Legger wegen. BURGERLIJKE STAND. QFFICIEELE PTJBLICATIËN. BEURS VAN AMSTERDAM. plotseling, bloedend uit neus en mond, op de markt neder en was niet meer tôt bewustzyn te brengen. Praag, 2 Juni. In de zilvermijnen van Birken- breg is een brand uitgebroken. Er worden personen vermist. Tôt dusverre werden 25 dooden en 15 gewonden bovengebracht. Waaraan de ramp geweten moet worden is nog onbekend. Men vreest zeer ernstig voor het leven van de arbeiders, die zich nog in de mijn bevinden. RIJ KSPOSTSPAARB ANK. Aan het postkantoor te Hoogezand en de, daar onder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Mei ingelegd 477.75 terugbetaald f 231 51 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boehje draagt het nummer 240. Aan het postkantoor Sappemeer werd gedurende de maand Mei 1892 ingelegd 497.70terugbe taald f 100. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 424. HOOGEZAND, 19 Mei—2 Juni 1892. Geboren Wilhelmina Everdina, d. v. Arnoldus Venema en Stientje Venema; Hendrik, zy. Luilje Huisman en Geessien Pot; Janna, d. v. Pieter llo- vinsf en Grietje Nieborg. XT. Ondertrouwd Berend Yoort en Gesina Nico aas Klaas Mulder en Annechien Knapper; Hendrik de Jong en Mettje Pinkster Klaas Munneke en Aren- dina Oldenzijl Berend te Yelde en Geessien Swart- W Getrouwd Jan Breurkens en Alida Hensel Da niel Knevelbaard en Frouwkje Nijburg; Nicolaas Hermannus Remkes en Leenlje Landkroon Evert Tor en Alberdina Swarberg; Engel Mulder en Ge zina Joël; Andries Blaauw en J'diaKiedrnaniHem mo Nicolaas en Jantje Blaauw Hendrik Dijkhuis en Jannette Jacoba Tulp; Jan Hendrik Kamminga en Metie Sasker; YVilko Peper en Aaltje Broekema. Overleden Gijsbertus Gerardus de Veer, 7 we- ken z. v. Harmannus de Veer en Maria Kiuize, Evert de Graaf, 56 jaren, eheman van Geesien van Delden Bernardus Stege, 70 jaren eheman van Johanna Bôrger; Andries van Benthem, 4 jaren, z. v. Piet van Benthem en Hinderika Schra Koel- fien Catharina Fikkers, 13 jaren d. v. Bernardus Fikkers en Gertruda Johanna Scholtens; Antje Raspe, 1 jaar 4 maand, d. v. Abraham Raspe en Harmanna Mulder; Johannes Benediek, 53 jaren, eheman van Anje de Jong. Levenl. aangeg. Kind van t mannelijk geslacht van Jan Bos en Grietje van der Schuur. SAPPEMEER, 15 Mei—1 Juni 1892. Geboren Johan, z. v. Hendrik Roggen en Trijntje Springelkamp Johannes, z. v. Gerrit Smittenberg en Sina Venema. Ondertrouwd: Louwrens Timmer en Sibbenje Poortman; Pieter Rijkens en Alberdina \oerman; Hendrik Mulder en Janna Haan. Getrouwd Wilke Gunster en Hmdnkje Mulder Willem van Delden en Watsina Mandema Albertus Koeneman en Johanna Bullinga. Overleden: Stoffer, 22 j., ongeh., z v. Harm Dontje en Jantje Plukker; Klaassien Kuiper, 58 i echtgen. van Jans Germain; Harmannus Corné lius, 9 j, z. v. Arend Dirk Stokkel en Alida Maria Kruize; Hendrika, 1 j. 4 m. d. v. JanWillem Klein en Aaltje Roggen Jakob Monch, zich noe- mende en schrijvende Jakob Munneke, 7oj., echtgen. van Margien Jans, zich noemende en schrijvende MLeveenl.Jaaanegeg.: kind van Leendert Molema en Fennechie Woortman en kind van Kornehs Eilkes en Grietje Oldenburger. SLOGHTEREN, 25—31 Mei 1892. Geboren: Remko, z. y. W. Tamminga en R. Tuizinga