H. VAN BBUG6ENJ Stoelen Noteering J Al'gesliig'eai. IEPEN TELGEN I De ondergeteekendeJ De 2 HONSTEROSSEN, Aangeboden n G. TUINIER, Siddeburen Ontvangeu Dames- en Kinderhoeden. O HT I V in aile voorkomende dikten ir VOORRAAD, bij Houtliandel, Gtroningeii DAMES- en MEISJESHOEDEN TE KOOP TE KOOP 7 BI h M E M L A M D. BURGERLIJKE STAND. OFFICIEELE PUBLICATIEN. Droog gewaterd Zeeuwsch SEKKEL VAN RAAP, Vierkante WEENER STOELEN per st t f 2.00. Gebogen WEESTER STOEEENf per sti f 2.50. Gebogen ROUTENT STOEEENT zeer fij per stuk f 3.50. Gebogen ROUTENT STOEEENT (uitgewerk kap) per stuk f 4.00. Illeeii verkoopers Orroningen, Schuitendiep, bii de Steentilstraat. Groene ZEEP 5 ons 14 et., bij 5 pd. 13i et SODA 3 cent, bij 5 pd. cent. Gewone STIJFSEL per 5 ons 13 et. Prima KOGELBLAUW 5 ons 25 et. Fyne PRINCESSEBLAUWSEL p. pak 20 et, PATENTSTIJFSEL per pak 18 et. Heele doozen STIJFSEL 15 cent. Merk GLANSSTIJFSEL per doos 12 cent. iC k„, CRÊMESTIJFSEL per doos 18 cent. »ue nai AJAX per pakje 8 cent, bij 5 pakjes 7 cent. Diverse soorten doosjes en fleschjes POETSGOJ voor Leerwerk, Marmer, Meubelen, Kopergoa. Kaehels enz. MM. BM.W/IN, martenshoek. bericht de ONTTVANTGST d nieuwste MODELLEN alsmede een fraaie collectie VEERENi REOERENT en EINTT, van de ordinairste tr de fijnste soorten. Tevens gegarneerde of klaar gemaakte HOEDE voorradig. Onder aanbeveling. DE NIEUWSTE MODELLEN Wed. H. SCHOETENTS, Hoogezand. om te PLANTEN, worden tôt 8 April tôt ongt meen loge prijzen OPGERUIMD. RESTANTEN worden per 8 April publie geveild. M'MtMXH 6f X HsMXMiXMil'MtCi Groningen. vleesclihonwer te Martenshoek, maakt zijn geachte BEGUNST] GERS bekend dat hij rui» voorxien is van eerste kwalitej RUNTD-, KAEF- en VARKENTSTEEESCH Prijzen beneden aile concurrentie. Verzotj vriendelijk gunst en recommandatie. I. COMMMZX, martenshoek. gemest op den stal van de firma FIN C.MM.Ct Ml en ZOOX, zijn DINTSDAG 5 April te BEZICHTIGEN in 't Stationskoffiehuis van wed. D. MENSES. R. VAN DER HUIZEN. 12® pl.m. 50 H.L. CHAMPIONS POOTAARDAPPELEI by JAN BOERMA, Hoogezand. een partij beste TURKE- en CHAMPION EE1, AARDAPPELEN, bij S. HEUKERS, Kropswolde. Een gemeubeleerde VOORKAMER, met kost en; bedieningop een mooien stand te Sappemeer. Adres: BUREAU dezes. «-«0v-.wM.aw «V UCRli| naar buiten franco tliuis 35 cent. Af te geven Goed voor een stel platen Het Vaarwel en De Terngkonist. Twee Photogravures, 51 X 37 c.M. Voor de abonné's tegen 30 cent verkrijgbaar, zoo- lang de voorraad strekt. Naam Woonplaats w ting, als gevolg van in een der vorige vergaderingen i aangenomen besluit betreffende het vervoer der lijken van minvermogenden naar de begraafplaats. d. Ingekomen een adres van H. Bos te Foxham, betreffende wintermaling der landerijen, daar gelegen. De voorzitter deelt mede, dat overeenkomstig den wensch van den Raad gehandeld was, n.l. winterdroogmaling, en dit ook aan den heer Bos gezegd was. Na eenige discussien over dit punt, stelt de voor zitter voor het in de eerstvolgende raadsvergadering opnieuw aan de orde te stellen. Al'lus besloten. f. Mededeeling dat aan de gemeenteopslagplaats te Foxhol is gebeurd de somma 36,24, waarvan afgetrokken 7,24 voor den gemeenteopzichter er eene rest overblijft van f 29. Voorzitter: B. en W. hebben op 31 Maart j.l. de biljetten geopend, ingeleverd voor de aanbeste- ding van het bouwen van eene onderwijzerswoning bij de nieuwe school te Martenshoek. Zooals de heeren het ook misschien reeds in de courant ge- lezen hebben waren