Publieke verkoop leesgeielschap „Qude Viiendenkri Openbare Vergader Aanbesteding. aanbesteed i MAT R ftSVEEREM Bloeiende Planten Boeldag te Hoogezand Houtboeldag. Boeldag te Sappemeer ^Ywoi'iiitgang Travailleur Leeit dit! I^BOEOEL, ERWTRIJS en KAPHOU' Algemeene Vergaderin Openlijke Vergaderin! NA AFLOOP BAL W. TUINIER, Siddebi Zelfbewarin Geld op Hypothe» E i k e il h o u t, nieuwe IHEUBÉLEN als: Donderdag den 24 Maart a.E 2. DE PLEISTERKO 3. De adsistent Doktei Werkliedenvereeniging „De goede \!erwa Ambtenaar ter secretarie te Slochti 8 Een ware scliat BINNENLAND. Zeer krachtige W. H. BOUMN. Martenshoek. MANUFACTUREE, in 't hôtel STRUVÉ te Sappemei op Donderdag den 34 Maart on Z dag den 36 Maart 1. De Geneesheer of dat heeft mijn commensaal gec Opgeluisterd door flink Hoornmi J. MEIJER, bloemist, Kleinemeer. VAN liggende langs de Kleinemeersterstraat te Sa meer, op 's namiddags 2 uur, te beginnen bij het Ht HOUT aldaar. VAN HET op Mionderdag 34 maart MS93 's avonds 7 mir ten huize van den heer H. DE WEERD te Kc Op te voeren stukteen: Blijspel in drie bedrijven. Oorspronkelijk kluchtspel in een bedrij Kluchtspel in een bedrijf. AANVANG 7 uur. ENTRÉE 4» c lf,B. Mie eerste avond uitsluitem «m MîMMVWHtin. ENTRÉE te Siddeburen. op Zaterdag 36 Maart, des avonds SPREKER: Onderwerp Waaroni Sociaal-Demo» ENTRÉE 10 et. LEDEN vi DISCUSSIE vrij. Maandag den 38 e.k.des avonds te z« zal door den heer A. H MEURSING te Hoogezand, in 't Café J. 1 HELMI aldaar, worden Het afbreken eener onde zing te Kalkwijk en terreln bouwen eener Behuizing, bestaande i Woningenonder bijb van al het daartoe beno< BESTEK en TEEKENING liggen ten 1 aanbesteding ter inzage. AANWIJS op het terrein 's morgens J op den dag van aanbesteding. Inlichtingen geeft A. SCHREUDER te Hoo beveelt zich beleefd af sclirijven van REQ bmw MEMORIËN VAN SU HUURCONTRACTENhet in orde m HUWELIJKSSTUKKEN, het opmakei werken van WATERSCHAPSLEGGEF Tevens belast hij zich met het bet RIJKS-, GEMEENTE- en WATERSCHAI TINGEN. J voor allen, die door jeugdige verkeerc J lijden, is het beroemde werk m Dr. RETAU's i Hollandsche uitgave, met 27 afb. 2 gulden. Ieder, die aan de gevolg. zulk kwaad lijdt, moet het lezen. Dui hebben hun herstel er aan te danke verkrijgen bij het verlags-Magazin te I Neumarkt No. 34, franco tegen inî van het bedrag (ook in postzegelsy elken boekhandel in Holland. Ik maak weer aan mijne geachte PI GEWESTGENOOTEN bekend, dat ik vorige jaren de dorpen weer passeer als S' STEENVEGER langs Siddeburen en Slochteren. Verzoekt gunst, Schildwolde. HEMMO J. S PI Te bekomen met op solied lste HYPfl op LANDERIJEN. f 4000 of GEDEELTEN daarvan naa rente, xonder provisie. Adres UITG. DEZEb. dienstig te wezen, verklarende zeker te zijn ver- giltenis van God te hebben ontvangen, evenals de moordenaar aan het kruis, en tevens aller vergilïenis inroepende. »En nu," eindigde hij, svoorwaarts Leve Frankrijkl" Een oogenblik later was zijn hoofd gevallen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zat te Pont TEvêque eene jonge weduwe Launey bij het lijk van haar man met haar zwager te waken. Zij schijnt, door hare droefheid overweldigd, op zeker oogenblik het huis te zijn uitgeloopen, roe- pende dat zij zich wilde verdrinken; haar zwager snelde haar na en beiden raakten onder een voorbij komenden trein. De lijken werden afgrijselijk ver- minkt teruggevonden. De weduwe laal drie kleine kinderen naen ook haar schoonbroeder was huisvader. In de gemeente Aubel, bij Luik, erfde in 1857 eene bejaarde vrouw een sommetje van 3500 fr. Daar zij reeds in de 70 was en dacht niet lang meer te zullen leven, zelte zij het kapitaaltje om in eene lijfrente, van 500 fr. per jaar, bij eene Brusselsche maatschappij. Deze vrouw stierf nu