BURGERLIJKE STAND. OFFICÎEELE PUBLICATIEN. BEURS VAH AMSTERDAM, No. 13488 2000. No. 14476 1500. Nos. 791, 7575, 9668 elk 1000. Nos. 1503, 17099 elk 200. Nos. 2222, 6126, 18059 elk 100. No. 20710 25,000. No. 1568 5000. No. 8357 1000. Nos. 6818 en 17466 ieder/400. Nos. 93479, 4926, 9325, 11998 en 16746 ieder 100, Vierde trekking. No. 8331 100. Noordbroek: ds. ten Bruggencate. OPNEM1NG VOOR HET KADASTER. 794 794 944 944 1014 101A 794 794 79A 79 26^ 26 A 87| 874 88 884 88A 884 63i 98 A 981 56J 564 80 794 964 961 474 48 56 A 56 39 39 124 124 38 374 344 344 55)4 55H 121 1204 1014 1014 103 103 7014 704 3014 314 17A 174 744 744 16A 164 31 304 4414 45H 61 61 1134 105 1034 103 119 156 157 146 361 374 C e s. c: a z. a B Alhier heeft een treu- M. Been nog jonge Westerbroek, 14 April. rig ongeval plaats gehad. man, die veel naisbruik van sterken drank maakte, zakfe Zondagmiddag dood in elkaar. Men vermoedt, dat eene beroerte aan het leven van den ongeluk- kige een einde heeft gemaakt. Bij koninklijk besluit is goedgekeurd, dat de heer H. A. Aalfs, burgemeester der gemeente Vries, met ingang van 1 Mei e.k. is benoemd tôt secretaris dier gemeente. Onder de zaken, Donderdag j.l. voor de Arron- dissements-Rechtbank te Winschoten behandeld, kwamen voor tegen: Haijo de W., oud 34 jaren, arbeider te Noordbroek. Hij had zich te verantwoorden wegens diefstal van aardappelen. De landbouwer Kornelis v. Timmeren te Noordbroek, had op zijn erf een kuil met aardappelen en hoewel deze kuil nu den 26sten Februari goed gesloten was, waren toch den volgenden morgen ongeveer 2 3 mud aardappelen verdwenen. Nu woont de beklaagde onder één dak met den vleesch- houwer I. Dalfsheim en deze had in den avond van den 26sten Februari ongeveer 11 uur iets in de woning van De W. hooren rollen, veel overeen- komst hebbende met het rollen van aardappelen. Door de gemeenteveldwacht. Mulder en 1 ijdens werd een onderzoek ingesteld en de aardappelen gevonden onder de bedstede van De W. werden door den zoon van Van Timmeren herkend als te zijn van dezelfde soort als die hen ontvreemd waren. Ook hadden de beambten den schoen van bekl. gemeten in het voetspoor bij den kuil aanwezig en deze had daarin gesloten als een bus. Nu zouden de aardappelen bij De W. in beslag genomen wor- den, maar jawel, dat ging maar zoo gemakkelijk niet; daar moest nog eerst eens de waarnemende burgemeester bijkomen en toen nog verzetten De W. en vrouw zich met aile geweld tegen de inbe- slagname, die echter ten slotte toch geschiedde. De beklaagde beweert, dat hij de aardappelen niet ontvreemd, maar verleden herfst van zijn schoon- rnoeder ontvangen had. De heer officier van justitie achtte echter het ten laste gelegde wettig en over- tuigend bewezen en requireerde voor De W. een gevangenisstraf van drie maanden. Harm D., oud 24 jaren, Paul P., oud 24 jaren, beiden arbeiders, en Jan R., oud 18 jaren, scheeps- timmermansknecht, allen wonende te Martenshoek. Zij zijn gedagvaard wegens mishandeling van den on- bezoldigden rijksveldwachter Lammert Hartman en de 2de bovendien van Adrianus van Alteren, een 24jarigen timmermansknecht te Hoogezand. In den nacht van den 27 op den 28 Februari hoorde de onbezoldigde rijksveldwachter Hartman veel specta kel en om nu