9 Sporthemden m m S SPORTFLANEL. beurs vah Amsterdam" BtJRGERLIJKE STAND. OFFICIEELE PUBLICATIEN. Personeele Belasting. Personeele Belasting. Patentrecht. J- WESTER. Hoogezand. geld. Ik heb ook nog een pakje goed, dat ik wel kwijt wil, zei het boertje. Hebt u er geen zin in, jufïrouw? De jufïrouw had geen kooplust; maar de Rot- terdamsehe heer wel. Deze bood tôt twintig gul- den. Maar de boer zeide Neen, dank-je je hebt het horloge al zoo goedkoop; jou gun ik het niet. Toen ging hij den winkel aarzelend uit. De heer fluisterde nu de jufïrouw toe: Hij zal nog wel terugkomen, en u wil hij 't wel voor 20 laten. Koop het; dan kom ik straks terug en geef u er een rijksdaalder winst op; want ik wil 't graag hebben, en hij wil 't mij toch niet geven. Nu ging ook de royale koopman weg, en wer- kelijk kwarti even daarna de boer terug om te vragen of de jufïrouw zich soms bedacht had. Ze meende nu den rijksdaalder wel te kunnen verdie- nen, en kocht een lap goed van zeer ge- ringe waarde. De Rotterdammer keerde niet terug. Hij zal met zijn medeplichtige de twintig gulden gedeeld hebben. Een erg ongeluk heeft Vrijdag plaats gehad op de Tegel schietplaats, bij Berlijn. Een man, die uit handen en voeten bloedde, sleepte zich van die plaats tôt aan de stad en meldde, dat een ander man in stukken vaneen gescheurd was, door eene granaat, die ontplofte terwijl hij poogde ze te ver- brijzelen. Men vond inderdaad de onkennelijke stukken van een lijk. De gewonde verklaarde den veronge- lukte niet te kennen maar de autoriteiten ver- moeden dat beiden kogels zochten. De ontplofte granaat dagteekende van 1886. In dat jaar heeft men een aarden bolwerk gebombar- deerd met granaten, die met picrine geladen waren, Vijf dier moordtuigen werden niet meer terugge- vonden slechts eenige dagen geleden, bij de weg- ruiming der aardwerken, had men ze gevonden, en zoo verborgen, dat zij niet konden ontdekt worden, tenzij door iemand, die 't geheim kende. Men denkt, dat de verongelukte en de andere ze toch gevonden hebben, en daar de granaat te zwaar was om mee te dragen, hebben zij gepoogd die te verbrijzelen. HOOGEZAND 14—21 April 1892. Geboren: Albert, z. v. Jan Mulder en Soelje Kempinga; Jan, z. v. Willem Brouwer en Aaltje Koekkoek; Jantje, d. v. Berend Kremer en Roelfîen Stel; Simon, z. v. Berend Bollegraaf en Hendel Levie Trijntje, d. v. Jochem Visscher en Jantje Vinkes Arnoldus, z. v. Lammert Venema en Mar- chien Kamst. Ondertrouwd Berend Karlien en Aaltje Ro- dermond; Berend Veenhuis en Annegien Vos. Getrouwd Anne Hooites Meursing en Janke Boon; Hindrik Willem Ensingh en Aaltje Luning. Overleden Eduard Henschel6 maand, z. v. Peter Henschel en Babette Ebert; Willem van der Huizen, 6 maand, z. v. Roelf van der Huizen en Fennegien Lumkes. SAPPEMEER, 1—15 April 1892. Geboren: Geesje, d. v. Willem Reinders en Trijntje Bruining; Herman Gerhard, z. v. Willem Harkema en Anna Juliana Klône; Maria, d. v. Jakob de Jonge en Trijntje Rugge; Marchina, d. v. Jacob de Boer en Trijntje van Dijk; Annechie, d. v. Johannes van der Laan en Leentje Wever; Deddo, z. v. Derk Wolthof en Leentje Niemeijer; Cornelia, d. v. Gornelis Pleijsier en Margje Naber- man, woonplaats Genemuiden. Ondertrouwd Hendrik Hadders en Grietje Ger- naat; Johannes Brunius en Geerlje Hofker. Getrouwd: Doetze Jacob Sikkema en Beren- dina Smit. Overleden: Grietje, 11 j., d. v. Jan Leutscher en Martha Rozema Grietje, 10 m.d. v. Hindrik Patje en Jacoba Blaauw. SLOCHTEREN 13—19 April 1892. Geboren: Margaretha Gebina Gezina, d. v. L. J. Maagd en T. N. Winters te Kolham; Jurrien, z. v. E. Zeeman en G. Dallinga te Hélium Martha, d. v. M. Staal en A. Vonk te Kolham; Lourens, z. v. W. Meijer