Zuivelbereiding. BURGERLIJKE STAND. OFFICIEELE PUBLICATIEN. BEURS VAN AMSTERDAM. De kostelooze brood- en koffie-uitreiking is ge- staakt. Den laatsten dag maaklen nog 910 kleinen en grooten daarvan gebruik. De commissie van onderstand lieeft door gebrek aan kapitaal hare uitdeelingen van voedsel moeten eindigen. Groningen, 10 Maart. Een zeker zeldzaam voor- komend geval is thans het gevolg van de gisteren plaats gehad hebbende stemming voor twee leden van den gemeenteraad alhier. Van de 2975 kies- gerechtigden waren 935 stemmen uitgebracht. Op bet wit briefje bekwam de heer H. Smith 487, op het groen briefje evenwel 284, en de heer Iz. J. Brugmans 379, zoodat de heer Smith voor de eerste vacature gekozen is, en voor de laatste in herstemming komt met den heer Brugmans. Een droevig ongeluk gebeurde Dinsdag middag te Follega. Een boer uit Oosterzee, die te Lemmer den veearts ging halen, reed in dolle vaart door 't dorp, juist toen de school uitging. Een der klei nen, het achtjarige dochtertje van den huisschilder H., werd omvergereden, met het noodlottig gevolg, dat de wielen haar dwars over het lichaam gingen. Zwaar gekwetst aan borst en hoofd werd ze opge- nomen. Er is geen hoop op behoud. In Edam heeft de burgemeester een viertal amb- tenaren der gemeente geschorst, omdat zij een ver gadering hebben bijgewoond waar de heer Domela Nieuwenhuis optrad. Er is een adres bij den raad ingediend, onderteekend door 66 ingezetenen, waarin tegen deze willekeur wordt geprotesteerd en den raad wordt verzocht het ongelijk, de betrok- kenen aangedaan, te vergoeden. Een schaap van den heer D. de J. te Leiemeer was in een greppel gevallen en kon er niet uit ko- men. Dadelijk viel een kraai op het dier aan en pikte naar zijn oogen. Andere kraaien zagen dit; men viel nu gezamelijk op het dier aan en pikte het overal zoodat het stierf. De lust van de arbeiders ten platten lande om hun geluk in Amerika te beproeven, begint zich weder te openbaren. Uit de gemeenten Barendrecht en Roon zijn nu weer 20 gezinnen daarheen vertrokken. Iemand te Amsterdam heeft (naar de Tijd mede- deelt) na een aanval van influenza 26 dagen ge- slapen en is toen overleden. Slechts een enkele maal werd de lijder dommelig wakker, van welke tussehenpoozen men gebruik maakte, om hem eenig voedsel toe te dienen. Te 's Heer Arendskerke wilde dezer dagen iemand zich de moeite sparen een onderdeur te openen. Hij sprong er over, maar kwam juist in den welput terecht die vlak achter de deur was gelegen, waar- door hij tôt aan den hais in het water stond. Op zijn hulpgeroep werd hem de. aker toegestoken, doch de ketting daarvan brak, toen hij daarmee een eind was opgehaald en een tweede dompeling volgde. Een herhaalde poging tôt redding slaagde beter. De man heeft zich voorgenomen in het vervolg voorzichtiger te zijn. Te Rotterdam is Donderdag door den heer H. C. v. d. Goot van Sappemeer met goed gevolg examen afgelegd als 2de Stuurman (Stoomvaart). RAADSVERGADERING te Hoogezand, op Woensdag den 16 Maart 1892, des na- demiddags te 2} uur. Aan de orde: 1. Benoeming van een onderwijzer. 2. Wijziging der begrooting over 1892. 3. Hoofdelijke omslag over 1892. HOOGEZAND, 310 Maart 1892. Geboren: Derk, z. v. Geert Lok en Engelina Uilken Pieter Steven, z. v. Johannes Boudewijn en Cornelia Ulderika van Zanten Hendrik, z. v. Willem Hendriks en Katarina Rowaan. Getrouwd: Hanno Kornelius MuIIer en Marchien Smit; Johanna Beugel en Gerrigje Lokhorst. Overleden: Trijnfje Wolters, 63 j., ehevrouw van Geert Schaap Trijntje Veld, 6 j., d. v. Hen- derikus Veld en Anlje Vos; Fransiscus Sienof, 65 j., wedn. van Johanna Maria Kiens; Trijntje Ben- them, 20 w., d. v. Harm Benthem en Janna Antina Schierbeek; Heiman Bollegraaf, 77 j., ehettian van Bloeme Koekkoek Harm Drenth, 1 m., z. v. Jan