Fo, 85 ZONBAG 23 Oetober 1892, 22e Jaargang. VAN UIT GRUNO FEUILLETON Mijn vriend Brauner. s BORGESIÏÏS ZOOM, 8APPEMEEB Inzending yan âdvertentiën en Ingezonden Stukken des Dinsdags- en Vrijdagsavonàs vôôr zes uur bij de ïïitgeverg. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. BUITENLAND, Vottfde Gemeenten HOOGEZAND, SAPPEMEEESLOGHTEBEN NOOBJDBBQEH, ZUIDBROEK, ZUIDLAEEN HAREN Dit BLAD verschijnt iederen ZONDAG en WOENSDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden 35 cents, franco per post 45 cents. Enkele nommera 5 cents. U 1 T G A V E PRIJS der ADVEPiTENTIËNVan 15 regels 35 cents, iedere regel meer ÎO cents. Groote letters worden naar plaats^ ruimte berekend. Abonnement lager. Dezelfde advertentie, in eens voor 3-maal plaatsing besteld, is de derds plaatsing gratis DIENSTREGELING OP DE STAATS-SPOORWEGEN. AANGEVANGEN DEN 1 OCTOBER 1 WEEKKAtESDBR. 392. (TIJD VAN GREENWICH.) - Maandag 24. Dinsdag Donderdag 27. Vrijdag Zondag 23 Oetober. 25. Woensdag 26. 28. Zaterdag 29. Zonsopgang, Zaterdag 29 Oct. te 6.52, onder te 4.35. Eerste kwartier, Vrijdag 28 Oct. Jaar-, paarde- en beestemarktcn. Dinsdag 25 Oct., Veendam j. p. b. Vrijdag 28 Oct., Scheemda j. p. b. Zij hadden 's avonds de cafés wat afgeloopen en met biljart- of ander spel zich geamuseerd en den heelen nacht wat doorgeboemeld zoodat men ze 's morgens bij 't aanbreken van den dag nog langs 'sheeren straten zag slenteren. Enomdathet Vrijdagmorgen was, hadden ze gelegenheid te over, om al de schrobbende en dweilende dienstmeisjes wat voor den gek te houden en ze de emmers om te werpen ot een eindweegs mee te nemen. Doch daar sloeg de klok van achten, en de rollen werden omgekeerd. De klok toch herinnerde de groenen aan hunne plichten, en ze haastten zich thans om aan de broodfabriek te komen, en daar voor hunnen patroon het noodige wittebrood te koopen en hem dat persoonlijk te bezorgen. Van zelf was nu de beurt aan de dienstmeisjes, om ze hartelijk te belachen over hun zoet vrachtje. En dat is misschien wel de goede kant van het ont- groenen, dat zelts een dienstmeisje ze hartelijk be lachen mag en valsche schaamte en tatterigheid deugdelijk onderdrukt worden door zoodanig op- zichtelijk dienstvertoon. Daar reed een gezelschap .oudere studenten ter viering van eene promotie in een paar galarijtuigen langs den Heereweg. Juist reed ook de gevan- genwagen de poort uit om eenen boef naar 't ge- rechtshof te brengen. De vroolijke gasten reden nu onmiddellijk met een galarijtuig vôôr met het ander achter den boevenwagen, en zoo gëescor- teerd werd de misdadiger naar het hof gereden. En of ook een enkele het hoofd schudde over zulke grap, de meeste toeschouwers lachten, en die lacht is ontwapend. Doch voor ik mij verder aan studentengrappen ga wagen, moet ik eerst het wpeknieuws de revue laten passeeren. Dinsdag werd zonder eenige plech- tigheid de nieuwe veemarkt ingewijd. Een paar wethouders waren tegenwoordig, dat was trouwens ook ailes. Veel lof hebben wij over ons marktplein hooren spreken, en dat verdient het ook ten voile. Toch gevoelden velen zich er nog niet recht te huis. Men was zoo aan zijn vast plekje en zijne vaste kroeg gewend geraakt en hier was ailes nieuw. Trouwens de cafés zijn er nog niet eens zoover gevorderd, dat aile liefhebbers geborgen konden worden. Toch duurt het maar kort, of de gelegenheid is er volop want als de paddestoelen verrijzen de jeneverhuizen er uit den grond. Hoe zou in Nederland de handel ook goed kunnen gaan, als die niet met eenen dronk werd bezegeld Ge- lukkig is er ook nog eene vrije