BEZOEK OFFICIEELE PUBLICATIEN. van H.H. M.M. de Koninginnen. Openbare Kennisgeving. ..Staatscommissie van Arbeids-Enquète. BEURS VAI AMSTERDAM. Poortman Jan, z. v. Aalf Steen en Seeske Smits Barteld, z. v. Jan Klunder en Iiiena Smith We- meltje, d. v. Jan Koops en Geertruida Doornbuscli Anna Elizabet, d. v. Johannes Lambertus Kroon en Margrietha Woestman Reina, d. v. Geuchien VVyn- gaard en Trientje Bootsman Derkje, d. v. Lamko Waalkens en Gielje Okkens. Ondertrouwd Evert Tor en Alberdma Swar- berg Nicolaas Harmannus Remkes en Leentje Landkroon Hendrik Dijkhuis en Jannetta Jacoba Tulp Garmt Postema en Aaltje Rollema vvilko Peper en Aaltje Broekema; Berend Duursema en Albertje de Groot. Getrouwd Bernardus Zwart en Gesma Remkes. Overleden Annechien Piest, 19 jaren, ehevrouw van Arend de Groot Jeltje Taekema, 8 dagen, dochter van Hendrik Taekema en Jeltje Hempemus Abraham Smittenberg, 1 jaar, zoon van Willem Smittenberg en Wilhelmina Schrôder. SLOGHTEREN, 4—10 Mei 1892. Geboren Ebe, z. v. H. Kortholt en G. Boven huis te Scharmer; Tomas, z. v. E. Emmelkamp en E. Veentier te Siddeburen; Johannes, z. v. W. v. d. Deen en W. Kruit te Schildwolde; Martje, d. v. P. ten Have en L. Battjes te Siddeburen Jantie d. v. H. Wieringa en E. Kok te Siddeburen Klaas z. v. J. Wolt en G. Perdok te Schildwolde Jacob' Johannes, z. v. M. Mossel en T. Dekker te Schildwolde; Hinderikus Pieter, z. v. H. Staal en N. Offeringa te Siddeburen. OndertrouwdHeike Schipper 47 j. van Gar- relsweer en Elizabeth Medenma 34 j. van Schild wolde; Folgert Kostwinder 24 j. van Slochteren en Freerkkie Rozema 20 j. van Kolham; Harm Wollinga 23 j. van Garrelsweer en Geessien lam- meling 29 j. van Slochteren; Jan Wolgen *2 J van Schildwolde en Martje Perdok 31 j. van Schild wolde; Aeilt Hulsebos 33 j. van Hoogezand en Martje Oost 26 j. van Slochteren; Hindnk Spieker 24 j. van Schildwolde en Renske Kolkema 21 J. van Siddeburen. Getrouwd Harm Schepel 57 j. van Siddeburen en Lulgert Reerds 53 j. van 't Waar; Klaas Brui- ning 27 j. van Westerbroek en Grietje Visser 30 j. van Scharmer. Overleden: Andries Tidde 3 maand z. v. B. Mulders en A. Westing te Slochteren. Levenl. Aangeg. Z. v. B. Schutter en H. Wold- huis te Hélium. ZUIDBROEK 6—13 Mei. Geboren Christina Henderika, d. v. Arend Bos en Grietje Muntendam. Ondertrouwd Jan Meedendorp 24 j. en Geertje Straat, 23 j. Overleden Haike Doddema 67 wed. Ilin- drik Moesker Albert Groenewoud. 50 j„ man van Tjaaktje Bos. NOORDBROEK, 3—9 Mei. Geboren: Antje, d. v. Enke van der Veen; Reint, z. v. Tjakko Reints Huisman en Frouwina Veendorp. Ondertrouwd: Pieter van der Veen en Gezina Buurke beide van Noordbroek. MUNTENDAM, 2—9 Mei. Geboren Catharina Gijsberthina, d. v. Berend Schrage en Geessien Hovinga Derk, z. v. Sander Gernaat en Klaassien Wind. Ondertrouwd Eme Luttje, 26 j. en Kornelisje Harmina Duit, 23 j., beide te Muntendam Getrouwd Jan Bakker en Dijtje Flik, beide van Muntendam; Georg Springer, van Zuidbroek en Marchien Hut, van Muntendam. Overleden Elke Terpstra, 82 j., weduwe van Jakob Vis. ZUIDLAREN, 1—30 April 1892. Geboren: Roelof, z. v. Albert Hoving en Roe- lina Sladman te Zuidlaren Annechien, d. v. Lukas Venema en Annechien Venema te Zuidlaren Rika, d. v. Drieuwes Huisman en Maria Dorette Rômer te Zuidlaren. Getrouwd: Jan Vos, oud 33 jaar te Voorst en Anna Oudman oud 22 jaren te Zuidlaren Jan Wieringa oud 26 jaar en Anna Sophia Ilillegina de Boer oud 20 jaar beide te Zuidlaren Gerhard Haaijer oud 25 jaar en Baûkje Minzes Zwerver oud 25 jaar beide te