Bouillie Bordelai K&RPITTEH Patent-Touwslagf -T een 0BTDERWIJZE1 HOTEL „DE NEDEBLAN! II. 8MTI Bordeauxepap. BRUINE- en KOOLTE Wedrenuei Spaarbank Duurswo VEENHUIZEN gem, Noordbro Onderwijs. JiK'Ill. J. L. ROBERTl N. C. REMKESHoogezaii C. R. 8IKKENS Jz., Sappe Ilennep-, Manilla-, Cocos-, IJzerdraai Molenzeils, Persenning KLOOTS, GELDLEENING groot f BINNENLAND. BURflERLIJKE STAND. sksmbwb te DOORRID en STALLING, gelegeuli uitspaiiniiig, PRACHTIGE TUIN, ZALEN, aiuke logeerkamers. Vooral bij het REIZEND PUBLIER b< ondergeteekende zich beleefd aan. OF Zekerst afdoend midc de gevreesde AARDAPP TE. Afnerners ontvangen inlichting gratisterwijl de pulverisateii sproeiingsmachines tegen hillyke voorwaar den bijgeleverd. LANDBOUW ERS worder zonder aangeraden een proef te nemen, kosten niet noemenswaardig zijn, tegenove rassende uitkomsten Vroegtijdige bestellii gewenscht. Winschoten, Garst. Tuinaanlegger en Zaadhanj Steeds voorradig eene mooie keuze I PETTEN in verschillende grootten, HA KLEEDJES, VELVET en TAPISSE DEUR- en GANGMATTEN, ZWILI HAREN LOOPERS en KARPETFRA alsmede WATERTWISTEN en VITRA CRÈME en WITTE FRANJE, KOOR RINGEN, voor GORDIJNEN. Tevens houd ik mij aanbevolen to leveren en p I a a ts e n van VA! KLEEDEN. VAN apgericht in 17SS. Ruime voorraad belegen want in a STAALDRAADTROSSEN voor molen e sleepen. extra blanke te DE l't HIT. Ruime stalling en voor PAARDEN, ter gel van de komst van HII. Koninginnen aan de WEDRENNEN op 3 afstands van de baan, bij den kastelein Onnerweg, toi no. 2, nabij Not De ZITTINTGEN Directeuren der Spaarban wold zullen voortaan woi houden in het locaal dier Spaarbank te WOLDE en wel op den laatsten WOENSI iedere maand des nainiddags van 4 tôt voor het eerst op WOENSDAG, 39 Juni en wordt van af dien dag de Spaarbank t van den Boekhouder gesloten. Namens het Bestuur L. J. REINDERS, Boekhi WATERSCHAP A 4 iii AiKDEELESf van f 16 De inschrijving op staande GELDLEENING gesteld van 7 tôt en n Jnuiten huize van den heer J. Th. HO Noordbroek. In het PLAN der LEENI1 aldaar ter inzage Jigt, is o.a. bepaald, dat de TING moet plaats hebben 1 Juli a.s., RENTE loopt van 1 Juni j.I. af en d; minstens f ÎOO wordt AFGELOST. Namens het Bestuur v/h. Wate, F. S. HUISMAN, voorz. TERHDBING Jachtrechtgroot pl.r bunder, op de GRONDE boorende tôt den molenpolder »DE VER GING" te Borgercompagnie, op Maanda 13 Juni a.s., 's avonds 7 uur, bij J. B. T1 te Tripscompagnie. DE VOL M AGIT) Aan de 0. L. SCHO Glimmen, gemeente Haren «EVRAAGD met ACTE van GYMNASTIEK op eene wedde van f 450STUKKEN franco GEL in te zenden voor of op den 16 Juni e- aan den BURGEMEESTER van Haren (Gr uitgaven moet verhoogd worden, met eene som van "859. Aile leden verklaren zich voor deze wij ziging. 5. Adres Peters. De voorzitler doet mededeeling en leest voor een ingekomen adres van den heer Peters, waarin te kennen wordt gegeven, dat hij, belast met bestek en teekening en uitvoering van de draaibrug de vriiheid neemt aan den Raad te verzoeken, de aan hem resteerende 414,683 zoo spoedig mogelyk met betaling te honoreeren. De verschillende opdrachten, 28 Maart en daar- opvolgende hebben hem aan reis- en verblyfkosten zeer veel geld gekost. Waarom, zoo vraagt adres sant nu nog langer met de betaling gewacht. Gaarne had hij, dat de uitbetaling zoo spoedig mo- geS voorlezing van dit adres, stelt de voorzitter voor het ter visie te leggen en dan in eene volgende vergadering te behandelen, om eerst beter onder- zoek in te stellen. De heer Edzes komt hier tegen op, en voerl aan dat er toch tijd genoeg