Gemaakte [Demi-Saisons], j. WESTER Hoogezand. GFFICIEELE PUBLICÂTIËN. BETTES ¥AH AMSTEEBAM» stede .Tan Koop 63 j raan van K. ICuiper te Sid- deburen. Levenl. aangeg. Kinderen van FBosker en A. v. d. Helm te Siddeburen en H. Wollinga en G. Tammeling te Slochteren. ZUIDBROEK, 1—14 Oct. Geboren Jan, z. v. Sijtse Bergsma en Martje Bos; Harm, z. v. Derk Bosscher en Hillechien Nie- hof; Roelf, z. v. Engbert Blaauw en Jacobje de Graaf. Ondertrouwd Harm op de Dijk 5.3 j. en Iietje Vos 37 j. Roelof Iiuizing 24j. en Anna Spieker 20 j. NOORDBROEK, 4—10 Oct. Geboren Willemke, d. v. Onno Westerhof en Hilje Vos. ZUIDLAREN, 1—30 Sept. 1892. Geboren: Harm, z. v. Roelf Hamming en An- nechien Smeenge te Zuidlaren Harm, z. v. Jan Staats en Trient je Nijdam te Midlaren. Overleden: Gerrit Brands, oud 4 weken z. v. Hilbrand Brands en Hinderika Kooiker te Schui lingsoord. Gemeenteraad van Noordbroek. Zitting van Donderdag 13 Oct. 1892, 's namiddags 51 uur. Aanwezig aile leden, behalve de heer v. Delden. Na opening der vergadering worden d riot'den der vorige vergadering voorgelezen en goedg keurd. De voorz. stelt aan de orde het Iste punt der agenda: Begrooting voor 1891. De uitgaven worden post voor post voorgelezen en tevens gelegenheid gegeven tôt bespreking. Het blijkt dat, de post veenarbeider van af 120 tôt 260 is gerezen, waardoor echter andere uitgaven als tijdelijke hulp enz. enz. komen te vervallen, zoodat de zaak per slot op f zeltde neer- komt. De heer Hamster: Wie krijgt de 80 voor nachtwacht? Voorz.: De Oude Glas en enkele arbeiders voor 't opzicht houden op Oude- en Nieuwjaarsdagen en nachten; die zaak is nog altoos bij 't oude. De post onderwijs beloopt 6775, die thans echter met 100 kan worden verminderd, doordien het voorstel van hh. Wethouders, om de tracte- menten van de onderwijzeressen te verhoogen, in de vorige vergadering is verworpen. Onder de inkomsten schittert nog altoos de post vergunning met 300. Voorz. Er is nog ontvangen eene missive van den heer Commissaris der Koningin en meer andere Heeren als leden van het bestuur van het Acade- miefonds, dat thans met het beurzenfonds is ineen- gesmolten, met verzoek om een bijdrage van wege de gemeente, voor een jaarlijksche bijdrage van 10 of een bijdrage van 60 in eens, dan is de Burgemeester eener gemeente lid. Hoe denken de heeren daarover De heer Zuidhoff: Willen we zulks met liever bespreken in eene volgende vergadering, dan kunnen we inmiddels eens inzage nemen van een en ander. Voorz.: Het is eigenlijk een Studentenbeurs we hebben dezelfde zaak reeds vaker in de ver gadering gehad. Het fonds bestaat al jareh her. De heer O. Huisman Het zal wellicht weitiig opgang nemen in de gemeenten. Voorz.: Tôt heden niet. Er zijn echter Bur- gemeesters die er lid van zijn. Na nog eenige deliberatie wordt het geven van eene bijdrage met algemeene stemmen van de hand gewezen. Het 3e punt wordt behandeld met gesloten deuren. Voorz. We hebben nu: onderwijzeres voor de handwerken in onze Zuiderschool. Hamster: Voor we tôt aanvulling eener daarbij bestaande vacature overgaan, zou ik wel willen weten hoe groot het getal leerlingen is; ik meen van pl.m. 75 en dan was er op iedere 25 nog een onderwijzeres ik acht zulks voldoende, of zou daarbij misschien meer gevraagd worden dan bij het lager onderwijs? Het getal leerlingen blijkt als nu ongeveer 90 te bedragen. Voorz. We vervullen alleen eene vacature. Hamster: Het kon met een minder ook wel. Voorz. Dat moet de Raad weten. Boelema Als de wet het niet uitdrukkelijk vraagt, zou ik er voor zijn om de vacature voor- eerst te vervullen. Voorz. Burgemeester en Wethouders moeten voorzien in de vacature. Zuidhoff: Twintig leerlingen acht ik genoeg voor eene onderwijzeres zal het onderwijs degelijk zijn ik acht die 4e jaarwedde nuttig besteed.