Drenth en Jantje Nieboer. SLOCHTEREN 28 Maart 1892. Geboren: Hindrik, z. v. E. Groenema en B. Dijkema te Schildwolde; Nanno Jakob, z v. N. Jager en E. Renken te Siddeburen Remmo, z. v. A. Schiltkamp en K. Kamphuis te Schildwolde; Hendrik, z. v. I. v. d. Deen en H. Bos te Scharmer Harm Roelof, z. v. R. Roggema en E. de Raaf te Siddeburen Pietertje, d. v. J. Otter en J. Dreise te Schildwolde Etlje, z. v. H. Spijker en T. Holtman te Siddeburen. Ondertrouwd Rieno Huisman 30 j. van Scheem- derzwaag en Geertruida Frederika Janlina Klimp 25 j van Hélium Tiddo Edens 26 j., van Hélium en Elizabelh Jongman 27 j., van Hélium Wilko Tuinier 22 j., en Geessien Koning 23 j., beide van Siddeburen Johan Lubbers 32 j. en Trijntje Smit 34 j., beide van Slochteren Teunis de Jong25j., van Hoogezand en Annechien Vonk 22 j., van Kolham. Getrouwd Hindrik Blaauw 24 j., en Edechien Smit 18 j., beide van Siddeburen. Overleden Jan Dontje 15 mnd z. v. H. Dontje en A. Lageman te Slochteren; Martje Haan 2 j., d. v. W. Haan en J. Kammenga te Hélium Jan Evert Emmelkamp 18 mnd., z. v. H. Emmelkamp en S. J. de Muinck te Siddeburen Anje Schipper 26 j., vrouw van J. Wildeman te Schildwolde; Ienske Kleefman 4 j., d. v. H. Kleefman en T. Hofker te Slochteren. ZUIDBROEK, 311 Maart 1892. Geboren Willem Hendrik, z. v. Hendrik Kuiper en Tjitske de Vries. Getrouwd Otto de Jonge, 28 j., van Hoogezand en Hinderika Kruizinga, 22 j., van Zuidbroek. NOORDBROEK, 1—7 Maart. Overleden Jan Perdok, 3 jaar, z. v. Berend Per dok en Jantje Telkamp. MUNTENDAM 1—7 Maart. Geboren: Harmannus Gerardus, z. v. Jacob Veerkamp en Elizabeth Gatharina Geling; Aallje Pieterdina, d. v. Hendrik Bardewel en Esdertje Susanna Theijssen; Jan, z. v. Hinderikus Erents en Jakoba Schollens. Overleden: Grietje Haarsma,, oud 8 weken, d. v. Wiebe Haarsma en Klaaske Braaksma, (schip- pers); Grietje Ganzeveld, oud 24 jaren, echtgenoot van Stefanus Mulder; Heke Veldman, oud bijna 7 jaren, z. v. Aaltje Veldman. ZUIDLAREN, 1—29 Febr. 1892. Geboren: Willem, z. v. Hindrik Bruining en Geessien Kremer te Zuidlaarderveen Roelof, z. v. Lammert Boerma en Harmina Wufïing te Zuid laarderveen; Johannes, z. v. Johannes Nijboer en Nesien Kregel te Zuidlaarderveen. Ondertrouwd Harmannus Bakker, 30 j., te Malden en Jantje ter Borgh, 24 j., te Groeve; Jan Modderman25 j., te Zuidlaren en Mintje Wierenga, ond 23 j., te Groningen. Overleden Hendrik Schuiling, oud 15 j., te Midlaren, z. v. Jan Schuiling en Hendrikje Pothof Jan Kruize Klinkhamer, oud 51 j., te Zuidlaarder veen, ongehuwd Jan Timmer, oud 63 j., te Zuid laren, echtg. van Roelfje Peuling. Levenl. aangeg. Een kind van 't mannel. gesl., van Andries Tenburg en Aaltje Broeksema te Zuidlaarderveen een kind van 't mannel. gesl., van Klaas Tijmens Idema en Hendrikje Steenstra, te Zuidlaren. VERGADERING der Landbouwvereeniging Borgercompagnie, Tripscompagnie en Kleine- meer, gehouden Donderdag j.l. in de herberg de Jagt te Kleinemeer. Tegenwoordig 28 leden. Na opening der vergadering door den voorzitter werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, waarna in behandeling kwamen de ingekomen stukken a. Mededeeling van het proefstation te Gronin gen, dat de lijnkoeken, leverancier ter Borgh en Zn. opgezonden, voldoende zuiverheid bevatten, en aan eiwit 349/io en vet 129/10. b. Missive van Gedep. Staten, dat de Heer Lôhnis was benoemd als Inspecteur van 't Landbouw- onderwijs. c. Prijscourant van den Heer S. G. de Boer te Hoogezand, zijnde verbouwdeaardappelvariëteiten. d. Idem van Otto Cimball in Silezie. Deze in handen gesteld der commissie van 't proefveld en haar verlof toegestaan tôt aankoop daarvan, welke zij noodig acht. De overigen voor kennisgeving aangenomen. e. Prospectus van een duitsche uitgaaf van prof. Marceker, over Kalibemesting. Besloten 