voor onderzoek geweest was Voorzitter Wij stellen voor, om tôt eene vo - .rende vergadering te verdagen. De heer Edzes: Is er dan nog îets, wat dan. Voorzitter Ja, er is iets, dat kan men zoo me zeggen, er moet eerst beter onderzoek ingesteld W°Deeheer Bakker Ik wou wel eens vragen aan B. en W. hoever het gevorderd is met de overname 611 Voorzitter Dit punt is dadelijk niet aan de orde dat kan in eene volgende vergadering. De heer Bakker Dan zou ik toch wel in ovei- ken, en door den Burgemeesler van Hoogezand aangevoerd, dat Sappemeer er veel belang bij had, hetgeen door ons is ontkend, omdat de andei e brug naar de hait leidt. De heer Edzes Wij hebben er toch nog wel belang bij. Voorzitter Voorzeker, we zouden met gaarne den brug missen doch het groote belang niet meer, dat we vroeger hadden. Den heer J. S. Smid Ik zou wel eens willen vragen, welk antwoord het Dagelijkssch Bestuur aan Hoogezand wenscht te geven. Ik hoop toch met, dat het straks aangevoerde een struikelblok zal zijn, waaronder de goede zaak zal lijden. Voorzitter Wij geven in 't geheel geen antwoord, zouden we nog antwoord geven op de vraag of we dat erkennen willen, neen. Dewijl er niets meer aan de orde is wil de voorzitter de vergadering sluiten, toen de heer T. S. Bakker nog het woord vraagt, en zegt, dat er bij de Borgercompagniesterbrug eene ondiepte m het vaarwater is, hetgeen de spreker aan den vooi- zitter in overweging geeft dit te willen doen ver- anderen. Voorzitter Dit is ook een gevolg van het leg gen der biug. Wij doen er niets aan, of het moet eerst ailes goed zijn. De heer Edzes Dat daar een plaats is, die on- dieper is dan op andere plaatsen is zoo, doch mij is gezegd, dat op de bedoelde plek de vaart de gestelde diepte had. Voorzitter De boel is weer niet goed gemaakt. Sluiting der vergadering. om de weging toch niet willen geven, zoo spoedig mogelijk eene vergadering te doen beleggen, waarin de punten konden behandeld worden. Voorzitter: Dat zal ook gebeuren, de vergade ring zal zoo spoedig mogelijk belegd worden De heer J. S. Smid: Ik zou er ook sterk voor zijn, dat de vergadering zoo spoedig mogelyk be- Ipcrt] werd. "Voorzitter: Heeft iemand er nog bezwaar tegen, dat het de eerstkomende vergadering behandeld W Enkele leden: Als het maar zoo spoedig moge liik eebeurt. Aldus wordt er besloten. 6. Missieve Ged. Staten over heffing van bru: geVoorzitter: Dit. staat ook al in verband met het voorgaande. In deze missieve wordt te kennen gegeven, dat er, wat betreft de heffing van brug- «relden, bezwaren zullen worden gemaakt om de goedkeuring te erlangen, daar de brug toch met vernieuwd was met het doel voor de scheepvaart alleen, maar grootendeels omdat de brug te oud was en dus lastig voor de passage. Voorzitter: Ook dit stellen we voor eene vol gende vergadering te behandelen. De heer Berg: De redeneering is 'U1 Voorzitter Och, men kan ja wel zien. hoe het in elkaar zit. Aangenomen, ook dit in eene volgende vergade ring te behandelen. 7. Volgt voorlezing van een stuk, waarin aan het hoofd der school (oost), den heer van ter Velde, vergunning wordt verleend het leervak Fransch op de school te onderwijzen. De heer Berg merkt op, dat in bedoeld stuk vergeten is te vermelden, dat bedoeld leervak on- derwezen mag worden tôt wederopzegging ,np Gaarne zou ZEd. dit er nog in vermeld zien. De voorzitter stemt toe, dat dit er nog m ver meld moet worden. Hierna wordt het aangenomen 8. Bestek en teekening onderwijzerswonmg te Kleinemeer. De voorzitter deelt mede, dat dit bestek van den