Handschoenen J. Wester, Hoogezand. iff t Hoogte-klimaat voor borstlijders. OFFICIEELE PÏÏBLICATIEN. NOORDBROEK, 29 Maart—4 April. Geboren Willemina, d. v. Roelf Drenth en Wil- lemtje Kruizinga, Ondertrouwd Berend Poppens en Fossica Mo- lanus, b. v. Noordbroek. ZUIDLAREN, 1—31 Maart 1892. Geboren Berendina, d. v. Hendrikus Nekkers en Femia Maria Weenink te Midlaren Bene, z. v. Egge Bene de Raadt en Annechien Bekkering te Zuidlaren Willem, z. v. Karst Terburg en Grietje Steenstra te Zuidlaren Jolian Herman, z. v. Jan Thijë en Jantien Mink te Zuidlaren Roelof, z. v. Roelof Jannes Weitering en Jantien Houwingh te Zuidlaren. Gehuwd Harmannus Bakker, 30 jaar te Malden met Jantje Ter Borgh 24 jaar te Groeve. Overleden Geesje Kruise, oud 73 jaar, weduwe van Jans Sluiter te Zuidlaren Berend Enting, 7 maand z. v. Hendrik Enting en Foktje te Velde te Zuidlaarderveen Roelof Boerma, 1 maand z. v. Lammert Boerma en Harmina Wuffing te Zuid laarderveen Annechien Oosting, 26 jaren, echtge- noole van Berend Scheper te Midlaren; Hendrikje Steenstra, 37 jaren, echtgenoote van Klaas Tijmens Idema te Zuidlaren. Levenloos aangegeven Een kind van t vrouwl. gesl. van Hendrik Kuiper en Annechien Hendriks te Midlaren. VERG. der landb.vereeniging Borgerc. en Tripscompagnie en Kleinemeer, gehouden Donderdag j.l. in de herberg de Jagt te Kleinemeer. Tegenwoordig 19 leden. Na voorlezing der notulen welke goedgekeurd werden, kwam aan de orde: de analyse van lijn- koeken, leverancier ter Borgh en Zoon, die aan gehalte 33c/10 en eiwit 13% bevatlen, zui- verheid voldoende, en van chilisalpeter geleverd door C. G. Smith bestond uit 15a/io dus vol doende. Ingekomen a. Missive van de comm. van nijverheid in deze provincie en van den heer J. E. Scholten te Groningen, aangaande den verbouw van suikerbielen, onder mededeeling dat binnen kort een practische bietenbouwer zich zou vervoe- gen bij hen die met den verbouw daarvan wilderi beginnen ten einde piactische wenken te geven. b. Verslag van de op 17 Maart j.l. te Wildervank bij Panman gehouden vergadering van het hoofd- bestuur van den Veenkolonialen bond. Voor no- tificatie aangenomen c. Prijscourant van klaver-, gras- en landbouwzaden van Robertus te Winscho- ten, vergezeld van een monster Seradella. Voor notifîcatie aangenomen. d. Missive van de maat- schappij tôt Exp). van Staatsspoorwegen in ant- woord op de door onze vereeniging verleende adhaesie aan het door de aardappelhandelaren ge- daan verzoek, om aan het station Hoogezand—Sap- pemeer een weegtoestel te bekomen ter weging van beladen wagens. De maatschappij had ge- noemd verzoek in ernstige overweging genomen, doch er zijn voor als nog bezwaren, om daaraan te voldoen. Na eenige pauze werd overgegaan tôt den ver- koop der elf stuks ledige klaverzakken die te zamen 6.25 opbrachten. De in 't vorige jaar naar de tentoonstelling te Veendam ingezondene soorten Haver en Garst werden besproken en op voorstel van den voorzitter, aan den heer Veen- huizen die zaden te vereeren en wel op grond dat ZEd. voor het in orde maken daarvan zooveel moeite had gehad. De leden vereenigden zich hier volkomen mede, doch eenigen wenschten, het goud waarmede de inzending was bekroond ook aan den heer Veenhuizen toe te kennen. Het daverend applaus bewees dat het in goede aarde viel, en alzoo besloten. De heer A. G. Mulder deelde een en ander mede uit de Algemeine Landwirtsch Preshefe over de bemesting, proeven onderzocht door prof. Wagner en wel in hoeverre de invloed is die verschillende planten in staat zijn den grond van stikstof te voorzien. Spreker toonde dit figuurlijk met teekeningen aan. De heer Sikkens deelde mede, hoe deautomatische drinktoestellen in duitschland werken voor dieren en verwondert zich dat die inrichtingen niet meer in practijk worden gebracht wegens de goede wer- king verder over de kalverziekte en de behoed- middelen die daarvoor zijn. Een Duitsch veearts vertelt daarvan dat het hoofdzakelijk eene hersen- ziekte is en om dat te