te vernemen, wat daarvan de oor zaak was, ging hij eens op dat rumoer af. Al ras keerden zich de rumoermakers, waarin de drie beklaagden een groote roi vervulden tôt Hartman en gewapend met latten, die ze in allerijl van het houtstek van den heer Van der Goot hadden ge- haald, gingen ze hem te lijf en sloegen hem op hoofd en handen. Ook een koppel en schede werden hem bij die gelegenheid afhandig gemaakt. Toen nu Adrianus van Alteren met de beklaagden meeliep, moest ook hij spoedig ondervinden, dat het niet ailes is eenige oogenblikken in gezelschap van zulke menschen door te brengen. Onder het roepen van »Hard gaat ie" ontving hij van den tweeden be klaagde een slag met een tabaksdoos op het hoofd, terwijl toen ook de anderen aanpakten en hij al spoedig onder de voeten kwam. De beklaagden bekennen. De heer officier van justifie achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend be wezen en requireerde na eenige toelichting voor den eersten beklaagde 4 maanden, voor den twee den 5 maanden en voor den derden beklaagde 14 dagen gevangenisstraf. Hendrik V., oud 28 jaren, arbeider te Martens hoek, gemeente Hoogezand, had bij gelegenheid van de hierboven neergeschreven mishandeling ook het zijne er toe bijgebracht, om den nacht ook voor hem tôt een onvergetelijke te maken. Hij sloeg bij die gelegenheid althans den onbezoldigden rijksveldwachter L. Hartman dermate op het rech- teroog, dat dit blauw werd en erg opzwol, en Hartman ongeveer anderhalve week met een blauw oog kon rondloopen. Ook deze beklaagde beweerde niet mishandeld te hebben. De heer officier van justitie echter acht het feit wettig en overtuigend bewezen en requireerde V's veroordeeling tôt drie maanden gevangenisstraf. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak C. P. E. W. oud 54 jaren, ontslagen burgemeester der gemeente Vries, die door de Rechtbank te Assen was ver- oordeeld tôt 1 maand gevangenisstraf met ontzeg ging van het recht om het ambt van burgemeester te bekleeden gedurende 5 jaren, omdat hij in Nov 1887 een procesverbaal, door den gemeente-veld wachter opgemaakt tegen iemand, die na bezetten tijd in een herberg aangetroffen werd, heeft ver- scheurd. Het Hof heeft het vonnis der Rechtbank vernie- tigd, de schuld van den beklaagde niet wettig en overtuigend bewezen verklaard en hem dientenge- volge vrijgesproken. Elken dag is er nog gewrijf en geschrijf over de kwestie te Beets. Thans verhaald dr. Vitus Bruins- ma in de Amsterdammer het volgende »De firma G. J. van Houten en Zoon te Weesp had, door middel van een der heeren te Amsterdam, die gif- ten inzamelden, een kist met 200 busjes cacao, elk inhoudende 1 kilo, voor de Beetster bevolking ge- zonden. Spoedig daarna schreef zij aan denzelfden heer te Amsterdam, dat zij verzuimd had er suiker bij te doen en daarom aan den heer S. R. Smit, Leidschestraat te Amsterdam, opgedragen had een kistje met 200 zakjes bruine suiker, ook inhoudende 150 gram, aan hetzelfde adres te doen bezorgen. De firma bedacht namelijk, zooals zij ook er bij schreef, dat sais men een behoeftig mensch cacao schenkt, men daar ook suiker bij behoort te geven" en liet juist daarom, zooals zij ons schrijft, »de suiker in zakjes van 150 gram liet afwegen, opdat dan bij