WKF* Tôt het levt AANBESTED capucijner erwten. Voor den inmaak: WATERSCH/ V00RL00PIG BE r> Je Westerbroeksler-Bngelberte worden aanbest VERVOLG BINNEF BINNENLAND. GEVRAAGD BURGERLIJKE STAND. OFFICIEELE PUBLICATIËN, BETTES YAN AMSTERDAM, De ondergeteek Woeusdag 31A des namiddags vai| TING houden ten huize van den hl te Engelbert,, voor de ontvangst Bien terinijn van den Omslag C De Secretaris-bc E. EVEq De EE8SE3Ï, den heer UIL, H te Hoogezand, 2 September weder beginuen DAG van AANGIFTE wordt lat« A. FKA.VKI OJ dansonderwijzer, lid v/d da van aile soorten fljue GEBA KET, TAARTEN en verder ailes a behoort, beveelt zich vriendelijk aa B. WEIJRIlfG, Baaudag d 1893, des avond zal door de firm BEUKEMA te Hoogezand in het hoti aldaar Het albreken van eei TIMMERLOOD8 en van een PAKH1JIS, 30 Meter, onder bij] al het daartoe beno BESTEK en TEEKENING liggei aanbesteding ter inzage gedrukte tegen 50 cent per exemplaar aida AANWIJS op den dag van aa morgens tien uur. INLICHTINGEN bij A. SCHREUDER l VOOR HAN Door h.h. Gedeputeerde Staten zijn benoemd tôt leden der commis op de proefvelden, die met een rijk aar een plan zullen opmaken vap proelvelden, de heeren W. H. Foin S. Huizinga Tzn. te Middelstum, Westerpolder, A. G. Mulder te Sa Siccama te Grijpskerk, H. Tonkes Bs. Westerdijk te Oosterwijtwerd e Hzn. te Veendam (Westerdiep.) Een boertje, dat wel eens gehoord kinderen, die in den trein op den scb belaald behoefde te worden, nam in van Hilversum naar Amsterdam pla ter, ongeveer 18 jaar oud, had op j genomen. Toen hij den conductei plaatskaartje gaf en deze om het zei de man doodleuk »Ik dacht, dî waore, die op den schoot zitten." teur er anders over dacht spreekt vi Donderdag j.l had in den laten a lem een zeer tragisch voorval plaats Men herinnert zich het geval var op wien, terwijl hij met zijne aans Hout wandelde, door een ijverzuchtiç (Hocgerbeets, die nog in de gevange ondergaat) geschoten werd, waarh meisje ernstig gekwetst werd. Deze heer B. nu, sinds April des weduwnaar en vader van twee kinde ling van juist zestien maanden, heeft zijn vader, bij wien bij inwoonde, e( ren, een jongentje, in bed geworgd. Na het plegen van deze verschri waarvan door de huisgenooten n! speurd, heeft hij zich naar het politi ven en daar zijn misdaad geopenbaar lijk daarna is door de politie en just de woning een onderzoek ingesteld bleek, dat de mededeeling van den dî bevatte. Men vond het jongentje do liggen en indrukken aan den hais b wijze waarop het feit was verricht. lijken toestand der familie te bescli doenlijk. Hoezeer de vader in den lai en in zich zelven gekeerd was, bleek dat hij zijne kleinen, 00k om de bij ht oveileden moeder, innig liefhad. Uit tenis moest men nog vernemen, da tweede kindje, een meisje, hetzelfde j doen ondergaan, doch daartoe de me broken had. Toen B. werd afgevraagd wat hem bedrijf had geleid, bleef hij het stilzv ren en gaf slechts te kennen dat hij mer de reden aan iemand zou bekeni In een briefje, in de slaapkamer g geschreeuw en gehuil uit vele huizen klinkt over de straat, maar die weldra uit hun lijden zullen zijn. Twee roekelooze bergbeklimmers, de Engelsch- man Ernsley Walton en de Amerikaan Henry Adams, zijn dezer dagen om het leven gekomen bij het beklimmen van den vulkaan Colima (Mexico). Zij waren, na een twistgesprek, overeengekomen, dat zij naar den krater van dien gevaarlijken vulkaan zouden klimmen, en wie van beiden daar de vlag van zijn land zou planten, zou den meerderen moed zijner natie boven die van zijn mededinger bewezen hebben. Zij gingen naar Tonila