ruimte naast het terrein op de gedempte Griffe, waar straks de onmisbare franje der markt, ik bedoel de oliekoek- en zuurkramen, eene plaats kunnen vinden. Want ook zonder oliekoeken laat zich geen herfst- of voorjaarsmarkt denken. Wandelt men van het marktplein het Verbindingskanaal af tôt voorbij het station, dan zien we daar een verbazend hoog en uitgestrekt gebouw bijna afgewerkt voor ons. Nog eenige weken, en dit prachtig «Diaconessen- huis" zal voltooid zijn en Groningen weer eene keurige liefdadigheidsinstelling rijker wezen. Ieder weet zeker, dat dit huis dient ter verpleging van kranken en ter opleiding van liefdezusters. Voor welke laak zulke pleeg- en liefdezusters worden opgeleid, dat hebben wij thans weer met de cho iera gezien. Niet zoodra worden ze bij eenen lijder of eene lijderes geroepen, of onmiddellijk staan zij gereed. Daar wordt niet eerst gevraagd, welke ziekte het is en of er gevaar dreigt van besmet- ting, zonder wikken of wegen geven zij zich aan haar liefdewerk over en staan voor ailes gereed, wat haar door den professor of arts wordt opge- dragen. En dat de behandeling van eenen chole- ralijder veel met zich brengt, waarvoor iedere vrouw of meisje haast terug zou deinzen, ligt voor de hand. Niet alzoo onze pleegzusters, die zich met ver- trouwen overgeven aan aile hulp en aile mede- werking. Bewonderenswaardig is zulke opvatting van roeping en plicht en voor honderden egoïsten ware bij haar een lesje te nemen, dat heugen zou tôt in lengte van dagen. Want alleen het verhaal van zooveel edele zelfopoffering is al in staat, om bij menigeen een blos op de wangen te jagen van schaamte en zelfverwijt. Van Zuylen is hier geweest. Hij, de groote humorist, die al zoo lang de lieveling van het schouwburgpubliek is geweest, al verwent hij ons de laatste jaren niet, hij gaf een achttal voordrach- ten in de bovenzaal der Harmonie. Die zaal was echter niet geheel bezet, waaruit ik durf afleiden, dat men hem liever in eene zijner beste rollen in een tooneelspel ziet optreden dan in wat losse bijdragen. Met enkele dier bijdragen schitterde hij in voile kracht doch er waren er ook onder, waarin hij ons minder beviel. Af en toe schaterde de zaal van den gullen lach doch gelijk het meer met dergelijke reeks voordrachtjes gaat, de eind- indruk was gemengd. Op de zaal van den heer Vos is de eerste ke- gelwedstrijd hier in het noorden gevierd. Veel publiek was de beide laatste dagen tegen woordig doch als er meer bekendheid aan den wedstrijd was gegeven, zou stellig de zaal veel te klein gebleken zijn. Want eerlijk gezegd, staat fraai kegelen toch verre boven het biljartspel en leidt ook tôt meer verrassingen. Binnen kort zul- len op dezelfde zaal twee avonden achtereen eenige Tyrolers hunne nationale liederen komen zingen. Nu is dat genot al oud, en het rondtrekken van eenige Tyroler zangers geene zeldzaamheid maar toch behoudt die zang altoos zijne eigenaardige bekoring, en wij twijfelen niet, of de heer Vos zal in eene goed gevulde zaal voldoend succès hebben voor zijnen ondernemingsgeest. Onder hen die wat aandurven, noemen we na- tuurlijk in de eerste plaats ook den heer Kraak van 't uitspanningsoord Paterswolde. Die gaat thans, alsof het nog midden in 't zomerseizoen ware, eene harddraverij aanleggen om kolossale prijzen voor den afsland Paterswolde-Assen vice versa. Nu komt mij die baanslengte wel wat extra groot en 't genot der toeschouwers extra gering voor; doch in zake sport ben ik maar een leek, en ik vertrouw te goed, dat zulke rijderij zijne liefhebbers heeff, anders zou