GR01 de i 1 Dr. A.r "3 Landverh OP VRIJD 4» r «I JÀARLIJI lan van oude Zondap Algemee, vï Ech. Geld o tre8 VER drach' «t de gemengi huishoude OOt! QFFXCiEELE PXJBLICATIEN. Zakboekjes. BEURS VAM AMSTERDAM, ondj op Vrijda m. wie: ri van de centr licfr su 79* 79A 79* 94A 94* 9ii* ion 101* 101* 78 H 78* 78* 78| 78A 78 A 26* 25A 25* 87* 871 87* 88* 87* 87 A 88 A 87* 87** 89 63* 63* 63A 98A 98* 98* 53a 53* 53 78* 78** 95* 951 47* 48* 47* 50 44 43* 44 14 13* 40* 40* 34 54* 54 A 541 121A 121* 121* 101A 1011 101* 102* 102A 68* 68* 69* 31A 31 31 18A 18* 18 73* 73* 73* 17A 17 17 32*1 32* 33* 46 46* 46 62* 61* 113A 114 105** 106 103A 119 1181 117* 154 1441 37 361 37* te Haandag 21 ten huize van de| CLEVERINGA t WILDERVANC1 Woensdag S 7 uur, in het 1 Steentilpoort te G behoorende bij di1 Mr. des avonds te kastelein P. KIr v/m. Kleine Pool HUIS, diens ecti taitoenpublie Ougev^ gel» LAND, gelegen aa§ tôt. de boerenplai In perceelen i* toebehoorende aa" en Mevr. de We<| des namiddags te tolhuis te Foxharr De LANDERIJ! (op dri henevi op V 's nan kasteL ten hii ENTREÉ ÎO ,i lianrr op, tôt het houde BEZIT." Tôt het iaatste. met welwillende DAMES. 3 Ri huwelijk tusschen G ster, en GEERr wonende te Marter vordering der vrouv door EGHTSCHEIï gen door de wet d Hoogezand, 1892- op °6| f 4000 of GEDP rente, sonder pt\ Adres: UITG. D Kiel-Windeweer met verzoek aan den Raad oni eervol ontslag uit hare betrekking tegen 1 Mei wegens hare benoeming als onderwijzeres te Hen- geloo, terwijl er tevens in gevraagd wordt in het ontslag melding te maken, hoelang zij onder de gemeente Hoogezand is werkzaam geweest. De voorzitter stelt voor aan het verzoek van Mej. Heimel te voldoen en het ontslag te doen ingaan 2 maand na gedaan verzoek. Aldus wordt er besloten. Voorzitter: Ik heb een bericht ontvangen van den lieer Wijn, waarin deze te kennen geeft, dat ZEd. het bestek en leekening van de nieuw te bouwen onderwijzerswoning te Martenshoek goed- kcurt. De voorzitter doet nu mededeeling, dat er door 3 leden van den Raad nog een punt op de agenda is gebraeht en wel over een nieuw te bouwen school en onderwijzerswoning te Kropswolde. De voorzitter verleent nu aan een der voorstanders van dat punt het woord. De heer van der Goot: Reeds vaak is hier m den Raad gesproken over de school en onderwij zerswoning te Kropswolde, doch telkens is het bij eene bespreking gebleven. Die school voldoet niet meer aan de eischen, en daarom wensch ik wel met een bepaald voorstel voor den dag te komen, n.l. om tôt de veinieuwing van de school en on derwijzerswoning te Kropswolde over te gaan. De heer de Coçk: Wanneer men het een en ander in oogenschouw neemt, voldoet de school te Kropswolde niet meer aan de eischen. Er zijn te weinig lokalen, want in de laagste school staan twee onderwijzers in 1 lokaal. De kinderen worden er de dupe van. Ieder dag wachtens hrengt schade. Laten we niet vergeten, dat het hier een van de grootste belangen der gemeente geldt, het onderwijs voor de jeugd. Daarom beveel ik het voorstel van den heer van der Goot met nadruk aan. Hierna leest de heer de Cock nog eenen brief voor van den heer Scharft waarin aangedrongen wordt op de vernieuwing der school, daar de thans bestaande toestand onhoudbaar is. Wel is er reeds vaak wat in vertimmerd, doch nog is de toestand slecht, de ramen der school sluiten niet, de gordijnen moeten meestal dicht gedaan worden om de kinderen tegen den regen te beschutlen enz. enz. Mocht het daarom daarheen geleid kunnen worden, dat de school en