Naaimchines! Klaver- en Graszaden een VERYERSKNE GHT 111*1 V Evangelisatiegebouw te Zuidbioek, Te koog» kevraagd Dadelijk gevraagd GEVRAAGD VOLKSBLAD van Oost-Gooreclit en Omstreken van Zondaq 6 Maart 1892, No. 19. J. S. SMID Ez., en Hulpmeststoffen, TE KOOP TE KOOP TE KOOP TE KOOP Gevraagd tegen Mei e.k. BUITENLAND. BINNENLAND. BURGERLIJKE STAND. ADTEBTESTIËS. Heden morgen overleed aan eene plotselinge ongesteldheid, mijn geliefde echtgenoote en der kinderen zorgdragende moeder, TRIENTJE WOL- TERS, in den ouderdom van 63 jaar, waarvan ik bijna 40 jaar met haar door den band des huwe- lijks vereenigd mocht zijn. Kieldiep, den 3 Maart 1892. G. SCHAAP en Kinderen. Deze dient voor kennisgeving aan familie, vrienden en bekenden. Moesten wij voor ruim acht weken onze zuster ten grave zien dalen, heden trof ons weder een gevoelige slag door het overlijden van onze geliefde moeder AALTJE KRANENBURG wedw. van Enno Geerts Groeneveld, in den ouderdom van bijna 74 jaar. Sappemeer, 4 Maart '92. A. GROENEVELD. B. GROENEVELDStuivenga. Zondagavond, precies G ure, PREDIKING door den heer W. FRANSEN, Evangelist. ONDER WERP „De verloren paarl" volgens Matt. 13: 45, 46 en 2 Kron. 28, 29. Daarna de heer J. VAN DER WAALS, Apos- tolisch Evangelist te Groningen. IT* Groote keuze le kwaliteit NAAIMACHI- NES met voile PLAAT en hoogen ARM. Wegens directe betrekking met de FABRIEK, lien ik in staat zoo scherp mogelijk te kunnen concnrreeren, en worden de MACHINES dan ook tegen zeer voordeelige prijzen, doch alleen netto contant geleverd. Stationstraat. Sappemeer. te bekomen bij J. VEGTER, Schildwolde. een goedloopende halfsleten KORRELPLOEG met ijzer aan de krop, bij H. TIEMS, Mr. smid te Kalkwijk. een CHARRETTE op VEEREN, zoo goed als nieuw. e bevragen bij S. SPIEKMANstelmaker, Sappemeer. twee KOEIEN, aanstaande te kalven, bij W. MULDER te Kropswolde. een op kalven staande tweede KALFSKOE, bij R. SMIT, Tripscompagnie. 1 open l'H.l.ttt groot 6 ton, bij G. MESSCHENDORP, Kolham aan de JE. een BOERENKNECHT met Met a.s., bij J. R. SMIT Rz., Tripscompagnie. 3 TIMMERRJiECHTEN, door K. K. VAN TIMMEREN, Slochteren. DADELIJK GEVRAAGD door A. DE GROOT te Thesinge. een flinke HM MiX Sr.tt ti! t», bij C. TIMMER, Engelbert. een net DIENSTMEISJE, niet ouder dan 18 jaren, die met de WASCH bekend is en met kinderen kan omgaan, goede getuigenissen is vereischte. Adres BUREAU dezes. gen. Op een kalmen dag roeiden eenige personen naar het schip om te zien of er nog iets merkwaar- digs aan boord was. Toen zij het vaartuig hadden bereikt en sommigen reeds op het dek liepen, hoor- den zij op eens een vreeselijk geschreeuw en gepiep. Ratten Bij duizenden kwamen zij aanrennen, hon- gerige, uilgemergelde, groote rai ten; sommigen hadden geen staart meer: die was opgegeten. De roeiers wisten niet hoe spoedig zij weg zouden ko- men en eenigen moesten in het luig klimmen, van waar zij met veel moeite weer in de boot kwamen. Toen de ratten de boot in 't oog kregen, lieten zij zich dadelijk langs de touwen neer en wilden in de boot springen men moest haar in allerijl afzetten. De dieren schenen een voorgevoel te hebben van den dreigenden dood, want ze hoopten zich aile aan ééne zijde van het schip op, van waar de boot vertrokken was. Hun geschreeuw en gepiep was erbarmelijk. Inhoud van no. 10 van het Geillustreerd Zon- dagsblad. De eerste minister van Bulgarije, met portret. De Hand, geïllustreerde novelle naar het Fransch bewerkt, met ze s illustraties. De kampioen-schaatsenrijder J. Eden, met portret. Een nieuwe brancard, met illustratie. Over- slrooming, met illustratie. Het vert.rek van den loods van boord, met illustratie. De vervolging der Joden in Rusland, met illustratie. Datum- berekening II. Amateur-fotografen in Japan, met illustratie. De intocht van