onlangs in den ouderdom van 109 jaar, na 17000 fr. als lijfrente te hebben getrokken. Met veel zulke zàken te doen, zal de maat schappij niet rijk worden. Onlangs kwam een Franschman, Dubois genaamd, die geruimen tijd in Zuid-Amerika was geweest, te Parijs terug. Hij had 500 parkieten meegenomen, in de hoop, die voordeelig te verkoopen. Onderweg stierven 350 van die vogels en met de 150 overige vond hij huisvesting bij een vriend, Lienard, in de Rue de la Roquette. De parkieten, die in een ongebruikte kamer wa- ren opgesloten, stierven daar bij hoopen, zoodat er eindelijk nog maar twee over waren. Zij leden aan een epidemische ziekte, welke waarschijnlijk ook voor menschen besmettelijk was Dubois werd na het ontschepen ernstig ziek, maar herstelde. De vrouw en een dochter van den vriend, bij wien hij woonde stierven, aan een besmettelijke longziekte; Lienard zelf, zijne twee andere dochters en zijn knecht werden ernstig ziek. Een wijnhuishouder, bij wien Dubois een middag had doorgebracht, en diens nicht stierven aan dezelfde ziekte, evenals een juffrouw, die veel bij Lienard aan huis kwam. Ook de man van die vrouw en twee koopers van een paar der parkieten zijn door de besmettelijke long ziekte aangetast. Het huis in de Rue de la Roquette, dat onzin- delijk en ongezond was, is ontsmet en er is een geneeskundig onderzoek omtrent de ziekte ingesteld. Te Grenada is een moord gepleegd op den mar- kies de Casafelice, een algemeen bemind man. Maandagochtend te elf uur kwam een goed gekleed persoon in zijn hôtel en ging, als iemand die in het gebouw wel bekend was, naar de kamer van den edelman. De dochter van dezen, toevallig binnenkomende en haar vader met iemand ziende spreken, ging naar eene andere kamer. Kort daarop knalde een schot; de leden van het gezin snelden verschrikt toe, maar de moordenaar, hen met zijn pistool dreigende, sloot hen in de eetka mer op en ging kalm heen. De heer de Casafe lice werd stervend in zijn stoel gevonden, met een kogel door het hoofd. In de wildernis van Koolan op de Sandwichs- Eilanden treft men een bosch van wilde appel- boomen aan, welker aantal ontelbaar is en dat zich van de zee tôt aan de bergen uitstrekt. De boomen hebben eene hoogte van veertig tôt vijftig engelsche voeten en zijn in den oogsttijd, van Juli tôt Sep- tember, vol beladen met vruchten, vele blank of geel, doch het meerendeel rood van kleur. Iemand die in 't midden van dezen boomgaard staat, kan mijlen ver om zich zien en niets zal zich aan zijn oog vertoonen, dan een uitgestrekt veld appelboo- men met rijpe en kleurende vruchten. De takken buigen zich door de menigte vruchten naar den grond. De oogst van dezen appelboomgaard, welken de natuur in deze eenzame woestenij plantte, zou een vloot van honderd stoomschepen kunnen vullen. Deze boomgaard strekt zich over een strook gronds uit, ter breedte van vijf tôt tien en fer lengte van twintig mijlen en vele van de grootste boomen dragen meer dan honderd bushels (36 H.L.) appelen. Een der merkwaardigste echtparen, die te Parijs leefden, is onlangs heengegaan. Eenige jaren ge- leden kocht een arm man, die eene zeer kleine som bijeengeschraapt had, een stukje gronds in Montmartre en bouwde daar eenige hutten, die hij verhuurde aan voddenrapers. De nieuwe kolonie werd goed bevolkt en de »Cité Maupy" breidde zich uit. «Père Maupy" zelf was niet zeer gezien onder zijne cliënten, daar hij te veel voor zijne eigen fortuin zorgde en daarin trouw werd bijgestaan door zijne vrouw, een echt «manwijf." Zij waren zeer aan elkaar gehecht en toen de man dezer dagen stierf, zond de treurende weduwe al de huurders in de Cité Maupy weg, sloot zich in een vertrek op met een kolenkomfoor en maakte aldus een eind aan haar leven. In haar testament drong zij er op aan, dat er vooral geen voddenrapers bij haar begrafenis zouden worden toegelaten. Zondagavond had te Foxham een treurig ongeluk plaats. Het ruim 2-jarig jongetje van den daglooner Nicolaas Homburg aldaar zette het met kokende kofïie gevulde keteltje, dat op de tafel stond, terwijl de moeder zich even verwijderd had, voor den mond en verbrandde zich van binnen zoodanig, dat het eenige uren later aan de gevolgen overleed. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. keerden eenige bruiloftsgasten met 3 rijtuigen terug van Slochteren naar Kolham. Door een of ander toeval schijnt er iets gebroken te zijn, althans het paard voor een der rijtuigen gespannen, geraakte op hol en de wagen kantelde om. Eene der daar inzittende vrouwen kreeg wonden aan hand en aangezicht. Geneeskundige hulp werd daarvoor ingeroepen. De hooge raad heeft verworpen het vroeger ver- melde cassatieberoep van K. M.rentenier te Slochteren, die door de rechtbank te Groningen en het gerechtshof te Leeuwarden werd veroor- deeld wegens meineed bij gelegenheid van de be- handeling eener huurkwestie voor het kantonge- recht te Appingedam. Door het waterschap de Hoogte te Nieuwolda is besloten tôt het bouwen van een stoomwatergemaal op het Kattendiep. Naar wij vernemen, is de levering eener stoommachine met stalen schroef en verder geheel volgens de nieuwste constructie ingericht, toegestaan aan de firma D. H. Landeweer Zoon te Martenshoek. De architectuur over de gebouwen werd opgedragen aan den heer P. G. Cremer, ar- chitect te Nieuwolda. In Duitschland mogelijk ook hier komt dikwijls voor, dat, bij gebrek aan eene dubbele briefkaart (antw. bet.), twee gewone briefkaarten worden verzonden, met eene speld aan elkaar ge hecht. In 't vervolg worden dergelijke kaarten niet meer bezorgd. Het raadsbesluit waarbij de onderwijzer P. Verha- gen te Hardingsveld wordt ontslagen, luidt als volgt De Raad der gemeente Hardingsveld, gelet op de voordracht van burgemeester en wethouders; overwegende het adres van eenige ingezetenen, inhoudende klachten over het geven van onderwijs aan hunne kinderen door den onderwijzer Pieter Verhagen overwegende dat genoemde onderwijzer door zijn optreden tegen het openbaar gezag en door zijne handelingen zijn prestige als onderwijzer tegenover zijne leerlingen totaal heeft verloren: gelet op art. 29 litt. c en litt. f der wet van 19 Augustus 1878 (Stsbl. no. 127) zooals die ge- wijzigd zijn bij de wet van 8 December 1889 (Stsbl. no. 175); besluit Pieter Verhagen met ingang van 1 April 1892 te ontslaan uit zijne betrekking van onderwijzer aan school no. 1 der gemeente Hardingsveld. Aldus besloten in de raadsvergadering van den 20sten Februari 1892. De Burgemeester, (w. g.) J. F. ROELVINK. De Secretaris, (w. g.) H. T. SWETS. Aan het ontslag is voorafgegaan een onderzoek ten overstaan van burgemeester en wethouders en den président der commissie van toezicht. op het lager onderwijs, welk onderzoek geleid werd door den districts-schoolopziener. Hierbij werden eenige leerlingen der school gehoord, naar aanleiding van klachten over sociaal-democratisch tendenzen, die de bedoelde onderwijzer aan zijn onderwijs zou verbonden hebben. Voorts was door Verhagen een adres aan den Raad gericht, waarin hij dezen verzocht te verbieden dat de hoofden van scholen de onderwijzers bij zich in den kost nemen, en dat verscheidene, grootendeels onware mededeelin- gen bevatte aangaande het intieme leven en den omgang der hoofden met hunne onderwijzers, welk adres groote verontwaardiging had gewekt. De ontslagene was lid van de sociaal-democra- tische onderwijzers-vereeniging en voorzitter der bestaande afdeeling «Hardingsveld" van den Bond van Nederlandsche onderwijzers. Een