5 en 6-weeks BIGGEN onde en jonge Varkens, Ondergeteekende Buitengewone verkoop BTJRGEBXIJKE STAND. 0FFICIEELE PUBLICATIËN. HANDELSBERICHTEI. C. eenige toeren verricht waren, ontving zij, naar zij meende, den ring terug, maar in plaats van haar eigendom bleek dit een koperen ring te zijn. De politie werd onmiddellijk daarmede in kennis gesteld en bezorgde den professor terstond vrij logies. Op 86-jarigen leeftijd overleed in het krankzin- nigengesticht te 's Gravenhage iemand, die sedert 1848 daar verpleegd werd voor rekening der ge- meente Monster. De verpleging heeft aan die gemeente ruim 10.000 gekost. De heer D. Kommer te Hilversum, had een kip op 14 eieren te broeden gezet. Bijna 2 weken ging ailes goed, toen de kip de eieren verliet. De heer K. bemerkte dit pas, toen de eieren reeds koud waren. Bij het openmaken van een ei bleek echter, dat er nog eenig leven in was. Spoedig werd nu een broedmachine vervaardigd van wollen lappen en een kruik met kokend water. Twee keer per dag werd de kruik met kokend water gevuld, en toen de 3 weken om waren, kwamen 9 kuikens uit den dop. De heer K. wil deze goed gelukte proef herhalen, en beproeven 6 eieren op deze manier geheel uit le broeden. Op Wieringen fiendenpachters. B. Ct. gemeld, is eene vergadering gehouden van Wieringen, zoo wordt aan de N. moet n.l. nog tienden opbrengen aan een adellijke familie. Die tienden worden jaarlijks in het laatst van Juli verpacht. Een tiental jaren geleden bedroeg die pacht nog wel 4000 gulden, later echter zijn de landbouwers zoo slim geworden, niet meer tegen elkaar op te bieden, zij pachten nu de tienden zoo goedkoop mogelijk en brengen de pachtpenningen onderling procents- gewijze op. De tiendverpachter, hierover ontevreden, schijnt thans andere maatregelen te willen nemen. Hij zal nu schatters zenden, om de tienden te schaten nemen de pachters hiermee genoegen, dan zijn geen verpachtingen meer noodig. In het tegen- overgestelde geval zullen de tienden weer door de eigenaars in natura worden geïnd. Dat de schatting veel hooger zal worden dan het thans betaalde bedrag, is duidelijk, en daarom zullen de pachters er wel geen genoegen mee nemen. Het tiendrecht kan worden afgekocht voor 20 maal de gemiddelde pacht der laatste 15 jaren. Bleef de pachtsom zoo laag als de laatste 8 jaar, dan was nog aan afkoop te denken, thans, nu er nog een zevental dure jaren bij komen, is dit vrij onmogelijk. Wenschelijk zoude het zijn als deze rechten werden afgeschaft, daar de meeste landbouwers op Wieringen kleine boeren zijn, die zware lasten en hypotheekrechten moeten betalen. Amsterdam, 3 Juni. Zaterdagmiddag jl. deden de bewoners van een perceel in de 2de Spaarn- dammerstraat een ontdekking, die de geheele buurt in rep en roer bracht. Op de derde verdieping woonde een zekere Haksteeg met vrouw en drie kinderen en nog een zoontje uit een vorig huwe- lijk, Gerrit geheeten. Gerrit nu, een jongen, die in de buurt wel bekend was, veel bij den weg zwierf en ter oorzake van baldadigheid meer dan eenmaal voor den commissaris van politie werd gebracht, werd sedert paschen onder de straat- jeugd gemist. De