GFFICIEELE PUBLICATIËN. Plaatsen van een stoomketel. BEtfRS VAN AMSTERDAM. J. Geling oui in een volgende vergadering daarom- trent iets mee te deelen. b. Verslagen van de door het bestuur van den Veen- kolonialen Landbouwbond j.l. Maandag gehouden vergadering. Voor kennisgeving aangenomen. c. Missive van het bestuur der op te richten cooperatieve vereeniging dat er in de statuten eenige wijzigingen hadden plaats gevonden. Voor notifi- catie aangenomen. d. Algemeene voorwaarden en inschrijvingsbiljet van het in 1893 te Winschoten te houden Land- huishoudkundigcongres. e. Verslag van den toestand van den Landbouw over de laatste drie jaren. Besloten in 't Archief te deponeeren. f. Schrijven van den voorzitter der Landbouw vereeniging »de Kalkwijk", mede namens die te Borgercompagnie en Kielwindeweer, vermeldende dat het plan bestond tôt oprichting eener onderlinge aardappelmeelfabriek en daaromtrent. eene verga dering zou worden belegd op Maandag 10 Oetober 's middags 2 uur in 't hôtel Roelfsema te Hoogezand en werden de leden verzocht die te komen bezoe- ken. De voorzitter spoorde de lief hebbers daartoe aan, discussie had er niet over plaats. Tôt nieuwe leden werden voorgedragen de heeren B. H. Meursing en I. J. Boon te Hoogezand en H. Kamps te Sappemeer, die met algemeene stemmen werden aangenomen. Alsnu kwam de hoofdschotel der te behandelen zaken aan de orde en wel de verkoop der door de heeren G. Veenhuizen en A. Edzes op het proefveld verbouwde aardappelen. Vooraf gaf eerstgenoemde een zeer uitvoerig verslag 't welk algemeen groote belangstelling wekte, wat de schitterende uitkomst betreft verwijzen wij naar onderstaanden staat, waaruit blijkt dat door elkaar ze verkocht zijn voor pl.m. f 35 per hectoliter. 3 16 18 19 21 23 61 66 81 82 Magnus Excelsa Chriso Vroege witten Lange reuzen Mercurius Jupiter Eei steling Triompf Orion 608 167* 896 16Vi« 592 171/o 448 15710 512 157io 480 177s 576 167 b 672 17"/io 560 177. 560 177io 65 50 50 90 65 40 65 50 160 140 8.30 - 20.75 - 20.75 - 16.75 - 22.75 - 17.65 - 27.80 - 33.50 - 61.80 - 41.15 Zou het Van de voorradige 7 Hect. 75 liter was de totale opbrengst dus 271.20. In de vraagbus bevond zich de vraag: niet wenschelijk zijn om in beneden Borgercom pagnie aan den hèer Scholten te verzoeken een commissionair aan te stellen, daar men niet in de gelegenheid was om met een verhoogden prijsaan ZEd. te verkoopen. Besloten deze de volgende verg. te behandelen. De voorzitter verzocht de leden die nog in hun bezit hebben een lijst ter oprichting van een proef- veld, die zoo spoedig mogelijk aan den secretaris ter hand te stellen. Tôt leden der commissie van aankoop Kainit enz. werden gekozen de Heeren J. Geling, J. Leenderr en M. Jonker, terwijl de heer D. Bakker zich be reid verklaarde hen te adsisteeren. Nadat op voor- stel van den heer Leenders besloten werd een keuring van dekrammen te houden, werd de verg. gesloten. VERGADERING der landbouwvereeniging »Kropswolde en Wolfsbarge," op Zaterdag den 1 Oetober 1892, bij S. Boss te Kropswolde. Aanwezig 17 leden. Na de "gewone openingswerkzaamheden werd door het bestuur de mededeeling gedaan dat de levering van kaïniet en phosfaatmeel was opgedragen aan den laagsten insehrijver, den heer A. ten Gâte te Groningen, tegen den prijs van 199.97 per 10.000 kilo, voor kaïniet en 216.50 voor het slakkenmeel. De levering moet geschieden in twee gedeelten, zoodat de voorzitter de vraag doet hoeveel de leden bij de eerste bestelling wenschen te ont- vangen. Bij rondvraag bleek dat hiervoor werd opgegeven eene hoeveelheid van 20000 kilo kaïniet de' geheele partij bedraagt 45600 kilo, terwijl de partij van 15700 phosfaatmeel in eens kan worden geleverd. Tôt algemeen ongenoegen werd daarna door den heer E. Reinders de mededeeling gedaan, dat door Zijne Excellente den Minister van