men 't op kleinere schaal natuurlijk met minstens even groot succès gaan ondernemen. Ook op de bekende baan aan den korreweg wordt morgen eene groote rijderij gehouden zoodat men haast zou vermoeden, dat men voor later winter en zomer met dezen tak van sport zal doorgaan. Doch men zal natuurlijk rekening gehouden heb ben met de drukte van de Zuidlaardermarkt, bij welke gelegenheid vele boeren, oud en jong hunne kermis hier in Groningen gaan vieren en zulke schoone tijdpasseering zeker dankbaar zullen aanvaarden. Nu elk zijn meug" en liep het weder ook minder tegen, dan geloof ik toch nog dat de Groninger over 't algemeen een plaatsje bij de warme kachel préféreeren zal boven eene staanplaats aan de lijn op de drassige weide. Zal ik u in een volgend schrijven dan ook iets van den afloop melden, dan moet ik dat doen op navraag bij anderen want om die kille herfstlucht uit de eerste hand te gaan genieten op de ruime, vrije vlakte, daar pas ik hartelijk voor Te Brissago, in Italie, is een groot deel der be- volking ernstig ongesteld, tengevolge van vergiftigd keukenzout. Al het zout, hetwelk aldaar in de winkels aanwezig was, is in beslag genomen. Naar men uit Cadix bericht is bij een fakkelop- tocht ter gelegenheid van de Golumbusfeesten een wagen met «Indianen" in brand geraakt. Van de aïs Indianen verkleede flguranten, die er op vast- gebonden waren, kwamen drie in de vlammen om het leven. In een van de Indische bladen leest men het volgende Mertomidjo van de dessa Karangdoeren had een dochtertje van omstreeks zes jaar oud, dat zwaar ziek was geweest. Hij had de gelofte gedaan om zoodra zij genezen zou zijn, een fïink feest te ge ven. Dit feest, een wayangpartij, werd op Dins- 'Mg j.l. gegeven en het kindje, ter wier eere het feest plaats had, was kostbaar gekleed, met gouden armbanden, halsketting enz. In de drukte van de ramé-rame werd het meisje vermist en den vol- genden morgen werd haar lijk aan den kant van een rivier gevonden, geheel naakt en beroofd van aile sieraden. Tôt nu toe is men de laaghartige dadersnietop het spoor. De verbittering in de dessa is zeer groot en het medelijden algemeen met de arme ouders, die hun blijdschap in zoo groote droefheid veranderd zagen. Reeds voor eenige dagen werd uit Londen ver- nomen, dat men in onrust verkeerde over het stoomschip Bokhara van de »Penins and. Orint Go." Een telegram uit Hongkong maakt die vrees maar al te zeer tôt een droevige waarheid. Bij een geweldigen orkaan heeft de Bokhara op een klein eilandje van de Pescadoresgroep gestooten; vreeselijke stortzeeën hebben de vuren uitgedoofd, en het schip is uit elkaar geslagen. Aan boord van dit prachtig schip bevonden zich 200 personen, waarvan 170 verdronken zijn, waaronder 20 pas- sagiers. De Pescadores liggen, niet ver van For- mosa, tusschen dit eiland en de kust van het chineesche vaste land. Het schip had den 8sten dezer Shanghaï verlaten. Het stoomschip Ancona is naar de plaats van 't onheil vertrokken, om te beproeven of nog iets van de lading te redden is. J.l. Vrijdag nam een jonge dame, die tôt de hoo- gere kringen der Kopenhaagsche wereld behoort, plaats in een der stationeerende rijtuigen dier hoofdstad en gaf den koetsier bevel naar een straat in de voorstad te rijden. Aldaar aangekomen, opende de koetsier het portier en vond de dame levenloos liggen. Zij had zich met een revolver door 't hoofd geschoten. Ongelukkige liefde moet haar tôt deze opzienbarende daad hebben gebracht. Te Prenzlau, in het Berzirk Potsdam, trouwde op den 27sten Februari 1881 een ijzerfabrikant, die zich sedert verheugt in het bezit van zes zonen. Dienzelfden dag trouwde ook de erfprins van Prui- sen, de tegenwoordige duitsche keizer, die zich mede verheugt in een gelijken rijkdom aan zonen. 