buren begonnen reeds achterdocht te voeden, toen zaterdagmiddag Gerrit's zusje op het portaal voor de gesloten deur gevonden werd, huilende, omdat zij niet naar binnen kon gaan. Een der buren vroeg, of er dan niemand thuis was. »Ja Gerrit was thuis." Kon Gerrit dan niet open doen? »Neen". Waarom niet? Geen ant- woord. Vijf buurvrouwen werden bij elkaar ge- roepen om licht, te verspreiden in dit vreemde ge val. Met een vreemden sleutel opende men de keukendeur, doch geen spoor was nog van Gerrit te zien. Daar hoorde men echter uit het kastje onder den gootsteen gekerm. De verschrikte vrouwen openden het kastje, dat met een grooten wervel gesloten was, en daar vond men den 10-jarigen knaap in de nauwe ruim- te met gebogen knieën en gebogen rug ineenge- doken. Allereerst gaven de vrouwen brood en water aan den jongen, die daarop gretig aanviel. Toen werd de politie gehaald en de knaap bevrijd. Sedert Goeden Vrijdag had de jongen dag en nacht in het nauwe hokje opgesloten gezeten, een vreeselijke straf hem door den vader en de stief- moeder opgelegd. Kwam vader thuis sehaften, dan mocht hij een uur lang te voorschijn komen, en ook 's avonds was hem slechts een uur vrijheid toegestaan. Overigens bracht hij dag en nacht in de veel te kleine ruimte door, slecht gevoed, be- roofd van licht en lucht. Van een gezonden jon gen is Gerrit door die onmenschelijkheid een ma- ger ventje geworden en het is inderdaad een wonder, dat de knaap nog leeft. Het zitten valt hem moeilijk en nu nog neemt hij onwillekeurig telkens de ineengedoken houding aan, waartoe hij zeven weken veroordeeld werd. Voorloopig werd de knaap naar het politiebureau gebracht; tegen den vader is proces-verbaal opge- maakt, maar den knaap moest men hem terugge- ven. Hij heeft hem hedenmiddag naar het gebouw voor dakloozen van het Leger des Heils gebracht kapitein Duitz Wésselingh nam hem op, zorgde, dat hij nu naar school kan gaan en zal verder voor den jongen zorgen. De woede der menschen in de buurt tegen de ouders is van dien aard, dat zij door de politie beschermd moeten worden Meer dan eenmaal reeds liepen zij een geducht pak slaag in de buurt op en werden deerlijk ge- havend. (Hdbl.) Hoe het mogelijk is, dat een diender een diefstal in de hand kan werken, kan uit het volgende blijken Een broodbakkersknecht te Amsterdam, die den geheelen nacht had gewerkt, ging 's morgens vroeg op weg met een broodkarretje, om een aantal klanten van zijn baas te bedienen. Een slimme gast kreeg het in den zin den ietwat slaperigen bakker eens leelijk te pakken te nemen. Hij nam dit waar, toen deze, van geen kwaad bewust, bij een der klanten, 3 hoog, achter, naar boven tippelde. Nauwelijks was de bakkersknecht verdwenen, of de slimmert gaat er met het brood karretje van door. Aile duivels, daar is juist een agent. Maar onze baas is niet van gisteren. Hij opent de broodkar en neemt er zooveel brooden uit, als hij maar dragen kan en vraagt daarna den diender heel beleetd: »of meneer als het hem belieft, even op de kar wilde passen, hij moest even de brooden wegbrengen in die dwarsstraat. De goedhartige diender wil dat wel