PARAPLUIES in soortem Te koop voor f 95, MEI BURGERLIJKE STAND. OFFICIEELE PUBLICATIEN. BEÏÏRS VAS AMSTERDAM. Utrecht de aanbesteding plaats van het maken van de grond- en kunstwerken, het uitbreiden en wij- zigen van sporen en wissels, en het verrichten van eenige andere werkzaamheden, ten behoeve van de nitbreiding van het station Groningen. Begroo- ting 401.500. Ingekomen was een înschrijvmgs- biljet van den heer A. Schreuder Jr. te Groningen voor 149.795. Te Kimswerd (Friesland) is eene werkstaking of beter spelstaking geëindigd. Dertig jongelui beslo- ten bij den kastelein niet weer biljart te spelen, wanneer deze de kosten per spel niet van 10 tôt 5 centen verlaagde. Gedurende twee weken hiel- den èn jongelui èn kastelein vol, doch eindelijk gaf de kastelein aan den eisch toe en voor 5 cts is het spel hervat Te Utrecht heeft Woensdagmiddag in een café- restaurant op de Oudegracht een droevig voorval plaats gehad. De Heer Wdie aldaar het middag- maal gebruikte, schijnt bij het eten van biefstuk gestikt te zijn. De ingeroepen geneeskundige hulp van een in de nabijheid wonenden arts mocht met meer baten. Door de politie te Leeuwarden is aan het spoor- weg-station aldaar aangehouden, de zoon van een welgesteld ingezetene, die zich ten nadeele zijner ouders had schuldig gemaakt aan diefstal van een aanzienlijk bedrag aan bankpapier en effecten, en daartoe een ijzeren geldkistje, dat in huis is terug- gevonden, had verbroken. Hij was nog in het bezit van de geheele ontvreemde waarde. Te Steenbergen zijn dezer dagen drie gevaarlijke personen in arrest genomen, die sedert geruimen tijd de omstreken onveilig maakten en zich aan aîlerlei diefstallen overgaven. Een hunner brutaalste daden pleegden zij eenige dagen geleden bij den landbouwer T. H., alwaar zij het varken uit het hok haalden, op het erf slachtten en medenamen. SCHOOEFEEST MABTEÎfSHOEK. De lang gewenschte feestdag was dan eindelijk Woensdag aangebroken, de dag waarophetnieuw schoolgebouw aldaar zou worden ingewijd. Uit t al van woningen wapperde de nationale driekleur. Een prachtige eereboog, waarop t insigne8. - Bloeie het onderwijs, maakte bij de entree naar het schoolgebouw reeds een recht feestelijken indruk en de nieuwe school was zoowel uit als inwendig recht in feestdos door groen, bloemen en kleuren gestoken. Om half twee bevonden zich een ruim 300tal kinderen daar ter plaatse met hunne on- derwijzers, terwijl de burgemeester der gemeente met de wethouders, alsmede vele leden van den raad en de schoolcommissie hunne ingenomenheid met dit feest betoonden door hunne aanwezigheid. Voor dat de optocht begon sprak het hoofd der school, de heer van Timmeren, hoofdzakelijk tôt het ge- meenl ebestuur en de commissie van toezicht eenige woorden die door het hoofd der gemeente den heer van Roiien op waardige wijze werden beantwoord. En nu de optocht door 't dorp. Voor af gegaan door 2 marechausees te paard en een achttal rui- ters gekleed op nette wijze die de eerewacht vorm- den, gevolgd door al de kinderen die onder goede hoede geleid werden door hunne onderwijzers en onderwijzeressen, alsmede door de feestcommissie, duurde die optocht nog al eenigen tijd die meege- maakt werd door talrijke ouders en belangstellenden. Na terugkomst werden de kinderen door tal van ionge dameshanden verzorgd van aîlerlei lekkeie eet- en drinkbare waren welke ze zich goed lieten smaken De kinderen hadden genoegen dat kon men zoo zien, terwijl de gulle zang der kleinen de grooten niet weinig mede tôt vroolykheid stemde, ja zij, die de kleinen hebben zien bewonderen de