en J. Messchendorp te Scharmer. Ondertrouwd Tomas Lenting, 27 j. en Harmke Bos, 21 j., beide van Siddeburen; Hendrik Sehol- tens, 31 j. van Siddeburen en Trientje Bos, 24 j. van Scheemda; Harm Schepel, 57 j. van Siddebu ren en Lutgert Reerds 53 j. van 't Waar; Derk Ganzeveld, 28 j. en Hillechien van der Molen, 23 j., beide van Harkstede. Getrouwd: Hendrik Brondijk, 22 j. en Hinder- kien Mulder, 22 j.beide van Slochteren. Overleden Jan Hooites, 8 mnd.z. v. H. Hooi tes en H. Venema te Slochteren; Willem Folkersma, 13 j., z. v. R. Folkersma en A. Bos te Schildwolde Beike Jans Kraaijema, 75 j.vrouw van T. de Lang te Hélium; Jantje Folkersma, 58 j., vrouw van K. van Sloten te Schildwolde. ZUIDBROEK, 15—22 April. Geboren: Dietje, d. v. Jan Jager en Bouchien Hartman Jurrien, z. v. Klaas Klat en Geessien Duitscher. Overleden Annechien de Neu, 21 j. ongehuwd. NOORDBROEK, 12—18 April Geboren: Julie, z. v. Simon Westerhof en Mar garetha Magdalena ten Hove. MUNTENDAM, 11—19 April. Geboren: Jan, z. v. Mattheus Por, overleden en van Trijntje Kip; Fennechieri, d. v. Heere Woldhuis en Grietje Ackerman; Willemtje, d. v. Roelf Schuiling en Grietje Mulder; Jakob, z. v. Johannes Boiten en Lammechiena Holman; Klaas, z. v. Georgius Johannes Hendericus Kerstholt en Grietje Klatter. Overleden: Geert Knip, 2 jaren, z. v. Albert Knip en Dijttje Keizer; Jakob Levitus, oud 62 jaren, ongehuwde z. v. Izak Levitus (overl.) en Rebekka Broekema. Gemeenteraad van Noordbroek. Zitting van Donderdag 21 April 1892. De Burgemeester opent ten 6* ure de vergadering. Aanwezig de hh. Engels, Zuidhofï, Van Delden en Eendhuizen. Afwezig de h.h. 0. Huisman, Hamster en Boelema. De notulen der vorige vergadering worden voor- gelezen en daarna onveranderd vastgesteld. Aan de orde is Oproeping onderwijzer Noorderschool. Voorz.: Er is ingekomen een schrijven van den onderwijzer Monkhorst, houdende verzoek om ont- slag uit zijne betrekking met 1 Mei a.s. Onze desbetreffende verordening spreekt van 2 maanden tusschentijd, daarvan kan echter in dit geval geen sprake zijn. Van Delden: Op welken datum is de indienst- treding als soldaat Voorz.: Denkelijk 12 Mei ten naastenbij. Van Delden: Nu ja; het spreekt van zelf dat het ontslag gaarne gewenscht wordt eenige dagen voor de indiensttreding. Met aile stemmen wordt alsnu 't gevraagde ont slag verleend met '1 Mei a.s. Voorz. Nu moeten we een nieuwe hebben, waartoe we eene oproeping zullen doen vooraf dienen we echter het salaris te bepalen. Van Delden Wanneer beginnen de examens voor de onderwijzers? Voorz. Die zijn reeds begonnen. Van Delden: Wanneer zulks 't geval niet was zou 't beter zijn om met de oproeping te wachten. Voorz. Het salaris is f 425 tegenwoordig. Zuidhofï Laten we dan tegen die belooning eene oproeping doen, onder voorwaarde van eenige verhooging na een zeker aantal dienstjaren. Voorz. Er is hier thans een onderwijzer die daartoe in de termen zou vallen. Van Delden: Laten we dan de oproeping doen op een tractement van 425, eventueele latere verhooging kan dan altoos geregeld worden. Zuidhofï: Zulks was ook mijne bedoeling. Van Delden Het maakt ter dege verschil of die mogelijke latere regeling er bij geannonceerd wordt. Zuidhofï: Zeker; maar ik zou toch later de tractementen wel willen hebben verhoogd na een zeker aantal jaren van getrouwe plichtsbetrachting. Voorz. Het zal de bedoeling zijn om eene op roeping te doen tegen 425 salaris per jaar, zonder meer. Alsnu wordt met eenparige stemmen daartoe besloten. De aangifte zal moeten geschieden voor of op 1 Mei a.s. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de ver gadering gesloten. Burgemeesters en Wethouders van Hoogezand en Sappemeer, daartoe uitgenoodigd bij besluit van den heer Com- missaris der Koningin van den 30 Maart 1892, no. 3a le afdeeling (provinciaal blad no. 27j, maken bij deze de ingezetenen in 't bijzonder opmerkzaam op de navolgende wijziging van eenige bepalingen der welten betreflende de personeele belasting, op- genomen in de wet van den 9 April 1869 (Staats blad no. 59). Het bepaalde onder lett. k. van art. 19 der wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4), zooals dat is gewijzigd bij de laatste alinéa van art. 10 der wet van den 24sten April 1843 (Staatsblad no. 15), is vervangen door de volgende bepaling De belasting is niet verschuldigd wegens de eenige vrouwelijke bediende, overigens naar de eerste, derde of vierde klasse belastbaar, in dienst van den belastingplichtige, welke geen andere bedienden houdt en vier of meer eigen of aangehuwde kinde- ren, kindskinderen of pupillen bij zich heeft inwo- nen, die op den lsten Mei des jaars, waarover de belasting loopt, jonger dan eenentwintig jaren zijn. 2) »De twee eerste paragraphen van art. 27 der wet van den 29sten Maart 1833 (Staatsblad no. 4). zijn vervangen door de volgende 1. »Die na den 15den Mei een perceel in gebruik neemt, is voor dit perceel de belasting naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, verschuldigd. 2. »Aan den belastingplichtige, die in den loop des dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijne dienst achter te laten, wordt ontheffing verleend van zijn aanslag naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, indien daarvan door hem, binnen den tijd van eene maand, volgende op die, waarin hij het perceel verliet, tegen bewijs, schriftelijk aangifte is gedaan ten kantore des ontvangers, op een aldaar kosteloos verkrijg- baar biljet. »De ontheffing wordt ook verleend over het driemaandelijksch tijdvak, waarin het perceel werd verlaten, indien de belastingplichtige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander per ceel, waarvan hij belastingplichtige is, in gebruik neemt. Bij overlijden van den belastingplichtige treden zijne erfgenamen in dezelfde rechten en verplich- tingen. »De aangiften, volgens het eerste en derde lid ingediend, worden als gewone bezwaarschriften aangemerkt en behandeld." 3 van gemeld art. 27 moet worden gelezen als volgt 3. »De uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of aanschaffing van belastingvoorwerpen der vier eerste grondslagen, na den I5den Mei, zal, behalve in de gevallen, bij I hierboven vermeld, geen grond geven tôt eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den loop des dienstjaars." Zij, die zich over hunnen aanslag bezwaard ach- ten, zullen hunne bezwaarschriften, gericht aan gedeputeerde staten, desverkiezende kunnen indie- nen door tusschenkomst van den contrôleur der rijksdirecte belastingen, terwijl daarbij, ingevolge art. 1 der wet van den 4den April 1870 (Staats blad no. 60), door hen moet worden overgelegd een duplicaat van hun aanslagbiljet, 't welk tegen beta- ling van 5 cent bij den ontvanger verkrijgbaar is. Hoogezand, den 21 April 1892. Sappemeer, den 20 April 1892. Burgemeesters en Wethouders voornoemd I. A. VAN ROIJEN. T. VENEMA Az. De Secretaris De Wethouder W. AGTERBOS. J. H. NIJHUIS. Burgemeesters en Wethouders der gemeenten Hoogezand en Sappemeer, Gelet op artt. 29 en 30 der wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no 4), betrekkelijk de be lasting op het personeel. Gezien het besluit van den heer Commissaris der Koningin in deze Provincie d.d. 30 Maart 1892, no. 3a, le afdeeling (Provinciaal blad no. 27), houden de bepalingen omtrent de beschrijving der perso neele