h L - -1 I Ifflv ''$£1 No. 57. ZONDAG 17 Juli 1892. 22® Jaargang, btjitenland. |>e ipion. îfi n flfj I FEUILLETON. *1 VAN BORGESITTS ZOOM, SAPPEMEEB. lnzending van Advertentiën en Ingezonden Btukken des Dinsdag»- en Vrijdaggavond» vè6r ges imr bjj de tJitgavOT. OFFXCIEELE PUBLICATIËN. BIHHEHLAN1). Voor de Qemeenten HOOGEZAND, SAPPEMEEB. SLOCHTEBEK NOOBDBBOES, ZUIDBBOE&, ZUIDLABEN, HARESf ens Dit BLAD verschijnt iederen ZONDAG en WOENSDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden 85 cents, franco per post 45 cents. Enkele nommers 5 cents V E U I T G A PRIJS der ADVERTENTIËNVan 1—5 regels 85 cents, iedere regel meer 10 cents. Groote letters worden naar plaats- ruimte berekend. Abonnement. lager, Dezelfde advertentiein eens voor 3-maal plaatsing besteld, is de derde plaatsing gratis. leie nommer wum* DIENSTREGELiNG OP DE STAATS-SPOORWEGEN. AÀN V ANGEN DE DÊN 1 M El 1892. (TIJD VAN GREENWIGH.) 716 9*,86 ll% S S Leeuwarden 8,48 11,84 2,58 6,7 7,57 10,54 WEEKKitESDEB. Zondag 17 Juli. Maandag 18. Dinsdag 19. Woensdag 20. Donderdag 21. Vrijdag 22. Zaterdag 23. Laatste kwartier, Zondag 17 Juli. Nieuwe maan, Zaterdag 23 Juli. jaar-, paarde- en beesteuiarktcn. Maandag 18 Juli, Groningen p. Woensdag 20 Juli, Appingedam p. Oproeping tôt «ten werkelijken dlenst. De Burgemeester der gemeente Sappemeer roept bij deze op de hieronder vermelde mihcien-verlot- gangers der lichting 4889, in deze gemeente aan- wezig, om op de datums, uren en plaatsen, hieron der achter hunne namen vermeld,bij hun korps onder de wapenen présent te zijn, ten einde m werkelijken dienst te worden gesteld, behoorlijk gekleed en vooi zien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, welke door hen bij het vertrek met groot verlot zijn mf 'egenomen, alsmede van hun zakboekjes en de voo; af door den ondergeteekende af te teekenen ^HENJRIK WEIJER, behoorende tôt het le Reg. Infantf ie, op den 5 Augustus a.s., voor 4 uur, 's nami idags bij zijn korps te Groningen GERRIT BAKKER, behoorende tôt het le Reg. Infanterie, op den 5 Augustus a.s., vôôr 4 uur, 's nanii.Idags bij zijn korps te den Helder JOHAN WILHELM PEKELDER, behoorende tôt het 7e Reg. Infanterie op den 5 Augustus a.s., vôôr i uur, 'snamiddags bij zijn korps te Am- St ANDRIES BAKKER en FREERK WOLTHUIS, beide behoorende tôt het Regement Grenadiers en Jageis op den 22 Augustus a.s., voor 4 uur, sna middags bij hun corps te s Gravenhage. DERK WOLTHOF, behoorende tôt de le com- pao-n e Hospitaalsoldaten, op den 22 Augustus a.s., vôôr 4 uur, 'snamiddags bij zijn korps te Am sterdam. Sappemeer, den 9 Juli 1892. De Burgemeester voornoemd T. VENEMA Az. De Duitsche soldaten moeten op hoog bevel hun baard laten staan. Zij mogen zich niet laten scheren voor na afloop van de najaarsoefeningen. Bij die manoeuvres is niet altijd gelegenheid en men wil bij de manschappen ten opzichte van dit manneIy k sieraad zoo veel mogelijk eenvormigheid. Het gerechtshof der Seine te Parijs heeft Mevrouw Reymond, die de minnares van haren man, Mevr. Lassimonne, doodschoot, vrijgesproken. De beschuldigde, die haren man innig hefhad, ont- dekte reeds vroeger, dat hij haar bedroog met Mevr. Lassimonne, hare vertrouwde vriendin maar zij schonk toen beiden vergiffenis. Toen haar eeni- gen tijd later bleek, dat de ongeoorloofde betrek- king tusschen de twee, ondanks hunne heilige be- loften, nog steeds voortduurde en zij hen over viel, terwijl zij samen waren, schoot zij Mevr. Lassi monne neer. De