Zuidlaarderveen; Jan Boer oud 23 jaar en Roelof je Nijveen oud 22 jaar beide te Zuidlaren. Overleden: Hinderkien Klinkhamer oud 39 jaar, vrouw van Jan Komdeur te Zuidlaren. Levenl. Aangeg.: Een kind van 't vrouwelijk geslacht van Jan Komdeur en Hinderkien Klinkha mer te Zuidlaren. ANLOO, "1—30 April. Geboren Lammechien, d. v. H. Hadderingh en T. H. Geerts te Eext Hillegina, d. v. L. J. Kah en M. Pranger te Eext Hinderikus, z. v. A. Schui- ling en K. Adolfs te Annen Martinus, z. v. A. Kors en J. Boelens te Annen Hinderkien, d. v. P. Struik en H. Boer te Annen Aaltien, d. v. J. de Jonge en H. Hindriks te Eext Gezinus, z. v. J. Mennega en G. Essing te Annen; Albert, z. v. H. Kors en M. Klinkhamer te Annen; Jakob, z. v. W. Steenge en J. Korzaan te Annerv.kanaal. Ondertrouwd Gerriet Essing oud 36 j. te Anloo en Grietje Braams oud 42 j. te Gasselte. Overleden: Hillechien Hamming echtgen. van Lambert Rademaker, oud 32 j., te Annen;Beiend Schuiling oud 58 j., (overleden te Annen) Roelof Mensinga wedn. van Lammechien Meijenng, oud 83 j. te Anloo Jantiena Meijering, oud 1 mnd. d. v. Geert Meijering en Jantien Stoker te Anloo Hindrik Poelman, oud 19 j. 7 mnd. (ongeh.) te Annerveen Roelof Eggens echtgen. van Jantien Mulder oud 65 j. 3 mnd. te Annerveen. Hare Majesteit de Koningin en de Koningin-Weduwe- Re:»entes van het Koninkrijk het voornemen hebben de Vovincie Groningen met een bezoek te vereeren en aldaar van den 21sten tôt den 25sten Juni aan- staande te verblijven en voorts dat het Harer Majes teit de Koningin Weduwe-Regentes beelt behaagd soedkeuring te schenken aan het navolgende, door hem voorgedragen PROGRAMMA DINSDAG 21 JUNI 1892. Hare Majesteit de Koningin en Hare Majesteit de Koningin-Weduwe-Regentes zullen door den Com- missaris der Koningin aan een der naast aan de Groninger-Friesche grenzen gekgen spoorwegstations worden opgewacht en naar de hoofdplaats derpro- vincie begeleid, waar Hoogstdezelve teongeveer 1 1.-0 uur des voormiddags (locale tijd) zullen aankomen en aan het spoorwegstalion worden ontvangen vol- gens een nader door den Commissaris der Koningin, in overleg met de plaatselijke autoriteiten te regelen ceremonieel, waarbij mede zal worden geregeld de intrede binnen de gemeente Groningen. Des namiddags 2 uur rijtoer door en om de stad en bezoek aan de Matinée Musicale, aangeboden door de vereeniging »de Harmonie" te Groningen. 61 uur: diner in het Regeeringshôtel. 81 uur: Serenade aan Hare Majesteiten door Heeren Studenten, te brengen aan het Regeeringshôtel. 91 uur Rijtoer door de stad, ter bezichtiging der Illuininatie. WOENSDAG 22 JtJNI. 10 uur 's voormiddags: Audiëntie door II.M. de Koningin-W eduwe-Regentes te ver- leenen aan corporatiënciviele- en militaire autoriteiten, commissiën en particulieren, in het huis Paleis van Justitie te Groningen. 2 uur Bezoek aan het Instituut voor Doof- stommen en de Ambachtsschool, ge- volgd door een rijtoer door en om de stad. 61 uur Diner op het Raadhuis en na afloop daarvan vunrwerk op de Groot e Markt, beide aan Hare Majesteiten aangeboden door den Raad der ge meente Groningen. DONDERDAG 23 JUNI. 111 uur: Vertrek per extra-trein naar Winsclioten. 12 uur: Aankomst, on tvangst en intrede aldaar, volgens nader door den Commissaris der Koningin in overleg met de plaat selijke autoriteiten te maken regeling. 12} uur Dejeuner, aan Hare Majesteiten, aan geboden door de Staten der provincie Groningen. Te ongeveer 21 uur bezoek aan de Mâtiné Mu sicale, aangeboden door de Sociëteit »de Harmonie te Winschoten. 