek: Heden Woensdagavond om 7 uur. Spreker ds. Spoelstra van Sappemeer. Schaaphok: Zondagavond half zeven Ds. L. H. van Dijk van Schildwolde. KERKNIEUWS. Westerbroek, 28 Febr. Heden namiddag werd door de slemgerechtigde lidmaten dezer gemeente ter vervulling der bestaande vacature het volgende drietal predikanten geformeerd: W. J. Scherphuis te Wittewierum, J. Leemhuis te N. Stadskanaal en E. J. Oflerhaus Lz. te Pieter- buren, waaruit met overgroote meerderheid van stemmen werd beroepen ds. W. J. Scherphuis. R. K. Kerk. In aile kerken van het bisdom Haailem is aan de lidmaten bekend gemaakt, dat hun dit jaar vrijstelling is verleend van de veertig- daagsche vasten, uitgenomen den Goeden Vrijdag. PRIJS van ket GROF ROGGERROOD, zonder zeinelen, IN DE OMMELANDEN, den 29sten Februari van 4 kilogram 41 cent. GRONINGEN, Tarwe en Inl. Rogge onveranderd. Garst 10 onverkoopbaar. Aile steier 5 et s., Dikke en 1 Maart 1892. Haver. 15 cts. lager. Boekweit cts. lagerlaat beurs Haversoorten flauwer. Prob- Zwarte Presidentshaver 2| cts. lager. Boonen tôt vorige prijzen verkocht. Stuk-Boter 1.20—/ 1.45. Hoendereieren 0.450.70. Boter. Vereeniging aanvoer 25/8, 7/16. lste keur i 26, 26.50. 2de keur 1 25, 25.25, 25.50. 3de keur i 23, 24.50. 4de keur i 23, 23.50. 5de keur i 22, 22.25. 6de keur 4 17.50, 20.75. Leeuwarden, 26Febr. Veemarkt. 918 runderen: 50 stieren van 41 tôt 50 cent per KG., 80 ossen van 90 tôt 290, 175 vette koeien lste kwal. van 56 tôt 66 cent, 2de kwal. van 44 tôt 55 cent, 3de kwal. van 39 tôt 50 cent per KG., 440 melke koeien van 75 tôt /290. 0 pinken van tôt 64 vette kalveren van 40 tôt 62 cent per K&., 0 graskalveren van tôt 109 nuchteren dito van 3 tôt 6; 333 schapen: 333 vette dito van 44 tôt 54 cent per KG., melke dito van tôt 0 lammeren van tôt 383 varkens 43 vette dito van 38 tôt 50 cent per KG., 76 magere dito van /20 tôt /60, 243 vette biggen van /40 tôt /100, 21 magere dito van tôt ,13 paarden van tôt De han- del in hoornvee stadig, kalveren traag; overigens prijshoudend. Schiedam, 29 Febr. Moutwijn 9.Jenever /14.50, Amst. Proef/15.75, Spoeling-Comm./1.90 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.37J. Dito in Zilver 21.374, Biv. Engelsche per p.St. 11.524, Eng- Buss. p. p.St. 11.924, Portug. p. p.St. 12.Fransche 47.55-, Belg. 47.50-, Div. Rijksm. 58.85-, Hamb. Russen 1.114, Russen in Goud R. 1.91-, in Z. R. I.I64, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. -.-, Spaansche in frs. 47.50, Binnenlandsche Piaster 1.98-, Amerik. Goud Dollar 2.46-. Mexikaansche Dollar -. PR1JSCOURANT VAN EFFECTEN, naar de ofjîciëele uitgave van de Vereeniging van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 25Feb.26Feb. Nederl. Gert. Nat. Schuld 24 784 78+4 78+4 dito dito 3 94+ 94+ 94T38 dito Obi. dito 3+ 101+ 101A 101 Oostefivijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 80A 80A 80A Zilver Jan.-Juli 5 79++ 79+4 79+ Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 28+4 29A 29 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 87+ 87+4 87+ bij Rotschild 1889 4 89 89 1889-90 Hope Go. 4 88+ Rothsch. 