poppekast van Jan Klaassen, weten er ailes van. Inmiddels werd er een tombola gehouden, die mede een bhjden lach op 't kindergezichtje te voorschijn bracht. Nog 2 nummers restten de kleinen en wel oplating van luchtballons en vuurwerk. Ook deze beide no. gelukten volkomen. Ailes hielp dan ook mede, prachtig weder, geen regen, terwijl de orde door niets is verstoord. Der regelingscommissie bij den optocht kan een woord van dank in dezen met onthouden worden, zoomede der politie, die al net hare er toe heeft bijgebracht om de orde te be- waren en dat was waarlijk niet gering bij zoo n groot publiek. Toen de officieele feesten waren afgeloopen, ver voegde zich een talrijk publiek in 't logement van den heer B. Poppens. Zoowel de zaal als onder de geïmproviseerde warande naast genoemd loge ment gemaakt, was het om zoo uit te drukken propvol, voor een zeer afwisselend programma was gezorgd, de schutterij muziek speelde flink, de heer en mevrouw Culp brachten de lachspieren van het toch al vroolijk gestemd publiek geducht in bewe- ging, door het opvoeren van eenige operettes als de verliefde bakker etc. Ook hunne voordrachten vooral de pohtieke boterboer bevielen uitstekend. Een zeer vroolijke stemming heerschte overal, zooals te Martenshoek gewoonte is. Na afloop werd getoost door den heer van Timmeren, die de feestcommissie en allen die hadden medegewerkt tôt het welslagen van dit feest, bedankte voor hunne moeite en op- offering. Daarna voerden nog de Heeren E. D. Landeweer en G. Buining het woord, welke een woord van hulde brachten aan de dames schenk- sters en aan de leden van Dorcas. De prêt werd gesloten met een zeer geanimeerd Bal; ook in 't logement van den Heer B. van der Huizen te Hoogezand bevond zich een talrijk publiek dat met groote ambitie tôt laat in den avond de komieke voordrachten en operettes der familie Gosschalk aanhoordde. Alida Hensel; Engel Mulder en Gezina Joël. Getrouwd Jan' Wisse de Jong en Geertje Vene- ma; Piter Kotter en Ellegonda Harmanna Dallinga. Overleden: Dina Draaijer, 19 dagen, d. v. Klaas Draaijer en Saartje ten Cate. SLOCHTEREN20—26 April 1892. Geboren Harm, z. v. S. Noordman en G. Werk- man te Schildwolde; Jan, z. v. P. Harrijvan en E. Heidema te Kolham; Roelfina Christina, d. v. H. Leeninga en T. Folkersma te Schildwolde; Lukas Klaas, z v. A. Woltjer en H. Grasdijk te Hark- stede; Hillechien, d. v. S. Woldring en A. Ilooites te Harkstede; Johannes, z. v. T. Doesburg en T. Doornbos te Siddeburen; Jan, z. v. G. Geertsema en G. Brouwer te Siddeburen Gerrit, z. v. G. Klootsema en T. Zwaneveld te Scharmer. Ondertrouwd Harmannus Schierbeek 29 j. van Groningen en Martje Bentum 23 j. van Kolham; Klaas Bruining 27 j. van Westerbroek en Grietje Visser 30 j. van Scharmer; Jan Graaf 25 j. en Jantje Vos 28 j. beide van Kolham; Gerrit Schol- tens 28 j. van Kolham en Trijntje Gras 22 j. van Harksted g. Getrouwd: Harm Mulder 30 j. van Sapperneer en Engeltje Brondijk 27 j. van Schildwolde. Overleden: Antoon Rehwinkel 39 j. man van A. van Dijk te Harkstede; Anna Evenhuis 6 mnd. d. v. B. L. Evenhuis en P. Folkersma te Schild wolde. ZUIDBROEK, 22—29 April 1892. Geboren: Jurrien, z. v. Klaas Klat en Hille chien Vos. Ondertrouwd Hendrik Koning van Noordbroek en Klaassien Brink van Zuidbroek. Getrouwd Jan Engelhard en Anke Groeneveld Jan Ritzema en Geessien Kunst. NOORDBROEK, 19—25 April 1892. Geboren: Thomas, z. v. Berend van der Zwaag en Geertje Koning; Hembe, d. v. Hendrik Zuidema en Jantje Koning; Bouwina, d. v. Tjasse Meijer en Anna Fokkens. Ondertrouwd Derk Lenting en Geertje Wolgen, beide van