onderwijzerswoning werden veitimmerd. Voorzitter: B. en W. zijn ook naar Kropswolde geweest en hebben de school en onderwijzerswo ning in oogenschouw genomen, maar vonden, dat de toestand nog niet zoo dringend was, dat er direct vertimmering plaats moest hebben, daar B. en W. van plan zijn een volgend jaar dit te doen. Het zal wel niet zoo best zijn, dat er twee onderwijzers in een lokaal staan, doch om dadelijk in 't voorstel van van der Goot te treden kunnen B. en W. zich niet vereenigen. De heer Marring Het hoofdbezwaar zal wel zijn, dat er eene wijziging in de begrooting moet plaats hebben. Verder spreekt de heer Marring, hoewel het volgens ZEd's zeggen niet aan de orde is, over het verplaatsen eener fransche school, doch laat dit punt ook verder buiten bespreking. De heer Vos: Ik kan maar niet begrijpen, dat B. en W. kunnen zeggen, dat ze den toestand, die zoo slecht is, niet inzien. Toen er vroeger sprake was van verbouwing is er grond aangekocht en nog maar een enkele verbetering is er aange- bracht. Van jaar tôt jaar wordt de toestand slechter, daar het onderhoud vermindert. Het heeft zoo allen schijn, dat het van dit jaar en nog langer wel weer zal gaan als altijd. Hoe spoediger de zaak tôt stand komt, hoe beter dus. Daarom kan ik mij best vereenigen met het voor stel van der Goot. De heer Smit: De drie onderteekenaars van het adres zijn nu allen aan het woord geweest en ze hebben vele waarheden gezegd. De school is daar in geen goeden toestand, maar of die toe stand nu wel zoo slecht is, als er aangevoerd wordt, dat hetwijfel ik. De schoolopziener heeft ook er over gesproken, dat verandering wensche- lijk maar toch niet zoo direkt noodig was. Wij zijn er ook immers voor een volgend jaar tôt de verbouwing over te gaan. Hoe nu de toestand opeens zoo ongunstig geworden is weet ik niet. De heer Marring: De toestand, zooals hij thans is, was er ook reeds voor 10 jaar en nog langer. Reeds vroeger heb ik er op gewezen, dat de on derwijzerswoning zeer ongezond was; nadere in- lichtingen konden hieromtrent ingewonnen worden bij dr. van Galcar thans te 's Hage. Wat het putwater betreft, dit is afschuwelijk. Wel zijn er verbeteringen aangebracht, doch hoe eerder men tôt vertimmering overgaat, des te beter. Ieder keer als er sprake was over de verbouwing van de school en onderwijzerswoning te Kropswolde, werd het van de baan geschoven «en uitgesteld. In aile opzichten zijn wij geduldig geweest, doch om nu langer te wachten, vind ik opgepermitteerd. De heer van der Goot Ik wou nog wel even antwoorden op de vraag door den heer Smit ge daan, of het nu juist zoo ongunstig geworden is. Al jaren en jaren hebben we op de verbouwing aangedrongen en telkens bleef het er weer bij. Het is zeer verkeerd, dat er twee onderwijzers in een lokaal staan. Verbouwing moet er plaats heb ben, en daarom nog dit jaar. De heer Smit Ik wou nog wel eens aan Mar ring vragen om welke reden dan toch de woning van den onderwijzer zoo ongezond is. De heer Marring Toen meester Scharft voor een jaar of wat zoo ongezond was is het hem ver- boden in het vertrek, waar hij toen sliep, langer te blijven slapen. De ondergrond deugt er met, en als we er straks mede aan 't werk komen zullen we wel zien, dat er zand in moet. Het is er veel te nat en dof in huis, de paddestoelen willen er groeien. De heer Vos: Ik kan nog aan 't gesprokene van den heer Marring toevoegen, dat, toen dr. Kooi eens het huis van den hoofd-onderwijzer binnentrad, gene dadelijk gevraagd had, of hij hier sliep. I oen