deensche generaal Lindholm is gestorven als een slachtoffer van de etikette. De czaar gaf, na het van stapel loopen van een nieuw pansterschip, een dejeuner aan boord van zijn jacht de Poolster generaal Lindholm was daarbij in het gevolg van den koning van Denemarken. De keizer, die den grijzen krijgsman opmerkte, liet hem bij zich komen en hield een lang gesprek met hem. Na afloop daarvan ging de generaal achteruit men mag een keizer of koning niet den rug toekeeren weer heen, viel, vôor men het verhoeden kon, van de kajuitstrap en verwondde zich daarbij zoo ern- stig aan het hoofd dat hij bewusteloos werd weg- gedragen en weldra overleed. De czaar is zeer ontroerd door het treurig ongeluk. Aan boord der stoomboot «Mont Blanc" dienst doende op het meer van Genève, is een ketel ge- sprongen, tengevolge waarvan 22 personen het leven verloren, waaronder 2 Nederlanders. De namen der Nederlanders blijken te wezen Mevrouw de Wed. Ds. Brumund, geb. Kuyper van Harpen, en haar zoon, de Heer Van Ouwerkerk de Vnes Brumund. Slechts vijt der slachtofïers zijn gewond door het stuk van den stoomketel, dat als een bom het salon doorvloog, waar de passagiers op de canapés langs de wanden zaten. De anderen zijn allen gedood door den heeten stoom, welke hunne huid van het hoofd tôt de voeten verbrandde, terwijl, gelijk be- kend is, zulke brandwonden voor de helft der huid- oppervlakte reeds doodelijk zijn. Alleen een meisje, dat juist een »kabinet" binnen ging, en een heer die dicht bij den ingang zat, zijn niet geheel ver- brand. Een fabrikant uit Marseille, de Heer Poupardin, die in 15 jaren niet op reis was geweest en lang gevlast had op deze reis naar Zwitserland, was met zijne vrouw, zijn twee dochters en zijn acht- jarig zoontje op de boot. De knaap was bij het aanleggen te Ouchy op het dek gaan kijken; maar hij bleef lang weg en zijn vader ging naar boven om hem te halen. Toen hij een oogenbhk later terugkwam vond hij zijn vrouw en dochters doo delijk gewond en zij stierven niet lang daarna. Naar men uit Lausanna bericht is de machinist van de Montblanc in hechtenis genomen, naar aan- leiding van ontdekkingen bij het ingesteld onderzoek. Eene manifestatiezooals er wellicht weinige gezien werden, zegt het antwerpsche Handelsbl., heeft le Antwerpen plaats gehad. Op het Schel- deken, in het koffiemagazi]n van Van A., werk en ongeveer 250 koffieraapsters, onder het t.oezicht van zekere vrouw G., uit de Ridderstraat, bijge- naamd Filleken. Die vrouw wint haar vast week- loon en heeft daarenboven elke week nog 10 cen- tiemen per raapster, om haar dagelijks eene kom koffie te bezorgen. Nu was er om geldzaken twist ontstaan tusschen Filleken en eene werkster, die den schoonen bijnaam heeft van Mie de Slons. De andere raapsters spanden natuurlijk éen lijntje met de laatste en de twist liep zoo hoog, dat Filleken op straat vloog en al de werksters 's mid- dags naar de woning van Filleken gingen om te manifesteeren. Met klompen en al wat haar onder de hand viel, werd nu eene charivari gehouden, zooals men misschien nog nooit gehoord heeft. Men schreeuwde, floot, stak de woordvoerster in de hoogte en zong »Vivat Mie Slons, ze mag er wezen tôt eindelijk de politie kwam en het hoog tijd werd voor de vrouwen, om nog even een beet te gaan eten en naar het werk te snellen. Geheel den namiddag duurde toch het kabaal voort, daar de buren zich nu de zaak aantrokken en vôôr of tegen Filleken partij trokken. 