Noordbroek; Onno Westerhof en Hilje Vos, beide van Noordbroek. Getrouwd Hindrik Brilman, van Nieuwe Schans en Eelje Rietmeijer, van Noordbroek Jan Koning en Grietje Kling, beide van Noordbroek. er tegen de leden Wolthuis, Kruijer, Bruininga en Everts, zoodat het verworpen was. Hierna werd de vergadering gesloten. heeft zijn intrede gedaan als bode van het schoone jaargetijde en ailes jubelt en juicht en levert ons een beeld voor oogen van vroolijkheid en levens- lust. De vogelen laten hun schoonste loflied hooren, de insecten gonzen vroolijk om ons henen, om den honig uit de pas ontsloten bloemen te vergaderen. Hoe schoon is ailes om ons henen, velden, boo- men, tuinen, waar men het oog vestigt is ailes een beeld van reinen levenslust voor rijk en arm, voor mensch en dier. Ailes noodigt ons uit de natuur te genieten, en te hulp te komen door den tuin tôt ons nut en genoegen te bewerken en be- ginnen wij met het voornaamste uit den rnoesluin n.l. de boonen, welke een goed doorwerkten en ge- mesten grond verlangen, en liefst een zonnige voor den wind beschutte plaats. Heeft men de stokken gezet dan worden de boonen evenwijdig van elkaar gelegd, waarbij men de weersgesteldheid in acht neemt, zijnde in den regel de beste tijd tusschen 12 en 20 Mei, hoewel men hier aan geen tijd ver- bonden is, en men prinsesseboonen zelfs tôt den langsten dag kan uitzaaien echter moet men in dit geval op geen ruime opbrengst rekenen, en geen rijpe boonen meer verwachten, verder kan men voort- gaan met het leggen van latere doperwten, capu- cijners en groote boonen, kropsalade; verder zaaie men vroege andijvie, bieten, rammenas en bloem- kool, op een goed doorwerkten en vetten grond, wor- tels en postelein, dit laatste op een warme plaats, wijl het een zeer gevoelig gewas is, verplant krop salade, en komkommers en augurken, zoo men die onder glas uitgezaaid heeft, in welk geval men de planten tegen nachtvorsten moet dekken. Thans is ook de tijd aangebroken dat het on- kruid zich sterk begint te ontwikkelen, en is het van groot belang het zooveel mogelijk te ver- wijderen, want niet alleen dat het den tuin ontsiert maar het onttrekt voor de cultuurplanten te veel voedsel aan den grond, en zal in veel gevallen het gezaaide zoo niet verstikken, dan toch erg bena- deelen en zal het later veel meer moeite kosten het te verwijderen. ISGEZOKDEJl. Tôt dat einde moet en zij zich op bovengemelden dag, des morgens te 64 uur, bij het station Hoo gezandSapperneer bevinden. Sapperneer, den 29 April 1892. De Burgemeester voornoemd T. VENEMA Az. 330e S T A A T S-E O T E R IJ. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR TE HOOGEZAND. Het kantoor is te rekenen van af 1 Mei a.s. geopend op "Werkdagen: van 71 voorm.—Il nam. van 31 nam.—81 nam. op Zon- en Feestdagen: van 7181 voorm. van 121Il nam- (Spoortijd.) Lichting der brievenbussen te Martenshoek en aan het huis van den Heer Egb. Smit. op Werkdagen: 7.25 v.m. 10.15 v.m. 2 n.m. 4.15 n.m. 7.30 n.m. op Zon- en Feestdagen: 7.25 v.m. 11.20 v.m. (Spoortijd.) HOOGEZAND, 21—28 April 1892. Geboren: Christiaan, z. v. Hendrik Meijer en Geertruida Kamphuis; Hendrina Margrietha, d. v Jan Teuben en Elisabeth Steffens; Saartje, d. v Arend Sloots en Auktje Kalk; Jan, z. v. Kornelis Visscher en Fennegien Nieboer; Anjelina, d. v. Berend Vinkes en Grietje Poelstra; Annegme, d. Johannes Kruit en Eggerdina Drenth; Maria Catharina, d. v. Johannes Hinderikus Maagd en Maria Elizabeth Bos. Ondertrouwd: Gerrit Vrieling en Fennecmen Olthof; Bernardus Zwart en Gesina Remkes Klaas Bruining en Grietje Visser; Jan Breurkens en een weinig gebruikte RUTGER ROVER VELO CIPEDE; inkoopprijs 235, bij Gebr. THEDINGA, Westerdiep, Veendam. Openbare vergadering van «le 11 Raad der geint. Sîoordijk, d.d. 17 April. Afwezig de heer Veltman. De Voorz. opent de vergadering, waarna de no tulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde komen daarop achtereenvolgens de volgende zaken 1. Het gemeenteverslag. De voorzitter leest het voornaamste er uit voor, waarna het ter inzage van de leden wordt gelegd. 