1 ex. voor de vereeniging aan te schaffen, benevens eenige hollandsche werkjes op dat gebied. f. Schrijven van den Bondssecretaris om voor 17 April a.s. in te zenden de vragen welke men geplaatst wenschte te zien op de agenda van de verg. van den Veenk. Landb.bond welke dit jaar te Wildervank zal worden gehouden besloten in de volgende verg. te behandelen. g. Kwamen ter sprake de statuten eener vereeni ging tôt aan- en verkoop van landbouw artikelen. De inderfijd benoemde comm. rapporteert bij monde van den voorzitter dat er wel iets goeds uit te voorschijn kon worden gebracht en men maar ge volg moest geven aan het verzoek om een drietal leden af te vaardigen, naar de in April a.s. te Groningen over deze zaak te houden vergadering, hoewel de voorzitter schriftelijk 3 personen daar- voor wilde benoemen stelde de heer C. R. Smiih voor om de besfaande rapporteurs de heeren A. G. Mulder, D. Bakker en C. R. Sikkens Jr. met acclamatie af te vaardigen. Dit vond instemming bij allen. h. De secretaris deelde mede dat boven den ge- kochten prijs der klaver- en graszaden chilisalpeter enz 1% nog in rekening zou worden gebracht voor de gemaakte onkosten. i. Werd de heer A. ten Cate A Jz. te Gronin gen als lid voorgesteld en met algemeene stemmen toegelaten. j. De verschillende monsters klaverzaden werden geveild en brachten op 1.50. k. De voorzitter vraagt ad vies van de commissie in zake verplichte Hengstenkeuring. De heer S. Smith rapporteerde namens de andere heeren dat zij niet voor eene verplichte hengstenkeuring zijn en wordt besloten zulks den heer J. E. Scholten te Groningen te beriehten. I. Vervolgens werd de katheder beklommen door den heer Carsten te Sappemeer (oud notaris) welke de leden een zeer uitvoerige en zaakrijke beschrij- ving gaf van de veendampcultuur, gelijk die per- soonlijk door ZEd. in oogenschouw was genomen bij de nieuwe landbouwkolonie te Schônendorp in Duitschland even over de grens van Nederland. ZEd. deelde de chemische toepassing er van mede, zoowel het. gebruik van stikslofhoudendmest, phos- phorfaat, kali enz., terwijl hij allen die belangstellen om de uitkomsten te zien der ontginning aanraadde een bezoek te brengen aan de environs van Han- nover, men kon zich er dan zelf van overtuigen. Met zeer veel genoegen en met aandacht werd deze uitgebreide rede aangehoord en was de voor zitter de tolk van allen, door spreker hartelijk te bedanken en een tôt weerziens toeriep, waarna de verg. werd gesloten. vering aan zulk eene fabriek wel eens nadeelig kan werken op de fokkerij, vooral dan, wanneer de leverancier niet met oordeel handelt. Niet alléén, moet de opbrengst der melk, den boer recht geven tôt tevredenheid (hetgeen vaak gebeurt en direct voordeel, doch indirect nadeel geeft) neen, een groote melkopbrengst, met een zoo hoog mogelijk gehalte aan vaste bestanddeelen moet zijn streven zijn. Spreker toonde dat aan met verschillende voorbeelden. De directeur Huisman kwam ook op tegen Dr. v. d. Zande, dat «bij de koopfabrieken de partijen als 't ware tegenover elkander staan." Waarvoor is dat noodig sprak hij. De leverancier is verplicht de melk zoo te leveren, als de koeien ze voorbrengen, anders wordt hij beboet of gestraft. En al wordt het direct niet ontdekt, de fabrikant heeft schade, doch ook de leveranciers immers de afval producten worden dan ook minder. Ontvangen zulke fabrieken goede melk, dan kunnen ze betere producten maken, en meer geld voor de melk geven. «Zouden ook bij coôperatieve fabrieken niet eens vervalschers zijn ik durf die vraag niet ontkennend beantwoorden." Uit dit ailes blijkt, dat het met de zuivelfabrieken gaat, als met zoovele andere vakken, n.l. men heeft verschillende begrippen. 