elk busje de daarvoor noodige suiker ge makkelijk kon uitgereikt worden." Nu blijkt echter dat wel aan verscheidene Beetster gezinnen busjes cacao zijn geschonken, maar tôt nu toe heb ik nog niemand kunnen ontdekken, die daarbij ook een pakje suiker had gekregen. Daarentegen trof het de klanten van den winkel van het commissielid, den onderbaas Toering, dat in dien winkel tegen- woordig de bruine suiker verkocht wordt in ge- maakte zakjes, die bedrukt waren met het adres van S. R. Smit, Leidschestraat 95, Amsterdam. Zoo werd dus de zaak duidelijk. De cacao, die zon- der suiker toch niet te gebruiken was, werd over- eenkomstig de bedoeling van de firma van Houten, gratis uitgedeeld. Doch de suiker schijnt door het lid Toering van de commissie te zijn aangekocht, ten minste wie die er bij wilde hebben, moest ze koopen, hoewel ze door van Houten eveneens ter gratis uitdeeling was gezonden Wie niet sterk is, moet slim wezen! Men meldt uit Utrecht: Liet de verstandhouding tusschen de echtelieden S. alhier reeds sedert lang veel te wenschen over, in den laatsten tijd was zulks van dien aard, dat beiden het althans hierover eens waren, dat het zoo niet langer kon en het voor hen beter was, dat ieder zijn eigen weg ging. Daar de verdeeling van het huisraad enz., waar- bij ieder voor zich het leeuwendeel begeerde, ech ter niet slaagde, kon natuurlijk van de vrijwillige scheiding ook niets komen en bleef de zaak zoo als zij was. Zaterdagmiddag vernam vrouw S. echter van een vriend van haar man, dat deze van plan was om wanneer zij Maandagmiddag als gewoonlijk, haar moeder ging bezoeken, den heelen boel te verkoopen en er van door te gaan. Niettegenstaande deze waarschuwing ging vrouw S. toch als gewoonlijk uit, doch beloofde des avonds tegen 8 ure te zullen terug zijn, terwijl haar man, die niet wel was, thuis bleef. Nauwelijks evenwel was zijne vrouw vertrokken, of ook S. verliet eveneens zijne woning, doch keerde weinige oogenblikken later met een flinken handwagen terug, waarop hij al spoedig het een en ander begon te laden. Nog niet lang was hij daarmede echter bezig, toen een jongen hem kwam zeggen, dat hij dade- lijk bij zijn voormaligen patroon aan de Helling (het andere einde van de stad) moest komen, daar deze vast werk voor hem had was hij verhinderd, dan moest een ander worden opgeroepen. Hoewel eerst voorgat, dat hij juist aan het verhuizen was, kwam hij toch spoedig toi andere gedachten, droeg den boel weer in huis, liet den wagen weg brengen en begaf zich op weg. Toen hij echter na verloop van ruim een uur onverrichterzake terugkwam, vond hij het nestje leeg. Vrouwlief n.l. op de hoogte gehouden van hetgeen haar man deed, had terstond den jongen naar hem toegezonden en daarna, tijdens haar man afwezig was, ten uitvoer gebracht, hetgeen deze van voornemen was, doch door haar list mislukte. Waar zijne vrouw heen gegaan was, kwam de man niet te weten en gelukkig ook, want dat hij nu juist niet prettig gestemd was, laat zich denken. wierum Anje, d. v. R. van der Borg en T. Stuur- wold, Thesinge; Jan, z. v. Simon Kerkhof en G. Hopman, Woltersum; Wiecher, z. v. O. van Stedum en G. van Bijssum, St. Annen; Zwaantje, d. v. P. van Slochteren en E. Eisinga, Garmerwolde Derk, z. v. B. Ritsema