2. Verpachting van den Stadsweg. De voorzitter deelt mede, dat het grasgewas van den Stads- en van den Woldweg is verpacht samen voor 202, de onderhoudskosten zijn uitbesteed voor 79 samen. Door deze verpachting heeft de gemeente een voordeel van 196. Hiermede is het adres van J. B. Knollema, in de vorige verga dering ingekomen, vervallen. 3. Betaling uit den post van onvoorziene uitgaven. De voorzitter deelt mede, dat hij aangaande de verpachting van het grasgewas van den Stadsweg het rechtkundig advies van Mr. Rutgers van der Loeff heeft ingewonnen, wat 1.80 kost. Verder zijn de reiskosten voor het geven van proefles aan de onder wijzeressen Beijer en Hoog en den onder- wijzer Koning vergoed. Hij stelt voor dit uit den post voor onvoorziene uitgaven te betalen. Con- form besloten. 4. Benoeming van een onderwijzer of eene on derwijzeres aan de school te Ruischerbrug. De voordracht bestaat uit J. Beijer, onderwijzeres te Anjum (Friesland), A. L. Hoog, onderwijzeres te Kielwindeweer en 0. Koning, onderwijzer te Donderen (Drente). Bij de opening der stembriefjes bleek, dat mej. Beijer met 4 van de 6 stemmen was benoemd. Op 0. Koning waren 2 stemmen uitgebracht. De benoemde zal tegen 1 Juni in functie treden, op welken dag aan mej. H. J. Bremer eervol ontslag wordt gegeven. 5. Gratificatie aan Mej. Bremer. De voorzitter stelde voor, aan mej. Bremer, on derwijzeres te Ruischerbrug, eene gratificatie van 25 te geven, als tegemoetkoming voor de extra diensten aan de gemeente bewezen tijdens de ziekte van 't Hoofd der school aldaar. Zonder hoofdelij- ken stemming aangenomen. 6. Adres van T. Koopman te Ten Boer. Ingekomen was een adres van den onderwijzer Koopman, die een paar jaar geleden hier gedurende 5 weken les heeft gegeven en daarvoor nooit eenige belooning heeft ontvangen. De voorzitter stelde voor dit adres te stellen in handen van B. en W. om advies, waartoe conform besloten werd. 7. Verkiezing van een stembureau voor de aan- staande verkiezing. Als zoodanig worden na twee vrije stemmingen benoemd de leden Weender en Everts. 8. Aankoop boomen. De voorzitter stelde voor om eene dertigtal ypen boomen te koopen en deze te plaatsen bij de oprit naar den Middelberterweg. De heer Everts verklaarde zich er tegen wegens de duisternis die boomen veroorzaken. Hierna werd tôt stemming overgegaan. Er voor verklaarden zich de leden Emmelkamp en Weender^ De libérale centrale kiesvereeniging te Appingetlam. Tôt mijne groote verwondering las ik heden in de Prov. Gron. Courant eene advertentie van het Bestuur van bovengenoemde vereeniging, waarin aile vier aftredende leden weder kandidaat zijn ge- steld. Ik, en zeker velen met mij, die vernomen hebben, wat op de vergadering den 9 April j.l. te Appingedam gehouden, gesproken is, hadden ver- wacht, dat voor twee der aftredende leden andere kandidaten zouden zijn gekozen. De kiesvereeniging «HarkstedeScharmerKol ham", die op genoemde vergadering niet vertegen- woordigd was, ontving, op verzoek, van den secr. den Heer J. Westerdijk, een verslag, waaruit bleek, dat er op de Heeren Jansen en Huisman