6) Novelle van A. KLAC8ZIKAM. »Ik ga niet heen," zeide Brauner moedeloos, «ik kan haar niet meer onder de oogen komen. Zij meent, dat ik haar zal kunnen beschermen en helpen het arme kind! Ja, ook het levensgeluk van mijn geliefde heb ik op mijn geweten. Nog vermoedt zij niet wat er gebeurd is." »Ik geloof, dat je je vergist," antwoordde ik. »Die onderstreepte woorden hebben naar mijn overtuiging, een dubbele beteekenis. Zij vermoedt zeker dat er tusschen jou en haar voogd iets is voorgevallen en daar ze schrijft, dat ze je voor een gewichtige zaak moet spreken, wil ze daarmee zeker ook te kennen geven, dat niet de geringste verdenking op je gevallen is. Werkelijk, Hans, ik zou je toch voorstellen haar te gaan opzoeken." «Ik kan het niet, voor geen geld ter wereld Het helpt toch niets meer; je kent mijn onher- roepelijk besluit." »Maar Hans," zoo trachtte ik hem te overreden, «moet je ook niet aan het jonge meisje denken, dat nu geheel alleen staat? Is het niet je plicht eerst met haar te spreken, voordat je je zelf als moordenaar gaat aangeven «Misschien heb je gelijk," zeide Hans met toon- looze stem, «maar ik kan je niet eens met mijn gedachten volgen. Ik ben zoo verstompt, al mijn gedachten zijn zoo vervuld van dat eene vreeselijke onderwerp, dat ik niet kan onderscheiden of je gelijk hebt of niet. Je zult wel gelijk hebben, je meent het immers zoo goed met mij. Ja, ja, je hebt zeker gelijk, maar weet je, ik kan het niet begrijpen." Hoe greep mij zijn toestand van totale machte- loosheid en gebrek aan wilskracht aan! «Hans," zeide ik, «ik geloof graag dat het je moeilijk zal vallen een onderhoud met Hulda te hebben, maar ik acht het toch volstrekt noodza- kelijk. Heb je echter liever dat ik in je plaats ga, dan ben ik daartoe bereid. Geef mij maar een paar regels voor haar mee, waarin je haar meedeelt, dat zij geheel op mij kan vertrouwen. Misschien is het zoo nog het beste." Brauner knikte toestemmend en bracht daarop met bevende hand een paar regels op het papier. Het was tegen tien uur in den morgen, toen ik mij op weg begaf naar villa Klose. Het gelukte mij het huis binnen te gaan, waar ik weldra vernam, dat juffrouw Hulda weder hersteld was. Ik zond haar het kaartje van Hans en niet het mijne. Terstond werd ik door haar ontvangen. Ik vond het jonge meisje zeer bleek, de oogen rood van het weenen, terwijl haar gelaat de sporen droeg van Smart. Maar zij was kalmer dan ik verwachtte, waardoor mijn moed herleefde, In het eerste oogenblik wel is waar, scheen zij verlegen omtrent de reden van mijn bezoek en zag mij vragend aan. »lk kom in opdracht van mijn vriend, Hans Brauner," zeide ik, «in antwoord op uw briefje. Hij is door ongesteldheid verhinderd zelf te komen, maar verzoekt u aan mij uw voile vertrouwen te schenken." Ik overhandigde haar het briefje van Hans, dat zij met bevende hand aannam en snel doorlas. «Ik dank u, dat ge gekomen zijt," sprak zij daarop. «Hans schrijft mij dat gij zijn beste vriend zijt; ik wil u gaarne mijn vertrouwen schenken. Zie, ik kan de vreeselijke gedachte niet van mij afzetten, dat er tusschen Hans en mijn oom op dien ongeluksavond een ontmoeting heeft plaats gehad." Dus ook zij had eenig vermoeden Ik had nog gehoopt, dat zij mij een of andere opheldering zou kunnen geven, maar het tegendeel was het geval Zij verwachtte troost en geruststelling van mij Ook zij