en vandaar, vergezeld door twee gidsen, naar den voet van den vulkaan. Hier beproefden de gidsen nog, hen van het waag- stuk te weerhouden, maar tevergeefs. Zij gingen omstreeks 10 uur 's morgens, op muu- ezels gezeten, op weg naar boven. Te 2 uren hielden zij even stil, om groote met ijzer beslagen schoenen aan te trekken en ieder zijn vlag aan een stok te binden, en daarna zagen de gidsen, die beneden bleven, hen verdwijnen in den dichten rook, welke hun de gevaren van den weg verborg. Vijf minuten later hoorden de gidsen een onder- aardsch gerommel de grond schudde een wolk van asch en rook kwam uit den krater. Zij zagen nog even de twee touristen, hand in hand, met opgeheven vanen toen kwam er een gloeiende luchtstroom en in dien vuurvloed vonden de beide waaghalzen den dood. De gidsen konden nog in tijds ontkomen. Dinsdagnamiddag zijn te Scheveningen t wee Sche- veningsche knapen van negen en elf jaar in zee verdronken. Zij waren zonder toezicht ten zuiden van het dorp gaan baden en zijn waarschijnlijk door den sterken stroom in zee getrokken. Tegen den avond spoelden hun lijkjes tegen de bank aan en werden toen door een paar mannen gegrepen. Omtrent het zilveren priesterfeest yan dr. Schaep- man wordt aan 't Hbl. gemeld Eergisteren was het bekoorlijk Rijsenburg ge- tooid met vlaggen. Het vierde dus het jubilé mede van dr. Schaepman, die het professoraat in de ker- kelijke geschiedenis op het aartsbisschoppelijk semi- narie waarneemt. Dat de groote diensten, door dr. Schaepman den Katholieken van Nederland bewezen, het geëerde hoofd der Katholieke kerk niet onbekend zijn, bleek uit het volgend telegram, dat de heer Schaepman uit Rome ontving Prof essor Schaepman, seminarie Rijsenburg langs Utrecht, Nederland. De H. Vader vernemende, dat gij uw vijfentwintigjarig priesterschap viert, zendt 11 bij deze groote gelegenheid van harte zijn apostolischen zegen. Kardinaal Rampolla. Dinsdagmiddag waren een heer en zijn 16-jarige zoon aan het hengelen in de veenplassen van den Bullewijkerpolder. Door een ongeluk geraakte de zoon te water en verdween in de diepte. De vader, door toegeschoten veenwerkers geholpen, kon slechts het lijk van zijn zoon boven brengen. Zijne droe- fenis kende geen grenzen. Sappemeer, 18 Aug. '92. Gisteravond omstreeks 64 uur, viel spelenderwijs in het Achterdiep alhier, het vierjarig zoontje van Klaas Veentjer, wonende aldaar. Harm Dontje, die juist met een bootje daar ter plaatse was, mocht het genoegen smaken het ventje voormeld, met een nat pak, ongedeerd weer op het droge te brengen. Ten overstaan van Deurwaarder Agterbos te Hoogezand, werd Donderdag j.lten verzoeke van de heeren Gebr. G. en H. Bodewes te Martenshoek, in 't hôtel de Unie van den heer J. B. Uil te Hoo gezand, publiek te koop gepresenteerd hettjalk- schip: «Janna Stuurmans", groot 60 tonnen met completen inventaris. Geboden 950. Niet gegund. Veendam, 18 Augustus. Heden morgen te 9 uur viel een zoontje van den heer Tholema alhier, ongeveer 12 jaren oud, voor zijne behuizing uit een boom. Na geneeskundig onderzoek bleek dat het eene been van het jongentje geamputeerd moest worden. Ruim een jaar geleden verloor de heer Tholema met het tramongeluk zijne vrouw. De heer G. Eerelman is tegen 1 Oct. als brieven- gaarder verplaatst van Hollandscheveld naar Haren. Annen, 16 Aug. Op de jaarmarkt, gisteren hier gehouden, waren slechts een vijftal koeien aange vcierd, welke niet verkocht werden. Verder waren er 12 Friesche schapen, geldende van 8 tôt 12 gld., 10 geiten van 4 tôt 9 gld en 236 Dr. schapen van 