en S. Zijlman, St. Annen; Jantje, d. v. J. Koers en H. Eissens, Lellens; Si- bedina, d. v. J. Tulp en S. Evenhuis, Woltersum; Grietje Klasina, d. v. J. Bolhuis en F. Blok, Ten Post. Ondertrouwd: Gerrit Laning, 37 j., Bedum wedn. van G. Rollema en Tjitske Faber, 40 j., Thesinge, wed. van H. van Zanten. Getrouwd Tiddo Schutter, 26 j., Woltersum en Trientje Schutter, 21 j., Thesinge. Overleden Leendert, 1 m., z. v. L. Heers- ma, Kroddeb. Jantje Schrikema, 69 j., wed. van J. W. Beukema, Kroddeb.; Harke, 9 d., z. v. H. Hofman en E. Eles, Garmerwolde Jan Harm, 1 j., z. v. A. Dreise en G. Sehaaphok, Woltersum; Hindrik Schreuder, 43 j., echtg. van J. Dijkema, St. Annen Jakob Arends Smedinga, 79 j., echtg. van R. J. Kollenborg, St. Annen Thies van Anken, 48 j.. echtg. van A. Eikema; Jan Pestman, 45 j., echtgen. van T. Derfien, Ten Post Anje Timmer, 82 jechtg. v. H. H. Maathuis, St. Annen. landmeter op a.s. Donderdag den 21 April en zoo noodig volgende dagen de gewone jaarlijksche op- nemingen voor het kadaster in deze gemeente zal bewerkstelligen, weshalve belanghebbenden wor den uitgenoodigd, om nieuw ontstane eigendoms- grenzen duidelijk zichtbaar te maken. Sappemeer den 15 April 1892. De Burgemeester voornoemd T. VENEMA Az. ONBEKENDE BRIEVEN verzonden in de 2de helft der maand Maart door het Post- kantoor Hoogezand. J. Middendorf Winschoten. wed. Minnema Naar Amerika J. Hamminga J. Lumkes Hulpkantoor Siddeburen J. G. Muller, Amersfoort. RAADSVERGADERING te Sappemeer op he- den Zaterdag den 16 April 1892, des na- middags te 3 uur. Aan de orde: Procesverbaal van kasopneming. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Af- en overschrijving. Adressen onderwijzer J. Burema en ingezetenen Borgercompagnie. Kostersdiensten Hervormde Kerk. Adressen N. Doornbos en M. Tijms. Voordracht onderwijzeres School west. Adres van der Velde. Verslag toestand der gemeente. Jaarwedde hoofd der school West en Missive Ged. Staten. Teekening en bestek onderwijzerswoning Kleine- meer. Adres onderhoudsplichtigen Bonthuisterbrug. Verhuring grasgewas. Vaslstelling kohier hoofdelijke omslag 1892. HOOGEZAND, 7—14 April 1892. Geboren Jakob, z. v. Albertus Broekema en Harmanna Reinders; Gornelia, d. v. Lammert Adams en Sophia Schoonbeeg; Antje, d. v. Jan Klôpping en Johanna Benedick; Anjelina, d. v. Eildert Huizinga en Eikelina Hundt Ântje Cecilia, d. v. Migchaël van Aken en Elisabeth van Wijk; Jan, z. v. Lukas Dekker en Hilje Gooijert; Beren- dina, d. v. Wilhelmus Engelbert Deen en Jeltje Bieze; Reint, z. v. Albert Groenewoud en Anje Schreuder Rudolf Henderikus, z. v. Jacobus Stie kema en Geerlruida Heikens. Ondertrouwd: Piler Kotter en Ellegonda Har manna Dallinga Berend Karlien en Aaltje Roder- mond. Getrouwd: Gerrit Ruiter en Aaltje Lokken; Anne Hooites Meursing en Janke Boon. Overleden Geertje van Weeren, 8 j., d. v. Jan van Weeren en Anna Babtist; Marcus vanDijken, 33 j., ongeh. Wiert Blaauw, 30 j., eheman van Gezina Hommes. SLOCHTEREN 6—12 April 1892. Geboren Lammert, z. v. J. Oosting en A. Geerts te Kolham Gesina, d. v. J. de Vries en G. Veen- kamp te Schildwolde Antje, d. v. J. Spakman en E. Juistinga te Slochteren; Jantje, d. v. K. Ame rika en D. Duitscher te Siddeburen; Pieter z. v. H. Kuper en