belasting, dienst 1892/93 Brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen, dat met het bezorgen van de opgemelde beschrij- vingsbiljetten voor de belasting op het personeel voor den dienst 1892/93 een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 9 Mei aanstaande, en dat genoemde biljetten acht dagen daarna zullen worden teruggehaald. Voorts wordt door hen ter kennis van de inge zetenen gebracht dat tôt tegenschatters, in opge- meld art. 29 bedoeld, benoemd zijn te Hoogezand HENDRIK WOLRIG, timmerman te Hoogezand en TONNIS DE GROOT Dz., klerk te Hoogezand. Te Sappemeer HOOITE SMIT, leerlooier te Sappemeer en JACOB ZWIJRS, landbouwer te Sappemeer. r te Hoogezand den 21 April en e a te Sappemeer den 20 April. 1892. Burgemeesters en Wethouders voornoemd: I. A. VAN ROIJEN. T. VENEMA Az. De Secretaris, De Wethouder, W. AGTERBOS. J. H. NIJHUIS. Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat bij besluit van den heer Commissaris der Koningin van den 30 Maart 1892, N 3b, le afdeeling (Pro vinciaal blad no. 28) is bepaald, dat de uitgifte der verklaringen wegens het patentrecht voor het dienst- jaar 1892/93 zal geschieden: A. voor de patentplichtigen, vermeld onder no. 37 tôt 40 van tabel 14 (Slijters in wijnen en sterke dranken, tappers, kroeghouders en koffiehuishouders) te Hoogezand op Maandag den 2 Mei en te Sap pemeer onmiddellijk na den ingang van het dienst- jaar en de wederinzameling van die verklaringen drie dagen daarna; B. voor al de overige patentplichtigen op Maan dag den 9 Mei 1892 en volgende werkdagen, ter wijl de wederinzameling van die verklaringen zal plaats hebben acht dagen na de uitgifte. Voorts brengen zij ter kennis van a. de inlandsche en vreemde kramers, kooplieden of omloopers, bedoeld in de tabellen no. 7 en 8 van de wet op het patent van den 19 Mei 1819 (Staatsblad no. 34), nader gewijzigd bij de wetten van den 16 Juni 1832 (Staatsblad no. 30), en 24 April 1843 (Staatsblad no. 16); b. de debitanten van loterijbriefjes; c. zoodanige handeldrijvende, als kooplieden be- laste personen, welke hunne waren ten verkoop, hetzij in het groot, hetzij in het klein, te water of te lande met zich voeren; d. de eigenaars, vaste huurders of andere vaste gebruikers van binnenschepen, schuiten en vaartui- gen, bedoeld in tabel no. 16, gevoegd bij de wet van den 22 April 1852 (Staatsblad no. 61); dat zij, voor zoover zij na den eersten Mei een der opgenoemde beroepen of bedrijven mochten willen uitoefenen, zich van den eersten tôt den laatsten dier maand, op de gewone zitdagen, in het gemeentehuis ter bekoming van patent moeten aangeven, ten einde na gedane betaling bij den Ontvanger, voor zooverre de wet dit van hen vor- dert, hunne patenten te kunnen bekomen. Voorts worden de belanghebbenden verwittigd: lo. dat ieder, die eene kermis bezoekt, ingevolge 3 van de tabel no. 7, gevoegd bij de bovenge- noemde wet van den 16 Juni 1832, verplicht is, om op iedere plaats, waar hij de kermis bezoekt, een afzonderlijk patentrecht te voldoen, tenzij hij, inlander zijnde, in de gemeente zijner inwoning de rechten volgens §11 dier tabel, voor aile de te bezoeken kermissen of markten, in ééns ten voile verlangt te betalen; 2o. dat ieder, die zijn bedrijf anders dan op kermissen of markten uitoefent, zich in de gemeente zijner woning van patent beboort te voorzien en in sommige gevallen slechts een aanvullingsrecht verschuldigd is; 3o. dat ieder, die zijne goederen in herbergen, bergplaatsen, huizen of andere gebouwen van der- den uitstalt, een afzonderlijk patentrecht verschul digd is voor iedere gemeente, welke hij bezoekt, en aldaar ook telken reize de belasting behoort te voldoen. De