den nieuwen Khedive in Caïro, met illustratie. Huwelijks- kosten. Vermenigvuldiging van dieren. Eigen- aardige uurwerken. Arrestatie van politieke samenzweerders in Bulgarije, met illustratie. Een merkwaardige proefneming. Vrouwen logi- ca, met illustratie. Menschen en talen. Lon- den. Ondankbaar, met illustratie. Forsche lichaamsbouw, met illustratie. Toepassing van spreekwoorden. Anecdoten. Schaakrubriek. Mededeelingen. Naar we vernemen heeft Mej. T. Berghuis voor de benoeming als onderwijzeres te Winkel (N.H.), salaris 600, bedankt. Bij beschikking van den Minister van binnen- landsche zaken van 2 Maart is bepaald: dat het examen ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de vrije- en orde- oefeningen der gymnastiek voor de eerste maal in 1892 zal aanvangen op 1 April e.k. Te Groningen zijn benoemd in de commissie a. tôt lid en voor- zitter de schoolopziener in het district Winschoten b. tôt leden H. Edelman, leeraar in de gymna stiek te Sappemeer; C. A. M. van RietH. Soeter, Th. Keizer, onderwijzers in de gymnastiek te Gro ningen Mejuffr. P. S. L. van Deinse, onderwijzeres in de gymnastiek te Groningen; Mejuffr. R. W. J. Biekart, onderwijzeres in de gymnastiek te Leeuwar- den; c. tôt plaatsvervanger voor den voorz. de schoolopziener in het district Assen; d. totplaals- vervangende leden: D. II. P. de Zeeuw te Veendam, Mejuffr. S. H. Klaar te Leeuwarden. Bij beschikking van denzelfden Minister, d.d. 2 Maart: zijn benoemd in de commissie, in 1892 belast met het afnemen der examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 56, onder a, van de wet tôt regeling van het lager onderwijs in: Groningen. a. tôt lid en voorz. de schoolop ziener in het district Groningen b. tôt leden de schoolopzieners in de arrondissementen Groningen, Onstwedde, Veendam en Appingedam tôt leden plaatsvervangers de schoolopziener in het district Winschoten en in de arrondissementen Zuidhorn Onderdendam, Winschoten, en Hoogezand. Een Duitsch paartje, dat zijn huwelijksreis door Italie deed, is in den spoortrein, op weg van Porto Mauricio naar Genua, door roovers aangevallen. In de lange tunnel tusschen Oneglia en Diano Marina drongen plotseling twee kerels de coupé le klasse binnen waar de jonggehuwden alleen zaten en dwongen den man zijn beurs en porte feuille af. Toen zij die hadden stond juist de trein stil; zij sprongen uit den waggon, maar werden op hetzelfde oogenblik stevig vastgegrepen en aan de politie overgeleverd. De jonge vrouw had, ter- wijl de kerels haren man beroofden, het alarmsein- toestel in werking gebracht. Op 1 Maart verschenen bij de brooduitdeeling te Weenen in een deel der stad ongeveer 6000 mannen, in een ander gedeelte 6000 vrouwen. Aan 4000 mannen en 4000 vrouwen werd brood uit- gereikt. Onlangs was een schip gestrand op de kust van Northumberland. Het vaartuig lag daar al eenige dagen niet ver van den vasten wal en men ver- wachtte, dat het weldra uiteen zou worden gesla- Hoogezand 3 Maart. Bij de herstemming voor een lid der provinciale staten, in de plaats van wijlen den heer J. J. Veltman, werd verkozen de heer J. O. Hoenderken te Noordlaren, met 334stemmen. De heer I. A. van Roijen, burgemeester der ge- meente Hoogezand, bekwam 205 stemmen. Uit- gebracht te Hoogezand 193, Kiel-Windeweer 53, Sappemeer 88, Noorddijk 39 en Haren 172, samen 545 stemmen; van onwaarde 6 briefjes. J.l. Donderdagmiddag is de kaasventer P. v. d. Zwaag te Hoogezand van een stoep gevallen, waar- door de man zijn linker dijbeen brak. De heer dr. Sanders te Sappemeer verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de patient naar het academisch ziekenhuis te Groningen ter verdere verpleging is overgebracht. Zuidbroek, 27 Febr. Heden middag had de geannonceerde keuring van jonge paarden bij den kastelein Van Halteren plaats. 