M. Meijer te Siddeburen; Geertje, d. v. T. Visscher te Siddeburen Sophia, d. v. J. Bos en J. Idema te Slochteren; Hielke, d. v. K. M. Bats en G. Zonderman te Harkstede Roelfina, d. v. R. Boerema en G. Smit te Scharmer. Ondertrouwd Harm Mulder 30 j. van Sappe meer en Engeltje Brondijk 27 j. van Schildwolde. Getrouwd Aalf Aalls 30 j. van Scharmer en Aallje Velthuis 22 j. van Harkstede. Overleden: Kornelis Schipper 22 mnd., z. v. G. Schipper en H. Puister te Siddeburen; Jurrien Bouman 4 mnd. z. v. J. Bouman en I. Woltjer te Hélium. Levenl. Aangeg. Kind van A. Moedt en R. Mulder te Siddeburen. ZUIDBROEK, 8—15 April. Geboren Jantina en Geerdina, d. v. Jan Smith en Annechien Pentinga; Marchiena Jantina Jacoba, d. v. Jakob Kroon en Jantje Meijer; Klaas, z. v. Sake de Vries en Frouke Niehuis; Hendrik, z. v. Geert Dallinga en Grietje Blaauw. Ondertrouwd: Jan Ritsema 28 j., van 't Zandt en Geessien Kunst 33 j. van 't Zandt Jan Engel- hardt 28 j. en Anke Groeneveld 24 j. Getrouwd: Jacobus Petrus Venema 24 j. van Kolham en Enke Loer 27 j. van Zuidbroek. Overleden: Aaltje Eisinga 71 j., vrouw van Ludde Birza. NOORDBROEK, 5—11 April Geboren: Harm, z. v. Harm van der Laan en Dietje Keizer. Ondertrouwd: Hindrik Brilman van Nieuwe- Schans en Eeltje Rietmeijer van Noordbroek; Jan Koning en Grietje Kling, beide van Noordbroek. Overleden Aaf ke Biemholt, 75 jaar, wed. van Jan de Vries. TEN BOER, 1—31 Maart. Geboren: Martha, d. v. A. Steenhuis en J. Wol- dring; Harke, z, v. H. Hofman en E. Eles, Gar merwolde; Albertje, d. v. E. Stuurwold en P. Nieboer, Thesinge; Hillechien, d. v. N. Elleerie en G. Laninga, St. Annen; Christine Margrieta, d. v. H. K. Winterwerp en C. M. Heikens, Woltersum Dirk, z. v. E. Postma en G. Heelker, Garmerwolde Fopke, z. v. J. H. Postema en R. Hooites, Witte- 33»e S T A A T 8-1. O T E B IJ. DERDE KLASSE. Eerste trekking. Tweede trekking. No. 6151 1500. No. 561 1000. Nos. 8394, 12462 en 20836 ieder 400. Nos. 2529, 10745 en 20331 ieder 200. Nos. 8386, 12138, 13686, 13983 en 20822 ieder 100. Derde trekking. IîfGEZOJfDEIf. In het verslag der vergadering van het water- schap Duurswold, gehouden den 31 Maart 1892, in liet Hoogehuis te" Slochteren, leest men een adres van L. H. Postema e.a.inhoudende dat in den laatsten tijd gebleken is, dat de afstrooming van dit waterschap zeer gebrekkig is. Dit^behelst vol- komen waarheid, 't was dan ook in dezen winter meer dan erg, zoo erg dat willens of niet willens velen die hun land niet door boezemwater wilden zien overstroomd, bij wijlen dag en nacht moesten werken om de dijken te herstellen en verhoogen, nu zullen velen zeggen, kan deze toestand verbe- terd worden? het antwoord luidt ja! De heer Jansen vat de koe bij de hoorns, zoo het behoort te wezen. Een afvoerkanaal te graven zoo ZEd, voorstelt, van af de groeve tôt Farmsum bijlangs het Eemskanaal moest er reeds voor tien jaar ge weest zijn, wat de kosten van het graven enz betreft, 'k geloof de heer Jansen heeft ruim gerekend De voorzitter schijnt er tegen op te zien, en de heer Rurnpff meent dat maar enkele jaren het water zoo hoog is geweest, men kan daarom da delijk niet beginnen te graven met een nieuw ka- naal, moet de heer Rumpff dan eerst het kalf zien verdrinken voor hij den put wil