de laagste inschrijvers H. R. Holthuis en H. Gras, beide van Zuidbroek, voor de somma van /4490. Aangezien deze inschrijving beneden de begrooting is, stellen B. en W. voor aan den laagsten inschrijver het werk te gunnen. Alzoo aangenomen. Voorzitter: Heden middag is er nog een adres ingekomen van de commissie tôt regeling van het schoolfeest voor de inwijding der nieuwe school. In dit adres, hetwelk voorgelezen wordt, wordt te kennen gegeven, dat de commissie tôt regeling van 't feest er bezwaar in ziet de benoodigde som bij elkaar te krijgen, aangezien het kinderen zijn van de niet bezittende klasse. Daarom verzocht, de commissie aan den Raad eene toelage van f 100. Voorzitter: Dit adres kwam te laat in, zoodat het niet meer op de agenda kon geplaatst worden. Doch aangezien er nog al haast bij dit adres was, hebben B. en W. gemeend, dit adres niet te moeten uitstellen tôt eené volgende vergadering, maar het direct te behandelen. B. en W. stellen voor aan de commissie de gevraagde som van 100 te verleenen. Die som moet wel verleend worden, aangezien er machtig veel kinderen uit den geringen stand zijn. Vroeger is bij de andere scholen 50 toegestaan, maar hier zijn ook het dubbel aantal kinderen. Is er ook iemand tegen, dat de som van 100 toegestaan wordt? Daar niemand der leden zich tegen het voorstel van B. en W. verklaard, wordt het als aangenomen beschouwd. De voorzitter vraagt hierna of iemand der leden nog wat heeft voor te stellen of mede te deelen. De heer de Cock Ik wou wel eens weten, of de architect ook als eens bezig geweest is, met het opmaken van een bestek voor het vernieuwen of verbouwen der school te Kropswolde. Voorzitter: Wel neen, dat konden we immers niet laten doen, omdat B. en W. geen bepaald plan hadden, hoe ze moesten handelen. Er is op de vorige vergadering wel over gepraat, maar tôt een bepaald besluit is men niet gekomen. De heer de Cock: De tijd gaat zoo voorbij. Er is aangenomen, dat er eene verandering zou plaats hebben, en er is nog geen voortgang mede gemaakt. Ik ben er voor het dadelijk te behan delen. Voorzitter: Als u schriftelijk aan den Raad medegedeeld had, hoe u het juist wilde t hebben, dan hadden we een bepaald plan, waarop we konden voortbouwen. De vorige vergadering is er wel over de school te Kropswolde gesproken, maar een bepaald besluit is er niet verkregen. De heer de Cock: Er is gesproken over ver- bouwing en vernieuwing beide. Nu had ik van B. en W. verwacht, dat ze aan den Raad een bepaald plan zouden aanbieden, waarover dan ge sproken kon worden. De tijd gaat voorbij en we komen niet verder. Voorzitter: Als de heeren maar met een dui- delijk voorstel voor den dag gekomen waren. Ik heb reeds aan den heer van der Goot geschreven, mij een zoodanig schrijven te zenden. De heer van der Goot: Die aanvrage van u heb ik niet beschouwd als uitgaande van het Da- gelijksch Bestuur. Ik zou evenwel meenen, dat het plan der verbouwing hier best op de vergade ring behandeld kon worden. De heer Smit: Als ik mij niet bedrieg, dan is in de vorige vergadering gesproken over het bou wen van 3 en van 4 lokalen, terwijl er geen be paald einddoel aangenomen is. Dat moesten B. en en W. toch wel eerst weten, eer ze een bestek konden laten opmaken. De heer de Cock De besluiten van den raad moeten door B. en W. worden uitgevoerd. De heer Smith: Ja de besluiten van den Raad moeten door B. en W. worden uitgevoerd, maar dit was geen besluit, er was niets aangenomen, hoe we moesten handelen. De