slijters, tappers, wijnhuis-, bierhuis-, kroeg- en koffiehuisbouders, vermeld onder no. 37 tôt 40 van tabel XIV der wet van den 21 Mei 1819 (Staatsblad no. 34), worden opmerkzaam gemaakt, dat hun het patent niet mag worden afgegeven, en zij hun bedrijf niet mogen uitoefenen, dan na- dat zij het door hen verschuldigd patentrecht over het laatst afgeloopen dienstjaar ten voile en de helft van hunnen aanslag over het nieuwe dienst jaar hebben betaald. Al de voorschreven patentplichtigen worden ver- der gewaarschuwd, hun beroep niet uit te oefenen, zonder het gezegeld patentblad bij zich te hebben, vermits zij zicb bij gebreke daarvan, blootstellen aan de boete, vastgesteld bij art. 32 van de wet op het patent van den 22 Mei 1819. Aan de opgemelde patentplichtigen wordt kennis gegeven, dat voor de afgifte der patenten zitting zal worden gehouden te Hoogezand op Woensdag den 4den Mei 1892, des voordemiddags van 9 tôt 12 uur en des nademiddags van 3 tôt 6 uur en te Sappemeer op aile werkdagen van 's voormid- dags 10 tôt 's namiddags 2 uur. Zij, die zich over hunnen aanslag bezwaard achten, moeten bij hunne bezwaarschriften, ingevolge art. 1 der wet van 4 April 1870 (Staatsblad no. 60) een duplicaat overleggen van hun aanslagbiljet, tegen betaling van 5 cent bij den Ontvanger ver krijgbaar. Ten einde ter algemeene kennis te komen zal deze op de gewone wijze en plaatsen worden ge- publiceerd en aangeslagen. Hoogezand den 21 April 1892. Sappemeer den 20 April 1892. Burgemeesters en Wethouders voornoemd I. A. VAN ROIJEN. T. VENEMA Az. De Secretaris, De Wethouder, W. AGTERBOS. J. H. NIJHUIS. Toelating tôt de scholen. De Burgemeester der gemeente Sappemeer, brengt bij deze ter kennis van de ouders van kinderen welke vôôr den 1 Mei a.s. den vijfjarigen leeftijd hebben bereikt, dat de bewijzen voor die kinderen, om op genoemden datum tôt de lagere scholen in deze gemeente te kunnen worden toege- laten, van heden af op de Secretarie verkrijgbaar zijn, onder overlegging van geboortebewijzen. Na den 9 Mei worden geene kinderen meer op de scholen toegelaten. Sappemeer den 22 April 1892. De Burgemeester voornoemd T. VENEMA Az. Burgemeesters en Wethouders van Hoogezand en Sappemeer; Burgemeester en Wethouders der gemeente Zuidbroek Gelezen het adres van PH. VAN DER HAK Slager te Zuidbroek om vergunning tôt het oprich- ten van eene SLACHTERIJ, en wel in het perceel, gelegen te Zuidbroek kadastraal bekend gemeente Zuidbroek, sectie E, no. 889; Gezien de artt. 1, 2, sub X en 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95), tôt regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Gelet op het procès-verbaal van het voorgeval- lene op de in art. 7 der vermelde wet bedoelde zitting, gehouden den 15 April 1892; Hebben besloten; aan den verzoeker voornoemd en diens rechtver- krijgenden vergunning te verleenen tôt het oprich ten van eene slachterij met bepaling, dat deze in- richting moet zijn voltooid en in werking gebracht vôôr of op den 15 Juni e.k. en wijders op de na volgende voorwaarden: 1. dat de slachterij zoodanig moet worden in- gericht dat het slachten van vee van den publieken weg niet zichtbaar is. 2. dat het bloed en de afval onmiddellijk na iedere slachting van de slachtplaats worde verwij- derd en geborgen in eenen van steen in sterken tras gemetselden overdekten waterdichten bak van voldoende grootte, uitsluitend voor den afval be- stemd en te plaatsen achter het gebouw volgens aanwijs van den gemeenteopzichter, welke bak boven den beganen grond een hoogte moet hebben van minstens 30 centimeter en niet eerder in ge bruik mag worden gesteld dan nadat hij van wege Burgemeester en Wethouders door