18 twenters en 13 enters, allen toebehoorende aan de eigenaren uit de gemeenten Zuid- en Noordbroek, namen aan den wedstrijd deel. Een massa belangstellenden waren opgekomen om get.uige ervan te zijn. De jury, bestaande voor de tweejarigen uit de heeren W. Julting, J. Doornbos en E. Engels Jr., kende den eersten prijs voor deze rubriek toe aan de bruine merrie van den heer H. Buringh en den tweeden prijs aan de donkerbruine merrie van den heer W. Sijpkens. Van de eenjarigen verwierf den eersten prijs de lichtbruine witvoet merrie van den heer E. Engels Jr. en den tweeden prijs de donkerbruine witvoet merrie van den heer M. Nan- ninga. Bij deze afdeeling fungeerden als jury-leden de beide eerstgenoemde heeren van de vorige ru briek en de heer H. Geertsema. Prijzen en premiën werden door den heer W. Jutting aan de overwin- naars uitgereikt. Kiel-Windeweer 4 Maart. Door den land- bouwer S. P. Suir alhier, is een varken geslacht van 10 maand, hetwelk 335 halve kilo's woog, en een van 11 maand, hetwelk 361 halve kilo's zwaar was. Dus wel een bewijs, dat hier ook flinke varkens worden gemest. In den nacht van den 26 op 27sten Februari moeten uit een aardappelkuil, toebehoorende aan den landbouwer R. J. Oldenziel te Kiel-Windeweer aardappelen zijn ontvreemd, naar men zegt, een hoeveelheid van pl.m. 15 hectoliter. Ten overstaan van den heer Van Beijma thoe Kingma, notaris te Zuidbroek, werd den 1 dezer, ten verzoeke van mej. de wedw. en erven H. Ver- ver publiek verkocht Eene behuizinge waarin logement en kruidenierswinkel, met erf en tuin groot 16 are, 30 cent., eigen grond, staande en gelegen te Zuidbroek. Kooper werd de heer T. S. Knotlnerus te Zuidbroek, voor 3150. Ten overstaan van notaris Mr. R. Driessen ter Meulen te Zuidlaren, werd het huis van W. Klaa sens verkocht voor 1238. Kooper werd de de wedw. D. Bremer aldaar. het groote vraagstuk het arbeidersvraagstuk van onzen tijd. Bij de welvaart, overal loegenomen door de toepassing van stoom, electriciteit en nieuwe uitvindingen, was het de arbeider die het meeste deelnam aan de productie, doch wiens aandeel het geringst bleef. De arbeider ook deel uitmakende der samenleving zag dat de arbeidstijd vergroot werd, dat bij op zijnen ouden dag verstoken bleef van onderhoud, overgeleverd dan aan de openbare lief- dadigheid. Vrouwen en kinderen togen mede naar de werkplaats en het verband in 't arbeidersgezin was verbroken. Grondstof, arbeid en kapitaal zijn noodig voor ailes wat voortgebracht wordt. De rente van 't ka pitaal is afhapkelijk van vraag en aanbod, evenals de arbeid, want bij weinig arbeidskrachten stijgt, bij veel daalt het loon. Het verband tusschen deze drie zaken, aile onderworpen aan de groote wel van vraag en aanbod zette de spreker duidelijk uiteen. Bij iedere productie is leiding noodig, dat van den ondernemer, die naast pacht, loon en rente ook loon voor zich zelf vraagt., en het is de onder- nemingspremie, die het geld heeft doen ophoopen in enkele handen. Op welke wijze moet een groot deel der productie komen ten bate der arbeiders Eenigen willen dit, door de herinnering aan de zedelijke verplichting van de werkgevers tegenover de arbeiders, anderen willen lotsverbetering door vereenigingen. Doch als de verbetering moet komen van de zijde van den werkgever, dan zullen enkelen ondergaan en er niet veel tôt stand komen. Door voorbeelden zette spreker dit duidelijk uiteen. In het vereeni- gingsleven ziet spreker veel heil, doch ook dit ver- eenigingsleven heeft zijne grenzen, daar er niet ailes aan kan worden overgelaten, als b.v. de eerste levenseischen. Dit moet aan den staat. Het minimum loon moet worden vastgesteld even als de arbeidsduur. Tôt de eerste levenseischen behoort de pensioneering op den ouden dag, even