vreeselijke ontploffîng heeft Dinsdagavond te Amsterdam plaats gehad. Het N. v. d. D. van Donderdag schrjjft daaromtrent het volgende: Een ontzettende ramp heeft onze stad getroffen, waarvan de omvang op dit oogenblik nog niet met volkomen zekerheid is op te geven. Ongeveer te acht uren gisterenavond werd de brandweer gealarmeerd voor een zwaren uitslaanden brand in de Huidenstraat, veroorzaakt door ont ploffîng. Toen zij kwam was het reeds een vuurzee, alsof de halve straat aan de Keizersgrachtzijde in vlammen stond. Verschillende ooggetuigen kwamen omtrent de aanleiding tôt de ramp en hare snelle en ontzet tende uitbreiding in het volgende overeen De ontplofûng geschiedde in den drogistwinkel van den heer Van Eupen, perceel No. 33, het tweede huis van den hoek van de Keizersgracht af, doordat een flesch met benzine gesprongen was en men bij het opvegen van den inhoud te dicht met licht daarbij kwam. De vrouw van den drogist was, toen het vocht ondekt werd, alleen in den winkel en riep een bejaarde kruiersvrouw van den overkant en hare dienstbode, om haar behulpzaam te zijn bij het opredderen. Verder sliep in de achter den winkel gelegen kamer een één-jarig kindje en bevond zich op de eerste verdieping de bewoonster van deze, de 83 jarige weduwe Broekmans. Plotseling werd een knal als van een dreunend kanonschot gehoord; tôt over de halve lengte van de straat sprongen aan weerszijden bijna aile vensterruiten en gingen in vele huizen de gaslichten uit. (Dit laatste had zelfs plaats in de tegenovergelegen Runstraat.) Toen stonden als in een oogwenk drie perceelen over hunne geheele lengte van onder tôt boven in vlam, het huis, waar het ongeluk gebeurd was, en de perceelen aan weerszijden de sigarenwinkel op den hoek (van den heer Weldrager) en het meu- belmagazijn van den heer Drille aan den anderen kant. De gevel van den drogistwinkel was over een groot gedeelte weggeslagen onder het puin zag men het hoofd van een man en een gedeelte van een vrouwenlichaam, beiden brandende en wanho pige pogingen aanwendende om zich uit hunne vreeselijke positie te redden. Met behulp van eenige voorbijgangers die zichzelf daardoor in de waag- schaal stelden, gelukte dit. De geredden, de be- diende van den bankelbakker aan de overzijde en de dienstmaagd van den drogist, waren echter met brandwonden overdekt. Zij werden ijlings naar het Gasthuis gebracht. Weldra werden nog andere ernstige ge wonden te voorschijn gebracht. Een knaap van 15 jaren was door het neerstortend puin getroffen en on- middellijk gedood. Het Gasthuis had weldra acht gekwetsten opgenomen. Verschillende andere meer of minder gewonde personen werden door dokters uit de buurt verbonden. Intusschen was bijna dadelijk na het uitslaan der vlammen de brand overgeslagen naar de overzijde. In den banketbakkerswinkel op den hoek aldaar waar door den schok een bediende in de bakkerij met het hoofd tegen den oven was geworpen en in 't naastgelegen perceel woedde het vuur weldra zeer hevig en richtte, hoewel de vlammen betrek- kelijk snel bedwongen werden, vooral in den ban- ketwinkel, groote verwoesting aan. Toen de ont zettende vuurmassa in de drie perceelen, door het krachlig optreden van de brandweer, die met het grootst mogelijk materiaal, waar ook de Jan van der Heijden werkte, allengs wat getemperd was, kon men zien, dat van het huis van den drogist twee verdiepingen winkel en eerste verdieping letterlijk totaal weggeslagen waren. De bovenste verdieping was blijven hangen. Toen men om- streeks halftien den brand ongeveer meester was, bleek, dat ook die verdieping evenwel geheel was uitgebrand, evenals het geheele huis van den si- garenhandelaar op den hoek. Het meubelmagazijn aan den anderen kant was behouden