den gemeente opzichter is goedgekeurd, en 3. dat gemelde bak minstens om de 14 dagen worde ledig gemaakt. En zal dit besluit in afschrift worden gezonden aan den verzoeker ter beschikking op zijn adres en voorts op de in deze gemeente gebruikelijke wijze worden afgekondigd ter kennisgeving aan het publiek; onder herinnering, dat van deze be- slissing, ingevolge art. 15 der bovenaangehaalde wet, binnen veerfien dagen beroep openstaat bij Zijne Majesteit den Koning, en dat van het instel- len van zoodanig beroep gelijktijdig kennis behoort te worden gegeven aan het bestuur dezer gemeente. Gedaan in het Gemeentehuis te Zuidbroek den 21 April 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd S. TALMA STHEEMAN. De Secretaris, VERVER. EN PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand: ds. Klinkenberg. Hoogezand: Zondag 1 Mei voorm. Doop. Sappemeer: ds. de Jong. Kiel-Windeweer ds. Boon. Westerbroek: ds. Reiners. Slochteren: 's voormiddags ds. Schuiringa. Kolham: 's namiddags ds. Schuiringa Ten Boer: 's voormiddags ds. van Kleffens. Schildwolde: 's namiddags ds. van Kleffens. Overschild ds. Keiser. Doopsgez. Gem. Sappemeer: geen dienst wegens vacature Mid- wolde c. a. Nieuw-Scheemda ds. ten Bruggencate. Doops- bediening. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Schaaphok 's namiddags 2* uur ds. L. H. Dijk, Schildwolde. Zuidbroek Zondagmorgen half 10 ure en des avonds ten 6 ure, prediking door den heer W. Fransen Evangelist. Zuidbroek, Zondagsschool ten 2 ure. SGHOOLNIEUWS. De raad van Ten Boer heeft den 20sten April benoemd tôt onderwijzer aan de 0. L. school te Thesinge den heer P. Dijkhuis te Hornhuizen. Met hem stonden op de voordracht de heeren L. van Dijken te Garmerwolde en E. H. Ebens te Appin- gedam. PRIJSCOURANT VAN EFFECTEN, naar de offidëele uitgave van de Vereenigiug van den ÈffectenhandéL. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 21 Apr. 22Apr. Nederl. Gert. Nat. Schuld 2* dito dito 3 dito Obi. dito 3* Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Co. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande C. v. A. Louisville Nashville G. v. A. Miss. Kansas Tex. G. v. A. N. Y. Lake E. W. Sp.A. Union Pacif. Hoofdl. G. v. A. Canada Southern G. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Crediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 79A 95* 101A 79** 79* 26^ 87* 88* 88^ 88* 63* 98 tV 56* 80* 96 49 55 f* 38* 13 38* 34* 55* 120* 101** 102* 70* 30** 17tV 74* 17 30* 45A 61 113* 104* 103* 118* 157 143* 37 79A 95 101* 79* 79A 25** 88* 87** 63* 98* 55* 79* 48* 55* 37* 12* 38* 55* 120* 101* 102** 71* 31 17* 74* 16* 45* 60* 79* 94** 101A 79* 79* 26 88tV 88* 64* 98* 55* 79* 96* 48* 54* 38* 12* 37* 113* 118* 36* 55* 121 101* 102* 71* 30* 17A 74* 16* 30* 104 103 118* 155 37* Prijs van liet grof Roggenbrood (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 30 cent. GRONINGEN, 22 April 1892. Handel in Granen heden zonder eenige betee- kenis. Schiedam 21 April. Moutwijn 9.Jenever /14.50, Amst. Proef /15.75, Spoeling-Comm. /1.50 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p./21.05-. Dito in Zilver 21.07*, Div. Engelsche per p.St. 11.52*, Eng. Russ. p. p.St. 11.92*, Portug. i. p.St. 12.Fransche 47.55-, Belg. 47.50-, Jiv. Rijksm. 58.70-, Hamb. Russen 1.13*, Russen in Goud R. 1.90-, in Z. R. 1.20-, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.83*, Spaansche in frs. 47.55, Binnenlandsche Piaster 1.98-/Amerik. Goud Dollar 2.45*. Kexikaansche Dollar f -. Amsterd. kort 208.30 g. 208.70 d Antw. -0 Api iRotter(j. kort 20830 g. 208.70 p. Snelpersdruk, Borgksius Zoon, Sappemeer.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6