als den arbeider, overgeleverd aan de een of ander ziekte, het loon gedurende dien tijd worde uitge- keerd. Het vereenigingsleven gaat altijd niet, omdat de arbeiders nog te zwak zijn en de vereenigingen vaak verdeeld worden in politiek en kerkelijke kleur. Alleen langs wettelijken weg is verbetering te ver- krijgen. Hoe lang zal dat duren? Er komt. geene verbetering, zoolang de arbeiders geen invloed uit- oefenen op de wetgevende macht. Het geheele Nederlandsche volk moet vertegenwoordigd worden, want eene regeering, niet gekozen naar den wil van 't volk, handelt ook niet in 't belang van 't volk. Een hartelijke toejuiching viel spreker ten deel bij 't eindigen zijner zoo duidelijke rede. Débat werd aangevraagd en gevoerd door le den heer Schaper uit Groningen en 2e den heer Groustra uit Schild wolde. Op de Woensdag te Veendam gehouden veiling van Groninger compost en ier zijn verkocht 14 vrachten Groninger compost voor 1131, hoogste prijs 83, laagste prijs 80, en 14i vrachten ier voor 508.75, hoogste prijs 36, laagste prijs 34. Van de ingezonden monsters gras- en klaverzaden op de tentoonstelling te Harkstede, in 't landbouw lokaal gehouden, is voor rood brab. klaverzaad be- kroond de heer R. Hensen te Schildwolde, voor wit klaver- en Eng. graszaad de heeren Wijnne en Co. te Groningen, voor dikke witte haver de heer W. Bakker te Ruisscherbrug, en voor près, haver de heer J. Venema te Harkstede. Voor tuingewas- sen werden bekroond de heeren H. Alting te Hark stede, met witte weekschilde en gele hardschilde stamboonen P. Mulder aldaar, met groene erwten en witte hardschilde stamboonen J. J. Vos aldaar, met turksche boonen, K. R. Velthuis te Middelbert, met stokslaboonen zonder draad, geelbonle en bruine weekschilde stamboonen, honte krombekken,grauwe capucijners, doperwten en moeszaad, R. Camping te Harkstede, met turksche boonen, stokslaboonen met en zonder draad, waalsche boonen, roodbonte en bruine hardschilde stamboonen, peulen enz. Slochteren, 3 Maart 1892. Men kan nu juist niet zeggen dat het publiek groot was, waarvoor de heer G. V. Gerritsen, lid van den Raad van Amsterdam j.l. Dinsdag ten huize van den loge- menthouder N. Nanning optrad doch zeer dank- baar was het wel. Met onverdeelde aandacht werd er geluisterd naar den begaafden spreker voor zijne, •n aile opzichten zoo duidelyke uiteenzetting van Wij verwijzen den lezer naar de in het hoofd- blad voorkomende advertentie betretfende de uit- gave bij inteekening der Verspreide en nagelaten gedichten van B. Kuitert Czn. In aansluiting bij de waardeerende aanbeveling waarin de redactie der Provinciale Groninger Gourant in het nummer van Maandag 15 Februari j.l. haar lezers opwekte om de totstandkoming der uitgaaf door hun steun te verzekeren, vestigen wij de aandacht van het letterlievend publiek in stad en provincie op de volgende inhoudsopgave der gedichten, welke over het tijdvak van 18841890 loopen. Voorbericht. Aan den lezer! In het Sterre- bosch. In het album eener vriendin. Op den eersten dag des jaars. Aan mijn vriend H. Ilpzema Vinckers, in antwoord op zijn »Op St. Maartensavond." Uit de binnenkamer. Het legaat. Groninger daguerreotypen. I. Brand! II. De groote wasch. Op het bal. Uit Een handvol liedjes. Feestzang. Beeldjes uit de Sep- temberfeesten. I. In mijn tijd. III. Een Sep- tember-engagement. IV. Jette's feestvieren. V. Annonces van den dag vôôr 't feest. Bij de berenkuil. Op de 25jarige echtvereeniging van Avondtonen. Jongensruzie. Een held op den spoorweg. Aap en beer. Rozengeurtje en Maneschijn. Gewaagde vrijerij. Afscheidswoord. De Jagers. Aan den win- ter. Onsterfelijkheid. Bloemen. De oor- ijzerpoëet. Heilige onschuld. De deugd. Met gelijke munt betaald. Levensheil. Vrouwenlist. De weezen. Wie 't laatstlacht, lacht het best. Een