's Avonds wilden de vrouwen haar spel van 's middags opnieuw beginnen, doch het werd haar belet door de politie. Toch ging men voort met rondloopen, tôt eindelijk eene buurvrouw groot alarm maakte. Zij zag door het venster, dat Filleken zich verhangen had. Hulp daagde aanstonds op en de vrouw werd bijtijds afgesneden. Het kabaal heeft den geheelen nacht voortgeduurd, zoodat geen enkele buur een oog heeft kunnen toedoen. De brand te St. John (Newfoundland), welke die stad voor tweederden vernielde, ontstond door een lucifer, welke achteloos werd weggeworpen in een schuur. Al de openbare gebouwen en de voor- naamste handelsgebouwen zijn een prooi der vlarn- men geworden. Een schip verbrandde in de haven en andere schepen moesten heenvaren, om aan de vlammen te ontkomen. Veertien menschen en zes kinderen kwamen er om het leven. Zondagochtend brak de brand opnieuw uit. Toen werden nog 20 huizen vernield. Een bosch, dicht bij de stad, brandde nog en het dorp Dak Gove, bij St. John, is geheel in de asch gelegd. Het Journal de Mons verhaalt het volgende feit dat op het postkantoor van Bergen zou voorgevallen zijn. De postdirecteur had tamelijk hevig uitge- varen tegen de vrouwelijke beambten en had naar het schijnt te verstaan gegeven, dat zij zouden worden geschorst. Een paar dagen later kwam de broeder van een dier meisjes, officier in garnizoen te Bergen, in het postkantoor om den directeur reden te vragen van zijn gedrag. De directeur wilde den officier door de aanwezige brievenbestel- lers de deur laten uitwerpen. Zij weigerden, en toen greep de directeur zelf den officier bij de keel De officier worstelde zich los. Toen kwam de vrouw van den directeur, een geladen zesloopsre- volver op den officier gericht houdend. De officier slaagde er in haar het wapen te ontnemen, zonder dat er ongelukken gebeurden. Hij heeft eene klacht bij het parket ingediend. Verleden zondag maakte een muziekgezelschap uit Isenhein in de Opper-Elzas een toertje naar Benfeld, waar een pleiziervaart op 111 gehouden werd. Bij den terugkeer sloeg nabij die stad een der volgeladen booten om; eenige zinkende personen klemden zich aan de tweede boot vast, die hierop ook omsloeg. Het treurig gevolg van een en ander was dat 12 personen in de rivier den dood vonden. Sappemeer 16 Juli 1892. Deze week bezochten een drietal heeren grondbezitters uit Dedemsvaart eenige boerderijen in onze Veeakoloniën, benevens de proefvelden van de Heeren A. G. Mulder te Sappemeer, W. Wolderingh te Veendam en R. H. Mulder te nummero dertien, alsmede de proefvel den der nieuwe landbouwvereeniging te Veendam en van den Heer K. de Vrieze te Wildervankster- dallen. Algemeen roemden de heeren de inrichting van de Veenkoloniale boerderijen en de vele m'oeite, die sommige landbouwers zich getroosten om proeven te nemen met volledige bemesting van kunstmest, Ofschoon de grond van het proefveld van de N. L. V. te Veendam uit zich zelf nog in goeden staat verkeert, blijkt toch reeds voldoende, dat de bemesting met kalizouten onzen landbouwers groote diensten kan bewijzen. Slochteren 13 Juli 1892. Van middag om twee uur ongeveer barstte er boven ons dorp een hevig en langgerekt onweder los. Den geheelen middag reeds was het broeierig geweest, en liet het zich wel inzien, dat er wat zou komen. Hevige donderslagen en felle bliksemstralen volgden elkaar snel op, ver- gezeld van eenen vreeselijken stortregen. De bliksem sloeg in de schuur van den landbou- wer H. Gelderloos op de Denemarken, doch de brand werd door vereende krachten, geholpen door den neerstortenden regen, spoedig gebluscht. Roman uit den Noord-Amerikaanschen burgeroorlog, BALDUIN MôIiLHAUSEN. 