1890 3e uitg. 4 884 Leening 1889 3 64+ 64 64 in goud Leen. 1883 6 98A 98+ 98+ Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 584 58 57+ Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 78+ 79 Egypte. Obi. leening 1876 4 95| 95 Mexico. Subsidie-Bonds6 49A 49+ 49A Brazilië. Oblig. 1889 4 56 56+ Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 44 43 43 Peru. Certificaten. v. Aand. 14A 14| 14A ditov. Pref. dito 40+ 414 41A Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. 35+ 35 Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 55| 55+ 55+ Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 121A 120+ 121+ Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 101A 1014 Poti-Tiflis Obi. à/1000 5 102+ 1024 102| Aand. Zuid-West Spw. 5 67+ 68 68+ A/VYt&flkci/* Aand. Central Pac. Spwmij 314 31+ 31+ Denver Rio Grande C. v. A. 17 17+ 17+ Louisville Nashville G. v. A. 72++ 73+ 73+ Miss. Kansas Tex. C. v. A. 17 A 17+ N. Y.LakeE.&W.Sp.A. 31+ 31+ 32+ Union Pacif. Hoofdl. G. v. A. 45 A 46+ 46+ Canada Southern G. v. Aand. 61 Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 112+ 112+ 112+ Stad Rott. 3 105A 106 A Gemeente Grediet 3 104A 103+ Oostenr. Staatsleening 1860 5 118++ 118+ 18645 158+ 158 Rusland. Staatsleen. 1864 5 140+ 140+ Spanje. Stad Madrid 1868 3 39 37+ 38 ADVEBTEITIËM. Bevallen van een ZOON PIETERKE TER VEER, echtgenoote van E. SUUROVERSTE. Martenshoek, 27 Febr. 1892. Eenigste kennisgeving. Heden overleed ons geliefd zoontje JAN, na eene ziekte van 3 dagen; wij mochten ons slechts 1 jaar in zijn bezit verheugen. Kropswolde, den 20 Februari 1892. E. HOVING. J. HOVINGRozeboom. kotle AOTTEAOAJIT .lift STSi Ml I-Tf EN V ,IS HXIMI TARWE. Kilo's. Zomer 1891 74 6,70 J 6,80 76-7,10- 7,20 78 - 7,60 - 7,60 80 - 7,90 - 8,00 Dikkop 1891 70- 5,90- 6,00 72 - 6,30 - 6,40 74 - 6,70 - 6,80 76-7,10- 7,20 78 - 7,60 - 7,60 ROGGE. Kilo'a. Buitenl. 70/8,40 fi,50 Nienwelnl.1891 66 - 5,26 - 5,70 68 - 5,65 - 6,10 70-6,05- 6,50 72 - 6,45 - 6,90 BOEKWEIT. Kilo's. Nieuwe Zwarte 62/ J 64- - 66 - 6,20 - 6,80 68- 70- OLDAMBSTER GARST Kilo'a. Winter 1891 54/3,10/3,40 56 - 3,40 - 3,70 58 - 3,70 - 4,00 60 - 4,00 - 4,30 62 - 4,26 - 4,56 64-4 55-4 75 Zomer 1891 60-4,15 4,25 Kilo'a. Nieuwe Dikke 40 2,35 f 2,45 42-2,55-2,65 44 - 2,70 - 2,90 46 - 3,05 - 3,15 48 - 3,30 - 3,40 50-3,55-3,65 62 -3,75 -3,85 N. Probateier 40 - 2,32 - 2,42 42 - 2,52 - 2,62 44 - 2,77 - 2,87 46 - 3,02 - 3,12 48 - 3,27 - 8,37 50 - 3,52 - 3,62 52 - 3,72 - 3,82 Witte V oer 42 - - 44- N. Zw. Ilaver 40 - 2,25 - 2,35 42 - 2,50 - 2,60 44 - 2,70 - 2,80 46 - 2,90 - 3,00 N. Zw. Presid. 44 - 2,77 - 2,87 46 - 2,97 - 3,07 48 - 3,17 - 3,27 Oude 46 - Paardeb. 80 kilo/5,50 /-6,30 Duiveboonen ZADEN. Oml. Koolz. 7,50 f 9,50 Old. 8 00 f 9,00 Karweiz.1891 50k./8,00 9,50 Geel Mo8terdz./4,00/10,00 BlauwpeulErwten/5,50/8,00 V/m Pvi pl n

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 2