3 uur: Vertrek van Winsclioten naar Heiligerlee. 31 uur Aankomst en ontvangst bij het Mo nnment te Heiligerlee, volgens nader door den Commissaris der Ko ningin in overleg met de plaatselijke autoriteiten vast te stellen regeling. 41 uur Vertrek per extra-trein van Sclieemda. 5 uur Terugkomst te Groningen. 61 uur: Diner in het Regeeringshôtel. 91 uur Particulière receptie door H. M. de Koningin-Weduwe-Regentes in het Regeeringshôtel. VRIJDAG 24 JUNI. 10 uur Hulde aan H. M. Koningin Wilhelmina door de leerlingen van verschillende scholen in optocht voorbij het Re- geeringshôtel. lll uur Bezoek van Hare Majesteit de Ko ningin-Weduwe-Regentes aan enkele instellingen van liefdadigheid. 11 uur Vertrek naar- en bezoek aan de wed- rennen en de harddraverij, aan Hare Majesteiten aangeboden nabij de Punt door de Commissie voor de hard draverij op de lange baan, ingesteld door de Harddraverij-vereeniging te Groningen. 61 uur Diner in het Regeeringshôtel. 8}9 uur: Rijtoer. ZATERDAG 25 JUNI. 10.20 uur voormiddags. Vertrek van Groningen naar Soestdijk. Groningen, den 4 Mei 1892. De Commissaris der Koningin voomoemd: VAN PANHUIJS. gesteld 2. dat tôt goedkfuringsmerk, gedurende het jaar 1892 bij den ijk en herijk van maten en gewichten te bezigen, is vastgesteld de letter c in den gewonen schrijfvorm; 3. dat van de onjuist bevonden gewichten, die op verzoek der belanghebbenden, door den IJker, tegen een vastgesteld loon ten bate van 's Rijks kas worden gejusteerd, het daarvoor verschuldigde justeergeld onmiddel- lijk aan hem moet worden voldaan; 4. dat ten opzichte der aan te bieden maten en gewichten onder de aandacht der nering doenden wordt gebracht, dat alléén behoorlijk schoon gemaakte voorwerpen tôt de verificatie kunnen worden aangenomen. De neringdoenden worden in hun eigen belang aangemaand van de herijkzitting in hunne gemeente zooveel mogelijk gebruik te maken. Het aanbieden der maten en gewichten aan het IJkkantoor vordert bijzondere uitgaven en veroorzaakt tevens het on- gerief, langer als noodig is van de voorwerpen te zijn beroofd. Hoogezand, den 9 Mei 1892. Burgemeester en Welhouders voomoemd: I. A. VAN ROIJEN. De Seeretaris, W. AGTERBOS. »met name royement ondanks geregelde betaling «der contributie en niet-uitbetaling van een deel »ot van het geheele bedrag der bedongen uitkee- «ring, om daarvan vôôr den 15den Mei e.k. opgave »te doen bij desverkiezende ongefrankeerden »brief aan iiet adres: Staatscommissie van Arbeids-enquete «le afdeeling. »'s Gravenhage, 36, Parkstraat" »De Voorzilter der Staatscommissie voomoemd, «levens Voorzilter van hare Eerste Afdeeling «ROCHUSSEN." »De Seeretaris; J. G. Th. I1EILIGERS. De Burgemeester noodigt allen in deze gemeente, die in staat mochten zijn inlichtingen als de boven- bedoelde aan de Staats-commissie te veistrekken, beleefd uit deze inlichtingen aan het opgegeven adres te zenden. Slochteren, den 7 Mei 1892. De Burgemeester voomoemd: J. H. KOLK. INGEZONDEN. Mijnheer de Rédacteur In uw blad van Woensdag 11 Mei komt in het Raadsverslag van Hoogezand o.a. voor het punt: Benoeming van een onderwijzer te Kiel-Windeweer. Naar aanleiding van de daar genoemde voordracht het volgende Het schijnt daar, alsof de Raad uit drie personen eene keus kon doen. Dit is geenszins het geval geweest. Reeds Viijdag 6 Mei heb ik mijne solli- citatie-stukken teruggehaald en den Burgemeester meegedeeld, dat ik niet meer in aanmerking wenschte te komen voor bovenstaande betrekking; ik kon dus niet meer als sollicitant beschouwd worden. Feitelijk