Hoofdelijke omslag. BEÏÏRS VAN AMSTERDAM, gemeente, die dit jaar een dienstplichtig nurnmer hebben getrokken, zullen worden ingelijfd op Woens- dag den 11 Mei 1892, onverschillig of zij bij de land- of zeemilitie worden ingelijfd. Tôt dat einde moeten zij zich op bovengemelden dag, des morgens te 6 uur in het gemeentehuis te Hoogezand bevinden. Hoogezand, den 30 April 1892. De Burgemeester I. A. VAN ROIJEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand, Gelet op art. 264 der gemeentewet, gewijzigd bij art. 1 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad no. 102) Brengen ter openbare kennis, dat het door Ge- deputeerde Staten dezer provincie bij hun besluit van den 29 April 1892, no. 50, (2e afd.) goedge- keurd primitief kohier van den hoofdelijken omslag dezer gemeente, over het dienstjaar 1892, gedu- rende vijf maanden, en wel van af den 9en Mei 1892 in afschrift op de secretarie ter lezing is ne- dergelegd en dat ieder aangeslagene binnen drie maanden na de uitreiking van zijn aanslagbiljet bij den Raad bezwaren tegen zijn aanslag kan inbren- gen, bij verzoekschrift op ongezegeld papier. Hoogezand den 6 Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris, W. AGTERBOS. 8CH1ITT E R IJ. Oproepiug ter inscliruviiig. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat tôt de aangifte ter inschrijving voor de schutterij in de tweede helft der maand Mei zijn verplicht: lo. de ingezetenen, die in het vorige jaar den leeftijd van 24 jaren hebben bereikt en mitsdien zij, die geboren zijn in het jaar 1867; 2°. de ingezetenen, die, hoewel in andere ge- meenten voor de schutterij ingeschreven, sedert Mei des vorigen jaars alhier zijn ko- men wonen en geboren zijn in het jaar 1858 tôt en met 1866, waartoe ook behooren de gepasporteerde militairen, die sedert Mei van 't vorige jaar zich in deze gemeente hebben gevestigd. De inschrijving zal plaats hebben in het gemeen tehuis op Dinsdag en Woensdag, den 24 en 25 Mei 1892, des voordemiddags van 9 tôt 12 uur, en des nademiddags van 3 tôt 6 uur. Belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om zich, voorzien van hunne geboorteakte, op tijd en plaats hierboven genoemd, ter inschrij ving voor de schutterij aan te geven of, bij ongesteldheid of afwezigheid, te doen aangeven. De aangifte ter inschrijving moet geschieden ook al is men gehuwd of al heeft men redenen om van den dienst te worden vrijgesteld of uitgesloten. Hoogezand, den 4 Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, I. A. VAN ROUEN. De Secretaris, W. AGTERBOS. PRIJSCOURANT VAN EFFEGTEN naar de officiëele uit {/ave van de Vereeniging van den Èffectenhandel. staatsfondsen; Pct. Nederl. Gert. Nat. S'chuld 2} dito dxto 3 dito Obi. dito 3} Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1380 v.G.R.1254 bij R/otschild 1889 4 1883-90 Hope Go. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 s in goud Leen. 1883 6 J&panje. Perpetueele schuldl881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande G. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. G. v. A. N. Y. Lake E. W. Sp. A. Union Pacif. Hoofdl. C. v. A. Canada Southern G. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Crediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 Prijs van liet grof Roggenbrood (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 35 cent. GRONINGEN, 6 Mei 1892. Probsteier Haver 2} cts., beide soorten Zwarte Haver 5 cts. lager. Overige artikelen zonder ver- andering. ScfflEDAM, 5 Mei. Moutwijn 9.50, Jenever /15.Amst. Proef /16.25, Spoeling-Comm. /1.10 ■^'•zen van Coupons. Oostenr. in p. 21.07}- E. D/tiver 21.10-, Div. Engelsche per p.St- ;Eng. Russ. p. p.St. 11.92}, Portug al 3.Fransche 47.55-, Belg. 47.50-, PrOVl 58.65-, Hamb. Russen 1.13}, ioud R. 