te Scharmer Trijntje, d. v. R. Dontje en A. Woldinga te Slochteren Anna, d. v. G. v. Bruggen en F. W. Bothuis te Harkstede Trijntje, d. v. L. Bruining en A. Bruining te Scharmer, Hillebrand, z. v. J. Keizer en D. Blik te Siddeburen Trijntje, d. v. F. A. Oosterhuis en H. Hartenhof te Kolham. Ondertrouwd Jakob Boekweg 23 j. van Sidde buren en Jantje Prins 22 j. van Muntendam. Getrouwd Abraham Dontje 25 J. van Kleme- meer en D. Ham 20 j. van Kolham Hindnk Sp.e- ker 24 j. van Schildwolde en Renske Kolkema 21 i. van Siddeburen; Harm Wollinga 23 j. vanGar- relsweer en Geessien Tammeling 29 j. van Sloch- terOverleden Johannes Doesburg 1 mnd. z. v. T. Doesburg en T. Doornbos te Siddeburen Geert van der Deen 6 mnd. z. v. H. v. d. Deen en M. Pool te Schildwolde; Harmke Prins 11 maand d. v. J. Prins te Schildwolde Lammechien van Cal- kar 57 j. vrouw van K. Postema te Scharmer Pieter Oost 2 mnd. z. v. E. Oost en F. Uildriks te Scharmer; Stoffer Nap 45 j. man van E. Bult te Siddeburen; Meindert Roelfsema 6 mnd z v. W. Roelfsema en T. Arts te Schildwolde Wobbe- chien Onnes 76 j. vrouw van K. de Vnes te Scharmer. ZUIDBROEK, 20 Mei—3 Juni. Geboren: Gepke, d. v. Henderikus de Haan en Alida Faber Jan Wiebo, z. v. Ties Siebolt Knott- nerus en Geessien Starke Andréa, d. v. Jakob Blaauw en Frouwke Bakker. T. QO, Ondertrouwd Jan Tonms, 36 j. en Gezina EokJJj. Getrouwd Jakob de Graaf, 31 j. en Sieka Smid, 22 jaar Jan Meedendorp, 24 j. en Geerfje Straat, 23 jaar. Overleden Luiken Helemus Veldman, 46 jaar. NOORDBROEK, 24—30 Mei 1892. Geboren Jantje, d. v. Fokko Noorda en Hin- drikje Muntendam. Gehuwd Pieter van der Veen en Gezina Buurke, beide van Noordbroek. Overleden Esther de Levie, 69 j., echtgen van Filippus Dalsheim Anna, 5 m., d. v. Pieter Westerhof en Elsien Pannenborg Grietje Comdeur, 61 j., d. v. Jan Pieters Comdeur en Pietertje Mo- lenkamp. HAREN, 1—30 April 1892. Geboren: Eltje, d. v. H. S. de Boer en F. I. Poutsma te Glimmen; Margaretha, d. v J. Koops en A. Laan te Glimmen; Johannes, z. v. N. Goeken en T. A. Petit, idem; Kornelis, z. y. K. Poelstra en YV. Gramsbergen te Haren; Grietje, d. v. H. Veenhoven en A. Rodermond te Haren; Gezina, d v R. Pauwels er. H. Oosterveld te Haren; Al- lerdina Catharina, d. v. D. Hekman en G. Velste Hoornschedijk; "Willem, z. v. J. Renses en E. Ilo- vius te Glimmen; Annechien, d. v. Hendrik v.d. Es en D Vrieling te Essen; Sophia Janna, d. v. ,1. Eppes en van Dijken te Helpman; Folkert, z, v. L. Takens en J. de Jong te OnnenCatharina, d. v. Z Deen en A. Bouman te Glimmen Adolt, z. v. A. Jansen en A. Hoving te Haren. Ondertrouwd: Geeuke Wmd, 30 j. en Anje Huizinga, 39 j., beide te Noordlaren; Pieter de jonae 26 j. te Ten Boer en Ehzabeth Rensema, 23 j.' te Haren; Hendrik Moltmaker, 33 j. en Zwaantje Sikkens, 33 j, beide te Noordlaren Hen drik Mellens, 26 j. te Zuidlaren en Aukje Harms, 22 j. te Noordlaren; Jan Hoving, -jo j. en rika Hoving, 27 j., beide te Haren; Jan Eitens, 27 j te Helpman en Harmlje Nijdam, 23 j. te Hoorn schedijk; Arend Brookman, 23 j. en Geesje Smjder, 17 j beide te Haren; Geert Everts, 32 j. te Haren en Geessien van Rhee, 27 j. te Noordlaren; Elle Gramsbergen, 22 j. en Geessien