- N.l. suppletoir kohier v. d. hoofdel. omslag. Hamster Goed en wel Zuidhoff, maar het kost al geld. Voorz. Het is nu eenmaal bij Raadsbesluit vastgesteld dat er 4 moeten zijn we kunnen thans niet anders. Boelema Toch zeker wel met loestemming van den Raad. Voorz. Ook dan nog niet we hebben thans uitvoering te geven aan een Raadsbesluit wil de Raad later daaromtrent andere besluiten nemen, dat is iets anders. Hamster Nu als 't niet mag dan zijn we uit- gepraat; ik blijf echter bij mijn gevoelen dat we het best met '3 af kunnen; met slechts 20 leer- linsen kunnen ze wel wat omspelen als ze niet meer onder beslag hebben dan is 't geen werk. Voorz. Er zijn pl.m. 90 leerlingen wil de Raad besluiten om bij eventueele latere vacatures niet weer aan te vullen dat gaat wel; ik stel voor om tôt benoeming over te gaan. Hamster We moeten toch zeker eerst de sol licitanten kennen. Voorz. Het zijn de dames Zijlstra, Moesker en Hevenga van het betrokken schoolhoofd hebben we advies ingewonnen, waar o.a. uit blijkt dat een der sollicitanten de acte heeft voor nuttige hand werken, n.l. Mej. A. Zijlstra. Ook de heer School- opziener legt zich neer bij Mej. Zijlstra. Niet omdat ze een dochter is van het hoofd. der school, maar zij is nu eenmaal in t bezit der acte. O. Huisman Zijn er nog meer sollicitanten dan de genoemde drie. Voorz. Er zijn nog drie andere sollicitanten, n.l. vrouw Kraster, vrouw Pot en Grietje Velthuis. Hamster Het was ook wel zoo mooi en beleefd geweest, wanneer ook die sollicitanten op het briefje gestaan hadden, het zijn evengoed sollicitanten als de 3 eerstgenoemden men had dan voorafkennis er van gehad. O. Huisman We worden het nu hier eerst gewaar als bij overrompeling. Netjes acht ik de behandeling dezer zaak in geen geval. Na nog eenige deliberatiën wordt tôt stemming overgegaan. Benoemd wordt met drie stemmen A. Zijlstra, terwijl er twee stemmen waren uitgebracht op Mej. Moesker en een stem in blanco was ingeleverd. Voorz. Onder de ingekomen stukken komt voor Verzoek van vrouw Bos, om ontslag als onderwij zeres in de nuttige handwerken in de Zuiderschool. Met eenparige stemmen wordt dat ontslag eervol verleend. Voorz. Zooals we gehoord hebben beweren Hamster en Boelema dat er in de Zuiderschool voor onderwijs in de handwerken overtollige leer- kracht aanwezig is, heeft een der heeren ook een voorstel desbetreffende, om bij mannelijke vacatures in de toekomst daarna te kunnen handelen. Engels Ri zou er voor zijn om er geene ver- andering in te brengen. Zuidhoff: En ik ben van hetzelfde gevoelen. Hamster Volgens Zuidhoff is de leerkracht ei noodig, ik leg me er daarom ook bij neder. Boelema: Hoe staan de verhoudingen met de Noorderschool desbetreffende. Voorz. Vooral niet minder in de Noorderschool. Huisman Ik zou die zaak wel eens nader wil len hebben onderzocht en meen te weten dat op vele plaatsen de leerkracht voor de handwerken op school minder is dan hier, of zulks nu ligt aan een betere regeling laat ik in 't midden. In de school te Zuidbroek op de heilige laan zijn slechts 2 onderwijzeressen, men denkt toch onwillekeurig aan eene betere regeling daar ter plaatse. Hamster Om u niet in de rede te vallen, het onderwijs in de nuttige handwerken zal toch ook zeker alleen strekken om later in hare eigene behoeften te kunnen voorzien. Eendhuizen Juist en daarom mag het onder- wijs wel goed zijn. Hamster: Nu ja, het onderwijs wordt ook ge geven, ik zou zeggen, ze konden het in de Zuider school met 3 onderwijzeressen wel af voor kinde ren die aannemen willen en die dat niet willen helpt toch aile onderwijs niets en borduren en allerlei tijnigheden behoeven ze toch waarachtig niet te leeren. Boelema: Nu