1.90-, in Z. R. 1.25-, prima Poolsche p. Z. R. 1.83}, F. BRU', frs. 47.55, Binnenlandsche Piaster J." B. Tlrik- G°U(i Dollar 2.45-. Mexikaansche n»?Amsterd. kort 208.40 g. 208.75 p. iU Rotterd. kort 208.40 g. 208.75 p. V. K. 5 Mei 6 Mei. 79} 79} 79} 94A 94} 94A 101A 101A 101 80 79} 79} 79} 79 78}} 26} 26} 26} 89 89} 89 891 89} 89} 89A 88} 64} 64} 64} 98A 98} 98} 57 56} 80} 80} 80 96} 97 48} 48} 54} 55 55} 38} 38} 38} 12} 12} 12} 38} 38} 34 55} 55} 55}} 122} 122} 122} 101}} 102} 102 102}} 102} 103 73}} 73} 73} 30A 30}} 30} 17} 17 A 17} 74} 74} 15 H 16 15} 29A 29A 43} 43} 60 60 113} 113} 113} 105 106 103} 99} 118} 118} 118} 155} 143} 36A 36} 36 PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand: ds. Reiners. Sappemeer: g een dienst. Westerbroek: ds. Gerritsen. Kiel-Windeweer ds. Rlinkenberg. Slochteren voorm. ds. Bange. Kolham nam. ds. Bange. Tenboer voorm.: ds. Schuiringa. Schildwolde nam. ds. Schuiringa. Overschiid: ds. van Kleffens. Doopsgez. Gem. Sappemeer: geen dienst. Nieuw-Scheemda ds. Ten Bruggencate. Avond- maal, aanvangende te half tien ure. Luth. Kerk. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Schaaphok: Zondagavond zeven uur ds. G. v. Halsema van Siddeburen. Zuidbroek. Zondagmorgen half 10 en des avonds 6 uur Evangelieverkondiging door den heer W. Fransen. Ten 2 uur Zondagschool. Vergadering van het Hoofdbestuur van het wa- terschap Duurswold op Maandag den 2 Mei 1892, 's namiddags 3 uur in het Hoogehuis te Slochteren. Tegenwoordig aile leden. 1. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2. De voorzitter deelt mede le, dat de verhu- ring van het grasgewas gehouden te Slochteren en Siddeburen in April j.l. heeft opgebracht 300. Voor kennisgeving aangenomen. 2. dat enkele posten der begrooting, dienst 189}, niet voldoende zijn, om daaruit de betaling te kun- nen voldoen en stelt voor -over te gaan tôt wijzi- ging der gemelde begrooting. Waartoe wordt besloten. 3. De voorzitter stelt voor publiek te verpach- ten het recht om te mogen visschen in de wateren van het waterschap. De heer Jansen: Hoe gaat de verpachting. Voorzitter Bij opbod. De heer Jansen: Mij dunkt het was beter bij inschrijving, dan bracht het meer op. Voorzitter: Ik geloof het niet, verleden jaar is het Schiltmeer verpacht voor 109, en nu heeft Freerk Dijkstra te Laskwerd er al weder 100 voor geboden, doch ik ben er voor publiek te ver- pachten. De heer Jansen 'k Wist niet, dat het zooveel op bracht en kan mij wel met het voorstel van den voorzitter vereenigen. Waartoe wordt besloten. 4. De voorzitter stelt voor publiek aan te besteden het zuiveren der kanalen van aile plantgewassen en hindernissen. De heer Rumpff De heer Jansen heeft denke- lijk geen bezwaar dat de wallen in het Kanaal (vroeger Meedhuizermeer) goed glad worden gemaakt. De heer Jansen Laten ze, riiaar zoo ver ruiden als ze kunnen. De heer Rumpff De afstrooming wordt er beter door. De lie© Jansen Ik zie er geen kans toe om de wallen glad te krijgen ofschoon het beter voor de afstrooming is. Ook het Holemaar moet beter worden geschoond. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten het zuiveren der kanalen publiek aan te besteden. 5. Alsnu deelt de voorzitter mede, dat le op het eenjarig onderhoud der waterschaps- werken was ingeschreven, door: J. van Buuren te Delfzijl voor 2094; J. Hem- mes te Farmsum voor 2087 H. A. Edeler Hzn. te Siddeburen voor 1799, en J. Rietema te Delfzijl voor 1788. 2e. Op het schilderen der waterschapswerken door J. Zandstra te Harkstede voor 514 H. Drijf- hamer te Appingedam voor 474; S. Kruijer te Farmsum voor 498, en L. Faber te Woltersum voor 460 en stelt voor de werken aan de laagste inschrijvers te gunnen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 6. Hierna wordt overgegaan tôt de opmaking der suppletoire leggers van de schouwbare objecten van het 2e en 4e onderdeel en wordt op voorstel des voorzitters besloten ze van en met den 18en tôt en met den 31 Mei e.k. ter inzage van de inge- landen te leggen. 