schoolopziener teruggekomen is. In een bijgaand schrijven wordt de goedkeuring gehecht aan net bouwen van de onderwijzerswoning volgens bestek en teekening, en te kennen gegeven, dat ailes zeer goed is. Evenwel wordt aangeraden, om eene, in de nabijheid staande, oude arbeiderswoning te amo- veeren. Een punt van bespreking werd, aan welken kant van de school de onderwijzerswoning zou worden geplaatst. Eenigen zien er bezwaren in dat de woning aan den Oostkant der school geplaatst wordt, anderen dat zij aan den westkant wordt gebouwd. Na eenige onderlinge discussie stelt de voorzitter voor, dat de leden van den Raad het terrein zell gaan onderzoeken, daar ze dan een beter oordeel kunnen vellen. Daar er niet veel tijd meer is, om het onderzoek in te stellen komt men overeen om denzelfden avond nog gezamenlijk het terrein eens op te nemen. Dit wordt aangenomen. Mededeeling van den voorzitter, dat van B. en W. van Hoogezand een schrijven ontvangen is, aan- gaande overname onderhoudslasten Bonthuisterbrug en het leggen van een nieuwe draaibat. In dit schrijven, van B. en W. van Hoogezand wordt te kennen gegeven, dat zij zich niet kunnnen veree- nigen met de aangehaalde motieven van den Raad van Sappemeer, door welke het onderhoud der Bonthuisterbrug meer bezwaard zou zijn geworden. De motieven waren lo. Door den staat, wegens het plaatsen van een station, en 2o. door het leg gen van een draaibat over het Kalkwijksterdiep. Tegen het laatste vooral acht het Bestuur van Hoogezand sterk te moeten opkomen. Toen in de jaren van 1864—66 bij de regeering het plan bestond om het stationsgebouw te doen plaatsen bij de hoofdbrug te Hoogezand is er juist door Sappemeer veel gewerkt, dit gebouw verder naar de grenzen van Sappemeer te brengen. Daarom is het gebouw geplaatst waar hetnu staat. Daar- door werd het voor de gemeente Hoogezand noodig, dat er een weg werd gelegd naar het Kalkwijksterdiep, waardoor eene dure brug nood- zakelijk werddie jaarlijks nog zeer veel aan onderhoud kost. Door het aanleggen van de brug over het Kalkwijksterdiep werd juist de Bont huisterbrug ontlast aan onderhoudskosten. Daarom bevreemdt het ons, a lzoo schrijft Hoogezand verder, dat door Sappemeer die omstandigheden uit het oog verloren zijn en zal het aan 't gemeentebestuur van Hoogezand niet mogelijk zijn om met dat van Sappemeer samen te werken, zoolang niet door de laatste erkend is dat door 't aanleggen van be doelde draaibat de onderh.lasten van de Bonthuis terbrug verminderd zijn. Nadat nog door den heer Naula gesproken is over den straatweg en de bonthuisterbrug, deelt de voorzitter mede, hoe het zaakje van de Bonth. brug aan den gang gekomen is. De burgemeester van Hoogezand was persoonlijk op het bureau te Sappemeer geweest, om te spreken over het aan- brengen van een nieuwe veiligheidsleuning. Toen was ook ter sprake gekomen, of het niet beter was, dat er een nieuwe brug kwam, waarop de burgemeester van Hoogezand de vraag gedaan had, hoe krijgen we het aan den loop. Hierop was geantwoord »Och, dit is niets, een groot belanghebbende moet er mee beginnen, en dan gesteund worden, en toen was een van de Groe- nevelds aangeraden. Alzoo is de zaak aan den dans gekomen, zegt de voorzitter. De burgemees ter van Hoogezand is er dus zelf over begonnen. Toen is er ook over 't belang dier brug gespro- Openhare vergadering van den Raad der gemeente Noorddijle op j.I. Donderdag. Aile leden zijn tegenwoordig. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter herdenkt in een hartelijk woord de verdiensten van den heer R. H. Veltman, die naar Groningen is vertrokken en alzoo als lid van den Raad en tevens Wethouder is afgetreden. Aan de orde komen daarop achtereenvolgens de volgende zaken: 1. Eenige reclames, aangaande den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting. Die van de heeren K. R. Velthuis en P. v. Dijken worden verworpen die van heer L, Bouwman en mejuffr. de Wed. B. Oosterhof tôt de volgende vergadering verdaagd. 2. Eenige door B. en W. voorgestelde af- en overschrijvingen werden goedgekeurd. 3. Aan (de erfgenamen van) J. J. Veltman wordt elf maand atschrijving van den hoofdelijken omslag verleend; aan den heer R. H. Veltman maand en aan mej. II. J. Bremer 7 maand. 4. Onderzoek der geloofsbrieven. Eene commissie, bestaande uit de heeren Brui- ninga, Everts en Kruijer wordt door den voorzitter benoemd, om de geloofsbrieven van het nieuw ge- kozen raadslid, den heer D. v. Hoorn, na te zien. Zij worden in orde bevonden en zullen ter goed keuring aan Ged. Staten worden opgezonden. 5. Adres van het Ned. Werkl.-Verbond, aan gaande een minimum loon en een maximalen ar- beidsdag, Na lezing besloten, om bij de aanbe- steding van groote geipeentewerken daarop te letten. 6. De geldleening. De voorzitter deelt mede, dat de heer JuJiys Oppenheim te Groningen, met wien de gemeente de vorige leening en ook de laatste ad f 3000 gesloten heeft, de coupons en obligaties niet uitbe- taalt, voordat hij het geld daarvoor van den ge- meente-ontvanger heeft ontvangen. De gemeente- ontvanger maakt, bezwaar om het geld te storten, wanneer hij niet de aflosbare obligatiën en de verschenen coupons tegelijk ontvangt, wat de wet ook eischt. Wij hebben, vervolgt de yoorzitter, nu dienaangaande geïnformeerd, hoe het elders gaat, De provincie geeft j, provisie en andere gemeenten geven eveneens provisie aan den kassier, die het alsdan voorschiet. De heer Oppenheim wil dat ook doen met de gemeente Nqorddijk, tegen 1 pro vicie en 5 rente van den tyd dat de coupons en obligaties ingewisseld worden door den gemeenfe- onlvanger. Wij stellen nu voor, dat aanbod aan te nemen en de goedkeuring van Ged, Staten daarvoor te vragen. Hierop volgde eenige discussie, waarbij de heer Emmelk'inp voorstelt, om alleen provisie te geven, maar geene rente. De andere leden zijn het met dit voorstel eens en wordt dienovereen- komstig besloten. Hiermede was de agenda afgeloopen. Op de vraag des voorzitters of iemand nog wat te vragen of voor te stellen had, wijst de heer Wolthuis er op, dat er verleden herfst meer grint op de wegen is gekomen dan noodig was. Hij zou om die reden dezen herfst er wat minder overgebracht willen zien. Na eenige discussie zegt de voorzitter, dat B. en W. er op zullen letten. Daarna wordt de vergadering gesloten. V E R S Ii A v/d Raad der Gemeente Haren op Maandag 13 Juni 1892 v/m 101 uur. Tegenwoordig zijn de Heeren L. T. Jorissen, Burgemeester, R. Hornhuis en H Brink, Wethou- ders, J. 0. Hoenderken, P. Vorenkamp, W. Hoen- derken, J. Wilphorst, J. J. ten Cate Vissering, 0. J. Quintus, M. G. Vroom en E. van Hemmen. Voorzitter de Burgemeester. De Notulen der vorige vergadering worden door ZEd.A. voorgelezen, evenwel is daarin een fout ge- slopen. Bij het vaststellen der jaarwedden van de Onderwijzers en Onderwijzeressen in de vorige vergadering is ondermeer bepaald ook aan Mej. Boer te Helpman eene verhooging toe te kennen van 25, waardoor het alsdan werd gebracht op 50. Echter geniet Mej. Boer eene jaarwedde van 50 en niet van 25. Nadat de Notulen daarna werden goedgekeurd