heer de Cock: Gaarne wil ik een bepaald besluit, betreffende de schoolbouw Kropswolde voorlezen. Door den voorzitter wordt hem dit toegestaan, waarna de heer de Cock een schrijven voorleest, waarin te kennen wordt gegeven a. Dat B. en W. met zoodanigen spoed teeke- ning en bestek laten opmaken van de school en onderwijzerswoning te Kropswolde, dat dit in een der eerste dagen van Mei te houden vergadering kan aangeboden worden. b. Om bij genoemde opmaking van bestek en begrooting te rekenen op eene school met 3 lokalen. c. Tôt het aangaan eener leening naar 3| De heer Meihuizen: Over die leening kan de Raad op zich zelf dan weer beraadslagen. De heer van der Goot De nieuwe school moet voldoen aan de behoeften des tijds, het moet eene goede school zijn. We hebben onder elkaar ge sproken of de school heelemaal vernieuwd zou worden of niet, of nog een gedeelte van het muur- werk zou blijven kunnen staan, of dat ailes zou moeten worden afgebroken. Maar daar we geen architekten waren, konden we er geen juist oordeel over vellen, en hadden we besloten eens een paar bestekken te laten opmaken. Ik stem volkomen in, met hetgeen door den heer de Cock aangehaald is. Voorzitter: Ik zou er toch voor zijn hetteren- voyeeren aan B. en W., dan konden die er onder- zoek naar doen. In dit adres van den heer de Cock staat nu van 3 lokalen en bleek het eens, dat er 4 moesten zijn, dat was dit een lastig geval. De heer van Calcar: Ik ben er voor, niet met overhaasting te werk te gaan. Als we dit zomer het plan eens opmaakten hoe we wilden timmeren, dan hadden we er toch ruim den tijd ermee. Op een volgend jaar konden we dan de school wel bouwen. De heer de Cock Er is reeds aangenomen, nog dit zomer tôt vertimmering over te gaan. Het voorstel van den voorzitter, om het renvoy- eeren aan B. en W. wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren: Marring, van der Goot, de Cock en Vos. Hierna sluiting der openbare vergadering. Maandag avond j.l. had er in de nabjjheid der Borgercompagniesterbrug te Sappemeer weder eene erge wanordelijkheid plaats en wel door een drietal personen die bekend zijn als H. M. en S. Ze deelden elkaar niet alleen klappen en stompen uit, doch een der genoemden meende ook nog met een scherp voorwerp zich verdienstelijk te moeten maken, 't welk hem spoedig afhandig werd gemaakt. Volgens advertentie in deze courant van Zondag j.l. zouden Dinsdag daaraanvolgende, in 't Stations koffiehuis van Mej. de wed. D. Menses, vooraan de Kalkwijk ter bezichtiging worden gesteld de twee op de stallen van de firma Van Calcar Zoon te Hoogezand gemeste Monsterossen, aangekocht door de heeren R. en J. van der Huizen te Hoogezand. Tal van liefhebbers van dik-, zwaar- en vet vee namen «en kijkje en ieder verwonderde zich over derzelve volume. Zij, die vet boven mager ver- kiezen, kunnen hun hart ophalen, en heden Woens- dagmorgen zullen ze per spoor naar Brussel worden vervoerd om aldaar Zondag op de tentoon- stelling mee te dingen dezelve wegen te zamen pl.m. 2000 kilo en zijn beiden vierjarigen, zoodat er aile kans bestaat, ze bekroond zullen worden. De firma, op wier stallen ze gemest zijn, heeft weder getoond wat goede zorg en voeding vermag, terwijl de veehandelaars R. en J. van der Huizen opnieuw een blijk hebben gegeven, dat ze niet schromen voor goede waar veel geld over te hebben. De pholhograaf Duiker heeft er eerst nog een paar phothografie's van genomen. Ten overstaan van deurwaarder Agterbos te Hoogezand, werd