vele aan- merkingen waren gemaakt, en ook van den Heer L. Stel te Tjuchem ontving zij soortgelijk schrijven. Tevens werd gemeld, dat, daar het wenschelijk werd geacht, dat de groote gemeente Slochteren een afgevaardigde der Prov. Staten in haar midden bleef behouden, de keuze zich zou bepalen op den Heer A. Edzes te Schildwolde. Wij, die na het medegedeelde den indruk kregen, dat de Heeren J. en H. bij de a.s. verkiezing geen kans zouden hebben om herkozen te worden, meenden twee kandidaten te moeten voorstellen uit de gemeente Slochteren. En hoewel nu de Heer W. Bakker te Noorddijk eigenlijk even buiten onze gemeente woont, is hij door zijne vele bezittingen in onze gemeente volkomen ingeburgerd, en wij kennen hem bovendien als een zeer geschikt kandidaat voor de Prov. Staten. Ook met de kandidatuur van den Heer A. Edzes kon onze vereeniging zich wel vereenigen. (De aftr. leden de H.H. I olmer Reddingius en Westerdijk werden natuurlijk kan didaat gesteld, daar die Heeren in de verg. den 9 April algemeen werden aanbevolen.) 't Speet ons, vooral, dat we den Heer J. niet konden kiezen. En nu blijkt uit de advertentie, dat aile vier af tredende leden weder door de aangesloten vereeni- gingen kandidaat zijn gesteld. Hoe kan dat? Was de bestrijding van de kandidaten, de H.H. J. en H. niet zoo ernstig gemeend? Maar dan moesten de tegenstanders dit niet hebben gedaan; want daardoor werd verdeeldheid bevorderd. Ik krijg den indruk, dat onze lib. centr. kiesver eeniging een jammerlijk figuur maakt, en dat zij 't vertrouwen en den invloed op de kiezers door zoo'n houding totaa! verliest. En wat hebben de afdeelingen aan het lidmaat- schap van zulk eene vereeniging? De centrale leidt ons nu op een dwaalspoor. Lageland, 27 April 1892. A. BLEEKER. Vierde klasse. Eerste trekking. No. 10603 f 1500. No 7331 400. No. 9746 200. Nos. 5028, 5305, 13949, 17560, 19967, elk 100. Tweede trekking. No. 11151 25,000. No. 1380 5000. Nos. 6747, 10645, 10948 elk 1000. Nos. 8339,15596 elk 400. Nos. 6803, 15303, 20599 elk 200. No. 15045 100. Derde trekking. No. 14121 2000. No. 17550 1500. Nos. 2792, 9651 elk 100. Nos. 439411611 elk 400. No 1116 200. Nos. 6344, 8993, 10845,16345, 17056, 17811 elk 100. Vierde trekking. Nos. 7556, 10402 en 19730 elk 100. PREDIKBEURTEN OP A.S. ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand ds. Rijkens. Doop. Sapperneer iieen dienst. Zondag 8 Mei 's nam. doopsbediening. Westerbroek ds. Homan. Doopsbediening. Kielwindeweer ds. de Jong. Schildwolde: voorm., ds. Zuidema. Doop. Slochteren nam., ds. Zuidema. Doop. Overschild 's avonds 6 uur, ds. Zuidema. Kolham voorm., ds. Keiser. Doop. Ten Boer nam., ds. Keiser. Doop. Doopsgez. Gem. Sapperneer ds. Binnerts. Noordbroek ds. ten Bruggencate. Luth. Gem. Sapperneer ds. Dreesman. Over de openbarmg van Johannes. Evangelisatie. Schaaphok: 's avonds 7 uur ds. H. Bulder van Ten Post. Zuidbroek. Zondagmorgen half 10 ure en des avonds ten 6 ure prediking door den Evangelist W. Fransen. Zondagschool ten 2 ure. SCHUTTERIJ. Oproepiug ter Inschrijving Burgemeester en Wethouders der gemeente Sapperneer, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat tôt de aangifte der inschrijving voor de schutterij in de tweede helft der maand Mei zijn verplicht 1». de ingezetenen, die in het vorige jaar den leeftijd van 24 jaren hebben bereikt en mitsdien zij, die zijn geboren in het jaar 1867 2°. de ingezetenen, die, hoewel in andere ge- meenten voor de schutterij ingeschreven sedert Mei des vorigen jaars alhier zijn komen wonen en geboren zijn in het jaar 1858 tôt en met 