7. De voorzitter stelt voor, om van af heden tôt 1 September e.k. op 1.60 Meter beneden peil af te stroomen. Waartoe wordt besloten. De heer Wicherts De dijk van het Slochterdiep moet worden verhoogd. Wordt besloten den heer Wicherts te machtigen dit werk te laten doen. De heer Geertsema Ook de dijk van het Af- wateringskanaal vàn af den Slochtermeenteweg tôt aan het Slochterdiep moet worden verhoogd. De voorzitter stelt voor gecommitteerden te machtigen de dijken in overleg met den opzichter te laten herstellen. Waartoe wordt besloten. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergade ring gesloten. VERGADERING der Landbouw-vereeniging Borgercompagnie, Tripscompagnie en Kleine- meer, gehouden Donderdag j.l. in de herberg de Jagt te Kleinemeer, tegenwoordig 14 leden. Na opening der vergadering en goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan a. van de An- nalyse der Ghilisalpeter geleverd door den heer C. G. Smith te Sappemeer welke een gehalte had van 16 dus meer dan voldoende, b. missive der firma Thompson Go. te Assen, aanradende om de var- kens niet met mais te voederen, daar kunnen ze niet tegen. Zij koopen die varkens niet tegen de hoogste koers doordien het spek niet deugt, voor kennisgeving aangenomen, c. missive overlijden van den heer W. A. Scholten, besloten met een brief van rouwbeklag te beantwoorden, d. werd als lid der vereeniging met algem. stemmen aangenomen de heer Joh. W. Berg. Na eenigen tijd te hebben gepauseerd kwam on- derstaande agenda ter tafel waar langen tijd over werd gediscussieerd. ALGEMEENE VERGADERING van den Veenkolonialen Landbouw- bond, op Woensdag den 18 Mei 1893, des Tooriniddags te 11 uur, bij R. W. Paninan te WilderTank. Agenda 1. Opening van den Voorzitter. 2. Notulen, 3. Rekening van den Penningmeester. 4. Begrooting van 1892'93. 5. Vraagpunten a. Van de afd. HarkstedeScharmer: Hoe kan men den waterafvoer van de Veen- koloniën verbeteren In te leiden door den heer H. Beerta. b. Van de afd. OmmelanderwijkZuidwending Zou het niet wenschelijk zijn om van bonds- wege eene veeverzekering op te richten c. Van de afd. Borgercompagnie Zou 't niet wenschelijk zijn, dat handelaren in landbouwartikelen zich schriftelijk door koop en verkoop verbinden tegenover land- bouwers, ten einde bij niet tijdige ontvangst of 't in gebreke blijven, de gekochte waar te ontvangen, betere maatregelen te kunnen nemen en des noods de leden van den Bond voor nalatige kooplieden te waarschuwen door middel van een landbouwblad In te leiden door den heer B. ter Borg. d. Van de afd. Stadskanaal Zou het niet wenschelijk zijn, dat de arti kelen van de voorschriften, handelende over het trekken en verzenden van monsters, gewijzigd worden? e. Van de afd. Borger-, Tripscompagnie, Klei nemeer Kan men door kruising van verschillende variëteiten, door sorteering of uitzoeken de graanopbrengst verhoogen In te leiden door den heer G. Veenhuizen. f. Van het Hoofdbestuur Op welke wijze kan men het oprichten eener onderlinge brandwaarborg-maatschap- pij in de Veenkoloniën bevorderen (Dit vraagpunt is aangehouden op de vorige alge meene vergadering en zal worden ingeleid door den secretaris van 't Hoofdbestuur.) De voorzitter deelt mede dat de heer A. G. Mulder en ZEd. ingevolge in de vorige verg. hun opgedragene taak om de te Groningen te houden verg. ter oprichting van eenen coopérât, bond heden hadden voldaan. 