het antwoord bevestigend luidde, had dr. Kooi het hem bepaald, als nadeelig voor de gezondheid, afgeraden. De heer Smit: Marring heeft gezegd, dat de heer Scharft er toch is blijven slapen. De heer Marring: Neen, hij slaapt nu op de bovenkamer. De heer Smit: Ik kan niet inzien, dat de wo ning van den hoofd-onderwijzer nu juist zoo onge zond is En waar treft men dan woningen aan, die wei ,.ens niet wat dof en vochtig zijn. Er zijn wel meer huizen waar paddestoelen in groeien die er tenminste een wil zien kome maar bij mij. Dat juist die onderwijzerswoning zoo ongezond is, als er gezegd wordt, zie ik niet in, wij konden er tenminste niets van bespeuren. (De spreker steeds driftiger wordende.) Men kan zich wel opwinden en zeggen maar, dadelijk moet er een nieuwe school en woning gebouwd worden. Nog nooit is de Raad onwillig geweest, en veel heeft hij voor 't onderwijs gedaan en doet het nog. Ook deze school en woning zal verbouwd worden, op een volgend jaar. De heer Boerma: Wat hebben we nu gedaan, veel gepraat en we zijn nog niets verder gekomen. De school wordt te klein, dus moet er een lokaal bij. En als we er nog een beetje wil van willen heb ben moeten we er maar zoo spoedig mogeljjk een lokaal bijtimmeren. De heer de Cock Ik wou nog even in 't midden brengen, dat we niet alleen staan, maar ook an- deren het gevoelen om tôt verbouwing over te gaan met ons deelen. De voorzitter sluit de debatten over dit onder- werp en brengt het voorstel van den heer van der Goot in stemming. De heer Meihuizen Welk voorstel is dit nu Er is gesproken over verbouwing van school en onderwijzerswoning en door den heer Boerma over 't, bijbouwen van een nieuw lokaal. De voorzitter: Het voorstel van den heer van der Goot, dat in stemming gebraeht wordt luidt: dit jaar over te gaan tôt het verbouwen der school en onderwijzerswoning te Kropswolde. Dit voorstel wordt in stemming gebraeht en aan- genomen met 9 tegen 4 stemmen. Voor 't voorstel van der Goot stemden de heeren Boerma, Marring, Oldenziel, Kruizinga, Groenewold, van der Goot, Wolthuis, de Cock en Vos. Tegen de heeren Mei huizen, Smit, Homveld en van Galcar. De heer Kruizinga doet nog de vraag aan den voorzitter of er geene verandering kan aangebracht worden in drinkwater bij de school te Kielwinde- weer. Dat water is ondrinkbaar en de kinderen gaan naar de buren om te drinken. Gaarne zag ZEd., dat hierin verbetering werd gemaakt. De voorzitter antwoord hierop, dat er zoo spoedig mogelijk voor gezorgd zal worden. De openbare vergadering wordt nu door den voorzitter gesloten, teneinde over te gaan in eene met gesloten deuren, ter behandeling van den hoot delijken omslag. Deze vergadering was bezocht door drie belang- stellenden, in zake het punt schoolhouw Kropswolde. aangevuld en hoogten weggenomen, distels, brand- netels en andere ruigte opgeruimd, voor behoorlijke afwatering des wegs gezorgd door voldoende dor- ceering naar de kanten, waarvan de wijze en hoedanigheid door de schouwers kan worden bepaald. Hoogezand, den 16 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris: W. AGTERBOS. Eandbouwvereeniging Kielwindeweer. Vergadering van Donderdag den iO Maart j.l. Tegenwoordig 35 leden. Na opening door den voorzitter werden de no- tulen door den secretaris gelezen, alsmede het in de notulen geplaatste règlement der spaarbank, welk een en ander zonder aanmerking werd goed- gekeurd. Aan de orde: 1. Uitreiking der prijzen voor bekroonde dek- stieren. Daar de premie niet vorderbaar was, werd alleen de prijs onder een gepaste toespraak door den voorzitter aan den overwinnaar ter hand gesteld, met den wensch, dat er algemeen meer deel aan genomen mocht worden. 