dempen? dat het boezemwater ieder jaar dezelfde hoogte bekomt zal waar zijn, maar waarheid is het ook, dat het boezemwater telken jare bij wijlen te hoog is, en het te lang duurt dat het afstroomt, daarom juichen velen met mij, het voorstel Jansen, om een afvoer kanaal te graven, van af de groeve tôt Farmsum, bijlangs het Eemkanaal van harte toe. Het hoofdbestuur beàamt toch zeker het algemeen bel an g boven enkele aan de zandhoogte zoo niet zijn er onder die dit niet doen dan zou het beter zijn dat dezulken hun mandaat neerleggen en de ingelanden in de gelegenheid stellen een bestuur te kiezen, wiens leuze is: algemeen belang. Gr.L. G- K. H. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand, Gelezen het adres van FREERK SIMONS, han- delaar te Hoogezand, om vergunning tôt het uit- oefenen van het bedrijf van handelaar in lompen, beenderen, metalen, huiden, vellen en aanverwante artikelen, alsmede dat van huiden- en vellenblooter en zouter en honigperser en wel in het perceel, gelegen te Martenshoek, kadastraal bekend gemeente Hoogezand, sectie K, no. 197 Gezien de artt. 1, 2 sub 7 en 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95), tôt regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroor- zaken Gelet op het proces-verbaal van het voorgeval- lene op de in art. 7 der voormelde wet bedoelde zitting, gehouden den 23 Maart 1892; Hebben besloten aan den verzoeker voornoemd en diens rechtver- krijgenden vergunning te verleenen tôt het uitoe- fenen van het bedrijf van handelaar in lompen, beenderen, metalen, huiden, vellen en aanverwante artikelen, alsmede dat van huiden- en vellenblooter, zouter en honigperser, met bepaling, dat deze in- richting moet zijn voltooid en in werking gebracht vôôr of op den 1 Augustus 1892 en wijders op de navolgende voorwaarden 1. dat bovengenoemde bedrijven niet in de opene lucht, maar binnenshuis moeten worden uit- geoefend; 2. dat aile stankverwekkende voorwerpen met het oog op de volksgezondheid op de eerste aan- zegging onmiddellijk door adressant of diens recht- verkrijgenden moeten worden opgeruimd, en 3. dat deze voorwaarden ten allen tijde kunnen worden herzien. En zal dit besluit in afschrift worden gezonden aan den verzoeker ter beschikking op zijn adres en voorts op de in deze gemeente gebruikelijke wijze worden afgekondigd ter kennisgeving aan het pu- bliek onder herinnering, dat van deze beslissing, ingevolge art. 16 der bovenaangehaalde wet, binnen veertien dagen beroep openstaat bij Zijne Majesteit den Koning, en dat van het instellen van zoodanig beroep gelijktijdig kennis behoort te worden gege- ven aan het bestuur dezer gemeente. Gedaan in het gemeentehuis te Hoogezand, den 4 April 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: I. A. van ROIJEN. De Secretaris: W. AGTERBOS. PBEDIEBEUBTES. HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand: ds. de Jong. Sappemeer: geen dienst. Kiel-Windeweer ds. Gerritsen. Westerbroek: ds. Rijkens. Kolham, voormiddag: ds. Zuidema. Collecte noodl. kerken. Slochteren, namiddag: ds. Zuidema. Collecte noodl. kerken. Schildwolde, voormiddag ds. Scherphuis. Collecte noodl. kerken. Tenboer, namiddag ds. Scherphuis. Collecte noodl. kerken. Overschild: ds. Bange. Collecte noodl. kerken. Doopsgez. Gem. Sappemeer ds. Binnerts. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Avondmaal. 2e PAASCHDAG. Herv. Gem. geen dienst. ds. de Jong. Doopsgez. Gem. Sappemeer: geen dienst. Luth. Gem. ds. Dreesman. EVANGELISAT1E. Zondagavond 7 uur ds. H. Bulder Hoogezand Sappemeer Sappemeer De Burgemeester der gemeente Sappemeer brengt naar aanleiding van eene bij hem ontvangene amb- telijke mededeeling van den landmeter van het Kadaster, den heer A. W. Abresch te Groningen, ter kennis van belanghebbenden, dat genoemde Sehaaphok van Ten Post. Zuidbroek. le Paaschdag des morgens half 10 ure en des avonds ten 6 ure, als ook 2e Paaschdag in plaats van 's morgens des avonds ten 6 ure prediking door den heer W. Fransen, evangelist. KERK- en SCHOOLNIEUWS. R. Kath. Kerk. De dispensatie, door den Paus wegens de heerschende influenza verleend, wordt op 17 April ingetrokken. In aile katholieke kerken zal dit op den len Paaschdag afgekondigd worden. Voor de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek waren Woensdag 10 aspiranten opgeroepen, waar- van 4 werden afgewezen. Toegelaten de heeren J. Zoutman te Muntendam, E. Poel te Delfzijl, R. Mulder te Nieuwe-Pekela, D. de Ruiter te Wedde, K. Moed te Winschoten, J. Klootsema te Groningen. De raad der gemeente Noorddijk heeft in zijne vergadering van Woensdag (13 April) tôt onder wijzeres aan de school te Ruischerbrug benoemd mej. J. Beijer, in gelijke betrekking werkzaam te Anjum (Friesland). Met haar stonden op het drie- tal mej. A. L. Hoog te Kielwindeweer en O. Ko ning, onderwijzer te Donderen. PRIJSCOURANT VAN EFFEGTEN naar de officiëele uitgave van de Vereenigi >ig van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 14 Apr. 15Apr. Nederl. Cert. Nat. Schuld 2y dito dito 3 dito Obi. dito 34 Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853^84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Go. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certifîcaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italie. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande C. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. G. v. A. N. Y. Lake E.&W.Sp.A. Union Pacif. Hoofdl. G. v. A. Canada Southern C. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Grediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 (S K B x 9 n B x B X >1 B B t B W x B Prijs van liet grof Koggenbrood (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 30 cent. GRONINGEN, 15 April 1892. Granen zonder aanvoer, prijzen onveranderd. Schiedam, 14 April. Moutwijn 9.Jenever /14.50, Amst. Proef/15.75, Spoeling-Comm. /1.60 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. /21.12J. Dito in Zilver 21.20-, Div. Engelsche per p.St. 11.52L Eng. Russ. p. p.St. 11.924, Portug. p. p.St. 12.Fransche 47.60-, Belg. 47.55-, Div. Rijksm. 58.75-, Hamb. Russen 1.134, Russen in Goud R. 1.904, in Z. R. I.I84, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.834, Spaansche in frs. 47.55, Binnenlandsche Piaster 1.94-, Amerik. Goud Dollar/2.454. Mexikaansche Dollar -• Amsterd. kort 208.40 g. 208.75 p. Rotterd. kort 208.40 g. 208.75 p. Antw. 13 April. Snelpersdruk, Borgesius Zoon, Sappemeer.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6