Maandag j.l. ten huize van den kastelein Poppens te Martenshoek, ten verzoeke van de erven A. Veenstra, te koop gepresenteerd: Het bevaren overdekt schuitje de »Drie Gebroe- ders", groot 44 tonnen met opgoed. Kooper: P. Molema te Foxham, voor 225 en f 30 voor overname. Ten overstaan van deurwaarder Agterbos te Hoogezand, werd Dinsdag j.l. ten huize van den kastelein van der Huizen te Hoogezand, ten ver zoeke van H. van der Meer, te koop gepresenteerd Het overdekt schuitje »de Hoop", groot 48 tonnen met inventaris. Kooper H. W. Boerma te Martenshoek voor /510. In den nacht van j.l. Maandag op Dinsdag is in de schuur van mej. de wed. K. W. v. d. Laan te Borgercompagnie op een brutale wijze inbraak gepleegd. De dienstmeid, die in de keuken sliep, hoorde eenig gedruisch op den koegang. Gewa- pend met een stok ontsloot zij de deuren en zag bij den paardenstal een man over den koegang loopen. Tegen haar gekomen brengt zij hem een geduchten slag met den stok toe, de dief vluchtte loen door de opengebroken deur. Den volgenden morgen vond men voor de kelderdeur een kruiwa- gen met. aardappelen, die uit den kelder ontvreemd waren. De politie doet onderzoek. Harkstede, 3 April. De nieuwe aangenomen en heden Zondag bevestigde lidmaten door ds. Schuirenga alhier, ten getale van 18, hebben aan laatstge- noemden een prachtig cadeau gegeven, bestaande in een kleerenstander met spiegelglas. Borgercompagnie, 1 April. De knecht van den heer H. Bouman ving gisteren op het land van genoemden heer reeds een haas van pl.m. vijf weken. De heer H. Cock werd eigenaar van het dier, maar hoe zeer deze bekende jager anders ook op 't bezit van zulke langooren gesteld is, thans liet hij den snelvoeter weer loopen, zeker met de gedachte We zien elkaar later wel weer, baasjel Voor geruimen tijd is in de dagbladen melding gemaakt van eene procédure de onderlinge Brand- waarborgmaatschappij Duurswold, aangedaan door den Heer J. H. Kolk, Burgemeester der gemeente Slochteren, wegens de non betaling der volgens art. 29 van het règlement uitgeloofde premie van 100 voor het aanwijzen van een brandstichter, waarop een rechterlijk vonnis volgt. De rechter heeft den eischer den Heer J. H. Kolk den eisch toegewezen, met veroordeeling van de Brandwaarborgmaatschappij tôt betaling der uitge loofde som plus de daarop beloopene rente alsmede de kosten van het geding, welke laatste 218 hebben beloopen, zoodat deze affaire de maatschap- pij op 318 komt te staan. Het bedrag van 100 is na aftrek van het ho- norarium van den advokaat en 20 gratificatie aan den veldwachter Cazemier in handen gesteld van de Nieuwjaarscommissie le Slochteren, die daar- van ongetwijfeld een nuttig gebruik zal weten te maken. Tripscompagnie, 30 Maart. Heden had ten over staan van notaris H. Zeven te Wildervank ten huize van J. B. Talens, de verhuring plaats van het jachtrecht in de zoogenaamde «Poeltje-Polder", voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren. Huur- der de heer W. H. Wildervanck te Sappemeer, voor de som van 51 (zegge een-en-vijftig gulden) per jaar. De juiste grootte is 153 Hectares. Zuidbroek, 29 Maart. 