voorkomen moet men eenige dagen voor en na het kalven een streng dieet in toepassing brengen. De heer E. G. Mulder is het met spreker geheel eens en oordeeJt in die période het voederen van lijnkoeken nadeelig, beter boonen en erwtenmeel. De heeren Glas en Aeilkema oordeelden niet droog- maken maar steeds te blijven doormelken. Nadat hier- over nog eenige onderlinge discussie had plaats gevonden werden een tweetal vragen opgegeven ter plaalsing op de agenda der te Wildervank in de vol g. maand te houden verg. van den veenkolon. landb. bond en wel eene over het veredelen door kruising van korensoorten en de andere over de Groninger Beursbelasling inleiders de heeren Veenhuizen en C. G. Smith waarna de verg. werd gesloten. VERGADERING der landbouwvereeniging Krops- wolde en Wolfsbarge, op Zaterdag den 2 April 1892, bij F. Aeilkema teKropswolde. Na de gewone openingswerkzaamheden werden door den secretaris eenige prijslijsten van gras- en klaveizaden, alsmede eene aanbeveling van serra- della als groenvoeder, van den heer J. L. Robertus te Winschoten, den leden aangeboden. Met be- langstelling werd hiervan inzage gedaan en het bijgaand monsterzaad beschouwd. Volgens mede- deelingen van ZEd. behoort de serradella tôt het geslacht der Leguminosen of Vlinderbloemigen, en is alzoo in staat, wegens haar stikslofverzamelend vermogen, den grond aanmerkelijk te verbeteren, en levert bovendien, in April in rogge of zomer- koren gezaaid, eene flinke mede-uitmuntend groen voeder in den herfst voor het vee. Daarbij komt dat de serradella zeer goed voort wil op grond waar klaver meestal mislukt en alzoo eene geschikte plaatsvervanger schijnt te kunnen worden van knollen en spurrie. Proeven te nemen werd over 't algemeen zeer wenschelijk geacht, zoodat eene hoeveelheid van 75 kilo zaaizaad ter bestelling werd opgegeven. Daarna kwam ter sprake de Kropswolder vee- markt, ditmaal invallende op Zaterdag den 30 April. Met het oog op den handel had men zulks liever op eenen anderen dag, maar hierin veran- dering te brengen, werd al zeer moeielijk geacht. Om echter de markt zooveel mogelijk te doen bloeien, gevoelden aile leden zich gedrongen al het overige vee alsdan te koop aan te bieden, zoodat er geen twijfel bestaat of er zal eene flinke hoe veelheid worden aangevoerd. Verder werd besloten terzelfder tijd en gelegen- heid eene keuring van éénjarige stieren te houden, toebehoorende aan ingezetenen van Kropswolde en Wolfsbarge. Eene commissie van drie leden werd benoemd om deze zaak verder te regelen. Voorstellen of mededeelingen werden niet meer gedaan, zoodat de vergadering door den voorzitter werd gesloten. VERGADERING van het Hoofdbestuur van het Waterschap Duurswold, op Donderdag den 31 Maart 1892, des voormiddags te 10 uur, in het Hoogehuis te Slochteren. Tegenwoordig aile leden. 1. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2. De voorzitter deelt mede a. Dat de verhuring van het grasgewas, ge houden te Farmsum, den 24 Maart j.l. heeft op- gebracht 447. b. dat tôt lid van het bestuur in het 5e on- derdeel van het waterschap Duurswold is benoemd de heer J. N. Schutter te Woltersum. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Missive van den heer J. N. Schutter, hou- dende, dat hij zijne benoeming als lid van het bestuur in het 5e onderdeel aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. 4. De voorzitter deelt mede, dat de heer J. N. Schutter tôt lid van gemeld bestuur benoembaar is en den 24 dezer maand den vereischten eed heeft afgelegd. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Missive van den opzichter van het waterschap, houdende dankbetuiging voor zijne herbenoeming als opzichter van het waterschap Duurswold. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Missive van Heeren Gedeputeerde Staten, waarbij goedgekeurd worden teruggezonden 2 exemplaren der begrooting en omslag van het waterschap, voor het dienstjaar 1892/3, Voor kennisgeving aangenomen. 