hield Brauner misschien voor den moorde naar van haar oom Bij haar lag die gevolgtrek- king immers voor de hand, maar niet minder bij haar tante. Daarom vroeg ik, een rechtstreeksch antwoord tevens vermijdend: «Weet uw tante, dat gij dien avond met mijn vriend een samenkomst «Ik vermoed het wel," zeide zij zacht, «maar ik heb tante nog niet gesproken. Daar Hans u zeker geheel in zijn vertrouwen heeft genomen, weet gij ook wat mij drong tôt die nachtelijke samenkomst. Juist, terwijl ik met hem het plan voor mijn ont- vluchting besprak, kwam mijn tante plotseling op de véranda. Hoe haastig Hans ook verdween, toch had zij hem gezien. Zij toonde mij haar veront- waardiging en ik was zoo verschrikt, dat ik niets kon antwoorden. Tante bracht mij daarop naar mijn kamer en sloot mij op. Ik was zoozeer van streek over de ontdekking van onze geheime samen komst, dat mij de eenzaamheid bepaald gewenscht was. Ik grendelde zelfs mijn kamerdeur, opdat oom, noch tante mij met hun verwijten zouden komen plagen. Eerst tegen den morgen sliep ik in, tôt ik gewekt werd door het alarm in huis, veroorzaakt door de ontdekking van het vreeselijk ongeval. Op mijn herhaald kloppen deed het dienst meisje mijn kamerdeur open en toen ze mij daarop het ongeluk meedeelde, werd ik ziek van schrik. Ik heb aan tante ternauwernood weer gedacht, maar ik hoor dat ook zij gisteren haar bewustzijn door den schrik had verloren en eerst heden weder tôt zich zelf is gekomen. Maar nu de hoofdzaak. Ik moet eerst echter nog meedeelen, waarom ik Hans wenschte te spreken. Ik moet straks ver- hoord worden en nu weet ik niet" het jonge meisje aarzelde meer en meer om verder te gaan, «of ik door mijn verklanng Hans niet in moeilijkheden zal brengen." Toen ik verschrikt bleef zwijgen, daar ik niet wist wat te antwoorden, ging zij na eenige aarze- ling, voort: «Zal men hem niet verdenken, dat hij vijandig tegen mijn oom is opgetreden Boven dien is het mij niet onverschillig, ter wille van mijn goeden naam, te moeten bekennen, dat ik zoo laat op den avond een samenkomst met uw vriend heb gehad. O, mijnheer, mijn goede naam staat op het spel Ik weet niet wat ik doen moet, ik heb nie- mand, tôt wien ik mij kan wenden; ik heb niemand, die mij helpt O, ik hoopte dat Hans mij in deze moeilijke dagen zou bijstaan Nauwelijks had zij uitgesproken, of het was ge- stoel neer en barstte in tranen uit. Maar voor mij was er erger dan haar tranen en haar wanhoop; het arme kind vermoede immers niet, dat haar geliefde inderdaad schuldig was! Zij dacht aan haar goeden naam zij vreesde, dat zij Hans door haar verklaring in ongelegenheid zou brengen, zon der het geringste vermoeden, dat inderdaad een misdaad op zijn geweten rustte en nu moest ik haar zeggen, dat mijn vriend, de man, dien zij lief had, de moordenaar was van haar oom! Ik martelde mijn hersens af om in aile haast een antwoord te vinden. Vruchteloos. Er was geen uitweg. Ik bleef zwijgen tôt het jonge meisje zich hersteld had en mij vroeg: «Wat moet ïk nu doen? Ik dacht, dat Hans hier zou komen, dat hij met mijn tante zou spreken, dat onze verloving nu openlijk bekend zou worden. Onze samenkomst op dien avond zou mijn naam dan niet meer kunnen benadeelen! Maar nu deelt gij mij mee, dat Hans niet zelf komt, dat hij ziek is. Wat moet ik nu beginnen Op dit oogenblik riep de stem eener oudere dame, ongetwijfeld haar tante, Hulda's naam. Zij begaf zich naar de aangrenzende kamer. Ik bleef alleen en wachtte geduldig tien minuten, een kwar tier, zonder dat zij terugkwam. De onzinnigste gedachten gingen mij