4 tôt 7.50 gld. De kasteleins Kors en Speelman hadden een harddraverij georganiseerd, waaraan slechts 4 paar den, doch zeer flinke dravers, deelnamen. De heer Kok van Borger-Compagnie won den prijs met zijn zwart paard «Wilhelm", W. Hamminga van Zuid- laren de lste premie met zijn zwarte merrie «So fia", terwijl B. ter Borg van Borger-Compagnie de 2de premie ten deel viel met den bruinen ruin «Diogenes," bereden door den pikeur Vos. Te Groningen had woensdagavond, omstreeks 8 uur aan den Korreweg een treurig ongeval plaats. Een paard van den daar wonenden melkboer Nienhuis, waarmeê men aan het karnen was, brak los en holde den weg langs naar de brug, waar het P. Toi, bediende van de Singer's naaimachine-maatschappij in de Heerestraat, die daar met een kar stond, on- derstboven liep, en den man verscheidene malen trapte en schopte. Het woedende dier vervolgde toen zijn loop en werd eerst in het Plantsoen tôt staan gebracht. Toi, eerst door veel bloedverlies ineengezakt, deed, nadat van aile zijden hulp was komen opdagen, nog eene poging om met de kar le vertrekken doch tevergeefs; zijne krachten waren gebroken. Op zijn eigen voertuig bracht men hem naar zijne woning in de Oude Ebbinge- straat, waar hij een half uur later overleed. Hij en zijne vrouw waren huisbewaarders bij den heer dr. E. Wiersma. Haren, 15 Aug. De nieuwe tram heeft niet over gebrek aan belangstelling te klagen, integendeel deze is zoo algemeen, dat er behoefte is aan plaats- ruimte. De nieuwheid der onderneming, de schoone zomerdagen, de vacantietijd dat ailes werkt samen, om een massa stedelingen tôt een uitstapje in deze schoone omstreken uit te lokken, zoodat verscheidene logementhouders al dadelijk goede vruchten van deze verbetering plukken. Nu de tramlijn Zuidlaren Groningen voor het publiek verkeer is opengesteld, heeft men in deze streken een gemakkelijke reisgelegenheid gekregen naar de Hunzestad, eene reisgelegenheid, waaraan wel behoefte bestond. Te ver is de afstand, voor bewoners dezer streken, naar de spoorwegstations Hoogezand, Kropswolde, of Vries Zuidlaren en vele ingezetenen van Zuidlaarderveen, Annerveen, Eeksterveen, Eekst, Annen en Anloo zullen er een druk gebruik van maken. Binnenkort zal 00k een begin worden gemaakt met de bestrating van den weg langs Anner- en Eeksterveenschkanaal. Wel wordt dit jaar de kunstweg niet gereed, maar toch kunnen de noodzakelijke aardwerken in orde worden gebracht en de materialen worden aange- voerd. N.-Amsterdam, 14 Aug. Schippers en verveners klagen beiden evenzeer over de lage turfprijzen. Ook hiervan is de felle droogte oorzaak. Het aanbod van goede droge turf overtreft verre de vraag, waardoor de prijzen omstreeks 1/8 lager zijn dan het vorige jaar. Volgens een bericht uit Groningen aansde Tijd" heeft den 12 dezer Mgr. P. M. Snickers, aartsbis- schop van Utrecht, zijne sanctie verleend aan 'font- werp voor den bouw eener nieuwe kerk voor de St. Martinus-parochie. De welbekende bouwmeester Cuypers heeft reeds een paar maal een onderzoek in loco ingesteld en zal weldra in staat zijn om een nieuw bewijs te leveren, hoezeer hij meester is in den kerkbouw. Sedert eemge dagen ligt op de Eems bij Delfzijl een Duitsch oorlogsschip, om toe te zien op den invoer van goederen in Duitsche havens en afkom- stig van door choiera besmette streken in Rusland. Te Sondel (Fr.) is een meisje geboren, waarbij de oogbollen ontbreken alleen de spleten zijn aan- wezig. Het kind zal dus niet kunnen zien. Maandagavond is een jongman van 29 jaar, lij- dend aan toevallen, in de