57) »Acht gij Miss Harriet daartoe in staat?" »Ik ben er zeker van, »antwoordde Houston met toenemenden aandrang" zoo zeker, dat ik u dringend raad allen omgang met haar af te breken." »Margaretha zag den kapitein bedaard aan, ter- wiil zij zeide Dat is een zware beschuldiging, te zwaar, om ze zonder bewijzen te mogen gelooven of daarom aile betrekkingen met de dankbare leer- linge af te breken." «Was het geen bewijs genoeg, dat na dat zon- derlinge avondbezoek van Harriet, de geheime ver- volging tegen Oliva terstond een aanvang nam En de misdadige aanslag op uw huis en op uw leven dezen nacht kan alleen ondernomen zijn, nadat men nauwkeurig ingelicht was omtrent al de bij zonder heden van deze omgeviog. Ik raad u dus nogmaals wees voorzichtig als gij eenige waarde hecht aan de verzekering van mijn oprechte senegenheid, vermijd dan aile betrekkingen met degenen, die u of de uwen in het verderf kunnen storten." »Het is wel zonderling," zeide Margaretha, die niet wilde erkennen dat de waarschuwing van den kapitein indruk op haar maakte, »en dat, terwijl miss Harriet niets dan goeds van u vertelt, gij uw best doet haar van ons te vervreemden." »Maar aan wien de schuld, dat men en daar heb ik bewijzen voor trachtte mij van hier te verdrijven Margaretha verdiepte zich weer geheel in net losmaken van haar bloemzaad. Zij twijfelde niet, dat de kapitein dringende aanleiding moest hebben zoo beslist te spreken, maar haar eigenzinnig hartje wilde dat niet erkennen. »Nu dring ik er op aan ons gesprek op een aan- genamer onderwerp te brengen," zeide zij met een glimlach, waaruit spot en moedwil sprak. Onze meeningen staan lijnrecht tegenover elkaar, wij kunnen dus geen vergelijk treffen. Maar nog een ding zou ik graag weten in uw ijver zeidet gij, dat juist deze avond u t.ot ernstige waarschuwing drong, terwijl gij zoo straks zeidet, dat wij voort- aan volkomen veilig waren." Houston sloeg den blik niet af van het lieftallige gelaat, dat over haar werk bleef gebogen, zijn stem klonk echter onzeker, toen hij antwoordde »Die opmerking is mij onwillekeurig ontvallen. Ik blijf er echter bij, omdat het mij helaas ik zeg he- laas, hoewel de aanleiding mij verheugt niet langer vergund is te helpen waken voor de veiligheid van dit vreedzame huis." Margaretha zag hem met lachenden blik aan. Zij meende, dat die onverwachte mededeeling het gevolg was van zijn ontstemdheid. Als terloops antwoordde ze »Gij zijt van plan van uw nieu- wen werkkring af te zien en een einde te maken aan het bedrog jegens mijn oom? Dat is eerder dan ik dachthoewel ik dit einde vooruit wist." Opnieuw ging zij ijverig voort met haar handwerk. Een donkere blos kleurde Houstons gelaat, waarop bittere teleurstelling lag. Met angstige spanning het oog niet van haar afwendend, sprak hij be daard »Zeker was dit slot te wachten, maar de oorzaak is niet een gril of gebrek aan werklust. Ik sta namelijk op het punt naar mijn régiment terug te keeren en kwam hier, om met mijn af- scheidsgroet tevens mijn hartelijken dank te be- tuigen voor de in hooge mate ondervonden vriend- schap en belangstelling." Margaretha gevoelde zijn blik op haar rusten; zij wist, dat elke trek van haar gelaat werd be- spied en ging met gebogen hoofd voort met haar arbeid. Houston kon dus niet