20 corporatien waren tegenwoordig. Het reglem. werd eenigszinds gewijzigd en voor- loopig vastgesteld, terwijl het in een in December a.s. te houden vergadering definitief zal worden vastgesteld. (Wij zijn verzocht die statuten op te nemen, waarmede hier beneden een begin wordt gemaakt.) De heer A. G. Mulder, als lid van het Hoofd bestuur van den Veenkolonialen Landbouwbond, moetende aftreden en zich niet herkiesbaar stel- lende, werd in zijne plaats benoemd de heer C. Star Nauta, die zich de keuze liet welgevallen. De heer Leenderts vroeg nog eenige inlichtin- gen, betreffende het règlement tôt coôperatieve aan- koop, welke hem door den voorzitter en secretaris welwillend werden verstrekt. De heeren Geling en Leenderts oordeelden weder een stierenkeuring te moeten houden en wel om een prijs van minstens 50. Hieromtrent waren verschillende gevoelens en na vele discussiën werd besloten niet meer dan 25 uit te looven. Tôt leden der commissie werden benoemd de heeren C. G. Smith, C. G. Boer en G. R. Smith, waarna de verg. gesloten werd. o STATUTEN der coôperatieTe a»n- en Terkoop-Tereeniging voorLaud- bouwartikelen, gevestigd te (met beperkt b.aofdelijke aausprakelij klieid.) I. Doel. Art. 1. Het doel der vereeniging is, om bij vooikeur^Oor tussohenkomst van den coô- peratieven bond van aan- en verkoop-vereenigingen voor landbouwartikelen, gevestigd te Groningen, zich te belasten met 1. den gemeenschappelijken aankoop van land- bouw-benoodigdheden 2. den gemeenschappelijken verkoop van land- bouw-producten. II. Toe- en uittreding van leden. Art. 2. Alleen meerderjarige ingezetenen van de gemeen te(n)kunnen lid worden der vereeniging. Het bestuur beslist over de al- of niet-toelating doch in geval van niet-toelating heeft de afgewe- zene recht van beroep op de eerstvolgende verga dering. Het lidmaatschap wordt alleen verkregen door een gedagteekende onderteekening van het daarvoor op het kantoor der vereeniging voorhanden register of door eene notariëele acte in afschrift aan bedoeld register gehecht. Deze onderteekening heeft niet plaats dan nadat het aandeel, bedoeld in art. 29, is gestort. Zij, die om eene der redenen, in art. 3 sub 6 genoemd, het lidmaatschap hebben verloren, kun nen niet dan met goedkeuring der algemeene ver gadering op nieuw als lid worden aangenomen. Leden, buiten de gemeente wonende, worden geacht domicilie gekozen te heb ben ten kantore der vereeniging. Art. 3. Het lidmaatschap eindigt door: 1. opzegging vôôr het einde van het dienstjaar met inachtneming van de formaliteiten en den ter- mijn, voorgeschreven bij art. 4 dezer statuten; 2. onder curateele stelling, het faillissement of den staat van kennelijk onvermogen; 3. den dood 4. vestiging buiten het bij art. 2 omschreven gebied der vereeniging; 5. gerechtelijke veroordeeling wegens het niet tijdig nakomen der geldelijke verplichtingen 6. ontzetting bij besluit der algemeene verga dering 7. overdracht van het lidmaatschap overeen- komstig de bepaling van het tweede lid van art. 5. Art. 4. Wie zes maanden vôôr het einde van het dienstjaar voor zijn lidmaatschap bedankt, houdt op lid te zijn bij het begin van het nieuwe dienst jaar, wie zijn lidmaatschap later opzegt, blijft nog lid gedurende het geheele volgende dienstjaar. De opzegging van het lidmaatschap wordt ten aanzien van de leden tegenover derden alleen be- wezen door de inschrijving eener daartoe strekken- de verklaring op den kant van het in art. 11 der wet tôt regeling der coôperatieve vereenigingen van 17 Nov. 1876 bedoelde register, naast den naam van het uittredend lid, of door eene notariëele acte in afschrift aan dat register gehecht. De in schrijving wordt gedagteekend en door het uittre dend lid en het bestuur onderteekend. Art. 5. Het lidmaatschap is persoonlijk. Bij overlijden van een lid kan een der erfgenamen of rechtverkrijgenden in zijne plaats treden, mits onder goedkeuring van het