Burmaniavaart te Fer werd verdronken. Hij laat eene weduwe en een jong kindje achter. NIECWE, BEANKE J. KXEINEYGA, Sappemeer. mooie STOKSIABOONEN, bij G. v. d. BEND, Slochterstraat, Sappemeer. Tevens worden bestel- lingen op PRONKERSNIJBOONEN aangenomen. om direct in dienst te tredeneen DIEÎ1ST- MEISJE van pl.m. 15 jaar, goed kunnende wasschen, door E. HUISMAN te Schildwolde. HOOGEZAND, 11—18 Augustus 1892. Geboren: Grietje, d. v. Kornelis Weemhoff en Freerkje Koopman; Maria, d. v. Pieter Brons en Elisabeth Schuit.ema; Bernardus Harmannus, z. v. Henderikus Johannes Schreuder en Maria Gezina Kruize Alida Martha, d. vr Albertus Johannes Teuben en Maria Koning Jan, z. v. Johannes Hel- der en Johanna de Jonge; Berendina, d. v. Otto Bok en Geertje Sluiter; Klaas, z. v. Henderikus Koekkoek en Aaltje Reinders Hendrik, z. v. Hen- drik Nieboer en Grietje Hoving; Aukje, d. v. Gerrit Hulsebos en Willemke Bruining Antje, d. v. Abra ham Raspe en Harmanna Mulder. Ondertrouwd: Albert Aten en Aaltje van Dui nen Johannes Troost en Anna Weers. Overleden: Jan Mulder, 35 jaren, eheman van Trientje Waijer; Pieter Kornelis Boon, 26 jaren eheman van Louise Emma Bueaille. SAPPEMEER, 115 Augustus. Geboren Albertha Wemelina, d. v. Jan Brink en Freerkie Vrieze Jantje, d. v. Abraham Dontje en Derktje Ham; Magritha, d. v. Berend Brugge en Magritha Kok Hinderkien, d. v. Berend Wold- huis en Jantje Tuizinga Azing, z. v. Hendrik Kamps en Wubbina Sophia Venema; Arend, z. v. Jan Yroom en Jantje de Vries. Overleden Jacobje Mulder, 38 j., echtgenoote van Reinder Scheltens; Betje, 11 m., d. v. Jan Hamminga en Grietje Bakker; Jantine, 1 m. 25 d. d. v. Solke Dekker en Ike Venema. SLOGHTEREN, 10—16 Aug. 1892. Geboren Berend, z. v. K. Niekamp en A Wolt- huis van Veendam te Slochteren; Lammert, z. v, H. Kempinga en E, Venema te Scliarmer; Lam- mechiena, d. v. H. Zeven en G. Wolthuis te Sid- deburen; Hendrik Emmo, z. v. E. Jager en E. Westinga te Harkstede Berend z. v. J. Tonnisen A. Wesperbroek te Kolham Hendrik, z. v. J. Nie- meijer en S. Rook te Kolham. Ondertrouwd Jakobus Folkersma 47 j en Jantje Blik 32 j. beide van Schildwolde; Hiltjo de I Vries 21 j. van Noordbroeksferveen en Hillechien Blaauw 21 j. van Slochteren. Getrouwd Jochum van Delden 46 j. en Johanna van Kalsbeek 35 j. beide van Harkstede; Pieter Rusthoven 24 j. van Woltersum en Renske Ruben 24 j. van Schildwolde. I Overleden Harm Huisman 48 j. ongeh z. v. J. Huisman en M. Kortholt te Scharmer; Trijntje Homburg 79 j. vrouw van K. H. Dontjer te Sloch- teren. ZUIDBROEK, 12—19 Augustus. Geboren: Eefkina, d. v. Hendrik Boer en Japie op de Dijk. Ondertrouwd Cornelis van der Laan, 25 j. en Sakalina Martens, 20 j. Getrouwd: Johannes Smit, 26 j., Wed. van An- nechien Bosscher en Grietje Smit, 21 j. Bernardus Oosterwijk, 32 j. en Hendrika Johanna Keverkamp, 24 j. MUNTENDAM, 7—14 Aug. Geboren Frederika, d. v. Willem Mulder en Janna Keizer Trijntje, d. v. Jan Auwen en Tetje Veldman. Ondertrouwd Koenraad Duit, oud 23 j. en Janna Hooijer, oud 24 j., Jakob Veendorp, oud 19 j. en Berendje Bennema, oud 21 j., allen van Muntendam. VERGADERING der laudbonwvereeulging ,,Vooruit- gaug" te 81ocliteren--Kolliam, ge- liouden op Zaterdag den 13 Aug. 1893, te Froomboscli. De vergadering werd door den voorzitter met eene korte toespraak geopend, waarin de spijt uitgedrukt wordt, dat er niet veel leden tegenwoor- dig zijn, wat natuurlijk het gevolg is van het warme weder en de tegenwoordige drukte. Na voorlezing der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd, volgde de voorlezing der