gebleven. Evenwel was de gevel deerlijk geteisterd en zal de waterschade aldaar enorm blijken. Het daarnaast staande papierpakhuis van den heer Wijsmuller bleef zoo goed als gespaard. De straat, tusschen de verbrande en de geteis- terde perceelen, bood, door het neergestorte puin, waar zware muurstukken en geheele balken in de grilligste vormen uitstaken, een allertreurigst tafe- reel van verwoesting, dat door de fakkels van de zich ijverig werende brandweer phantastisch ver- licht werd. Toen de rookwolken minder dicht begonnen op te stijgen en men derhalve allengs beter het tooneel der ruine kon overzien, werd een poging gedaan om opnieuw te onderzoeken of de, terecht of ten onrecht, als vermist opgegeven personen men sprak van een zestal in de smeulende en sis- sende massa's zouden worden aangetroffen Dit bleek echter te gevaarlijk, omdat elk oogen blik de nog tusschen de zijmuren hangende boven- verdieping van den drogistwinkel naar beneden kon storten. Door de brandwachts werd daarom, met behulp van touwen en haken, het meest drei gende gedeelte daarvan omvergehaald. Toen dit geschied was begon men tegen halftwaalf in het puin te zoeken. Het was nu al meer zeker ge- worden, dat onder de massa bedolven moesten lig gen de vrouw en het kindje van den drogist, de 66-jarige kruiersvrouw Wijle en de weduwe Broek mans, welke ongelukkige met de geheele eerste verdieping naar omlaag moest zijn gevallen. Het was een aangrijpend oogenblik van angst en spanning, toen de bij fakkelschijn in het puin wroetende brandwachts een menschelijk lichaam meenden te herkennen Juist op dit oogenblik kwam de drogist Van Eupen, die nog altijd in het onzekere was omtrent het lot van vrouw en kind en telkens, met de andere nabestaanden van vermisten, naar het Gast huis geloopen was, weder het terrein op. De arme man werd radeloos van smart en schrik, toen de twee lijkenmanden van het Gasthuis naar voren werden gebracht en de eerste daarvan werd geopend, om een lijk, dat vormloos en geheel on- kenbaar uit het puin was te voorschijn gebracht, in zich op te nemen. Men moest hem wegdragen Na enkele minuten kwam een tweede lijk te voorschijn en ruim een half uur later een derde! Dit laatste werd herkend als de ongelukkige moeder te zijn. De beide eerste lijken, ook van vrouwen, waren dus van de weduwe Broekmans en de oude vrouw Wijle geweest. Daar de toestand niet toeliet, dat nog verder gezocht werd naar het lijkje van het kind in het achter vertrek, besloot men hiermede te wachten tôt den morgenstond. Wij vernamen nog verder, dat de heer Van Eupen apothekersbediende is bij den heer Polak in de Nieuwe Hoogstraat en toen de ramp gebeurde aldaar werkzaam was. De heer Weldrager, de sigarenhandelaar in het hoekhuis, was ook niet tehuis. De personen, die zich evenwel in zijne woning bevonden, zijn er allen goed afgekomen. Dat de brand zoo spoedig ook dit perceel kon aantasten werd veroorzaakt doordat in den ge- meenschappelijken muur een gat van ruim vijf vierkante meter geslagen werd. Puin en vuur vielen hierdoor bij groote massa's in de huiskamer, welke gelukkig op dat oogenblik ledig was. Ook de familie Arents van den banketbakker aan de overzijde heeft geen letsel bekomen, niettegenstaande men ook aldaar op het plotselingst door een vuurzee omgeven was. Zij hebben allen brandwonden, doch hun toestand mag gelukkig vrij redelijk genoemd worden. De naam van den armen knaap, die door het vallend puin onmiddellijk gedood werd, is: Jacob Siemon Snoek. Verschillende autoriteiten waren spoedig op de plek des onheils aanwezig: de Burgemeester, ver schillende leden van den Gemeenteraad, de subst. officier van justitie mr. Pelerin e. a. De burge meester bezocht, in gezelschap van den advocaat- generaal