ja, over kinderen gesproken, we hebben onlangs eens in de voorraad- kast gekeken, maar ik zou zeggen dat zulke fijne zaken niet pasten of ten minste overtolligheden zijn voor armelui's kinderen van den polder en overal van daan. Alsnu wordt bij meerderheid van stemmen be- sloten om vooreerst het getal van 4 onderwijze ressen in de Zuiderschool te blijven handhaven. Voorz. We zullen nu ontheffing moeten aan- vragen van de verplichting om onderwijs te geven in de gymnastiek in de scholen vanwege gebrek aan of geheel gémis van lesgevend personeel. Hamster: Vraagt. de wet zulks nu reeds? Voorz. Zeker, en er gaan thans ook 5 van onze onderwijzers en onderwijzeressen zelf les nemen in de gymnastiek. Wordt besloten om bedoelde ontheffing aan te vragen. Voorz.: Onder de ingekomen stukken komt voor: I opneming van boeken en kas van den ge meenteontvanger, hetwelk ailes in de beste orde is bevonden. 2. Goedkeuring van h.h. Ged. Staten van de af- en overschrijvingen op de vorige begrooting. 3. Kennisgeving van de commissie van toezicht op het onderwijs in de nuttige handwerken in de scholen. Volgens dit verslag is de toestand wat aangaat het onderwijs in de nuttige handwerken m de school te Stootshorn zeer onvoldoende en laat veel te wenschen over. Er wordt daar door slechts een ongeexammeerde vrouw les gegeven, zoodat bedoelde commissie het zeer noodzakelijk acht dat aldaar, al was het maai 2 keer per week, les gegeven werd door îemand die examen had afgelegd. Boelema Wordt dan al het werk aldaar aan eene vrouw opgedragen? Voorz. Er is in die buurt niemand te krygen die examen gedaan heeft. Engels Zoo iemand zal er wel met zijn. Voorz. Hoe zullen we de zaken dan regelen. Zuidhoff: Het moest al kunnen dat er des Za- terdags iemand van hier naar toe ging om les te geven. Voorz. Ik ben een leek in 't vak, maar zou een vrouw die goed naaien kan en breiden, niet voldoende zijn als onderwijzeres? Huisman Naar mijn oordeel wel. Hamster Mejuffrouw Zijlstra moet er dan zeker maar op af, die heeft toch anders niets te doen naar 't schijnt. Engels: Er zal wel een middel op gevonden kunnen worden geloof ik. Hamster Ik zou zeggen het kan zoo wel, die de kinderen dan wat meer wil laten leeren, laat die ze dan hooger op sturen die 't betalen kan om allerlei fijnigheden te leeren daarin behoeven wij toch waarachtig niet te voorzien. Zuidhoff Maar we kunnen de school te btoots- horn toch niet ten achteren stellen. Hamster Nu jamaar t is ook toch maar een uithoek. Zuidhoff: Om er des Zaterdags een paar uur les te laten geven komt mij toch zeer goed voor. Hamster Ze moeten het potkoken er ook zeker nog leeren, daarvoor zullen we ook nog wel een moeten aanstellen denk ik. Voorz. Die vrouw te Stootshorn heeft veel meer kinderen te onderrichten dan de onderwij zeressen hier in dorp. Ze heeft dan toch een moeilyke taak. Zuidhoff 't Was toch ook geen groote opotïe- ring dat een onzer dames er 2 uur per week leSHmsman: Als we er een andere bekwame vrouw konden heenzenden acht ik beter, dan wa ren we niet juist aan een dag gebonden, want 's Zaterdags kunnen de meisjes het op t veen niet wachten om naar school te gaan, ze hebben dan wel iets anders te doen. Voorz. Een vrouw te hulp zou ook kunnen, een gelijksoortige als de thans fungeerende zou er misschien te vinden zijn, ik weet het eigenlijk niet hoe of het er mee staat, een van onze Dames zou om er heen te gaan ook een flinke beloomng moe ten genieten vanwege den grooten afstand, wat vooral in het wintersaisoen bezwaarlijk kan zijn. Engels Nu ja I alleen 's Zaterdags en dan da delijk^ uur, het zou zich wel schikken, geloof ik. Voorz. Op 't Veen is geen voldoende leerkracht naar verhouding hier in 't dorp, we moeten probee- ren om als 't kan verbetering