weten, welke uit werking zijn woorden hadden. »Gij zijt ons niet tôt dank verplicht, integendeel, gij heht eer het recht een dankbetuiging van oom te verwachten voor zoo menig aangenaam uurtje. Hij zal uw heengaan betreuren, vooral echter lachend zag Margaretha hem aan dat gij bij uw zeldzamen aanleg voor het schrijnwerkersvak ooms eigen woorden de schaaf weer met het zwaard verwisselt." »Ik volg de stem van eer en plicht, om voor het vaderland te strijden," antwoordde Houston, pijn- lijk getrofïen door haar luchtigen toon, »en ik ver- heug mij, weer met mijn oude kameraden te kunnen strijden ik zou mij schamen, indien het anders ware. Daarmee heb ik echter niet gezegd, dat ik niet te eeniger tijd hier in de werkplaats terug kom.'.' »Zoudt gij dat kunnen doen?" vroeg Margaretha, ongeloovig lachend. »Maar ik heb geen reden uwe woorden te wantrouwen. Ik waarschuw u echter u niet aan een vaste belofte te verbinden, want wie staat er borg voor, als gij eerst ver van hier zijt, dat geen nieuwe invloeden u elders roepen. Dan zegt gij oom en den dokter en de doodkisten- fabrikant in gedachten vaarwel en »Dat kan zijn, als ik wellicht in den strijd ben gevallen," zeide Houston. Margaretha klemde even de lippen op elkaar en volgde daarna op onbevangen toon: »Dat wilde ik niet zeggen. De gedachte kwam bij mij op, dat, nu het u zoo gemakkelijk viel in een stoffige werk plaats u thuis te gevoelen, het u nog minder zwaar zal vallen, na den vrede een andere betrekking te kiezen. Het toeval kan soms zoo zonderling spelen, niet waar »Dat stem ik toe," antwoordde de kapitein, ge- jaagd, daar de luchthartige toon van Margaretha hem meer en meer teleurstelde, »zoo'n kleine kogel is immers in staat aan de stoutste plannen een einde te maken." »Alweer die waarschuwing aan den dood," ant woordde Margaretha op klagenden toon, «dat treft mij dubbel pynlijk, omdat ik in angst ben voor mijn broer, wien dezelfde gevareu dreigen." «Dat had ik moeten bedenken," antwoordde Houston beschaamd, ik beken schuld en herroep ze terstond. Het noodlot wil, dat ik u in ailes hinder wat ik zeg. Ik weet bijna niet, in welke woorden ik mijn afscheidsgroet zal kleeden. Ik had zoo innig gehoopt een herinnering van hier mede te nemen, die mij te midden van het gewoel van den strijd moed zou geven. Ik had zoo graag de hoop met mij genomen op een toekomstig geluk." H'et was alsof Margaretha plotseling de blinddoek van de oogen werd genomen; te onverwacht echter was haar de oplossing van het raadsel; in haar hart heerschte onzekerheid en verwarring en, den luchtigen toon behoudend, uit vrees van te verra- den wat in haar omging, zeide zij »Ik wensch u toe, dat ge ongedeerd uit den strijd zult keeren en in het beroep dat gij kiest gelukkig moogt worden." Houston vermoedde niets van den storm in Mar- garetha's binnenste haar ontwijkend antwoord be- nam hem aile hoop in zijn eeriijke oogen lag bit tere teleurstelling. »Ik begrijp u," sprak hij bedaard. »Wie in den strijd trekt, waar ijzeren dobbelsteenen over zijn toekomst beslissen, heett niet het recht met zijn hopen en wenschen verder dan een bepaalde grens te gaan. Ik klaag niet dat is een lot, dat ik met duizenden deel. Ik zal mijn verwachtingen inkrim- pen alleen de hoop spreek ik uit., eenmaal hier terug te mogen komen en den wensch vergeef mijne stoutmoedigheid een klein aandenken uit uw hand te mogen meenemen." »Ik geloof borg te kunnen zijn, dat de beide oude heeren u met open armen