bestuur en onder over- neming van aile verplichtingen van den overledene. Een lid kan ten allen tijde zijne inbrengst bij schriftelijk contract aan een ander overdragen en hierdoor zelf als lid uittreden, zonder afrekening met de vereeniging, wanneer de rechtverkrijgende in zijne plaats lid wordt, al zijne verplichtingen overneemt en het bestuur zijne toestemming verleent. Art. 6. Een uittredend lid en hetzelfde geldt voor de erfgenamen van een overleden lid heeft aanspraak op terugbetaling van zijne bij art. 29 nader omschreven inbrengst. De uitbetaling kan gevorderd worden zes maanden na de goedkeuring der balans van het dienstjaar, waarin, of bij het einde waarvan men heeft opgehouden lid te zijn. Heeft tengevolge dier balans nog eene afschrijving plaats, dan wordt slechts uitgekeerd, wat na die afschrijving overblijflt. Op het reservefonds en het overige vermogen der vereeniging hebben uittredende leden en de erfgenamen van overleden leden geen aanspraak. III. Rechten en plichten der leden. Art. 7. Elk lid der vereeniging heeft het recht 1. deel te nemen aan de algemeene vergadering en aan de daar plaats hebbende besprekingen, stemmingen en verkiezingen 1y—il"m 2. overeenkomstig de desbetreffende bepalingen gebruik te maken van de inrichtingen der vereeni ging, inzonderheid de tijdige uitvoering zijner be- stellingen te verlangen; 3. volgens de bepalingen dezer statuten te deelen in de winst der vereeniging. Art. 8. Elk lid der vereeniging is verplicht 1. zich te onderwerpen aan de bepalingen dezer statuten en aan het op grond daarvan te ontwer- pen huishoudelijk règlement; 2. niet te handelen in strijd met de besluiten der vereeniging en hare belangen; 3. volgens de bepalingen van art.. 29 één of meer aandeelen te nemen; 4. bij de toetreding een aan het reservefonds vervallend entrée te betalen, waarvan het bedrag door de algemeene vergadering wordt bepaald 5. zich voor de verbindtenissen der vereeniging aansprakelijk te slellen overeenkomstig de bepa lingen van het volgende artikel. Art. 9. Indien bij gerechtelijk of buiten gerech telijke vereffening van den boedel der vereeniging blijkt, dat hare bezittingen, met inbegrip van de inbrengsten en het reservefonds ontoereikend zijn om aan al hare verbintenissen te voldoen, zijn zij, die bij de ontbinding nog leden waren, of in het jaar daaraan voorafgaande, zijn uitgetreden, ver plicht tôt dekking van het tekort, en wel naar ver- houding van het aantal aandeelen, door elk lid ge- nomen, met dien verstande, dat de leden ook ge- gezamenlijk voor elks aandeel in den aanslag borg blijven. De aansprakelijke leden zijn gehouden tôt onmid- dellijke betaling van hun aandeel in den omslag, vermeerderd met vijftig ten honderd, of zooveel minder als de vereffenaar of curator voldoende acht tôt voorloopige dekking van een naderen omslag voor de kosten van invordering en voor het aandeel van hen, die in gebreke mochten blijven aan hunne verplichtingen te voldoen. In geen geval echter strekt de persoonlijke aan- sprakelijkheid voor eenig lid zich verder uit dan tôt een bedrag van 50 gulden voor elk aandeel, dat hij heeft genomen. IV. Orqanen der Vereeniging. Art. 10. De organen der vereeniging zijn 1. het bestuur 2. de boekhouder 3. de algemeene vergadering. Bestuur. Art. 11. Het bestuur bestaat uit ten hoogste vijf leden, namelijk een voorzitter, een vice-voorzitter, een secretaris, een vice-secretaris en een bijzitter. De bestuurders worden op de algemeene verga dering uit r uoer de leden gekozen voor den tijd van vier J ^ren. Aile twee jaren treden afwisselend éën, twee of drie leden af, volgens een daarvan op te maken rooster. De aftredenden zijn terstond herkiesbaar. Bij buitengewone vacatures treedt het nieuwbe- noemde lid af op het tijdstip, dat