't Is tech waar, zooals de Heer Huisman sprak en uitlegde «de fabrieken zijn een eisch des tijds" en goed was het toen hij Nederland met Denemar ken vergeleek, en de gulle woorden sprak »Laat ons niet te traag zijn om dat te doen wat eene goede zuivelbereiding noodig oordeelt, om zoodoende nog eens weer de eereplaats in te nemen, die Denemarken ons ontnam." KADASTER. De Burgemeester der gemeente Hoogezand, brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat in de vol gende week, te beginnen, Dinsdag den 15 Maart, de gewone jaarlijksche opname voor de.instandhou- ding van het kadaster in deze gemeente zal plaats hebben. Wordende de belanghebbenden uitgenoodigd om ontslane eigendomsgrenzen, duidelijk zichtbaar te maken. Hoogezand, den 9 Maart 1892. De Burgemeester voornoemd I. A. VAN ROIJEN. De Burgemeester der gemeente Hoogezand, brengt ter kennis van de patentplichtigen dat de patenten voor het jaar 1891/92 (derde kwartaal) gereed zijn en persoonlijk door de gepatenteerden moeten worden afgehaald van het gemeentehuis alhier, op Maandag den 14 Maart 1892 des voorde- middags van 9 tôt 12 en des nademiddags van 3 tôt 6 uur. Zullende de onafgehaalde patenten daarna dadelijk in handen van den Deurwaarder der directe be- lastingen worden gesteld, ten einde ze tegen beta- ling aan de patentplichtigen te bezorgen, en zal hiervan op de gewone wijze en plaatsen afkondiging geschieden, ten einde ter algemeene kennis te komen. Hoogezand, den 10 Maart 1892. De Burgemeester voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. HfGEZONDElî. Wat toch een tal van Zuivelfabrieken worden er gesticht, om boter en kaas uit de melk der boeren te maken om zoodoende betere produkten naar de markten te zenden. In Friesland is het erg, hoe de hoeveelheid toeneemt, ja, 't is zoo erg, dat we in Wommels Fr. wel eens twee kunnen krijgen, een coôperatieve en een van de Neder- landsche maatschappij. Over de vraag wat het beste is, eene coôperatieve boterfabriek of eene zoogenaamde »koopfabriek" zullen we eens nagaan en zullen tevens merken, dat men het daar niet overeens is. Wanneer we de lezing nagaan door Dr. v. d. Zande den 13 Sept, te Zierikzee gehouden, dan zijn we gauw klaar met de vraag. Immers hij zegt Terwijl vroeger de fabrikant de melk opkocht, vjndt men tegenwoordig bijna uitsluitend coôpera tieve fabrieken en verdwijnen de zoogenaamde d koopfabrieken" langzamerhand. Bij coôperatieve fabrieken waar de landbouwer als aandeelhouder belang heeft bij de geheele zaak, zal hij dus trach- len goede melk te leveren, hier bestaat sympathie en onderling samenwerken, terwijl bij de «koopfa brieken de partijen als t ware vijandig tegenover elkaar staan. Bij fabrieken waar kaas gemaakt wordt, heeft het afvalprodukt weinig waarde, men ziet algemeen, dat de fokkerij daar achteruit gaat, terwijl, zooals in de bouwstreken van Friesland blijkt (waar alleen boterfabrieken bestaan) zij steeds verbetert." Tôt dusver Dr. v. d. Zande. Wanneer we nu het bovenslaande beschouwen, gaan de coôperatieve fabrieken er mee door, en wanneer we weten, dat aan de «koopfabrieken" meest kaas gemaakt wordt dan is het heelemaal duidelijk, dan zal de fokkerij daar Jijden. Over dit vraagstuk nu zijn de zuivelbereiders het op verre na niet eens. Op den Isten Maart hield den Heer A. Huisman directeur der Zuivelfabriek (ook een zoogen. «koop- fabriek") eene lezing. Op die lezing nu besprak hij ook het bovenstaand, en toonde aan, dat de fokkerij bij de zoogenaamde «koopfabrieken" niet behoefde te lijden. Hij besprak verschillende krachtvoedermiddelen, die vermengd met wei, een goed, ja goedkooper voedsel gaf, dan alleen karnemelk. De directeur wilde niet ontkennen, dat bij coô peratieve fabrieken, waar geen kaas gemaakt wordt, het gemakkelijker gaat met de fokkerij, doch ziet niet in, waarom men niet van de gewoonte mag afwijken, wanneer