even doen. In dien tusschentijd is de ware knecht naar beneden gekomen, ziet zijn kar niet en wil zich juist van wanhoop, schrik en ergernis de haren uit het hoofd trekken, toen dat was een dank- zegging waard hij zijn kar een huis of veertig verder ontwaarde. Hij holt er heen en wil zich met zijn kar ver- wijderen, maar de diender pakt hem stevig bij den kraag en zegt op barschen toon »Zeg ereis mannetje, wil je met je handjes van die kar afblijven?" »Ik van die kar afblijven, ben je heelemaal gek, dat is de kar van mijn baas!" »Ja dat kennen we, alsof ik zelf niet de oppas daarover op me genomen had voor den eigenaar, die even de dwarsstraat in is. Na heel wat woordenwisseling gaan agent en bakkersknecht naar den patroon van den laatste, die natuurlijk den agent beduidt dat de verdachte zijn eigen knecht is. De kar wordt nu nagezien en bij dat onderzoek blijkt, dat tien brooden ver dwenen zijn. Kantongereclit Znidbroek. Zitting van 1 Juni '1892. Veroordeeld: J'. S. te Kropswolde, wegensjagen in verboden jachttijd, tôt 1 boete of 2 dagen h., met verbeurdverklaring en last tôt uitlevering van het net of betaling van 2 subsidiair 3 dagen h. Wegens zich bevinden in een spoortrein zonder be- hoorlijk plaatsbewijs J. O. te Kolham, tôt f 3 boete of 4 dagen h. J. G. te Roswinkel P. F. te Schildwolde, tôt 1 boete of 2 dagen h. Wegens los laten loopen van een hond zonder muilkorf R. K. te Stadskanaal en B. H. te Wildervank, tôt 2 boete of dagen h. D. W. en F. H. te Wildervank, tôt 1 boete of 2 dagen h. Wegens laten staan van een trekdier, op den openbaren weg, zonder voorzorgen tegen schade H. R. te Sappemeer, tôt 0.50 boete of 1 dag h. Wegens versperren van een publieken weg zonder verlof van het openbaar gezag L. S. te Groningen, tôt 0.50 boete of 1 dag h. Wegens harder dan stapvoets rijden over een bat J. S. te Musselkanaal, tôt 1 boete of 2 dagen h. Wegens verwekken van rumoer, waar- door de nachtrust kon worden verstoord E. D. te Foxhol en J. B. te Martenshoek W. L. te Kalk- wijk en R. K. te Martenshoek, tôt 0.50 boete of 1 dag h. Wegens openbare dronkenschap W. L. voornoemd te Kalkwijk, J. S. voornoemd te Musselkanaal, R. K., voornoemd te Martenshoek, G. de J. te Meeden en W. H. te Veendam, tôt 0.50 boete of 1 dag h. W. B. te Veendam, P. Z. te Wildervank, S. H. te Veendam en J. K. te Muntendam, tôt 1 boete of 2 dagen h. J. M. te Muntendam en P. o. d. D. te Veendam, tôt 2 boete of 3 dagen h. K. L. te Muntendam en H. H. te Zuidbroek, tôt 5 boete of 3 dagen h. H. K. te Hoogezand en P. A. te Veendam, tôt 3 dagen h.; H. D. te Martenshoek, tôt 7 dagen h.; P. L. aldaar, tôt 21 dagen h. Vrijgesproken J. S. bovengenoemd te Mussel kanaal. Wegens straatschenderij. NOORDDIJK, 1—30 Mei. Geboren Jakob, z. v. W. v. d. Boom en G. Groenboom Albert, z. v. O. Oomkes en A. v. Dijken August Constantijn Julianus Leopold, z. v. A. C. J. L. Brinkhuizen en H. F. Rozema Grietje, d. v. R. Groenewold en M. Visser. Ondertrouwd r K. Kruijer, 26 j. te Euvelgunne en A. Medema, 18 j. te Adorp W. Sluiman, 30 j. van Noorderhoogebrug en B. Meelker, 19 j. van Ten Boer; K. Meijer, 29 j. van Middelbert en