heeft de Raad dus maar uit 2 personen eene keus kunnen doen. Met de opname hiervan zult U verplichten. G. F. HEIJMEL. De COMMISSARIS DER KONINGIN in de pro vincie Groningen brengt ter kennis van de mge- zetenen dezer Provincie het verblijdend bericht, dat VERKIEZINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand, ,QKn Gelet op art. 69 der wet van den 4 Juni 1850 (Staatsblad no. 37); Brengen ter algemeene kennis, dat afschntt van het proces-verbaal der op den U Mei 1892 plaats gehad hebbende stemopneming ter benoeming van één lid van de Staten der Provincie Groningen aan het huis der gemeente is aangeplakt en op de secretarie voor' een ieder ter inzage nedergelegd, Hoogezand, den U Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voomoemd Jb. MEIHUIZEN Sz. 1. B. De Seeretaris, W. AGTERBOS. HERIJK van MATEN en GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand, brengen ter algemeene kenms, dat by besluit van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 18 December 1891, no. 79, le afd. (Pro- vinciaal blad no. 90), is bepaald, dat de herijk van maten en gewichten in deze gemeente zal plaats hebben op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don- derdag den 16, 17, 18 en 19 Mei 1892 en wel: Maandag den 16 Mei van 7* tôt 1 uur voor de neringdoenden, wonende te Martenshoek a. d. landzijde, van 1 tôt 3 uur voor idem wonende te Hoogezand, a. d. landzijde, westelijk v.d. kerk. Dinsdag den 17 Mei van 7} tôt 9 uur voor idem, wo nende a. d. landzijde, oostelijk v. d. kerk, van 9 tôt 12} uur voor idem, wonende te Martenshoek a. d. wegzijde en van 121 tôt 3 uur voor Foxhol. Woensdag den 18 Mei van 7} tôt 9 uur voor idem, wonende te Hoogezand, westelijk v. h. gemeen- tehuis; van 9 lot 121 uur voor idem, wonende te Hoogezand, oostelijk v. h. gemeentehuis, van 121 tôt 3 uur voor Westerbroek en Kolham. Donderdag den 19 Mei van 71 uur tôt 10 uur voor Kalkwijk, van 10 tôt 11 uur voor Kiel-Windeweer, van 11 tôt 21 uur voor Kropswolde. Voorts herinneren zij belanghebbenden: 1. dat, volgens het Koninklijk besluit van den 5 December 1891 (Staatsblad no. 189), in het jaar 1892 aan den herijk zijn onder- worpen de maten en gewichten, bedoeld in art. 15 litt. a, der wet van 7 April 1869 (Staatsblad no. 57), en dus in 1892 geene maten of gewichten van den herijk zijn vrij- HERIJK der MATEN en GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sappemeer brengen ter kennis van de belangheb- bende ingezetenen dezer gemeente, dat de herijk der maten en gewichten enz. in deze gemeente zal plaats hebben in het gemeentehuis op den 23, 24 en 25 Mei a.s. als volgt: 23 Mei van 8 tôt 10 uur voor de neringdoenden, wonende te Sappemeer aan de Zuiderstraat, ooste lijk van de Luthersche kerk; van 10 tôt 1 uur voor die aan de Zuiderstraat, westelijk der Luther sche kerk en van 1 tôt 2 uur voor die te Burger- compagnie 24 Mei van 71 tôt 11 uur voor de neringdoen den, wonende te Sappemeer aan de Noorderstraat, oostelijk van het gemeentehuis van U tôt 12 uur voor die te Achterdiep en van 12 tôt 3 voor die aan de Heerenstraat en te Kleinemeer; 25 Mei van 7} tôt 11 uur voor de neringdoen den, wonende te Sappemeer aan de Noorderstraat westelijk van het gemeentehuis van 11 tôt 1 uur voor die aan de Stationstraat en van 1 tôt 2 uur voor die aan de Noordbroeksterstraat en te Jou reswijk. Voorts wordt onder de aandacht der belangheb benden gebracht dat in dit jaar de herijk zich weder uitstrekt tôt aile maten en gewichten zonder onderscheid dat van de onjuist bevonden