7. Hierna deelt de voorzitter mede, dat de leggers van het waterschap den vereischten tijd ter visie hebben gelegen en stelt voor ze vast te stellen. Waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. 8. Daarna stelt de voorzitter' voor publiek te verhuren het grasgewas bijlangs het Afwaterings- Kanaal, de Vossebult, het Schildsoort en den dijk en weg langs het verlengde der Munnekesloot. Waartoe wordt besloten en bepaald de verhuring zal plaats hebben te Slochteren op Woensdag den 13en en te Siddeburen op Donderdag den 14 April e.k., telkens des namiddags te 4 uur. 9. Adres van G. van der Veen e.a. te Farmsum, houdende verzoek om, bij hoogen waterstand het water in het Klievemaar te keeren, een schuif te mogen maken voor den duiker in 't Klievemaar aangezien bij hoog water de huizen en gronden van' hen zeer grooten last hebben van het over- tollige water, zelfs zoo dat het in hunne huizen doordringt en onder de bedsteden komt. De voorzitter verzoekt de heer Jansen, omtrent dit punt eenige inlichtingen te willen verstrekken, waarop de heer Jansen antwoordt, dat de toestand van het waterschap bij hoog water er niet beter door wordt, aangezien een bergplaats voor water van ongeveer 10 hectaren hierdoor wordt ontnomen, doch dat ZEd. er voor is, om daartoe permissie te verleenen. De heer Wicherts: 't Is toch geen voordeel voor het waterschap. De heer Jansen: Mij dunkt we kunnen het niet weigeren en stel ik voor de gevraagde vergunning te verleenen onder voorwaarde tôt wederopzeggenstoe. De voorzitter Daar kan ik mij wel mee vereenigen. In stemming gebracht wordt het aangenomen met 4 tegen 2 stemm en. Voor stefbden de heeren: Geertsema, Jansen, Rumpfï en de voorzitter. Tegen de heeren: Wicherts en Broekema. 10. Adres van P. J. Bolhuis e. a. te Euvelgunne, houdende dat het Euvelgunnermaar in een zeer slechten toestand is, met verzoek het voor afwa- tering voldoende te willen verbeteren. Nadat dit adres is gelezen, deelt de voorzitter mede, het in handen te hebben gesteld van het bestuur van het le onderdeel, om bericht en raad, welk advies daarna wordt gelezen, houdende, dat de klachte van adressanten gegrond is en voorstelt om gemelde watering in de maand September of October te laten ophoeken. De voorzitter opent hierover de discussiën. De heer Jansen Als de toestand zoo treurig is, is het beter om de watering niet te laten ophoeken maar om te graven. Voorzitter Indien de aangrenzende landeigenaren kosteloos grondberging willen gedoogen, dan was het dunkt me ook beter dat het gegraven werd. De heer Wicherts: Ik geloof niet dat de eige- naars dier gronden dat kosteloos willen toestaan. Voorz. Voor eenige jaren waren we ook van plan, bedoeld object te laten graven, doch is de poging om kosteloos grondberging te verkrijgen, mislukt vandaar dat de watering toen ook niet is gegraven. De heer Jansen Mij dunkt, indien de eigenaars dier gronden dat goed wordt voorgesteld het wel zal gaan; want hoe minder de objecten zijn, des te minder de afstrooming. Voorz.: Er behoeft niet heel veel water langs, maar van één molen. De heer Wicheits: Ja, het overige water gaat langs de bermsloot. Voorz.: Ik stel voor, het bestuur van het le onderdeel te machtigen het Euvelgunnermaar dit jaar te lalen ophoeken of indien de aangrenzende landeigenaren kosteloos grondberging willen gedoo gen, bedoeld object te laten graven. Waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 11. Adres van L. H. Postema e. a., houdende, dat in den laatsten tijd is gebleken, dat de af strooming van het waterschap zeer gebrekkig- is, daar er meer dan vier weken bleken noodig te zijn om het overtollige boezemwater te doen afstroomen met beleefd verzoek zoodanige verbeteringen aan te brengen, als voor eene voldoende afstrooming van het water noodig is. De voorzitter opent hierover de discussiën. De heer Jansen: Mij dunkt, wij moesten adres santen te kennen geven, dat op hun verzoek zal worden gelet en den opzichter op te dragen om eene begrooting op te maken wat het kosten moet