en de Heer Vroom wordt aangewezen om bij even- tueele stemming no. 1 te zijn, stelt ZEA. voor om de jaarwedde te brengen op 75. Alsdan staat ze gelijk met die der Onderwijze ressen in de Nuttige handwerken. Ook is door haar de officieele Akte behaald. Een en ander heeft den Voorzitter daartoe aanleiding gegeven tôt eene verhooging te besluiten. De Raad daartegen geen bezwaar hebbende wordt besloten aan Mej. Boer eene verhooging der jaarwedde toe te kennen van 25, waardoor ge bracht op 75. Ingekomen a. Een schrijven van den heer H. J. Timmer, Onderwijzer te Onnen. b. van Mej. C. 0. Schônfeld, onderwijzeres te Haren. c. van Mej. C. J. Callenfels, onderwijzeres te Helpman, allen hunnen dank betuigende voor de verhooging hunner jaarwedde. Aangenomen tôt Informatie. De Voorzitter deelt mede dat het noodig wordt geacht om den zandweg door de Appelbergen af te sluiten ter gelegenheid van de wedrennen te de Punt. Na eenige besprekingen wordt daartoe be sloten. Op voorstel van den Voorzitter besluit de Raad om verder over te gaan in Comité Generaal ter bespreking van den Hoofdelijken Omslag. Naar wii vernemen bestaat het plan kindere» aile Lagere Sehelen m de «meejl» Sappemeer een schoolfeest te bereiden op den dag dat HH MM. Koningin Wilhelmma der Nederlan- den en de Koningin-Regentes onze gemeente per spoor zullen passeeren. Een tweetal jongens ontvreemdden Zaterdag j.I. twee duiven uit het hok van den heer S. te Sap pemeer; ze verkochten ze te Hoogezand, doch de politie kreeg er de neus van en maakte procesverbaal wegens diefstal tegen hen op. Martenshoek, 14 Juni 1892- Onze ondernemepde kastelein B. Poppens heeft dezer dagen eene groote uitbreiding aan zijn zaak gegeven, en wel door den winkel te veranderen in eene ruime kamer, die zich uitmuntend leent tôt het houden van vergade- ringen enz. tevens heeft ZEd. een geheel overdekte ruime kegelbaan laten bouwen, die zich met andere banen in deze environs zeer goed mag zien laten ze is hecht en sterk en daarbij gezorgd voor voldoende ventilatie. A.s. Zondag zal die feestelijk worden ingewijd en kunnen liefhebbers naar de uit te loven prijzen dingen. Wij wenschen den ondernemer voortdurend succès. J.I. Zaterdagnamiddag brak er te Schildwolderdijk een hevige brand uit in de behuizinge, toebehoorende aan H. van Deen. Het geheel brandde tôt den grond toe at. De behuizjng was verzekerd in de Maagdenbyrger brandwaarborg-maatschappij voor de som van 600 en het losse goed in dezelfde kas voor 500. 0or zaak van den brand onbekend. Men schrijtt uit Hélium Ons klein en rustig dorpje kenmerkte zich j.I. Woensdag door eene ongewone drukte men vierde er namelijk feest, ter herdenking van het 25jarig bestaan van De Haan's vaart. Reeds vroegtijdig wapperde de driekleur van eenige schepen en gebouwen. Het eigenlijke feest begon om twee uur. Op dat uur stak het ver- sierde schip van den heer M. Elzinga van wal met 85 personen, zoowel mannen als vrouwen, allen ingezetenen van Hélium, om eene pleiziervaart te doen op 't Schildmeer. Na een poos gezeild te hebben, werd het anker uitgeworpen voor Sans- soucie. Het een en ander hier genoten hebbende, zette men weer koers naar Hélium. Eene groote menigte volk wachtte het schip »de drie Gebroede^s" met zijne lading op, ja velen kwamen het een eind- weegs tegemoet. Ongeveer zeven uur trok de schare onder begeleiding naar de net versierde zaal van den heer Wieland. De heer H. F. Bouwman opende de feestejijke vergadering ipet eene rede. waarin hij in welgepaste woorden de toestanden van voor- heen