aan te brengen. Engels Ik zou er geen beter middel op weten. Zuidhoff: Laten we eens onderzoeken of we er twee keer per week een onzer Dames naar toe kunnen krijgen. Voorz. Ik zou wel voorstellen om de zaak te huisman Een dag per week les is ook wel wat zuinig. Voorz We gaan naar de korte dagen, er blytt na schooltijd ook al zoo weinig tijd over. Na nog eenige deliberatie wordt besloten om de aanhangige zaak te verdagen en om inmiddels bij de betrokken onderwijzeressen eens te onder- zoeken. Voorz. Is er nog iemand van de heeren die iets heeft in 't midden te brengen. Boelema Is er door B. en W. ook al eens nader onderzoek gedaan naar den toestand van de keijen straat op de Polder die met een laag grint is overdekt Hamster Grint over de keyen acht ik zeer goed hier in 't dorp, want keijen verleggen helpt ons ook toch niet, het kon in ieder geval eens ge- probeerd worden met een gedeelte bijvoorbeeld. Engels De zaak is al eens tegensproken ge weest ik geloof niet dat de grint er in wil. Voorz. Er moet in elk geval eene zeer dikke laag op, we weten hoe smerig de grintweg in 't noorden er uit ziet bij herfstdag, en we krijgen hier geen lager liggende bermen om de vocliten op te nemen, ik geloof dat 't nog geraden is om de straat er maar uit te nemen en maken geheeleen grintweg, dan kan de weg meteen ook aanzienlijk verlaagd worden want hij ligt thans veel te hoog, en kwam er nu nog eens een dikke laag grint boven op dan werd hij nog steeds hooger. Hamster Ik meende dat de grint zich tus- schen de keijen vast zette. Boelema: Dat doet het op Polder ook. Voorz. Uit het oogpunt van zuinigheid behoe ven we 't niet te doen, het zou zeer duur worden in onderhoud, we zouden voor dat onderhoud aile 4 jaren de straat kunnen laten opnemen en her- leggen. Engels Opleggen van de keijenstraat helpt ook al weinig de gaten zijn er dadelijk weer in. Huisman Voor ongeveer 4 jaar is onze straat opgelegd en nu is 't alweer onklaar, er mankeert alweer genoeg aan, evenwel om 't voordeel is een keijenstraat wel aan te bevelen. Voorz. De afwatering van onze hegrmde keij enstraat zou over de riep blijven die daardoor bij tijden totaal onbegaanbaar zou worden. Hamster In Uiterburen is 't ook toch zoo. Engels Nietwaar daar is een goot tusschen weg en voetpad. Voorz. In de openlucht zijn de wegen overal nog al droog. Nabijstaand geboomte houdt ze voch- tig 't is overal op te merken waar men ook ziet. Eendhuizen Een grindweg in 't dorp waar we nu keijenstraat hebben zal bepaald een groote smeerboel worden. Voorz. 't Is toch wel opmerkelijk dat onze straat ook dadelijk weer onklaar is. Hamster: In de steden houden de keijenstraten zich toch goed. Voorz. Laat ons het gedeeltelijk op nemen en herleggen van onze keijenstraat eens toevertrouwen aan een onzer timmerlieden, ik geloof zeker dat die 't, veel beter doen dan zoogen. straatmakers, adres aan het endje straat op den Pastoorsweg. Daartoe wordt zonder hoofdel.stemmen besloten. Hierna sluiting. dertig dagen na den dag, waàrop hem de verlofpas is uitgereikt, bij den Burgemeester zijner woon- plaats aan, ten èinde deze zijn verlofpas voor gezien teekcne. Art. 134. De verlofganger, die zich in eene an dere gemeente gaat vestigen, geeft daarvan kennis aan den Burgemeester zijner woonplaats. Binnen dertig dagen" na den dag, waarop hij komt in de gemeente, waarin hij zich vestigt., meldt hij zich aan bij den Burgemeester dier gemeente, ten einde deze zijn verlofpas voor gezien teekene. Art. 136. De verlofganger van de militie te land mag zich zonder toestemming van den minister van oorlog niet langer dan gedurende vier weken buiten 's lands begeven. (Door zijne excellente den mi- nister is echter aan den heer commissaris der koningin de bevoegdheid