mr. Jolies, hedenmorgen andermaal het tooneel der verwoesting. Hedenmiddag te ongeveer 1 uur is ook het lijkje van het kind des heeren Van Eupen van onder het puin te voorschijn gebracht. Het onderzoek moest met de meeste omzichtigheid geschieden, omdat, na een in den vroegen morgen ingestelde inspectie van de omgeving, groot gevaar voor ver- dere instortingen te vreezen bleek. De zijmuur van het tweede huis op de Keizersgracht, waarin de heer Keijzer een kappersaffaire uitoefent en welke muur grenst aan den achtergevel van het huis van den drogist, was namelijk door de ont ploffîng van onderen een groot eind naar achter gedrukt, zoodat, bij de minste aanraking, dit muur- gedeelte zou kunnen wijken en daardoor de ge heele muur naar omlaag op de zoekende brand- wacht zou kunnen storten. Zij gebruikten dan ook geen werktuigen~maar gaven elkaar het opgeruimde puin van hand tôt hand verder. Daar later bleek dat de weduwe Broekmans, bewoonster van de eerste verdieping, een 20-jarig nichtje bij zich te logeeren had omtrent welk meisje tôt heden niemand eenig naricht kan geven, wordt het onderzoek voortgezet, omdat het waar schijnlijk is, dat ook haar lijk nog onder het puin bedolven ligt. Aldus zouden dan bij deze ontzettende ramp zes menschenlevens te betreuren zijn Het blijkt, dat ook het meubelmagazijn naast den drogistwinkel ernstiger door de, vlammen is aangetast, dan zich gisterenavond vermoeden liet; het boven achtergedeelte en het geheele dak zijn vernield. De brandschade bij den heer Arents (banketbakker aan de overzijde) is mede veel grooter dan het eerst scheen. Behalve het huis van den drogist, dat nu reeds geheel gelijk is geworden met den grond, kan men veilig aannemen, dat de beide aangrenzende huizen en ook waarschijnlijk dat van den kapper op de Keizersgracht geheel zullen moeten gesloopt worden. In de ruine van den sigarenwinkel zijn bijna aile geldswaarden, die er warenongeschonden teruggevonden. Ook uit het puin van het huis des heeren Van Eupen kwamen nog in goeden staat een trommel met effecten en andere geldwaardige papieren en een andere trommel met goud- en zilvergeld te voorschijn, benevens verschillende voor- werpen van waarde. Dat de brandweer spoediger dan verwacht kon worden aanwezig was, moet aan het gelukkige toeval gedankt worden, dat juist een van een wei- nig beteekenend brandje in de Passeerderstraat terugkeerende spuit zich op de brug van de Prin- sengracht voor de Runstraat bevond, toen de uit- barsting plaats had. Hoe hevig deze wel moet geweest zijn blijkt uit de getuigenissen van menschen, die beweren den slag gehoord te hebben o.a. op den N. Z. Voor- burgwal bij de Bosmarijnsteeg en op de Leliegracht bij de Keizersgracht. Onderscheidene bewoners zoo van de Huidenstraat als van de Keizersgracht verdienen een woord van lof voor de liefdadige wijze waarop zij voor de gekwet sten gezorgd of slachtoffers gered hebben. Namen te noemen is ondoenlijk en dat zullen de wakkere redders en helpers ook niet begeeren. Wij maken echter een uitzondering ten opzichte van C. F. Kreelekamp, die het eerst toesnelde en geholpen door anderen, den genoemden man en vrouw van onder het puin te midden van een vuurzee het leven redden en ten opzichte van den gasfitter J. A. Reijgbart, die bij het reddingswerk zelf gewond raakte zoodat hij mede in het Gasthuis verbonden moest worden. Woensdagmiddag is het laatste lijk dat van de vermiste logé ook gevonden. Ook dit was verkoold en geheel onherkenbaar. Daar het met 't neerstortend puin in den kelder was afgezakt, moest eerst ailes, wat dezen vulde, worden weg- geruimd, wat oorzaak was dat met dit laatste treu- rige werk zooveel tijd heenging. Op last van de justitie mag nog geen vergunning gegeven worden tôt het begraven van de omge- komenen bij die ramp. De lijken moeten eerst in het gebouw aan de Weteringschans aan eene schouwing onderworpen worden. 