zijn voorganger had moeten aftreden. De leden van het bestuur oefenen hunne betrek- king uit als onbezoldigde eerepost. Zij hebben alleen aanspraak op vergoeding van hunne nood- zakelijke onkosten. Hun last is ten aile tijde herroepelijk. Art. 12. Het bestuur vertegenwoordigt de ver eeniging in en buiten rechten. Na het einde van het boekjaar doet het bestuur onder overlegging van de noodige bescheiden, volledige rekening en ver- antwoording van het gehouden beheer, overeen komstig de bepalingen van art. 32 en volgende. Art. 13. De bestuurders zijn, zoowel te zamen als ieder afzonderlijk, aan de vereeniging verant- woordelijk voor de niet nakoming der statuten en de besluiten der algemeene vergadering. Deze verantwoordelijkheid strekt zich niet uit tôt de verliezen, die de vereeniging mocht lijden, doordat een of meer der schuldenaars niet in staat zijn te betalen. Art. 14. In het kantoor der vereeniging wordt een door den kantonrechter vooraf gekantteekend en gewaarmerkt ongezegeld register gehouden, be- helzende 1. de statuten der vereeniging; 2. eene voldoende aanwijzing van naam en woonplaats der leden en der bestuurders; 3. het tijdstip van toetreding tôt en van uit treding of ontzetting uit het lidmaatschap der ver eeniging 4. het bedrag der door ieder lid gestorte en aan hem terugbetaalde gelden. Voor het dagelijks nauwkeurig bij houden van dit register, dat gedurende de kantooruren, welke in een of meer dagbladen zullen worden gepubli- ceerd, voor ieder ter inzage ligt, zijn de bestuurders aan de leden persoonlijk verantwoordelijk, onver- minderd hunne strafrechtelijke verantwoordelijkheid volgens art. 22 der wet tôt regeling der coôpera tieve vereenigingen van 17 Nov. 1876. Art. 15. De voorzitter en de secretaris teekenen, voor en namens de vereeniging, behalve in de gevallen, waarvoor op dien regel in de statuten uitdrukkelijk uitzondering is toegelaten. Art. 16. Het bestuur treedt zelfstandig voor de belangen der vereeniging op, voor zoover zijne macht niet door bepalingen in de statuten of door instructiën en andere besluiten, door de algemeene vergadering vastgesteld, is beperkt. Het bestuur zorgt met den boekhouder voor den geregelden loop der zaken, dat de papieren en boeken der vereeniging goed worden bewaard en dat het boek- houden nauwkeurig worde gevoerd. Art. 17. Het bestuur kan de boeten, die het heeft moeten betalen, wegens veroordeeling uit hoofde van niet voldoening aan de voorschriften der wet, niet op de vereeniging verhalen. Boekhouder. Art. 18. De boekhouder is belast met de administratieve werkzaamheden der ver eeniging, volgens eene door het bestuur vastgestelde instructie. Hij wordt door de algemeene vergadering voor onbepaalden tijd gekozen. Hij kan door het bestuur te allen tijde worden geschorst, over zijn ontslag beslist alsdan binnen 30 dagen de algemeene vergadering. Art. 19. De boekhouder mag geen lid zijn van het bestuur, op wiens verlangen hij echter de vergadering daarvan bijwoont met eene raadge- vende stem. Hij is aan het bestuur verantwoordelijk voor de bewaring der gelden der vereeniging en voor eene nauwkeurige administratie. Daarvoor heeft hij eene door de algemeene vergadering goedgekeurde za- kelijke of persoonlijke zekerheid te stellen tôt een door die vergadering te bepalen bedrag. Hij geniet eene door de algemeene vergadering te bepalen bezoldiging. Algemeene vergadering. Art. 20. De leden oefenen hunne rechten uit in de algemeene ver gadering. Ieder lid heeft eene stem, die aan geen ander kan worden overgedragen. Een lid, dat bij een besluit der algemeene ver gadering afzonderlijk is betrokken, heeft in dat geval geen stemrecht. (Wordt vervolgd). Snelpersdruk. Borgesius Zoon.Sappemeer.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6