gewichten, die voor zooverre deze daarvoor vatbaar zijn, op ver zoek der belanghebbenden door den IJker tegen een vastgesteld tarief ten bate van s Rijks kas worden gejusteerd, het justeergeld onmiddellijk aan hem moet worden voldaan; ten opzichte der aan te bieden maten en gewich ten worden de herijkplichtigen verder dringend aangemaand, in de eerste plaats, wat de vochtma- ten betreft, die voorwerpen behoorlijk schoon ge- maakt en gereinigd aan te bieden, daar bij gebreke daarvan geene voldoende verificatie daarop kan worden toegepast. Sappemeer, den 13 Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd. T. VENEMA Az. De Wethouder, J. H. NIJHUIS. INSPECTIE van de VERLOFGANGERS voor de Nationale Militie te Eand. Burgemeesters en Wethouders der gemeenten Hoogezand, Sappemeer en Slochteren, brengen ter kennis van aile Verlofgangers der Nationale Militie, welke zich in de gemeenten be- vinden, en vôôr den 1 April van dit jaar in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, om het even tôt welke lichting zij behooren, dat de Heer Commissaris der Koningin in deze provincie, krach- tens art, 139 der wet van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) heeft bepaald, dat die Verlofgangers op Woensdag den 8en Juni 1892 door den Militie-Commissaris zullen worden onder- zocht. De bedoelde verlofgangers worden mitsdien opge- roepen om op gemelden dag, voor Slochteren te 10, en voor Sappemeer te elf uur voormiddags en voor Hoogezand des nademiddags te één uur, te verschijnen bij het Gemeentehuis te Hoogezand, gekleed in uni- form en voorzien van de kleeding- en uitrusting- stukken, hun bij het vertrek met verlof medege- geven, van hun zakboekje en verlofpas. Tôt die verschijning zijn zij ook dan verplicht, wanneer zij vôôr genoemd tijdstip deze gemeenten verlaten en zich vestigen in eene gemeente, voor welke het onderzoek der verlofgangers reeds heeft plaats gehad. Zij worden voorts opmerkzaam gemaakt, dat de Militie-Commissaris krachtens art. 141 der wet op de Nationale Militie, een arrest van twee tôt zes dagen, te ondei gaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbijzijnde huis van bewaring of arrest, kan opleggen aan den verlofganger 1) die'zonder geldige redenen niet bij het on derzoek verschijnt 2) die, daarbij verschenen zijnde, zonder gel dige redenen niet voorzien is van de klee ding- en uitrustingstukken hem bij zijn vertrek met verlof medegegeven, van zijn zakboekje en van zijn verlofpas; 3) wiens kleeding- of uitrustingstukken bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4) die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont. En zal deze op de gebruikelijke wijze en plaats worden atgekondigd en aangeslagen. Hoogezand en Sappemeer, den 9 Mei 1892. Slochteren, den 7 Mei 1892. Burgemeesters en Wethouders voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. T. VENEMA Az. De Seeretaris, De Wethouder, W AGTERBOS. J. H. NIJHUIS. J. H. KOLK. De Seeretaris, HAARMAN. PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand ds. Homan. Sappemeer: ds. de Jong. Sappemeer Zondag 22 Mei Doopbediemng. Westerbroek ds. Boon. Kiel-Windeweer ds. Rijkens. Schildwolde, voorm. (jg_ j^ejser_ Ten Boer, nam Kolham, voorm.. (js_ Scherphuis. Slochteren, nam. Overschild ds. Stuivinga. Doopsgez. Gem. Sappemeer ds. Binnerts. Noordbroek ds. ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangeliesatie. Zuidbroek Zondagmorgen half 10 en des avonds 6 uur Evangelie verkondiging. Zondagschool ten 2 uur. Schaaphok 's avonds 6i uur Ds. van Dijk te Schildwolde. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Twaalftal te Havelte dds. Adama te Brouwers- haven, Bange te Giethoorn, Blankstein teOldeholt- pade, Eilerts de Haan te Borger, van Gifîen te Diever, Kielstra te Engelum, Proost te Koog-a/d Zaan, Schuuring te Wapserveen, Schuttevaer te Loppersum, Spandaw te Zuidlaren, Niemeijer te Ooster-Blokker, Edema van der Tuuk te Water- landskerkje (met het lot tegen den heer Reddingi- us te Nieuw-Beerta.) Zuidlaren '13 Mei 1892. In de gisteren gehou- den raadsvergadering dezer gemeente is met 4 stemmen tôt hoofd der school te Zuidlaarderveen benoemd de heer H. Gortmaker te Hoogezand, terwijl op den heer J. Klootsema te Groningen 3 waren uitgebracht. Naar men verneemt, is tôt hoofd der school met den bijbel te Slochteren (in het bosch) benoemd de heer Boschlooper, onderwijzer te 's Gravenhage. Voor zoo ver bekend, heeft deze nog geene beslis- sing genomen. De Burgemeester der gemeente Slochteren hrengt ter openbare kennis, dat door hem is ontvangen een afdruk van eene oproeping van de «Staatscom missie van Arbeids-Enquête", le Afdeeling, luidende als volgt: »Naar aanleiding van feiten, ter kennis gekomen »van de Eerste Afdeeling der Staatscommissie van Arbeids-Enquête, aangaande het beheer vansom- »mige fondsen en maatschappijen tôt uitkeering bij sziekte en ovei lijden, roept de Afdeeling voornoemd «mitsdien allen op, die in staat mochten zijn uit «eigen ervaring bijzonderheden mede te deelen «omtrent bepaalde te dier zake betrekkelijke feiten, PRIJSCOURANT VAN EFFECTEN, naar de officiëele uitgave van de Vereenigi ng van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt Nederl. Cert. Nat. Schuld 21 dito dito 3 dito Obi. dito 31 Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Se Co. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italie. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatseh. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande C. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. C. v. A. N. Y. LakeE.& W.Sp.A. Union Pacif. Hoofdl. C. v. A. Canada Southern C. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Crediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 V. K. 12 Mei 13 Mei. 79A 79} 79A 94} 94} 94 A ioia 101 101 80^ 80 80} 79A 79} 79A 27H 27+} 28} 89} 90 90 A 90 A 89} 88} 65} 65 65} 98} 98} 98} 57} 58} 58} 80 A 80} 80} 97} 49}} 49} 50 57} 58 57} 39} 39} 39A 13A 12} 11} 39} 38 35} 34 55} 55} 55+} 122} 1223 101H 102 102} 102+} 102} 102} 73} 73} 73} 31} 31} 31 17} 17+} 17} 76} 76} 75} 16} 16} 16 30} 30 44} 43} 43} 60A 113} 113} 104A 105} 103} 118} 118} 154} 155} 150 36}} 36} 36+} Prijs van Uet grof Roggenbrood (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 H.G. 35 cent. GRONINGEN13 Mei 1892. Inl. Rogge 5 cts. lager, overige Granen zonder verandering. Schiedam, 12 Mei. Moutwijn 9.50, Jenever j>\5.Ainsi. Proef /16.25, Spoeling-Comm. /0.90 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.05-, Dito in Zilver 21.07}, Div. Engelsche per p.St. f 11.52}, Eng. Russ. p. p.St. 11.92}, Portug. p. p.St. 12.Fransche 47.55-, Belg. 47.50-, Div. Rijksm. 58.70-, Hamb. Russen 1.13}, Russen in Goud R. 1.90-, in Z. R. 1.24-, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.83}, Spaansche in frs. 47.55, Binnenlandsche Piaster 1.98-, Amerik. Goud Dollar 2.45}. Mexikaansche Dollar -• 4 ai Moi Ymsterd. kort 208.50 g. 208.85 p. 11 Mei' Rotterd. kort 208 50 208.85 J. Snelpersdruk, Borgesius Zoon, Sappemeer.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6