1DTEBTENTIËN. Bevallen van een JONGEN P. R. VAN DRIELSTReintjes. Sappemeer, 20 Maart 1892. Bevallen van een ZOON, A. SGHOLTENS—Hoeksema. Hoogezand, 24 Maart 1892. Heden overleed, na een langdurig doch ge- duldig lijden, mijn geliefde echtgenoot en voor mijn eenigst. geliefd zoontje zorgdragende vader OOMKE TJAARDS UILDRIKS, in den ouderdom van 37 jaar en ruim 5 maanden. Diep betreurd door mij, mijn zoontje en weder- zijdsche ouders. Slochteren, den 20 Maart 1892. IEKTJE J. DRAAIJER, Wedw. Oomke T. Uildriks. Eenigste kennisgeving aan vrienden en bekenden. Heden overleed mijn geliefd echtgenoot JACOB NIENHUIS, in den ouderdom van bijna 64 jaren. Nog geen jaar mocht ik met hem door een genoegelijken echt vereenigd zijn. Dewijl hij door woord en daad getoond heeft, dat de vreeze des Heeren zijn lust en zijn leven was, gelooven wij, dat hij de eeuwige rust isingegaan. Schildwolde, 17 Maart 1892. JANTJE KUIPERS, Wedw. J. Nienhuis. Heden overleed in het krankzinnigengesticht te Utrecht mijn geliefde echtgenoot WILÉEM JANS MEIJER, in den ouderdom van 47 jaar. Schildwolde, den 18 Maart 1892. F. BOEKHOLT— Wed. W. J. Meijer. Eenigste kennisgeving. W. PATTJE en Echtgenoote betuigen hun- nen liartelijken DANK aan allen, voor de vele BEWIJZEN VAN BELANGSTELLING, bij hunne 40jarige huwelijksvereeniging ondervonden. Kropswolde, Maart 1892. CROEP, KI.VKHOEST enz. Mtedding door 't beproefd Middel v/d. MMelm. Voor Zuid- en Noordbroek, Sappemeer c.a. uitsluitend te verkrijgen bij VERVER, diepstreek, Zuidbroek. (twaalfslags), per gluk 7 eu 8 cl. te bekomen bij aan de Pastorie, ten verzoeke van Ds. HOEKSTRA, op Maandag den 38en Maart 1893, 's na- dem. precies om een uur, van Den completen, zeer netten bestaande in: MAH. LINNENKAST, PIANI- NO, Salon- en andere TAFELSen SPIEGELS, 12 mooie STOELEN met ZITTINGS van TRIJP, 5 DITO met TRIJP en 5 DITO met LEER Weener- rieten- en andere STOELEN, SCHRIJF- TAFEL DITO met verstelbare LESSENAAR twee- en eenmans LEDIKANTEN met MATRAS- SEN en GORDIJNEN, KACHELS, TURF- en CO- KESBAKKEN, HAARDSTELLEN, flinke MANGEL, FILTER, beste HANDNAAIMACHINE, BOEKEN- KASTEN, BOEKEN, REDDEGOED, ijzeren- en rieten WIEG, KINDERWAGEN, OVER- en GLASGORDIJNEN met GARNITUURkoper- tin- en blikgoederen, TUINGEREÉDSCHAP- PEN en 't geen meer zal worden gepresenteerd. Op 3 maand crediet, doch POSTEN van f 1.30 contant, N.B. De GOEDEREN zijn te bezien heden Zaterdag 36 Maart 's nam. van 3 tôt 5 uur, tegen betaling van ÎO cent ten voordeele van „DORCAS." J. PIGGARDT, notr. J. PICCARDT, notaris te Hoogezand, zal ten verzoeke van den heer H. ELFRING, houtkooper te Haren (Pruisen), op Donderdag den 31en Maart 1893, 's nadem. 2 uur, publiek, op 9 maand crediet, verkoopen: Pl.m. 90 M3. (3600 vt.) bestaande in prachtige BALKEN en KLOSSEN, extra mooi KROMHOUT, STOOTHOUTEN, VLAK- STUKKEN en BESTEKHOUT, liggende te Hoo gezand nabij de Bonthuisterbrug. Samenkomst in het BONTEIIUIS te Sappemeer. ten verzoeke en ten huize van S. DE BEER aan de Stationstraat op Donderdag 31 April a.h., 's namiddags 2 uur, op 4 maand crediet, van Een groote party eenige LINNENKASTEN met en zonderKROONSTUK, COM MODES, SPIEGELS, TAFELS, HALFKAST KLOKKENei- kenh. CHIFFONNIÈRE, dito SECRETAIRE, WEE NER- en andere STOELEN, KOOKKACHELS TURFBAKKENKOPEREN KETELS, TINNEN KOFFIEPOTTENgegalvaniseerd IJZERWERK enz.voorts als: BEVERS, BAAIENBUKSKINS, LINNEN, VIJFSCHAFT, WOLLEN BOEZEL, KLEED- STOFFEN, BEVERTIEN, MEUBELGHITSEN en al hetgeen meer zal worden gepresenteerd. POSTEN van f 1.50 of minder contant. T. AGTERBOS Jr.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 2