Waterstaat Handel en Nijverheid, afwijzend was beschikt op het adres, opgezonden door ingezetenen van Kropswolde en Omstreken, betrefïende een Stationsgebouw te Krops wolde. Algemeen was men van meening dat men het hiermee niet direct moest laten zitten, zoodat besloten werd opnieuw aanvrage te doen, waartoe de bestaande commissie zich wederom bereid ver klaarde. Door den secretaris werd vervolgens medegedeeld dat hij bezoek had gehad van den voorzitter der landbouwvereeniging te Kalkwijk, verzoekende me- dewerking tôt het oprichten eener aardappelmeel- fabriek op coôperatieven grondslag. Hierover werd zeer druk gesproken en het voor en tegen er van overwogen. Over T algemeen vond deze zaak zeer veel bij val; men begreep dat de toestand van den landbouwer er zeer door zou worden verbeterd en men niet langer de speelbal behoefde te zijn van den fabrikantenbond. Door de landbouwvereenigin- gen «Kalkwijk, Borgercompagnie en Kielwindeweer" was reeds eene vergadering over deze zaak belegd ten huize van den heer J. H. Roelfsema te Hoo gezand, op Maandag den 10 Oetober a.s. en worden bij advertentie, voorkomende in de Veendammer Courant, aile landeigenaren uitgenoodigd deze ver gadering bij te wonen. Vele leden verklaarden zich dan ook bereid be- doelde vergadering te bezoeken om zoodoenlijk financieelen steun aan te bieden. Daarna werden door den secretaris de voor re- kening der vereeniging ontboden werkjes, over de behandeling van weidelanden, ter tafel gebracht om bij de leden ter lezing te circuleeren, terwijl door ZEd. de mededeeling werd gedaan dat hij voornemens was eene kunstmeststrooimachine aan te schaffen en ze tegen billijke vergoeding in huur aan de leden wilde afstaan. De vraagbus leverde gene vragen op ingekomen stukken waren niet aanwezig, zoodat door den voorzitter de gelegenheid werd gegeven tôt het doen van voorstellen of mededeelingen, waarna het ge- sprek kwam op de resultaten van het besproeien der aardappels. In sommige gevallen kon men geene vermeerdering in de opbrengst bespeuren, bij anderen echter wel, maar over t algemeen luidden de verslagen niet zeer gunstig. De in het voorjaar gezaaide serradella had geene beste resul taten opgeleverd, behalve dat van den heer P. Mulder, die verklaarde er thans eene uitmuntende snede van te kunnen maaien, veel beter dan van spurrie, hetgeen door ooggetuigen werd bevesligd. Nadat de heeren A. Nijboer, A. Dilling, W. Dilhng, C. Krans en R. Marring aïs nieuwe leden werden toegelaten en de penningmeester eenige finantieele werkzaamheden verrichtte, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Vergadering der landbouwvereeniging «Vooruit- "o-ang" te SlochterenKolham op Vrijdag den 30 Sept., bij Hartenhof Vroombosch. Aanwezig 25 leden. Na opening der vergadering en voorlezmg der notulen volgden mededeeling en voorstellen. De voorzitter doet verslag van het proetveld, waaruit blijkt, dat de zomerrogge opgebracht heeft ruim 27 H. L. per H. A., de haver ruim 42 H. L per H. A. en de zomergerst maar ruim 15 H. L. per H. A. Dat de zomergerst maar zoo wemig opgeleverd heeft, was het gevolg daarvan, dat de gerst laat gezaaid is en buitengewoon slecht is aan- geslagen. De voorzitter doet het voorstel om de rogge een volgend jaar weer te zaaien, ten einde eens te zien welken invloed de bodem heelt op het zaaikoren, daar dit van 't voorjaar van Wageningen is gekomen. Hiertoe wordt besloten. Begeman doet nu het voorstel om ook het vol gend jaar nog eens eene proef met de gerst te nemen, om redenen, dat dit zoo slecht aangeslagen was. Ook hiertoe besluit men. Hierna doet de voorzitter lecture van eene circulaire, verzonden door Dr. J. Ritsema Bos te Wageningen aan aile leden van de Phyto- Pathologische veree niging over de ritnaalden. Met vele belangstelling wordt dit aangehoord. Mededeeling van den voorzitter, dat