't Evangelisatiegebouw te Noordbroek is door den heer H. Schreuder alhier, voor zes jaren verhuurd aan den heer v. d. Waals te Groningen, die het thans voor 't zelfde doel wenscht te gebruiken te Hoogezand of Sappemeer. Zuidbroek, 3 April. Heden voormiddag zijn in deze gemeente door de marechaussee's van Munten- dam een tweetal personen geverbaliseerd wegens overtreding van de nog steeds vigeerende Zondagswet. Bedoelde personen slonden nabij den openbaren weg, tijdens de Godsdienstoefening aldaar gehouden werd en de kerkgangers passeerden, getrouw te spitten of er geen Zondag meer bestaat. Meer dergelijke overtreders namen de vlucht. J.l. Zaterdag begaf zich de schuitevaarder Martens van Zuidbroek met paard en wagen naar de be- huizing van den winkelier Meihuizen aldaar. Toen de wagen weer uit den zijgang moest, ruggelde het paard naar den waterkant, met het gevolg dat paard en wagen in het kanaal terecht kwamen. Het paard bekwam eene ernstige wonde aan een poot. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Noordbroek 5 April. In jaren is er zulk een uitstekende gelegenheid niet geweest voor de land- bouw om de grond te bewerken te zaaien en te poten. Jammer is het dat er nog steeds tarwe moet worden omgebouwd. Niet dat de strenge vorst daaraan de schuld heeft maar volgens erva- ren landbouwers moet het kwaad schuilen in gebrek aan kiemkracht bij de tarwekorrel die in den natten zomer van '91 minder goed is gedijd. Wintergarst is naar 't algemeen tamelijk goed alsmede het weinige koolzaad dat men ziet. Bij de tegenwoor- dige verhouding van graan en veeprijzen zullen de landbouwers zich meer en meer moeten toe- leggen op veefokkerij en zuivelbereiding. Kiel-windeweer, 31 Maart. Als eerste vrucht van het alhier optreden des heeren P. van Vliet Jr., lid van het hoofdbestuur van de Werklieden- vereen. Patrimonium, heeft zich alhier eene afdeeling gevormd. Negentien werkende leden zijn dadelijk toegetreden, terwijl vele werkgevers zich als be- gunstigers lieten mschrijven. In hare laatst ge houden vergadering zijn tôt bestuursleden verkozen H. Trenning, yoorz., J. Woltjer, secr. en G. Kremer, penningm. Het schoolfeest dat men te Martenshoek van stapel wil doen loopen, schijnt aanvankelijk zeer goed te zullen slagen, immers aan de oproeping van belangstellenden door het hoofd der school, den heer van Timmeren gedaan om eene bijeenkomst te houden ten huize van den kastelein B. Poppens aldaar, waren 17 belangstellenden opgekomen, die reeds dadelijk voor een bedrag van 185 teeken- den, rekent men daarbij de door het gemeentebe- bestuur verleende subsidie van 100 en dat de lijst nog zal circuleeren bij andere belangstellenden dan voorzeker zal 't een feest worden dat veel succès en genoegen voor de jeugd zoowel als voor hunne ouders zal opleveren. Muntendam. Zondagavond 10ya uur zijn Aafien Pluim en hare zuster Geelje Pluim, die naar het Veen alhier huiswaarts gingen door den gewezen bijzit van Geelje Pluim, genaamd Baltus Martena, in de laan van Leeuwerke alhier van achteren ver- raderlijk aangevallen en beiden zoodanig met ver- scheidene messteken in of op het hoofd toegetakeld, dat zij vreeselijk bloedende bij den wachtmeester en gem. veldw. Drenth aankwamen, tengevolge waarvan tegen Baltus Martena verbaal zal worden opgemaakt. Veendam, 1 April. De Chef van Politie Reichen- bach alhier, ontving heden van den Algemeen Ne- derlandschen Politiebond de médaillé voor tienja- rigen trouwen dienst. Zij is van brons, vertoont een haan als zinnebeeld der waakzaamheid en hangt aan een lint met de nationale en Oranjekleuren. Naar men bericht, zijn onlangs de beide zware olmen, die aan den ingang naar de Herv. kerk stonden en onder de hand werden verkocht voor 64, in de tweede hand overgegaan voor de be- langrijke som van f 180. Veendam, 4 April. Naar we vernemen