Vrieling, 22 j., beide te Haren; Jan Folkers Eisses, wedw. van Dina Berends de Jonge, 42 j. te Onnen en Berendje Haverdings, 33 j. te Haren; Jan Horst, 2 j- e Onnen en Aaltje Vrieling, 19 j. te Haren; Klaas Meiier 29 j. te Middelbert en Gesina lakens, 3U j te Haren; Andries Boer,25j. en Ebelina Johanna Smit, 27 j., beide te Noordlaren; Berend Gewald, 28 j'. te Winterswijk en Trientje Blom, 27 j. te Haren; Hendrik Visser, 36 j. te Hoornschedijk en Sietske Zoetevent, 36 j., te Groningen Jans Vrieling, 27 j. te Onnen en Ilendnkje Hmdnks, 23 j. te Haren; Pieter Smit, 30 j. en Harmtje Stoffers, 26 j., beide te Haren; Tebbe Hindriks, 34 j. te Haren en Hendrikje Abbring, 22 j. te Onnen. Getrouwd: Theunis Spekman, 23 j. en Janna van Steenwijk, 23 j., beide te Haren; Jan Harms> 24 j. te Noordlaren en Alberdiena Boer, 21 j. te Zuidlaren; Rein Reitsma, 27 j en Henderika Bos, 32 i beide te Haren; G. Wind en A. Huizinga te Noordlaren; H. Mellens, 26 j. te Zuidlaren en Antje Harms, 22 j. te Noordlaren; J. Eitens 2/ j en H. Nijdam, 23 j. te Helpman H. Moltmaker, 33 j. en Z. Sikkens, 33 j., te Noordlaren; P. de Jonge, 26 j. en E. Rensema, 23 j., te Helpman. Overleden: Carolina Lahrman, 61 j, vrouw van Geert Andries te Glimmen; Aaltje Smid,69 j. wed. van Hero Bos, te Noordlaren; Hendrik Breeman, 56 j., wedwr. van E. van Dam, te Onnen Aaltje Alberts, 23 j., vrouw van R. Bijkerk, te Haren; Annechien Takens, 76 j., wed. van P. Oosterveld, te Onnen. 450. Tôt informatie worden bedoelde adressen aangenomen. Nadat nog een en ander werd bespruken omtrent het a.s. feest der Koningin werd de vergadering gesloten. 839e S T A A T S-L O T E R IJ- VIJFDE KLASSE. Dertiende trekking. No 11135 15,000, Nos. 7983, 9655 10528, 13768 en 13846 elk 1000, Nos 1585, l'^<gen 16524 elk 200, Nos. 325, 716, 4589, 41377,13321, 15817, 16198, 17622, 17786, 18253 en 20280 elk 100. Veertiende trekking. Nos. 14600 en 16156 ieder 1000. Nos. 2405, 8715, 16892, 18086 en 20027 ieder 400. No. 19357 f 200. Nos. 1221, 2190, 3108, 3906, 5710, 7831 9481, 10519, 11062, 14342, 15079, 16020 en 20773 ieder 100. i Vijftiende trekking. No 15416 50,000. No. 16936 1500. Nos. 6040, 9898, 11874 en 13209 elk lOOO. Nos. 12742 en 14294 elk 400. Nos. 4145, 13780, 17185 en 18090 elk f 200 Nos22921, 3900, 4308, 7504, 7519, 10809, 10917, 11480, 14599 en 14967 elk 100- Raadsvergadering te Ziiidbroek op Woensdag den 1 Juni 1892. Afwezig de Heeren Edzes en Geertsema. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke onver- anderd worden goedgekeurd, komt aan de orde 1. Ingekomen stukken. Op verzoek van uen voorzitter doet de secretaris daarvan voorlezing. Die stukken zijn: a. twee missives van Mej. I. Vorenkamp te Hoogezand, de eerste houdende dankbetuigmg voor liare benoeming te Zuidbroek in de tweede, dat zij de betrekking op 1 Juli a.s. zal aanvaaiden. Voor notifîcatie aangenomen. b. missive van Kruger en Vogelzang, veldwach- ters der gemeente, waarbij zij den Raad hunnen dank betuigen voor de verhooging hunner jaarwed- den. Voor notifîcatie aangenomen. c missive van het Centraal besfuur van den Nederlandschen Werkliedenbond, daarbij verzoeken- de om bij concessien, uitvoer of aanbesteding van we'rken voor de werklieden een minimum loon en maximum werktijd te willen bepalen. De voorzitter stelt voor deze missive voor ken- nisgeving aan te nemen, omdat het hier op de uit- voering van werken niet van toepassing is. Moch- ten later groote werken worden uitgevoerd, dan kan men er altijd op terug komen. Conform be- '°2en Rekening Burgerlijk Armbestuur 1891. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten genoem- de rekening even als andere jaren door eene com- missie te doen onderzoeken. Door den voorzitter worden tôt leden dier commissie benoemd de Hee ren Terpstra en Boer, welke zich die benoeming laten welgevallen. 3. Af- en overschrijvingen begrootingen 1SJ1 en 1892. Na voorlezing der conceptbesluiten wor den met algemeene stemmen genoemde af- en overschrijvingen verleend. Hierop wordt de openbare vergadering veranderd in eene met gesloten deuren ter behandeling van eenige reclames hoofd. omslag. VEBSIAG van den Raad der Gemeente Haren op Donderdag 2 Juni 1892", v/m 10i uur. Aanwezig zijn aile leden. De notulen van de vorige vergadering worden na gedane voorlezing gearresteeerd. 1 Het stemmen naar volgorde der presentielyst i: wordt door het lot aangewezen te zullen beginnen !j bij den heer W. Hoenderken. De voorzitter deelt den Raad mede, dat van Heeren Ged. Staten goedgekeurd is terugontvangen het Raadsbesluit tôt heffing en invordering van den Hoofdelijken Omslag in deze Gemeente. Aangenomen tôt Informatie. Mededeeling wordt gedaan door den Voorzitter, dat zich voor de betrekking van Onderwijzer a/de school te Glimmen op eene jaarwedde van 425, slechts 2 Sollicitanten hebben aangemeld. Bedoelde adressen zijn aan den Heer Arrondis- sements-Schoolopziener opgezonden. Een der Sol licitanten vroeg echter zijne stukken weder oj), ten- gevolge benoeming in gelijke betrekking te Nieuwe Pekela. De Arr. Schoolopziener antwoordde al spoedig, dat eene voordracht van twee onderwijzers niet gerechtvaardigd was, te meer daar niet was geblekendat meer Sollicitanten zich zou- den voordoen, indien het salaris eenigszins verhoogd werd. Een ruimer keuze zoude worden aange- boden indien eene oproeping werd gedaan op 450, daar het onderwijzend personeel zich in den laatsten tijd aanmerkelijk heeft uitgebreid. Ook met het oog op het met gemakkelyk ver- krijgen van een geschikt kosthuis te Glimmen, hoopte ZEd. den Raad in overweging te gevenhet salaris op 450 te brengen. De Raad hierover gehoord zijnde heeft daartegen geen bezwaar, waarna met algemeene stemmen wordt besloten genoemde oproeping te doen onder voorwaarde echter dat benoemde in het bezit moet zijn eener acte van gymnastiek. "Wordt, gelezen a. een schrijven van Mej. C. U. Schônveld, onderwijzeres a/d school te Haren, ver- zoekende daarbij hare jaarwedde op eene billyke wijze te verhoogen. Met algemeene stemmen besluit de Raad, met f 50 hare jaarwedde te verhoogen en alzoo te brengen op f 450. Op voorstel van den Voorzitter wordt tevens goedgevonden het minimum-salai is der Onderwijzers en Onderwijzeressen in deze Gemeente te stellen op 450. Aan Mej. Boer, helpster in de school voor nuttige handwerken werd eene verhooging der jaarwedde van 25 toegekend. b. Adres met