zullen ontvangen daarmee is dus uw hoop licht te vervullen. En uw wensch Haar blik vloog over een perk met bloemen, »deze is zoo bescheiden, dat het onvrien- delijk zou zijn hem niet te vervullen." Met ang stige spanning volgde de kapitein haar bewegingen reeds meende hij, dat zij de hand naar een roos uitstrekte, toen zij opeens een stroobloem afplukte en, met een moedwillig lachje ze hem overhandi- gend, sprak «Hier is het aandenken." Hij nam het aarzelend aan, zijn gelaat was bleek geworden. »Hard en dor als dood hout, zonder geur eu met de kleur van den nijd," bracht hij met moeite uit. Wordt vervolgd. r j'\ t I Cjp i S; v ~T VOLRSBLAD 00ST-G00B1CHT 01STR1KIH VAN DIENblKttatLIlMU. Ul Van GRONINGEN MEPPEL's BOSCH. Y» BOSCH naar MEPPELGRON Van NIEtTWE 8CHANS naar HARLINGEN. Yartr. N.-Schan. *5,66 -7,20 *8,16 11,15*2,28 5,10 8,28 Winwhoten 6,15 f7,88 8,88 11,80 2,40 5,24 8,88 Scheemila 6 27 S 7,50 8,45 11,43 2,52 5,81 8,46 Ziddbroek MO S 8,1 8,'bS 11,58 3,3 5,41 8,57 Hooeeiand 6,58 a 8,14 9,7 12,2 8,14 5,48 9,6 Kropswolde 6,59 J 8,20 9,12 12,8 3,20 9,11 Aa^k. HarUngen 9,19 12,10 8,29 6,46 8,83 11,80 De met een gemerkte treinen atoppen aan den Borger- rompaenieeterweg (wachtp. 87), tôt het opnemen van reiziger.. Bovendien mogen aldaar die treinen verlaten reiziger s, voor- zieu van plaatsbewijzen naar Hoogezand-Sappemeer. Detrein van 8 16 neemt des Dinsdags geen reizigers op voor Gromngen. Van HARLINGEN naar NIEUWE SCHANS. Vertr. Harlingen Leeuwarden Aank. Groningen Vertr. v Kropswolde Hoogezand Zuidbroek Scheemda Winsehoten Aank. N.-Sehans *6.10 6,24 6,30 6,41 6,56 7.4 7,20 6,42 8,58 7,23 11,6 8,41 12,24 8,46 *12,88 9,— 12,52 9,6 12,58 9.15 1,9 9,30 1,24 9,38 1,32 9,52 1,48 12,50 1.36 2,48 2,53 3,7 3,13 3,22 3.37 3,45 3,59 2,51 4,46 6,4 *6,12 6,26 6,32 6,48 6,59 7,7 7,23 5,26 7,52 9,10 10,89 10,53 10,59 11,8 11,28 11,81 11,44 De met een gemerkte treinen atoppen aan den Borger- compagniesterweg (wachtp 87) tôt het uitlaten van reizigers. Bovendien hebben aldaar tôt die treinen toegang reizigers, voorzien van terugreisgedeelten van retourbiljetten naar Hoo gezand-Sappemeer. Sneldienat van Groningen 7,30 naar Amsterdam Vertr. Groningen 8, Haren 6,9 De Pnnt 6,17 Vries-Znidl. 6,26 7,80 9,40 12,80 9,49 9,57 12,43 10,6 3,38 3,47 8,55 4,4 4,22 5,43 6,38 7,80 8,11 6,15 Assen 6,40 7,58 10,24 Meppel 7,55 8,59 11,45 Zwolle 8,42 9,88 12,42 Aank. Zntfen 9,80 10,41 1,42 Arnhem 10,16 11,27 2,30 '8 Bosch 1,10 4,17 6,58 10,1 Van GRONINGEN naar DELFZIJL. Vertr. Groningen 7,25 11,52 1,31 4,53 Loppersum 8,30 1,2,36 5,58 Appingedam 8,60 1,19 2,56 6,18 Aank. Delfzijl 9,1,29 3,6 6,28 welke des avonda te 10,34 aldaar retourneert. 8,- 8,9 8,17 8,26 6.41 8,44 7.42 10,8 8.38 10,48 9,47 10,80 7,52 10,40 8,56 11,44 9,18 12,5 9,29 12,14 Vsn 's BOSCH naar MEPPEL—GRONINGEN, Vertr. 's Bosch Arnhem Zntfen Zwolle p Meppel Assen 7,5 6,- 9,- 7,8 9,40 8,38 10,38 9,36 11,18 Aank. 5,20 6,10 7.27 10,50 12,2 Vries-Zuidl. 7,45 11,4 De Pnnt 7,54 11,13 Haren 8,2 11,21 Groningen 8,10 11,80 12,28 10,6 11,40 12,80 1,51 2,36 3,51 4,5 4,14 4,22 4,30 12,52 2,50 8.87 5,8 5,48 7,7 7,21 7,30 7.88 7,46 5,82 7,6 7,46 8,44 9,19 Van DELFZIJL naar GRONINGEN. Vertr. Delfzijl 5,40 6,52 10,80 1,7 Appingedam 5,51 7,5 10,43 1,18 Lopperaum 6,15 7,38 11,11 1,42 Aank. Groningen 7,13 8,38 12,13 2,40 3,20 5.11 6,- 7,22 8,18 9,29 10,9 9,48 9,52 10,- 10,8 10,84 4.12 8,16 4,24 8,27 4,48 8.51 5,48 9,48 DOOR Al I

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 1