G. Takens, 30 j., van Haren J. Glevering, 36 j. van Engelbert en G. Linker, 27 j. van Leek O. J. Oomkes, 30 j. van Roodehaan en F. Hooifes, 22 j. van Slochteren G. Postema, 22 j. van Hoogezand en A. Rollema, 20 j. van Noorddijk E. R. Huis- man, 24 j. van Engelbert en H. Hartog, 21 j. van Slochteren; F. Kalk, 26 j. van Noorddijk en A. Ham, 26 j. van Slochteren A. Mulder, 26 j. van Oosterhoogebrug en B. Huisman, 21 j. van Engel bert H. Huisman, 19 j. van Engelbert en F. Kemkers, 17 j. van Peize M. J. Hoen, 37 j. en S. Deen, 33 j. beide gewoond hebbend te Middelbert. Getrouwd W. Sluiman en B. Meelker G. Postema en A. Rollema E. R. Huisman en H. Hartog A. Mulder en B. Huisman. Overleden A. Kruizinga, 78 j., wed. van H. Dolfîen Derk 12 j., z. v. J. Kamphuis en H. Huis man Berend 3 mnd., z. v. W. Knollema en H. Molag Luurt Jan 3 mnd., z. v. J. Bieleveld en M. Doornbosch; H. Kamphuis 71 j., wed. van H. Haak- man Pieterke 16 mnd., d. v. J. Heins en G Arends Roelf Bierling te Groningen 26 j., man v. H. G. Robben. Levenl geb. kind van W. L. Carabain en A. v. d. Es. INKWARTIERING H R IJ Burgemeester VAN G S V O L K. en Wethouders van Hoogezand, maken bekend, dat ter uitvoering van art. 17 der wet van den 14 September 1866 (Staatsblad no. 138) de door hen opgemaakte lijst van de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwar tiering en onderhoud van krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmer- ten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien, ingevolge art. 18 dier wet, in het Gemeentehuis is aangeplakt en van en met den 8sten tôt en met den 22 Juni 1892 op de secre- tarie der gemeente voor een ieder ter inzage neder- gelegd is. Bezwaren tegen de lijst moeten bij Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente worden ingediend vôôr den 6 Juli e.k. Hoogezand, den 3 Juni 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd I. A. van ROIJEN. De Secretaris W. AGTERBOS. Maart 1828 (Staatsblad no. 6), ter kennis van de belanghebbenden, dat de loting der ingeschrevenen voor de schutterij, voor de lichting van 1892 zal plaats hebben op Donderdag den 23 Juni e.k., aan- vangende des voormiddags te elf uur, in het ge meentehuis, terwijl na afloop daarvan de naloting voor hen, die tôt vroegere klassen behooren, aldaar zal geschieden. Belanghebbenden worden verwittigd: a. dat zij, die verhinderd worden in persoon bij de loting te verschijnen, zich door een gemag- figde kunnen doen vertegenwoordigen, zullende, indien niemand zich mocht aanmelden, de loting geschieden door een der leden van de commissie uit het plaatselijk bestuur; b. dat bij de loting aanteekening wordt gehouden van de redenen tôt vrijstelling, die men vermeent te kunnen aanvoeren, en het daarom van belang kan zijn, dat men daarbij persoonlijk verschijnt of zich doet vertegenwoordigen door een gemagtigde, die met de omstandigheden van den lastgever ge- noegzaam bekend is; c. dat de alphabetische lijst der ingeschrevenen voor de tegenwoordige lichting op den 20 Juni e.k., des voormiddags van 10 tôt 12 uur op de secre- tarie ter inzage zal liggen. Sappemeer, den 7 Juni 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd T. VENEMA Az. De Wethouder: J. H. NIJHUIS. PREDIKBEURTEN OP A.S. ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand ds. Rijkens. Sappemeer geen dienst. Kiel-Windeweer ds. De Jong. Westerbroek ds. Homan. Kolham, voorm. dsf Keiser. Voorbereiding. Ten Post, 's nam. ds.- Keiser. Voorb. Overschild ds. Keiser. Voorbereiding. Schildwolde, voorm.: ds. Zuidema. Voorb. Slochteren, 's voormiddags 9| uur ds. Talma van Groningen. Voorbereiding. Doopsgez. Gem. Sappemeer: ds. Binnerts. Noordbroek: ds. Ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer ds. Dreesman. Evangeliesatie. Schaaphok, 's middags half drie ds. E. Bronsema van Overschild. Apost. Gem. Hoogezand: v. d. Waals. KERK- en SGHOOLNIEUWS. Schildwolde, 3 Juni 1892. In de heden middag gehoudene vergadering van H. H. collatoren der Herv. gem. alhier werden de volgende H.H. pre- dikanten op het 12tal geplaatst Balk te Groo- tegast, Bange te Giethoorn, Eppens te Oldehove, Jellema te Vrieschelo, de Jong te Sappemeer, de Munck Keizer, cand. N.-Scheemda, Tjassens Keiser te Garmerwolde, van Kleffens te Siddeburen, Leemhuis te St.-Kanaal, Onnekes te Vierhuizen, Salomons te Wetsinge en Spandaw te Zuidlaren. De voordracht voor hoofd der school te Sappemeer (West), bestaat uit de HH. G. de Langen, hoofd der school te Hélium, K. Dokter, onderwijzer te Leeuwarden, W. Woldendorp, onderwijzer te Hee- renveen. Benoemd tôt onderwijzer te Noordbroek, K. Bos van Schildwolde. In de gisteren te Ten Boer gehouden raadsver- gadering werd eervol ontslag verleend aan den heer H. J. Pool, onderwijzer te Woltersum, wegens vertrek naar het eiland Wieringen; daarna werd tôt onderwijzeres aan de school te Woltersum be noemd mej. J. L. Mertens te Groningen op eene jaarwedde van 500. In dezelfde vergadering kwam onder meer in- gekomen stukken in behandeling een adres van eenige ingezetenen dezer gemeente, aan den inhoud waarvan adhaesie was geschonken door de besturen der christ, geref. scholen te Ten Boer en Thesinge, en dat strekken moest om den raad te wijzen op het lage schoolgeld, dat voor het openbaar lager onderwijs werd geheven. Het verzoek om het schoolgeld in overeenstemming te brengen met dat aan de bijzondere scholen werd overeenkomstig het advies van B. en W. gewezen van de hand. Het schoolgeld aan de openbare scholen bedraagt 35 cent per leerling en per maand, dat is 15 ct. meer dan het minimum, hetwelk door de wet is voor- geschreven; terwijl niet beweerd kan worden, dat de gemeente veel geld voor onderwijzerstraktemen- ten uitgeeft, daar toch de hoofden van scholen naar het wettelijk minimum worden gesalariëerd, en ook de jaarwedden van de jongste onderwijzers niet of nauwelijks hooger dan de 400 gaan. PRIJS van ket GROF ROGGEBROOD, zonder zemelen, IN DE OMMELANDEN, den 6den Juni van 4 kilogram 38 cent. Inkwartiering van Krijgsvolk. Burgemeester en Wethouders van Sappemeer maken bekend, dat de ter uitvoering van art. 17 der wet van den 14 September 1866 (Staatsblad No. 138), zooals die wet is gewijzigd bij de wet van 29 Maart 1877 (Staatsblad No. 53), door hen herziene lijst van