door het hoofd ik gevoelde, dat ik nu onmiddellijk voor de ontknooping stond, dat binnen enkele uren het lot van mijn vriend beslist zou zijn. Het was mij onmogelijk langer rustig te blijven zitten; ik nam mijn hoed, trad in den gang, waar ik op datzelfde oogenblik tegenover Materne stond, die juist met den protocol-schrij ver het huis binnenkwam om het onderzoek en het verhoor te vervolgen. Ik was zoo ontsteld over de onverwachte ont moeting, dat ik eerst op zijn herhaalde vraag, wat mij daar bracht, antwoordde: «Ik zoek jou." Op zijn verbaasde wedervraag: «Zoo, zoek je mij? Waarmee kan ik je dienen?" ontviel mij tôt antwoord: «Zooals je weet, stel ik veel belang in dergelijke slrafzaken als deze, van mijn standpunt als schrijver." HH h SIII i I) 00ST-G00R1CHT IN 01STHBKEN. VAN Van NIEITWE SCHANS naar HARLINGEN. Vertr. N.-Scliani Winsohoten Scheemda Zuidbroek Hoogezand Kropswolde Aank Groningen Vertr. Leeuwarden Aank. Harlingen De met een *5,52 6,9 6.21 6,34 6,48 6,55 7,9 7.3 6 8,48 9,19 *7,27 7,47 7,59 8,11 8,25 8,82 8,46 9,35 11,84 12,10 11,15 *2,28 11,80 2,40 11,48 11,58 12,2 12,8 12,21 1,25 2,58 8,29 2,52 8,8 3,14 8,20 3,82 4,44 6,7 6,46 5,10 5,24 5,81 5,41 5,48 6,6 6,12 7,57 8,88 8.28 8,38 8,46 8,57 9,6 9,11 9,23 9.29 10,54 11,80 gemerkte treinen stoppen aan den Sorger- comp&gniesterweg (wachtp. 87)tôt het opnemen van reizigers. Bovendien mogen alda&r die treinen verlaten reizigers, voor- zien van piaatsbewijzen naar Hoogezand-Sappemeer. Van HARLINGEN naar NIEUWE SCHANS. Vertr. Harlingen 6,22 7,58 12,50 2,51 5,26 Leeuwarden 7,8 11,6 1,86 4,46 7,52 Aank. Groningen 8,21 12,24 2,48 6,4 9,10 Vertr. »6.00 8,46 *12,88 2,53 *6,12 10,41 Kropswolde 6,14 9,— 12,52 3,7 6,26 10,55 Hoogezand 6.20 9,6 12,58 3,13 6,32 11,1 Zuidbroek 6,81 9.15 1,9 3,22 6,43 11,10 Scheemda 6,46 9,30 1,24 3,37 6,59 11,25 Winsohoten 6.58 9,38 1,32 3,45 7,7 11,88 Aank. N.-Sohans 7,9 9,52 1,48 3,59 7,28 11,46 De met een gemerkte treinen stoppen aan den Borger- compagniesterweg (wachtp. 87) tôt het uitlaten van reizigers. Bovendien hebben aldaar tôt die treinen toegang reizigers, voorzien yan terngreisgedeelten yan retonrbiljetten naar Hoo gezand-Sappemeer. Sneldienst yan Groningen 7,80 naar Amsterdam Van GKONINGEN naar MEPPEL—'a BOSCH. Vertr. Groningen 6,— 7,80 9,8 12,80 8,38 6,15 8,— Haren 6,9 9,12 8,47 8,9 De Pnnt 6,17 9,20 12,48 8,55 8,17 Vries-Zuidl. 6,26 9,29 4,4 8,26 Assen 6,40 7,68 9,53 1,4 4,22 6,41 8,44 Meppel 7,55 8,52 11,88 2,15 5,43 7,87 10,8 Zwolle 8,42 9,38 12,42 3,7 6,35 8.38 10,48 Aank. Zntfen 9,30 10,41 1,42 4,17 7,85 9,47 Arnhem 10,16 11,27 2,80 5,9 8,19 10,80 's Bosch 1,10 4,17 6,58 10,4 Van GRONINGEN naar DELFZIJL. Vertr. Groningen 7,85 11,52 1,31 4,53 7,52 10,40 Loppersum 8,40 1,2,36 5,58 8,56 11,44 Appingedam 9,— 1,19 2,56 6,18 9,18 12,5 Aank. Delfzijl 9,10 1,29 8,6 6,28 9,29 12,14 welke des avonds te 10,86 aldaar retourneert. Vertr. Van 's BOSCH naar MEPPELGRONINGEN. 's Bosch Arnhem Zntfen Zwolle Meppel Assen 7,5 10,6 6,— 9,— 11,40 7,8 9,40 12,80 8,42 10,85 1,51 9,30 11,11 5,20 6,10 7.27 10,45 12,— Vries-Zuidl. 7,45 10,69 De Pnnt 7,54 11,8 Haren 8,2 11,16 Aank. Groningen 8,10 11,25 12,26 Van DELFZIJL naar GRONINGEN. Vertr. Delfzyl 5,40 6,45 10,30 1,7 Appingedam 5,51 6,58 10,43 1,18 Loppersnm 6,15 7,26 11,11 1,42 Aank. Groningen 7,18 8,81 12,18 2,40 2,86 8,51 4,5 4,14 4,22 4,80 12,52 2,50 8.87 5,8 5,48 7,7 7,21 7,80 7.88 loi- 7,46 10,8 8,20 5,11 6- 7,22 8,18 9,29 9,48 9,52 5,82 7.6 7,46 8,45 9,21 10,11 4,12 4,24 4,48 5,48 10,86 8,16 8,27 8.51 9,48

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 1