gegeven om aan verlof- gangers, die zich, voor hun beslaan of onderhoud, voor hoogstens zes maanden naar een der aangren- zende vreemde rijken verlangen te begeven, daartoe, namens zijne excellente, vergunning te verleenen.) Art. 137. De verlofganger, die artt. 133, 134 of 136 niet naleeft, wordt in werkelijke dienst ge- roepen en gedurende drie maanden gehouden. Hoogezand, Sappemeer, Slochteren en Zuidbroek, den 13 October 1892. De Burgemeesters voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. T. VENEMA Az. J. H. KOLK. S. TALMA STHEEMAN. L,andbouwvereenigiiig Kielwindeweer. Vergadering van Donderdag den 6 Oct. j.l. Tegenwoordig 20 leden. Na opening door den voorzitter werden de no tulen van de vorige vergadering gelezen en goed- gekeurd. Aan de orde: 1. Op eene kennisgeving van den heer Ijeenk Willink te Zwolle werd afwijzend beslist. 2. De aankoop van een weegtoestel, waartoe in de vorige vergadering was besloten, kwam opnieuw ter tafel. Wegens den prijs werd met 16 tegen 1 stem deze zaak verdaagd, om later weder aan de orde te stellen. 3. Jaarverslag. De secretaris deed eenige me- dedeelingen over den verloopen jaarkring en van hetgeen in dat tijdperk was verricht. Evenwel achtte z.ed. het onnoodig al het verhandelde ge durende het afgeloopen jaar te repeteeren. Eenige van de belangrijkste punten bracht spr. in herin- nering en hield verder eene toespraak over den bloei van de vereeniging. Hij sloot met den wensch: tôt weerziens! waarna hem bij monde van den voorzitter een woord van dank werd gebracht voor zijne moeite en belangstelling opnieuw jegens de vereeniging getoond. 4. Verkiezing van 3 bestuursleden. De heeren J. Kruizinga, K. Ensing en M. Oldenziel, die vol gens rooster moesten aftreden, werden bijna met algemeene stemmen herkozen en lieten zich de her- benoeming welgevallen. 5. Verkiezing van een bestuurslid voor de m- richting van tuinbouw. De heer G. te Velde, die eveneens moest aftreden, werd op voorstel van den voorzitter bij acclamatie herbenoemd en nam met genoegen de betrekking weder aan. Ingekomen; a. Rapport van het hoofdbestuur der maatschappij ter bevordering der veeartsenij- kunde in Nederland. Werd voor kennisgeving aan- genomen en in het archief gedeponeerd. b. Verslag over den landbouw in Nederland over 4^87-88-1889. Werd in dank ontvangen en ter inzage in handen gesteld van den heer O Kruizinga, om te rapporteeren. c. Programma van de tentoonstelling van vee, pluimgedierte) landbouwwerktuigen enz., te houden ter gelegenhejd van het 46ste Ned. landhuishoud- kundig congres'- te 5Vinschoten, in Juni 1893. Werd voor kennisgeving aangenomen. De vragenbus werd ledig bevonden, en, daar de agenda afgeloopèn was, werd de gelegenheid aan- geboden tôt het\ doen van vragen of voorstellen. Hiervan werd door de heeren G. Manneman en H. Hoving gebruik gemaakt, die mededeelden, dat er steeds kaimt bij hen verkrijgbaar was. Hierna werd de vergadering gesloten. van solide stof gemaakt, en netjes af- gewerkt per stuk van af f 11. Gevonden voorwerpen. Op de secretarie der gemeente Sappemeer, is ter herkenning gedeponeerd eene VROÛWENZAK met PORTEMONNAIE en ZAKDOEK. Konist van den HoogEdel Gestrengen Heer Commissaris der Koningin. De Burgemeester der Gemeente Slochteren, brengt naar aanleiding eener bij hem ontvangene missive van den 11 October j.l- no. 2 le afd. ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat de HoogEdel Gestrenge Heer Commissaris der Konin gin "in deze provincie, op Zaterdag den 22 Octo ber 1892, des voorihiddags te 10 4 uur, voornemens is deze Gemeente officieël te bezoeken en op voor- melden dag, des voormiddags te 104 uur in het Gemeentehuis te Slochteren aan collégien, ambte- naren en bijzondere personen gelegenheid zal geven zijn HoogEdel Gestrenge te spreken. Slochteren, den 13 October 1892. De Burgemeester voornoemd, J. H. KOLK. TerpUchtingeu van MilieieMS- Verlofgangers. De Burgemeesters van Hoogezand, Sappemeer, Slochteren, en Zuidbroek, maken de Miliciens-Ver- lofgangers, die zich in die gemeenten bevmden op- merkzaam op de na volgende bepalingèR der wet op de Nationale Militie, van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) Art. 133. Hij (de verlofganger) meldt zich ninnen PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Sappemeer: ds. de Jong. Hoogezand, voormiddag: J dg Boon Kiel-Windeweer, namiddag: Kropswolde, namiddag ds. de Jong. Middelbert, voormiddag: dg Reiners_ Westerbroek namiddag: Kolham, voormiddag: ds. Zuidema. Schildwolde, voormiddag: Bange Ten Post, namiddag: Doopsgez. Gem. Sappemeer: ds. Binnerts. Noordbroek geen dienst. Opening der Cate- chisatien op Donderdag 20 October. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangeliesatie. Zuidbroek Zondagmorgen half 10 en des avonds 6 uur Evangelieverkondiging, voorganger de Heer W. Fransen. Zondagschool ten 2 uur. KERK- en SCHOOLNIEUWS. Naar wij vernemen, is door het onderwijzers- gezelschap »Duurswold" te Slochteren besloten een adres van adhesie te zenden aan den minister van binnenlandsche zaken, inzake het verzoek van het N. O. G. en den bond van ned. onderwijzers tôt verkrijging van wettelijke bepalingen, regelende de pensioneering van onderwijzers-weduwen en weezen. Ds. Homan, pred. te Noorddijk, heeft voor het beroep naar Middelbert bedankt. Noordbroek. De voordracht voor de benoeming van eene onderwijzeres in de nuttige handwerken voor meisjes aan de Zuiderschool bestaat uit de dames: A. J. Zijlstra, M. Moesker en G. Hevinga. Er waren 6 sollicitanten. PRIJSCOURANT van effegten, naar de officiëele uitgave van de \ereeniging van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 13 Oct. 14 Oct. Nederl. Cert. Nat. Schuld 24 dito dito 3 dito Obi. dito 34 Oostenryk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Go. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Gertificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande G. v. A. Louisville Nashville G. v. A. Miss. Kansas Tex. C. v. A. N. Y. Lake E. W. Sp. A. Union Pacif. Hoofdl. G. v. A. Canada Southern C. v. Aand, PremiSn-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Grediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 18645 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 804 954 102 80 A 80| 254 914 9244 9141 913 654 98f 604 824 98 44 68A 334 124 41A 314 56A 122 tV 10244 1034 70A 29A 174 684 14A 26 404 594 1124 106 1044 -1174 158 141 374 80 96 10144 80 954 1014 804 804 8014 8044 254 25A 9144 65 98 A 984 4344 6744 6O4 8244 434 674 344 124 42 344 1244 414 334 56A 1224 102| 70 1214 10214 104 694 29A 17A 684 1444 264 4044 29A 174 694 144 404 584 1 1 8Ê 1031 374 374 (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. SI cent. GRONINGEN, 14 October 1892. Tarwe flauwer, overige granen onveranderd. Schiedam, 13 Oct. Moutwijn 8.25, Jenever /13.75, Amst. Proef/15.Spoeling-Gomm./1.10. Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.10-, Dito in Zilver 21.10-, Div. Engelsche per p.St. 11.524, Eng. Russ. p. p.St. 11.924, Portug. p.St. Fransche 47.55-, Belg. jjiv. Rijksm. 58.85-, Hamb. Russen 1.14-, Russen in Goud R. 1.904, in Z. R. 1.19-, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.834, Spaansche in frs. 47.60, Binnenlandsche Piaster 1.98-, Amerik. Goud Dollar 2.46-. Mexikaansche Dollar -. ,0 n Amsterdam kort 208.25 g. 208.60 p. Ant.w. I - Oct. Rotterdam kort 208.25 g. 208.60 p. Snalptrsdruk. Borgjïsius 8c Zoon. Sappemeer. 1^ 1-^ cej-J -rijs

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6