de noodige toelichtingen van het Bestuur van de afdeeling »De Punt" van den Bond van Nederl. Onderwijzers, daarbij verzoekende, die onderwijzers en onderwijzeressen welke een gerin- ger tractement genieten, en de genen die voor va- ceerende onderwijzersbetrekkingen in deze Gemeen te zullen worden benoemd met ten minste 450 te salaneëren. c. Adres van de heeren Hoofden der Scholen in deze Gemeente, hunne instemming betuigende met het Adres, hetwelk tôt den Raad der Gemeente Haren is gericht, om het minimum der jaarwedde van Onderwijzers en Onderwijzeressen te stellen op PERSOIÎEEJ.E BELASTING. De Burgemeester der gemeente Slochteren, brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de door den heer Provincialen Inspecteur der directe be- lastingen te Groningen, op den 25 Mei 1892, executoir en invorderbaar verklaarde aanvullingskohieren voor de belasting op het personeel over het dienstjaar 1891/92, op heden ter invardering aan den heer Ontvanger van 's rijks directe belastmgen alhier zijn overgegeven, en dat een ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Voorts wordt den belastingschuldigen in deze gemeente in herinnering gebracht, dat zij hunne reclames, op ongezegeld papier geschreven, volgens art 45 8 1 der wet op de personeele belastmg, van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no 4), in ver band met art. 1 der wet van den 4 April 1870 (Staatsblad no. 60), vôôr of op den laatsten dag der drie maanden, volgende op den dag dezer ajkon- diging zullen moeten indienen aan heeren Gede- puteerde Staten dezer provincie, desverkiezende door tusschenkomst van den heer Contrôleur der directe belastingen te Groningen le afd. doch steeds onder overlegging van een dubbel van het aanslagbiljet, kunnende op geene reclames worden gedisponeerd, welke na dien tijd mochten worden ingeleverd Verder moeten binnen genoemden termijn die reclamatiën worden ingediend, welke strekken tôt herstel van begane abuizen of misstellmgen m de schattingen en tellingen, op aanvraag der belasting schuldigen gedaan, of ook tôt herstel van fouten, in hunne eigene aangifte begaan, welke bezwaar- schriften eveneens door tusschenkomst van heeren Contrôleurs kunnen worden ingediend, doch op zegel geschreven en naar het voorschrift van art. 34 8 3 der wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4), behooren te zijn gericht aan zijne excellentie den Minister van Financiën en niet aan heeren Gedeputeerde Staten. Wordende deze op heden op de in deze gemeente gebruikelijke wijze en plaatsen afgekondigd en aan- geslagen, ten einde ter algemeene kennis te komen. Slochteren, den 31 Mei 1892. De Burgemeester voornoemd: J. H. KOLK. Burgemeester en Wethouders van Zuidbroek, maken bekend dat de suppletoire legger van de wegen overeenkomstig art. 22 van het règlement op het toezicht der wegen van af heden, gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd en binnen dien tijd door ieder belanghebbende bij den Raad schriftelijke bezwartn kunnen worden ingebracht. Zuidbroek, 31 Mei 1892. Burgemeester en Wethouders. S. TALMA STHEEMAN. De secrelaris: VERVER. PREDIKBE1IBTEN: OP HEDEN ZONDAG, (lste Pinksterdag.) Herv. Gem. Hoogezand ds. Klinkenberg. Collecte Zending. Sappemeer ds. de Jong. idï id. Kiel-Windeweer ds. Boon. Westerbroek ds. Reiners. Ten Boer, 's morgens ds. van Kleffens. Schildwolde, 's namiddags idem. Slochteren, voormiddag: ds. Schuiringa. (collecte.) Kolham, namiddag: idem. (idem.) Overschild: ds. Bange. (idem.) Doopsgez. Gem. Sappemeer ds. Binnerts. Nieuw-Scheemda ds. ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Apost. Gem. Hoogezand: v. d. Waals. Evangelisatie. Zuidbroek le Pinksterdag des morgens hait 10 ure en des avonds ten 6 ure Prediking. Zuidbroek: Zondagsschool ten 2 ure. Schaaphok, 's avonds half zeven ds. van Dyk van Schildwolde. OP MORGEN MAANDAG, (2de Pinksterdag.) Herv. Gem. Sappemeer ds. de Jong. Collecte voor t Ned. Zend. Genootschap. Westerbroek, voorm. om 10 uur: de WelEeiw. Heer J. H. Heckman, kandidaat te Groningen. Doopsgez. Gem. Sappemeer Geen dienst. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Zuidbroek 2e Pinksterdag allen des morgens om half 10 ure door den Heer W. Fransen Evangelist. Schaaphok's mid. half drie ds. H. Bulder van Ten Post. KERK- en SCHOOLNIEUWS. De doop bij de Herv. gemeente te Zuidbroek wordt uitgesteld tôt Zondag 19 Juni vanwege de vergadering van t Zendelingsgenootschap aldaar op 12 Juni. Aan de universiteit te Amsterdam hebben met goed gevolg het propaedeutisch examen in de thé ologie afgelegd de h.h. U. J. en L. Reinders, gebo ren te Hoogezand. Zuidlaren, 3 Juni. Heden werd hier door den raad tôt onderwijzer benoemd den Heer Was, thans in gelijke betrekking te Annen. PATENTREGHT. De Burgemeester der gemeente Slochteren, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbende patent- plichtige ingezetenen dier gemeente, dat het door den heer Inspecteur der directe belastingen enz. in deze provincie, op den 28en Mei 1892, no. 1184, executoir en invorderbaar verklaard 4e suppletoir kohier van patentrecht over het dienstjaar 1891/92, op heden ter invordering aan den heer Ontvanger van 's rijks directe belastingen dezer gemeente is overgegeven en dat een ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te vol doen, terwijl zij die zich over hunnen aanslag be- zwaard mochten achten, bevoegd zijn hunne recla mes, geschreven op ongezegeld papier en onder overlegging van een dubbel van het aanslagbiljet, verkrijgbaar bij voormelden Ontvanger, binnen drie maanden na dagteekening dezer in te dienen, over eenkomstig het voorschrift der wet van den 21 Mei 1819, bij heeren Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, desverkiezende door tusschenkomst van den heer Contrôleur der directe belastingen te Groningen, le afdeeling. Gedaan te Slochteren, den 31en Mei 1892. De Burgemeester voornoemd J. H. KOLK. HERIJK VAN MATEN EN GEWIGHTEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zuid broek, brengen ter algemeene kennis, dat bij besluit van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie is bepaald, dat de herijk van maten en gewichten in deze gemeente zal plaats hebben op 8 en J Juni a.s. en wel op 8 Juni van 8 tôt 1 uur voor de neringdoenden, wonende ten Noorden van het Winschoterdiep van 1 tôt 2^ voor Uiterburen, en op den 9 Juni van 8—12 voor de neringdoenden