namen van de leden, welke met kennisgeving afwezig waren. Mededeeling van den voorzitter, dat K. Smid zich aangemeld had als lid, en door 't bestuur was aan genomen. Mededeeling van den voorzitter, dat door 'tRijk gelden zouden worden verstrekt voor 't aanleggen van proefvelden in Drente. Op die velden zou moeten worden verbouwd, rogge, haver, koolgewassen, onder de bepaling, dat een rijksland- bouwleeraar aanwijzen zal, hoe het land zal worden bebouwd. Aan den landbouwer wordt gratis de kunstmest en het zaaizaad verstrekt, terwijl tevens de voile opbrengst van het land voor hem is, be- nevens eene vergoeding per H.A. als bijv. voor zandgrond 50. De landbouwer zal daarentegen ten allen tijde aan belangstellenden vrije toezicht van deze gronden moeten geven, terwijl hij jaarlijks staten moet overleggen van de opbrengst zijner landerijen. Dit lijkt dus uitstekend, zegt de voor zitter. De heer Schaap Zeer velen zullen ongetwijfeld van dit aanbod gebruik maken. De voorzitter be- twijfelt dit, daar het niet in de aard van het Drentsche volk ligt, om zoo dadelijk het nieuwe aan te vatten, Bovendien zal de regeering ook die gronden nemen, welke aan publieke wegen liggen. Het is evenwel een bewijs van de regeering, dat zij het goed met den landbouw meent, te meer nog dat er hoogstwaarschijnlijk in deze provincie een rijkslandbouwleeraar zal worden aangesleld, in welker instructie staat, dat ze toezicht houden over proefvelden, inlichtingen moeten geven, wanneer die worden gevraagd en een aantal lezingen moe ten houden. Volgt bespreking, wanneer de volgende keer vergadering zad worden gehouden, met het 00g hierop, dat de heer de Vrieze beloofd heeft eene spreekbeurt te zullen houden. liefst vroeg in den herfst. Met het 00g op den stand der maan, stelt de secr. voor den 10 Sept, te nemen, waarop de voor zitter antwoordt, dat hij dan, benevens een paar andere leden niet kunnen aanwezig zijn, aangezien ze als lid der debatingelub «Excelsior" dien avond naar Siddeburen moeten, omdat daar eene gecom- bineerde vergadering zal worden gehouden tusschen de debatingelub «Excelsior" te Slochteren, en de debatingelub »Vooruit" te Appingedam. Hierna wordt de vergadering der landbouwver eeniging vastgesteld voorloopig op 3 Sept. Volgt voorlezing van een gedeelte uit een werkje van Mr. A. Ferf, over het verslag een proefneming over landbouwonderwijs in Friesland. Voorgesteld en aangenomen werd om aan te schaffen twee werkjes over «ploegen en eggen" en «de weidelanden". De vragenbus bevatte 2 vragen als 1. Zou het ook wenschelijk zijn op land, dit jaar met koren en klaver bezaaid, welke niet best is opgekomen. op stoppel nog wat bij te zaaien? Zoo ja, wit of rood klaverzaad Zou kunstmest daarbij ook nuttig zijn, welke soort en hoeveel? 2. "Waarom groeien stokboonen tegen de zon in om den stok Voorzitter De eerste vraag is zeer belangrijk. De discussien worden geopend en door vele der leden wordt het woord gevraagd. Het algemeene oordeel is, dat bij zaaien van wit klaverzaad, omdat dit, beter als 't roode, tegen den winter kan, zeer goed is, terwijl als kunstmest aanbevolen wordt Kaïnit en Slakkenmeel. Voorgesteld wordt om beide vragen op te sturen naar de landbouwcourant, wat wordt aangenomen Het plan om bij een op te richten korenbeurs te Winschoten, het koren bij de 100 KG. te ver- koopen, vond bij aile leden afkeuring, daar men nu met maat en gewicht beide, de hoedanigheid kan nagaan, wat dan niet het geval is. Een zeer levendig débat ontspon zich over het punt, dat de fabrieksaardappels vrij van toi zijn terwijl er voor de aardappels, welke voor de con- sumptie bestemd zijn, en van t'zelfde stuk land soms komen toi moet betaald worden. Vele leden vonden dit laatste een groote onbillijkheid, terwijl anderen, dat er niet in konden zien, aangezien voor de consumptie-aardappels ook hoogere prijzen be- steed worden. Het bestuur doet het voorstel zich tôt den Raad te wenden, deze onbillijkheid weg te nemen. Dit voorstel wordt aangenomen, hoewel het sterk wordt bestreden. Hierna sluiting. 