zullen de officieren der d.d. Schutterij alhier morgenavond ten Gemeentehuize hunne opwachting maken bij den nieuwen Burgemeester, den heer P. J. de Hoop. Veendam, 4 April. De jongelieden, die nu reeds geruimen tijd onder toezicht van luitenant Blom van Groningen werden geoefend in den wapenhandel, zullen morgen geëxamineerd worden. Zij, die in militairen dienst moeten treden en bij dit onderzoek slagen, zullen verlichting van diensttijd bekomen. Veendam, 4 April. Zaterdag liep met goed ge volg te water van de werf van den heer J. ten Horn alhier, de nieuwe ijzeren zeetjalk ))Catrina," groot pl.m. 80 Reg. ton, gebouwd voor rekening van kapt. Colb van Rendsburg. Uiterst, solide en sterk gebouwd, ziet het schip er zeer flink uit en wordt algemeen beweerd, dat dit de mooiste tjalk is, welke in den laatsten tijd werd te water gelaten Veendam, 4 April. Gisterennamiddag zijn door marechaussee's van Muntendam eenige jongens alhier bekeurd wegens het spelen met noten om centen op den openbaren weg, welk spel thans veel in zwang is en soms tôt oneerlijkheden doet overgaan Veendam, 4 April. De openbare volksvergadering die j.l. Zaterdag gehouden zou worden in 't hôtel Everts alhier, is niet doorgegaan, omdat slechts 3 belangstellenden aanwezig waren. De spreekster, mej. G. Cohen van Amsterdam mocht het dus niet gegeven zijn hare ideën hier te Veendam te ver- kondigen. Wildervank, 4 April. Er gaan hier allerlei vreemde geruchten omtrent vreemde gedragingen van den gemeenteveldwachter H., van Veendam, waarbij ook een paar vrouwen uit de Boenderstraat alhier een paar echte »boendertjes" moeten zijn betrokken. Naar men verneemt moet reeds bedoelde veldwachter eervol ontslag uit zijne be- trekking hebben gevraagd. Zuidlaren, 4 April. Heden konden jonge biggen I per week opbrengen, oudere en loopvarkens van 12 tôt 35, drachtige van 30 tôt 50. Vette van 22 tôt 25 cts. per halve kilo en levend gewicht. Hamburgers niet aangevoerd. Vrijdagavond werd te Annerv.kanaal door een twintigtal arbeiders eene vergadering gehouden, teneinde de middelen te bespreken, die tôt verhoo- ging van loon kunnen leiden. Wat toch is het geval? Sommige landbouwers geven hunnen ar beiders een dagloon van 70 cts., anderen van 80 cts., en nu wil men den boeren verzoeken, algemeen het loon op 80 cts. per dag te bepalen. In dien geest zal dan ook aan verschillende landbouwers een adres worden aangeboden. Op het gebied van nieuwe uitvindingen, vooral in zake de stoommac.hines, gaat de wereld thans snel vooruit. Ook de te Winschoten gevestigde Oldambster zuivelfabriek en melkinrichting, weet die machine ten eigen bate aan te wenden en blijft steeds op de hoogte van haren tijd. Weet men door kunstig ingerichte machines de room van de melk te scheiden, tôt nog toe had men echter geene werktuigen om die afgeroomde melk, vooral in den zomer, eenige dagen zoet te houden. De in de fabriek nieuw aangebrachte machine »de Pasteur" genaamd, thans in werking gesteld voldoet in eene werkelijke behoefte, daar toch de afgeroomde melk met deze machine bewerkt, 3 4 dagen volkomen zoet blijft, vrij wordt van de in de melk aanwezige bacillen en daardoor een gezonde drank wordt, die bovendien een aange- namen smaak bezit. VERG. van den RAAD der gem. Noord broek, op Donderdag 7 April 1892, 's nam. 6 uur. Aan de orde 1. Onderwijzer Noorderschool. 2. Benoeming Ambtenaar v. d. burgerlijken stand. 3. Af- en overschrijving begrooting. 4. Ingek. stukken. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Hoogezand, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maart: Ingelegd 254; Terugbetaald 260.11. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 231. SAPPEMEER, 15 Maart -1 April 1892. Geboren: Freerk, z. v. Simon Simons en He- lena Simons; Anje Klasina, d. v. Harm Doddema en Roelfien Loer; Siemina Johanna Geziena, d. v. Johannes Blouw overleden en Wilhelmina Mulder; Albertus, z. v. Luitje Meijer en Fennechien Steen- huis; Jan Willem Hendrik, z. v. Johannes Egbert van Drielst en Pietertje Roelfien Reintjes Katrina Magrietha, d. v. Wiebe de Jong en Wilkelina Boe- rema; Meindert, z. v. Hendrik Kruijer en Martje Koning, woonplaats Slochteren Bouwina, d. v. Harm Remmert Iiamphuis en Weia Mulder; Hil- lechie, d. v. Roelof Palland en Antje Boschma; Bernardus Harmannus Wijnke, z. v. Lukas Duur- kens en Bouwina Bijlholt; Martinus Adreas, z. v. Martinus Andréas Lieberom en Gerarda Cunera Huizing; Willem, z. v. Eisse de Boer en Feichiena van der Klap. Ondertrouwd: Jan Sloot en Roelfie Brans; Doetze Jacob Sikkema en Berendina Smit. Getrouwd: Jan Rieks en Anna Blijham. Overleden: Marchien, 13 j. d. v. Pieter Steen- huis en Jetta Beerta; Jantina, 15 j. en bijna 11 m. d. v. Jan Hofman overleden en Aaltje Broeke- ma; Cornelia Gerharda Helena van den Bosch, 22 j., ongehuwd; Douwe Verveld, 66 j., ongehuwd. NOORDBROEK, 22—29 Maart. Geboren Aaltje, d. v. Hendrik Tonkens en Aaltje Schothorst; Trijntje, d. v. Hendrik Kôller en Frouwke Lenting. MUNTENDAM, 28 Maart—4 April. Geboren Heiltje en Pieter, d. en z. v. Pieter Keizer en Carolina van der Linde; Albert, z. v. Geert Fennema en Stientje Brink; Maria, d. v. Fokko Gorter en Arendina Keizer; Elizabeth, d. v. Jan Roossien en Elisabeth Luttje. Overleden: Hendrik van Alteren, oud 3 jaar, z. v. Gerardus van Alteren en van wijlen Frouke Brink Matheus Por, oud 51 jaar, echtgenoot van Trijntje Kip. NOORDDIJK, 1—31 Maart. Geboren: 1 Maart, Lammert, z. v. R. Voorma en B. Zuur, te Waterhuizen; 5 Maart, Derkien, d. v. P. Blaak en G. Feinstra te 0. Hoogebrug. Ondertrouwd Melle Haitsma, 23 jaar, van Groningen en Imke Kruijer 24 j., van Middelbert; Geert Haan, 27 j., van Ezinge, onlangs Noorddijk, en Eeltje Blaauw, 28 j., van Aduard, onlangs Am sterdam. Overleden 28 Maart, Henderikus, 19 maand, z. v. J. Bieleveld en M. Ûoornbusch te Roodehaan CORRESPONDENT! E. »Uit Gruno" en het Verslag der vergadering van het hoofdbestuur van het waterschap «Duurswold" wegens plaatsgebrek in ons volgend nommer. Red. OPRICHTING SCHEEPSTIMMERWERF. Het Gemeentebestuur van Sappemeer, Gezien de artt. 6, 2e lid, 7 en 14 no. 2 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95) Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer ge meente dat bij zijne vergadering is ingekomen een ver- zoek van ADDE BOSWIJK te Sappemeer, om op het perceel, gelegen te Sappemeer aan de Zuider- straat, kadastraal bekend gemeente Sappemeer sectie G, no. 1045, eene scheepstimmerwerf voor houten schepen te mogen oprichten, welk verzoek met de in art. 5 der wet genoemde bijlagen ter secretarie dezer gemeente is ter inzage gelegd; dat door hem aan de belanghebbenden op den 20 April 1892, des voormiddags te elf uur in het gemeentehuis gelegenheid zal worden gegeven om de bezwaren in te brengen die bij hen tegen de oprichting op het aangeduid perceel, van de hier- voor genoemde inrichting mochten bestaan. kunnende bij die gelegenheid zoowel de verzoekers als zij die bezwaren inbrengen, hunne bezwaren