vaderlander zooals er meer zijn. Albumblaadje. Bij een uurwerk. Visschen. Onder haar venster. Wie weet raad Op de slavenmarkt. De adelaar en de valk. Naar Atjeh toe Aan Jette. Als de kinderen groot zijn. Een fijne smaak. Niets. Geen romance. Op het kerkhof. Een klein vischje een zoet vischje. Van ailes maar één. Huiselijke ellende. De schoolknaap. Zonne- vlekken. Daar waren eens twee meneeren. Nagalm. Post-scriptum. Verhuizen. Een meisje met twintig duizend gulden. Op een ge- maskerd bal. Verkiezing. Eene lieve huis- houding. Een trouwe knecht. Aan de libe- ralen. In 'slevens avond. Gonnetje. Liefde. Najaarsbloemen. Aan I, II. Fleschlied. De vier kleuren van 't huwelijks- bloempje. Bij den laalsten verkiezingsstrijd. In memoriam. Kwibus. Wat kon zij meer begeeren Jubelzang op 't eeuwfeest van het Instituut voor doofstommen te Groningen. Heden en morgen. Een huwelijk met hindernissen. Moderne lijkklacht. Student zijn. December. Aan Te vroeg. Hooger op Noordenwind. Vergeten. De dorpskerk. Wij brengen onzen lezers hierbij in herinnering dat, blijkens de lijsten van inteekenaren in de vroegere bundels van den dichter, zich in de provincie geen minder krachtige deelneming open- baarde om de uitgaven tôt stand te brengen, da% in de stad Groningen. Bij aile boekhandelaren be- staat gelegenheid tôt inteekening, terwijl nader zal worden aangegeven wanneer de termijn wordt ge- sloten. Nog voegen wij hieraan toe dat, buiten de inteekening om, het werk niet in den handel verschijnt. Als brievengaarder te Noordlaren is met ingang van den 16 Maart benoemd, de heer S. van der Molen aldaar. De zomerdienst op de spoorwegen zal dit jaar, in plaats van, zooals gewoonlijk, met Juni, met 1 Mei beginnen. Ten Boer, 1 Maart. Om de jaarwedde van onzen gemeente- secret aris, die tevens gemeente-ont- vanger is, met 100 te verhoogen, hadden in de jongste Gemeenteraadsvergadering burgemeester en wethouders een voorstel ingediend. De Raad verwierp het echter, na eenige discussie, met 6 tegen 3 stemmen. Ook werden eenige voorstellen, tôt regeling en verhooging van onderwijzerslracte- menten verworpen; alleen werd aangenomen een voorstel van den heer Van Huis om 't minimum- tractement voortaan vast te stellen op 425. Tôt dusverre ontvingen de iiminimum-lijders" 400. J.l. Zaterdag had in 't logement van den heer Nanninga te Ten Boer het 3de jaarlijksche concert plaats van het kinderkoor aldaar, onder leiding van den heer v. d. Molen. Was de beide vorige keeren de belangstelling reeds groot, thans was de zaal bijna te klein voor het overgroot publiek. Heeft de directeur zich ongetwijfeld zeer veel moeite moeten getroosten bij de voorbereiding, hij kan met aile voldoening op zijn werk terugzien. Streelend moet het voor hem zijn, dat de ingezetenen van Ten Boer zoo ruimschoots hunne sympathie hebben betoond. De uitvoering mag in aile opzichten uit- stekend geslaagd heelen. Er is allerliefst gezongen, en ook het tooneelstukje »Ooms verjaardag, of zeven gasten, acht ongelukken," door den directeur voor die gelegenheid geschreven, werd door de jeugdige acteurs en actrices uitstekend opgevoerd. Het woord van dank, door een der aanwezigen den directeur en het koor gebracht, was wel verdiend. De bediening van den heer Nanninga was zeer goed en de heer M. Bamberger heeft ook het zijne ge- daan, om na afloop de gasten nog eenige oogen- blikken bezig te houden. In één woord: het feest is uitstekend geslaagd, en we durven voor- spellen, dat een volgend jaar geene zaal in Ten Boer groot genoeg zal zijn om aile nieuwsgierigen te bevatten. Haulerwijk, 2 Maart. Zeker iemand alhier (de naam doet niets ter zake) heeft een aardig middeltje bedacht en toegepast om aardappeldieven in hun bezigheid te verrassen. In een kuil heeft hij stokken aangebracht, die