34»e S T A A T 8-E O T E R 1.1. DERDE KLASSE. Eerste trekking. No. 2622 1000. No. 9679 en 9962 elk 400, Nos. 2191, 11940 en 17462 elk 100. Tweede trekking. No. 9873 5000; no. 1730 2000; no. 2016 1000; nos. 10454 en 18495 ieder 400; nos. 642, 2165 en 20293 ieder 200 nos. 5034,6344 18758 en 19869 ieder 100. Derde trekking. No. 4733 25,000. Nos. 2466 en 8464 elk 1500. Nos. 1060, 3304 en 12719 elk 1000. No. 8989 400. No. 18761 200. Nos. 1359, 5001, 5043, 5351, 11275, 15583, 17282 en 17582 elk 100. Vierde trekking. No. 15320 200. PERSOtYEELE REEASTI1VG. De Burgemeester der gemeente Slochteren, brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat het door den heer Provincialen Inspecteur der directe belastingen te Groningen, bij resolutie van den 17 Augustus 1892, executoir en invorderbaar verklaarde aanvullingskohier, voor de belasting op het per- soneel over het dienstjaar 1892/93, op heden ter invordering aan den heer Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is overgegeven, en dat een ieder verplicht is zij nen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Voorts wordt den belastingsehuldigen in deze gemeente in herinnering gebracht, dat zij hunne reclames, op ongezegeld papier geschreven, volgens art. 45 1 der wet op de personeele belasting, van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4), in ver- band met art. 1 der wet van den 4 April 1870 (Staatsblad no. 60), vôor of op den laatsten dag der drie maanden, volgende op den dag dezer afkon- diging, zullen moeten indienen aan heeren Gede puteerde Staten dezer provincie, desverkiezende door tusschenkomst van den heer Contrôleur der directe belastingen te Groningen, le afd.doch steeds onder overlegging van een dubbel van het aanslagbiljet, kunnende op geene reclames worden gedisponeerd, welke na dien tijd mochten worden ingeleverd. Verder moeten binnen genoemden termijn die reclamatiën worden ingediend, welke strekken tôt herstel van begane abuizen of misstellingen in de schattingen en tellingen, op aanvraag der belasting sehuldigen gedaan, of ook tôt herstel van fouten, in hunne eigene aangifte begaan, welke bezwaar- schriften eveneens door tusschenkomst van heeren Contrôleurs kunnen worden ingedienddoch op zegel geschreven en naar het voorschrift van art. 34 3 der wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4), behooren te zijn gericht aan zijne excellentie den Minister van Financiën en niet aan heeren Gedeputeerde Staten. Wordende deze op heden op de in deze gemeente gebruikelijke wijze en plaatsen afgekondigd en aan- geslagen, ten einde ter algemeene kennis te komen. Slochteren, den 18 Augustus 1892. De Burgemeester voornoemd: J. H. KOLK. PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Sappemeer, voorm. ds. de Jong. 's nam. ds. Klinkenberg Rede ten bate van het Ned. Zend. Genootschap. Na afloop der godsd. oefening vergadering van leden, begunstigers en belangstellenden in het hôtel Struvé. Hoogezand, voormiddag: ds Reiners. Kiel-Windeweer, namiddag: idem. Middelbert, voormiddag: ds. Boon. Westerbroek, namiddag idem. Kolham, voormiddag: ds. Keiser. Slochteren, namiddag: ds. Zuidema. Schildwolde, voormiddag: ds. Zuidema. Zuidbroek: ds. Reddingius van N.