om een nieuw kanaal te graven van af de Groeve, bijlangs het Eemskanaal en wat het kosten moet om het afwateringskanaal te verdiepen en te ver- breeden, want ook mij is in den laatsten tijd ge bleken dat het water niet spoedig genoeg kan worden afgestroomd. Voorz.: We hebben een buitengewone natten winter gehad en komt het mij voor dat een tweede kanaal ons niet veel zal baten. De heer Rumpff: Maar enkele jaren, dat het water zoo hoog is geweest als we nu gehad hebben en kunnen we daarom maar dadelijk niet beginnen om een nieuw kanaal te graven. De heer Jansen: Mij dunkt een te graven ka naal bijlangs het Eemskanaal zal ongeveer 1 ton moeten kosten, want is vrij wat korter dan het afwateringskanaal, evenwel blijkt het dat de kosten te groot worden, dan b'en ik er voor om het af wateringskanaal te verdiepen. De heer Wicherts: Ik kan mij wel met het gezegde van den heer Jansen vereenigen. De heer Broekema: Wordt het afwateringska naal verbreed, dan moeten de dijken worden ver- legd en zal veel geld moeten kosten. De heer RumpfT: 'k Weet niet hoe zijlieden te Scharmer en Harkstede 't vroeger hebben gehad, toen het peil hooger was. De heer Jansen Toen werd er weinig verbouwd en moesten zij zich misschien redden met de op- brengst van boter en eieren, maar thans zijn de uitgaven grooter en moet alzoo meer worden gemaakt. De heer Rumpff: We hebben een gelukkig waterschap en betalen maar weinig lasten. De heer Jansen Dat is waar, doch indien we door een tweede kanaal te graven of het afwate ringskanaal te verdiepen eene betere afstrooming konden verkrijgen, zou ik gaarne iets meer willen betalen. Voorzitter: Wij zullen den opzichter opdragen, om eene begrooting op te maken der kosten van het graven van een nieuw kanaal bijlangs het Eemskanaal en wat het kosten moet om het af wateringskanaal te verdiepen en verbreeden en stel ik voor adressanten te kennen te geven dat er middelen worden beraamd die misschien tôt ver- betering kunnen leiden. De heer Jansen Daar kan ik mij wel mee vereenigen. Waartoe wordt besloten. De voorzitter schorst de vergadering. 12. Na het heropenen der vergadering, brengt de voorzitter ter tafel het concept onderhoudsbestek 1892/3, zoomede het concept bestek, wegens het schilderen der waterschapswerken. Nadat ze zijn gelezen worden ze, op voorstel des voorzitters, zonder hoofdelijke stemming vastgesteld en besloten ze te laten drukken. Hierna sluit de voorz. de openbare vergadering. ZOMER INGEZONDEJf. looze vergunning verzoekt, in de aanvrage tôt het erlangen van zoodanige acte wordt vereischt 4) dat in de verzoekschriften ter bekoming van kleine Vischacten of van kostelooze vergunningen, bij welke laatste schriftelijke toestemming van den eigenaar of rechlhebbende moet worden overgelegd, niet meer dan één, daarbij te vermelden vischtuig mag worden aangëvfaagd, terwijl aan de vischtui- gen geene andere benamingen mogen werden ge- geven, dan die, welke hij het Provinciaal Règlement op de uitoefening der jacht en visscherij, van den 17den December 1857 (Prov. blad no 67) met de daarin sedert gebrachte wijzigingen, zijnuitgedrukt 5) dat ten name van een en denzelfden persoon geen twee kleine vischacten, noch ook twee koste looze vergunningen voor de visscherij met één vischtuig, kunnen worden verleend. Hoogezand, Sappemeer, Slochteren en Zuidbroek, den 8 April 1892. De Burgemeesters voornoemd, Jb. MEIHUIZEN Sz. I. B. T. VENEMA Az. J. H. KOLK. S. TALMA STHEEMAN. VERGUNNING TOT VERKOOP VAN STER- KEN DRANIC IN 'T KLEIN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sap pemeer, brengen in voldoening aan het eerste lid van art. 5 der wet tôt regeling van den kleinhandel in sterken drank en tôt beteugeling van openbare dronkenschap van den 28 Juni 1881 (Stbl no. 97), laatstelijk gewijzigd bij de wet van 15 April 1886 (Stbl. no. 64) ter openbare kennis, dat bij hen zijn ingekomen drie verzoekschriften om vergunning tôt het verkoopen van sterken drank in 't klein, n.l. lo. van HENDRIK DIJKIIUIS, in