1866, waartoe ookbehoo- ren de gepasporteerde militairen, die sedert Mei van 't vorige jaar zich in deze gemeente hebben gevestigd. De inschrijving zal plaats hebben in het gemeen- tehuis op Donderdag, den 19 Mei a.s., des voor- middags te 11 uur. Belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om zich, voorzien van hunne geboorteacte, op tijd en plaats hierboven genoemd, ter inschrijving voor de schutterij aan te geven of, bij ongesteldheid of afwezigheid, te doen aangeven. De aangifte ter inschrijving moet geschieden ook als is men gehuwd of al heeft men redenen om van de dienst te worden vrijgesteld of uitgesloten. Sapperneer, den 29 April 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, T. VENEMA Az. De Wethouder, J. H. NIJHUIS. KERK- en SCHOOLNIEUWS. De godsdienstoefeiiing in de Doopsgez. Hei-k te Sapperneer begint Zondag 1 Mei 10 uur naar de nieuwe tijdregeling. Tôt tijdelijk onderwijzer te Zuidbroek is aange- steld de heer B. Aasman te Stedum en tôt tijdelijk onderwijzeres mej. J. de Boer te Veendam. Door de gemeentebesturen van Midwolda en Nieuwolda en den districts-schoolopziener is opge- maakt de volgende alphabetisch gestelde voordracht voor hoofd der school te Oostwolderpolder J. Bie- winga te Ganzedijk, A. Boer te Middelstum, K. Homan te Sapperneer, H. Kranenborg te Wester- lee, B. E. Lentz. te Groningen, P. A. van Reusel te Nieuwe-Schans, J. Wiegman te Oude-Pekela. PRIJSCOURANT VAN EFFECTEN, naar de officieele uitgave van de Vereeniging van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. p Nederl. Gert. Nat. Schuld 2| dito dito 3 dito Obi. dito 3| Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Go. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande G. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. C. v. A. N. Y. LakeE. W.Sp.A. Union Pacif. Hoofdl. G. v. A. Canada Southern C. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Crediet 3 Oostmr. Staatsleeningl860 5 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 79« 95 1014 79A 944 101 1 79A 79A 791 791 264 264 88 89 884 881 64 98 tV 89 881 63H 984 554 80A 961 474 55A 80 961 48 551 381 124 371 37 13 374 341 55 A 551 121A 1011 1021 72A 1211 1011 1024 72 301 17A 74a 16A 30 44A 601 304 171 74A 1514 291 43A 1131 1041 1034 119 155 1434 37 1 105 1 1 155 1 371 794 941 794 79 26H 881 89 881 64 98| 561 794 551 371 124 55^ 724 301 171 741 15 H 291 43A 1541 36 INLIJVING BIJ DE MILITIE. De Burgemeester der gemeente Sapperneer maakt bij deze bekend dat de lotelingen dezer ge meente, die dit jaar een dienstplichtig nummer hebben getrokken, zullen worden ingelijfd op Woensdag den 11 Mei 1892, om het even, of zij bij de land- of zeemilitie worden ingelijfd. Prijs van bet grof Roggenbrood, (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 35 cent. GRONINGEN, 29 April 1892. Aanvoer van Granen zonder beteekenis, prijzen onveranderd. Schiedam 28 April. Moutwijn 9.25, Jenever /14.75, Amst. Proef /16.—Spoeling-Comm. /I.— Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.05-. Dito in Zilver 21.071, Div. Engelsche per p.St. f 11.521, Eng. Russ. p. p.St. f 11.921, Portug. 1. p.St. f 12.Fransche 47.60-, Belg. 47.50-, hv. Riiksm. 58.70-, Hamb. Russen 1.131, Russen in Goud R. 1.90-, in Z. R. 1.20-, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.821, Spaansche in frs. 47.60, Binnenlandsche Piaster f Amerik. Goud Dollar 2.45-. Mexikaansche Dollar -• Amsterd. kort 208.35 g. 208.75 p. Antw. 27 April. Rotterd. kort 208.35 g. 208.75 p. Snelpersdruk. Borgesius Zoon. Sapperneer.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6