en thans opdischte tevens somde hij de voor- deelen, op, ontstaan door 'tgraven van De Haan's vaart. Met eene tweede toespraak, door genoem- den heer gehouden, werden den heer de Haan en echtgenoote een paar prachtige fauteuils overhandigd. Dat men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef behoej ik zeker niet te melden. De politie onzen dank voor 't bewaren der orde, benevens dpn kas telein voor de flinke bediening. Tôt gemeente-geneesheer in Kollumerland is be noemd de heer W. H. Meihuizen, arts te Burum. Winschoten, 11 Juni. Op de aanvraag van de direclie der Tramway-Maatschappij Groningen— Zuidlaren tôt het aanbieden van geschikte paarden werden heden alhier ongeveer dertig stuks aange- boden, waarvan geen enkele is verkocht. DeMaat- schappij schijnt dus nog moeilijker te zijn dan de remontecommissie. Zondagnamiddag werd in het koffiehuis Dde Pool" aan de Groote Markt te Groningen, eene vergadering gehouden van afgevaardigden der negen kiesver- eenigingen, welke zich bereid verklaard hadden tôt aansluiting bij de centrale libérale kiesvereeniging voor het kiesdistrict Groningen. Deze vereenigingen zijn Burgerplicht; Eendracht maakt Macht, Gro ningen en Groninger Middenstand te Groningen, Hoogezand, Bedum, Noqrddyk, Ten Boer en Hark- stede-Scharmer-Kolham, Tôt Jeden van het bestuur der centrale vereeniging werden gekozen de heeren dr. B. Symons te Groningen, W. G. Reddingiuste Ten Boer, mr. H. Frima te Groningen, P. Holthuis te Bedum en J. R. Smit te Hoogezand. De con tribuée, die iedere vereeniging over dit jaar zal te betalen hebben, werd vastgesteld op 0,10 voor elk harer contribueerende leden. Ten overstaan van den heer mr. R. Driessen ter Meulen, not, te Zuidlaren, 11 Juni, verkoop bij in- zate van eene nieuwe behuizing rpet sphuur, erf en tuin, staande en gelegen tegenover de school te Zuidlaren, toebehoorende aan- en in gebruik bij W. Drenth zoon. Prov. kooper II. Eggens te Zuid laren voor 1603. Palmslag 25 Juni a.s. Het bestuur der Harddraverij Vereeniging te Groningen ontving de yolgende aangename mede deeling van de Maatschappij tôt Eyploitatie van Staatsspoorwegen. De maatschappy heeft besloten de volgende ex- tratreinen te doen loopen op Vrijdag 24 Juni a.s, Van Zwolle naar Groningen en terug. Aank. Vertr. Aank. Vertr. 6.32 v.m. Groning. 6.27 De Punt 6.45 Assen 7.35 Meppel 9.08 Zwolle 10.16 aan aile tusschenstations en halten (behalve te Haren) reizigers op. Van Nieuweschans naar Groningen en terug. Aank. Vertr. Aank. Vertr N.Schans 8.32 v.m. Groning. 8.40 n.m. Groning. 9.55 N.Schans 10.06 Deze treinen nemen aan aile tusschenstations en de Halte Kropswolde (echter niet te Ulsda en Borgercompagnie) reizigers op. Van Harlingen naar Groningen en terug. Aank. Vertr. Aank. Vertr. 7.56 v.m. Groning. 8.11 n.m. 8.47 Leeuw. 10.04 10.10 Harl. 10.56 nemen aan aile tusschenstations en op. naar Groningen en van Groninger halte naar Delfzijl. Aank. Vertr. Aank. Vertr. Delfzijl 8.38 v.m. Gr.halte 8.49 n.m. Gr.halte 10.02 10.12 Delfzijl 10.09 Gron. 10.20 Deze treinen nemen aan aile tusschenstations (doch niet aan de stopplaalsen) reizigers op. Op vorenstaande extra treinen zullen geldig zijn spéciale retourkaarten der drie klassen, welke aan de stations verkrygbaar gesteld worden tegen de enkele reisvracht, van Woensdag 15 tôt uiterlijk Woensdag 22 Juni, ten 12 uur namiddags of zoo- veel vroeger als het vastgesteld aantal kaarten zal zijn uitgegeven. Aan de stations der lijn Delfzijl—Groningen zijn op bovenstaande voorwaarden alleen verkrijgbaar spéciale retourkaarten 2de en 3de klasse. Van Groningen naar de Punt. Gr.vertr. 