2. Rapport door den heer L. de Vries over het programma der rijkslandbouwschool te Wage- ningen, waarvan z.ed. een zeer breedvoerig verslag gaf, waarin hij die school prees als een nuttige inrichting voor den landbouw enz. Het rapport werd met groot genoegen aangehoord en werd z.ed. de welverdiende dank daarvoor niet onthouden. Ingekomen a) Eene mededeeling van gedepu- teerde staten der prov. Groningen, houdende be noeming van den heer F. B. Lôhnis tôt inspecteur van het middelbaar onderwijs, met toezicht op de landbouwscholen. Werd voor notificatie aange- nomen. h) Afschrift van een adres aan den directeur der staatsspoorwegen gericht door aardappelhande- laren te Hoogezand en Sappemeer, verzoekende, beladen waggons aan het station aldaar te kunnen wegen. Nadat hiervan voorlezing was gedaan, werd besloten adhaesie te schenken aan het adres. c) Van de heeren C. Scheibler co. te Keulen onderscheiden circulaires over den veestapel ten koste van graanbouw, alsmede over de bemesting met verschillende kunstmeststoflen deze werden onder de leden verspreid. d) Van den heer S. C. de Boer te Hoogezand een prijscourant, met vervolg der resultaten van nieuwe aardappelvarieteiten. e) Antwoord op een ingezonden adres aan den directeur der stadsreiniging te Leeuwarden, wegens het verwijderen van cintels en steenen als nadeelige bestanddeelen in den compost. f) Kennisgeving van den heer T. Berg te Sap pemeer. De stukken onder letters d,een f werden aile voor kennisgeving aangenomen. g) Verslag door het bestuur van het ziekenfonds alhier, met rekening en verantwoording van den 29 Febr. 1892. Hierin wordt medegedeeld, dat de ontvangsten bedroegen 320.41, de uitgaven, 270.451, saldo aan kas 49.951. Het getal leden, dat 51 bedroeg, was met 5 verminderd. Het aantal buitengewone leden, dat uit 27 bestond, was met eenigen vermeerderd. Het bestuur doet een beroep op de leden der landbouwvereeniging om meerdere hulp en steun, waarop staande de vergadering zich een 8tal deelnemers doen inschrij- ven. Het verslag werd met een woord van dank aan 't bestuur voor kennisgeving aangenomen. Aangehouden was in de vorige vergadering de vraag over het adverteeren van de vergaderingen. Na eenige deliberatie werd aan den secretaris op- gedragen, onderzoek te doen en daarvan mededeeling te doen in de volgende vergadering. Aankoop van chilisalpeter, waarvan werd opge- geven eene hoeveelheid van 5750 kilo, terwijl eene commissie voor uitvoering werd benoemd. De vraagbus was ledig, en de agenda afgeloopen zijnde, werd de gelegenheid aangeboden tôt het doen van vragen of mededeelingen, waarna nog eenige punten werden besproken. Daar evenwel de tijd van sluiten reeds lang was gepasseerd, sluit de voorzitter de vergadering. Scbonwing der Wegen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand, gelet op het 2e lid van art. 42 en op art. 43 van het règlement op het toezicht der wegen in de provincie Groningen, brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat in deze gemeente de schouwing over de wegen van de tweede klasse, zijnde de wegen uit aardspecie zamengesteld, niet vallende onder de wegen der derde klasse en over de wegen der derde klasse, geene kunstwegen zijnde, met de daaraan verbonden werken en voorwerpen zal plaats hebben op Vrijdag den 1 April 1892 en volgende dagen, beginnende, wat het le schouw district