de statuten der vereeniging Koninklijk goedgekeurd zijn. Voorstel om op de buitengewone vergaderingen geen boeten te hefïen werd aangenomen. Uitslag aanbesteding kunstmest. Ingekomen waren 6 inschrijvingsbiljetten en wel als volgt. Hardenberg te Stadskanaal, kaïnit van 12.4 reine kali, per 100 KG. 2.03. C. G. Smith Sappemeer, kaïnit 124 kali per 100 KG. 2.045. C. G. Smit Sappemeer, slakkenmeel 16 phos- phorzuur en 75 fijnheid per 100 KG. 2.19. J. E. Vegter Schildwolde, Slakkenmeel 16 phosphorzuur en 75 fijnheid, per 100 KG. 2.17, J. E. Vegter Schildwolde, kaïnit 12 tôt 13 kali per 100 KG. 2.07. Reiniger te Grauwdijk, kaïnit 12.4 kali per 100 KG. 2.13. Reiniger te Grauwdijk, slakkenmeel 16 phos phorzuur en 75 fijnheid per 100 KG. 2.33. Kortman Rotterdam, kaïnit 124 13 kali per baal 2.02. Hoeveling te Lochem, kaïnit 12 13 zuivere kali 2.05 de 100 KG. en Slakkenmeel van 11 phosphorzuur en 75 fijnheid 2.22 de 100 KG. en Slakkenmeel van 16 phosphorzuur en 75 fijnheid 2.10 de 100 KG. Aan den laagsten insehrijver werd delevering ge- gund en wel Kaïnit 173 baal aan Kortman te Rot terdam en Slakkenmeel aan Hoeveling te Lochem, 147 balen. Vraagbus. Deze bevatte 2 vragen en wel 1- Zou het goed zijn, dat de gezamenlijke land- bouwers het jagen bij advertentie verboden 2. Zou men gemeenschappelijk ook lijn- en raapkoeken kunnen aankoopen. Voorzitter De laatste vraag is zeer belangryk en stel daarom de bespreking ervan direct aan de orde Aile leden verklaren zich er voor, dat gezamelijk eene aankoop plaats heeft. Op voorstel van den voorzitter werd de opgave der hoeveelheid opengesteld tôt a.s. Zaterdag. Staande de vergadering werden eenige duizenden opgegeven. Over de eerste vraag werden vry drukke discus- sien gevoerd. Voorgesteld werd dit punt tôt eene volgende vergadering te verdagen, teneinde nadere inlichtingen te erlangen. Aangenomen. Benoeming commissie tôt den aankoop van een dekstier. Tôt leden van de commissie werden benoemd de heeren H. ter Veer, O. Begeman en Heeringa. De volgende vergadering komen deze leden met een voorstel voor den dag, hoe ailes geregeld zal worden. Keuringdekrammen. Tôt leden van de commissie der keuring werden benoemd Heeringa, Veenhoven en Hommes. Hierna sluiting der vergadering. IMGEZOlSDEJi. Mijnheer de Rédacteur! In uwe uitgave van den 2 dezer komt een be- richt voor uit Schildwolde waarop ik om der waar- heidswille mij gedrongen voel, het volgende te repliceren. De zaak is deze. Mijn zoontje brak ten vorigen jare zijn been en kwam onder genees- kundige behandeling van onzen plaatselijke genees heer met het gevolg dat zijn been later boogsge wijze stond en eenige centimeters te kort, tengevolge waarvan hij erg mank ging. De Heer W. van den Berg, arts te Groningen, kreeg hem daarna onder behandeling, brak het been weder in stukken en na verloop van vijf weken bracht ik hem weder thuis. Men kon toen niet meer zien, waar de breukwond geweest was, 't been had zijne ver- eischte lengte en de knaap was volkomen hersteld. Voor eenige dagen had hij 't ongeluk uit een boom te vallen en kreeg daarbij een splinter in het been. Geneeskundige hulp werd ingeroepen en verstrekt door Dr. Siccama, kort geleden te Hélium gevestigd. Deze haalde een vlierhout splinter van elf centi- meter lengte uit het been en niet zijne ouders, zooals uw berichtgever schrijft. Het verwijderen van den splinter was het werk van een oogenblik en na het wasschen der wond en het verband leggen heeft de patient geene pijn hoegenaamd weder gevoeld. Het zoodanig zweien en het lijden van smartelijke pijnen zooals uw berichtgever zich uitdrukt vindt misschien zijn grond in eene vruchtbare verbeeldingskracht. Dr. Siccama is iemand die op zijn quivive is en wiens behandeling aile satisfactie geeft. van 't bovenstaande zult u ver- Uw dw. dr. K. J. VAN TIMMEREN. 