de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud van krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunner naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruik baar geacht wordt, daarin te kunnen voorzien, ingevolge art. 18 dier wet in het gemeentehuis is aangeplakt en van en met den achtsten tôt en met den eenentwintigsten Juni 1892 op de Secre- tarie der gemeente voor een ieder ter inzage ne- dergelegd is. Bezwaren tegen de lijst moeten bij Burgemeester en Wethouders dezer gemeente worden ingediend vôôr den 22 Juni e.k. Sappemeer, den 7 Juni 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: T. VENEMA Az. De Wethouder: J. H. NIJHUIS. GRONINGEN, TARWE. kilo's. Zomer 1891 74/6,55 J 6,65 76 -6,95 - 7,05 78 - 7,36 - 7,45 80 - 7,75 - 7,85 Dikkop 1891 70-5,75- 5,85 72-6,15- 6,25 74-6,55 - 6,65 76 - 6,95 - 7,05 78 - 7,35 - 7,45 ROGGE. Kilo's. Buitenl. 70/6,90 7,00 Nieuwelol.1891 66 - 4,90 - 5,30 68- 5,35 - 5,70 70- 5,75 -6,10 72-6,15-6,50 BOEKWEIT. Kilo's. Nieuwe Zwarte 62/ 64- 66 - 6,20 - 6,40 68- - 70- - OLDAMBSTER GARST. Kilo's. Winter 1891 54 /2,95 3,30 56 - 3,25 - 3,60 58- 3,55 - 3,90 60 - 3,85 - 4,20 62 - 4,10 - 4,45 64-4.40-4.65 60 - 4,10 - 4,20 Boter. Vereeniging aanvoer /4, /8, /16. lste keur i f 37.50 i f 18.75, 19, 19.25, 19.50, 20. 2de keur J f 37; f 18.50, 18.75, 19, 19.25. 3de keur J /36; i 17.75, 18, 18.25, 18.50. 4de keur i f 35.50; i f 17.50, 17.75. 5de keur J 34.50 i 16, 17. 6de keur 1 34 15, 16, 17. Leeuwarden 3 Juni. Veemarkt. 1343 runde- ren: 70 stieren van 39 tôt 48 cent per KG., 80 ossen van 90 tôt 190, 180 vette koeien lste kwal. van 39 tôt 65 cent, 2de kwal. van 42 tôt 53 cent, 3de kwal. van 37 tôt 48 cent per KG., 637 melke koeien van 75 tôt 310, 120 pin- ken van 20 tôt 90, 218 vette kalveren van 31 tôt 51 cent per KG., 0 graskalveren van tôt 38 nuchteren dito van 3 tôt 6; 2004 schapen: 610 vette dito van 45 tôt 55 cent per KG., 290 melke dito van 4 tôt f 22, 1004 lammeren van 3 tôt 11; 527 varkens: 41 vette dito van 38 tôt 46 cent per KG., 52 magere dito van 30 tôt 80, 119 vette biggen van 30 tôt 80, 315 magere dito van 7 tôt 15, 21 paarden van 30 tôt 115. De handel in kalveren traag, overigens prijshoudend. iDTERTENTIËN. Ondertrouwd I. J. G. RIETMAN en BORCHERTS. 7 Juni 1892. Hengelo (O.), Sappemeer Eenige kennisgeving Getrouwd Meeden, Hoogezand, J. H. KAMMINGA M. en SASKER. Juni '92. Bevallen van een JONGEN A. HUISMANHuisman. Sloten, Fr., 4 Juni 1892. Bevallen van een ME1SJE, B. STUITJE—Hartman. Martenshoek, 7 Juni 1892. Heden overleed, na een langdurig doch ge- duldig lijden, mijne geliefde echtgenoote PIETERKE BLAAUW, in den ouderdom van 50 jaren, waarvan ik 28 jaar in een genoegelijken echt met haar ver- eenigd mocht zijn; mij nalatende 8 kinderen, een is haar in de eeuwigheid voorgegaan en twee nog te jong om dit groot verlies te beseffen. Diep bedroefd geven wij hiervan kennis aan familie, vrienden en bekenden. Slochteren, bij 't Schaaphok, 31 Mei 1892. GEERT BUITENKAMP. Den 1 Juni overleed onze oom JROTTING, in den ouderdom van ruim 71 jaar. Martenshoek, 1 Juni 1892. T. HOFKAMP. A. M. HOFKAMP. J. L. HOFKAMP. Heden