mondeling en schriftelijk toelichten. De schrifturen, die te dezer zake bij het gemeentebestuur mochten inko- men, zullen van den 17 April a.s. af ter secretarie der gemeente voor den verzoeker zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter inzage liggen. Sappemeer den 6 April 1892. Het Gemeentebestuur. T. VENEMA Az. De Wethouder J. H. NIJHUIS. TWEEDE ZITTING VAN DEN HILITIEBÀAD. Burgemeesters en Wethouders der gemeenten Sloch teren en Zuidbroek brengen ter kennis van hen, die in 1892 in deze gemeente voor de nationale militie hebben geloot, door den Militieraad voor den dienst der militie zijn aangewezen, of omtrent welke nog geene uilspraak gedaan is, dat die raad voor Slochteren op Dinsdag den 12 April e.k., des voormiddags te 114 uur, en voor Zuidbroek op Dinsdag den 19 April e.k., des voormiddags te 9j uur, in het Raadhuis te Groningen, eene tweede zitting zal houden, om uitspraak te doen omtrent aile in de eerste zitting niet afgedane zaken, en omtrent hen, die als plaatsvervangers of nummerverwisselaars verlangen op te treden. De belanghebbende lotelingen zullen mitsdien op den gemelden tijd voor den militieraad moeten verschijnen, vergezeld van de personen, die hen in den dienst der militie zullen vervangen, en voorzien van de navolgende stukken. 1. wat betreft den plaatsvervanger a. van een getuigschrift, dat hij is ingezeten, on gehuwd of kinderloos weduwnaar, niet beneden 21 jaren oud, en dat hij een goed zedelijk gedrag heeft geleid; b. van het bewijs, dat hij zijne plichten ten aan- zien van de militie heeft volbracht, of dat hij er geene te volbrengen had c. indien hij vroeger als militair of op 's lands vloot mocht hebben gediend, van een bewijs van ontslag en een getuigschrift van goed ge drag, afgegeven door den kommandant van het korps, waarbij hij laatstelijk heeft gediend; d. zoo hij minderjarig is, van een bewijs van de toestemming van zijnen vader of voogd, om als plaatsvervanger op te treden. 2. wat betreft den nummerverwisselaar a. van een bewijs, afgegeven door den Burge meester der gemeente, waar hij voor de militie ingeschreven is, en o.a. inhoudende, dat hij tôt dusverre tôt geen dienst bij de militie is verplicht geweest; b. van de hierboven onder lett. c vermelde stukken c. zoo hij minderjarig is, van een bewijs van toestemming van zijnen vader of voogd om als nummerverwisselaar op te treden. Nadat de persoondie als plaatsvervanger of nummerverwisselaar zal optreden, als zoodanig toe- gelaten is, zal door of van wege de loteling, die zich doet vervangen, aan den militieraad moeten worden overgelegd een afschrift van de notarieele akte van overeenkomst over de vervanging in den dienst. Tôt afgifte van de stukken, hierboven onder 1 a en d en 2 a en c bedoeld, zal te Slochteren op Zaterdag den 9 en Maandag den 11 April e.k., des voormiddags van 9 tôt 12 uur, en te Zuidbroek op Maandag den 18 April e.k., des voormiddags van 1012 uur, ter secretarie dezer gemeenten zitting worden gehouden. Die als plaatsvervanger verlangt op te treden, zal alsdan een extract uit zijne geboorte-akte moe ten overleggen en een bewijs dat hij in 't bevol- kingsregister der gemeente ingeschreven is, terwijl hij vergezeld moet zijn van twee bij den Burge meester bekende en ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen, die de vereischte verklaring omtrent het zedelijk gedrag enz. van den plaatsvervanger kunnen afleggen en ondertee-

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 2