dat voordeel opbrengt. Spreker toonde dat duidelijk met voorbeelden aan. Huisman wilde niet ontkennen dat de melkle- Burgemeester en Wethouders der gemeente Sap pemeer, brengen ter voldoening aan art. 10 der wet regelende het kiesrecht, zooals die is gewijzigd bij de Additioneele artikelen der Grondwet, ter openbare kennis, dat de naamlijsten van de perso nen in deze gemeente, bevoegd tôt het kiezen van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad! op heden zijn vastgesteld, aan het gemeentehuis aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd Bezwaren tegen de vastgestelde lijsten kunnen binnen veertien dagen na heden, bij verzoekschrift, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den Gemeenteraad worden ingediend. Sappemeer, den 12 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: T. VENEMA Az. De Wethouder: J. H. NIJHUIS HERZIEme kiezerslijsten. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sappemeer; Gelet hebbende op art. 35 der wet van den 4 Juli 1850 (Staatsblad no. 37; Brengen ter openbare kennis, dat bij de gehou- dene herziening zijn geschrapt van de lijsten der kiezers voor die der leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en voor die der leden van den Gemeenteraad de onderver- melde personen Beckeringh, Jan Jacob de Beer, Daniel van der Bendt, Hendrik van den Berg, Johannes Borgeld, Warnder Cohen, Simon Dijkhuis, Albert Fled- derman, Bernardus Hindrikus de Goede, Matthijs Groeneveld, Reemt N. Haak, Jan G. Hemmes, Nicolaas Jacobs Hoen, Albert Freerks Jager, Aal- drik Jonker, Geert E. Kazemier, Hendrik Keizer, Berend Kneubel, Tjakke Lentz, Willem Frederik Meijer, Harm; Meijer, LuitjeOosting, Jan; Pik, Jan Postuma, Hendrik Reichenbach, Johannes Reilman, Jan Hendrik Remkes, Johannes Schaaf- stal, Arend Tepper, Jan Weites, Berend voor de Wind, Klaas. Gedaan te Sappemeer den 12 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: T. VENEMA Az. De Wethouder J. H. NIJHUIS. 4o. aile overige lotelingen. Bij art. 88 der wet op de nationale militie is bepaald dat voor den militieraad moet verschijnen lo. de vrijwilliger voor de militie; 2o. de loteling, die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteldheid en gebreken, of gémis van de gevorderde lengte, tenzij hij, wegens ziekle of gebreken, buiten staat is voor den militieraad te verschijnen, in welk geval hij geneeskundig zal worden onderzocht op de plaats waar hij zich bevindt. De lotelingen, die om bovengemelde redenen vrijstelling van den dienst der militie verlangen, en zij die zich aïs vrijwilligers voor de militie aangebo- den hebben, worden mitsdienaangemaand,om op den bepaalden tijd voor den militieraad te verschijnen en zich niet te verlaten op het ontvangen van een oproepingsbiljet, daar het niet ontvangen van dit biljet geenszins ontheft van de verplichting tôt het verschijnen voor dien raad. Slochteren, den 7 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. KOLK. De Secretaris: HAARMAN. AANGIFTE DRANKWET Burgemeester en Wethouders der gemeente Zuidbroek, noodigen hen, die in het bezit zijn van vergunning tôt verkoop van sterken drank in het klein, zoo zij met dien verkoop na 1 Mei e.k. wen- schen voort te gaan uit, daarvan aangifte te doen ter Secretarie vôôr 1 April e.k. Zuidbroek, den 11 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd S. TALMA STHEEMAN. De Secretaris, VERVER. PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand ds. Hoekstra, Avondmaal. Hoogezand, den 20 dezer Doop. 's namiddags. Sappemeer: ds. de Jong. Kiel-Windeweer ds. Klinkenberg. Kropswolde 's morgens geen dienst doch 's avonds om 6 uur ds. Klinkenberg. "VVesterbroek ds. Homan. Overschild: ds. Zuidema. Schildwolde, voorm ds. van Kleffens, voorbereid. Ten Boer, nam. ds. Keiser, voorbereiding. Kolham, voorm. 