-Beerta. Ten Post, namiddag: ds. Keiser. Overschild ds. van Kleffens. Doopsgez. Gem. Sappemeer ds. A. Binnerts van IJtens. Noordbroek ds. ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Schaaphok, 6} uur: ds. Van Dijk te Schildwolde. Zuidbroek. Zondagmorgen half 10 ure en des avonds ten 6 ure prediking door den heer W. Fransen, evangelist. Zondagscbool ten 2 ure. KERKNIEUWS. Slochteren, 18 Aug. 1892. Heden ontvingen we hier het verblijdend bericht, dat de Hervormde gemeente, sedert 25 Februari 1890 vacant door het overlijden van Ds. Schuurman Stekhoven, we- derom in 't bezit zal komen van eenen predikant. De WelEerw. Zeergel. Heer Ds. van den Bijtel te Lutten (Overijsel) heeft het beroep naar deze ge meente aangenomen. Prijs Tan liet grof Roggenbrood, (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 33 cent. GRONINGEN, 19 Augustus 1892. Tarwe 10 cts., Inl. Rogge 5 cts., beide soorten Zwarte Haver 10 cts. lager. Overige Granen zon der verandering. Koolzaad niet williger. Schiedam 18 Aug. Moutwijn 8.Jenever /13.50, Amst. Proef/14.75, Spoeling-Comm./0.90. Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.12}. Dito in Zilver 21.12}, Div. Engelsche per p.St. 11.52}, Eng. Russ. p. p.St. 11.92}, Portug. p. p.St. 12.Fransche 47.60-, Belg. Div. Rijksm. 58.80-, Hamb. Russen 1.13}, Russen in Goud R. 1.90}, in Z. R. 1.20-, Pap. Roebel -, Poolsche p. Z. R. 1.83}, Spaansche in frs. 47.60, Binnenlandsche Piaster 1.98-, Amerik. Goud Dollar 2.46-. Mexikaansche Dollar -. Amsterdam kort 207.80 g. 208.15 p. 17 Aug. Rotterdam kort 207 80 g. 208.15 p. PRIJSCOURANT VAN EFFECTEN, naar de officiëéle uitgave van de Vereenigi ng van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 18Aug. 19Aug. Nederl. Cert. Nat. Schuld 2} dito dito 3 dito Obi. dito 3} Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rmland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Go. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazïlië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerïka. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande G. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. G. v. A. N. Y. Lake E.&W. Sp.A. Union Pacif. Hoofdl. G. v. A. Canada Southern G. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Grediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 79} 94A 101} 79}} 94} 101} 80} 80} 80} 80} 23} 23} 90} 91} 91} 90} 64} 98} 90}} 91} 92 65A 98} 60} 82 97} 45 59 82 97} 43} 58} 30A 10} 37 27} 10} 30} 55} 55}} 122A 102} 103}} 71A 122} 102 A 103} 71} 29} 16} 69 14}} 27} 38} 59} 29 16A 68A 27} 38} 113} 106} 104} 118} 156 143} 37} 112} 79} 94} 101A 80}} 80H 23} 91 91} 64} 98}* 60 82 42} 58} 27 55} 122} 102} 103} 71H 29 16A 27 39 112} 105} 118} 143 38 IDVEBTESTIËS. V Verloofd F. M. MEIJER van Groningen, en M. DE JONG van Rotterdam. Kennisgeving aan vrienden en bekenden. Bevallen van een JONGEN W. KAMPS—Venema. Sappemeer, den 14 Aug. 1892. Eenigste kennisgeving. Bevallen van een ZOON E. VAN DAMSchrage. Achterdiep, 17 Aug. 1892. Heden overleed, ten huize zijner moeder, mijn innig geliefde echtgenoot, de heer Mr. PIETER KORNELIS BOON, op den leettijd van 26 jaren. Hoogezand, 15 Augustus 1892. L. BOONBucaille. Heden overleed onze innig geliefde zoon en broeder, de heer Mr. PIETER KORNELIS BOON, op den leettijd van 26 jaren. Hoogezand, 15 Augustus 1892. M. BOONMaathuis. S. E. BOON.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 2