betreft, bij de Hoogezandsterbrug. Wat het 2e schouwdistrict aangaat, bij de Kalk- wijkster hoofddraai; wat het 3e schouwdistrict aangaat, bij de mid- delste klaplaan te Kiel-Windeweer; wat het 4e schouwdistrict aangaat, bij de bovenste klaplaan te Kiel-Windeweer; wat het 5e schouwdistrict aangaat, bij de laan van Gerrit Krans, aan het guitpad van Kropswolde wat het 6e schouwdistrict aangaat, bij het zoo- genaamde vonderpad aan den grintweg te Wes- terbroek, telkens des namiddags te 3 uur, en ver- volgens te rekenen van af voormeld tijdstip, elke week over de wegen der tweede en over die der derde klasse om de andere week zal worden ge- schouwd, beide zoolang het saizoen het onderhoud mogelijk maakt, telkens beginnende des nademid- dags, op tijd en plaats voorschreven. Tevens maken zij hierbij opmerkzaam op de bepalingen, vervat in art. 29 van voormeld règle ment, dat bij elke schouwing de wagensporen geëffend moeten zijn, laagten met droge aarde Burgemeester en Wethouders der gemeente Sap pemeer: Gelet op het 2e lid van art. 42 en op art. 43 van het règlement op het toezicht der wegen in de provincie Groningen; Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat in deze gemeente de schouwing over de wegen van de tweede klasse, zijnde de wegen uit aard specie zamengesteld, niet vallende onder de wegen der derde klasse en over de wegen der derde klasse, geene kunstwegen zijnde, met de daaraan verbonden werken en voorwerpen, zal plaats heb ben op Donderdag den zevenden April 1892, be ginnende van af de Borgercompagniesterbrug, des voormiddags te 10 uur, en vervolgens, te rekenen van af voormeld tijdstip, elke week over de wegen der tweede en over die der derde klasse om de andere week zal worden geschouwd, beide zoo lang het saizoen het onderhoud mogelijk maakt, telkens beginnende des voormiddags, op tijd en plaats voorschreven. Tevens maken zij hierbij opmerkzaam op de be palingen, vervat in art. 29 van voormeld règlement, dat bij elke schouwing de wagensporen geeffend moeten zijn, laagten met drooge aarde aangevuld en hoogten weggenomen, distels, brandnetels en andere ruigte opgeruimd, voor behoorlijke afwate ring des wegs gezorgd door voldoende dorceering naar de kanten, waarvan de wijze en hoegrootheid door de schouwers kan worden bepaald. Sappemeer, den 16 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd T. VENEMA Az. De Wethouder, J. II. NIJHUIS. genoemde inrichting mocht en bestaan, kunnende bij die gelegenheid zoowel de verzoekers als zij die bezwaren inbrengen, hunne bezwaren mondeling en schriftelijk toelichten. De schrifturen, die te dezer zake bij Burgemeester en Wethouders moch- ten inkomen, zullen van den 30 Maart e.k. al ter secretarie der gemeente voor den verzoeker zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter inzage liggen. Zuidbroek, den 18 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: S. TALMA STHEEMAN. De Secretaris: VERVER. PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand, 's morgens: geen dienst. 's middags Doopsbediening. Sappemeer: ds. De Jong. Kiel-Windeweer: ds. Hoekslra. Westerbroek: ds. Boon. Kolham, 'snam.: ds. Keiser. Avondmaal. Slochteren, voorm. ds. Zuidema. Avondmaal. Schildwolde, 'snam. 2 uur ds. Zuidema. Avondm. Ten Boer, 's morg. 91 uur: ds. Keiser. Avondm. Overschild ds. Van Kleffens. Doopsgez. Gem. Sappemeer: ds. Binnerts. Noordbroek ds. ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer ds. Dreesman. Evangelisatie. Schaaphok Zondagavond 61 uur ds. Bulder van Ten Post. Zuidbroek. Heden Zondagmorgen half 10 ure en des avonds 6 ure prediking door den evangelist W. Fransen. Zondagschool te Zuid- en Noordbroek ten 2 ure. Donderdagavond prediking door den heer J. v. d. Waals. Opricliting Bakkerij. Het Gem eentebestuur van Sappemeer brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij zijn besluit van den 17 dezer aan HARM VEGTER te Sappe meer en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend tôt het oprichten van eene bakkerij m het perceel, gelegen te Sappemeer, aan de Zuider- straat, wijk B, no. 161, kadastraal bekend, ge meente Sappemeer, sectie G, no. 142, met bepaling, dat deze inrichting moet zijn voltooid en in werking gebraeht vôôr of op den eersten Juli a.s. en wijders op de navolgende voorwaarden: De pannen van het geheele gebouw, waarin de bakkerij zal worden opgericht, evenals de nok van hetzelve, benevens van het voorgebouw, moeten met kalk zijn aan- en dichtgestreken er mogen geene stroodokken onder aanwezig zijn; de schoorsteen van den bakkersoven moet van steen worden opgetrokken de hangers moeten van ijzer zijn en de schoorsteen ôf ongedekt of met een ijzeren plaat als kap gedekt en moet minstens één meter boven den nok van het dak zijn op getrokken en voorts onder herinnering ingevolge circulaire van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, d.d. 21 Januari 1887, no. 6, le afdeeling, prov. blad no. 7, dat van deze beslissing binnen veertien dagen beroep openstaat bij Hare Majesteit de Ko- ningin en dat van het instellen van zoodanig beroep gelijktijdig kennis behoort te worden gegeven aan het Gemeentebestuur. Sappemeer, den 18 Maart 1892. Het Gemeentebestuur voornoemd: T. VENEMA Az. De Wethouder J. H. NIJHUIS. VERGCWNING TOT VERKOOP VAN sterken drank in liet klein. Burgemeester en Wethouders der gemeente Slochteren; herinneren belanghebbenden, die na 1 Mei e.k. met den verkoop van sterken drank in het klein wenschen voort te gaan, dat zij de ver- klaring daartoe minstens ééne maand vôôr het einde °van den loopenden vergunningstermijn en dus vôôr den 1 April eerstkomende - schriftelijk ter secretarie dezer gemeente dienen in te leveren Slochteren, den 18 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. KOLK. De Secretaris: HAARMAN. KOEPOK-INENTING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Slochteren, brengen, ingevolge art. 18 der wet van 4 December 1872, (Staatsblad no. 134), ter alge- meene kennis, dat er gelegenheid bestaat tôt koste- looze inenting en herinenting in de tweede helft van de maand Maart 1892, in aile openbare lagere scholen, en waaromtrent inlichtingen te bekomen zijn bij de Hoofden dier scholen, omtrent den juis ten dag van de inënting en herinënting. Zij herinneren de ingezetenen aan het voorschrift van art. 17 van genoemde wet, dat geene leerlingen in de scholen mogen worden toegelaten, die niet, blijkens verklaring van een geneeskundige, met goec. gevolg of meer dan eens de inenting der koepokken hebben ondergaan of aan de natuurlijke kinder- pokken hebben geleden. Slochteren, den 17 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. KOLK. De Secretaris, HAARMAN. De Burgemeester der gemeente Zuidbroek, ver- wittigt de milicien-verlofgangers dat de door hen ingeleverde zakboekjes ter Secretarie dezer gemeente behooren te worden afgehaald voor of op den 25 Maart 1892. De Burgemeester voornoemd: S. TALMA STHEEMAN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zuidbroek Gezien de artt. 6, 2e lid