door middel van tele- graafdraad ('door den grond) in gemeenschap staan met een schel, die in den kelder onder de bedstede hare plaats heeft. Zoodra de grond wordt afge- werkt komen de stokken in beweging en daardoor de schel eveneens, zoodat onmiddellijk den huisge- nooten het sein wordt gegeven, dat er onraad is. Goedkoop en practisch. Amsterdam, 3 Maart. Zeker B. alhier ontving in October ,91 bericht uit Cardiff, dat zijn zoon bij het aan boord gaan van het schip was gevallen en verdronken. Het Engelsch consulaat alhier was zoo van den dood overtuigd, dat reeds de nagelaten goederen ter beschikking der ouders stonden. Wie schetst echter de vreugde der familie B., toen Zaterdagmorgen de doodgewaande onverwacht voor haar verscheen en zijn treurende moeder in de armen drukte. De zieke vader, die in een der in- richtingen te dezer stede verpleegd wordt, zal zeker niet minder aangenaam verrast zijn geweest. Op den Boescheweg te Tilburg werd Maandag- avond hevig gevochten door zekeren T., rietdekker uit Enschot, met den koopman B., uit Tilburg. T., die zich verscholen had, viel B. onverhoeds aan en bracht hem na eenige worsteling, met zijn lange mes zulk een diepe wond in de borst toe, dat B. bewusteloos neerviel. Onder hevigbloedver- lies werd hij naar het ziekenhuis overgebracht waar hij kort daarna is overleden. De dader werd nog denzelfden avond op zijn bed door de maréchaussées gearresteerd. Het mes werd nog bij hem gevonden. Uit Hoorn schrijft men van Maandag: »Met omfloersd vaandel volgde hedenmiddag de liedertafel Sappho de lijkstatie van haren oprichter en oud-voorzitter, den Heer P. Messchaert Kz., oud- lid van den gemeenteraad, en meer dan 30 jaren diaken der Doopsgezinde Gemeente. Door Ds. Pot- tinga, doopsgezind predikant, en door de heeren Heidenrijk en Dr. Aghina werd een woord van hulde gesproken bij de groeve. Door de zangvereeniging werden twee treurzangen aangeheven. »Onder de fraaie kransen, welke de kist dekten, was er ook een van de liedertafel Euterpe te Am sterdam »De Heer N. A. Messchaert, uit Voorburg, de oudste zoon van den overledene, dank te voor de betoonde deelneming. Eene zeer talrijke schare van belangstellenden was op den doodenakker aan- wezig." RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Hoogezand, en de daaron- der ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Februari ingelegd 372.26; Terugbe- taald 61.01. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 229. POSTKANTOOR SAPPEMEER. ONBEKENDE BRIEVEN aan: L. MULDER en M. BAKKER te Sappemeer. RAADSVERGADERING te Hoogezand op Maan dag den 7 Maart 1892, des n.m. te 2j uur. Aan de orde is: 1. Aanvulling Politie-verordening. 2. Verharding van den Borgweg. 3. Regeling- Nabuurdiensten. 4. Onderwijzerswoning te Martenshoek. 5. Verslag- lager onderwijs 1892. VERGADERING van den Raad der gemeente Zuidbroek, op Maandag den 7 Maart 1892, des namiddags te 7 uren. Aan de orde is: 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Eervol ontslag onderwijzeres Pras. 3. Wijziging jaarwedden onderwijzers. HOOGEZAND, 25 Febr.—3 Maart 1892. Geboren Sijtske, d. v. Jan Visscher en Zwaantje Hartman; Margaretha, d. v. Gornelis Zonderman en Wiechertje Idema Marinus Jacobus, z. v. Her- man Pieters en Henderika Hilbrands; Meint, z. v. Gerrit Berg en Hillechien Vos; Hendrik, z. v. Eg- bert Mulder en Annegien Pot; Henderkien, d. v. Derk Rowaan en Jantje Klunder Arend, z. v. Edo Suuroverste en Pieterke ter Veer; Douwe, z. v. Wilhelmus Klopstra en Wemeltje Weissenbach Johanna Helena, d. v. Harmannus Johannes Gerardus Juliens en Pietronella Mandema; Roelfien, d. v. Willem Hendrik Stevens en Fennegien Weining. Ondertrouwd: Arend Schluter en Antje Visser. BEHOORENDE BIJ HET

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 5