3 Oct. 1892. wel een groot verschil met het vorige jaar, maar in vergelijking met 1890 is het verschil niet zoo groot. Van 100 procent kan in elk geval geen sprake zijn. Verder zegt de schrijver dat „een goed deel in handen van colporteurs is gekomen." Dit is mij bij inzage van de lijst eene groote onjuistheid ge- bleken. Verhuurd zijn: 17 Baignoires, 18 Loges, 22 balconplaatsen, 71 Stalles en 20 Parquetplaatsen en van al deze plaatsen is 1 (zegge ééne) Loge en 1 (zegge ééne) stallesplaats in handen van col porteurs gekomen, terwijl de colporteur die de Loge heeft gehuurd, dit heeft gedaan in de over- tuiging dat één zijner klanten de verhuring had vergeten, en hij dus die Loge wel weer over kon doen. Nu is het den schrijver volstrekt met kwalyk te nemen, indien hij verkeerd ingelicht het stuk heeft geschreven het bovenstaande moge hem een wenk zijn, zijne berichtgevers niet altijd te ver- trouwen. Als eene persoonlijke opinie verkondigt de schrijver dat het lijstje der uitvoeringen die zullen plaats hebben in het aanstaand seizoen „erg sober" is. Ik onderschrijf dat niet. Wanneer Groningen, dat zoo ver verwijderd ligt van het centrum van ons land, in de wintermaanden kan rekenen op 6 voorstellingen van het Neder- landsch tooneel uit Amsterdam, (behalve de 11 voorstellingen in de kermis), 6 van het gezelschap van Le Gras en Haspels, 6 van dat van de Vos en Korlaar, benevens op nog eenige voorstellingen van Kreukniet en Poolman, en van de Hollandsche Opéra, geloof ik dat er reden tôt tevredenheid kan bestaan. Meer dan ééne voorstelling per week is m. i. met het oog op de 2 Muziekuitvoeringen per week in de Harmonie, niet raadzaam. De schrijver van «Uit Gruno" had gaarne een Opéra gezien Maar heeft hij, die toch zeker reeds eenige jaren in Groningen woont, dan nooit ver- nomen hoe het met de verschillende Operagezel- schappen hier is gegaan? Is er nooit bij hem aangeklopt om ondersteuning, om een gift voor de individueele leden van zulk een gezelschap? Ik geloof dat het Bestuur van den Schouwburg zeer verstandig handelt, door te zorgen dat hier geen Operagezelschap zich vestigt, zoolang niet vrij- willige bijdragen kunnen aanvullen het te kort dat door te gering bezoek ontstaat. Enkele voorstellingen van Operagezelschappen, op andere plaatsen gevestigd, zijn alleen mogelijk door subsidies. De groote onkosten aan de overkomst en het verblijf van een 50 60 personen verbon- den, kunnen niet worden gedekt door de opbrengst, al was die bij uitzondering ook groot, van de voor stelling. Subsidie is noodig en daarop valt niet te rekenen zooals de ondervinding heeft geleerd. Want de schrijver "mag met velen meenen dat Groningen een talrijk kunstminnend publiek bezitik geloof dat dit verkeerd is gezien, althans, wanneer er entreé betaald moet worden, is dat publiek klein. Waar in aile steden van Europa, die Operagezel schappen bezitten, groote sommen worden geschon- ken, hetzij door particulieren, hetzij door het stads- bestuur, daar zou het toch wel een mirakel zijn dat Groningen een Operagezelschap in stand kon houden, zonder vrijwillige bijdragen. En juist daardoor kan het publiek toonen dat het kunst minnend is: door iets te geven zonder er direkt voor te genieten, en dat doet men in Groningen in tooneel en kunstzaken over het algemeen niet. Men wil b.v. betalen eene entrée van 1.50 of 2, maar ook voor minstens 1.50 of 2 of liever nog voor 4 5 genieten. Ten bewijze kan strekken de Opera-Vereeniging. Hoe uitte zich ten opzichte van die vereeniging de kunstmin? Door het telkens kleiner worden van het getal leden. En juist die vereeniging kon han delen overeenkomstig het verlangen van uwen schrijver en van nog meer Operalief hebbers die Vereeniging zou ons een Opéra kunnen bezorgen, door hare zorgen zou een Operagezelschap in stand kunnen worden gehouden. Maar er er is geen