ten Zuiden van het Winschoterdiep wonende. Voorts herinneren zij belanghebbenden: 1dat aan den herijk zijn onderworpen de maten en gewichten, bedoeld in art. 15 lit t. a, der wet van 7 April 1869 (Staatsblad no. 57), en dus in 1892 geene maten of gewichten van den herijk zijn vrijgesteld; 2. dat tôt goedkeuringsmerk, gedurende het jaar 1892 bij den ijk en herijk van maten en gewichten te bezigen, is vastgesteld de letter c, in den ge- wonen schrijfvorm; 3. dat van de onjuist bevonden gewichten, die op verzoek der belanghebbenden, door den ijker, tegen een vastgesteld loon ten bate vân 's rijks kas worden gejusteerd, het daarvoor verschuldigde justeergeld onmiddellijk aan hem moet wor den voldaan 4. dat ten opzichte der aan te bieden maten en gewichten onder de aandacht der neringdoenden wordt gebracht, dat alléén behooilijk schoon ge- maakte voorwerpen tôt de verificatie kunnen wor den aangenomen. De neiingdoenden worden m hun eigen belang aangemaand van de herijkzitting in hunne gemeente zooveel mogelijk gebruik te maken. Het aanbieden der maten en gewichten aan het ijkkantoor vordert bijzondere uitgaven en veroorzaakt tevens het on- gerief, langer dan noodig is van de voorwerpen te zijn beroofd. Zuidbroek, den 31 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd S. TALMA STHEEMAN. De Secretaris: VERVER. PRIJSGOURANT VAN EFFECTEN naar de ofîiciëele uitgave van de Vereenigi -ig van den Effectenhandel, STAATSFONDSEN. pCt. V. K..2 Juni 3 Juni. Nederl. Gert. Nat. Schuld 2( dito dito 3 dito Obi. dito 3( Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Co. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmy Den ver Rio Grande C. v. A. Louisville Nashville G. v. A. Miss. Kansas Tex. G. v. A. N. Y. Lake E. 4V. Sp. A. Union Pacif. Hoofdl. C. y. A. Canada Southern C. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Crediet 3 Oostenr. Staatsleemngl860 5 j) 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Svanje. Stad Madrid 1868 3 Prijs van liet grof Roggenbrood, (z onder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 R.G. 35 cent. GRONINGEN, 3 Juni 1892. prijzen van Granen onveranderd. Schiedam 2 Juni. Moutwijn 9.Jenever /14.50, Amst. Proef /15.75, Spoeling-Comm. /0.90. Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.12}* Rito in Zilver 21.12}, Div. Engelsche per p.St- f 11.52}, Eng. Russ. p. p.St. 11.92}, Portug, p. p.St. 12.Fransche 47.55-, Belg. 47.50-, Div. Rijksm. 58.75-, Hamb. Russen 1.13}. Russen in Goud R. 1.90}, in Z. R. 1.24-, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.83}, Spaansche in frs. 47.55, Binnenlandsche Piaster f 1.98-, Amerik. Goud Dollar 2.45}. Mexikaansche Dollar -. Snalpersdruk, Borgksïus Se Zoon, Sappemeer. 79}} 79} 79A 94} 94} 94} 101A 101A 101A 80H 80}} 80 A 79H 79} 79A 27^ 27 27} 90} 90} 91} 91 91} 91 90} 88} 65} 66} 99} 99 99} 63} 63} 80} 80} 80} 96 A 96} 96 50 50 63 A 62} 62} 37} 37} 36} 12 37} 33} 33} 55}} 55}} 55}} 123A 122} 122} 102} 102} 102} 103}} 103}} 104 73A 73} 73} 30A 30} 30A 17 16} 16A 72A 71} 72} 15} 15A 14} 27} 26} 26} 40 39} 39} 59} 59 114} 114} 104} 104 102} 103} 119} 155} 155} 151} 42 40 39

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6