de oostelijke voorkamer en zaal van het perceel,-wijk B no. 217 aan de Zuiderstraat, thans L. K. Dijkhuis; 2o. van JAN VROOM, in de westelijke voor kamer van het perceel, wijk A no. 81 aan de Noorderstraat, thans E. de Vries; 3o. van JAN COENRAAD DE BOER, in de zuiderachterkamer van het perceel, wijk B no. 92 aan de Zuiderstraat, thans H. Vegter. Sappemeer, den 8 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: T. VENEMA Az. De Wethouder: J. H. NIJHUIS. Witmarsum, April 1892. De alhier gevestigde onderlinge Noord-Neder- landsche veeverzekeringmaatschappij, die een jaar geleden werd opgericht, mag zich verheugen in een ongekend welslagen. In dit eerste jaar van haar bestaan zijn reeds verzekerd 11083 runderen en 2013 paaarden tegen eene waarde van 2112266. Doordien de verlie- zen werden omgeslagen over 1313 deelnemers, be- hoefde de premie slechts zeer weinig te bedragen, niettegenstaande er vele sterfgevallen zijn voorge- komen. Vele deelnemers betuigden schriftelijk hunne ingenomenheid met de spoedige uitbetaling. Het is door de algemeene sympathie gebleken, dat door de oprichting dezer maatschappij is voor zien in een groot belang voor de vee- en paarden- houders in Friesland, Groningen en Drente. De Curorte in Europa als Davos en Gôrbersdorf, die door de Geneeskundigen zoo dikwijls aïs ver- blijf voor borstlijders worden aangeraden, hebben voor vele patiënten deze schaduwzijde, dat de on- kosten aan een langdurig verblijf aldaar voor hen te hoog zijn. Vooral voor Nederlandsche landbouwers en ooft- kweekers biedt thans in Noord-Amerika de Maxwell estate met zijne hoogte van 5000 voet, 300 zon- nedagen per jaar en voor koude winden beschulte ligging, niet alleen een Curort, maar tevens, door de vruchtbaarheid van den bodem en de nu nog lage landprijzen, eene gelegenheid om zich eene goede maatschappelijke positie te verschafïen. Dr. Symington zag in acht jaren in geheel New- Mexico (het territory waarin de Maxwell estate is gelegen) slechts twee teringlijders. Van de Groninger doctoren die ik dezer dagen om informaties vroeg, had ik het genoegen eene gunstige meening omtrent een verblij f aldaar te hooren. De Maxwell estate is in Nederlandsche handen. Een van de directeuren is ons Tweede Kamerlid, Mr. S. van Houten, wiens zoon, de heer J. van Houten, sedert verscheidene jaren als landbouwer op de estate gevestigd, mede-bestuurder der be- zitting is en gaarne zijne bemiddeling biedt aan hen die zich er willefi vestigen. Prospectussen en verdere inlichtingen te ver krijgen bij J6 H. J. TUNTELEB, Pelsterstraat, Groningen. CORRESPONDENTIE. Verslag van den raad der gem. Noordbroek, wegens te late ontvangst, een boekbeoordeeling enz. in 't volg. no. Red. JACHT EN VISSCHERIJ. De Burgemeesters van Hoogezand, Sappemeer, Slochteren en Zuidbroek, brengen bij deze, inge- volge circulaire van den heer Commissaris der Ko- ningin in deze provincie van den 2den April 1859, no.' 11 (Prov. Blad no. 18), nader gewijzigd bij circulaire van den 23 Maart 1892, no. 6, 3e afd., ter kennis van belanghebbenden, dat ten aanzien van de aanvragen tôt het bekomen van Jacht- en Vischacten, de navolgende bepalingen zijn vastge steld, waarvan in het gevolg stipt de hand zal worden gehouden 1) dat de door den Burgemeester gratis verkrijg- baar te stellen verzoekschriften tôt het bekomen van Jacht- of Vischacten, of tôt het erlangen van koste looze vergunningen tôt uitoefening der Visscherij, zoomede "de aanvragen ter registratie van Zwane- driften, Eendekooien en Duivetillen, door de belang hebbenden behoorlijk ingevuld en onderteekend, aan den Burgemeester tijdig behooren te worden ingeleverd, ten einde door diens tusschenkomst en vergezeld van zijne consideratiën vôôr of op den 15 Mei a.s. aan den Heer Commissaris der Koningin te worden ingezonden, wanneer de belanghebben den namelijk verlangen, vôor den lsten Juli daar- aanvolgende in het bezit te worden gesteld van de door hen verlangde Acten; zullende aan geene ver zoekschriften dadelijk gevolg worden gegeven, welke niet vôor evengemeld tijdstip bij den Heer Com missaris der Koningin zuîlen zijn ontvangen, of die niet behoorlijk zijn ingevuld 2) dat de uitreiking der Acten, welker aanvragen na den 15den Mei bij den Heer Commissaris der Koningin worden ontvangen, dit jaar zal geschieden éénmaal per week, en wel iederen Donderdag en dat van deze termijnen niet zal worden afgeweken 3) dat de vermelding van den ouderdom van den persoon, die eene Jacht- of Vischacte of eene koste. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zuidbroek Gelezen het adres van JAN KONING te Noord broek om vergunning tôt het oprichten van eene SLACHTERIJ en wel in het perceel, gelegen te Zuidbroek kadastraal bekend gemeente Zuidbroek, sectie D, no. 726; Gezien de artt. 1, 2 sub. en 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95), tôt regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken Geïet op het procesverbaal van het voorgevallene op de in art. 7 der voormelde wet bedoelde zitting gehouden den 2 April 1892 Hebben besloten; aan den verzoeker en diens rechtverkrijgenden vergunning te verleenen tôt het oprichten van eene slachterij met bepaling dat deze inrichting moet zijn voltooid en in werking gebracht voor of op den 1 Juni e.k. en wijders op de navolgende voor- waarden lo. dat de slachterij zoodanig moet worden in- gericht dat het slachten van vee van den publieken weg niet zichtbaar is. 2o. dat het bloed en de afval onmiddellijk na iedere slachting van de slachtplaats worde verwij- derd en geborgen in eenen van steen in sterken tras gemetselden overdekten en waterdichten bak van voldoende grootte, uitsluitend voor den afval bestemd en te plaatsen achter in den tuin volgens aanwijs van den gemeente-opzichter, welke bak boven den beganen grond eene hoogte moet hebben van minstens 30 centimeter en niet eerder in ge- bruik mag worden gesteld dan nadat hij vanwege Burgemeester en Wethouders door den gemeente- opzichter is goedgekeurd. 3o. dat gemelde bak minstens om de 14 dagen worde ledig gemaakt. En zal dit besluit in afschrift worden gezonden aan den verzoeker ter beschikking op zijn adres en voorts op de in deze gemeente gebruikelijke wijze worden afgekondigd ter kennisgeving aan het publiek. Gedaan in het gemeentehuis te Zuidbroek, den 6 April 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd S. TALMA STHEEMAN. De Secretaris VER VER. De Voorzitter van den Raad der gemeente Zuid broek, brengt ter voldoening aan art. 31 der wet van den 4 Juli 1850, Staatsblad no. 37, ter kennis van de ingezetenen, dat de naamlijsten der kiezers van leden voor de Tweede Kamer, van de Provin ciale Staten en van den Gemeenteraad op heden gesloten, op nieuw aangeplakt en ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. En zal deze op de gebruikelijke wijze en plaatsen worden gepubliceerd en aangeslagen, ten einde ter kennis van een ieder te komen. Zuidbroek, den 6 April 1892. De Voorzitter voornoemd S. TALMA STHEEMAN. PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand namiddag 2 uur ds. Hoekstra. Afscheid. Sappemeer ds. de Jong. Avondmaal. Kiel-Windeweer ds. Iloman. Westerbroek: ds. Klinkenberg. Slochteren, voormiddag: ds. van Kleffens. Kolham, namiddag Ten Boer, voormiddag: ds. Bange. Schildwolde, namiddag: Overschild ds. Scherphuis. Afkondiging collecte noodl. kerken. Doopsgez. Gem. Sappemeer ds. Binnerts. Avondmaal. Nieuw-Scheemda ds. ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Voorbereiding. Evangeliesa tie. Zuidbroek. Zondagmorgen half 10 ure en des avonds ten 6 ure prediking door den heer W. Fransen, evangelist. Zondagschool ten 2 ure. Schaaphok 's namiddags 2* uur Ds. L. H. v. Dijk van Schildwolde. Prljs van ket grof Roggeiibrood (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 36 cent. GRONINGEN, 8 April 1892. Aanvoer zonder eenige beteekenis, prijzen on- veranderd. Snelpersdruk, Borgesius Zoon, Sappemeer.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6