en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95); Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat bij hunne vergadering is ingekomen een ver zoek van JAN KONING te Zuidbroek, om in het perceel, gelegen te Zuidbroek, kadastraal bekend gemeente Zuidbroek, sectie D, no. 726, eene SLACHTERIJ te mogen oprichten, welk verzoek met de in art. 5 der wet genoemde bijlagen ter secretarie dezer gemeente is ter inzage gelegd dat door hen aan de belanghebbenden op den 2 April 1892 des voormiddags te 11 uur in het gemeentehuis gelegenheid zal worden gegeven om de bezwaren in te brengen die bij hen tegen de oprichting in het aangeduid perceel, van de hiervoor KERK- EN SGHOOLNIEUWS. Twaalftal (alphab.) te Hoogezand C. F. Cramer van Baumgarten te Veendam P. Bruining te Knijpe Dr. J. M. Hoog te Terwolde; Dr. L. Knap- pert te Dockum J. A. Th. Krol te Beetsterzwaag T. S. v. d. Ley te Tjallebert Dr. J. v. Loenen Martinet te Santpoort Dr. G. J. Niemeijer te O. en W. Blokker F. G. A. Pantekoek te 's Heeren- berg Dr. J. A. Prins Jzn., te Epe Dr. P. Proost Jzn., te Koog a.d. Zaan J. M. Wilod Verspille te Kornjum. Muntendam, 14 Maart. Van de catechisanten van ds. Abresch zullen in deze week onderstaande 26 personen belijdenis doen, om e.k. Zondag als lidmaten der Herv. Kerk bij gelegenheid der Voor- bereiding, te worden bevestigd Hendrik Eisses, die den doop der bejaarden ontvangen zal, Frikko Molag, Klaas Beerta, Jan Hommes, Harm Hommes, Oetze Hallenga, Engel Ketel, Geert Mulder, Arend Hartman, Heino Fokkens, Frederik Smit, Wilte de Groot, Pieter Mulder, Pieter Boerma, Johanna Nuijen, Renske Pott, Albertje Fokkens, Anna Venema, Aaltje van der Veen, Louwina van der Veen, Catharina van der Veen, Remina van der Veen, Alida van der Veen, Jantje Pronk, Michelina Flik, Johanna Mulder. PRIJSCOURANT VAN EFFEGTEN naar de officiëele uitgave van de Vereenig: ig van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 17 Mrt.l8Mrt. Nederl. Cert. Nat. Schuld 2i dito dito 3 dito Obi. dito 31 Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R.125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Co. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico, d Subsidie-Bonds 6 Brazïlië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande G. v. A. Louis ville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. G. v. A. N. Y. LakeE.&W.Sp.A. Union Pacif. Iloofdl. G. v. A. Canada Southern G. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Grediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 18645 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 Prijs van liet grof Boggenbrood (zonder zerinelen) in de gemeente Slochteren per 4 H.G. 30 cent. GRONINGEN, 18 Maart 1892. Tarwe 10 cts.Inl. Rogge 15 cts.Garst 5 cts., Dikke en Probsteier Haver beide 5 cts, lager» Zwarte Haver onveranderd. Schiedam, 17 Mrt. Moutwijn 9.Jenever /14.50, Amst. Proef/15.75, Spoeling-Comm. /1.30 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. /21.17j. Dito in Zilver 21.171, Div. Engelsche per p.St. 11.521, Eng. Russ. p. p.St. 11.92R Portug. p. p.St. U.97i, Fransche 47.55-, Belg. 47.45-, Div. Rijksm. 58.70-, Hamb. Russen 1.13R Russen in Goud R. 1.91-, in Z. R. 1.18Ï, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.83Ï, Spaansche in frs. 47.50, Binnenlandsche Piastèr 1.90-, Amerik. Goud Dollar 2.40-. Mexikaansche Dollar -. .a Amsterd. kort 208.45 g. 208.85 p. 16 Mrt- Rotterd. kort 208.45 g. 208.85 p. Snelpersdruk, Borgksius Zoon, Sappemeer. -v

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6