10.32-10.55-11.30-12.00-12.38-12.53-1.09 Zwolle Meppel 7.23 Assen 9.13 De Punt 9.46 Gron- 10.17 Deze treinen nemen 7.33 9.18 10.00 7.01 7.40 9.26 n.m. Harling. Leeuw. 8.41 Gron. 10.38 Deze treinen halten reizigers Van Delfzijl belangstelling aangehoord doch men vroeg wil die bona Daar niemand hierop een ant- de Punt A. 10.48-11.13-11.48-12.32-12.54-1.09-1.30 Van de Punt naar Groningen. dé Punt vertr. 4.30-4.53-5.29-5.50-6.27-7.18-7.40 Gron. aank. 4.48-5.09-5.50-6.08-6.45-7.34-7.58 Op deze extra-treinen zijn aile soorten plaats- kaarten geldig. Van 20 tôt en met 23 Juni zullen aan het station te Groningen verkrijgbaar worden gesteld spéciale retourkaarten lst, 2de en 3de klasse tegen de enkele reisvracht 'Groningende Punt, uitsluitend op vertoon der coupon 1892 van elk der aandeelen 10 in de leening, uitgesahreven door de commissie voor de lange baan, ingesteld door de Harddraverij-Vereeniging te Groningen, Deze coupons zullen worden afgestempeld, Behalve bovenstaande extra-treinen zal nog loo pen een extratrein van Zuidbroek, Vertrekkend 11 uur v.m., aankomst Groningen 11.41, op welken trein gewone- en retourkaarten der drie klassen geldig zijn. Deze trein neemt ook le Hoogezand en Kropswolde reizigers op. Annerveen, 10 Juni. Gepasseerden Donderdag- avond om 7 uur vergaderde onze landbouwveree- niging in 't hôtel Spijkerboor. Zeker ten gevolge van de drukte op het veld 't aardappelschoffe- len en mogelijk ook om de warmte, hoe 't ook zij, de vergadering was slecht bezocht. Na opening door den voorzitter las de secretaris de notulen der April en Mei-vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Was ingekomen een schrijven van den heer J. J. Kortman, fabrikant van kunst- meststoffen te Rotterdam over kopervitrioolspek- steen, met gebrujksaanwijzing. Volgens't schrijven kostte deze stof 14.50 per 100 KG. en de biaas- balg 5.20. Bijgevoegd waren vele verklaringen en gunstige beoordeelingen zoowel van prof, Dr, Adolf Maijer als tal van buitenlanders. Men vond er echter geene Nederlanders bij. Algemeen was men van gevoelen, dat de kopervitrioolspeksteen wel nultig zoude werken, ofSchoon anderen, waar onder de Rijkslandbouwleeraar Hasselman, van ge voelen waren dat de Bordelaise of Bordeausche pap beter was. Werd besloten dezen zomer nog eene afwachtende houding aan te nemen en te wachten of er ook Nederlanders proeven hiermee nemen. Verder was ingekomen eene circulaire van den Bondsraad van den Nederlandschen coôperatieven bond, kantoor Laan Gopes van Cattenburch No, 10, Directie J. F. Schil Voorz. L. Tissot van Pa-> tôt Secretaris. Deze schoon gostetde missive werd met wat woord kon geven, werd besloten aan den Bonds raad terug te schrijven om inlichtingen te verkrygen aangaande doel en streven van dje vereeniging en tevens opgave der rpchten en verplichtingen bij toetrpdjng. Ten sjotte was ingekomen eene missive van den heer J. H. Kloekers te Assen over Kemmerichs veevoedermeel, ditmaal met prijsopgave en aan- wijzing hoe het gebruikt moest worden. Dat er reeds attesten van gebruikers bij waren gevoegd, spreekt van zelf. Daar het vleeschvoedermeel hier nog niet in gebruik is, werd door een lid aange-s boden de proef te nemen en de vergadering later met de resyltafen hekend te maken. Dat dit voor stel de algemeene goedkeuring wegdroeg, spreekt van zelf. De vraagbus was ledig niemand had iets meer voor te stellen of mede te deelen, alzoo werd deze vergadering door den voorzitter geslotem Door de