overleed, na een geduldig lijden, in den ouderdom van 42 jaren en 3 maanden, mijn geliefde echtgenoot en der kinderen zorgdragende vader L. GRASDIJK, na eene genoegelijke echt- vereeniging van 18 jaar, mij nalatende 3 kinderen, terwijl twee hem in de eeuwigheid zijn voorgegaan, Zwaar valt mij deze slag, doch ik wensch Gode te zwijgen, wiens doen enkel liefde is. Harkstede, 4 Juni 1892. M. ENTJES, Wed. L. Grasdijk. Dienende deze als algemeene kennisgeving aan vrienden en bekenden. Heden overleed na eene langdurige onge- steïdheid, na voorzien te zijn van de H. Sacra- menten der stervenden, mijn geliefde echtgenoot CORNELUS ADRIAAN HUBERTUS VAN BIJLE- VELT, in den ouderdom van 71 jaar en 8 maan den, in leven Apotheker alhier. Sappemeer, 5 Juni 1892. Mede namens kinderen en aangehuwde kinderen Wed. C. A. H. VAN BIJLEVELT VAN KaTWIJK. Heden overleed, in vast vertrouwen op zijnen Heer en Heilandmijn geliefde echtgenoot en mijner vier kinderen zorgdragende vader JAN AKKER- MAN, in den ouderdom van bijna 57 jaren. Siddeburen, 5 Juni 1892. Wed. J. AKKERMANWinter en kinderen. Heden overleed na eene ongesteldheid van 6 dagen, mijn geliefde echtgenoot LODEWIJK RIJKENS, in den ouderdom van bijna 48 jaren, na een gelukkige echtvereeniging van 15 jaren. Achterdiep, 6 Juni 1892. Wed. L. RIJKENS en kinderen. 7 Juni 1892. HAVER. Kilo's. Nieuwe Dikke 40 /2,75 f2,Sô 42 - 2,15 - 3,05 44 - 3,15 - 3,25 46 - 3,35 - 3,45 48-3,56-3,65 50 - 3,80 - 3,90 52-4,00-4,10 N. Probsteier 40-2,60-2,70 42 - 2,80 - 2,90 44 - 3,00 - 3,10 46 - 3,20 - 3,30 48 - 3,40 - 3,50 50-3,65 - 3,75 52-3,85-3,95 Witte Voer 42 - 44 - - N. Zw. Haver 40 - 2,45 - 2,55 42 - 2,70 - 2,30 44 - 2,90 - 3,00 46 - 3,10 - 3,20 N. Zw. Presid. 44 - 2,95 - 3,05 46 - 3,15 - 3,25 48 - 3,35 - 3,45 Onde 46 - Paardeb. 80 kilo6,50 /6,20 Duiveboonen Zuidbroek. Ondergeteekende verbiedt van af heden om te visscheii in de wijken die'bij hem in gebruik zijn. A. MANTJES. IiOting voor de Sclmttery. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sap pemeer brengen, naar aanleiding van de artt. 10 en 11 der wet van 11 April 1827 (Staatsblad no. 17) en art. 11 van het Koninklijk besluit van 21 ZADEN. Oml. Koolz. f Old. f Karweiz.1891 50k./8,00 9,50 Geel Mosterdz./4,00/10,00 Zomer 1891 60 - 4,10 - 4,20 BlauwpeulErwten/5,50/7,00 De aanvoer was heden klein. Tarwe 20 cts. hooger. Rogge en Garst onveranderd. Aile Haver- soorlen vaster, Dikke Haver 5 cts., Probsteier en beide soorten Zwarte Haver 2i cts., hooger verkocht. Stuk-Boter 0.801.05. Hoendereieren 0.500.70. Eendeëieren 0.600.75. Boonen 10 cts. biedt zich vriendelijk bij zijn PLAATS- en GEWESTGENOO- TEN aan als VEE- en VAIÎ- KENSSLACHTER, verzoeke vriendelijk gunst. J. EIEDRIKSa/d. Hamweg, Harkstede. Drie WAGEÎfBUSSEÎf, op den weg van Loppersum naar Slochteren. Terugbezorging wordt verzocht bij E. ALSEMA te Loppersum, tegen helnoning. TE KOOP en afgezeugde MOTTEM, bij R. HAMPEN, Hellumsterveen. VAN op op aanstaanden Zaterdag, 11 Juni, 'snamidd. 4 uur, ten huize van den kastelein DIJKHUIS te Sappemeer, maand crediet. T. AGTERBOS Jr.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 3