medewerking. Om kort te gaan, geloof ik dat het Bestuur van den Schouwburg er moeilijk een verwijt van te maken is dat het batig saldo (want dat is er nog ieder jaar) niet meer dan 6 700 gulden bedraagt. Steun van het publiek, geregeld druk bezoek der Voorstellingen is een eerste vereischte voor den bloei van iederen Schouwburg, en dus ook van dien te Groningen. U dankzeggende voor de opname, M. de Rédacteur. Uw. Dw. Dr. J. I. H. dat bij zijne vergadering is ingekomen een ver- zoek van HARM-, JACOB- JOHANNES JAN LUBBERS te Sappemeer, om in het perceel, gele- gen te Sappemeer Zuiderstraat wijk B no. 159, kadastraal bekend gemeente Sappemeer sectie G, no. 884, een stoomketel te mogen plaatsen en wel in hunne blauwververij aldaar, welk verzoek met de in art. 5 der wet genoemde bijlagen ter secre- tarie dezer gemeente is ter inzage gelegd dat 'door hem aan de belanghebbende op den 20 Oetober 1892, des voormiddags te elf uur in het gemeentehuis gelegenheid zal worden gegeven om de bezwaren in te brengen die bij hen tegen de oprichting in het aangeduid perceel, van de hier voor genoemde inrichting mochten bestaan, kun- nende bij die gelegenheid zoowel de verzoekers als zij die bezwaren inbrengen, hunne bezwaren mon deling en schriftelijk toelichten. De schrifturen, die te dezer zake bij het Gemeentebestuur mochten inkomen, zullen van den 17 Oetober a.s. af ter se- cretarie der gemeente voor den verzoeker zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter inzage liggen. Sappemeer den 6 Oetober 1892. Het Gemeentebestuur voornoemd, T. VENEMA Az. De Wethouder, J. H. NIJHUIS, Met plaatsing plichten, Schildwolde, Groningen 6 Oetober 1892. Mijnheer de Rédacteur! In uw blad van 28 September las ik het stuk »Uit Gruno." Vooral trok mijne attentie het ge- deelte dat betrekking heeft op onzen Nieuwen Schouwburg en naar aanleiding daarvan zou ik gaarne een paar opmerkingen willen maken, vooral omdat de schrijver, waarschijnlijk door verkeerde inlichtingen hem verstrekt, onjuistheden heeft me degedeeld. Ik interesseer mij ten zeerste voor den Schouw burg, en was dan ook bij de verhuring der plaatsen tegenwoordig, bij welke gelegenheid ik ook heb bespeurd dat de plaatsen minder hebben opgebracht. Maar dat dat verschil met 't vorige jaar 100 pro cent zou zijn, zooals de schrijver mededeelt, dacht ik niet. Bij nadere informatie is mij dan ook ge- bleken dat'de opbrengst in 1890 was circa 1700, in 1891 2000, en nu vrijwel 1450. Dat is VRAAG. Op wiens weg ligt het de door de gezondheids commissie voorgeschreven veranderingen te bewerk- stelligen, op dien van den eigenaar van een perceel of van den huurder? De aanschrijvingen van het gemeentebestuur zijn gericht aan de bewoners, naar ik geloof geheel ten onrechte, daar zij niet gerechtigd zijn tôt het aan- brengen van veranderingen en in de meeste ge vallen ook niet gezind. Sappemeer. N. N. MOND- en KLAUWZEER. De Burgemeesters der gemeenten Hoogezand, Sappemeer, Slochteren en Zuidbroek, Gelezen eene circulaire van den Heer Commis- saris der koningin in deze provincie van den 3 dezer, no. 5, le atdeeling, betreffende het voorko- men van het mond- en klauwzeer in den laatsten tijd onder het vee in sommige gemeenten van Limburg, Zuid-Holland en Zeeland Vestigen bij dezen de aandacht op het belang, dat voor de veehouders vooral voor hen wier vee ge- weid wordt in de nabijheid van besmette streken, gelegen is in eene spoedige opstalling van hun vee, zoodra de belangen van hun bedrijf zulks maar eenigszins toelaten, aangezien de smetstof van ge noemde ziekte zich, blijkens de ervaring, zeer wel van de eene weide naar de andere kan verspreiden. Hoogezand, Sappemeer, Slochteren en Zuidbroek den 7 Oetober 1892. De Burgemeesters voornoemd, I. A. VAN ROUEN. T. VENEMA Az. J. H. KOLK. S. TALMA STHEEMAN. De Burgemeester der gemeente