heeren K. de Vrjes te Veendam, R. J. Srnit en T. Wolthuis te Wildervank, en A. Grol te Scheemda, is het terrein om het monument te Hei- ligerlee gehuurd, om aldaar bij gelegenheid van het bezoek van H.H. M.M. onze koninginnen tenten te plaatsen, waarvan het bouwen onder toezicht van den architect H. Puister te Veendam zal geschieden en het versieren aan de heeren Kloosterhuis te Winschoten en Veendam is opgedragen. Men zal plaatsen kunnen bekomen voor 1.50 en ook voor 50 et., terwijl kinderen op een afgesloten ruimte toegelaten zullen worden voor 25 et. Kaar ten zijn vooraf reeds te bekomen bij de Vries te Veendam, Poil te Meeden en Crol te Scheemda. Anderhalf uur voor de aankomst der koninginnen op het terrein, dat keurig met vlaggen zal worden versierd, worden geene rijtuigen meer toegelaten, Des avqnds zal er concert en bal champêtre zijn bij den heer Grol te Scheemda. (Zie de achterstaande advertentie,) MUNTENDAM, 30 Mei—13 Juni. Geboren: Antje, d. v. Geert Knip enCatharina de Wal. Ondertrouwd Aaldrik Klok, oud 29 j. en Ettje Pot, oud 26 j. beiden te Muntendam. Getrouwd Jan Nieroeijer en Dina van Niets, beiden te Muntendam Jurrien Schiphuis, van Veen dam en Henderika Knip, van Muntendam. 0verleden Jakob Hofman, oud 4 j., z. v. Heere Hofman en Beika Veld Pieter Keizer, oud 2 m., z. v. Pieter Keizer en Carolina van der Linde Jo- hannes Mulder, oud 4 m., z. v. Stefanus Mulder en vau wijlen Grietje Ganzeveld, HAREN, Maand Mei. Geboren Hendrik, z. v. I. Ebels en W. Tuin- man te Haren; Hendrik, z. v. T. Spekman en J. van Steenwijk te Har en Jan Lodewijk z. v. L. Velthuis en H. Wichers te Helpman Harmina, d. v. K. Riepma en H. Nanninga te Helpman; Klaas, z. v. II. Bos en E. Werkman te Helpman Jan, z. v. A. Mannes en R. Kamphuis te Helpman Hen drik, z. v. J. Klinkhamer en Trientje Kuipers te Haren Derkje, d. v. D. Niemeijer en A. van der Laan te Helpman Jan, z. v. E. van Dalen en B. Mannes te Onnen Arendiena, d. v. J. Venema en E, Gramsbergen te Haren Alke, d. v. Jans van der Veen en H Roelfsema te Hoornschedijk, Ondertrouwd; Willem Pieters, 28 j., te Hoorn schedijk en Geertruida Nijdam, 25 j., te Haren Jan Medendorp, 30 j., te Helpman en Annechien Nijdam 25 j., aldaar Johannes Vorenkamp 32 j., te Helpman en Leentje Horst, 26 j., te Groningen; Hendrik van der Es 31. te Onnen en Hendrikje Buning, 28 j. te Haren, Getrouwd: Jan Hoving, 35 j. en FrederikaHo- ving 27 j. te Haren Arend Brookman 23 j. en Geesje Snijder 17 j. te Haren; Jan Folkert Eisses 42 j. en Berendje Haverdings 33 j. te Haren Jan Horst, 26 j. te Onnen en Aaltje Vrieling, 19 j. te Haren Geert Everts, 32 j. te Haren en Geessien van Rhee 27 j. te Noordlaren Elle Gramsbergen 22 j. en Geessien Vrieling, 22 j. beide te Haren Andries Boer 25 j. en Ebelina Johanna Smit 27 j. beide te Noordlaren Pieter Smit, 30 j. en Harm- tien Stoflers, 25 j. beide te Haren Tebbe Hindriks 34 j. te Haren en Hindrikje Abbring 22 j. te Onnen; Klaas Meijer 29 j. te Middelbert en Gezina Takens 30 j. te Haren Jans Vrieling 27 j. te Onnen en Hendrikje Hindriks 23 j. te Glimmen Berend Ge- wald 28 j. te Winterswijk en Trientje Rlom, 27 j. te Ilaren Willem Pieters en Geertruida Nydam Hendrik Visser en Sietske Zoetevent Jan Meden dorp en Annechien Nijdam. 0verleden Annechien Takens 76 j. wed. van Pieter Oosterveld te Onnen Folkert 9 d., z. v. L. Takens en J. de Jong te Onnen Sophia Janna 10 d., d. v. J. Eppes en A. van Dijken te Helpman Willem Pauwels, 66 j. wedn. van Dorolina Veldman

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 2