9} uur ds. Schuiringa, voorber. en bevestiging der nieuwe leden. Slochteren nam. 2 uur ds. Schuiringavoorber. Siddeburen, 's av. half zeven: ds. Van Kleffens Doopsgez. Gem. Sappemeer: ds. Binnerls. Nieuw-Scheemda ds. Ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Zuidbroek Zondagmorgen half 10 ure en des avonds ten 6 ure Prediking door den Heer W. Fransen, Evangelist. Donderdagavond ten 7 ure Lezing door den Heer J. v. d. Waals Apostolisch Evangelist. Zondagscholen Zuid- en Noordbroek 's middags ten 2 ure. Schaaphok 's av. half zeven ds. L. H. vanDiik van Schildwolde. Schaaphok A.s. Donderdagavond half zeven biduur voor 't gewas. Ds. H. Bulder van Ten Post. VERKOOP STERKEN DRANK IN 'T KLEIN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sappemeer, brengen bij deze ter kennis van hen, die sterken drank in 't klein verkoopen, dat, wanneer zij de voortdurende vergunning daarvoor wenschen te behouden, zij daarvan schriftelijk aangave dienen te doen ter secretarie dezer gemeente vôôr den 1 April a.s. Sappemeer den 12 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: T. VENEMA Az. De Wethouder: J. H. NIJHUIS. Eerste zitting van den Militieraad. Burgemeester en Wethouders van Slochteren, brengen ter kennis van de lotelingen dezer gemeente, behoorende tôt de lichting van het jaar 1892, dat de militieraad op Maandag den 21 Maart 1892, des voormiddags te 10} uur, in het raadhuis te Gro ningen zitting zal houden, om uitspraak te doen omtrent lo. de verschenen vrijwilligers voor de militie; 2o. de lotelingen, die redenen van vrijstelling hebben ingediend; 3o. de lotelingen, die voorloopig of definitief van den dienst bij de militie worden uitge- sloten PRIJSCOURANT VAN EFFEGTEN naar de officiëde uitgave van de Vereeniging van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 10 Mrt. 11 Mrt. Nederl. Cert. Nat. Schuld dito dito dito Obi. dito Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 1889-90 Hope Go. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. Ieen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds6 Brazïlië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certifîcaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande G. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. G. v. A. N. Y. Lake E. W. Sp. A. Union Pacif. Hoofdl. G. v. A. Canada Southern G. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Grediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 Prijs van Iiet grof Roggenbrood (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.O. 38 cent. GRONINGEN, 11 Maart 1892. Granen zonder aanvoer; prijzen onveranderd. Schiedam, 10 Mrt. Moutwijn 9.—, Jenever /14.50, Amst. Proef /15.75, Spoeling-Comm. fi.50 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.27t. Dito in Zilver 21.27}, Div. Engelsche per p.Si 11.52}, Eng. Russ. p. p.St. 11.92}, Portug. p. p.St. 11.97}, Fransche f 47.45-, Belg. 47.40- Div. Rijksm. 58.75-, Hamb. Russen 1.1 li' Russen in Goud R. 1.91-, in Z. R. 1.20}' Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.83}' Spaansche in frs. 47.50, Binnenlandsche Piaster 1.93-, Amerik. Goud Dollar 2.46-, Mexikaansche Dollar -.— Antw 9 Mrt Am'stei;d' ,kort 208-45 g- 208.80 p. Mrt" Rotterd. kort 208.45 g. 208.80 p. Snelpersdruk, Borgesius Zoon, Sappemeer. 79 i 79f, 79} 94} 101} 94} 94A 101,} 101} 79} 79} 79A 79 A 79} 79} 28A 28} 27 87} 88} 89} 89} 88} 89 88} 89 64A 64} 98} 98^ 98} 55 A 55 79 78}} 95}} 96} 95 H 47} 47} 47} 56} 57 44} 44 45 14 13} 13A M)U 39} 40 35 33} 55} 55A 54}} 122}} 122} 123} 101} 101} 102,V 102A 102} 69} 70} 70 31} 31} 31A 18 18} 18A 74} 74} 47} 17} 17} 32} 33} 33} 46 TV 46} 46A 62} 113 113} 106} 105 105} 104 103 103 118}} 117} 153} 1 54 145 144} 37} 37} 37

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6