Hoogezand brengt bij dezen ter openbare kennis, dat de persoon, be- doeld in zijne publicatie van den 30 September 1892, de schippersknecht ALBERT DRENTH, den 4 dezer is overleden aan Choiera Aziatica. Hoogezand den 5 Oetober 1892. De Burgemeester voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. van 2 Het Gemeentebestuur van Sappemeer. Gezien de artt. 6, 2e lid en 7 der wet Juni 1875 (Staatsblad no. 95) Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer ge meente PREDIKBEURTEN OP IIEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand, nam. ds. Homan. Sappemeer Geen dienst. Kiel-Windeweer voorm. ds. Homan. Avondmaal. Westerbroek, voorm. ds. de Jong. Avondmaal. Middelbert, nam. ds. de Jong. Kropswolde, voorm.: ds. Rijkens. Wittewierum, voorm. dg Keiser Schildwolde, nam.: Kolham, voorm. ds. van Kleffens. Slochteren (voorm. 9j u.) Bevestiging van den nieuwen predikant door zijn vader, predik. te Wezepe. Slochteren (nam. 2 uur.) Intreêrede van den bevestigde, ds. van den Bij tel uit Lutten. Overschild ds. Schuttevaer. Voorbereiding. Doopsgez. Gem. Sappemeer Geen dienst wegens vacature Men- singeweer. Nieuw Scheemda ds. ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer ds. Dreesman. Evangeliesatie. Schaaphok Zondagavond half zeven Ds. L. H. v. Dijk van Schildwolde. Zuidbroek Heden Zondagmorgen half 10 en des avonds 6 uur evangelieverkondiging door den evan- gelist W. Fransen. Te 2 uur Zondagschool. KERKNIEUWS. Ds. de Jong te Sappemeer heeft het beroep naar de Herv. gem. te Wildervank aangenomen. Door het kiescollege der ned. herv. gem. te Kropswolde is toezegging van beroep gedaan aan den heer Sinnighe Damsté, candidaat te Wirdum. Ds. J. Sannes Spandaw te Zuidlaren komt voor op het zestal te Breda. PRIJSCOURANT VAN EFFECTEN, naar de offidëele uitgave van de Vereenigiag van den Effectenhandél. STAATSFONDSEN. "pCt. Nederl. Cert. Nat. Schuld 24 dito dito 3 dito Obi. dito 34 Oostenryk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Co. 4 m Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italie. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande C. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. C. v. A. N. Y. Lake E. W. Sp. A. Union Pacif. Hoofdl. C. v. A. Canada Southern C. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Crediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 18645 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 6 Oct. 7 Oct. 80A 954 1014 80A 80A 80^ 95 A 10144 8O4 954 80A 80A 804 804 244 244 9144 92| 92A 91 i 654 98A 914 924 914 6444 984 614 83 974 434 66A 6144 824 9744 434 664 304 104 384 30tV 104 37A 32 56^ 314 56A 12144 102 t4t 1034 694 1214 1024 694 294 164 68| 14A 26 39 574 29A 16A 6744 144 254 394 1124 106 1034 1174 1574 142 38 1564 374 244 91| 914 98A 614 824 98 A 434 674 304 104 39 56 122 1024 694 294 164 674 144 394 584 1124 1064 1034 Prijs van liet grof" Roggenbrood, (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 31 cent. GRONINGEN, 7 Oetober 1892. Aile graanprijzen zonder verandering. Boonen flauwer. Schiedam, 6 Oct. Moutwijn 8.25, Jenever /13.75, Amst. Proef/15.Spoeling-Comm./1.00. Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.074, Dito in Zilver 21.074, Div. Engelsche per p.St. 11.524, Eng. Russ. p. p.St. 11.924, Portug. p. p.St. -, Fransche Belg. f 47.55-. Div. Rijksm. 58.80-, Hamb. Russen 1.14-, Russen in Goud R. 1.904, in Z. R. 1.18-, Pap. Pioebel Poolsehe p. Z. R. 1.834, Spaansche in frs. 47.60, Binnenlandsche Piaster 1.98-, Amerik. Goud Dollar 2.46-. Mexikaansche Dollar -. c <-> Amsterdam kort 208.10 g. 208.50 p. Rotterdam kort 208.10 g. 208.50 p. Snnlpnrsdruk. Borgbsius Se Zoon. Sappemeer. No. N A A M. Hectoliter J Zetmeel- opbrengst j per gebalte. Hectare. Voor- radige Liters. Verkocht voor: "vrrvc.™ y_ K_

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6